Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 
41
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Projekt GROWID – Rolnictwo opiekuńcze
Co się za tym kryje?…Na stronie ministerstwa rolnictwa projekt przedstawiany jest jako sielankowe życie na wsi, dodatkowy dochód dla rolnika i możliwość pozostania w gospodarstwie do końca życia w zamian za przystąpienie do programu gospodarstwa opiekuńczego dla seniorów (senior to osoba powyżej 45 lat), osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych, uzależnionych itp. Jednak po zagłębieniu się w szczegóły sielanką to wcale nie jest.

● W projekcie zmienia się dotychczasowa definicja rolnika jako właściciela gruntu, na którym uprawia płody rolne, na rolnika usługodawcę, przy czym nie ma już mowy o własności ziemi.
● Rolnik musi zainwestować własne fundusze w gospodarstwo, by zapewnić podopiecznym wysoki standard pobytu.
● Odbyć 2-lenie szkolenia w zakresie opieki społecznej, żywienia, rehabilitacji, integracji itp. □ Preferowaną formą jest terapia ze zwierzętami, np. krowoterapia – długotrwała obserwacja krów skubiących trawę i wolno ją przeżuwających, która daje seniorom poczucie szczęśliwości, albo osłoterapia – obserwacja powolnych osłów, działająca równie kojąco.
● Wynagrodzenie dla rolnika to kwota 1875 zł miesięcznie /wg stawki w 2023 r.
● W gospodarstwie opiekuńczym kontrole z urzędu odbywają się regularnie co miesiąc, zaś rolnik zbiera punkty obywatelskie za poziom świadczonej opieki.
● Ciekawe, jak rolnik miałby pogodzić pracę na roli z zapewnieniem całodobowej opieki osobom przyjętym pod swój dach (regularne posiłki, utrzymanie higieny, w razie potrzeby zmiana pieluch czy wożenie do lekarza)? W rzeczywistości musiałby zaangażować całą rodzinę.

Warto zaznaczyć, że europejski projekt rolnictwa opiekuńczego (GROWID), za którym stoi UE i Bank Światowy, powstał w 2018 roku. W Polsce prace nad jego wdrożeniem zakończyły się w połowie 2023 r., a promocją zajął się ówczesny minister rolnictwa i minister rodziny wraz z doradcami. W krajach europejskich projekt gospodarstw opiekuńczych był testowany w ośrodkach agroturystyki przez fundacje i stowarzyszenia.

Zastanawiające jest, dlaczego u nas zajęło się tym ministerstwo. Czy nie kryje się za tym plan złapania w sidła zadłużonych rolników?... Teraz próbuje się wcisnąć rolnikom dopłaty, dalej dokręcać „zieloną śrubę”, doprowadzić ich do bankructwa i odesłać do doradcy rolnego, który zaproponuje jedyną możliwą opcję, czyli przystąpienie do projektu rolnictwa opiekuńczego. To nie zwolni rolnika ze spłaty kredytu, ale gdy jego ziemie przejmie bank, będzie mógł pozostać w gospodarstwie w zamian za świadczenie opieki społecznej…

● Jeśli macie rolników w rodzinie lub wśród znajomych, poinformujcie ich o GROWID i polećcie wysłuchanie ważnego nagrania: youtu.be/JxEDxpa0ZNM?si=TAGWbsQyzrf4P6opKAN – Fala ZIARNA
● Nowe ROZDANIE - Nowa GRA


Okres 13 – 25 marca 2024


Fala ZIARNA otwiera przed nami przestrzeń nieograniczonych możliwości i niepowtarzalnych szans życiowych; obdarza nas mocą pokonywania blokad i trudności – podobnie jak ziarno, które dążąc ku światłu, uporczywie przebija się przez grubą warstwę gleby do słońca. □ KAN nanosi najwięcej poprawek na planie przeznaczenia, zarówno indywidualnym, jak i zbiorowym.

Impulsy wychodzące z tego poziomu dopingują ludzi do odejścia od przesadnych zabezpieczeń, przezwyciężenia kompleksów i nabrania pełnej wiary we własne predyspozycje. Bez tego nie zdołamy wyrwać się z błędnego koła niemożności; będziemy trwać w miejscu, narzekać, lękać się, co przyniesie jutro. Teraz jest czas odważnych decyzji. Teraz wszyscy powinniśmy stać się opiekunami Ziemskiego Ogrodu, którzy szanują prawa natury, żywioły i wszystkie ziemskie królestwa, włącznie z królestwem ludzi.

Dni GAP

Fala ZIARNA może okazać się gorącym okresem z uwagi na obecność dziesięciu aktywnych portali galaktycznych (GAP). Są to punkty subtelnej nawigacji, korekty błędnie postępujących programów, odgórnego naprowadzania ludzkości na właściwe tory ewolucji. Tam, gdzie jest nierównowaga, równoważony jest proces. Ma to zawsze pozytywne oddziaływanie! Osoby bardzo wrażliwe, sensytywne mogą odczuwać dni GAP jako nieprzyjemne, męczące, dołujące, ale nie powinny tego osądzać, ponieważ korekta dokonuje się w skali globalnej. Jest to znak, że coś się synchronizuje w przestrzeni. W dniach oznaczonych literą „P” potęguje się siła oddziaływania energii kinów na zbiorowe pole świadomości, co może wywołać specyficzne poruszenie wśród ludzi.

Nie bądź zdziwiony, jeśli w ciągu tych 13 dni fali zaczną meldować się nieprzewidziane wydarzenia. Teraz karty są na nowo tasowane, rozpoczyna się nowa „gra w życie”. Przy każdym jej powrocie Fali ZIARNA nasila się zakulisowa walka o ludzkie umysły i wolę. Dlatego zacznij obserwować swoje odczucia i nie daj się zaskoczyć ani zwieść sztuczkom wichrzycieli, którzy będą robić wszystko, by zasiać w tobie lęk, obawy, bezsilność. Nadszedł czas, gdy trzeba być rezolutnym, a nie przemądrzałym czy naiwnym.

● W Fali ZIARNA domknie się też 52-dniowe spektrum niebieskiego zamku transformacji i przemian; tu dokona się podsumowanie wyników kolektywnych działań ludzi w Fali Węża, Fali Zwierciadła i Fali Małpy.


Medycyna BORSUKA

Nagualem Kan jest BORSUK, uchodzący za lekarza od przypadków beznadziejnych. □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.
13-dniowe spektrum ZIARNA

Jeżeli będziesz pielęgnować prawdę serca, przyczynisz się do tego, że coraz więcej prawdy będzie docierać do twojego otoczenia.
15.03.2024
12.03.2024
● Kin 13 Akbal /Niebieska Kosmiczna Noc
● Uchylenie rąbka tajemnicy...W Fali MAŁPY zaakcentowało się wiele mocnych znaków, począwszy od pierwszego dnia aż po ostatni. Na szczególną uwagę zasługują masowe protesty rolników i histeryczne parcie Systemu do wojny.

● Warto przypomnieć, że zgodnie z prawidłowościami Tzolkin i prawem cykliczności, w ostatnim dniu Fali Niebieskiej MAŁPY z kinem 13 NOC dokonała się odgórna selekcja, wyciągnięta została kwintesencja działań i za 40 dni – w pierwszej w kolejności fali tego samego koloru, czyli Fali Niebieskiej NOCY, będzie ciąg dalszy, poznamy więcej szczegółów zakulisowych działań.
● Pamiętajmy też, że kolor niebieski symbolizuje najbardziej ruchliwą energię, która zawsze wywołuje przejściowy zamęt, by skłonić ludzi do szukania dróg wyjścia z impasu i wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Tutaj nie liczy się sukces czy porażka, lecz odwaga do podjęcia ryzyka. Dlatego każdy, kto podejmie działanie, już na starcie jest zwycięzcą.

Dziś można śmiało powiedzieć, że ogromną zasługą protestujących rolników jest to, że to otworzyli ludziom oczy na skażoną żywność, absurdy zielonego ładu, fanatyzm religii klimatycznej i systemowe niszczenie sektora rolno-spożywczego. Taraz 80% społeczeństwa popiera postulaty rolników.

Jednak System zamiast się cofnąć, jeszcze bardziej zaostrzył przepisy zielonego ładu, zradykalizował bzdurne dyrektywy „ratowania klimatu” i horrendalne kary za nieprzestrzeganie terminów. Zawiodły analogiczne metody sprzed 2,5 roku, różniące się tym, że w miejsce grania na emocjach, zamykania ludzi w domach, zmuszania do kłucia weszło straszenie wojną, krytyczną sytuacją za wschodnią granicą, przebąkiwaniem o powszechnej mobilizacji celem udzielenia wojskowego wsparcia sąsiadom. Ale ludzie przestali się bać. Egzekutorzy zniewolenia panicznie boją się buntu rozgniewanego ludu…

System zaczął się chybotać i w akcie desperacji sięgnął po siłowe rozwiązania, czym obnażył się całkowicie. Ludzie chcą pokoju, a egzekutorzy Systemu – wojny, by pod osłoną „fałszywej flagi” ograniczyć wolność, zawiesić prawa człowieka, spacyfikować rolników, a być może nawet sięgnąć po oszczędności na kontach klientów banków…

Natomiast ostatni dzień fali zdemaskował zamiary Ameryki i potwierdził starą prawdę, że na interesach z Ameryką, dobrze wychodzi tylko Ameryka. Prezydent JoB potraktował Polskę jak bezwolnego klienta i z zaskoczenia wcisnął to, co chciał, o co strona polska nie zabiegała, odtrąbił sukces i do widzenia... ● Żenujące – wręcz poniżające, było miejsce wyznaczone na konferencje prasowe polskiego prezydenta i premiera – był to podjazd dla samochodów przed Białym Domem!...
DZIEWIĄTY miesiąc decyzji
● Co dalej?...


7 marca – 3 kwietnia 2024


Dziewiąty, SOLARNY, miesiąc roku pełni funkcję drogowskazu. „Dotarliśmy do rozstaju dróg i czas wybrać dalszą drogę”. Informacje płynące z poziomu „9” naprowadzają na drogę urzeczywistnienia zamiarów, ale wybór należy do nas. Teraz należy koncentrować uwagę na procesach naprawczych, choć czasami i one mogą pokazać „kolce”.

● 28-dniowy odcinek roku to czas odważnych decyzji dotyczących naszego przetrwania. Przed nami czas prób i przeciwności. Ciekawe, jakie „wieści” przywiozą prezydent i premier z Waszyngtonu?... Trzeba liczyć się ze wszystkim, pamiętając, że przeciwności zawsze można obrócić na korzyść, jeśli będziemy trzymać się razem, trwać w prawdzie i działać planowo.

● Energią nośną miesiąca jest kin 136 C, 8 Etznab C/Białe Galaktyczne Zwierciadło, którego domeną jest prawda, zdolność rozróżniania, uczciwość w opozycji do obłudy, stronniczości, sprzedajności. Spośród 13 tonów, ton 8 ma największą moc sprawczą: wygasza ogniska zapalne, scala etapy działań, aby pokazać, na czym stoimy, ale jednocześnie może z małej iskry błyskawicznie wzniecić ogromny pożar. Litera C obok kinu odzwierciedla kręgosłup moralny ludzi i stan głównej konstrukcji, na której budujemy naszą przyszłość.

● Wydarzenia pod sejmem w ostatnim dniu ósmego miesiąca pokazały, że powróciły stare metody. Policjanci i policjantki, podnosząc ręką na bezbronnych ludzi upominających się o przetrwanie, gazując ich i pałując na oślep, złamali nie tylko przysięgę, prawo i konstytucję, ale też własne kręgosłupy moralne. A wystarczyło wyeliminować prowokatorów i pozwolić rozejść się ludziom. Tak się nie stało. Wcześniej czy później, skutki moralnego kalectwa sprawcy odczują bardzo dotkliwie. W dobie Internetu wieści roznoszą się błyskawicznie. Ruszyła akcja internetowa demaskowania policyjnych prowokatorów w cywilu i informowania o tym ludzi mieszkających w sąsiedztwie tychże prowokatorów, czego policjanci boją się najbardziej. Spektrum Fali Małpy obnażyło intencje politycznych kuglarzy, kłamców i podążających za nimi głupców. ● Ale co dalej?... Jeśli rolnicy się poddają, to w niedalekiej perspektywie wszyscy będziemy jeść robaki z puszki…

Igranie z ogniem!
Blisko 80 procent Polaków popiera protesty rolnikówDziś społeczeństwo stało się świadome, że rolnicy walczą o swoje przetrwanie i nasze. Zamiast siedzieć w ciepłych domach, od miesiąca wystają na zimnie, także w deszczu. Rolnictwo to ostatni polski sektor, dlatego KE tak walczy o jego przejęcie i zniszczenie. W sytuacji ciągłego straszenia wojną, rząd powinien stanąć murem za polskimi rolnikami. Tak nie jest.

Spotkanie rolników z premierem 29 lutego zakończyło się fiaskiem. Zgrzyt nastąpił już przed wejściem na salę. Miały to być rozmowy z przedstawicielami protestujących a nie ze związkowcami, a okazało się, że premier wybrał sobie, z kim będzie rozmawiał, a z kim nie. W międzyczasie wyszło na jaw, że była to ustawka. Postulaty przedłożone premierowi przez związkowców, nie pokrywały się z postulatami protestujących. Zdaniem rolników premier planował zamknąć im usta dopłatami i zdelegalizować strajk… Dlatego część z nich wyszła z sali. Zapowiedziano kolejny protest w Warszawie na 6 marca.

Rządzący muszą zrozumieć, że rolnicy nie walczą o dopłaty tylko przeciw szaleńczemu zielonemu ładowi, fit for 55 i napływowi trującej żywności ze wszystkich krajów pozaunijnych... Protestujący apelują do swoich kolegów: „Nie dajmy się nabrać na pieniądze i nie dajmy się skłócić!”, a do nas, konsumentów – „Wspierajcie rolników!”…


.PĘPEK TZOLKIN
kiny 129 C–132 C w dniach 26.02.–1.03.2024Cztery środkowe kiny Tolkin 129 C–132 C, nazywane „sercem Tzolkin” lub pępkiem Tzolkin”, to najważniejsze dni w Tzolkin, symbolizują one uniwersalne centrum, wokół którego krąży ludzkie życie i do którego wszystko powraca. W tych dniach do świata ludzi napływają informacje z wyższych poziomów świadomości, dotyczące ścieżki rozwoju i kierunku procesu oczyszczania na 260 dni. To, co wydarzy się w tych dniach – zaakcentuje to, co będzie wzbogacać życie, co mu zagrażać i gdzie będą skrywać się niebezpieczne pułapki.

□ Energie nośne kinów dnia odzwierciedlają się w dolnych kinach krzyża powiązań w odwróconej kolejności (na rys. pokazują to kolorowe linie). To oznacza, że wszystko, co wydarzy się w pępku Tzolkin oraz to, jak ludzie zareagują na te wydarzenia, znajduje natychmiastowe przełożenie na pole świadomości zbiorowej.
□ Jeśli urodziłeś się w „pępku Tzolkin”, to teraz widzisz, jak wielka spoczywa na tobie odpowiedzialność za to, co wnosisz do świata.


WYDARZENIA:
2.03.2024
CHUEN – Fala MAŁPY
● Dociekliwość


28 lutego – 12 marca 2024


Fala Niebieskiej MAŁPY otwiera przed nami przestrzeń inteligencji twórczej i wiedzy spirytualnej (od spirit – duch). Jej specyfiką jest innowacyjność i ruchliwość. Tu nic nie stoi w miejscu, lecz nieustannie drga, kurczy się, wybrzusza i wcześniej czy później wypływa na powierzchnię i albo nas zachwyca, albo przeraża. Każda zmiana, jaka zajdzie w tobie, odzwierciedli się w twoim otoczeniu. Być może, wykruszą się stare przyjaźnie i zawiążą nowe na dobre i na złe. W ten sposób wraz z pokrewnymi ci duszami zaczniesz przekształcać kolektywne konstrukcje mentalne i staniesz się narzędziem ducha transformacji.

Przestrzeń CHUEN symbolizuje arenę „mędrców i głupców”, nauczycieli i błaznów, szamanów i oszustów”. Tutaj wyłania się wiele niejasności, a przede wszystkim wynaturzanie prawdy i potencjału wiedzy duchowej w kierunku niedozwolonych praktyk. Potęguje to lęk i poczucie uwięzienia w pułapce życia. W takiej sytuacji trudno jest znaleźć stabilny punkt zaczepienia. Ten stan utrzymuje się dotąd, dopóki dotknięta nim osoba nie weźmie pod lupę swojego zbłądzenia, naiwności czy też chęci „zdobycia” czegoś, czego inni nie mają.
Teraz, na tle ogólnego zamętu – zaczniemy doświadczać albo siły swojej spirytualnej mądrości, albo będziemy się mierzyć ze skutkami przeciwstawiania się uniwersalnym prawom i swojej prawdziwej naturze. Życie zacznie konfrontować nas z następstwami naszej naiwności, beztroski, amoralności, bojaźliwości, pesymizmu i samookłamywania. Musimy wreszcie pojąć, że kreatorami rzeczywistości jesteśmy równocześnie wszyscy razem i każdy z nas z osobna. Stąd nie dziwmy się, jeśli energia sprawcza fali zacznie na swój niezwykle specyficzny, oryginalny sposób wyrównywać niesprawiedliwość i degenerację. Tu nie istnieje pojęcie przedawnienia.

Teraz jest korzystny czas na uwolnienie się od cudzych projekcji, humorów, zależności i bez lęku spojrzenia w przyszłość. Wtedy zaczną napływać genialne rozwiązania. Tam, gdzie zamkną się jedne drzwi, otworzą się drugie – w zupełnie nowe przestrzenie. Za tymi drzwiami wkroczymy w świat „małpiej społeczności”, którą cechują silnie rozwinięte więzi społeczne i socjalne obyczaje. W tak pojmowanym społeczeństwie zawsze istnieją optymalne rozwiązania najbardziej zawiłych sytuacji – także tych, które starej świadomości wydawały się bez wyjścia.

● Fala MAŁPY rozpoczyna się w „pępku Tzolkin” i aż po dziesiąty dzień biegnie w środkowej kolumnie, symbolizującej kręgosłup moralny ludzi i stan konstrukcji nośnej narodu, kraju, świata. Dlatego obserwuj uważnie znaki, jakie daje ci twój kręgosłup, a dowiesz się, czy wzmacniasz tę konstrukcję, czy ją osłabiasz.


Medycyna DELFINA

Nagualem Chuen jest DELFIN, przynoszący ludziom medycynę radości życia.13-dniowe spektrum Małpy

Fala MAŁPY bez wątpienia zakotwicza coś cennego w twoim osobistym polu. Wiedz, że współtwórcami lepszego jutra są ci, którzy potrafią przyjąć każde zdarzenie i zrządzenie losu w spokojny sposób. Popatrz na swoje życie od pogodnej strony, a bez trudu odkryjesz, dlaczego musiałeś zbierać takie a nie inne doświadczenia w tej fali.
Impulsy wychodzące z tego poziomu świadomości będą pobudzać twoją wrodzoną inteligencję spirytualną, potęgować głód „wiedzy zakazanej”, dociekliwość, zwrotność, dziecięcą niewinność.

„Przypomnij sobie chwile dzieciństwa. Dziecko doświadcza nowego przez otwartość, ciekawość, zmysłowość i zabawę. Nie zraża się tym, że czasami się przewróci. Bawi się dalej, podąża za wewnętrznymi impulsami, smakuje, próbuje i pyta tak długo, aż pojmie nowe. Ty też podążaj za wewnętrznymi impulsami, nawet jeśli wydają się komiczne. Przyjrzyj się określonej sprawie z różnych stron i otwórz się na inspirujące doświadczenia. W ten sposób zostaną ci udostępnione nowe wglądy i drogi poznania”. (Za Spilsbury & M.Bryner, Wyrocznia Majów)

28.02.2024
Fala Białego ZWIERCIADŁA
okres 15 – 27.02.2024Fala ZWIERCIADŁA/Etznab wprowadziła nas w przestrzeń prowadzącą do źródeł uniwersalnej PRAWDY i zdolności obiektywnego rozróżniania. Tutaj liczy się inteligencja intelektualna, autentyczność, odwaga do demaskowania zakłamania, a problematyką jest zaklinanie rzeczywistości, dwulicowość, prymitywizm intelektualny. Człowiek inteligentny intelektualnie to człowiek myślący samodzielnie. Impulsy wysyłane z poziomu ETZNAB będą kształtować siłę woli ludzi dzięki wyzwaniom rzucanym prze los.

„Kto zbyt daleko odszedł od właściwej drogi, zatraca się w świecie fałszywych oczekiwań i na koniec spotyka go klęska. Jednak po okresie upadku zawsze pojawia się możliwość powrotu na właściwą drogę. Nie będzie to łatwe. Nawrócenie wymaga przyznania się do błędów i przełknięcia gorzkiej pigułki nieprzyjemnej prawdy. Trzeba bardzo uważać, aby nie dać się zwieźć fałszywej krainie złudzeń”. /Za h. 24, „Punkt zwrotny”.
Od 18 lutego Fala ZWIERCIADŁA biegnie w środkowej kolumnie Tzolkin (litera „C” obok kinu). Zawężając symbolikę do naszej przestrzeni, kiny te odzwierciedlą stan konstrukcji nośnej Polski i „kręgosłup moralny” Polaków. Odnosi się to do każdego kraju i narodu. Pierwsze 10 dni z kinami „C” to czas przenikania informacji z wyższych poziomów świadomości do świata ludzi. Wyznaczają one przełomowy moment w życiu całej społeczności i pojedynczego człowieka. Teraz zarówno naród jak i każda jednostka ma szansę dokonać radykalnego zwrotu w sposobie myślenia, postępowania i kompleksowego podejścia do ogólnokrajowej problematyki życia. Następne 10 dni z kinami „C” w Fali Małpy pokaże, jak ludzie przyjęli informacje, co z nimi zrobili i jaki jest dominujący poziom intelektualny społeczeństwa, posłów, członków rządu, innych decydentów...


Medycyna KOBRY

Nagualem Etznab jest KOBRA, przynosząca ludziom medycynę samooczyszczenia.13-dniowe spektrum fali

Poziom ETZNAB odpowiada za zaawansowaną dojrzałość sytuacji – porównywalnie do okresu późnej starości, kiedy dobiega końca czas nauki i trzeba zaakceptować prawdę. Wielu ludziom jest trudno się z tym pogodzić, zwłaszcza gdy wciąż dysponują siłą, mocną pozycją, bogactwem, władzą. Próbują trzymać się tego kurczowo, ale powoli wszystko zaczyna wysuwać się im z rąk.


15.02.2024


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 
41
   następne 8 »