Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Zwierzęta-PRZEZNACZENIA i Zwierzęta-POMOCNICY
● Zwierzęta-partnerstwa, rodziny, sytuacji, czakrCzłowiek i zwierzę od początków istnienia byli ze sobą ściśle powiązani. Wśród wielu rdzennych ludów wierzono, że królestwo zwierząt było prapodstawą ludzkiej egzystencji. W indiańskich tradycjach plemiennych do dziś istnieje przekonanie, że ludzie i zwierzęta są bratnimi duszami, które tylko używają innego zewnętrznego przebrania, by uwidocznić określoną siłę i wspólnie się rozwijać. Podobne świadectwa o związku człowieka i zwierzęcia znajdujemy także w kulturach germańskich i celtyckich.

Z czasem, im bardziej dana kultura rozwijała się i stawała niezależna od Natury, tym intensywniej człowiek zaczął wynosić się ponad zwierzęta, aż w końcu uczynił je sobie poddanymi. Zaczął je wyzyskiwać, bezlitośnie trzebić, zaburzając równowagę w Naturze, i tym samym w duszy obu tych światów. W końcu duchowa wiedza o sile zwierząt i równowaga między wszelkim istnieniem zostały wyparte z powszechnej świadomości. Jednak niektórzy ludzie i niektóre szczepy nadal strzegły pradawnej wiedzy i to dzięki nim dziś możemy się jej uczyć na nowo.

Świat zwierząt otwiera się przed nami przez realne kontakty i w przestrzeni duchowej. Zwierzęta przynoszą nam przesłania, wysyłają znaki-informacje o sile, która jest z nami, wzmacniają nas, pomagają i uzdrawiają, ostrzegają i upominają. Niektóre zwierzęta towarzyszą nam przez całe życie, inne pojawiają się tylko w pewnych sytuacjach czy we śnie, aby wskazać na zaburzenia pola energetycznego. Istnieją zwierzęta-siły i zwierzęta-pomocnicy. Są też zwierzęta partnerstwa, rodziny, grup, sytuacji, jak również zwierzęta czakr.

● Zwierzę-SIŁY (inaczej zwierzę-przeznaczenia) ucieleśnia określoną energię; towarzyszy ci od narodzin przez długie odcinki drogi i w swej istocie jest z tobą spokrewnione. Niektórzy ludzie mają nawet podobne rysy twarzy lub przejawiają pewne zachowania swojego zwierzęcia-siły.
● Zwierzęta-POMOCNICY są przy tobie przez chwilę, by zwrócić ci na coś uwagę i pokazać twoją aktualną sytuację.

W świecie subtelnym wszystko jest możliwe, dlatego mogą się ukazywać także zwierzęta z baśni: jednorożec, smok, pegaz. Każde z nich zawsze niesie ze sobą ważne przesłanie, medycynę, wskazówkę, monit, ostrzeżenie itp. □ W tradycji Indian słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”. □ Teraz rozumiecie, dlaczego w artykułach tak wiele miejsca poświęcam medycynie Zwierząt.

□ Czy jakieś zwierzę przyciąga cię szczególnie? □ A może nieustannie spotykasz je we śnie? □ Albo się zastanawiasz, dlaczego obszczekał cię i ugryzł łagodny pies sąsiad? □ Dlaczego na pikniku akurat ciebie użądliła osa? – W takiej sytuacji wsłuchaj się w przesłanie, bo dane zwierzę ma ci coś ważnego do powiedzenia.

Jak odkryć zwierzęcego przewodnika i pomocnika swojej duszy dopowie ci książka „Siła Zwierząt”.
Data publikacji:● Sobota, 21.04.2018
● Kin 8 Wędrowiec – Wezwanie ZWIERZĘCIA SIŁYDzień z energią 8 WĘDROWCA był dla szamanów Majów dniem „przywołania zwierzęcia przeznaczenia”. Jeśli ktoś był chory, miał poczucie utraty sił witalnych, to w tym dniu szaman rozpoczynał ceremonię wezwania ducha zwierzęcia, którego siła miała pozbierać rozproszone części duszy i przywrócić człowiekowi zdrowie i kondycję.

Podobnie możemy zrobić też my. Taka sposobność nadarza się w już sobotę, 21 kwietnia, w dniu z energią Czerwonego Galaktycznego WĘDROWCA. Należy zapalić świecę, okadzić siebie i miejsce białą szałwią, wyciszyć się, a następnie pozdrowić duchy opiekuńcze Braci Zwierząt, powierzyć im dręczący nas problem i poprosić o przybycie osobistego naguala, czyli zwierzęcego lekarza-przewodnika. I czekać.

»Niezależnie od tego, jakie pokaże się ci zwierzę, nie powinieneś go odrzucać, nawet gdyby było małe, niepozorne czy niebezpieczne. Pokazuje się ono dlatego, że w konkretnej sytuacji życiowej jest dla ciebie ważne. Czasem siłę zwierzęcia uzmysłowisz sobie dopiero po dłuższym skupieniu się nad nim... Zawsze niesie ono przesłanie, siłę i właściwości, które chcą być zrozumiane i dostrzeżone... Gdy przyjmiesz je z otwartym sercem i uszanujesz jego przesłanie – twoja sytuacja życiowa naprawdę się odmieni.« (J.Ruland, Siła Zwierząt)
Jak rozpoznać zwierzęcego pomocnika?

● Być może spontanicznie przyjdzie ci na myśl konkretne zwierzę albo przemknie przed oczami jego obraz, albo przyciągnie twoją uwagę podczas spaceru czy w jakimś programie telewizyjnym.
● Możesz też pociągnąć kartę zwierzęcia (tylko jedną!), a potem wczytać się w jego medycynę i przesłanie w książce Siła Zwierząt.
● Bez względu na to, w jaki sposób objawi ci się twój nagual (poprzez kartę, w myśli, na jawie), przez pewien czas powinieneś świadomie z nim współpracować.

□ Od siebie dodam, że zdarzyło mi się wyciągnąć kartę Kleszcza. W pierwszej chwili nie byłam tym zachwycona, ale wczytując się w opis, doznałam olśnienia. Ostrzeżenie Kleszcza okazało się bezcenne i w samą porę.


Data publikacji: 19.04.2018Szósta WSPÓLNA ceremonia Bolontiku
Im liczniejsza grupa – tym większa MOC!W piątek, 20 kwietnia o godz. 21 (lub dowolnej) – w siódmym dniu Fali Łącznika – szósty raz połączymy nasze siły w ceremonii oczyszczania i harmonizowania dziewięciu powłok Pamięci Planetarnej. Dodatkowo, energia dnia – 7 Człowiek w portalu – będzie wspierać wymiatanie z głowy ponurych myśli i wspomnień.

Następne wspólne Bolontiku 3 maja. Sesje będziemy kontynuować w rytmie 13 dni, w każdym siódmym dniu fali, przez cały 260-dniowy obieg Tzolkin. Łącznie będzie 20 sesji, a potem zobaczymy. □ Opis metody w poście z 23 lutego br.

Data publikacji: 19.04.2018
12.04.2018 – Energia nośna roku 12 Ziarna
Dzień podglądu zbiorowych dokonańCo roku w dziesiątym miesiącu manifestacji pojawiają się „cztery magiczne dni”, w których mamy bezpośredni podgląd zbiorowych dokonań ludzi. Stąd wszystkie wydarzenia w dniach 9–12 kwietnia 2018 z kinami »9 Smok, 10 Wiatr, 11 Noc i 12 Ziarno P«, odsłaniają wstępny bilans kolektywnych działań ludzi, z którym nie da się polemizować. „Nie ma nic pomiędzy – jest tak lub tak, kropka!” Ale spokojnie, wciąż jeszcze możemy wiele dopracować.

W opracowaniu Co przyniesie rok 2017-2018? obszernie nakreśliłam cel i karmiczną praprzyczynę wyzwań na rok 12 Ziarna-P, co powinno ułatwić zrozumienie motywów i tła potencjalnych wydarzeń, zwłaszcza tych kontrowersyjnych:

»W roku 2017/18 ludzie, wspólnoty i narody, mają niepowtarzalną szansę upomnieć się o WOLNOŚĆ we wszystkich sferach życia, stawiając na własny potencjał, a nie obce siły.« □ »Naród to jedna wielka rodzina. Przywódca powinien dbać o dobro całej społeczności i sprawną organizację, opartą na szacunku dla wszystkich… Należy unikać hipokryzji, nie ulegać słabościom i prowokacjom… Od przywódcy wymagana jest lojalność, przestrzeganie zasad zgodnie są z jego przekonaniami i wywiązywania się ze złożonych deklaracji, szczególnie wobec tych, którzy mu zaufali – bez względu na to, jak bardzo będzie to uciążliwe.« (Heksagram 37, „Dom–Rodzina–Naród”)

W tym kontekście spójrz na działania światowych przywódców, np. prezydentaa D.Trumpa i premiera V.Orbana, problemy wizerunkowe prezydenta W.Putina i premiera Izraela, jak również na posunięcia naszego rządu, w tym odsłonięcie pomnika ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego.

Bardzo wielu pośród nas ma naprawdę dość „kultu ofiar smoleńskich”, który nie sprzyja pojednaniu podobnie jak kontrowersyjne miejsce postawienia pomnika. Ale skoro pomnik stanął w jednym z czterech magicznych dni, to znaczy, że tak miało być. Zaakceptujmy ten fakt i starajmy się tonować emocje. Pomnik to neutralny kamień. Nie musi tam stać wiecznie…


Do przemyślenia:

„Osąd swój porównaj z cudzym i dwóm zaufaj zdaniom. Słuszność się nie skryje, jeśli dwóch baczy na nią. Człowiek to zwierciadło, w którym lico się odbija, a gdy dwa lustra stawisz – widać kark i szyję”. (Księga Tysiąca i Jednej Nocy)
Data publikacji: 12.04.2018Piąta WSPÓLNA sesja harmonizowania PAMIĘCI
Im liczniejsza grupa – tym większa MOC!W sobotę, 7 kwietnia o godz. 21 (lub dowolnej) – w siódmym dniu Fali Wędrowca – piaty raz połączymy nasze siły w ceremonii oczyszczania i harmonizowania dziewięciu powłok Pamięci Planetarnej. Dodatkowo, energia dnia – 7 Wicher – będzie wspomagać odnowę i uzdrawianie relacji międzyludzkich na większym forum.

Jeśli ktoś zastanawia się czy warto?, niech na próbę oczyści tylko pierwszy, swój osobisty, poziom.
Następne wspólne Bolontiku 20 kwietnia. Sesje będziemy kontynuować w rytmie 13 dni, w każdym siódmym dniu fali, przez cały 260-dniowy obieg Tzolkin. Łącznie będzie 20 sesji, a potem zobaczymy. □ Opis metody w zakładce "Kalendarz".

DZIESIĄTY księżyc
● Planetarny barometr
● Czas odsłaniania intencji i planów4 kwietnia – 1 maja 2018

Teraz kluczowa tematyka roku 2017/2018 – jest nią rozsiewanie etycznych wartości i przywracanie ludziom prawa do samostanowienia, zaczyna nabierać kształtów. W dziesiątym miesiącu dokonuje się przesilenie w schemacie myślenia ludzi, budzi się szósty zmysł.

Energią nośną miesiąca jest świadomość 4 Wojownika. To zapowiada, że powrócą impulsy wolnościowe, a zielone światło zyskają pokojowe działania zmierzające do uwolnienia jednostek i narodów od łaski i niełaski innych. Odzwierciedleniem tego ducha są demonstracje Palestyńczyków, którzy domagają się prawa powrotu do domu swoich ojców na terenach zajętych przez państwo Izrael.

□ Przypominam, że kin roku 2017/2018 – 12 Ziarno-P należy do Fali Wędrowca. Dlatego wszystko, co się tutaj wydarzy, będzie miało związek z szeroko pojętą wolnością i realizacją wytyczonego celu.
Dlatego nie złość się, jeżeli „planetarny barometr” przesunie się na niepogodę. Jeśli naprawdę chcesz doprowadzić do awarii starego systemu, nie dostarczaj mu energetycznego paliwa od siebie. Paliwem są twoje gniewne myśli, kipiące emocje, obraźliwe słowa. Przeformatuj swój sposób postrzegania świata, a świat zacznie się zmieniać. Wszystko, co ujawni dziesiąty miesiąc, przyjmij jak błogosławieństwo, zwłaszcza to, co negatywne w powszechnym odbiorze. Najważniejsze, że to „coś” zostało wyrzucone na światło dzienne i tym samym zyskało szansę uzdrowienia.


Data publikacji: 4.04.2018Lekcja 4
● Mowa 20 palców rąk i nógKażdy człowiek, niezależnie kim jest, jest potrzebny i godny szacunku za to, że po prostu jest. Tak stanowią Uniwersalne Kodeksy.

Są wśród nas „śpiący” i „przebudzeni”, i tacy, którzy pełnią funkcję „katalizatorów”. Osoby-katalizatory poprzez swoje działania (pozytywne lub negatywne) przyspieszają lub opóźniają proces przebudzenia, same się nie zużywając. Są zazwyczaj postrzegane jako „złe i diabelskie”, a każdy ich czyn, gest, słowo – potępiane i demonizowane, co jest ogromną pomyłką, bo „katalizator” robi tylko to, co do niego należy.

Są też obecni pośród nas „pierwotni stwórcy”, którzy musieli inkarnować się w tych czasach, aby na własnej skórze doświadczyć skutków swego dzieła i albo je naprawić, albo zniszczyć. Indywidualnego planu inkarnacji nikt nie jest w stanie zdefiniować, dlatego nikomu nie wolno dyskredytować drugiego człowieka. To jest największym problemem w przestrzeni komunikacji międzyludzkiej.

Dlatego jeśli zaczniesz drastycznie zbaczać z kursu i szkodzić innym, to oprócz 13 stawów sygnały ostrzegawcze mogą słać ci również twoje palce, do których przypisane jest 20 pieczęci. Każde nietypowe odczucie, nagły ból, wrastający paznokieć, odcisk, zranienie, swędzący czy drętwiejący palec i przyporządkowana do niego pieczęć powiedzą ci, na jakim aspekcie zatrzymała się twoja świadomość, czego nie chcesz dostrzec w sobie – a co razi cię u innych, gdzie mylą cię twoje „dobre intencje”, kiedy popadasz w przesadę albo samouwielbienie itd.
Data publikacji: 4.04.2018BEN – Fala WĘDROWCA
● Impuls wolności
● "bezpieczne zakłamanie"1 – 13 kwietnia 2018

Fala WĘDROWCA to świadomość prowadząca ku wewnętrznej i zewnętrznej wolności. Tu operatywna świadomość człowieka zostaje wprowadzona w pole energii przecierającej szlaki do niezależności i świata wielowymiarowych możliwości.

Pierwszą oznaką wejścia na tę drogę jest rosnące uwrażliwienie na ludzi i środowiska, które próbują wywierać na nas presję i ograniczać naszą wolność. Po tym przychodzi czas na refleksje i w końcu odkrywamy, że to nie źli ludzie, ale my sami wyznaczyliśmy sobie ciasne granice myślenia, przyjmując na ślepo narzucone nam wzorce, bo zabrakło nam odwagi, aby je zmienić.

Jeśli czujesz się wykorzystywany, przytłoczony ciężarem zobowiązań, jest to nieomylny znak, że zbliża się przełom. W tym miejscu spróbuj sobie wyobrazić, że twoje ego – pojazd, który do tej pory ciągnął twoje życie, zatrzymał się na samym środku ronda i od ciebie zależy, jak stamtąd wyjedziesz i kto wybierze kierunek: ty czy twoje lub cudze ego?

Wszystko, co będzie się działo wokół, będzie związane z tematyką szeroko pojętej WOLNOŚCI, począwszy od sfery rodzinnej, religijnej, obyczajowej po zbiorową. Tutaj duchowość wykracza poza granice czysto konwencjonalnej religijności.

Teraz wszyscy uczymy się odpowiedzialności za to, co nas spotyka w życiu. Jednak zbyt wielu ludzi woli żyć w „bezpiecznym” zakłamaniu, niewoli egocentrycznych przekonań, przebrzmiałych tradycji, dogmatów religijnych. Przejęcie odpowiedzialności oznacza, że nie możemy skrywać się za obcymi autorytetami, zasłaniać tradycją czy religią, by w ten sposób usprawiedliwiać swoją bierność. Dotyczy to szczególnie wolności kobiet, ale bardzo znaczące jest wsparcie ze strony dojrzałych mężczyzn - aktualnie w kwestii macierzyństwa. Macierzyństwo to wybór, a nie przymus, bo tak chce Kościół, poseł czy inna zniewolona świadomość.

Wskazówki:
● Zbadaj granice swoich możliwości i zacznij je przekraczać.
● Nie bój się pójść pod prąd.
● Działaj z większą determinacją.
● Nie rób niczego dla świętego spokoju.
● Powiedz „nie” naciskom, zakłamaniu, obłudzie.


Medycyna ZŁOTEJ RYBKI

Przez 13 dni posłańcem światów duchowych do świata ludzi jest ZŁOTA RYBKA, patronka bogactwa i świetlistej siły.Data publikacji: 30.03.2018


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32
   następne 8 »