Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
   następne 8 »

» wyświetl same pytania

Fala CIMI
● Uchylenie tajemnicy SUKCESU
● 21 IX – trzecia ceremonia oczyszczania Siedmiu Kręgów PamięciFala ŁĄCZNIKA reprezentuje poziom świadomości grupowej, dlatego zawsze, kiedy pojawi się w 13-księżycowym kalendarzu, bierze pod lupę relacje między członkami rodzin, grup i środowisk oraz współodpowiedzialność, lojalność, etykę.

W tej fali nie ma miejsca na stawianie na pierwszym planie roszczeń małego ego, polemiki duchowe i ustawiczną negację wszystkiego i wszystkich wokół. W przeciwnym razie do życia wkracza stres, lęki, psychozy, widmo permanentnego zagrożenia.

Archetyp CIMI znaczy śmierć, ale nie ta fizyczna, lecz śmierć jako uśmiercenie tego, co się przeżyło, symbolizuje on dogłębną transformację, przemianę, odrodzenie w całej okazałości i blasku. W CIMI „śmierć” staje się sojusznikiem i radością z uwolnienia się od śmiertelnego strachu przed chorobą, porażką, rozłąką, utratą czegoś lub kogoś i tym, co może przynieść przyszłość. Każdy pierwszy krok w kierunku nowego celu jest poprzedzony pożegnaniem tego, co się zasiedziało w przeszłości.

CIMI jest ciszą, królestwem poddania, enklawą spokoju, uwolnienia, przebaczenia. W tym miejscu przyznajesz wszystkiemu nieograniczone prawo do bycia tym, czym jest. Twoja kapitulacja lub ofiara jest jednak przeciwieństwem bezwolnego poddania się. Rezygnacja oznacza kierowanie się tym aspektem swojego Ja, który „wie” więcej i lepiej niż rozum z jego zawężoną zdolnością postrzegania lub subiektywnym poglądem na to, jak „powinno być”… Świadoma kapitulacja nie oznacza podporządkowania się komuś innemu. Poddanie się jest wolnością. (A.Spilsbury i M.Bryner Wyrocznia Majów).

Fala CIMI to przestrzeń sukcesów i radykalnego przebaczenia, przerywa nici powiązań ze wszystkim, co straciło energetyczne znaczenie. Siła jej oddziaływania objawia się jako potężna energia przemian, kładąca szczególny nacisk na uwolnienie się od pamiętliwości, starych autorytetów, programów, ideologii, tradycji, szkodliwych przyzwyczajeń, lęków, fobii, manii prześladowczych i wszystkich negatywnych powiązań na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej, mentalnej i duchowej. To właśnie burzy wewnętrzny spokój, utrudnia zgodne współżycie i blokuje drogę do sukcesów.

● Niedziela, 21 WRZEŚNIA

– w dniu potrójnego Białego Magnetycznego ŁĄCZNIKA ŚWIATÓW mamy szczególną sposobność przestąpienia spektrum stabilizacji i osobistych sukcesów. – Przepustką jest Bolontiku. Nie ma znaczenia, o której godzinie usiądziesz do Bolontiku – w przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Przed medytacją możesz oczyścić się białą szałwią, zapalić białą świecę, kadzidło. Możesz zrobić to również mentalnie, choć nie jest to konieczne. Tu liczy się przede wszystkim twoja wola i świadomość.

Dla tych, którzy dopiero teraz chcieliby się do nas przyłączyć, podaję, że szczegółowe wskazówki nt. metody oczyszczania "Siedmiu Kręgów Pamięci Ziemi" można znaleźć w książce 2012 – Początek końca czy radość początku? albo w broszurze Co przyniesie Rok Solarnego Księżyca?.
Broszurę można nabyć m.in. w Krakowie w Księgarni CUD, Wrocławiu w Księgarni PACHNĄCA, Warszawie w Sklepie KORMORAN na ul. Twardej 7 i w Księgarni-Galerii NIEZNANY ŚWIAT na ul. Kredytowej 2.

In lak’ech


[18.09.2014 / 11 Akbal]
8 września – POTRÓJNY WĘDROWIEC

● Wolność zaczyna się w nas
● Druga wspólna akcja oczyszczania Siedmiu Kręgów Pamięci Ziemi
● DOŚĆ martyrologii i straszenia wojnąW poniedziałek, 8 września br. – w dniu 1 BEN, Czerwonego Magnetycznego WĘDROWCA, wejdziemy w 52-dniową przestrzeń drugiego Zamku Oczyszczania i Stabilizacji. Na poziomie energetycznym jest to idealny czas na podjęcie grupowych działań na rzecz wolności i pokoju na świecie. Nie stanie się to natychmiast – 52 dni to minimalny okres na pobudzenie wzorca wolności w kolektywnych polach świadomości i wymazanie własnych negatywnych udziałów z pola pamięci Matki Ziemi. Im więcej osób i grup włączy się do akcji oczyszczania, tym silniejszy impuls popłynie do ludzi, nawet tych, którzy nigdy o tym nie słyszeli.

Przypominam, że zamki Czasu odgrywają kluczową rolę w procesie budowania nowej etycznej społeczności, uczą lojalności, zgodnej współpracy, wspierają kolektywne ruchy, akcje i działania służące dobru ludzi i Ziemi.

W skład drugiego zamku wchodzą cztery fale: Fala WĘDROWCA – przestrzeń wolności i sektor zniewolenia, Fala ŁĄCZNIKA – przestrzeń uwolnienia i sektor martyrologii, Fala WICHRU – przestrzeń odnowy i sektor stagnacji, Fala CZŁOWIEKA – przestrzeń wolnej woli i sektor manipulacji. Naszym ewolucyjnym zadaniem i wręcz obowiązkiem względem dzieci jest podjęcie działań na rzecz przywracania harmonii w tych obszarach. Harmonia rodzi się wtedy, kiedy cztery kolory – cztery fale zamku: czerwona, biała, niebieska i żółta – współpracują ze sobą synchronicznie.


CZAS na DZIAŁANIE

● 26 SIERPNIA, w dniu 1 AHAU, Żółtego Magnetycznego SŁOŃCA, inicjując pierwszą wspólną akcję oczyszczania Siedmiu Kręgów Pamięci Planetarnej, wysłaliśmy w eter solarny sygnał, że nie zamierzamy stać bezczynnie i czekać, aby wydarzył się jakiś cud lub Niebo zrobiło coś za nas. Cudów nie dokonuje Niebo, lecz świadomie myślący człowiek i ludzie o otwartych umysłach i sercach.

● 8 WRZEŚNIA
– w energii potrójnego BEN, Czerwonego Magnetycznego WĘDROWCA (dzień, przewodnik, fala), podejmiemy kolejne wspólne działanie, służące skruszaniu wzorca zniewolenia i straszenia wojną. Strach jest dokładnie tym, co najbardziej zniewala ludzi. Najsilniej przyciągamy do siebie to, czego się najbardziej boimy.

Kolejne terminy BOLONTIKU:

● 21 WRZEŚNIA
– w energii potrójnego CIMI, Białego Magnetycznego ŁĄCZNIKA.
● 4 PAŹDZIERNIKA
– w energii potrójnego CAUAC, Niebieskiego Magnetycznego WICHRU.
● 17 PAŹDZIERNIKA
– w energii potrójnego EB, Żółtego Magnetycznego CZŁOWIEKA.

Szczegółowe wskazówki nt. „Bolontiku” można znaleźć w książce 2012 – Początek końca czy radość początku? albo w broszurze Co przyniesie Rok Solarnego Księżyca?.

Nie wyznaczamy godziny, bo w przestrzeni DUCHA panuje bezczasowość, wszystko jednoczy się w TERAZ. Przyłącz się i przekaż to dalej.


SEKWENCJA ZDARZEŃ w FALI SŁOŃCA

W Fali SŁOŃCA, która dopełni się w dniu 7 września, można było zaobserwować wyjątkową dynamikę wydarzeń z mocnym polskim akcentem:

BRAMA 1 □ 26.08., w dniu 1 AHAU (przestrzeń świadomości celu i siła przyciągania tego, co ma zaowocować w przyszłości) premier Cameron zaproponował kandydaturę polskiego premiera na szefa Rady Europejskiej.

BRAMA 2 □ 30.08., 5 KAN, w dniu Żółtego Wiodącego ZIARNA (przestrzeń nowych możliwości i siła ukierunkowania), polski premier, Donald Tusk, został wybrany na prezydenta RE.
A teraz kliknij klawisz „Metryka” i wpisz datę tegorocznych urodzin D.Tuska – 22.04.2014. W jego grupie harmonii na ten rok jest kin 173 P, 4 BEN, Czerwony Samoistny WĘDROWIEC. W kinie 4 BEN Polska oficjalnie wstąpiła do Unii Europejskiej (1.05.2004). To nie zbieg okoliczności, lecz siła naprowadzenia MULUC – solarne zaproszenie na „bankiet konsekwencji”, na którym Śpiący zostaną wybudzeni, Ospali – upomnieni, Przebudzeni – nagrodzeni. Na poziomie fizycznym jest to wielki osobisty sukces premiera, którego należy mu pogratulować, na poziomie duchowym – możliwość karmicznej rehabilitacji i kluczowe inkarnacyjne wyzwanie. Sukces lub porażka zależy od tego, jakie standardy wniesie on do RE? – Oby nie te, co w kraju.

BRAMA 3 □ 3.09., 9 LAMAT, w dniu Żółtej Solarnej GWIAZDY (przestrzeń kontroli jakości i siła naprowadzenia), w Brukseli pojawiło się nazwisko wicepremier E. Bieńkowskiej jako kandydatki na stanowisko komisarza do nowej Komisji Europejskiej.

BRAMA 4 □ 7.09., 13 EB, w dniu Żółtego Kosmicznego CZŁOWIEKA (przestrzeń wolnej woli i siła odgórnych przesunięć) domknie się pierwszy Zamek Inicjacji i Nowego Początku.


Na koniec APEL do WAS

Jeśli ktoś z was zna język hebrajski i zechciałby podjąć się przekładu tekstu z języka polskiego na język hebrajski celem umieszczenia go na naszej stronie internetowej – za symboliczną opłatą lub bezinteresownie – proszę o kontakt z Wydawnictwem pod numerem tel. 22 665 72 84 lub 501 056 722 albo mailowo: maya@maya.net.pl .


In lak'ech

[4.09.2014 / 10 MULUC]
DOBRO OGÓŁU
● Plusy i minusy ● Nie swoje długi!Drugi biegunowy księżyc odsłania tematy, przyciągnięte do zbiorowego pola przeznaczenia w pierwszym magnetycznym księżycu, które stanowią kluczową problematykę roku Solarnego Księżyca. Jego zadaniem jest zwrócenie na to uwagi, zobligowanie ludzi, rządy i organizacje światowe do sprecyzowania stopnia trudności oraz podjęcia stosownych działań celem ustabilizowania toczących się w tle procesów. Jeśli w przestrzeni są obecne resztki karmicznego gruzu, to akcentują się one najmocniej właśnie w tym księżycu.

KSIĘŻYC SKORPIONA

Patronem biegunowego księżyca jest SKORPION, siła głębokich wglądów, przemijania, uwalniania. SKORPION odsłania nisze, w których gnieżdżą się mentalne demony osłabiające wolę człowieka, wywołujące napięcia, niepokoje, wojny. Pomaga on w walce z tymi siłami, wspiera czujność i rozwagę, obliguje do przeciwstawienia się własnemu podziemiu, chowaniu głowy w piasek, myśleniu w kategoriach: „co ja, biedny, mogę”, „to nic nie da”, „co ja będę miał z tego?” itp. Na biegunie cienia SKORPION odzwierciedla agresję, złość, wściekłość, podstępy, mamienie obietnicami, hipnotyzowanie społeczeństw. (wg J.Ruland, Zwierzęta Siły). Rada SKORPIONA na 28 dni, licząc od 23 sierpnia do 19 września br.:
Zachowaj czujność i rozwagę. Uwolnij się od poczucia winy, lęku, niemocy.

ENERGIA NOŚNA DRUGIEGO KSIĘŻYCA

Kinem drugiego księżyca jest 11 Caban, Czerwona Spektralna Ziemia, jedenasty dzień Fali Ręki.
Czerwona ZIEMIA to strażnik wspólnoty, opiekun wszystkich ziemskich królestw, doskonały logista, ekonomista, administrator, naczelny lekarz, nietuzinkowy uzdrowiciel i gospodarz.
Spektralna ZIEMIA to moc oczyszczania życia zbiorowego z „toksyn emocjonalnych”, usuwania dysproporcji społecznych, eliminowania niesprawiedliwości, przemocy.

To, co najbardziej niepokoi, to wspomniany „gruz karmiczny”, czyli sytuacja na Ukrainie i bierność Zachodu, przypominająca Europę sprzed drugiej wojny światowej. "Dzisiejsze elity władzy nie mają już żadnego kręgosłupa – ani politycznego, ani moralnego, ani religijnego, ani świeckiego. Został on zastąpiony wybuchową mieszanką pieniądza i nihilizmu". (Nihilizm to postawa odrzucająca wszelkie obowiązujące normy i wartości w życiu społecznym.) Ich celem jest władza sama w sobie, walka o profity i strefy wpływów, duszenie demokracji, straszenie wojną, demonstrowanie siły, sprzedajność, konsumpcjonizm.

W orędziu na Światowy Dzień Pokoju papież Franciszek napisał: „Do wojen toczących się jako konflikty zbrojne dołączają wojny mniej widoczne, ale nie mniej okrutne, staczane na polu gospodarki i finansów, z użyciem środków równie niszczących życie, rodziny, przedsiębiorstwa. W ten sposób więzi międzyludzkie sprowadzają się do zasady: „daję, żebyś dał”.


MĄDROŚĆ CIENIA 11 CABAN

● Emeryt zwykły i emeryt szczególnej troski

W rozważaniach na temat ubóstwa Franciszek położył nacisk na konieczność podjęcia skutecznych działań społeczno-politycznych krzewiących zasadę braterstwa i zapewniających ludziom jednakowy dostęp do kapitałów, usług, świadczeń, możliwości edukacji, ochrony zdrowia, zdobyczy technologii. W jego ocenie potrzebne są działania służące „złagodzeniu nadmiernej dysproporcji dochodów”.
/Ten temat powinni podnieść ludzie potrafiący myśleć w duchu dobra ogółu.

Przykładem dyskryminacji społecznej są polscy emeryci. Biegunowy księżyc pokazał dwie kategorie emerytów – zwykłych, czyli krajowych, i emerytów szczególnej troski, czyli zagranicznych.
I tak, na pierwszym powakacyjnym posiedzeniu sejmu premier zapowiedział na 2015 rok minimalny wzrost świadczeń emerytalnych w kraju, w tym także KRUS-u, o 36 złotych, a nie jak planowano wcześniej o 9 zł.

Może byłby to szlachetny gest, gdyby nie fakt, że 16 marca 2014 r. (kin 137 C, 7 Caban /Ziemia na Fali Małpy) sejm uchwalił ustawę, w myśl której ZUS będzie wypłacać specjalne dodatki emerytalne ofiarom Holocaustu i stalinizmu polskiego pochodzenia w wysokości 400 zł, czyli 100 euro miesięcznie. Polska pokryje też koszty zagranicznych przelewów. Za przyjęciem ustawy głosowało 436 posłów, przeciw – 2. Ignorancja posłów sprawiła, że rząd, bez najmniejszego wysiłku, znów ograł polskich podatników. Zastrzeżeń nie miał też prezydent i w kwietniu br. podpisał ustawę. Zadziwiające jest to, że media nie poinformowały opinii publicznej o tak kontrowersyjnej nowelizacji ustawy.

Sprawa wyszła na jaw 28 maja br. (kin 210 P, 2 Pies na fali Księżyca), kiedy na stronie internetowej izraelskiego dziennika „The Times of Izrael” pojawił się artykuł, którego autor, powołując się na wywiad z Sebastianem Rejakiem, pełnomocnikiem polskiego MSZ do spraw kontaktów z diasporą żydowską, poinformował opinię publiczną, że od przyszłego roku 50 tysięcy Izraelczyków o polskich korzeniach, którzy przeżyli Holocaust, bądź w inny sposób ucierpieli przez nazistowskie lub sowieckie represje do 1956 roku, jak również ich dzieci urodzone po wojnie poza naszym krajem, mogą otrzymywać wypłacane przez Polskę dodatki emerytalne w wysokości 100 euro miesięcznie. Do złożenia wniosku wystarczą ustne oświadczenia świadków lub dokumenty z archiwów Yad Vashem.
Link do artykułu: www.timesofisrael.com/for-first-time-poland-to-pay-pensions-to-survivors/

W wywiadzie dla „The Times of Izrael” S.Rejak powiedział:
Według mojej wiedzy, nie ma żadnego powodu, aby urząd ds. kombatantów i osób represjonowanych kwestionował dokumentację, która wygląda wiarygodnie. Musi zostać ustalone, że ktoś urodził się jako obywatel polski, ucierpiał podczas wojny w okupowanej Polsce lub w innym miejscu, ponieważ był zmuszony opuścić Polskę, lub też urodził się po wojnie w rodzinie, która została zmuszona do opuszczenia Polski w czasie wojny, a więc jako dziecko osoba taka miała udział w ich losach i prześladowaniach. Taki ktoś kwalifikuje się do otrzymania świadczeń.
I dodał:
Celem polskiego rządu jest oddanie sprawiedliwości tym, którzy ucierpieli podczas wojny, tak właśnie postrzegamy naszą odpowiedzialność, jako troskę o tych ludzi. Oczywiście, nie tylko Żydzi skorzystają z nowych przepisów. Kryteria etniczne są tutaj bez znaczenia, ale działamy ze szczególnym wyczuleniem w przypadku Żydów ocalonych z zagłady… Podjęliśmy decyzję, że te poprawki odnosić się będą nie tylko do mieszkańców Unii Europejskiej, ale także wszystkich pozostałych krajów. Jednakowoż, Polska zdecydowanie ma szczególną sympatię dla ocalałych z Holocaustu.

Do tej pory ofiary represji niemieckich lub sowieckich mogły ubiegać się o wypłaty tylko wtedy, gdy miały konto w polskim banku lub upoważniły do pobierania świadczenia osobę mieszkającą w Polsce. W efekcie uciążliwej procedury o dodatek zwróciło się tylko 50 osób. Od października 2014 roku pieniądze na konto we własnym kraju otrzymają ofiary lub ich rodziny zamieszkałe w krajach Unii Europejskiej, a od kwietnia 2015 roku – we wszystkich pozostałych krajach.

Dalej „The Times of Izrael” dodaje, że: „Polacy nie ponoszą wprawdzie odpowie- dzialności za Holocaust, ale powinni zatroszczyć się o tych, którzy cierpieli na terytorium ich kraju”.

To już chyba za wiele! Czy to Polska była okupantem? Gdzie jest polski rząd? Kraj, który został jako pierwszy zaatakowany przez Niemcy hitlerowskie i najbardziej zniszczony, i w którym to Niemcy dokonywali Holocaustu na Polakach, Żydach i przedstawicielach innych narodowości, teraz ma wypłacać zasiłki dla ocalonych. Logika wskazywałaby, że jeśli już, to zasiłki powinno wypłacać państwo-sprawca.

Czy stać nas na taki gest? Czy stać nas na takie marnotrawstwo pieniędzy w sytuacji, kiedy brakuje funduszy na podstawowe świadczenia medyczne, socjalne, wychowawcze dla polskich obywateli?
Jednorazowa wypłata 100 euro – wstępnie – grupie 50 000 wnioskujących oznaczałaby wydatek 5 milionów euro MIESIĘCZNIE. Nasuwa się pytanie: czy to było powodem nacjonalizacji OFE – ograbiania własnych obywateli na korzyść innych? Do tej pory nie pojawiło się żadne wyjaśnienie odnośnie artykułu ani żadne dementi ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych czy Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dlaczego?
Jeśli okaże się to prawdą, to skutki słabości polskiej dyplomacji, miejmy nadzieję, że nie jest to zdrada stanu, będą kosztowały podatników miliardy złotych, w tym i jeszcze następnym pokoleniu. Jak to się ma do podwyżki krajowych emerytur o 36 zł w przyszłym roku. (Temat "dodatków dla ofiar" został przywołany we wtorek 26.08., w dniu 1 Ahau, w programie "Szkło kontaktowe" przez panią telefonującą z Poznania.)

● Przez ile jeszcze dziesięcioleci będziemy spłacać nie swoje długi?
● Czy znajdzie się kiedyś prawdziwy mąż stanu, który powie „DOŚĆ!”?


MĄDROŚĆ ŚWIATŁA 11 CABAN

● Wielkie serce bezdomnego dla zwierząt

Pan Krzysztof ma 66 lat, od 15 lat jest bezdomny, wcześniej prowadził sklep zoologiczny, ale miłość do zwierząt pozostała. Niedawno zaopiekował się zranioną kotką Figaro. Zaczął zbierać puszki i makulaturę, żeby zdobyć pieniądze na jedzenie dla kota. Przez ostatnie 2,5 roku mieszkał w jednym z częstochowskich pustostanów, musiał jednak opuścić swoje lokum i wrócić na ulicę. W tej sytuacji nie porzucił ukochanego psa i kota, lecz oddał zwierzęta do Biura Obrony Zwierząt APA.

Pracownicy biura, wzruszeni jego postawą, postanowili pomóc bezdomnemu obrońcy zwierząt. Zorganizowali na Facebooku akcję pomocy dla pana Krzysztofa. Odzew był zaskakujący. Rozdzwoniły się telefony. Z całego kraju zaczęły napływać dary dla pana Krzysztofa i zwierząt. O jego sprawie usłyszała również zagranica. W niedługim czasie znalazł się też lokal – 12 metrów kwadratowych własnego skrawka świata. W zamian pan Krzysztof będzie sprzątać właścicielom domu podwórko. Uczciwa umowa i wzruszająca historia z happy endem.

INTERNET to potęga – ale nic by nie znaczył bez LUDZI
wrażliwych na ludzką niedolę.

In lak’ech


[29.08.2014 /4 Akbal P na Fali Ahau]
26 sierpnia br. - DZIEŃ TRZECH SŁOŃC ● Pokój zaczyna się w nas


We wtorek, 26 sierpnia - w dniu 1 AHAU, Żółtego Magnetycznego SŁOŃCA, zainicjujmy proces kolektywnego oczyszczania Siedmiu Kręgów Pamięci Ziemi - BOLONTIKU.

Szczegółowe wskazówki można znaleźć w książce "2012 - Początek końca czy radość początku?" albo w broszurze "Co przyniesie Rok Solarnego Księżyca?". Tę broszurę każdy powinien przeczytać, bo znajdzie tam informacje adresowane bezpośrednio do siebie.

KONIEC NARZEKANIA

Od wtorku KONIEC narzekania, zastanawiania się, czy grozi nam wojna? Co będzie z Ukrainą? itp. Sytuacja na Ukrainie to nasz europejski Bliski Wschód. Ukraina musi pomóc sobie sama, bo ani ONZ, ani UE jej nie pomoże, jak pokazała to z resztą historia. A historia lubi się powtarzać i będzie się powtarzać, dopóki nie zostanie naprawiona. Zachowajmy spokój, ale nie stójmy bezczynnie jak gapie. Mamy MOC - wspólnie, razem jako kolektyw.

W książce "2012 - Początek końca czy radość początku? (str. 45) napisałam:

W kolejnych latach na świecie zaczniemy obserwować ... dramat kultury żydowskiej, która choć posługuje się kalendarzem księżycowym, przejęła atlantydzką karmę i przeszła na program „Pieniądz–Władza–Zniewolenie” – dlatego też sama będzie musiała rozładować napięcia karmiczne bez ingerencji z zewnątrz, ponieść konsekwencje i uzdrowić dziejowy dramat, jakim jest konflikt palestyńsko-żydowski. Będą to wewnętrzne procesy rozładowania i trzecia wojna światowa raczej nam nie grozi. Trzecia wojna byłaby wojną psychofizyczną, a głównym polem walki stałby się mózg ludzki. Na przestrzeni 2018/19 Dreamspell-roku, Muluc 13, znów mogą się pojawić nastroje dekadenckie i straszenie zagładą. Jeśli ludzie nie ulegną tej ostatniej już gorączce, światowi trenerzy strachu będą musieli odejść.

To samo dotyczy Ukrainy. Moc uwolnienia świata od nienawiści i przemocy tkwi na szóstym i siódmym kręgu Bolontiku. Aby do niej dotrzeć, musimy zacząć od oczyszczania pierwszego kręgu.

CZAS na DZIAŁANIE

Pokój zaczyna się w nas i może wyjść tylko od nas.

1 AHAU to nasze solarne logo - trzy Słońca (pieczęć, przewodnik, fala) i nasza solarna tradycja. W znaku 1 Ahau: ● powstało Wydawnictwo Pulsar ● odbyło się nasze pierwsze spotkanie klubowe ● rozpoczęliśmy ceremonię rozwiązywania "Sześciu Węzłów" ● a teraz oczyszczanie Siedmiu Warstw Pamięci, potem dodamy jeszcze ósmą i dziewiątą.

Nie wyznaczamy godziny, bo w przestrzeni DUCHA panuje bezczasowość, wszystko jednoczy się w TERAZ.

Przyłącz się i przekaż to dalej. In lak'ech


[21.08.2014 / 9 Men - służba dla dobra ogółu]
NOWY POCZĄTEK – SAMOŚWIADOMOŚĆ
● NOWE zadania ● NOWE wyzwania ● NOWE wglądy


Przysłowie Apaczów:
Dusza nie miałaby wszystkich kolorów tęczy,
gdyby oko nie miało łez


26 lipca 2014 r. otworzył się nowy rozdział w dziejach ludzkości – cykl budowania od podstaw nowej etycznej wspólnoty. Na poziomie energetycznym rozpoczął się proces nieodwracalnej już synchronizacji Umysłu Ludzkiego z Umysłem Planetarnym. W tym dniu wstąpiliśmy w kolejną Bramę Ewolucji – Bramę 9 Muluc, Czerwonego Solarnego Księżyca.

Przypominam, że umowny przełom dokonał się 21 grudnia 2012 r. Tego dnia Planeta Ziemia rozświetliła się swoim naturalnym blaskiem, wzniosła się do poziomu piątego wymiaru – Umysł Planetarny zsynchronizował się z Holonem Planetarnym i wyżej wibrującymi poziomami.

Na duchowym poziomie ewolucji jesteśmy już w nowym Wielkim Cyklu, na poziomie mentalnym, emocjonalnym i fizycznym – wciąż jeszcze tkwimy w starym. Można powiedzieć, że stoimy w wielkim rozkroku. Jedną nogą jesteśmy w nowej epoce, a drugą pozostajemy w starej.

Do nowej epoki nie zabieramy niczego, co symbolizowało starą. Stąd wszystkie wielkie kultury, także kultura Majów, należące do poprzedniego Wielkiego Cyklu, wypełniły swoją ewolucyjną rolę i nie przechodzą do nowych czasów. To, co przechodzi do nowej epoki, to uniwersalna wiedza ludzkości i szacunek dla tych, którzy jej strzegli, rozwijali dalej, rozprzestrzeniali dla dobra ludzi i wszystkich ziemskich królestw.

Od teraz, w sferze duchowej, nie ma już Świętego Kalendarza Majów, lecz jest Uniwersalna Matryca TZOLKIN – Harmoniczny Moduł, ciało rezonansowe człowieka, nasza Macierz. Od teraz naszym uniwersalnym kompasem solarno-galaktycznym jest Kalendarz 13 Księżyców, skalibrowany z 260-dniowym galaktycznym rytmem Tzolkin i 365-dniowym solarnym rytmem Ziemi. Ostateczna korelacja harmonicznego modułu Tzolkin z czasem linearnym dokonała się w lipcu br., w kinie 1 P, w energii 1 IMIX P, Czerwonego Magnetycznego Smoka w portalu. Teraz Kalendarz 13 Księżyców biegnie już swoim naturalnym rytmem, zsynchronizowanym z rytmem Ziemi i rytmem Wszechświata.

Dlatego nas nie ma już w Starej Epoce. My zrobiliśmy świadomy krok naprzód – ewolucyjny skok w samoświadomości. Teraz każdy z nas, niezależnie od kinu narodzin, zyskuje szansę wglądu w osobistą Kronikę Życia i sposobność zakręcenia swoim „kołem fortuny”. Do tego trzeba się jednak przygotować, zaczynając od uświadomienia sobie zacienionych aspektów osobowości. Cień to wszystkie osobiste maski, niedostrzegane oblicza, niezałatwione sprawy, podświadome lęki, wątpliwości, osądy, wyobrażenia, ograniczenia, obawy, wszystkie przemilczane i stłumione kwestie.

Na poziomie fizycznym przejście odbywa się płynnie, jest rozłożone w czasie linearnym. Dlatego nie spodziewajmy się cudu nagłego przebudzenia na skalę masową. Do tego każdy musi dojrzeć w swoim naturalnym indywidualnym rytmie. W świecie materialnym wciąż obowiązuje prawo wolnej woli i wolność wyborów z tą tylko różnicą, że od teraz nie wszystko jest dozwolone. To był przywilej ducha Starego Czasu. Wielu osobom będzie niezmiernie trudno to zrozumieć.


● JAKI TO BĘDZIE ROK?

Samorealizacja nie polega na spełnianiu osobistych marzeń i podnoszeniu jakości własnego życia. Spełnione marzenia i osobiste sukcesy powinny współwibrować z Całością, służyć dobru ogółu. I tak już będzie co roku, jesteśmy bowiem w nowym cyklu ewolucyjnym – cyklu budowania od podstaw nowej etycznej wspólnoty.

Jeśli stara, egocentryczna świadomość nie zechce ustąpić miejsca nowej, to za sprawą uporu i bierności ludzi – społeczeństw, środowisk, organizacji czy rządów, może dojść do wielkiego krachu, który znajdzie ujście w głębokiej frustracji, rozruchach, dymisjach, upadkach gabinetów, stanach wyjątkowych.

W tym roku każdy z nas otrzyma zaproszenie na „bankiet konsekwencji”. Śpiący zostaną gwałtownie wybudzeni, ospali – upomnieni, przebudzeni – nagrodzeni.

Czerwony KSIĘŻYC to ewolucyjny budzik, najwyższa jakość przypomnienia, impuls powrotu do prawdziwej tożsamości, moc rozświetlania głębokich warstw podświadomości, udrażniania kanałów przepływu informacji z wyższych poziomów do poziomu ludzkiego.

Rok 2014–2015 będzie trudnym okresem dla osób pochłoniętych żądzą władzy, kontroli, bogactwa. Dla osób świadomych toczących się w tle procesów, wolnych od lęku, potrafiących samodzielnie myśleć, będzie on rokiem dynamicznych zmian ma lepsze, nowych perspektyw, włącznie z poprawą płynności finansowej.

Energię nośną obecnego roku dopełniają trzy bardzo wymowne heksagramy: 44 – „Pokusa”, 24 – „Punkt Zwrotny” i 1 – „Niebo”.


● SFERA ZDROWIA

Troska o ciało fizyczne, zdrowie, dobrą kondycję fizyczno-umysłową, odżywianie – to temat numer 1 w roku 9 MULUC. Ta informacja płynie z konfiguracji kinów krzyża powiązań. Warto podkreślić, że przewodnikiem obecnego roku jest 1 CHICCHAN, Czerwony Magnetyczny WĄŻ, mistrz sztuki życia i sztuki przetrwania. Znaki-informacje daje on człowiekowi we współpracy z pozostałymi partnerami krzyża powiązań poprzez ciało i dolegliwości psychosomatyczne, m.in. nerwobóle, krążenie, serce, płuca, nerki, urazy kończyn, ale też zaburzenia równowagi psychicznej.


● RADA SOLARNEGO TYGRYSA na 2014–2015:

Postaw na swoim, realizuj własne pomysły i marzenia. Zawalcz o siebie, swoje szczęście i wolność. Powiedz nie kłamstwu, przemocy, niesprawiedliwości. To się opłaca. Jeśli konieczne – pokaż pazur. Wszystko ułoży się dobrze. (J.Ruland, Siła Zwierząt)

Przesłania na każdy z 13 księżyców znajdziesz w dziale "13 rad" (obok "Metryka").


● SZCZEGÓŁY

Szczegółowe informacje, dotyczące przesłań, wyzwań i wskazówek na 2014–2015 rok, znajdziecie w broszurze Co przyniesie Rok Solarnego Księżyca? Tegoroczne opracowanie różni się od poprzednich, jest swego rodzaju indywidualnym przewodnikiem dla każdej przebudzonej lub budzącej się osoby. Zawiera ono istotne wskazówki adresowane do każdego z nas, m.in. 9 kluczowych zagadnień do indywidualnego przemyślenia, 13 przesłań na każdy z 13 księżyców. Objaśnia też, jak, niezależnie od kinu narodzin, współpracować z energią roku, w jaki sposób niwelować napięcia w osobistym polu. Zwraca również uwagę na 28-dniowe okresy, w których każdy z nas może spodziewać się indywidualnego zaproszenia na „Bankiet Solarnego Muluc”.

W tym roku uniwersalnym kołem ratunkowym jest metoda oczyszczania siedmiu warstw pamięci. Dzięki temu możesz zniwelować napięcia i poziom kortyzolu – hormonu stresu, poprawić stan zdrowia i poziom serotoniny – hormonu dobrego samopoczucia lub hormonu szczęścia, uporządkować relacje z bliskimi, usunąć resztki karmicznego kurzu ze swojego osobistego pola itd. Co niemniej ważne, równolegle zaczniesz uwalniać kolektywne pola i Ziemię od energetycznego smogu wywołanego złością, nienawiścią, cierpieniem, agresją.

Pierwsze efekty działania Bolontiku ukazują się niemal natychmiastowo. Na przykład: z oczu nagle popłyną ci łzy albo zniknie katar. Czasami uboczną, ale pozytywną oznaką oczyszczania może być ból głowy czy krótkotrwała, bezbolesna biegunka. Może się również zdarzyć, że twój przysłowiowy wróg, spotkany przypadkowo na ulicy, niespodziewanie powie ci „dzień dobry”.

Przystępny opis metody został podany na końcu opracowania. Jeśli zaczniesz ją stosować, będzie to znak, że usłyszałeś „Mityczny Zew”, świetlane wołanie swojej duszy.

Dusza nie miałaby wszystkich kolorów tęczy,
gdyby oko nie miało łez

In lak’ech

[13.08.2014 / 1 Manik – siła uzdrawiania i moc dokonań]
ESENCJA ROKU 8 ZIARNA ● Autorytet UE, Rosji, ETPC


Ostateczna kwintesencja 2013–2014 roku wyłoniła się poprzez wydarzenia w trzynastym, kosmicznym księżycu, tzn. między 27 czerwca i 24 lipca br. Był to czas odgórnych podsumowań, kosmicznej selekcji i kosmicznej utylizacji. „Trzynastka” rządzi się własnymi prawami, ma moc dokonywania uniwersalnych przesunięć, radykalnych zmian, implozji, przekształceń, odsłon. Tu dochodzi do najgwałtowniejszych konfliktów między ego-strategią a tajemniczą siłą, która porządkuje życie. Tu wolno też odejść od zasad, które nie służą Całości, cofnąć się o kilka kroków, nabrać dystansu do spraw, pozwolić coś zmienić.

Przestrzeń „13” zdominowały trzy wydarzenia: zestrzelenie nad Ukrainą samolotu pasażerskiego malezyjskich linii lotniczych przez separatystów, wspieranych przez Rosję □ atak Izraela na Strefę Gazy □ wyrok ETPC ws. odszkodowania dla terrorystów, torturowanych przez Amerykanów na terenie Polski.

Ta problematyka nie została rozwiązana w trzynastym księżycu, dlatego zgodnie z uniwersalnymi prawami przechodzi do następnego roku jako dodatkowe, nie zaplanowane wyzwanie, niejako na "własne życzenie". Natomiast planowe zadania to te, które ukazały się w dniu 8 listopada 2013 r. Rok 9 KSIĘŻYCA postawi więc pod znakiem zapytania autorytet Unii Europejskiej, Rosji i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.


DLACZEGO TAK SIĘ STAŁO?

Odpowiedzi należy szukać w sieci pulsarów jednowymiarowych, spinających poziom mentalny. Rok 8 ZIARNA (2013–2014) był bezpośrednio powiązany z fraktalem 4 ZIARNA (2009–2010). To, co nie zostało uporządkowane od 2009/10 roku, dało o sobie znać w 2013/14 roku. Spójrzmy, co się zdarzyło:

 Przykład 1

● Fraktal roku 4 ZIARNA:
□ W kwietniu 2010 roku wydarzyła się katastrofa samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. □ Bierność strony polskiej wobec matactw smoleńskich upewniła Władimira Putina w przeświadczeniu o jego bezkarności i przyczyniła się do umocnienia pozycji putinowskiej Rosji na świecie.

● Fraktal roku 8 ZIARNA:
□ W lipcu 2014 roku separatyści, wspierani przez Rosję, zestrzelili nad Ukrainą samolot pasażerski malezyjskich linii lotniczych, zginęło blisko 300 osób, w tym 80 dzieci.
□ Bierność Unii Europejskiej wobec zakulisowych działań i prowokacji prezydenta Putina oraz zwlekanie z nałożeniem sankcji na Rosję z uwagi na interesy finansowe państw członkowskich przypieczętowała łamanie międzynarodowych konwencji, samowolę i dominację prezydenta Putina nad Europą.

 Przykład 2

● Fraktal roku 4 ZIARNA:
□ W maju 2010 roku izraelska marynarka wojenna zaatakowała „Pokojową Flotyllę” – konwój humanitarny z 37 państw do Strefy Gazy, były ofiary śmiertelne. Rada Bezpieczeństwa ONZ jednoznacznie potępiła działania Izraela. Izrael wypełnił tylko część zaleceń ONZ.

● Fraktal roku 8 ZIARNA:
□ W lipcu 2014 roku wojska Izraela dopuściły się masakry ludności cywilnej w Strefie Gazy. Wywołało to fale protestów na całym świecie, w tym środowisk ortodoksyjnych Żydów. Rada Bezpieczeństwa ONZ powołała komisję międzynarodową w tej sprawie.

 Przykład 3

● Fraktal roku 4 ZIARNA:
□ W listopadzie 2009 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wydał orzeczenie, że krzyże w klasach szkolnych mogą być pogwałceniem wolności sumienia Włochów.
□ Społeczeństwo włoskie uznało tę decyzję za zamach na ich tożsamość narodową, kulturę, tradycję i suwerenność państwa. Włoski rząd odwołał się od wyroku do II instancji, argumentując, że ETPC nie może narzucać Włochom francuskiego modelu rozdziału państwa od Kościoła. We Francji za gwarancję niedyskryminacji religijnej uważa się oczyszczenie szkół oraz innych instytucji publicznych ze wszelkich symboli wyznaniowych. Ostatecznie Wielka Izba Trybunału odstąpiła od decyzji. Za Włochami wstawiło się wiele europejskich państw i kościoły: katolicki i prawosławny.

● Fraktal roku 8 ZIARNA:
□ W lipcu 2014 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wydał kontrowersyjny wyrok ws. wypłaty odszkodowania dla dwóch terrorystów, przybocznych Osamy Bin Ladena, rzekomo torturowanych przez amerykańskie służby, a przetrzymywanych w latach 2002-2003 w tajnych więzieniach CIA na terenie Polski. Odszkodowanie ma wypłacić Polska. Sędziowie ETPC dali wiarę terrorystom, nie uwzględnili wniosków strony polskiej ani ówczesnej sytuacji na świecie, psychozy strachu i nastrojów społecznych – było to dwa lata po zamachu ma WTC w Nowym Jorku. Nikt z nas nie popiera tortur i znęcania się nad człowiekiem. Ale co na to ofiary i rodziny ofiar zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku, Madrycie czy Londynie? Albo rodziny jeńców, którym terroryści odcinali głowy? Stany Zjednoczone umyły ręce. Odszkodowanie zapłacą polscy podatnicy. 54 kraje na świecie współpracowały wówczas z CIA, w Polsce przebywało tylko kilku więźniów. Jednostronność pola widzenia podważa autorytet prawny ETPC i wskazuje na jego upolitycznienie, w wymiarze moralnym jest nie do przyjęcia. To zielone światło dla terroryzmu.
□ Nie wiadomo, czy nasz rząd odwoła się od wyroku ETPC? - Powinien to zrobić! Skoro udało się Włochom, może udać się i Polakom. Tylko czy ktoś się za nami wstawi? Paradoksem jest jednak to, że także polskie prawo bardziej chroni dobra przestępców niż ich ofiar. Przykładem są włamywacze pogryzieni przez psa podczas nieobecności właściciela.


Niestety, to musiało wyjść na jaw, bo tylko tak zyskało sposobność uzdrowienia. Społeczność ziemska została nagle, w sposób drastyczny, wyrwana z mentalnego odrętwienia. Oby nie pogrążyła się w nim ponownie…


Świat potrzebuje ludzi, którzy chcą rozwiązywać problemy i budować Nowe. Ich zadaniem jest stworzenie nowego etycznego porządku społecznego. Inicjatywa musi wyjść od jednostek, grup, mieszkańców gmin, miast, regionów, krajów. Jeśli wystarczająco dużo ludzi włączy się w ruch pozytywnych przemian, to idealiści pracujący w aparatach władzy – w rzeczywistości więźniowie biurokracji – mogą poczuć się upoważnieni do zreformowania systemu od wewnątrz. Zrozumieją, że bez reform zapanuje chaos, który z czasem doprowadzi do całkowitego załamania. Potrzebujemy osób odważnych, wystarczająco dobrych, wrażliwych, uduchowionych, które nie żyją wyłącznie dla siebie, lecz także dla dobra całości. (J.E.Michael Quinn of the Sun)


In lak’ech

[25.07.2014 /8 Lamat]
Zielony Dzień - wymiana potencjałów
● DIABEŁ W CHMURZE NAD WARSZAWĄ
Czy może to oznacza coś złego? – NIE, wręcz przeciwnie
● KATASTROFA BOEINGA 777 NAD UKRAINĄ17.07.2014. Źródło: fakt.pl:

Niecodzienne zjawisko na warszawskim niebie! Fragment jednej z chmur wygląda niczym oblicze samego Lucyfera – księcia ciemności.
W chmurze zobaczyłem twarz diabła. Zrobiłem zdjęcie tego zjawiska – poinformował redakcję „Fakt” mieszkaniec Warszawy… I rzeczywiście, jeśli się dobrze przyjrzeć, można dostrzec rysy twarzy Złego. (Zdjęcia dostępne na stronie fakt.pl)

Nie jest to przestroga, ale cenna informacja, co dzieje się w tle. Przyszła ona do nas w dniu 13 AHAU P, w świadomości Żółtego Kosmicznego Słońca w portalu, ostatnim kinie harmonicznego modułu Tzolkin.

Chmura pokazuje „wehikuł, jakim Ciemność próbuje wślizgnąć się do świadomości ludzi. Diabeł przykucnął na jasnej chmurze, osłonił się blaskiem światła. I tylko łypie, kiedy i gdzie mógłby bezpiecznie przycumować na ziemi.

Jest to wskazówka, aby wzmocnić czujność, nie przyjmować niczego na ślepo, bo jak mówi stare powiedzenie „nie wszystko złoto, co się świeci”. Nie każdy, kto mówi o miłości, ma w sercu miłość. Nie każdy, kto mówi o uczciwości, jest uczciwy. Nie każdy, kto mówi o sprawiedliwości, jest sprawiedliwy.

Takie są dzisiaj sztuczki i metody „fałszywych proroków” odzianych w lisie szaty, egzekutorów ducha Mroku, mistrzów od zaklinania rzeczywistości. Ten czas powoli się kończy. Rok Solarnego Księżyca nie będzie rokiem oczyszczenia – tę fazę mamy już za sobą, lecz będzie rokiem przebudzenia i kluczowych decyzji. Ciemność zrzuci maski, stanie na wprost Światła, aby ludzie mogli dokonać wyboru.

Rok 2014-2015 będzie trudnym okresem dla osób pochłoniętych żądzą władzy, kontroli, bogactwa. Dla osób świadomych toczących się w tle procesów, wolnych od lęku, potrafiących samodzielnie myśleć, będzie on rokiem dynamicznych zmian ma lepsze, nowych perspektyw, włącznie z poprawą płynności finansowej.

Dlatego na tegorocznym spotkaniu noworocznym szczególny akcent zostanie położony na indywidualny rezonans z energią nośną roku, wraz z praktycznymi wskazówkami, jak nie ulec pokusom i wznieść się ponad poziom egregorów, którymi posługuje się Ciemność. Każdy z uczestników, niezależnie od tego, czy pracuje z Kalendarzem 13 Księżyców, czy nie, pozna najbardziej newralgiczny okres w swoim indywidualnym rytmie, w którym powinien mieć się na baczności, chcąc zrobić zdecydowany krok naprzód.

Zgadzam się, że każdy widzi to, co chce zobaczyć.

In lak’ech


Z ostatniej chwili:

BOEING 777 został zestrzelony nad UKRAINĄ
Zginęło blisko 300 osób, w tym 80 dzieci.


Długo nie musieliśmy czekać – „diabeł z chmury” ujawnił się na Ukrainie.


Na pokładzie malezyjskiego samolotu pasażerskiego znajdowali się głównie cudzoziemcy, większość to obywatele Holandii udający się na wakacje. Czy musiało zginąć tylu ludzi, aby świat zwrócił uwagę na problem Ukrainy?

Szczątki samolotu pasażerskiego spadły na terytorium Ukrainy, w rejonie toczących się walk. Separatyści oskarżają ukraińskie siły rządowe, że to one zestrzeliły maszynę. Wcześniej jednak rosyjski najemnik o pseudonimie Strelkov, dowodzący w Doniecku, chwalił się, że zbił kolejny ukraiński samolot, dokładnie w tym rejonie i w tym czasie, gdy doszło do katastrofy boeinga.

Jeżeli okaże się, że samolot został zestrzelony przez Rosję lub rosyjskich separatystów, Francja będzie musiała zawiesić sprzedaż okrętów wojennych do Rosji.


[17.07.2014 /13 AHAU P]
NAGŁY POWRÓT GMO do SEJMU
● Skąd ten pośpiech?
● Czy szykuje się kolejna ustawa „na zamówienie”
– bez zapowiadanych wcześniej przez rząd konsultacji społecznych?Od czerwca w Sejmie trwają przyspieszone i nagłe prace nad zatwierdzeniem projektu zmian do ustawy o GMO przedłożonego przez Rząd BEZ KONSULTACJI SPOŁECZNYCH (!).

Zmiany są drastyczne i dotyczą kluczowych definicji w ustawie. Dołączono również zapisy o pozornych metodach odszkodowania dla rolników ponoszących straty z powodu upraw GMO na sąsiednich polach. W praktyce oznacza to konieczność poniesienia kosztów sądowych i spór prawny, w którym poszkodowani rolnicy nie mają szans na wygranie w starciu z prawnikami korporacji.

”Nowelizacja ustawy o GMO to szczyt hipokryzji rządzącej oligarchii PO PSL, która pod pozorem dostosowania prawa do wymogów Unii Europejskiej realizuje program niszczenia polskiego rolnictwa przez ponadnarodowe korporacje biotechnologiczne” – mówi Paweł Połanecki z Komisji Sterującej Koalicji Polska Wolna od GMO.

Poniżej całe stanowisko w tej sprawie.
KONTAKT: Paweł Połanecki tel. 601 258 789
e-mail: mocart@mocart.home.pl


PROTEST PRZECIWKO NOWEJ USTAWIE
O ORGANIZMACH GENETYCZNIE ZMODYFIKOWANYCH


● Wprowadzone zmiany podążają za intencjami korporacji biotechnologicznych i skorumpowanych naukowców, którzy za nic mają interes polskich rolników i konsumentów. Przedłożona nowelizacja ustawy o GMO otwiera Polskę na uprawy roślin GMO, jest sprzeczna z Konstytucją RP i Ramowym Stanowiskiem Polski w sprawie GMO z 2008 r., w którym rząd Donalda Tuska cynicznie oznajmił, że Polska dąży do tego, aby być krajem wolnym od GMO.

● Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w ubiegłych latach, w przypadku przepychania fatalnych nowelizacji ustawy nasiennej i paszowej, Marszałek Sejmu Ewa Kopacz wyznaczy termin głosowania nad niekorzystnymi zmianami do prawa o GMO na najbliższe posiedzenie Sejmu w dniach 22–25 lipca, a więc w okresie kumulacji prac żniwnych. W ten sposób koalicja PO–PSL, zamierza uniknąć protestów rolników i konsumentów.

● W nowelizowanej ustawie zmieniono terminologię kluczowych pojęć określających podstawowe kryteria zagrożeń ze strony GMO. Definicje tzw. awarii, zamierzonego uwolnienia oraz wprowadzenia do obrotu organizmów genetycznie zmodyfikowanych zostały zmienione w taki sposób, aby naruszenie przepisów bezpieczeństwa przez użytkowników GMO było trudne do udowodnienia.

● Ponadto dołączono zapisy o pozornych metodach odszkodowania dla rolników ponoszących straty z powodu upraw GMO na sąsiednich polach. Według nowych przepisów użytkownik GMO jest zobowiązany do złożenia gwarancji bankowej lub polisy ubezpieczeniowej, którą Minister Środowiska przechowuje w trakcie dokonywanych upraw. Jednak wypłaty odszkodowań z tego depozytu mogą być dokonane dopiero po uzyskaniu prawomocnego wyroku sądu przyznającemu rolnikowi, który poniósł stratę, odpowiednie odszkodowanie. W praktyce oznacza to konieczność poniesienia kosztów sądowych i spór prawny, w którym poszkodowani rolnicy nie mają szans na wygranie w starciu z prawnikami korporacji.


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
   następne 8 »