Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 
41
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
ÓSMY miesiąc SOKOŁA
● Nasze być albo nie być


7 lutego – 6 marca 2024


W ÓSMYM miesiącu rozpoczyna się scalanie etapów tegorocznych działań. Tu program roku Wiodącego Maga (2023/24) wstępuje w fazę urzeczywistnienia, ale nic nie jest z góry przesądzone. Powodzenie planu zależy od stopnia zaangażowania ludzi. Nigdy nie wiadomo, kto wybierze dialog, kto konflikt, a kto schowa głowę w piasek.

ÓSMY odcinek roku można przyrównać do układania planetarnych puzzli lub straży pożarnej postawionej w stan najwyższego pogotowia. Trzeba więc uważać, bo siła sprawcza „8” działa jak miecz obosieczny, dlatego w jednej chwili można coś naprawić albo błyskawicznie zniszczyć!
● Energią nośną galaktycznego odcinka roku jest 6 Pies w portalu na Fali Węża (siła przetrwania). Dlatego teraz liczy się wierność prawdzie serca, solidarność, lojalność, zasada „jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”.

● W trzecim dniu miesiącu, 9 lutego (kin 8 Człowiek w portalu), rozpocznie się ogólnokrajowy protest rolników w obronie polskiego rolnictwa, który potrwa 30 dni. Podobne protesty przeciw niszczeniu rolnictwa i hodowli przez KE trwają w większości krajów unijnych.


7.02.20224ZIEMIA samoregulująca planeta


Na przestrzeni całej historii Ziemi klimat od zawsze się zmieniał i teraz też się zmienia. Zarówno amerykańska, jak i rosyjska Akademia Nauk są zgodne co do tego, że nie ma naukowych podstaw do diagnozowania antropogenicznego charakteryzowania ocieplenia ani żadnego dowodu na wpływ człowieka na katastrofalną emisję gazów cieplarnianych i niszczenia klimatu planety. Innego zdania są eksperci ONZ...

Jak wiemy, w historii Ziemi istniało średniowieczne optimum klimatyczne i przez 300 lat nawet na polarnych szerokościach geograficznych Norwegii można było siać zboże. W Szkocji uprawiano winogrona, a Grenlandia była dobrze prosperującą kolonią norweską. Istniała też mała epoka lodowcowa. W 1438 roku wilki z Lasku Bulońskiego wyszły na ulice Paryża, aby ratować się przed zimnem. Około roku 1600 w europejskiej części Rosji śnieg padał we wrześniu przez kilka lat z rzędu… Wenecja, Niagara, Londyn … wszędzie obraz był taki sam.…W 2018 roku aligatory w Północnej Karolinie zamarzły w lodzie, a w południowych stanach zamarznięte legwany spadały z drzew. W 2019 roku zima z mrozami poniżej 40 stopni stała się rekordem w historii USA.

Warto dodać, że od 1999 roku działa globalny system ARGO do pomiarów temperatury wody w oceanach. Składa się on z 3241 boi z czujnikami rozmieszczonymi równomiernie na głębokości do 100 metrów, połączonych bezpośrednio ze specjalnymi satelitami. Pomiary jednoznacznie wskazują, że klimat się oziębia a nie ociepla.

Kto zatem korzysta na promowaniu historii o złej ludzkości i ociepleniu klimatu?... W latach 90. ub. stulecia pojawił się pomysł sprzedaży praw do zanieczyszczania środowiska dwutlenkiem węgla. Nie ma nic bardziej opłacalnego od handlu powietrzem. W grudniu 1997 roku 159 krajów podpisało w Japonii tzw. protokół z Kioto. W 2005 roku machina ruszyła…

Link do filmiku: www.facebook.com/TomekKoziolFotografia/videos/376140195057501


6.02.2024
CHICCHAN – Fala Czerwonego WĘŻA
● Prawo do godnego życia


2 – 14 lutego 2024


Fala WĘŻA wprowadziła nas w spektrum kreatywności, zaradności, woli życia i siły przetrwania. Tutaj wszystko kręci się wokół tematyki ZDROWIA, witalności, naturalnego odżywiania, szacunku dla ludzkiej inności oraz prawa do godnego życia i umierania, a problematyką jest EGOCENTRYZM, niskie pobudki, zawiść, lekceważenie znaków ciała, niszczenie podstaw życia. Nie ma znaczenia, czy ktoś lekceważy własne lub cudze życie z powodu bezmyślności, chęci zysku, czy zewnętrznych przymusów lub nacisków, skutki dosięgną wszystkich. Dziś nie ma dziedziny, która nie lekceważyłaby wartości życia. Człowiek jest traktowany jak bezwolne stworzenie, któremu nie wolno myśleć, stawiać pytań, buntować się, lecz ma posłusznie wykonywać polecenia.
● Zacznijmy zwracać uwagę, co dzieje się wokół nas i wymieniać między sobą spostrzeżenia. Media niewiele mówią, co faktycznie dzieje się w kraju i na świecie. Jedyne, co idzie im sprawnie, to wyszukiwanie tematów zastępczych, granie na emocjach, straszenie wojną, niechybnym kryzysem finansowym, nową chorobą, kolejnymi obostrzeniami... Taka narracja jest FIKCJĄ, „fałszywą flagą”, środkiem do NIE-naszego celu. Ważne, aby nie dać się znów zastraszyć i pozamykać w domach. Europę ogarnęła fala protestów i to zacznie się nasilać. W całej Unii rolnicy i hodowcy mają dość niszczenia ich dorobku dla tzw. „ratowania klimatu” i dyktowania im, co mają uprawiać, hodować, jeść, myśleć, robić. Unia nie potrafi rozwiązać podstawowych ludzkich problemów, a chce ratować KLIMAT (!). Ideologia zaczęła się sypać, stąd ten pośpiech i gwałcenie praw przez skorumpowanych decydentów.

● Nie wiadomo, jak potoczą się sprawy. Dlatego warto, na wszelki wypadek, już teraz przygotować się do tej „ponurej psycho-gry”, by nic nie zdołało nas zaskoczyć. Nie chodzi tu o straszenie, ale o przezorność. Podobny apel do narodu wystosował holenderski generał po posiedzeniu NATO. Radził, aby każdy miał w domu trochę gotówki, zapas wody i żywności na kilka dni, leki, środki przeciwbólowe, latarkę, radio na baterie (by słuchać komunikatów), świece, zapałki itp. To na wypadek, gdyby wyłączono prąd, Internet, bankomaty. A u nas cisza!


Medycyna SALAMANDRY

Nagualem Chicchan jest SALAMANDRA, przynosząca ludziom medycynę przemiany. □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.13-dniowe spektrum fali

Fala CHICCHAN z uwagi na obecność 10 dni z portalami (litera P obok kinu) jest energetycznym spektrum o zwielokrotnionej sile oddziaływania na pole zmysłów, zdrowie, witalność, psychikę człowieka. □ Negatywne odczucia w dniu z portalem pokażą ci, że coś domaga się uporządkowania w sektorze wskazanym przez pieczęć dnia.2.02.2024

Eb – Fala CZŁOWIEKA
● Jak dopasować się do zmian?


Okres: 20 stycznia – 1 lutego 2024


Fala Żółtego CZŁOWIEKA zbilansuje wyniki indywidualnych i kolektywnych działań ludzi w drugim zamku Czasu, którego funkcją jest porządkowanie sceny życia. Teraz, w ciągu 13 dni, odzwierciedli się poziom samoświadomości każdego człowieka oraz kierunek, w jakim chcą pójść ludzie i kierunek, w jakim popycha ich System i aparaty władzy.

W spektrum Fali CZŁOWIEKA wszystko kręci się wokół mądrości życiowej, wewnętrznej reorganizacji, wyrażania świadomej woli i odpowiedzialności za własne wybory, zaś problematyką jest zakłamanie, samowola, manipulacje, kupczenie, chciwość. Tutaj bardzo dobitnie daje o sobie znać biegunowość i rozwój duchowy, ponieważ warunkiem realizacji własnych planów jest dogłębne rozpoznanie, co oznacza świadomy wybór, odpowiedzialność, suwerenność ludzkiego Ja.

W dzisiejszych czasach poziom absurdu, w którym aktualnie żyjemy, przekracza zdolność pojmowania najbardziej kreatywnych umysłów. Dlatego teraz każdy powinien się zastanowić, jak dopasować się do zmian, ale na własnych zasadach. W życiu zawsze masz dwa wyjścia: albo walczyć o swoje, albo patrzeć jak przestaje być twoje.


Medycyna KOLIBRA

□ Nagualem Eb, oprócz Pszczoły, jest KOLIBER, przynoszący ludziom medycynę radości i uwolnienia energii serca. □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.13-dniowe spektrum fali

Powiedz, jakie są twoje wartości, a jakie wartości reprezentuje obecny System? Czy jesteś gotów poświęcić się dla wartości Systemu i co na tym zyskasz?

21.01.2024

SIÓDMY miesiąc MAŁPY
● Czas uwolnić się z pęt


10 stycznia – 6 lutego 2024


Siódmy, rezonansowy miesiąc reprezentuje drogę wymiany informacji, zazębia przeszłość z przyszłością w teraźniejszości, skłania do refleksji, zsyła inspirujące bodźce i nieoczekiwaną pomoc. Siła sprawcza „7” jest dużym zagrożeniem dla starych struktur i autorytetów. To, co szkodliwe, niestabilne, obciążone przeszłością, zaczyna się chwiać i uginać pod własnym ciężarem. To, co pozytywne, czyste, niewinne, zaczyna się wypiętrzać i rosnąć w siłę.

Rezonansowy miesiąc akcentuje ważną zależność, tzn. od tego, jak wystartujemy na półmetku roku, zależeć będzie, jak dotrzemy do mety. Obserwując rozwój wydarzeń, warto skupiać uwagę na budujących aspektach. Na tym etapie proces korekty potrzebuje aktywnego zaangażowania ludzi. Warto łączyć się z osobami, które mają podobny punkt widzenia. Może się zdarzyć, że w kulminacyjnym momencie będziemy musieli całkowicie zdać się na ich wsparcie pomoc. Tutaj „podobne przyciąga podobne” i „podobne komunikuje z podobnym”.

► Energią nośną siódmego miesiąca jest 4 Ik /Biały Samoistny WIATR na Fali Wichru, czyli siła wytrwałości i odwagi do wyrażania własnego zdania jasno i dobitnie.


Wydarzenia w siódmym miesiącu

● 10.01., w pierwszym dniu miesiąca, rozpoczął się ogólnokrajowy strajk ostrzegawczy na niemieckiej kolei; ma potrwać do 12 stycznia, ale może się przedłużyć do pięciu dni.
● Trwa protest niemieckich rolników, hodowców i transportowców; blokada autostrad i dróg przejazdowych w kraju; wspierają ich rolnicy polscy, francuscy i holenderscy.
● 11.01. Manifestacja pod sejmem przeciwko likwidacji polskich mediów publicznych.
● 15–19.01. Davos: Doroczne spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego 2024 pod hasłem „Odbudowa zaufania”. □ Bez komentarza.
● 18.01. Koleje WKD zapowiedziany strajk ostrzegawczy w Warszawie.
● Niemieckie miasta wycofują się ze stref czystego transportu. W Berlinie będą wydzielone pojedyncze ulice. Badanie wykazały, że likwidacja aut spalinowych nie ma żadnego wpływu na czystość powietrza.
● Unijna inicjatywa obywatelska nabiera tempa; trwa zbieranie podpisów pod inicjatywą obywatelską dot. dwóch wniosków ustawodawczych. Pierwszy dotyczy aktu świadomej woli i wpisania do prawa unijnego nadrzędności godności człowieka, wolności i decydowania o własnym ciele; drugi zaś – aktu prawnego o przejrzystości dokumentacji, wzmocnieniu pozycji obywateli i dostępu do informacji w procesach decyzyjnych UE.
10.01.2024Fala Niebieskiego WICHRU /Cauac
● Nie oddawaj wolności za igrzyskaOkres: 7 – 19 stycznia 2024

Fala Niebieskiego WICHRU/Niebieskiej BURZY to spektrum transformacji, przemian i uzdrawiania, ale też przestrzeń dezinformacji, zastraszenia, pogłębianie podziałów społecznych. Impulsy wychodzące z tego poziomu wcześniej czy później doprowadzą do silnych turbulencji, by skłonić ludzi do szukania dróg wyjścia z impasu. Tutaj głównym tematem jest szukanie innowacyjnych rozwiązań do przezwyciężenia chaosu w przestrzeni informacyjnej i w sferze stosunków międzyludzkich. Natomiast problematyką jest zaklinanie rzeczywistości, niechęć do zmian, chęć odwetu, wichrzycielstwo.„Broń swoich praw i wolności"

Wraz z dynamizacją procesów odnowy zawsze wzrasta aktywność sił wrogich postępowi, które w podstępny sposób chcą zawłaszczyć ludzkim myśleniem, by zaprowadzić nowy ład według mrocznego scenariusza, opartego na terrorze psychicznym i bezwzględnym posłuszeństwie. Egzekutorzy starego ducha liczą na to, że umęczeni ludzie wyrzekną się swoich podstawowych praw i wolności, byle zapanował spokój i normalność.

Jednak normalność i spokój nie wrócą, co widzimy w nowym sejmie i poczynaniach członków nowego rządu. Oni wszyscy, ci poprzedni i ci obecni, grają do tej samej niepolskiej bramki. Zmieniły się tylko metody. Obecny zamach na media publiczne, izby sądowe czy podważanie konstytucyjnych prerogatyw prezydenta to kolejne testowanie społeczeństwa, na ile pozwoli ono nowym wybrańcom łamać prawo i Konstytucję RP. Potem nie zawahają się robić to samo ze zwykłymi ludźmi. Taki stan wcześniej czy później doprowadzi do anarchii i jawnego przejęcia rządów przez obcych.


Energia koloru fali

Kolor NIEBIESKI (w oryginale czarny) jest jednym z najbardziej twórczych kolorów, rozwiewa złudne nadzieje, wyzwala pęd ku działaniu, dystansuje do „teatru uczuć”, ale też potęguje przejściowy zamęt, aby zmusić ludzi do działania. To jest ten moment, aby stanąć razem, wyjść na zewnątrz i powiedzieć NIE „głupim” decyzjom „głupich ludzi”. Przykładem jest obecny protest niemieckich rolników i farmerów, których wsparli polscy rolnicy. W niebieskich falach nie liczy się wynik końcowy, lecz odwaga do podjęcia ryzyka.


Medycyna SKUNKSA

Nagualem Cauac jest SKUNKS, przynoszący medycynę odcinania się od starych rzeczy. □ W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.13-dniowe spektrum Cauac

»Założenie o własnej bezsilności jest prostą drogą do zrzucenia z siebie odpowiedzialności za wiele spraw… Jednak w dzisiejszym świecie, któremu przydałby się dobry psychoterapeuta, nie potrzeba jeszcze jednej teorii ewolucji. Potrzeba nam praktyki ewolucji«. (B.Lipton i S.Bhaerman, Przeskok ewolucyjny)
7.01.2024
Dzień przywołania
osobistego ZWIERZĘCIA SIŁYDzień z kinem Czerwonego Galaktycznego WĘDROWCA, jest dniem przywołania Ducha Zwierzęcia Siły, aby prosić go o duchowe prowadzenie, ochronę, uzdrowienie. W wielu indiańskich tradycjach plemiennych nadal istnieje przekonanie, że ludzie i zwierzęta są bratnimi duszami. Dla szamanów zwierzęta są posłańcami świata duchowego.

Ludzie i zwierzę od początku byli ze sobą ściśle powiązani, byli jak bracia i siostry. Człowiek uczył się od zwierząt, obserwował je, naśladował, próbował rozumieć ich siłę duchową i żyć z nimi w harmonii. Tak rozwinęły się różne klany, które strzegły określonej siły zwierzęcej, komunikowały się z duchem zwierząt i przywoływały go, gdy potrzebowały pomocy. Dlatego jeśli ktoś był chory albo miał poczucie utraty sił witalnych, to szaman rozpoczynał ceremonię wezwania ducha zwierzęcia, którego siła miała przywrócić człowiekowi zdrowie i dobrą kondycję.

Dziś, tak jak dawniej, zwierzęta są naszymi przewodnikami, pomagają nam się rozwijać, przekraczać granice samych siebie, poznawać krainę duszy, rozpoznawać istniejącą w nas siłę i używać jej do odnajdowania równowagi, aktywowania samouzdrawiania i nawiązywania połączenie ze wszystkim, co jest. Ale musimy okazać im szacunek, przywołać je do siebie, poprosić o duchowe prowadzenie, radę lubi pomoc.

W dniu 8 BEN masz dogodną możliwość nawiązania kontaktu ze swoim zwierzęcym przewodnikiem, choć możesz robić to zawsze, kiedy jesteś w potrzebie, a potem spokojnie czekać (czasami do kilku dni). Zwierzę może ci się przyśnić albo niespodziewanie przyjść na myśl, kiedy będziesz pochłonięty jakąś pracą. Możesz też pociągnąć kartę (tylko jedną !), a następnie przeczytać przesłanie w książce „Siła Zwierząt” lub innej.

...
CIMI – Fala Białego ŁĄCZNIKA
● Walcz o to, co kochasz i w co wierzysz


Od 25 grudnia 2023 do 6 stycznia 2024


Fala Białego ŁĄCZNIKA odgrywa ważną rolę w sferze oczyszczania i przemian, bo z jednej strony, jest siłą pomagającą zrównoważyć ciężary, a z drugiej, za sprawą portali, umożliwia wgląd w siebie i uzmysławia nam naszą rolę wśród ludzi. Tutaj kluczowym tematem jest UWOLNIENIE od ciężarów przeszłości, a problematyką – PAMIĘTLIWOŚĆ, walka i opór, żądza odwetu.

Świadomość CIMI wprowadza nas w spektrum duchowej filozofii i umożliwia rozpoznanie mechanizmów mających wpływ na proces naszego myślenia i zachowań. Tutaj wyłaniają się mentalne drogowskazy do urzeczywistnienia osobistych planów, ale warunkiem powodzenia jest uwolnienie się od smutnych wspomnień, niechęci do ludzi, krytyki, narzekania i wszystkiego, co straciło „termin ważności”. □ Znak CIMI znaczy śmierć w sensie uśmiercenia przeszłości, wyraża transformacje, przemiany.

W procesie przemian zawsze nasila się tendencja do melancholii i dekadentyzmu, którym towarzyszy świadomość przemijalności życia, a nierzadko także poczucie bezsensu codziennych zmagań i gonitw. Dlatego teraz naszym największym wyzwaniem jest przezwyciężyć ten bolesny wgląd i wynikające z niego podświadome lęki, jak lęk przed przyszłością, chorobą, śmiercią, rozstaniem, utratą pracy, dobrej reputacji, a nawet rozumu. Jeżeli zdołasz uporać się z tym subiektywnym, smutnym rozpoznaniem bez umniejszania wartości życia, odzyskasz pewność siebie, zaczniesz odnosić sukcesy. »CIMI to imię SUKCESU.«● W przestrzeni ogólnoświatowej sytuacja jest bardzo niestabilna, a w naszej krajowej nad wyraz niepewna. W miejsce poprawności politycznej weszła poprawność ideologiczna, „stare” zastąpiono „nowym starym”. W rzeczywistości nic się nie zmieniło...


Indywidualna praca z energią fali

Tutaj na szczególną uwagę zasługują dwa dni z portalami:

● Niedziela - 31.12.2023, 7 Eb P /Żółty Rezonansowy Człowiek P
– przypomina, że za przebudzeniem zawsze podąża pragnienie uniezależnienia się od innych. Spójrz w przeszłość, a potem w przyszłość i powiedz: Jak dalece czujesz się wolny i czy faktycznie jesteś wolny?

● Piątek - 5.01.2024, 12 Caban P /Czerwona Krystaliczna Ziemia P
– niesie ze sobą wiele informacji dotyczących procesu uzdrowienia, z którym chcesz czy nie, jesteś bez-pośrednio powiązany, jak długo stąpasz po Ziemi. Energie napływające przez portal podwyższają zdolność rozpoznania wielu powiązań.

● Warto przyjrzeć się uważniej dniom z białymi pieczęciami, bo tu może tkwić praprzyczyna lęków egzystencjalnych, polemik, długotrwałych sporów.


Medycyna PSA

Nagualem CIMI jest PIES, przynoszący ludziom medycynę wierności prawdzie serca. □ Pojęcie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”..13-dniowe spektrum fali

Fala Łącznika uchyla nam rąbka tajemnicy dotyczącej praprzyczyny obecnych wyzwań, przestrzega przed odwetem, pogardą dla ludzi i lekceważeniem praw duchowych.

„Teraz powinieneś zachować wielką ostrożność i nie wchodzić w niepewne układy i nieodpowiednie związki. Czasami trzeba porzucić myśli o zaspokajaniu własnych ambicji i przestrzegać obowiązujących zasad. Jednak bez względu na okoliczności bądź taktowny, wierny sobie i lojalny wobec tych, z którymi połączyły cię silne więzi. Dlatego nie zajmuj się sprawami, które ci nie przystoją. Kto nie potrafi okiełznać swoich namiętności, staje się ich więźniem i pozwala, aby fałsz zajął miejsce prawdy. Nie możesz poszukiwać prawdy opierając się o fałsz. Walcz o to, co kochasz, w co wierzysz lub świadomie wybrałeś – nawet gdy zostaniesz sam. Poczekaj aż los zacznie ci sprzyjać”. /Za heks. 54, „Niefortunny związek ○ Perspektywa”, M.Piasecka, P.R’Tsy-Yang.

30.12.2023


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 
41
   następne 8 »