Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
   następne 8 »

» wyświetl same pytania

Zanim potępisz lekarzy – PRZECZYTAJ !
● Na kim oszczędza minister zdrowia?
● Dramatyczny list Pani Doktor, lekarza rodzinnego z woj. opolskiegoJAK SKŁÓCIĆ PACJENTA z LEKARZEM?
A z czasem pacjenta nie-onkologicznego z onkologicznym?

Ani minister zdrowia, ani lekarze Porozumienia Zielonogórskiego (PZ) nie wiedzą, że energią nośną 2014-2015 roku jest 9 KSIĘŻYC /Muluc. My natomiast wiemy, że ten rok to ostatnia szansa na wysadzenie zatorów, m.in. w sektorze zdrowia, i podjęcie decyzji co dalej? Od początku roku byliśmy świadomi, że problematyka funkcjonowania służby zdrowia będzie musiała wyjść na światło dzienne – przewodnikiem roku jest bowiem 1 WĄŻ /Chicchan.

Do erupcji doszło w szóstym rytmicznym księżycu, którego zadaniem jest równoważyć toczące się w tle procesy, spowolniając tempo degradacji i aktywując impuls sanacji. Jeśli środowisko lekarskie nie wykaże solidarności i nie zacznie mówić jednym głosem, jeszcze w tym roku możemy stać się świadkami powolnej agonii – ale nie systemu, lecz zwykłych ludzi. Problematyka zaogniła się po Nowym Roku, kiedy weszły w życie nowe ekspresowe reformy bez pokrycia finansowego. Znaczna część środowisk lekarskich poparła już protesty PZ i zaczęła rozważać wypowiedzenie podpisanych z NFZ umów.

W tej chwili znajdujemy się w spolaryzowanej przestrzeni Fali PSA. Świadomość zbiorowa oscyluje między biegunem lojalności, solidarności, uczciwego partnerstwa, w tym partnerstwa „minister – lekarz”, i biegunem nielojalności, oszczerstw, zdrady, manipulacji na linii „minister – lekarz – pacjent”. Od teraz pierwszeństwo do lekarzy mają pacjenci z zieloną książeczką, natomiast dla pozostałych drastycznie wydłuży się kolejka do lekarzy specjalistów czy na badania tomograficzne. W nagłych przypadkach pacjenci nieonkologiczni będą musieli leczyć się prywatnie (o ile ich stać), albo uzbroić się w cierpliwość i liczyć, że nic złego się nie stanie. NFZ znów triumfuje.

Gdzie jest gospodarz kraju, pani premier? 31 grudnia 2014, w dniu Niebieskiej Spektralnej RĘKI (kin 167, 11 Manik, Fala Ziemi) minęło 100 dni urzędowania pani premier, z wykształcenia lekarz specjalista w zakresie medycyny rodzinnej. Dostała kredyt zaufania, a to, jak go wykorzystała, dowiemy się z jej ust niebawem.
W środę, 7 stycznia, w dniu Białego Wiodącego MAGA, (kin 174, 5 Ix, Fala Psa) pani premier ma podsumować 100-dniowy okres swoich rządów. Być może to jest przyczyną, że obecny minister zdrowia nagle zmienił zdanie i mimo święta, po godz. 16 zasiadł do negocjacji z przedstawicielami PZ. Pani premier potrzebuje na środę sukcesu, a nie strajków lekarzy. Czy nadal będzie dumna z reformy służby zdrowia własnego autorstwa, dotyczącej komercjalizacji placówek medycznych, którą jako ówczesna minister zdrowia przygotowała w trybie ekspresowym? Wtedy, ogłaszając pakiet ustaw zdrowotnych, powiedziała: „Niektórzy mówili, że na reformę trzeba 7 lat, my potrzebowaliśmy tylko 50 dni”.

Niestety, tego systemu nie da się już naprawić. Jedyne możliwe rozwiązanie to stworzyć go od podstaw, czyniąc go strategicznym, państwowym sektorem oraz uwzględniając dłuższą żywotność społeczeństwa. Wtedy zacznie liczyć się pacjent, a nie pieniądz.

O tym, jak funkcjonuje nasz system zdrowotny, przekonałam się jesienią 2014 roku, kiedy po dość poważnym urazie dostałam od lekarza rodzinnego skierowanie do chirurga ortopedy. Okazało się jednak, że limit jest wyczerpany do końca roku i dopiero w grudniu będą prowadzone zapisy na pierwszy kwartał 2015 roku. Do tego czasu byłabym najprawdopodobniej kaleką. Czy mogłam mieć pretensje do lekarzy? Nie, bo to nie oni ustanawiają martwe prawa.

Zgodnie z artykułem 68 Konstytucji RP, "każdy ma prawo do ochrony zdrowia. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych".
- Cóż, szlachetny zapis, tylko jak go wyegzekwować...

In lak'ech

DRUGIE DNO PROBLEMATYKI
List od lekarza rodzinnego z opolszczyzny
PRZECZYTAJ JEGO TREŚĆ i PRZEDYSKUTUJ ZE SWOJĄ RODZINĄ
Jeśli do ciebie przemówi, przekaż go dalej


"Do moich pacjentów, znajomych i przyjaciół!

Postanowiłam napisać list z prośbą o przesłanie go dalej jak najliczniejszej grupie ludzi. 3 stycznia (kin 170, 1 PIES, przyp.) po dzienniku widziałam rozmowę z politykami na temat sytuacji jako zaistniała w POZ (Państwowa Opieka Zdrowotna). Prowadząca wielokrotnie mówiła, że nie rozumie postępowania Porozumienia Zielonogórskiego (PZ). Cała sprawa została sprowadzona do nadmiernych żądań finansowych, braku odpowiedzialności i krzywdzenia pacjentów. Jak pewnie wszyscy zauważyli, do tej rozmowy nie został zaproszony nikt ze strony lekarzy, a o tym, czego chcą lekarze, wypowiadał się autorytatywnym głosem przedstawiciel Platformy Obywatelskiej. Przekłamania i oszczerstwa są poważne i poważne jest to, o co walczy Porozumienie Zielonogórskie.

Bardzo poważnym problemem POZ (myślę, że nie tylko) są starzejący się lekarze. W województwie opolskim średnia wieku lekarza pracującego w POZ przekroczyła 57 lat. Gdyby w tej chwili z systemu odeszli emeryci, to system by się zawalił. Młodych kształcących się lekarzy jest niewielu.

Ja miesięcznie przyjmuję ponad 1200 pacjentów. Średnio 50–70 osób dziennie. Zdarzają się dni, gdzie tych pacjentów przyjmuję i 100. Każdego roku dochodzi nowa praca. Część jest widoczna dla wszystkich, bo większą część czasu patrzę w monitor i stukam w klawiaturę. Dużej części Państwo nie widzicie. Skraca się czas poświęcony na kontakt z pacjentem, a wydłuża czas biurokratyczny. Lekarze i tak nie są w stanie prowadzić kartotek w sposób zgodny z przepisami i bezpieczny dla siebie, bo starają się wypełnić swoje podstawowe zadanie leczenia pacjentów”.

UMOWA NFZ godzi w dobro PACJENTA

„W nowej umowie jest kilka niemożliwych do przyjęcia zadań. Jest ona skierowana przeciwko pacjentom i stawia pacjentów i lekarzy naprzeciwko siebie. Tylko razem jesteśmy w stanie zawalczyć o wspólne dobro.


● Pierwsza sprawa – PAKIET KOLEJKOWY

Wszystkiego nie wiem, ale to, do czego doszłam, jest bulwersujące. Lekarz ENDOKRYNOLOG – jak wszyscy wiedzą, leczy najczęściej choroby tarczycy. W nowej umowie to lekarz POZ będzie zobowiązany do leczenia niedoczynności tarczycy. Wszyscy Państwo, którzy jesteście pod kontrolą poradni endokrynologicznej, teraz wrócicie do POZ. Lekarz nie będzie mógł Państwa skierować do specjalisty. Rozwiązany problem kolejki u endokrynologa? Ma pan minister sukces?

Łagodny przerost gruczołu krokowego też w gestii lekarza POZ. Zniknie kolejka do UROLOGA? Takich jednostek chorobowych wrzuconych do POZ jest więcej. Na wykonanie tych zadań lekarz POZ nie dostaje żadnych dodatkowych pieniędzy, a minister może zaoszczędzić na wykupieniu tych wizyt u specjalistów. Tyle że specjaliści mieli wykupioną konkretną ilość wizyt, a my nie mamy limitu. Przyjąć należy wszystkich pacjentów. Niestety, nie potrafię już w sposób bezpieczny dla pacjentów przyjmować większej ilości ludzi. Liczni moi koledzy mają już przyjmowanie na godzinę. Pacjent endokrynologiczny na kontrolnej wizycie będzie musiał zająć 30 minut tak jak u specjalisty. Już ostatnio pojawiły się kłopoty gdzieniegdzie z dostaniem się do lekarza w dniu rejestracji. Niestety, teraz obejmie to już wszystkie praktyki.


● Co zrobić z pacjentami potrzebującymi zwolnienie do pracy?

Co zrobić z pacjentami potrzebującymi zwolnienie do pracy? Z nagłymi zachorowaniami. Ludźmi z wymiotami, biegunkami, bólami, gorączkami. Nie potrafię w sposób uczciwy w stosunku do pacjenta przyjąć na siebie nieskończonej ilości zadań i przejąć pacjentów moich kolegów specjalistów tylko po to, by minister miał wyborczy sukces.


● Kolejna sprawa – UMOWA

Umowa ma być bezterminowa. Tą umowę może zmieniać aneksem NFZ bez jakiejkolwiek konsultacji. Ja tylko mogę ją wypowiedzieć. Będzie można do POZ wrzucać wszystko, co się nie zmieści gdzie indziej. My staniemy się pierwszą twarzą NFZ w opozycji do pacjenta. Sami już niewydolni, będziemy - tak jak teraz - dostawać nowe zadania i nasza niemożność wykonania zadań będzie uderzała w pacjentów.


● Kolejna sprawa – SKIEROWANIE do okulisty i dermatologa

Okulistycznie leczymy zapalenia spojówek i powtarzamy zalecone przez okulistę leki. Po co wypisywać skierowania do OKULISTY na dobranie okularów? Ja i tak nie mogę nic w tej dziedzinie zrobić. To jest i Wasz i nasz czas. Żeby pójść z dzieckiem po korektę szkieł, będziecie musieli zarejestrować się wpierw do POZ po skierowanie. Kolejny dzień u lekarza w kolejce. Podobnie u DERMATOLOGA. Do dermatologa zawsze szło się bez skierowania. Była to najskuteczniejsza metoda wczesnego leczenia chorób wenerycznych. Teraz najpierw do mnie, a później dalej.


● Kolejna rzecz – PAKIET ONKOLOGICZNY

To już jest grubsza sprawa. W mojej praktyce mam w ciągu roku od 7–10 wykrytych pierwszorazowych zachorowań na nowotwór. Z tego 1–3 pacjentów to tacy, którzy nigdy nie byli wcześniej u lekarza i przychodzą w stanie zaawansowanym. Wielokrotnie tych kieruję od razu do szpitala, bo są w złym stanie i wymagają natychmiastowego leczenia. Oni też zawsze byli przyjęci od razu, najczęściej na internę.

Kilka pacjentek to pacjentki z nowotworami piersi i narządów rodnych. Tutaj swoją rolę jak dotąd widzę na wpajaniu pacjentkom konieczności wizyt u GINEKOLOGA i namawianiu na badanie piersi. System działa.

Zostaje więc kilku pacjentów z pozostałymi NOWOTWORAMI. Skupię się na nowotworach jelita grubego. Przez kilka lat funkcjonowało przesiewowe badanie kolonoskopowe i to dawało rezultaty. Za rządów ministra Arłukowicza to zostało zaniechane albo mocno okrojone. Fakt, ze moi pacjenci nie mają do tych badań dostępu. Pozostaje planowana KOLONOSKOPIA. Większość placówek ma wykupione przez NFZ to badanie bez znieczulenia.

Bardzo bym chciała zobaczyć twarz ministra po wykonaniu tego badania bez znieczulenia. Jeżeli rak jelita grubego daje jednoznaczne objawy, to często jest już za późno na pełne wyleczenie. Jest to więc wyjątkowy wyścig z czasem. Jakie są wczesne objawy raka jelita grubego? – Mogą być pojawiające się biegunki, mogą być zaparcia, może być krew w kale, mogą być pobolewania, może być utrata wagi. Dotąd dawałam skierowanie na kolonoskopię. U większości pacjentów były polipy, które lekarze od razu usuwali. Wszyscy Ci pacjenci to potencjalni chorzy na raka. Radość z wyleczenia i uniknięcia tragedii. Teraz spośród tych pacjentów mam wybrać lepszych i dać im zieloną książeczkę. Wszystkim nie mogę. Jeżeli nie dam komuś u kogo w trakcie stania w jeszcze dłuższej kolejce rozwinie się rak – to pacjent będzie miał żal do mnie a nie do ministra, a ja będę musiała z tym żyć.


● „TRAFIENIA” albo KARNE SZKOLENIA i KARY FINANSOWE dla LEKARZY

Dlaczego nie mogę dać wszystkim książeczek? – Bo muszę mieć trafienia! Trafienia to jest określenie ministra na pacjenta z chorobą nowotworową. Wydam 30 książeczek. Pacjent przejdzie diagnostykę i teraz oceni moją pracę urzędnik. Jeżeli będę miała 0–1 trafienia, to zostanę skierowana na karne szkolenie, a za wykonaną pracę mi nie zapłacą. Czyli badając w kierunku choroby nowotworowej 30 pacjentów, nie znajdę u nikogo rozwiniętego raka, to będę ukarana szkoleniem i finansowo. Teraz badam nawet stu ludzi, żeby wykryć u jednego raka.

Moja sytuacja się poprawi, jeżeli będę miała 2 trafienia – dostanę wtedy 20 złotych i nie będę karana upokarzającym szkoleniem. Ta kwota rośnie i przy stosunku jedno trafienie na pięć sięga ponad 100 złotych. Cały czas cytuję umowę! Staniemy więc z pacjentem po przeciwległej stronie – on będzie się cieszył, że nie ma raka, ja będę miała poważny problem. Będę więc unikała zielonych książeczek jak ognia, albo wydam je wszystkim.

Jeżeli nie wydam, to minister wygrał, bo lekarze są źli i nie chcą pracować, a jak wydam – to nie wytrzymam finansowo (bo za tą diagnostykę zapłacę z puli POZ) i dołożę do pracy kolejne wypisywanie książeczek, sprawozdań. Wydłuży się więc kolejka pacjentów u mnie. Wąskie gardło w postaci zbyt małej ilości zakontraktowanych kolonoskopii pozostaje. Tyle, ze teraz za to odpowiadam ja, nie minister.


● Kolejna sprawa to EWUŚ

Jak Państwo wiecie, musimy sprawdzać EWUŚ, czyli czynne ubezpieczenie pacjenta. Dwa razy w tygodniu trafia się pacjent, którego EWUŚ wyświetla w kolorze czerwonym, tzn. że pacjent nieubezpieczony. W większości są to pacjenci, którzy mają ubezpieczenie i faktem, że świecą na czerwono są oburzeni. Dotąd pacjent wypisywał oświadczenie, że jest ubezpieczony i my przyjmowaliśmy takiego pacjenta nieodpłatnie. NFZ płacił za takiego pacjenta.

Teraz NFZ przestaje płacić za pacjentów świecących na czerwono (w mojej praktyce 11%). Czyli jak pacjent świeci na czerwono i wypisze nam oświadczenie, to za jego leczenie i wizytę nie zapłaci nikt. Pieniądze zostają w funduszu. Kolejna oszczędność ministra. Takich pułapek jest więcej, a list i tak zrobił się długi. Jest to jednak nasza wspólna sprawa – pacjentów i lekarzy.

W tym roku mija 30 lat mojej pracy i zawsze byłam po stronie pacjenta, bo sama też jestem pacjentką i to z wiekiem coraz częściej i boleśniej. Ministrowie się zmieniają, a ja od 30 lat o 8.00 wołam „proszę” (teraz parę minut później, bo ładuje się komputer).

Tej pracy nie chcą wykonywać młodzi lekarze i jak nic się nie zmieni, to po pięciu latach nastąpi poważny kryzys w służbie zdrowia na poziomie POZ. Wtedy obecny minister będzie już miał inną posadę, równie prestiżową i pozbawioną osobistej odpowiedzialności jak teraz, ale my zostaniemy na dole – pacjenci i lekarze.


● Dlaczego inni podpisali?

My nie podpisaliśmy i jakie mamy kłopoty, aż strach pomyśleć, co nas czeka. Straszą nas przez telefon, jeżdżą do prywatnych domów. Ruszyły zmasowane kontrole. Nagonka bezpardonowa w mediach. Kłamstwa, półprawdy, wyrwane z kontekstu słowa. Ja się boję bardzo i nie dziwię się, że inni też się boją. Tylko zwarta grupa może się przeciwstawić. Jeżeli my przegramy, to tak naprawdę przegrają pacjenci.

Z poważaniem
Lekarz rodzinny z 30 letnim stażem w jednej placówce.

Jeszcze raz proszę o rozesłanie tego listu swoim znajomym, bo jest to jedyna forma wyjaśnienia stanowiska lekarzy rodzinnych”. [Koniec listu]


[6.01.2015 /4 Ben P]
Fala PSA
● Emocje ● Pamięć pośrednia ● Pokrewieństwo

3 – 15 stycznia 2015Fala PSA to przestrzeń oczyszczania emocji i uzdrawiania związków partnerskich. Tu liczy się czystość uczuć, wierność, lojalność, przyjaźń. Bez względu na to, jak wygląda obraz dzisiejszego świata, na poziomie duchowym znajdujemy się już w nowej epoce ewolucyjnej, w której stwarzamy od podstaw fundament dla świata etycznej społeczności.

Archetyp OC znaczy pies, stopa; odzwierciedla lojalność, bezkompromisową wierność, pokrewieństwo, zacieśnianie więzi, towarzysza losu. Pies jest symbolem przyjaźni na dobre i na złe. Stopa symbolizuje świadomy krok w kierunku porządkowania związków i relacji partnerskich. OC pokazuje, czym jest uczucie, kochanie, wierność, przyjaźń... Mówi, że trzeba się uczyć kochać. Ale kochać tak, jak kochają psy?... Ludzie szukają miłości, kierując się pytaniem, kto spełni moje marzenia, kto usunie lęki, kto ukoi ból, kto uchyli nieba... Ale mądrością PSA jest to, że to on szuka kogoś, kogo może kochać… (Nah Kin – dr E.Casarin, kapłanka Majów i psycholog)Symbol tego glifu wyraża uśmiechniętą twarz z ufnością patrzącą na ludzi. Trzy paski na dole symbolizują więzi, które człowiek zacieśnił z towarzyszem losu, rodziną, przyjaciółmi i królestwem zwierząt. Człowiek ten kocha ludzi i kocha zwierzęta, jest z nimi emocjonalnie związany, co wyraża naga pierś w prawym górnym rogu. Zwierzęta są bardzo ważnym symbolem w życiu każdego człowieka i nieomylnym drogowskazem na drodze przeznaczenia. – Co dla ciebie znaczy słowo przyjaźń?

Energia Fali PSA obliguje do przypatrzenia się relacjom między członkami rodziny, ponieważ rodzina jest najmniejszą komórką społeczną. Wierni towarzysze losu mogą wzmacniać emocjonalną pewność człowieka, ale najsilniejszym punktem oparcia jest kochająca się rodzina.


Kwestie pokrewieństwa

Pokrewieństwo oznacza przyciąganie pokrewnych wibracji i sytuacji. Nie ogranicza się tylko do spokrewnionych ze sobą osób, lecz jest naturalną więzią, jaka istnieje między towarzyszami losu. Tacy partnerzy będą przyciągnięci do siebie przez tę samą siłę, dzięki której magnes przyciąga żelazo. Towarzyszy losu zbliży do siebie przysłowiowy „zbieg okoliczności”, praca, realizacja projektu, działalność społeczna.

Patrząc powierzchownie, możemy niekiedy odnosić wrażenie, że z takimi osobami mamy niewiele wspólnego, a mimo to wzajemne przyciąganie i tak istnieje. Wynika to stąd, że jeszcze przed pierwszym spotkaniem na płaszczyźnie materialnej wasze dusze zobowiązały się do współpracy. Jest to proces naturalnego powinowactwa i niewiele ma wspólnego z osobistymi życzeniami czy upodobaniami. Podążaj za tym wyższym impulsem. (Wyrocznia Majów)

W niedzielę, 28.12.2014, w audycji „Świat według blondynki” Beata Pawlikowska, podejmując temat relacji, powiedziała: „Ludzie patrzą na innych przez pryzmat własnych uraz, przekonań, uprzedzeń. Widzą to, co interpretuje ich pamięć”. A potem dodała: „Zapomnij o tym, co było – o swoich wujkach, ciociach, znajomych, konfliktach i popatrz na nich tak, jakbyś zobaczył ich po raz pierwszy, bez osobistych uprzedzeń. Ludzie zmieniają się w międzyczasie, tak jak ty uczą się, doświadczają, dorośleją, naprawiają błędy, nigdy nie są już tacy jak przed laty”.

W Fali PSA dość trudna praca czeka te osoby, które całkowicie zerwały stosunki z krewnymi, czuły się niekochane albo były faworyzowane przez rodziców czy dziadków, jak również te, które wychowywały się w patologicznych rodzinach, domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Kluczowe aspekty psychologiczne w Fali PSA to:
● emocjonalność ● uwięzienie w dramacie życia ● podwójne oblicze ● zdrada


Indywidualna współpraca z energią fali

W Fali PSA wszystko, co „przypadkowo” pojawia się na twojej drodze, jest bezpośrednio powiązane z twoim osobistym wzorcem przeznaczenia. OC pozostaje w szczególnym rezonansie z ciałem emocjonalnym. Dlatego nie dziw się, jeżeli wykryje on także u ciebie jakieś kipiące energie i wyrzuci je na powierzchnię świadomości. Przyjrzyj się im uważnie i odkryj, co wrze w twoim środku, co wyprowadza cię najczęściej z równowagi, nie daje spokoju, spędza sen z powiek. Ciało emocjonalne kreśli twoją ziemską tożsamość i jest jednocześnie polem najintensywniejszych działań w sferze uzdrowienia.

Jeżeli ciągniesz za sobą wspomnienia lub rany, bazujące na niezałatwionych problemach emocjonalnych, będziesz konfrontowany z ludźmi, sytuacjami i myślami, których ładunek emocjonalny trawi twoje siły. Problemy emocjonalne rodzą się wtedy, gdy za bardzo zagmatwasz się w dramatyzm życia. Zatracając ostrość widzenia, nie zauważasz, że ze zdrowej odległości wcale nie są one tak wielkie, jak się ci wydają. Dlatego spójrz na siebie oczami domowników, partnera, kolegów, znajomych, przyjmij w pokorze wszystkie trudne lekcje i staraj się uzdrowić ich przyczynę w sobie.

W tej fali nie raz możesz mieć do czynienia z „biednym, utyskującym ego” albo osobami dwulicowymi – od wewnątrz samolubnymi i zawistnymi, na zewnątrz manifestującymi anielskość płynącą rzekomo z serca. Nie daj się zwieść pozorom. Zaufaj swojemu „psiemu instynktowi” i odczuciom.

Lepiej poszukać sobie nowego przyjaciela niż płakać po dawnym
– Anonimowy Autor.

Wskazówki na 13 dni Fali PSA:

● Nie szukaj winnych wokół siebie.
● Przyjmij w pokorze gorzkie lekcje i uzdrów ich przyczynę w sobie.
● Nie daj się wykorzystywać i nie wykorzystuj uczuć innych.
● Bądź rozważny – zanim coś podpiszesz, uważnie przeczytaj.
● Nie miej wyrzutów sumienia, każde partnerstwo ma szansę się udać, ale nie każde musi się udać.

W chwilach gdy czujesz się przygnębiony, bezsilny, samotny albo ogarnia cię gniew lub zwątpienie, usiądź w spokojnym miejscu, rozluźnij mięśnie, zrób dziesięć oddechów – wdech i wydech „usta–usta”. Ćwiczenie to ma moc najwyższej ochrony, dystansuje do dramatów życia, tonuje emocje, budzi radość, otwiera serce na miłość, oczyszcza płuca i skórę.

Fala PSA kontynuuje temat, zainicjowany w poprzedniej białej fali – Fali ZWIERCIADŁA.


Sobota, 3 stycznia 2015 – dzień Białego Magnetycznego PSA

Potrójny OC – to dzień zgłębienia istoty traum i dwulicowości, uwalniania się od masek i ról, jakie gramy w życiu wraz z innymi osobami. Dlatego zachęcam CIEBIE i wszystkich, którzy czytają te słowa, do podarowania sobie, ludziom i Matce Ziemi 10 minut swojego cennego czasu. Tyle mniej więcej zajmuje oczyszczanie Siedmiu Poziomów Pamięci w ceremonii Bolontiku. Nie ma znaczenia, o której godzinie się przyłączysz – w przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Tu liczy się przede wszystkim twoja wola i świadomość.


PODZIĘKOWANIE

Dar SERCA to czysta energia, która wraca zwielokrotniona. Dziękuję kolejnym majańskim duszom – Teresie z Bielska-Białej, Teresie z Tychów, Mai z Lublina, Ewie z Piły – za empatię, sympatię i wsparcie dla mojej pracy nad pielęgnowaniem i rozprzestrzenianiem tej wielkiej, uniwersalnej wiedzy oraz podtrzymywaniem płomyka nadziei, że ludzie się przebudzą i świat odmieni się na lepsze.

In lak’ech


[29.12.2014 /9 Chicchan P]
TRAGEDIA koło Białej Podlaskiej
● Dlaczego?...Opinię publiczną zszokowała wiadomość o brutalnym zabójstwie rodziców przez syna i jego dziewczynę. Zabójstwa dokonali w nocy z soboty na niedzielę, z 13/14 grudnia br. Matka chłopaka była nauczycielką, ojciec wysokim rangą funkcjonariuszem straży granicznej. Matka dziewczyny jest wykładowcą uniwersyteckim, córkę wychowywała sama.

Nie były to patologiczne rodziny. Rodzice nastolatka byli dobrze sytuowani, synowi niczego nie brakowało, nie akceptowali jednak jego dziewczyny. Nastolatka wychowywała się bez ojca, w szkole nie była lubiana przez rówieśników, musiała zmienić szkołę, w przeszłości dopuściła się czynów nagannych. Mimo to dziewczyną nie zainteresował się żadem pedagog ani psycholog, dyrektor liceum nie chce się na ten temat wypowiadać.

Internet wrze od nienawiści i złorzeczenia, ale tak nie można. To tylko pogarsza sytuację. Z ludzkiego punktu widzenia nie ma wytłumaczenia dla tak strasznego czynu i jest naturalne, że poniosą za to odpowiedzialność karną.

Natomiast z perspektywy energetycznej sytuacja wygląda nieco inaczej. Jest to skutek naszego kolektywnego i zbiorowego zbłądzenia. Na to wskazuje energia dnia. Był nią 6 Muluc P, Czerwony Rytmiczny Księżyc w portalu na Fali Ziarna i jednocześnie pierwszy dzień i siła nośna szóstego rytmicznego księżyca, szóstego miesiąca w roku Czerwonego Solarnego Księżyca.

Na naszym rodzimym gruncie MULUC urządził nam „makabryczne show” naszych kolektywnych cieni i naszego zbiorowego zbłądzenia, bo tylko tak mógł zwrócić ludzką uwagę na nawarstwianie się problemu źródłowego. Jego moc była zwielokrotniona poprzez wspólną pieczęć roku, miesiąca i przewodnika. Podobnie było z siłą sprawczą „6” – na płaszczyźnie fizycznej zaakcentowała się z podwojoną mocą rażenia (ton miesiąca i ton dnia), choć mogło być inaczej. Każda energia jest spolaryzowana. Na biegunie cienia „6” dominują żądze, niskie pobudki, zimna kalkulacja, uleganie wpływom. Na przeciwstawnym biegunie energia „6” troszczy się o równowagę, ujmowanie w karby próżnych ego, wprowadzanie poprawek celem przywrócenia pierwotnej normalności. (Więcej wskazówek w książce Język Światła)

Dlatego nie wyciągajmy pochopnych wniosków i nie mówmy, że młodzież jest zepsuta i zdegenerowana. Nie złorzeczmy sprawcom-dziewiętnastolatkom. W świetle Praw Czasu i filozofii Kalendarza są oni niepełnoletni, nie podlegają zatem prawom ziemskim. Odpowiedzialność inkarnacyjną przejmą w wieku 20 lat. Nie osądzajmy też rodziców nastolatków. Nie obwiniajmy martwego systemu i nie mówmy, że znów nie zadziałał, bo system tworzą żywi, dorośli ludzie, i to oni albo go naprawiają, albo wypaczają.


Gdzie szukać praprzyczyny?

Zalążkiem narodzin patologii społecznej była moda na zbyt nowoczesny, prozachodni styl wychowywania i edukowania dzieci. Dzieciom i młodzieży należy okazywać szacunek, liczyć się z ich zdaniem, reguły i podział obowiązków w domu ustanawiać wspólnie, ale jednocześnie nie można zostawiać im zbyt wiele swobody.

Istotnym ogniwem w procesie była reforma oświatowa, wprowadzająca dwuetapowe szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, licea lub inne. System, który nie sprawdził się na Zachodzie, przemycono do Polski. Szkodzi to nie tylko procesowi stabilizacji okresu młodzieńczego, ale też utrwalaniu się więzi koleżeńskich. Poza tym tak częsta zmiana szkół w stosunkowo krótkim czasie i wiążące się z tym egzaminy końcowe fundują młodzieży niepotrzebny stres.

Kolejnym ogniwem jest permanentne ograniczanie praw rodziców. W trosce o tak zwane dobro dzieci zaczęto propagować donosicielstwo na rodziców. Rodzicom nie wolno skarcić dziecka, podnieść głosu, bo może być to uznane za przemoc.

Następnym ogniwem postępującej destrukcji jest odmawianie rodzicom prawa do współdecydowania o formie edukacji ich dzieci. W szkołach zamiast obowiązkowej lekcji etyki naucza się nudnej, archaicznej religii. To opinia uczniów.

Religia powinna wrócić do kościołów, tam, gdzie jest jej miejsce. To bowiem otwiera przestrzeń do „niemej” dyskryminacji dzieci, które z woli rodziców nie uczęszczają na lekcje religii. Dlatego tak wielu rodziców kapituluje, aby nie narażać swoich dzieci na stres i drwiny rówieśników, ale jednocześnie wtłacza je w otchłań kolektywnego zakłamania. Tak dzieje się nie tylko w mniejszych miejscowościach, w których ksiądz to nieformalna władza, ale też w dużych aglomeracjach.

Optymalnym programem naprawczym, pozwalającym krok po kroku wygaszać ogniska zapalne, eliminować fałsz i tym samym powstrzymać proces degradacji – byłby obowiązkowy przedmiot etyki już od najmłodszych klas. Etyka umożliwiłaby uczenie dzieci zasad zgodnego współżycia, szacunku, tolerancji, odpowiedzialności. Program zmieniałby się wraz z wiekiem uczniów, włączając w to również religioznawstwo jako wiedzę o wszystkich religiach na świecie, nie tylko o chrześcijaństwie.

Nie mam nic przeciwko religii katolickiej, zastanawiam się tylko, ilu deklarujących się katolików czytało Biblię, ilu zna „Kazanie na Górze”, ilu żyje według „10 Przykazań”? Mahatma Gandhi powiedział: Bez wątpienia byłbym chrześcijaninem, gdyby chrześcijanie byli nimi 24 godziny na dobę.


Dlatego nie osądzajmy wydarzeń i czynów ludzi zbyt pochopnie. Rozmawiajmy o problemach głośno, dyskutujmy bez zażenowania, otwarcie wymieniajmy spostrzeżenia. Zawsze jednak starajmy się szukać praprzyczyny, pierwotnego źródła problematyki.

Nie jesteśmy wyjątkiem na świecie. Podobne tragedie mogą wydarzyć się wszędzie. Problem nie zrodził się dzisiaj, nie raz słyszeliśmy o nastolatkach z dobrych rodzin, którzy w amoku, pozornie bez przyczyny, potajemnie sięgali po broń rodziców, a następnie otwierali ogień do rówieśników i nauczycieli w szkołach albo przechodniów na ulicy. To przejaw obłędu moralnego. Myśleliśmy, że nas to nie dotyczy, bo dzieje się daleko stąd, w innym kraju, gdzieś na antypodach. Muluc uświadomił nam, że „ząb Czasu” ujawnił się także u nas jako przejaw ogólnoświatowej patologii społecznej i zbiorowego mentalnego zbłądzenia.

Miej to na uwadze, czytając artykuł dotyczący przesłań na 13 dni Fali ZIEMI.

In lak’ech


[18.12.2014 /11 Ix P]
Fala ZIEMI
● Charakter i osobowość ● Test na dojrzałość


21 grudnia 2014 – 2 stycznia 2015


Fala ZIEMI to przestrzeń etyki Nowego Czasu, socjalizacji, empatii, współodczuwania, współodpowiedzialności. Tu obowiązują wysokie standardy, liczy się odpowiedzialność, suwerenność, równość, szacunek dla godności człowieka, respekt wobec życia, dobro ogółu. Socjalizacja to droga rozwoju człowieka, proces kształtowania osobowości i przekazywania systemu wartości obowiązujących we współżyciu z ludźmi. To, co wynosimy z domu rodzinnego, rzutuje na nasze dorosłe życie. Niemałe znaczenie w kształtowaniu osobowości młodego człowieka ma oddziaływanie środowiska, krewnych, kolegów, nauczycieli, katechetów i osób, z którymi obcuje w okresie wczesnej młodości.

Wiele osób myli charakter z osobowością. Charakter dziecka kształtuje się między pierwszym a czwartym rokiem życia, natomiast jego osobowość ujawnia się między szesnastym a dwudziestym rokiem życia. Dopiero tu rodzice widzą, jak wychowali swoje dziecko. Albo są dumni, albo mają problemy. I tu kończy się bezpośredni wpływ rodziców. Po dwudziestym roku życia młody człowiek przejmuje bezpośrednią odpowiedzialność za siebie i swoje czyny. Następne dwadzieścia lat to czas nauki, zbieranie doświadczeń i wyciąganie wniosków. Czas faktycznej socjalizacji, którą nazywam synchronizacją społeczną, rozpoczyna się po czterdziestym roku życia. Jednak w międzyczasie, co 260 dni, pojawia się energia umożliwiająca nam wgląd w proces naszego indywidualnego i kolektywnego rozwoju. Jest nią Fala Czerwonej ZIEMI.

Jej motto przewodnie brzmi: Teraz jest najlepszy czas, aby nawiązać więź z bliskimi. Teraz każdy twój czyn jest badany pod kątem dobra ogółu. To, co szkodliwe, wraca do ciebie jak bumerang. To, co pozytywne, rozświetla świadomość zbiorową… Nie wracaj do przeszłości i nie wybiegaj w przeszłość, pozostań obecny w chwili teraźniejszej. (H.Kotwicka, Klucz do Kalendarza)


Archetyp CABAN znaczy Ziemia, kadzidło, głos żywiołów, opiekun ziemskich królestw; symbolizuje oddźwięk, zespolenie, ognisko domowe, rodzinę, otoczenie, środowisko zawodowe.


Symbol tego glifu wyraża poszukiwanie śladów, drogę powrotu człowieka do jego prawdziwej natury. Można tam dotrzeć pokrętnymi drogami, które symbolizuje serpentyna, albo prostymi – przemierzając poszczególne odcinki w naturalnym tempie, bez pośpiechu, krok po kroku. Tę drogę reprezentuje linia pionowa, punkty oznaczają etapowe działanie, rozwagę, koncentrację. Krąg na górze to twoje święte, promienne centrum, do którego zmierzasz. Linia pozioma to granica pomiędzy Niebem i Ziemią. To tu, na Ziemi, masz zapuścić korzenie. – Którą z tych dróg podążasz teraz, w tej chwili?

Kluczowe aspekty psychologiczne w Fali ZIEMI to:
niskie morale ● nadinterpretacja znaków ● bujanie w obłokach ● wyobcowanie.


Wskazówki na 13 dni Fali ZIEMI:

● Skup się na chwili obecnej.
● Nie wyciągaj pochopnych wniosków i nie osądzaj.
● Ucz się tolerancji i sztuki akceptacji.
● Zadbaj o przyjazną atmosferę tam, gdzie obecnie jesteś. (z. Język Światła)


W tym roku Fala ZIEMI rozpoczyna się tuż przed światami Bożego Narodzenia, a kończy się zaraz po Nowym Roku. Można to rozumieć jako szczególny dar z Nieba, specyficzne oddziaływanie przeznaczenia, które prowadzi ludzi do wspólnych przedsięwzięć – zwolnienia tempa życia, wyciszenia emocji, odnowienia więzi, spotkań rodzinnych przy świątecznym stole, ocieplenia relacji, pojednania.

Tegoroczna konstelacja sprzyja więc samorefleksji, uspokojeniu rozbieganego ducha, stonowaniu emocji.

Potraktujmy tę falę szczególnie, weźmy sobie do serca jej mądrość i wskazówki, a potem przemyślmy nauki płynące z heksagramu „Podróżnik”, który zsynchronizowany jest ze świadomością Fali ZIEMI:

Kto ma zmącone widzenie świata... nie wie, gdzie się zatrzymać. Jego pogmatwane drogi nie pozwalają mu dostrzec położenia innych ludzi. Lekko traktuje sprawy, które dla innych są poważne. (Pu R’Tsy Yang, I Cing, heksagram 56)


Nauczmy się obserwować, czytać drogowskazy, dostrzegać wydarzenia synergetyczne, które w naturalny sposób naprowadzą nas na ludzi o tym samym celu i podobnym poziomie dojrzałości. Bądźmy wyczuleni na subtelne znaki jak sen czy film, który zrobi na nas szczególne wrażenie, „zbiegi okoliczności”, nagłe wydarzenia, głos żywiołów itp. One wszystkie niosą ze sobą ważne informacje.

W chwilach gdy czujesz się przygnębiony, bezsilny, samotny albo ogarnia cię gniew lub zwątpienie, usiądź w spokojnym miejscu, rozluźnij mięśnie, zrób dziesięć oddechów „nos–nos”, wdech nosem i wydech nosem. Ćwiczenie to budzi realizm, poczucie własnego Ja, wyzwala siłę do zmierzenia się z przeciwnościami, przywraca więź z rodziną, łączność z przodkami, wzmacnia układ kostny, harmonizuje czakrę podstawy (fundament).


Niedziela, 21 grudnia – dzień Czerwonej Magnetycznej ZIEMI

Potrójny CABAN – to dzień pojednania i wdzięczności. Dlatego zachęcam CIEBIE i wszystkich, którzy czytają te słowa, do podarowania sobie, ludziom i Matce Ziemi 10 minut swojego cennego czasu. Tyle mniej więcej zajmuje oczyszczanie Siedmiu Poziomów Pamięci w ceremonii Bolontiku. Nie ma znaczenia, o której godzinie się przyłączysz – w przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Tu liczy się przede wszystkim twoja wola i świadomość.

To, kim jesteś, jest darem świata dla ciebie.
To, kim się staniesz, jest twoim darem dla świata.

Anonimowy Autor

PODZIĘKOWANIE

Dar SERCA to czysta energia, która wraca zwielokrotniona. Dziękuję kolejnym majańskim duszom – Sebastianowi z Łodzi, Elżbiecie ze Szczecina, Ewie Marii z Piły, Szymonowi z Lubina, Anecie z Krakowa, Joannie Grażynie z Warszawy – za empatię, sympatię i wsparcie dla mojej pracy nad pielęgnowaniem i rozprzestrzenianiem tej wielkiej, uniwersalnej wiedzy oraz podtrzymywaniem płomyka nadziei, że ludzie się przebudzą i świat odmieni się na lepsze.

In lak’ech


[18.12.2014 /11 Ix w portalu]
FALA WĘŻA
● Integracja DUSZY, CIAŁA i DUCHA
● Inteligencja ciała ● Co mówi ból zęba?...30.10.–11.11.2014

Fala Czerwonego WĘŻA z uwagi na obecność 10 dni z portalami jest jednym z dwóch energetycznych spektrów w Tzolkin o wyjątkowej mocy oddziaływania na fizykalność człowieka.

Archetyp CHICCHAN znaczy WĄŻ. Symbol tego glifu przedstawia pogodną twarz z szeroko otwartymi oczami, z ciekawością patrzącą przed siebie, obecną w tu i teraz. To wskazuje, że należy bez lęku wychodzić naprzeciw wszystkim sprawom w życiu. Czubek głowy przykryty ozdobną czapeczką symbolizuje przewagę instynktu, zmysłów i uczuć nad rozumem.Na spirali ewolucji świadomości CHICCHAN reprezentuje „mózg gadów”. Ta część mózgu odpowiada za instynkt, regularność, przewidywanie, jak również trzymanie się przekonań charakterystycznych dla danej kultury, tradycji, religii, ideologii, np. dogmatyzm, fanatyzm, cierpiętnictwo, wiara w karę za grzechy itp.

Kultura zachodnia, w której dorastałeś, odizolowała cię od tej formy spostrzeżeń. Schemat funkcjonowania jest następujący: jeżeli tłumisz lub ignorujesz to, co cię wewnętrznie porusza, twoje ciało koduje i gromadzi nieznane metafory i symbole tego, co stłumione. Mogą się one zamanifestować w postaci symptomów fizycznych, które chcą ci uświadomić istnienie problemów, z których nie zdajesz sobie sprawy. W takim wypadku staraj się wypracować świadome podejście do znaków dawanych ci przez ciało. (z. Wyrocznia Majów, A.Spilsbury i M.Bryner)

CHICCHAN jest symbolem uzdrowienia i sztuki medycznej neutralizującej trucizny, odmładzającej ciało, transformującej cierpienia. CHICCHAN przechowuje wierną kopię wzorca ewolucyjnego planu uzdrowienia, odpowiada za całokształt życia: zdrowie, witalność, troskę o ciało biologiczne, wolę życia, szacunek dla życia, sztukę przetrwania; komunikuje się z człowiekiem poprzez instynkt i znaki dawane przez ciało.

W Fali WĘŻA warunkiem powodzenia w realizacji planów jest witalność, dobra kondycja fizyczno-umysłowa, szacunek dla ciała fizycznego, pokora wobec różnorodności form życia, tolerancja dla inności każdego człowieka. Ten, kto postępuje według twardych zasad ego, np. nadmiernie wikła się w codzienne problemy i troski, zatraca się dla zysku, bez wytchnienia goni za bogactwem, awansem, zadowalaniem zmysłów – przestaje rejestrować sygnały ostrzegawcze wysyłane przez ciało.

Ludzie tracą zdrowie, by zdobyć pieniądze,
potem tracą pieniądze, by odzyskać zdrowie – P.Coelho.


Dlatego co 260 dni w kalendarzu pojawia się potężna energia Fali CHICCHAN, by przypomnieć nam, abyśmy zaczęli podążać za instynktem i intuicją, skupili się na „mowie” własnego ciała, samopoczuciu, symptomach psychosomatycznych.

W książce Wyrocznia Majów czytamy:

Chicchan nakłania cię do przywołania twojej witalności, mądrości ciała i woli życia. Czy nie skłaniasz się ku temu, by podczas podejmowania decyzji pozwalać kierować się bardziej ustalonym zwyczajom i potrzebie zabezpieczenia niż swojej intuicji?... Jeżeli życie wydaje ci się monotonne i ubogie w doznania, przyjrzyj się swoim przyzwyczajeniom i sposobom zachowań… Czy nie utożsamiasz siebie zbyt silnie z wyglądem swojego ciała lub obrazem, jaki inni o tobie stworzyli? Chicchan przypomina ci, abyś wykorzystał swoje ciało jako narzędzie i przewodnika transformacji. Jego uświęcona energia pomoże ci w podejmowaniu spontanicznych decyzji i wyczuwaniu nowych rozwiązań.


Aspekty psychologiczne w Chicchan:
(zob. Język Światła, H.Kotwicka)
● zazdrość, egocentryzm, zawiść, zaborczość, żądze
● lęk przed intymnością
● nietolerancja, fanatyzm
● dolegliwości o podłożu psychosomatycznym.

Wskazówki Chicchan:
● Wsłuchuj się w „głos” ciała, skontroluj stan zdrowia – ciało tak jak lustro nie kłamie.
● Respektuj inność w człowieku – jego poglądy, przekonania, wyznanie, orientację seksualną, styl życia.
● Szanuj płeć przeciwną.
● Nie lękaj się bliskości, przełam tabu.
● Intymność jest dwustronnym połączeniem energii dwóch osób i zdolnością rozpoznania i poszanowania głębi innego człowieka.


RELACJE DWUSTRONNE pod lupą CHICCHAN

Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem,
które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze.
Żyć swoim życiem nie jest egoizmem – A. de Mello.


Zastanów się, czy nie wymagasz od osób z otoczenia, by odpowiadały idealnemu obrazowi, jaki wokół nich stworzyłeś, lub spełniali twoje życzenia tak, byś zyskał poczucie pewności, satysfakcję, korzyści. A może łączysz miłość z warunkami i spełnieniem określonych oczekiwań.

Uwarunkowana miłość wciąż powtarza „tak-ale” i zawsze prowadzi do zazdrości, manipulacji, osądów. W takiej sytuacji otwórz się na współpracę z energią Fali WĘŻA i z jej pomocą spróbuj zmienić te wzorce i nawyki. Odkryj swoje prawdziwe motywy i wyczuj nowe możliwości, dotąd niezauważane przez ciebie. Ucz się podejmować decyzje spontanicznie i intuicyjnie. (z. Wyrocznia Majów)


UCZMY SIĘ MOWY CIAŁA

Fala CHICCHAN przedstawia mechanizm i bazę wyjściową twoich motywacji, instynktów i życzeń, dopinguje cię do wydostania się z więzienia przeszłości i wstąpienia w ogień transmutacji. Tu dokonuje się twoje odrodzenie. Z pomocą energii Chicchan uczysz się wykorzystywać wrodzoną inteligencję swego ciała. Z pomocą ceremonii oczyszczania „Bolontiku” usuwasz zdeformowane zapisy w podświadomości i świadomości, także po linii genetycznej. W ten sposób możesz uwolnić się od lęku np. przed nowotworem, jeśli ta choroba występowała już w twojej rodzinie.

Twoje ciało ma specyficzną formę świadomości, dzięki której przekazuje ci jasne informacje. W rzeczywistości ciało odzwierciedla twój sposób myślenia, wyrażania emocji i potęgi ducha. [→ Pierwszy krąg pamięci w Bolontiku, przyp.] Pamięta ono wszystko, czego kiedykolwiek doświadczyło. Zachowuje świadomość przeszłości, w której zapisane są wcześniejsze zranienia i traumy. [→ Drugi, trzeci i czwarty krąg pamięci w Bolontiku, przyp.] Jeżeli chcesz je uleczyć, zacznij uczyć się języka twojego ciała. Staraj się wychwycić pozytywne zamiary w każdym symptomie fizycznym czy toczącym się procesie, za których pośrednictwem komunikuje się z tobą twoje ciało. Odkryj, co ono chce ci powiedzieć… W ciele spoczywa klucz do całkowitego przebudzenia świadomości. Chicchan przedstawia integrację duszy, ciała i ducha. (Wyrocznia Majów, A.Spilsbury i M.Bryner)


Dni z 10 portalami w Fali WĘŻA potraktuj jako „rezonans magnetyczny” wykonywany pod szczególnym nadzorem doktora CHICCHAN”. Jego diagnoza jest wiążąca, niepodważalna, nieomylna. W tych dniach dokonuje się subtelna korekta na poziomie lewej półkuli mózgu i reaktywacja „szóstego zmysłu”. Tam, gdzie jest nierównowaga, coś się zaczyna równoważyć. Ten proces możesz odczuwać jako nieprzyjemny, ale nie powinieneś z tym walczyć, ponieważ ma to zawsze pozytywne oddziaływanie.

Twoje zaangażowanie i świadoma współpraca z energią Fali WĘŻA przyspieszy proces uzdrowienia i reorganizacji nie tylko na poziomie ciała fizycznego, ale i wszystkich ciał subtelnych. Dlatego zwracaj uwagę na „mowę” ciała, "mowę" kręgosłupa, palców rąk i nóg, a nawet swoje zęby. Ból zębów czy uwieranie protezy jest cenną informacją.

BÓL ZĘBA i MERIDIANY

Czy wiesz, że możesz usunąć ból zęba, a przynajmniej znacząco go złagodzić, „czesząc” meridian, który zarządza mięśniem przechodzącym przez strefę bólu? Każdy ząb skojarzony jest z określonym organem i meridianem, który nim zarządza. Na przykład: przy bólu górnych dwójek masuj meridian serca. Oczywiście nie zwalnia to nikogo z wizyty u stomatologa i regularnej kontroli stanu zębów!Źródło: Podręcznik energetycznego uzdrawiania, D.Eden


Szczegółowe informacje wraz z przyporządkowaniem zębów i meridianów znajdziesz w książce Podręcznik energetycznego uzdrawiania Donny Eden. Książka dostępna w naszej ofercie. Polecam!

Jak pisze autorka – w kilku przypadkach, gdy przez około cztery tygodnie codziennie uspokajała meridiany powiązane z danymi zębami, ubytki same się uzdrowiły. Potwierdził to dentysta.


Czwartek, 30 października:
kin 105, dzień Czerwonego Magnetycznego WĘŻA


Potrójny WĄŻ – to idealny czas na utorowanie drogi do energetycznego „Centrum Zdrowia CHICCHAN”. Dlatego w tym wyjątkowym dla nas dniu zachęcam CIEBIE i wszystkich, którzy czytają te słowa, do zrobienia czegoś dobrego dla siebie, swoich dzieci, bliskich, ludzi chorych, słabych, cierpiących. Jeśli jeszcze nie uczestniczyłeś w naszej wspólnej akcji oczyszczania Siedmiu Kręgów Pamięci Ziemi, możesz włączyć się teraz. Wystarczy jeśli podarujesz sobie i innym 10 minut swojego cennego czasu. Tyle mniej więcej zajmuje oczyszczanie Siedmiu Poziomów Pamięci.

● Nie ma znaczenia, o której godzinie się przyłączysz – w przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Przed medytacją możesz oczyścić miejsce białą szałwią, zapalić świecę, kadzidło. Możesz zrobić to również mentalnie, choć nie jest to konieczne. Tu liczy się przede wszystkim twoja wola i świadomość.

● Szczegółowe wskazówki nt. metody oczyszczania "Siedmiu Kręgów Pamięci Planetarnej" można znaleźć w książce 2012 – Początek końca czy radość początku? albo w broszurze Co przyniesie Rok Solarnego Księżyca?.

Fala WĘŻA otwiera 52-dniową przestrzeń trzeciego niebieskiego zamku uzdrowienia i transformacji, który integruje działania czterech fal: Czerwonego Węża z dziesięcioma portalami, Białego Zwierciadła, Niebieskiej Małpy i Żółtego Ziarna z 10 portalami. W trzecim zamku znajdują się dni opatrzone literą „C” – czyli CENTRUM. Jest to siódma kolumna Tzolkin symbolizująca twój kręgosłup i kręgosłup Matki Ziemi.

Ciekawe SPOSTRZEŻENIA

Jeśli doznałeś czegoś szczególnego podczas „Oczyszczania Siedmiu Kręgów Pamięci Planetarnej” albo zauważyłeś, że coś drgnęło w twoim otoczeniu, podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami.

Oto co napisał Bartek:

„Odnośnie oczyszczania w dniu Żółtego Człowieka doświadczyłem uczucia wielkiego spokoju. Wewnętrznie przyszły obrazy otwierających się czakr Ziemi, jak również otoczki utrzymującej Światło wokół i wewnątrz planety. Było to bardzo interesujące wydarzenie z wewnętrznym odczuciem, że to naprawdę działa. Pozdrawiam i dziękuję”.


Dar SERCA

Jeśli czujesz rezonans energetyczny i chciałbyś wesprzeć naszą bezinteresowną pracę dla dobra ludzi i Ziemi, możesz ufundować swój dobrowolny DAR SERCA (szczegóły w dziale Oferta/Książki).

In lak’ech

[29.10.2014 /13 Kan]

Fala EB – WEWNĘTRZNA REORGANIZACJA
● Spektrum rezonansów
● Pierwszy krok na Czerwonej DrodzeGdy odkładasz rozwiązanie problemu, urasta on do wielkich rozmiarów
– Paulo Coelho.


Fala Żółtego Człowieka (archetyp EB) umożliwia dostęp do istoty prawdziwego człowieczeństwa, wprowadza świadomie myślącego człowieka na Czerwoną Drogę, czyli w przestrzeń pełnej szacunku komunikacji między ludźmi. Pierwszym krokiem, umożliwiającym wejście, jest otwartość, drugim – gotowość do stania się pustym. Stanie się pustym oznacza wymiecenie ze świadomości żalu, pokuty, wiary w dźwiganie krzyża, lęku przed karą boską, jak również sztucznie narzuconych norm społecznych, religijnych, ideologicznych oraz zobowiązań i tradycji opartych na dogmatach, przymusach, paragrafach. (Dla przypomnienia: Każdy człowiek ma do przebycia dwie drogi, które biegną równocześnie: Białą i Czerwoną. Biała Droga to ścieżka pojednania z samym sobą, Wszechświatem, Bogiem /z. Sac Be w dziale Kalendarz).

EB znaczy miotła, puste naczynie, czaszka, rosa z nieba, droga życia. Jeśli borykasz się z takimi problemami jak poczucie wyobcowania czy braku akceptacji, EB może ci pomóc zajrzeć za kulisy twoich zahamowań. Być może uważasz, że mimo „czystych” intencji wciąż źle na czymś wychodzisz albo ciągle walczysz o uczucia, zrozumienie, szacunek – wtedy EB, rzucając ci wyzwania poprzez różnorodne sytuacje życiowe i ludzi, będzie pytać cię, dlaczego ograniczasz się negatywnymi projekcjami w rodzaju: widocznie nie jestem godna/godny, by… itp.
To świadczy, że jesteś ze swoim myśleniem na stopie wojennej, sądzisz, że lepiej go nie włączać albo że jest ono zbyt niedoskonałe, by mu ufać i lepiej zdać się na wyimaginowaną wolę boską. Albo też dajesz swemu myśleniu sobą zawładnąć, nie włączasz naturalnych ludzkich uczuć jak gniew czy wzburzenie, lecz tłumisz je, zagłuszasz pseudomiłością, udawaną życzliwością wobec rywali, przeciwników, wrogów. Jeśli chcesz definitywnie zakończyć ten etap nauki, użyj „miotły EB”, by wymieść z głowy tego rodzaju myślenie i pułapki zastawiane przez twój „mały rozum”.

Wielu ludzi na zewnątrz stara się sprawiać wrażenie silnych i niepokonanych, jednak od wewnątrz są bardzo krusi i słabi, i wystarczy byle drobiazg, jedno słowo czy gest, by poczuli się zaatakowani. Wtedy gubią się w sprzecznościach i osądach, od wewnątrz pałają chęcią zemsty, szukają odwetu, i w ten sposób, projektując negatywne myśli, niszczą nie tylko siebie, ale też zatruwają swoje otoczenie emocjonalno-mentalnym smogiem. Takie właśnie osobowości mogą uaktywnić się w Fali Człowieka, dlatego warto być tego świadomym i albo zawczasu wyjść im naprzeciw, albo definitywnie przerwać energetyczną nić powiązań poprzez oczyszczanie poziomu pamięci kolektywnej.

Każdy, komu brakuje stabilnego punktu oparcia, jest narażony na niebezpieczeństwo ucieczki w światy pozorów przez naginanie prawdy, asekurację, manipulację, zaklinanie rzeczywistości, czego przejawem jest np. nadużywanie pięknych słów, obłaskawianie przez obdarowywanie, nadopiekuńczość czy nadgorliwość.


Wskazówki EB:

● Zacznij na nowo organizować swoje życie, zmień sposób wyrażania.
● Odważ się nazywać rzeczy po imieniu.
● Nie zasłaniaj się wolą boską – lecz zrób użytek z własnej.
● Przejmij odpowiedzialność za siebie.
● Uzdrów fałszywą pokorę, przesadną bogobojność.
● Nie zniewalaj ludzi swoja miłością, nie kupuj uczuć i cudzej przychylności.
● Nie postrzegaj trudnych lekcji życiowych jako zagrożenia ze strony nieżyczliwych osób. (Zob. Język Światła)


W książce Wyrocznia Majów czytamy:

EB zachęca cię do wzmocnienia i oczyszczenia twojego fizycznego naczynia (ciała), aby przygotować je na spotęgowane energie wyższego ducha. Kielich twojego Jestestwa będzie uszlachetniony przez korektę wibracji w systemie cielesno-mózgowym. Dzięki takiemu ożywieniu dokona się w tobie subtelne przestawienie – twoja świadomość zostanie przetransformowana w naturalny sposób. W tym procesie dosyć często pojawia się uczucie wewnętrznej „reorganizacji” i nowego „okablowania”. Wyższe ośrodki mózgu i światłoczułe gruczoły – szyszynka i przysadka mózgowa – zostają uaktywnione, ponieważ absorbują coraz więcej światła. Takie przenikanie doprowadza cię do punktu krytycznego – swego rodzaju progu; po jego drugiej stronie dokonują się potężne przemiany na poziomie komórkowym. To pobudza również pamięć duszy i rozszerza twoje pojecie rzeczywistości (zob. rozdz. „EB”).


PSZCZOŁA – pomocnik EB

PSZCZOŁA symbolizuje siłę Słońca, uwolnienie, łączenie, inicjację. Wtajemnicza w sztukę orientacji na światło i sztukę obrony, gdy zbliża się cień. Objawia ci tajemnicę, jak za pomocą sił serca i wolnej woli możesz przemieniać swoje smutki, lęki i żale w uzdrawiający nektar, który będzie błogosławieństwem dla ciebie i innych. Dzięki ukierunkowaniu na społeczność odnajdziesz spokój i radość życia.

PSZCZOŁA pomaga uwalniać wszelkie pętle starych powiązań, oczyszczać pole energetyczne, aby mogło powstać coś nowego. Mimo iż uwolnienie tak jak użądlenie może być bolesne, oznacza ono inicjację, pobudza rozwój, otwiera różne tory energii, umożliwia nowe spojrzenie na siebie, swoje cienie, sytuację życiową, ludzi. Ból zawsze wskazuje na zastój energii i najczęściej jest jedynym skutecznym sposobem na zwrócenie uwagi na istnienie problemu źródłowego. Stopień nasilenia bólu jest adekwatny do skali problematyki.

PSZCZOŁA przestrzega też przed tzw. „świętym gniewem” na skutek wykraczania przeciw świętym prawom za sprawą samowoli. Dlatego w Fali EB, energetycznym spektrum wolnej woli, może być wyjątkowo gorąco, jeśli zostanie przekroczona granica, której przekraczać nie wolno. (Zob. Siła Zwierząt, s. 296).


Piątek, 17 października, kin 92, dzień Żółtego Magnetycznego Człowieka

Potrójny EB – to idealny czas na przełamanie samowoli ego, uwolnienie się od poczucia winy, żalu, gniewu, wyrzutów sumienia i przechylenie rogu obfitości. Dlatego w tym wyjątkowym dniu zachęcam CIEBIE i wszystkich, którzy czytają te słowa, do zatrzymania się na chwilę. Jeśli jeszcze nie uczestniczyłeś w naszej wspólnej akcji oczyszczania, możesz włączyć się teraz, przynajmniej raz. Wystarczy jeśli podarujesz sobie i Matce Ziemi 10 minut swojego cennego czasu. Tyle mniej więcej zajmuje oczyszczanie Siedmiu Poziomów Pamięci Planetarnej, w której ujęta jest także twoja pamięć.

Przekroczenie masy krytycznej wymaga świadomego zaangażowania ludzi. Obecnie jest to o tyle ważne, że w Fali EB domknie się 52-dniowa przestrzeń białego zamku oczyszczania i stabilizacji, spinająca cztery fale: Czerwonego Wędrowca, Białego Łącznika, Niebieskiego Wichru i Żółtego Człowieka. Zamki Czasu odpowiadają za przywracanie harmonii, poczucia więzi i uczciwej współpracy między ludźmi. Harmonia rodzi się wtedy, kiedy cztery kolory – czerwony, biały, niebieski i żółty – współwibrują ze sobą synchronicznie. Tylko tak może powrócić do naszego życia pierwotny ład, porządek, pokój, zgoda.

● Nie ma znaczenia, o której godzinie się przyłączysz – w przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Przed medytacją możesz oczyścić miejsce białą szałwią, zapalić świecę, kadzidło. Możesz zrobić to również mentalnie, choć nie jest to konieczne. Tu liczy się przede wszystkim twoja wola i świadomość.

● Szczegółowe wskazówki nt. metody oczyszczania "Siedmiu Kręgów Pamięci Planetarnej" można znaleźć w książce 2012 – Początek końca czy radość początku? albo w broszurze Co przyniesie Rok Solarnego Księżyca?. Broszurę można nabyć m.in. w Krakowie w Księgarni CUD, we Wrocławiu w Księgarni PACHNĄCA, Warszawie w Sklepie KORMORAN na ul. Twardej 7 i w Księgarni-Galerii NIEZNANY ŚWIAT na ul. Kredytowej 2.


WYMIANA INFORMACJI

Jeśli doznałeś czegoś szczególnego podczas „Oczyszczania Siedmiu Kręgów Pamięci Planetarnej” albo zaobserwowałeś jakieś zmiany w swoim otoczeniu, podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami.

In lak’ech


[16.10.2014 /13 Chuen]
DYNAMIKA BODŹCÓW
● Sztuka życia i sztuka prztrwania ● Ewa Kopacz INACZEJ
● Solarne 365 dni pani premier●●● Księżyc JELENIA: 20.09. –17.10.2014

Trzeci elektryczny księżyc wyświetla na ekranie 28 dni operacyjny plan działań. Cechuje go duża ruchliwość i wyjątkowa dynamika wydarzeń. Tu wyłaniają się nowe możliwości i optymalne warunki do realizacji celu roku 9 MULUC, jakim jest przełamanie blokad, ożywienie, podanie ręki na zgodę i zdecydowanie: co dalej?


Uważna obserwacja wydarzeń pomoże nam zrozumieć, za pomocą jakich „narzędzi” realizowany będzie program obecnego roku. Na arenie zbiorowej może to oznaczać, że na pierwszy plan wysuną się konkretni politycy, państwa, religie lub zupełnie nowe osoby. Tutaj stanie się widoczne, dzięki komu i przy pomocy jakich środków urzeczywistni się będący już w toku program przebudzenia.

Wydarzenia w trzecim księżycu są bezpośrednio ukierunkowane na transformację, dlatego starajmy się niczego nie oceniać. Każda pozornie logiczna ocena postępowania określonych osób jest w świetle przyczynowości całkowicie bez znaczenia. Stare morale i szeregowanie według pojęć „właściwy” lub „niewłaściwy” wypływa z zawężonego pola widzenia. Może się bowiem okazać, że to, co uważamy za „niewłaściwe”, jest dla naszego procesu rozwoju tym jak najbardziej „właściwym”, dlatego NIE OCENIAJ nikogo i niczego! Wiedz, że twój świat – świat, w którym się obracasz – jest tak samo ujęty w schemacie przemian, jak ten tak zwany „wielki świat”.
(z. Przewodnik, H.Kotwicka)

WYZWANIA i PRZECIWNOŚCI ●●●:
□ pokusa pójścia na skróty, impulsywność, emocjonalność, naiwność.

WSKAZÓWKI ●●●:
□ Weź pod uwagę wszystkie pomocne środki – konkretne metody, rezerwy, wsparcie innych osób.
□ Nie wdawaj się w żadne polemiki.
□ Trzymaj nerwy na wodzy, nie daj się zbić z tropu. (Zob. Język Światła, H.Kotwicka)


13 CHICCHAN – siła nośna trzeciego księżyca

28-dniową przestrzeń od 20 września do 17 października br. nasyca energia Czerwonego Kosmicznego WĘŻA przypisana do Fali Wędrowca. 13 Chicchan to mistrz sztuki życia, przejaw talentu do pokonywania trudności. W tym okresie poszukiwane są nowe strategie na życie oraz nowe sposoby i środki umożliwiające funkcjonowanie w dzisiejszym, jakże zagmatwanym i zniewolonym przez żądze, świecie.
Fala Wędrowca wyznacza zasięg działań w trzecim księżycu i informuje, że kluczem do sukcesu jest wyrwanie się z niewoli pychy, żądzy dominacji, zakulisowych układów. Ton 13 zapowiada nieoczekiwane zmiany i przetasowania, WĄŻ – podnosi temat egzystencji, warunków życia, zdrowia, respektu dla godności człowieka, równości, poczucia bezpieczeństwa. Człowiek wolny to człowiek uwolniony od lęków egzystencjalnych.

Kosmiczna „13” mówi o konieczności duchowego wyzwolenia.
● Czerwony CHICCHAN radzi: Musisz być jak WĄŻ, aby pokonać przeszkody – tylko że nie poprzez raptowną konfrontację, lecz przez umiejętne prześlizgiwanie się obok nich (Cytat z filmu „Wiedza Kalendarza Majów przedstawiona przez Nah Kin, kapłankę z Jukatanu”).

Wydarzenia w trzecim księżycu mają bardzo silną podbudowę energetyczną i niosą ważne przesłanie dla ludzi: „CZAS wyjść z ukrycia, CZAS na radykalne zmiany, CZAS uzdrowić system”. Oddźwięk był szybki i dobitny:

● „CZAS wyjść z ukrycia” – przykładem są antyputinowskie manifestacje w Rosji przeciw agresji na Ukrainę w Światowym Dniu Pokoju.
● „CZAS na radykalne zmiany” – przykładem jest powołanie Ewy Kopacz na szefa polskiego rządu przez prezydenta B.Komorowskiego i powołanie członków jej gabinetu,
● CZAS uzdrowić system” – przykładem jest strajk górników w kopalni w Sosnowcu □ expose nowej premier i prowokacja, ku zaskoczeniu wszystkich zakończona happy endem, określana „efektem Ewy Kopacz” (Kaczyński – Tusk podali sobie rękę).


PREMIER EWA KOPACZ INACZEJ

Ewa Kopacz urodziła się w znaku Czerwonego Elektrycznego Księżyca na Fali Niebieskiej RĘKI (3.12.1956 – kin 29, 3 Muluc). Fala Ręki to przestrzeń dokonań, uzdrowienia, przezwyciężania chaosu. Aby móc się tutaj odnaleźć, powinna zapanować nad swoją wrodzoną emocjonalnością i przewrażliwieniem na punkcie własnej osoby. Jak każdy Muluc nie znosi sprzeciwu, chce dominować, stać na świeczniku. Jeśli poskromi te słabości, będzie w stanie przełamać każdą barierę i opór i dokonać naprawdę wielkich rzeczy.

Obecnie kinem roku w jej osobistym cyklu jest Biały Galaktyczny MAG na Fali Niebieskiej RĘKI (3.12.2013/2014 – kin 34, 8 Ix). „Powrót” do frakatala fali narodzin oznacza, że teraz zaistniały optymalne warunki do nadrobienia zaległości i realizacji inkarnacyjnych zobowiązań.
Ton 8 obliguje ją do scalenia tego, co rozrzucone (stąd konsolidacja szeregów partyjnych za cenę stanowisk ministerialnych), gaszenia ognisk niezgody (stąd imienny zwrot do prezesa opozycji, zabrakło jednak imiennego zwrotu do premiera Tuska) i wygaszania pożarów rozniecanych przez członków formacji (stąd na kongresie partii jej prośba o wyciąganie ręki na zgodę do oponentów).

Natomiast Biały Mag podarował jej potężną moc dokonań w sytuacjach, kiedy jest uczciwa wobec siebie (tę moc ma do 1.12.2014). Pod żaglami MAGA nie płynie ona tam, gdzie chce, lecz tam, gdzie musi, czyli w przestrzenie niesprawiedliwości społecznej, wyzysku, układów, nepotyzmu. Nie dziwi więc, że jako premier już na starcie musiała się zmierzyć z problematyką zaniedbań w górnictwie, kontrowersyjnych „kolesiowskich posad” i bulwersujących odpraw w spółkach skarbu państwa. Przed nią kolejna afera w Rządowym Centrum Legislacji (RCL) – brak publikacji ustawy podatkowej nakładającej 19-procentowy podatek dochodowy na firmy zagraniczne kontrolowane przez polskie firmy, przez co skarb państwa może stracić 3,5 mld zł, a Polska nadal pozostanie "rajem podatkowym". 65% firm, w tym wszystkie markety, nie płaci w Polsce podatku dochodowego. Sprawę wykryli dziennikarze. W ciągu ostatnich siedmiu lat na szczeblach władzy zanikły standardy etyczne, słowo honor, odpowiedzialność za błędy i korupcje.

Premier Kopacz nie ominie też konfrontacja z problematyką komercjalizacji służby zdrowia, do której jako minister zdrowia sama się bezpośrednio przyczyniła, „zmuszając” samorządy do prywatyzacji placówek służby zdrowia. Reforma zdrowotna jej autorstwa okazała się zgubna dla pacjentów – przestał liczyć się pacjent, zaczął liczyć się pieniądz. Nowe ustawy: kolejkowa i onkologiczna, które wejdą od 2015 r., niczego nie naprawią i nie skrócą kolejek, lecz jeszcze bardziej pogrążą system, jak również obarczą pielęgniarki nowymi zadaniami, do których nie zostały przeszkolone, np. samodzielne ordynowanie leków na receptę czy kierowanie pacjentów na badania. W pracach nad ww. ustawami odmówiono współpracy środowiskom lekarzy i pielęgniarek. W opinii lekarzy ustawa onkologiczna to stygmatyzacja pacjentów chorych na raka, zaś obowiązek posiadania skierowania do dermatologa narazi pacjentów chorych wenerycznie na podwójny stres albo w ogóle odwiedzie od podjęcia natychmiastowego leczenia. Na to zwrócił uwagę 13 WĄŻ, kin trzeciego księżyca.

Wracając do Ewy Kopacz, czas skończyć z „piętnem smoleńskim”. Faktem jest, że jako minister zdrowia i pełnomocnik naszego rządu w Moskwie przekazywała nieprawdziwe informacje nt. sekcji zwłok i ręczyła za nie swoim nazwiskiem. Później jednak z trybuny sejmowej wytłumaczyła się ze swojej naiwności, przeprosiła rodziny ofiar i społeczeństwo. Dla osobowości 3 Muluc to doświadczenie było nie lada wyczynem, ale najprawdopodobniej wyleczyło Ewę Kopacz z naiwności do końca życia. Ten rozdział z jej kariery przeszedł już do przeszłości. Przeprasza się tylko raz. Koniec, kropka!
Dalej:
Nie oczekujmy od nowej premier zbyt wiele. Po swoim poprzedniku odziedziczyła krocie zaniedbań, nietykalne szare eminencje, wewnątrzpartyjne podziały. Musiała stworzyć rząd partyjny, aby scalić formację, pogodzić rywalizujące frakcje, zyskać silne zaplecze do pozyskania votum zaufania. W czasie rocznej kadencji nie będzie ona w stanie wdrożyć nowych reform, budżet na 2015 rok jest już zatwierdzony i tego musi się trzymać. Może jednak wiele uporządkować w tym, co zastała.

Przekładając karierę Ewy Kopacz na język kinów Tzolkin, można odnieść wrażenie, że do funkcji premiera była przygotowywana „odgórnie” od 2011 roku. Odnosząc przebieg jej kariery do przesłania kinu 13 Chicchan, energii nośnej trzeciego księżyca, w którym objęła urząd premiera, zyskujemy dodatkowe informacje.

 Kosmiczna „13” mówi o konieczności duchowego wyzwolenia. Duchowe wyzwolenie to inaczej wolność wewnętrzna, czyli spektrum Czerwonego Wędrowca.
□ 8 listopada 2011 – kin 59, 7 Wicher/Cauac w Fali Wędrowca – została wybrana na marszałka Sejmu, stając się pierwszą kobietą w historii polskiego Sejmu na tym stanowisku. (8 listopad jest tzw. „dniem-wyrocznią”.)
□ 15 września 2014 – kin 60, 8 Słońce/Ahau w Fali Wędrowca – została przez prezydenta Komorowskiego desygnowana na stanowisko Prezesa Rady Ministrów.
□ 19 września 2014 – kin 64 P, 12 Ziarno/Kan w Fali Wędrowca – ogłosiła nazwiska kandydatów na ministrów swojego gabinetu.

 Musisz być jak WĄŻ, aby pokonać przeszkody – tylko że nie poprzez raptowną konfrontację, lecz przez umiejętne prześlizgiwanie się obok nich.
□ Tak też zaczęła postępować, o czym świadczy kompromisowy skład rządu (wg sugestii prezydenta i byłego premiera) czy apel o 100 dni współpracy i zdjęcie „klątwy nienawiści”.
„Ciąg dalszy” poznamy w Fali Węża, czyli w okresie 30.10.–11.11.2014.


Niezależnie od tego, jak postrzegamy premier Ewę Kopacz, powinniśmy dać jej szansę, obdarzyć kredytem zaufania, wspierać ją energetycznie dla naszego wspólnego dobra. Jej sukces będzie naszym wspólnym sukcesem. To, czy podoła wyzwaniom, zależy od jej wolnej woli i czystości intencji.

In lak’ech


[4.10.2014 / 1 Cauac]

Spektrum ODNOWY
● Transformacja relacji rodzinnych i zawodowych
● 4 X – Dzień kolektywnego oczyszczania Siedmiu Kręgów Pamięci w CAUACFala WICHRU to spektrum zaawansowanych stanów świadomości i woli oświecenia. Jest to idealny czas na samorefleksję, regenerację sił, oczyszczające rytuały. Tu możesz przepracować dylematy moralne albo poczuć nieopisany głód duchowy.

Archetyp CAUAC znaczy burza, chmura burzowa, piorun, grzmiąca istota. Grzmiąca istota to zwiastun nieodwracalnej już transformacji, energia zdolna błyskawicznie pobudzić proces radykalnych przekształceń w twoim życiu.

„Symbol tego glifu wygląda jak nić prowadząca do kłębka. Jeśli świadomie za nią pójdziesz, doprowadzi cię ona do celu – do twojej prawdziwej tożsamości. Wtedy poczujesz się naprawdę wolny i niezależny od tego, co na zewnątrz. (A.Spilsbury i M.Bryner Wyrocznia Majów)

Jeżeli masz poczucie, że twoje życie nie funkcjonuje tak jak dawniej, prześladuje cię pech albo czujesz, że tracisz grunt pod nogami, jest to znak, że stanąłeś na rozstaju dróg i czas na zmiany.

Energia Fali WICHRU proponuje przyspieszony wzrost duchowy poprzez proces dezintegracji, kruszy wszystkie fałszywe powłoki – to, co w nas sztuczne, obce, wyuczone. Tylko tak staniemy się zdolni jak Feniks odrodzić się na nowo. Dlatego powinniśmy czym prędzej puścić to, czym wydaje się nam, że jesteśmy, aby stać się tym, kim jesteśmy. Puścić znaczy stać się wolnym wewnętrznie.

Transformacja w Fali WICHRU jest tak rozległa, że ze strachu przed zmianami możesz zapierać się rękami i nogami, by się jej nie poddać. Możesz mieć wrażenie, że życie uwzięło się na ciebie, że wszystko zaczyna się walić – wszystkie twoje dotychczasowe przekonania i ty razem z nimi. Będzie to znak, że dotarłaś do granic tego, co było ci znane jako twój światopogląd. Wiedz, że każde załamanie zawsze zwiastuje przełom.

Główne aspekty psychologiczne w Fali Niebieskiego Wichru to:
opór przed zmianami  postawa aspołeczna.


Tak się złożyło, że nasze spotkanie klubowe połączone z warsztatami przypada w pierwszym dniu transformującej Fali Wichru, co nadaje mu szczególnego znaczenia.


● Sobota, 4 października – transformacja relacji w rodzinie i miejscu pracy

– w dniu potrójnego CAUAC, Niebieskiego Magnetycznego WICHRU, mamy optymalną sposobność przetransformowania duchowo-moralnych dylematów. – Przepustką jest Bolontiku. Nie ma znaczenia, o której godzinie się przyłączysz – w przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Przed medytacją możesz oczyścić się białą szałwią, zapalić świecę lub kadzidło. Możesz zrobić to również mentalnie, choć nie jest to konieczne. Tu liczy się przede wszystkim twoja wola i świadomość.


Dla tych, którzy dopiero teraz chcieliby się do nas przyłączyć, podaję, że szczegółowe wskazówki nt. metody oczyszczania "Siedmiu Kręgów Pamięci Ziemi" można znaleźć w książce 2012 – Początek końca czy radość początku? albo w broszurze Co przyniesie Rok Solarnego Księżyca?. Broszurę można nabyć m.in. w Krakowie w Księgarni CUD, we Wrocławiu w Księgarni PACHNĄCA, Warszawie w Sklepie KORMORAN na ul. Twardej 7 i w Księgarni-Galerii NIEZNANY ŚWIAT na ul. Kredytowej 2.

In lak’ech


[26.09.2014 / 6 Chuen]


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
   następne 8 »