Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
PIĄTY miesiąc PAWIA
● Moralność i porządek kochania
● Solidarność z mieszkańcami PodlasiaOkres 15 listopada – 12 grudnia

W tym miesiącu przystępujemy już do realizacji zadań, ale musimy się liczyć z oporem ze strony sił przeciwnych. Należy być bardzo czujnym, aby nie dać się zbić z tropu. Piąty, wiodący miesiąc reprezentuje energetyczne centrum, w którym porządek duchowy łączy się z porządkiem ziemskim. Tu skupiają się wszystkie siły i narzędzia niezbędne do realizacji celu. Impulsy płynące z tego poziomu budzą w nas iskrę badawczego ducha.

● Sytuacja na starcie miesiąca: »Czas, który nadchodzi wymaga ostrożności podczas przezwyciężania przeszkód. Nie można bezmyślnie przeć naprzód. Nie jest to odpowiedni moment na podejmowanie przedsięwzięć, które wymagają dużego ryzyka. Trzeba się zatrzymać i gruntownie rozważyć wszystkie elementy zaistniałej sytuacji« /heks. 6, „Kłótnie i opozycja”.

● Rozwój wydarzeń i interakcje: »Trzeba zachować bystrość umysłu. Nie wolno pozwolić sobie na rezygnację, osądy, depresję czy zamęt w głowie. W niekorzystnych sytuacjach warto zdać się na wewnętrzne światło swojego prawdziwego Ja. – Ono będzie nam świecić pośród ciemności ludzkich umysłów« /h. interakcji 36, „Opresja, Siły ciemności, Światło”.

● Karmiczna praprzyczyna: »Tym, co wciąż niweczy nasze plany, jest brak lojalności i poczucia więzi« /h. kauzalny 37, „Wspólnota”.


KIN miesiąca

Energią nośną piątego miesiąca jest 11 Cib/Żółty Spektralny Wojownik na Fali ŁĄCZNIKA. To oznacza, że teraz liczy się inteligentna strategia i rozwaga, a nie siłowe rozwiązania. Jeśli chcemy obronić swoją wolność i suwerenność, musimy trzymać się razem i liczyć tylko na siebie. Tchórzliwość, litość, brak jedności doprowadzą nas do zguby.


PORZĄDEK kochania

W obliczu brudnej wojny informacyjnej i prowokacji ze strony reżimu Łukaszenki, który wykorzystuje kobiety i dzieci jako żywe tarcze do załatwienia politycznych interesów, trzeba zachować zimną krew.

W obecnej sytuacji moralność dyktuje nam klarowny porządek kochania i nakazuje najpierw zabezpieczyć własne rodziny, sąsiadów, rodaków, a potem cały świat. Bądźmy solidarni z mieszkańcami regionów przygranicznych, żołnierzami i strażą graniczną, jak również lojalni wobec działań rządu (nawet jeśli nie jest on z naszej bajki).

Tu nie pomoże nam ani Zachód, ani ONZ, ani Stany Zjednoczone. Oni wszyscy dbają wyłącznie o korpobiznesy. Gdyby było inaczej, już dawno zostałyby nałożone drastyczne sankcje na firmy białoruskie i zablokowane aktywa Łukaszenki. Konflikt zażegnano by w kilka dni.

Czas zdobyć się na odwagę i powiedzieć głośne NIE podsycaniu histerii i złych emocji przez wielu dziennikarzy, wątpliwe fundacje pomocowe, lansujących się celebrytów, przewrotnych polityków i obce agentury. □ Musimy pojąć, że ludzie koczujący na granicy nie znaleźli się tam przypadkowo - oni mają do odpracowania własną karmę narodową.
15.11.2021CZWARTY miesiąc SOWY
Okno CZASU 202214 listopada domknął się czwarty, samoistny miesiąc, odzwierciedlił mentalną platformę, na której ścierały się dwie siły – postępu i stagnacji. Tutaj uaktywniły się energie nadające „formę i kształty”. Dlatego to, co zaczęło przybierać wyraźne kontury, było informacją o dominującej problematyce roku, obranym kursie, planach i strategii.

Siłą nośną miesiąca była Żółta Solarna GWIAZDA /9 Lamat na Fali Żółtego Słońca. Stąd wydarzenia i problematyczne kwestie, które wyłoniły się w ciągu 28 dni, ukazały spolaryzowane perspektywy przyszłości i postawy ludzi wobec nich.

W przestrzeni krajowej tematykę miesiąca zdominowały napięcia na granicy polsko-białoruskiej. Niemniej ważną kwestią było „drugie dno globalnego ładu” i zagrożenia, jakie się z nim wiążą.

W tym miesiącu w dniu 8 listopada mieliśmy podgląd tematyki na 2022/23. Tego też dnia w sieci ukazał się „Porannik Ziggy'ego, 08-11-2021 – Bajka dla obudzonych”, w którym przedstawił obecną problematykę ludzkości w formie bajki.
● Jeśli chcesz dowiedzieć się, kiedy otworzy się okno czasu, na jak długo i co to dla nas oznacza, zob. link www.youtube.com/watch?v=if3XBhBy5GkMarsz Niepodległości 2021


„Marsz Niepodległości jest ewenementem na skalę światową. Odbywa się nie przeciwko czemuś lub komuś, niczego nie żąda. To marsz ludzi dumnych ze swojej ojczyzny. Masa biało-czerwonych flag nad głowami pokazuje, że zasłużyliśmy na niepodległość, na polskość. To właśnie drażni niektórych w Europie i w Polsce”.

Jeśli Polacy chcą manifestować z polską flagą, to NIKT nie ma prawa im tego zabraniać – żaden „bananowy” prezydent, żaden sąd ani ktokolwiek. Takie próby jednak były. Godność Polaków obronił szef Urzędu ds. Kombatantów i Represjonowanych, który nadał tegorocznemu Marszowi Niepodległości status uroczystości państwowej. Marsz przebiegł bardzo spokojnie. Morze flag robiło wrażenie.11.11.2021Fala CIMI – Fala ŁĄCZNIKA
● Lęk – Zdrada siebie – Wyparcie się tożsamościOd 5 do 17 listopada 2021

Fala Białego ŁĄCZNIKA wnosi do przestrzeni siłę transformacji i przemian za sprawą woli wybaczenia przede wszystkim sobie. Tu wyłaniają się drogowskazy do świata spełnienia, w którym nie ma miejsca na pamiętliwość, spory, rywalizację. Od tego zależy tempo procesu korekty defektów i uwalniania się od ciężarów przeszłości. W jednym ludzkim życiu człowiek umiera tysiące razy, ponieważ każdy pierwszy krok w kierunku czegoś nowego jest poprzedzony jedną z jego wewnętrznych śmierci.
Charakterystycznymi symptomami wzbraniania się przed uśmierceniem żalu i przykrych wspomnień są niekończące się polemiki duchowe, poczucie osamotnienia, bezsenność, depresyjność, podświadome lęki, jak również fałszywa pokora, pamiętliwość, zacietrzewienie, szukanie odwetu, samoagresja, z której najczęściej nie zdajemy sobie sprawy albo też świadomie jej zaprzeczamy.

□ W tym miejscu zapomnij na chwilę o swoich „niedobrych” rodzicach, ciociach, wujkach, znajomych i popatrz na nich tak, jakbyś zobaczył ich po raz pierwszy. Uświadom sobie, że ludzie tak jak ty się zmieniają, wiele doświadczają, mądrzeją wraz z wiekiem i nigdy nie są tacy sami jak w dniu zaistnienia konfliktu.

► Impulsy z poziomu Fali CIMI zwracają nam uwagę na przyczynę naszej niemożności i akcentują czynniki, które sprawiają, że w miejsce wcześniejszej odwagi i determinacji wchodzi tchórzliwość i bierność. Pierwszy z nich to □ LĘK – czyli spersonalizowany „chip posłuszeństwa”, □ drugi – to ZDRADA siebie pojmowana jako aprobata niewoli, □ trzeci to WYPARCIE się swojej prawdziwej tożsamości. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak często zdradza samego siebie. – A jak jest z tobą?...
Medycyna PSA

Duchowym pomocnikiem Cimi jest PIES, przynoszący medycynę szczerości. □13-dniowe spektrum fali

W Fali ŁĄCZNIKA nasila się tendencja do melancholii, której towarzyszy świadomość przemijalności życia, a nierzadko także poczucie bezsensu codziennych zmagań i gonitw. Dlatego teraz kluczowym wyzwaniem dla każdego z nas jest przezwyciężyć ten bolesny wgląd i wynikające z niego podświadome lęki, jak lęk przed chorobą, rozstaniem, śmiercią, utratą pracy, dobrej reputacji, a nawet rozumu. Jeżeli uda ci się uporać z tym subiektywnym, smutnym rozpoznaniem bez umniejszania wartości cudu życia, poczujesz stabilny grunt pod nogami, odzyskasz pewność siebie, staniesz się prawdziwym Sobą i zaczniesz odnosić sukcesy. »CIMI to imię SUKCESU.«
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne wspieranie mnie w pracy nad propagowaniem wiedzy o prawach Czasu, w tym □ Beacie z Warszawy. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione. ☼

5.11.2021Siedem gadzich znaków
● WĘŻOWA sala papieskaPapieska Sala Audiencyjna na 6300 osób została wybudowana w 1971 r. Cały budynek i jego struktura mają typowo gadzi charakter… Wewnątrz znajduje się koszmarna rzeźba z brązu o wymiarach 20,1 m x 7 m x 3 m, nazwana „La Resurrezione”. Przestawia ona Jezusa wyrastającego z krateru nuklearnego w ogrodzie Getsemane; jego włosy przypominają łeb gada. Takich węzowych elementów jest aż siedem, więc nie jest to przypadkowe.

Dlaczego wąż, skoro w chrześcijaństwie jest on symbolem szatana?... W Księdze Rodzaju napisano: „A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył”.

Ale zobaczcie sami…
30.10.2021
BEN – Fala WĘDROWCA
● Kwestie DOROSŁOŚCI ● PerspektywyFala WĘDROWCA odgrywa kluczową rolę w procesie uwalniania się od wszelkiego rodzaju ograniczeń – lęku przed nieznanym, nadmiernych zobowiązań, złudnych wyobrażeń, fałszywych oczekiwań, narzuconych prawd, sztucznej poprawności, wewnętrznych i zewnętrznych nacisków. W tym spektrum uczymy się odpowiedzialności opartej na prawdzie, lojalności, szacunku, empatii. Przejęcie odpowiedzialności oznacza, że nie możemy skrywać się za obcymi autorytetami, ulegać zastraszeniu, przymusom ani zasłaniać się swoim stanowiskiem, tradycją rodzinną lub niewiedzą, by w ten sposób usprawiedliwiać własne działania. Wiedz, że wszystko, co ci się przydarza w życiu, dzieje się za twoim przyzwoleniem. Wszystko co czynisz, jest twoje! Nie ma winnych na zewnątrz.
Problemy i trudności, jakie wyłonią się w Fali WĘDROWCA, będą ci podpowiadać, że ty sam blokujesz swój potencjał i swobodę działania, ponieważ twoje ludzkie Ja czepia się ograniczeń, obojętnie czy manifestują się one duchowo, religijnie, moralnie, społecznie, ideologicznie, czy materialnie. Dotychczasowe inkarnacje uczyniły wielu z nas mistrzami samoograniczeń i niewolnikami własnych lęków. Tymczasem dojrzała świadomość nie uznaje sztucznych murów stworzonych przez ego.

Impulsy płynące z poziomu Fali BEN dopingują cię, abyś z ufnością szedł po linie wolności bez rozpinania pomocniczych sieci. Zacznij śmiało wykraczać poza „dozwolone” horyzonty trójwymiarowych ograniczeń, aby dostrzec nieuczęszczane dotąd drogi prowadzące ku pełnej wolności.
Medycyna RYBY

W duchowym świecie zwierząt nagualem BEN jest RYBA.Indywidualna praca z poziomem BEN

Fala WĘDROWCA przywołuje do twojej świadomości fraktal startu w dorosłość, czyli ten etap nauki, kiedy w wieku 20 lat postawiłeś pierwszy krok w dorosłość, nie wiedząc, co trzyma w zanadrzu los. Życie zaczęło ci ukazywać nowe możliwości, a wraz z nimi nowe obowiązki, wyzwania i zadania. Najprawdopodobniej nie zdawałeś sobie z tego sprawy albo próbowałeś się migać, stosując młodzieńcze sztuczki. W końcu praktyki młodości przestały się sprawdzać i już nie wszystko uchodziło ci na sucho. Był to znak, że czas wydorośleć. Przypominam, że pojęcie „dorosłość” oznacza „stan świadomości”.

● W tym miejscu sięgnij pamięcią do swoich dwudziestych urodzin i zastanów się, jak przebiegały kolejne 4 lata. Wiedz, że temat „dorosłości” powróci do ciebie po 40-stce i jeśli nie zostanie przerobiony, przypomni się po 50-tce.


Przesłanie na 13 dni fali

»Nie wchodź w niepewne układy i związki. Bez względu na okoliczności pozostań wierny sobie i bądź lojalny wobec ludzi, z którymi połączyły cię silne więzi. Nie zajmuj się sprawami, które ci nie przystoją. Kto nie potrafi okiełznać swoich namiętności, staje się ich więźniem i pozwala, aby fałsz zajął miejsce prawdy. Nie można poszukiwać prawdy opierając się o fałsz. Pielęgnuj to, co kochasz, w co wierzysz, co świadomie wybrałeś – nawet gdy zostaniesz sam. Nie zadręczaj się tym, lecz poczekaj aż los zacznie ci sprzyjać.« /Heksagram praprzyczyny 54 – „Niefortunny związek ○ Perspektywa”, za I Cing, M.Piasecka.
PODZIĘKOWANIE

Serdecznie dziękuję Wam za bezinteresowne Dary i wspieranie mnie w pracy nad propagowaniem wiedzy o prawach Czasu, w tym □ Mirosławie z Warszawy. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione. ☼


25.10.2021
AHAU – Fala Żółtego SŁOŃCA
● Podobne przyciąga podobneOkres fali: 10 – 22 października 2021

Fala SŁOŃCA wprowadziła nas w spektrum uświadomienia i edukacji duchowej. Tu solarnym logo jest uniwersalna prawda i miłość. W tych częstotliwościach mieści się centrum rezonansów, z którego nieustannie wysyłane są inspirujące impulsy i do którego wraca każdy wynik. Tu inteligencja człowieka dostraja się do wyżej przyporządkowanych poziomów świadomości.
W przestrzeni AHAU liczy się świadomość celu, dyscyplina duchowa, respekt wobec życia, wierność etycznym zasadom, uczciwa wymiana i odpowiedzialność, a problematyką jest zaślepienie, fałszywe oczekiwania, fanatyczne naśladownictwo, bujanie w obłokach, kochanie za coś, uwarunkowania tak–ale.

Jak pokazuje życie, wielu pośród nas zapętliło się w matrycy niemożności, lęków i zwątpienia i nie zdaje sobie sprawy, że największym więzieniem bywa ich własny umysł. Osoby, które wyłączają konstruktywne myślenie, nie dostrzegą, w jak wielkim stopniu ich zachowaniami kierują samoutrwalające się schematy umysłowe, cudze przekonania, narzucane światopoglądy i programy łamiące ich wolę i kręgosłup moralny.

Dlatego wszystko, z czym zetkniemy się w Fali SŁOŃCA, będzie miało związek z rozbłyskiem nowej świadomości i przygotowywaniem stabilnego gruntu do dalszych działań. Los będzie konfrontować nas z odbiciami naszego indywidualnego i kolektywnego zbłądzenia w sferze miłości i kupczenia, tolerancji i nietolerancji, wolności i zniewolenia oraz prawa wymiany. Jeśli coś nas przerazi, to należy zachować spokój i czym prędzej wprowadzić zmiany w tych sektorach, ponieważ będą to energie, które skrywały się za naszymi plecami, a teraz, przed odejściem, chcą powiedzieć nam „do widzenia”.


► Fala SŁOŃCA – jako ostatnia fala w pierwszym 52-dniowym zamku inicjacji i wtajemniczenia, bilansując wyniki działań w trzech poprzednich falach, daje nam obszerniejszy wgląd w to, co zwie się LUDZKOŚCIĄ. Jak pamiętamy: ● Fala Smoka odsłoniła to, co najlepsze i to, co najgorsze w ludziach ● Fala MAGA odzwierciedliła poziom lojalności i kupczenia dla zysku ● Fala RĘKI ukazała „przewrotnych mówców”, którzy mądrzą się, choć niewiele mądrego mają do powierzenia i bezwolnych gapiów, którzy posłusznie biją im brawa. ● Informacje z poziomu Fali SŁOŃCA mają pomóc ludziom uchwycić zagrożenia, rozwiać fałszywe koncepcje, zdemaskować wybiórczą moralność, iluzoryczne świętości i cnoty.
Medycyna GOŁĘBIA

Nagualem Ahau jest GOŁĄB, przynoszący ludziom medycynę miłości i pokoju. □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.Wskazówki na 13 dni fali

W kontaktach z ludźmi zwracaj uwagę na swoje odczucia. Jeśli poczujesz, że zaczyna zagęszczać się atmosfera i lada moment może dojść do kłótni, zacznij działać energią. Prześlij w myślach miłość swojemu adwersarzowi, niczego nic sugerując energii. Sposób jest prosty i skuteczny – jak dotąd nikt nie wynalazł broni przeciw bezinteresownej miłości, dlatego też nikt nie zdoła jej się oprzeć. Podobnie możesz postąpić w przypadku, kiedy jesteś z kimś w długotrwałym konflikcie.
● Nadmienię, że w Fali SŁOŃCA rozpoczęło działalność Wydawnictwo Pulsar; data zał. 12.02.2001, kin 40, 1 Ahau.


10.10.2021
MANIK – Fala Niebieskiej RĘKI
● Siła uzdrowienia ● Trudne początki ● PrzełomOkres: 27 września – 9 października 2021

Spektrum Fali RĘKI jest przejściem od jednego rozumienia do drugiego; umożliwia ludziom dostęp do wiedzy o subtelnych narzędziach uzdrawiania i mechanizmach wpływających na ich myślenie, zdrowie, kondycję fizyczno-umysłową. Tutaj kluczową tematyką jest UZDROWIENIE, głód wiedzy, praca nad systematycznością i czyn sam w sobie, a problematyką – słomiany zapał, puste obietnice, chęć zaimponowania, nadmierne gadulstwo, przekora, samolubstwo, pasywność.

Sfera kompleksowego uzdrawiania włącznie z zamykaniem starych spraw – począwszy od zakresów czysto medycznych, przez ekonomię, finanse i codzienne ludzkie bolączki, a skończywszy na duchowych – staje się głównym obszarem naszych działań. Z tego miejsca wypływa nasz specyficzny talent uzdrowicielski. – Tutaj uzdrawiamy nie tylko mądrym słowem, przyjaznym gestem, ale też swoją obecnością. □ Specyfiką MANIK jest wymóg dzielenia się z innymi swoją wiedzą i spostrzeżeniami.
W żadnej innej fali nie pojawia się tak potężna transformująca i uzdrowicielska siła, która – jeśli zajdzie potrzeba, wprowadzi do życia zamęt, aby skłonić ludzi do reakcji. Tak już jest, że im większa wiedza i siła, tym trudniejsze wyzwania rzuca los. Nie dajmy się zwieść z drogi przeciwnościom.


Indywidualna praca z energią fali

W polu osobistym istotną kwestią jest słomiany zapał i brak systematyczności. Za tym może się skrywać chęć zaimponowania, uleganie naciskom, branie sobie zbyt wiele na głowę, szarpanie się, przeciążenie. Dokonanie czegokolwiek staje się wówczas niezwykle trudne, zwłaszcza gdy się obawiasz, że osiągnięty wynik nie będzie odpowiadał twoim ambicjom. Jeżeli zbyt wiele sobie postanowisz, rozproszysz energię, zaś napięcie będzie tak wielkie, że nie zdołasz dokończyć tego, czego się podjąłeś. Sprawy niedokończone mogą utrudniać, a nawet uniemożliwiać ci zrobienie kroku naprzód.


Praprzyczyna wyzwań

»Czas, abyś pojął, że jeden nikczemnik może pognębić ogół, jedna mroczna myśl – odebrać rozsądek, jedna namiętność w sercu – zburzyć spokój. Trop bezwzględnie zło w otoczeniu i w sobie. Wyrwij z korzeniami najmniejszą jego drobinę i zwróć się ku dobru. Niebezpiecznie byłoby przedwcześnie triumfować, bo nawet najdrobniejsza pozostałość zła może odrosnąć.« /Heksagram przyczynowy 43, „Przełom”, za B.Piasecka I Cing w obrazkach.


● Od czego zacząć?

»Pielęgnuj wartości duchowe i szanuj tych, którzy pośredniczą w przekazie wartości. Trzymaj się zasad, wzbogacaj wiedzę, szlifuj charakter. Oczyść swoje intencje i motywacje. Miej zaufanie do siebie i bądź odporny na krytykę ludzi zawistnych. Są oni zbyt słabi, aby ci zaszkodzić. To, co robisz, niech będzie piękne i użyteczne dla wszystkich.« /Heks. startowy 50, „Adaptatywność”.

● Na co zwracać uwagę?

»Nie działaj pochopnie, bądź ostrożny. Prąc ślepo naprzód, możesz nie dostrzec skrywających się niebezpieczeństw, a wtedy doznasz upokorzenia. Być może pochopnie podjąłeś się zadań, którym nie umiesz teraz sprostać. Jeśli zobowiązania cię przerastają, przyjmij pomoc, ale dopiero wtedy, gdy będziesz gotów do działania.« /Heks. interakcji 3, „Trudne początki”.


Medycyna JELENIA

Nagualem Manik jest JELEŃ, przynoszący ludziom medycynę otwartości i pojednania. □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.
13-dniowe spektrum fali

Wskazówka: Gdy zbyt mocno z czymś się identyfikujesz lub czegoś uczepisz, twoja duchowa swoboda i moc dokonań mogą zostać bardzo ograniczone. Dlatego: ● naucz się kończyć to, co zaczynasz ● nie imaj się wielu spraw równocześnie ● jeśli coś cię przerasta, otwarcie się wycofaj.

27.09.2021
» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31
   następne 8 »