Oferta


Dr José Argüelles
Faktor Majów
Ścieżka poza technologię

Faktor Majów, najwybitniejsze dzieło José Argüellesa, owoc 33-letnich badań, otwiera nowy, naukowy cykl studiów nad zgłębianiem tajemnic Majów, zatytułowany ŚLADEM MISTRZÓW CZASU.
Doktor filozofii José Argüelles, historyk sztuki, pisarz, artysta-wizjoner, odkrywca klucza do Świętego Kalendarza Tzolkin, przedstawia tu niezwykle śmiałe, pozornie "szalone" hipotezy, które w efekcie końcowym prowadzą do zaskakujących wniosków (w międzyczasie częściowo potwierdzonych przez naukę, np. promieniowanie galaktyczne czy krystaliczne jądro Ziemi).
Autor, nawiązując do wielu kultur i religii, ukazuje nam obraz wielkiej kosmicznej Całości, której trójwymiarowo ograniczony rozum nie jest w stanie ogarnąć. Najpierw wprowadza nas w świat Majów ze szczególnym uwzględnieniem Tzolkin - harmonicznego modułu, bazy wyjściowej dla wszystkich kalendarzy, większych i mniejszych cykli (m.in. Wielkiego Cyklu 5125 lat, czyli cyklu naszej historii).
Cywilizacja Majów jest dla nas najbardziej zagadkowa. Kim byli Majowie? Dlaczego pojawili się tak nagle przed 5000 lat - przyszli z nikąd, rozwinęli wysoką kulturę z zadziwiającymi budowlami i jeszcze bardziej zaskakującym poziomem wiedzy matematyczno-astronomicznej, aby nagle zniknąć w IX wieku? Argüelles znalazł odpowiedź na wiele z tych pytań. A może jest to rodzaj samoprzypomnienia, "błyskawicy we krwi"? Jak twierdzi autor, Majowie przybyli z misją przygotowania planety Ziemi na skok ewolucyjny; całą wiedzę Kosmosu zakodowali w Świętym Kalendarzu.
Tak czy inaczej, jedno nie ulega wątpliwości: nauka Majów jest bezczasowa, jednakowo ważna wczoraj, dziś i jutro! Z całą pewnością po lekturze tej książki Czytelnik spojrzy na świat i to, co się wokół dzieje, zupełnie bez lęku. Faktor Majów to kolejna "prowokacja majańska". Już sam tytuł jest kontrowersyjny, ale nieprzypadkowy!!! Czas nagli!
[ISBN 978-83-89912-24-4, format 25 x 19 (cm), 192 str., oprawa miękka]