Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Tekturowe FASADY
● Stare i Nowe
● 8 listopada – dzień wizjiFala KSIĘŻCA przepływając przez czas i przestrzeń, konsekwentnie usuwała warstwy starego kurzu, które przesłaniały to, co zapomniane a wartościowe, albo, rozmywając tekturowe fasady, odkrywała skrywające się za nimi zmurszałe twory. To, co w spektrum MULUC nazywamy „paradą cieni”, Księga Przemian określa „Przegryzaniem”, dosadnie artykułując zagrożenia: Strzeż się obłudy, zdrady i fałszu. Pod pozorem prawdy oszust wyrządza krzywdę. (Z. heksagram 31 w poprzednim art.)

I tak właśnie się zadziało.

● Przykładem jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. nacjonalizacji OFE. – Wyrok na zamówienie dla usankcjonowania szalbierstwa władzy. Pod pozorem prawdy [rzekomej zgodności z konstytucją]........ □ TK to „tekturowa fasada”.

● Fala MULUC przedarła się też przez Spiżową Bramę, demaskując bunt hierarchów przeciwko papieżowi Franciszkowi. Za sprawą kłamcy i hochsztaplera [skorumpowani współpracownicy] pojawiają się poważne problemy [wyniesienie tajnych dokumentów dot. finansów Watykanu, podsłuchiwanie prywatnych rozmów papieża].

● Solidarność po niemiecku. Wbrew zapewnieniom premier Kopacz, że Nordstream-2 nie będzie budowany, bo nie zgadza się na to Unia Energetyczna i Polska, Niemcy stając ponad sankcjami unijnymi, podjęły rozmowy z Rosją ws. rozbudowy Gazociągu Północnego. □ To byłoby wyjątkowo niebezpieczne. Niemcy i Rosja stałyby się bezkonkurencyjnymi mocarstwami gazowymi.

● Fikcja autorskiego rządu B.Szydło. Czy B.Szydło to marionetka wyborcza i podzieli los B.Nowackiej, feministki, która stając się „twarzą dwóch oldboyów” wizerunkowo wiele straciła? Czy może ofiara "pryncypała"? – Gdy sytuacja dotyczy spraw osobistych [ego prezesa i ego oldboyów], należy spodziewać się nieuczciwości [wobec wyborców] i oszustwa wobec partnera [kandydatki na premiera]. □ Trzeba być czujnym. To może być ostrzeżenie przed powrotem ducha męskiej hegemonii.

● Złoty interes na smogu. W ostatniej dekadzie normy smogowe w kilku miastach w Polsce, m.in. Przemyślu, Krakowie, Tychach, Wrocławiu, Szczecinie, zostały przekroczone nawet o 400 proc. Maski przeciwsmogowe, zalecane szczególnie rowerzystom, kosztują 160 zł, filtry trzeba wymieniać co 160–180 godzin.

● Paraliż informatyczny w urzędach celnych. Nowy program zakupiony za 33 mln zł z dotacji unijnych, wdrożony bez fazy testowania – NIE działa! Koncerny samochodowe nie mogą zarejestrować nowych aut, grożą wstrzymaniem produkcji i pozwami do sądu o gigantyczne odszkodowania. □ Jak by było za mało, za chwilę może wybuchnąć „Afera hazardowa II”. Poprawki legislacyjne resortu finansów z września 2015 r. do ustawy hazardowej z 2009 r. okazały się kolejnym rajem finansowym dla właścicieli nielegalnie funkcjonujących automatów do gier. □ Czy to tylko kolejny wypadek przy pracy?...

● Hospicja wołają o pomoc. Skończyły się pieniądze. NFZ milczy.

● Zamieszanie wokół 11.11.2015. Na ten dzień prezydent ogłosił inauguracyjne posiedzenie sejmu nowej kadencji. Zbiegnie się to z nieformalnym szczytem Rady Europejskiej, zwołanym przez D.Tuska na Malcie. Zabraknie tam reprezentacji z Polski. Nie przyjedzie też premier Cameron. Na szczycie nie zapadną żadne wiążące decyzje. □ Wiele hałasu o nic.


Jeśli w artykułach przytaczam konkretne fakty lub poruszam kontrowersyjne tematy, to nie tylko w celu uświadomienia skali problematyki, ale przede wszystkim po to, abyśmy zaczęli harmonizować te obszary podczas Bolontiku. Przed nami jeszcze 3 dni do zakończenia biegu fali.

Zastanów się, co pokazała ci Fala KSIĘŻYCA w twojej osobistej przestrzeni i czego cię to nauczyło?

UWAGA: 8 listopada – dzień podglądu programu na 2016–2017 r.


[7.11.2015 /10 Etznab P]MULUC – Fala KSIĘŻYCA
● Dynamo ewolucji
● Psychologia PRZESTRZENI ● Przegryzanie29 października – 10 listopada 2015

Fala KSIĘŻYCA otwiera 52-dniową przestrzń zielonego zamku Czasu, odpowiadającego m.in. za kooperację, rozumianą jako synergię. O efekcie synergicznym przesądza wiarygodność współpracujących grup i jednostek. Najbliższe 52 dni będą zatem czasem rozstrzygających akcji, ale trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami swobody działania. – Będzie się działo…

Z uwagi specyfikę obecnego roku, w Fali KSIĘŻYCA kończy się głaskanie, ukrywanie, zabawa w „kotka i myszkę”. Rozpoczyna się nowa forma edukacji – w miejsce psychologii GŁĘBI wchodzi psychologia PRZESTRZENI. Czas wydorośleć.

W naszej rodzimej sferze czerwony impuls MULUC nie będzie nikogo już budzić. Większość się przebudziła, a maruderzy zostali w tyle na swoje własne życzenie. Być może potrzebują nieco więcej doświadczeń, zanim zdecydują się przyspieszyć kroku. Tak już jest, że ewolucja na nikogo nie czeka, lecz nieubłaganie postępuje naprzód w swoim naturalnym rytmie, i my, ludzie musimy się do niego dostosować albo zostaniemy daleko w tyle. Fala KSIĘŻYCA stanowi dynamo ewolucji. Magnetyczny MULUC to tzolkinowskie Perpetuum mobile, które raz uruchomione nie zatrzyma się nigdy.

Energia nośna fali, krok po kroku będzie przybliżać nas do naszej prawdziwej tożsamości. W zależności od indywidualnej woli współpracy będzie robić to w sposób łagodny albo bolesny, zrywając maski z twarzy.
Natomiast w przestrzeni zbiorowej Fala KSIĘŻYCA oddziałuje dwutorowo, z jednej strony inicjuje proces przedzierania się przez ludzką antywolę i układy blokujące postęp, z drugiej – reaktywuje etyczne wartości w umysłach ludzi.

W relacjach międzyludzkich zaakcentują się dwa spolaryzowane typy osobowości Muluc:
● we wzorcu światła KSIĘŻYC odzwierciedla gwiezdnego mędrca, mądrego przewodnika, dojrzałego nauczyciela,
● we wzorcu cienia – fałszywego proroka, dwulicowego kaznodzieję, mąciciela, hochsztaplera, fanatyka.

W tej fali każdy z nas jest albo „księżycowym mędrcem i przewodnikiem”, albo „księżycowym kaznodzieją i mącicielem”. Nie ma niczego pomiędzy. „Księżycowym mącicielem” staje się ten, kto dyskredytuje godność, wartość drugiego człowieka, obrzuca go epitetami, odmawia mu prawa do wyrażania własnej prawdy i samodzielnego działania. – Gdzie siebie widzisz na starcie fali? Pamiętaj, że nic nie jest statyczne. Zaobserwuj, w jakich sytuacjach balansujesz na granicy „mędrca i mąciciela”, a potem kim jesteś na koniec Fali MULUC. To będzie twój osobisty test na wiarygodność.


Kwestia samoidentyfikacji

Przybliżanie się do swojej gwiezdnej tożsamości jest kluczowym wyzwaniem dla każdego z nas. Zastanów się, czy bycie po prostu sobą nie sprawia ci trudności? Jeżeli zbyt mocno z czymś się identyfikujesz lub czegoś się uczepisz, twoja duchowa swoboda, wewnętrzna prawda i moc dokonań są bardzo ograniczone.

Aby odkryć, kim naprawdę jesteś, najpierw musisz poznać, kim nie jesteś.
(Niebiański dialog, I.Monti.)

Dlatego nie wypieraj się swoich twarzy. W życiu każdy z nas przywdziewa różnorodne maski, odgrywa różne role w obcych teatrach, zanim zdecyduje stać się reżyserem własnej sztuki życia. Przyjrzyj się swoim zdolnościom, nawykom, postawom, usłysz wypowiadane przez siebie słowa i opinie o ludziach.Tylko zrzucając maskę po masce, zdołasz dotrzeć do swojej pierwotnej natury. Nie szukaj potwierdzeń na zewnątrz. Bądź sobą. – To „nie obciach”…

Wymowny jest również heksagram 21, dopełniający energetyczne tło Fali KSIĘŻYCA. Bardzo wyraziście nakreśla on sytuację na starcie fali, nazywając rzeczy po imieniu (taki też jest MULUC). I niemniej dobitnie akcentuje wpływy partnerów krzyża powiązań kinu 209. I tak, antypodalny Magnetyczny WICHER/Cauac, dolewając oliwy do ognia, przestrzega przed egzekutorami ducha chaosu, wichrzycielami, zdrajcami, sabotażystami, blokującymi impuls postępu. Natomiast jego przeciwwagą jest analogiczny Magnetyczny PIES/Oc, wierny towarzysz, lojalny partner, przyjaciel ludzi.

HEKSAGRAM 21
Przegryzanie ● Unia i ograniczenia ● Przeszkoda – Sprawiedliwość – Kara

Za sprawą kłamcy i hochsztaplera pojawiają się poważne problemy. Strzeż się obłudy, zdrady i fałszu. Pod pozorem prawdy oszust wyrządza krzywdę. W takiej sytuacji nie można biernie czekać, trzeba stanowczo zareagować..., chronić swoje prawa. Gdy sytuacja dotyczy spraw osobistych, należy spodziewać się nieuczciwości i oszustwa partnera. Trzeba taki związek zdecydowanie przerwać. Nie należy jednak dać się ponieść emocjom i mścić się na winowajcy. Krzywdzi cię, gdyż twoje dwuznaczne zasady sprzyjają jego destrukcyjnej działalności. Kiedy utrwalisz prawość swoich zasad, będziesz mógł wymierzyć stosowną karę temu, który chciał cię pognębić... (I Cing, Pu R’Tsy Yang)


Odnieś to przesłanie literalnie najpierw do siebie, potem do kręgu znajomych i na koniec do sceny publicznej. Pod tym kątem obserwuj wydarzenia w całej Fali KSIĘŻYCA. Nie zapomnij o 8 listopada – „proroczym” dniu z kinem 11 CAUAC.


Czwartek, 29 października – dzień Czerwonego Magnetycznego Księżyca

Potrójny MULUC – to idealny dzień na detergencję żali i bolączek. Taką moc ma ceremonia oczyszczania i harmonizowania dziewięciu kręgów pamięci planetarnej „Bolontiku”. Dlatego przyłącz się o dogodnej dla ciebie porze, bo w przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Szczegółowe wskazówki dot. Bolontiku w broszurze Co przyniesie rok 2015–2016?

In lak’ech


UWAGA:
W związku z licznymi zapytaniami o nowe wydanie Klucza do kalendarza z uaktualnionymi przedziałami fal – przypominam, że w dziale „Kalendarz” zamieszczona jest tabela z okresami fal do 2020 roku.


[29.10.2015 /1 Muluc]ZIELONY ZAMEK CZASU


Zielony zamek Czasu pełni podwójną funkcję: na poziomie ewolucyjnym odpowiada za sprzężenie świadomości planetarnej ze świadomością uniwersalną, na poziomie ludzkim – za kooperację między świadomością grupową i świadomością jednostek.

Kooperacja rozumiana jest tutaj jako synergia; oznacza uzyskiwanie zwielokrotnionych, długofalowych, wielowymiarowych korzyści dla wszystkich (także tych, którzy nie uczestniczą w tym procesie, tzw. Śpiący) – dzięki połączeniu i wykorzystaniu potencjałów i predyspozycji jednostek i grup. O przystąpieniu do kooperacji decyduje poziom wiarygodności.

W skład zamku wchodzą 4 fale: KSIĘŻYCA, WIATRU, ORŁA i GWIAZDY. Zakres kooperacji na 52 dni zapowiadają przewodnicy pierwszych czterech dni Fali KSIĘŻYCA, czyli 1 KSIĘŻYC, 1 WIATR, 1 ORZEŁ i 1 GWIAZDA:
Najbliższe 52 dni będą czasem rozstrzygających akcji, ale trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami swobody działania.ŚWIADOMOŚĆ CELU
● Co interesuje przeciętnego człowieka?
● Poważnie i na wesoło ● TO, co widoczne i to, co ukryteW dniu 5 AHAU – Żółtego Wiodącego SŁOŃCA na Fali Wojownika odbyła się debata telewizyjna między przedstawicielami ośmiu formacji ubiegających się o mandaty poselskie. Komentatorzy medialni wybrali już swoich faworytów, ale czy wszystko zostało jasno powiedziane…

POWAŻNIE i na WESOŁO

Jak poustawiałbyś zwierzęta? A może masz inne skojarzenia?
TO, co WIDOCZNE i TO, co UKRYTE

Interpretacja należy do ciebieO czym się nie mówi

To, o czym się nie mówi w kampanii, to 1-procentowy podatek katastralny od wartości rynkowej mieszkania, domu, działki, płacony w trybie rocznym – najbardziej niesprawiedliwa, nieludzka danina na rzecz państwa, umożliwiająca wywłaszczenie w trybie ekspresowym. Płaciliby go wszyscy – także emeryci i renciści, niezależnie czy posiadaliby okazałą willę, czy walący się, drewniany domek na wsi. W przypadku niezapłacenia podatku w terminie, po upływie pół roku podmiot polski lub zagraniczny, który uiściłby zaległość wraz z naliczonymi odsetkami, przejmowałby legalnie całą nieruchomość, wartą krocie. Na to od 2012 r. napiera UE, rozpaczliwie szukająca pieniędzy. Za wprowadzeniem podatku katastralnego od wartości, a nie jak dotąd od powierzchni nieruchomości, jest PO, przeciw PiS; inne formacje milczą. Rząd planował go wprowadzić od stycznia 2016 r. Jednak przegrana B.Komorowskiego, a potem niskie słupki PO w sondażach, odwiodły decydentów od tej skandalicznej, katastrofalnej w skutkach decyzji. Sprawę ujawnił w mediach E.Kłopotek (PSL) w dniu 6 Imix.

Bać się czy śmiać

Jeśli masz w kredycie mieszkanie o wartości np. 350 tys. zł, to po wprowadzeniu podatku katastralnego musiałbyś dodatkowo odprowadzać do fiskusa kwotę 3500 zł rocznie. Być może byłoby cię na to stać. Ale co zrobiliby starsi ludzie z niskimi emeryturami, mieszkający z dziada pradziada w starych domach, dla których zapłacenie każdego dodatkowego tysiąca zł rocznie to niewyobrażalna wręcz kwota.


[21.10.2015 /6 Imix]Fala WOJOWNIKA
● CIB – przywódca, strateg, zwiadowca, przewodnik
● Tajemniczy tercet »Kondor–Puma–Wąż«16 – 28 października 2015

Przed nami otwiera się przestrzeń komunikacji kosmicznej, ekspansji nowego ducha, niesienia światła w ciemność, czas wyłaniania z ukrycia tych inteligentnych w swym świetle i tych inteligentnych w swym mroku przywódców, mądrych i podstępnych strategów, rozważnych i butnych przewodników. Energię nośną Fali WOJOWNIKA wzmacnia mądrość 4 Ahau/Słońce (przewodnik żółtego zamku), żeńska intuicja, silna wola, a osłabia rozumowe męskie myślenie, porywczość, buta.

Przez 13 dni strateg i zwiadowca CIB będzie zaglądać w każdy najmniejszy „zakamarek” i rozświetlać to, co było do tej pory niewiadome – zarówno to, co płodne, twórcze, i to, co trujące, przegniłe. Ten, kto pójdzie za jego światłem, zyska intuicyjny wgląd w rzeczy, które są przed innymi zakryte lub które inni świadomie chcą przed nim ukryć. Ten, kto pójdzie za jego mrokiem, stanie się niewolnikiem żądzy, straci niezależność, zyska bezsenne noce przepełnione lękiem o stanowisko, pozycję, majątek, przyszłość uzależnioną od łaski i niełaski innych.

Teraz każdy z nas, obserwując swoje samopoczucie, nastroje, reakcje, stan nerwów, ma sposobność poznać swój aktualny nieświadomy potencjał i dzięki temu odkryć, czy jest instrumentem światła, czy narzędziem ciemności, ale jednocześnie będzie wiedział, z czego to wynika.


SĘP/KONDOR □ PUMA □ WĄŻ

Jeśli dręczy cię jakiś problem czy myśl, czegoś się boisz, albo stoisz przed podjęciem trudnej decyzji, to w Fali WOJOWNIKA możesz znaleźć wskazówkę, jak do tego podejść, aby się z tym uporać. Indianie południowoamerykańscy mówią: jeśli chcesz stać się sobą, żyć w harmonii z prawdą, ludźmi i Naturą, powinieneś zjednoczyć w sobie trzy potencjały: mądrość KONDORA/SĘPA, wiedzę PUMY i instynkt WĘŻA.

KONDOR/SĘP objawia to, co nad nami.
PUMA – przekazuje wiedzę o życiu doczesnym.
WĄŻ – odsłania to, co ukryte w głębi.


STRATEGIA na 13 dni fali CIB

● To, co nad nami – KONDOR tożsamy z SĘPEM (mają identyczne przesłania).

»Stare cierpienie znajdzie teraz swój koniec. Przeszłość może zostać oczyszczona. Otrzymasz pomoc na wszystkich poziomach. Pętające cię powiązania i negatywne wpływy zostaną teraz rozwiązane. Bądź gotowy puścić to wszystko, co nie jest we współbrzmieniu z tobą, a otworzy się droga szczęścia.«

● Wiedza o życiu – PUMA

»Puma pokazuje ci, jak wyrosnąć ponad własne granice i bez trudu pokonywać przeszkody. Siła tkwi w znajomości istoty rzeczy, obserwacji, pozwoleniu, by się do ciebie zbliżyła, i działaniu we właściwym momencie. Zbyt długie bycie samotnikiem, wycofanie się, obojętność, chowanie własnego światła pod korzec sprawiło, że utraciłeś połączenie z ludźmi, życiem i światem. Wyjdź z ukrycia, nie słuchaj bredni i czczej gadaniny.«

● To, co ukryte – WĄŻ

»Jad czy uzdrowienie? – to jest teraz pytanie do ciebie. Przywiązuj więcej wagi do mądrości swojego ciała. Ono rozmawia z tobą, posługując się bólem, napięciem, skurczem, zmęczeniem, krótkim oddechem, albo rozluźnieniem, lekkością, radością, odprężeniem. Teraz chodzi o odbudowanie i utrzymanie energii na optymalnym poziomie, aby mogła popłynąć strumieniem. WĄŻ jest teraz twoim mistrzem sztuki życia. Każde przesłanie, myśl, uczucie, postawa, środek spożywczy, napój, każde słowo wyzwala reakcje w twoim ciele. WĄŻ pomaga ci połączyć przesłanie twojego wnętrza z przesłaniami świata zewnętrznego. Im lepiej ci się uda zestroić swój własny instrument, tym klarowniejszy, silniejszy i bardziej czysty będzie ton, który wysyłasz do świata. Teraz uczysz się zarządzania i ukierunkowania swojej energii.« [Siła Zwierząt i Zwierzęta Mocy, Ruland & Karacay]


A teraz odnieś przesłania świata Zwierząt do harmonii i heksagramów współpracujących z Falą WOJOWNIKA.

● Harmonia bazowa: Sytuacja na starcie fali ↔ Heksagram 25, „PROSTOTA i SZCZEROŚĆ”:

»Teraz możesz już działać w pełnej zgodzie ze swoją wewnętrzną naturą. Jeżeli tak będziesz postępować, nalegając na to, co jest dla ciebie pożyteczne – nadejdzie powodzenie. Z drugiej strony, jeżeli twoje nalegania znajdą się w konflikcie z prawdziwymi potrzebami i pragnieniami, rezultaty będą niefortunne.«

● Harmonia przemian: Wpływ spotykanych ludzi ↔ Heksagram 46, „POSTĘP”:

»Jest to czas, w którym trzeba być aktywnym, a jednocześnie zdolnym przystosować się do gwałtownie zmieniających się okoliczności. Nie bój się zbliżyć do ludzi, którzy stoją na odpowiedzialnej pozycji. Ich obecność i pomoc mogą okazać się bezcenne i zaważyć na przyszłości.«

● Harmonia przyczynowa: Ukryty motyw ↔ Heksagram 53, „POWOLNY RUCH do PRZODU”:

Szybko nie znaczy dobrze. »Pośpieszne działania są niewskazane, a zwłaszcza wysiłki wpływania na innych i skłaniania ich do przyjęcia twojego lub cudzego punktu widzenia. Pozwól sprawom rozwijać się powoli i zgodnie z ich naturą. Nie podejmuj prób, aby przyspieszyć wydarzenia.« [I Ching. Chińska Księga-Wyrocznia, 1989 r.]


Synchroniczność energii

W roku 10 IX, Białego Planetarnego MAGA energia WĘŻA ma kluczowe znaczenie, ponieważ 10 CHICCHAN jest kinem analogicznym obecnego roku. Świadomość CHICCHAN trzyma się mocno ziemi, zna problematykę dnia codziennego, nie stroni od spraw czysto ludzkich. W opracowaniu Co przyniesie rok 2015–2016? czytamy:

W tym roku szczególną pomoc oferuje kin analogiczny – Czerwony Planetarny WĄŻ (kin 205), mistrz sztuki życia i sztuki przetrwania. Nie pobłaża on uprzedmiotowieniu człowieka, lekceważeniu życia, poniżaniu godności, dominacji jednej płci nad drugą, lecz wymaga bezwzględnego respektu, równości, szacunku dla ludzkiej inności.


To nie przypadek, że energetyczny powrót świadomości 10 WĘŻA nastąpi 25 października – dokładnie w dniu wyborów parlamentarnych.Dlatego każdy świadomy człowiek powinien wziąć udział w głosowaniu (Wyjdź z ukrycia – PUMA), ponieważ oddany „głos” to energia, która łącząc się z innymi, stwarza pole kolektywnej energii, która może przesądzić o przyszłości. Wyboru należy dokonywać w sposób samodzielny, odpowiedzialny, przemyślany, kierując się swoją wewnętrzna prawdą.

Możesz przy tym skorzystać z mądrości Kondora, bystrości Pumy i instynktu Węża oraz wiedzy płynącej z heksagramów. Staraj się odrzucić przeszłość (KONDOR), patrz na człowieka (PUMA), wsłuchaj się w słowa, usłysz co ci proponuje (WĄŻ). A jeśli masz już faworyta, spróbuj przeanalizować swój wybór również w powyższym kontekście. Wtedy niezależnie od tego, kogo wybierzesz, twój wybór będzie WŁAŚCIWY, bardzo świadomy. W ten sposób nauczysz się zarządzania własną energią i ukierunkowania jej zgodnie z własną wolą, niezależną od zdania i nacisków innych. Takie wyzwanie i cel wskazał nam hehsagrm 25.

Energetyczne sprzężenie kinu roku z kinem wyborów to wydarzenie SYNERGETYCZNE, które w naturalny sposób naprowadza nas na ludzi o podobnym poziomie dojrzałości i prowadzi do wspólnych przedsięwzięć. Znakiem-informacją jest wszystko, na co zwrócisz uwagę, co cię poruszy, ucieszy lub rozgniewa. Zawsze jest to sygnał, że teraz nadarza się sposobność... stać się SUWERENEM własnego życia.


Obecny system z jego zwalczającymi się partiami jest skonstruowany tak, by raczej manipulować opinią publiczną, niż pielęgnować jej zbiorową mądrość. W rezultacie elektorat przeważnie musi wybierać między dwiema możliwościami, z których żadna nie jest dla niego naprawdę satysfakcjonująca. (...) W obecnej atmosferze sprywatyzowanych niby-prawd, w sytuacji celowego zniekształcania informacji w taki sposób, aby zdominować społeczeństwo i móc je eksploatować, łatwo się zapomina, że ustanowiona wolność mowy i prasy nie służy temu, abyśmy mogli bez skrępowania "rzucać mięsem". (...) Problemem jest system, ale nie zwalnia to nikogo z osobistej odpowiedzialności, ale powinno nam uświadomić, iż brak naszego, obywateli, spójnego głosu utrwala system społeczny, w którym nie ma miejsca na SERCE i DUSZĘ. (Przeskok ewolucyjny, s. 496-501)


BOLONTIKU, piątek, 16 października 2015
– dzień Żółtego Magnetycznego WOJOWNIKA


Potrójny CIB to idealny dzień powrotu do prawdziwej tożsamości i nowootwarcia się na życie. Taką moc ma ceremonia oczyszczania i harmonizowania dziewięciu kręgów pamięci planetarnej „Bolontiku”. Dlatego przyłącz się o dogodnej dla ciebie porze, bo w przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Szczegółowe wskazówki dot. Bolontiku w broszurze Co przyniesie rok 2015–2016?


PODZIĘKOWANIE ZA DAR SERCA

Dziękuję wszystkim bratnim duszom za każdy DAR Serca – w tym 10 Men z Torunia i Wioletcie ze Strzyżowa – za empatię, serdeczność i wsparcie dla mojej pracy nad rozprzestrzenianiem uniwersalnej wiedzy i podtrzymywaniem w ludziach nadziei, że spokój, uczciwość, dobrobyt powrócą kiedyś do życia. Dar SERCA to czysta energia, która wraca zwielokrotniona.

Transparencja jest podstawą wymiany i swobodnej cyrkulacji energii. Każdy DAR jest na bieżąco księgowany, fakturę darczyńcy otrzymują mailem (nie zapomnieć o podaniu adresu mailowego).

In lak’ech
[15.10.2015 / 13 Men]Fala NOCY – Konfrontacja z ekstremami
● Kwestie obfitości ● Światy braków ● Śluby ubóstwa
● Moc NIETOPERZAFala AKBAL: 3 – 15 października 2015

Fala NOCY to czas współwibrowania wszystkich stref prawdopodobieństw, wielości idei, obfitości pomysłów, ambiwalentnych nastrojów. Nie jest to łatwy okres, tym bardziej że dotyczy całokształtu naszego życia jako jednostki i jako zbiorowości. Tu intensyfikują się procesy stawania się świadomym, a wraz z nimi intensyfikuje się walka z ciemnością niewiedzy, podziemiem ludzkich myśli, przesłaniającym drogę do światła uniwersalnej wiedzy i mądrości. Na zewnątrz wielu ludzi może sprawiać wrażenie ospałych, pasywnych, zamyślonych. Jednak to wrażenie może być bardzo mylące, ponieważ AKBAL to głos profetycznej intuicji, czas wybudzania z transu, nowoorientacji.

Dzięki temu energia nośna fali czyni każdego z nas prastarym mędrcem, który swoją obecnością w tych czasach wnosi do życia mądrość z minionych inkarnacji. Dlatego twoje pole mentalne, przelotne myśli, plany, skryte marzenia, wizje na jawie to potencjał, w którym wyrażają się światopoglądy, pytania, nastroje i przekonania ludzi.

Twoim zadaniem jest ukierunkować ten potencjał zgodnie z twoimi intencjami i wizjami, aby nie błąkał się bezwiednie i nie huczał ci w głowie. Szczególnie ważne jest zmierzenie się z podziemiem własnego myślenia, ponieważ wszystko, o czym myślisz i marzysz, jest krok po kroku wdrażane do świata fizycznego. Jeśli przykładowo nie wyartykułujesz swojego gniewu, lecz będziesz żywić do kogoś skrytą urazę, ktoś inny może przejąć tę energię i niczym lustro odbić ją na ciebie – jeśli nie bezpośrednio, to pośrednio poprzez twoich bliskich albo poprzez lokalne lub zbiorowe tragedie, stwarzając ci tym samym sposobność do nauki i zmiany jakości myślenia.

Zwracaj więc uwagę na to, czym zaprzątasz sobie głowę, jak również na sny, zbiegi okoliczności, przypadkowe spotkania, wydarzenia, filmy, obrazy czy książki, które nagle wpadną ci w ręce. Są to znaki, które niosą ze sobą ważne informacje. Przypominam, że sny-koszmary wskazują, że określone pole napięć zostało rozładowane i nie zagraża ci już na jawie.

Fala NOCY symbolizuje spolaryzowany świat OBFITOŚCI – czyli świat BOGACTWA i dostatku dla wszystkich oraz świat BRAKÓW i niedoli. To, jak mocno jesteś wpleciony w mroczny świat, pokażą ci twoje spostrzeżenia i doznania na przestrzeni 13 dni. Szczególna „kopalnią wiedzy” o tobie i dla ciebie będą dwa lub trzy dni z pieczęciami twojej rodziny solarnej. Warto, abyś w tych „osobistych” dniach przeanalizował i sformułował na nowe swój światopogląd, plany, motywacje, ciche życzenia i marzenia, oraz wziął pod lupę oznaki wszystkich niedoborów i braków – braku miłości, pieniędzy, wolności i wszystkiego, co według ciebie jest brakiem. Fala NOCY to idealny moment na wejście w rezonans z podświadomością, z wibracją odczuć i spostrzeżeń zwłaszcza tych, które wyłoniły się spontanicznie.

BRAKI są przejawem pasywności, uporu, oczekiwań, aby ktoś zrobił coś za nas. Fala AKBAL umożliwia zdemaskowanie iluzji braków, wynikających m.in. z tak zwanych ślubów ubóstwa, klątw, uroków, ciągnących się za tobą rzekomo od wielu inkarnacji, a które sam sobie wymyśliłeś albo wmówili ci je inni.

Duże zasługi w kodowaniu iluzji braków i ubóstwa, wspieranych łaską zbawienia po śmierci, ma Kościół, opływający w dostatku od tysiącleci. Ulubioną przypowieścią głoszoną z ambony jest znana opowieść o bogaczu i Łazarzu. Dziś nie robi to już wrażenia, bo wzrosła samoświadomość i człowiek nie chce być tym „Łazarzem”. Transcendentna świadomość AKBAL mówi: „Prawo do szczęścia i dostatku masz nie tam, lecz tu na ziemi. Upomnij się o nie. Nie czekaj, że metaforyczna manna spadnie z nieba”. Droga do zmiany jakości życia ujmuje trzy elementy: INTENCJĘ → WYBÓR → PRAKTYKĘ.


Wibracja czerni i szarości

Kolorem AKBAL jest CZERŃ, symbol mądrości tego, co nieświadome, oraz odcienie SZAROŚCI – symbol stopienia światła i ciemności.

„CZARNY jest kolorem ochrony, wytrzymałości, wycofania. Wiąże się z dyscypliną, jest bramą do nowych doświadczeń, próbą charakteru… Pomaga zniszczyć i usunąć stare, aby zrobić miejsce nowemu…. Nadmiar czerni może osłabić, rodzić przygnębienie i pesymizm, trzymać w ograniczeniach.

SZARY pomaga zidentyfikować zablokowane obszary… Stwarza możliwość spojrzenia z innej strony na trudną sytuację, w której czujesz się bezradny… Dostarcza również informacji na temat innych osób – ich umysłu, emocji, kondycji… Zbyt wiele szarości może powodować wrażenie apodyktyczności, wyczerpania, emocjonalnej pustki”. (I.Segal, Sekretny język twojego ciała )

Odnieś te barwy do swoich myśli, intencji, planów, motywacji, poglądów na życie oraz do ludzi, których spotykasz na drodze.


NIETOPERZ-Akbal

NIETOPERZ jako symbol orientacji w ciemności i mądrości cienia, uczy odróżniać mrok od ciemności. Zwraca uwagę na coś, co wywołuje stan niepokoju. Pokazuje, jak wyswobodzić się z trudnych zależności i mrocznych tajemnic, jak stać się pomocnym aniołem nocy. Mówi: – „Stań na głowie i szukaj niezwyczajnych dróg, w nich tkwi siła. W ciągu dnia, w codziennych czynnościach oszczędzaj swoją energię. Przypatrz się rzeczom także z innej strony. Przełam stare wzorce, abyś mógł przyswajać nowe rozpoznania”. NIETOPERZ prowadzi w ciemną, nieświadomą stronę istnienia, abyśmy odkryli tam nieodkryte jeszcze skarby, które w sobie nosimy. Jako zwierzę nocy ostrzega przed skrytą zazdrością, obłudą, melancholią, unikaniem konfrontacji ze światem, postawą: „Nic nie chcę wiedzieć o świecie”. (J.Ruland, Siła Zwierząt)


BOLONTIKU, sobota, 3 października 2015
– dzień Niebieskiej Magnetycznej NOCY


Potrójny AKBAL to idealny dzień na zmierzenie się z podziemiem własnych myśli i przetransformowaniem świata osobistych braków. Taką moc ma ceremonia oczyszczania i harmonizowania dziewięciu kręgów pamięci planetarnej „Bolontiku”. Dlatego przyłącz się o dogodnej dla ciebie porze, bo w przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Szczegółowe wskazówki dot. Bolontiku w broszurze Co przyniesie rok 2015–2016?


DAR SERCA

Dziękuję wszystkim majańskim duszom za każdy DAR Serca – w tym Teresie z Bielska-Białej – za empatię, serdeczność i energetyczne wsparcie dla mojej bezinteresownej pracy nad rozprzestrzenianiem tej wielkiej, uniwersalnej wiedzy płynącej z TZOLKIN, harminiczego modułu i kosmogramu ziemskiej ewolucji, oraz podtrzymywaniem płomyka nadziei, że ludzie się obudzą i świat odmieni się na lepsze. Dar SERCA to czysta energia, która powraca zwielokrotniona.

In lak’ech


[2.10.2015 / 13 Ik]CZAS WYZWAŃ
● Burza o PRAWDĘW tej chwili znajdujemy się w drugim księżycu, rzucającym nam wiele wyzwań. Sprawy, które były spychane na margines, teraz dają o sobie znać w sposób eksplozyjny. Przestrzeń polaryzacji "skorpiona" domknie się w Fali Ziemi. Energia Caban pomaga ludziom utrzymać kurs, nie stracić orientacji pod wpływem natłoku informacji, obietnic, wydarzeń. Największym zagrożeniem są: przedwczesne wnioski, niewiedza, zawiść, zaślepienie, fanatyzm.

Dla nas, Polaków, ma to szczególne znaczenie, ponieważ Fala ZIEMI jest „kolebką” obecnej władzy, liderów, głównych formacji. Nie dziwi więc, że akurat teraz powróciły "wielobarwne" programy i wizje naprawy państwa, a wraz z nimi różne sposoby mamienia społeczeństwa przez liderów. Nie zmieniło się tylko jedno – forma otumaniania ludzi przez media. Tutaj znamienny okazał się dzień 6 IK, Rytmicznego WIATRU z uwagi na konwencje programowe dwóch największych formacji. To, co miało olśnić wyborców, spaliło się na starcie. Chodzi o zapowiedzianą przez E.Kopacz likwidację składek ZUS i NFZ oraz jednolity podatek PIT na poziomie 10 proc. Kłamstwo nie przetrwało nawet doby. Składki na ZUS to kwota ok. 230 mld zł (państwo dopłaca ok. 70 mld zł). Ich „likwidacja” okazała się „pokrętnym” zabiegiem księgowym. Po reformie przedsiębiorcy odprowadzaliby je nadal, ale w formie podatku; na pasku wynagrodzenia pracownik tego już by nie widział. Nie byłby też w stanie sprawdzić, czy składki zostały odprowadzone przez państwo i na jakim koncie zdeponowane. Po tym, co rząd zrobił z OFE, wyborcy tego nie kupią. Z kolei "jednolity" podatek takim by wcale nie był, bo po przekroczeniu progu (nie podany) kształtowałby się na poziomie od 10 do 39,5 proc.
Zdaniem ekonomisty prof. S.Gomułki część przedsiębiorców mogłaby na tym zyskać, a część stracić. Reforma kosztowałby budżet ok. 10 mld zł pod warunkiem, że pracodawcy masowo zatrudnialiby nowych pracowników na pełne etaty, co, jak wynika z prostej matematyki, jest bardzo wątpliwe. Szara strefa nadal by kwitła, a wpływy do budżetu by nie wzrastały. Podobnego zdania są inni ekonomiści.

Trzecim novum miało być osłabienie związków zawodowych, które po reformie musiałyby utrzymywać się ze składek członków. W praktyce oznaczałoby to ich likwidację. Czegoś takiego nie ma w żadnym kraju na świecie. Związki zawodowe utrzymują pracodawcy, sporadycznie finansowane są z budżetu. To, co należy zreformować, to przepisy dot. członkostwa. Jeden pracownik powinien być członkiem tylko jednego związku zawodowego. W tej chwili może należeć do dwóch różnych.

Ale do październikowych wyborów jeszcze wiele może się zmienić.Fala ZIEMI ma wyjątkowo dynamiczny przebieg i lubi zaskoczyć. Największym zaskoczeniem było przyznanie Jarosławowi Kaczyńskiemu nagrody „Człowiek roku 2014” na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Najbardziej zaskoczony był sam nagrodzony, bo wśród członków kapituły znaleźli się jego zażarci przeciwnicy, a jednak… W roku 10 MAGA nie ma rzeczy niemożliwych. Niemożliwe to inaczej niezbadane przez ludzki rozum. Smutne jest tylko to, że wielu prominentów, m.in. W.Cimoszewicz A.Kwaśniewski, R.Petru, zapowiedziało bojkot następnego Forum Ekonomicznego na znak protestu. Jedyną osobą, która pogratulowała nominowanemu sukcesu, była pani marszałek sejmu. Dodam, że werdykt ogłoszono w dniu 3 Cauac (kin 159). Niebieski Elektryczny WICHER to m.in. kin narodzin Lecha Wałęsy i Michała Kamińskiego /obecnie sekretarz stanu w kancelarii premier E.Kopacz. „Elektryczność CAUAC” mogła więc wielu porazić.


Test dla ciebie – burza o prawdę

● Powiedz: „Czego uczy nas ETZNAB, Białe Zwierciadło? – Kłamać czy mówić prawdę?”

Podczas wizyty w Londynie prezydent A.Duda powiedział do Polonii:

– Nie mam dzisiaj odwagi powiedzieć: wracajcie do kraju... Czy jest więcej miejsc pracy w ich miejscowościach, czy łatwiej prowadzić działalność gospodarczą, czy obciążenia są mniejsze?... Widzimy postępujące rozwarstwienie społeczne, zanika wytwarzająca się po 1989 r. klasa średnia, ludzie ubożeją. To jest proces, który musi być zatrzymany, a nawet odwrócony. Dzisiaj nie powiem: pakuj się, wracaj do Polski, bo wtedy ktoś mi zarzuci: ten człowiek mnie oszukał… Będę czynił wszystko, by polskie zmiany nastąpiły, by Polska prowadziła dobrą politykę gospodarczą, by była krajem, do którego nie tylko chce się wracać, ale można wracać. Ja tych zmian nie widzę. Polski rozwój jest głównie w statystykach...

● Pytanie do ciebie: Będąc Prezydentem RP, co powiedziałabyś/ powiedziałbyś Polonii na Wyspach – „wracajcie, bo w Polsce jest wspaniale”, czy coś innego?

Premier E.Kopacz i „salonowi” dziennikarze, dla których budowanie fałszywego wizerunku Polski jest ważniejsze niż mówienie prawdy, nie szczędzili słów krytyki pod adresem prezydenta. Niestety, E.Kopacz traktuje ludzi jak ciemnogród. Jest ona ostatnią osobą, która mogłaby pouczać głowę państwa w kwestiach prawdy. Z trybuny sejmowej już raz przepraszała Polaków za kłamstwa. Polscy emigranci na Wyspach to nie „ciemnogród”, zareagowali natychmiast. Oni docenili prawdomówność A.Dudy.

- W końcu mamy głowę państwa, której możemy zaufać. Jego słowa są szczere. To jest oznaka szacunku dla swojego narodu. Jeśli pani premier wsłuchałaby się w całość przemówienia, a nie skupiała na prowadzeniu zajadłej gry partyjnej, usłyszałaby, że prezydent mówił o przyszłości, o tym jak zachęcić inwestorów, jak poprawić sytuację w Polsce, Z.Przybył, Londyn.

- Prezydent powiedział dokładnie to, co myśli prawie każdy Polak mieszkający poza Polską: nie ma do czego wracać. Czyli de facto pani Kopacz powinna się oburzyć na Polaków, którzy tak uważają. Media głównego nurtu stworzyły sobie same „narrację” i wiedzą lepiej, co „prezydent miał na myśli”, choć nie byli przy nim, kiedy te słowa padły, A.Wachowiak, dziennikarz emigracyjny z radia „Nowy Polski Show”, który uczestniczył w spotkaniu z prezydentem.

- W Polsce stale dominuje przekonanie, że obywatel ma służyć administracji, a nie odwrotnie jak w Anglii. Tam Polacy w pełni wykorzystują możliwość swobodnego działania. Szybko osiągają sukces i samodzielność w nowym środowisku. W naszym kraju sukces jest zwykle, a ostatnio coraz częściej, wypadkową konotacji rodzinnych, układów, a także przynależności partyjnej, M.Lodowski, grafik.

- Prezydent ma rację. Taka jest prawda. Jesteśmy tam na stałe czy bywamy (jak ja) sezonowo – wcale nie z własnego widzimisię. To chore podatki, brak pracy, nadpobudliwe urzędasy i złodzieje u władzy – to oni nas tam wygnali! I wciąż większość z nas nie ma do czego wracać! Nie zmieni się to z dnia na dzień. Kopacz może się denerwować, że jej się ten cały pic propagandowy rozkleja, K.Jabłoński.


● Fala ZIEMI reprezentuje więzi, rodzinę, macierz, wspólnotę, także tę unijną. Odpowiedz: Czy w rodzinie powinno się otwarcie mówić prawdę, czy też ją zatajać, jeśli jest niwygodna?
● Czy uważasz, że to, co mówi się w Polsce, świat rzeczywiście nie słyszy?


[16.09.2015 /10 CIMI]
Fala PSA
● Nieszczęśliwy wampir
● Polacy nie są ksenofobami ● Wybiórcza DOBROĆ
● Ludzki mózg „w chmurze”20 września – 2 października 2015

Fala PSA/Oc otwiera spektrum trzeciego elektrycznego księżyca i wprowadza nas w mocno emocjonalny, nerwowy okres zgłębiania istoty współczucia w relacjach dwustronnych i związkach partnerskich oraz obliguje do tonowania nastrojów i szukania rozwiązań.

Fala ZIEMI pokazała nam „portret rodzinny” od zewnątrz, natomiast Fala PSA zejdzie do podziemia ludzkich uczuć, emocji i lęków, niewidocznych na wspólnym „zdjęciu”. To oznacza, że w tych najbardziej przyziemnych obszarach mogą ożywić się lęki egzystencjalne, przykre doznania, smutne wspomnienia, zaś wcześniejsze ideały i nadzieje pokryć się miękką warstwą białego kurzu. W ludzkich głowach będzie huczeć od pytań dlaczego? dlaczego?... – Dlaczego mnie to spotkało? Dlaczego ja mam walczyć z niesprawiedliwością, skoro wszędzie jest tyle gwałtu i przemocy? Jaki sens ma to pieskie, ludzkie życie? Dlaczego to ja mam martwić się o innych, skoro sam marnie żyję? Dlaczego nikt nie słyszy mojego wołania o pomoc?...

Fala PSA, budząc w przestrzeni indywidualnej emocjonalne demony, zmusza nas do zmierzenia się z nimi. Największą pułapką jest tutaj rozczulanie się nad sobą, niezrobienie nic, trwanie w komfortowej pozycji „ofiary”, „żałosnego ego”, za którymi skrywa się osamotniony, nieszczęśliwy „wampir energetyczny”.

Jeśli masz takie osoby obok siebie, nie powinieneś od nich stronić, bo wtedy pójdą gdzie indziej i gdzie indziej znajdą nieświadomych „dawców” energii. „Wampiryzm” nie zostanie zatrzymany i spirala będzie nakręcać się dalej. Tu nie pomoże kurtuazyjne współczucie, lecz współczucie bardzo dojrzałe, za którym natychmiast idą czyny. Jeśli jesteś osobą wiedzącą, przebudzoną duchowo, wiesz, że jesteś czystym, drożnym kanałem dla przepływu uniwersalnej energii życiowej. W każdej sytuacji sam możesz rzucić im „koło ratunkowe” – stworzyć bezpośrednie połączenie i zasilić energią, samemu nic nie tracąc.

Fala PSA, przenikając zbiorowe pole emocjonalne, diagnozuje w nim temat współczucia, tolerancji, braterstwa, altruizmu, lojalności i sferę zmysłów. Energia OC „swoim doskonałym psim węchem” już z dala wyczuwa to, co "cuchnie" – dwulicowość, obłudę, zdradę, kokieterię, bigoterię, fanatyczną anielskość.

Bigoteria demonów narodu

Dziś, w przestrzeni zbiorowej prym wiodą medialni bigoci. Są nimi wszyscy ci, którzy odwołują się do chrześcijańskich korzeni Europy (w rzeczywistości są one pogańskie), polskiego katolicyzmu, religijności, nauk papieża JP II i Franciszka, a którym brakuje tej wewnętrznej i tej praktykowanej na co dzień religijności. W ten sposób próbują narzucić zbiorowości swoje rygorystyczne racje i kosztem innych załatwić prywatne lub grupowe interesy. Ci, którzy nie chcą być biernymi „owieczkami” w ich stadzie, odsądzani są od czci i wiary.

Ten trend spotęguje się w Fali PSA. Obecna sytuacja migracyjna bardzo temu sprzyja. Ale nie chodzi tu tylko o uchodźców, których los z różnych przyczyn przywiódł do Europy. Problematyka migracyjna jest tylko jednym z ogniw w łańcuchu ewolucyjnym. Faktyczne niebezpieczeństwo skrywa się gdzie indziej i jest czymś o wiele głębszym. Wiąże się bowiem z mózgiem, konkretnie mózgiem ssaczym.


O ile mózg gadzi nie sprawiał większych problemów, wystarczyło dać mu „chleba i igrzysk”, zaspokoić głód i pragnienia, to z mózgiem ssaczym jest inaczej, bo odpowiada za uczucia, kontrolę strachu i agresji, wszczynanie alarmu, decyzje o „walce lub ucieczce”, spowolnienie lub zatrzymanie racjonalnego myślenia, orientację przestrzenną. Następnym ewolucyjnym stadium jest mózg planetarny (z. Przeszłość i Przyszłość w Teraźniejszości, s. 15-16). Są siły, które zrobią wszystko, aby go zagłuszyć. Dlatego teraz podejmowane są rozpaczliwe próby przechwycenia kontroli nad emocjami (mózg ssaczy) i ich "zagospodarowania", w tym emocji zdesperowanych uciekinierów z Afryki (to potężny ładunek!). To mogłoby tłumaczyć niezrozumiałą dla ogółu „miłość” kanclerz Niemiec do uchodźców i imigrantów ekonomicznych. Trzeba im pomóc, ale w sposób mądry, a nie wymuszony.

O tym, że nie jest to kolejna teoria spiskowa, świadczy wypowiedź Raya Kurzweila, szefa inżynierów w Google, naukowca i futurologa, nazywanego współczesnym Nostradamusem. W czerwcu br. na konferencji Exponential Finance w Nowym Jorku oznajmił, iż przewiduje, że już w 2030 roku będziemy na stałe podłączeni do internetu za sprawą mikroskopijnych robotów wbudowanych w ludzkie DNA. Chmura obliczeniowa będzie mieć za zadanie wspomagać zdolności intelektualne człowieka w codziennym funkcjonowaniu, a także pełnić rolę dodatkowej składnicy danych, między innymi dla naszych wspomnień. 25 lat temu Kurzweil trafnie przepowiedział erę smartfonów i okulary do rozszerzonej rzeczywistości. Skoro w 2030 r. mamy być maszynami „z mózgiem zwieszonym w chmurze”, pośpiech staje się zrozumiały.

Łącząc wcześniejsze fakty, coś może być na rzeczy. Przypomnę, że 29.01.2013 r. (kin 246, 12 Łącznik, Fala Orła, siła wizji) UE przyznała 1 mld euro na skonstruowanie elektronicznego modelu mózgu ludzkiego; każdy z uczestniczących w projekcie krajów pracuje nad jednym ściśle określonym sektorem; nie wiadomo, kto miałby połączyć poszczególne programy w jeden system i kto dzierżyłby "klucz" do centralnego komputera.

Polacy nie są ksenofobami

W tej chwili każdy, kto jest przeciwny przyjmowania uchodźców, ma wątpliwości lub śmie zadawać pytania, natychmiast nazywany jest KSENOFOBEM. Pani premier posunęła się jeszcze dalej, przyrównując tę myślącą część społeczeństwa do „ksenofobicznych sobowtórów Kaczyńskiego”, którzy przy okazji chcą wysadzić w powietrze Unię i solidarność wspólnotową. Unii nie trzeba wysadzać, ona dąży do tego sama. Znakiem-informacją był pożar w Brukseli, w maju 2009 r. Ogień wybuchł w podziemnym garażu, szybami wentylacyjnymi wdarł się na 13 piętro i strawił gabinet J.Barroso, szefa KE. To, co dziś widzimy, to „wirtualny korpus pozbawiony stóp i głowy”. UE swój cel osiągnęła: pozyskała i zagospodarowała rynki zbytu w krajach byłego bloku wschodniego, teraz chce je przekształcić w swoje nieformalne neokolonie. Za chwilę pod byle pretekstem zacznie zamykać granice, stosować przymus, odcinać dotacje. Pani premier od razu nazwałaby taki punkt widzenia eurofobią.

Nie jest to ani eurofobia, ani ksenofobia, ani ewo-fobia, lecz „psi węch”, szósty zmysł PSA. Polacy nie są ksenofobami, budzą się, zaczynają myśleć. Ludzie mają dość codziennego wertowania tematu uchodźców, nudnych potyczek na linii Kopacz – Kaczyński, PO – PiS. Polacy chcą znać konkrety, a rząd milczy. Zadają pytania i nie słyszą odpowiedzi. W kwietniu napłynie duża fala imigrantów, a społeczeństwo nie wie:
□ Ile osób przyjmiemy, czy będą to rodziny, czy single? □ Jaki będzie roczny koszt ich utrzymania? □ Ile wyniosą ewentualne daniny wpłacane do kasy unijnej z tytułu odmowy ich przyjęcia? Wg ostatnich zapowiedzi Polska płaciłaby ponad 32 tys. zł za 1 osobę.
□ Czy uchodźcy będą podlegać polskiej jurysdykcji? Czy stosowanie praw szariatu w zakresie sądownictwa i spraw społeczno-obyczajowych zostanie oficjalne zakazane?
□ Czy muzułmanie zaakceptują równouprawnienie kobiet muzułmańskich z mężczyznami?
□ Policja także ma swoje obawy, bo jak dotąd nie dostała żadnych instrukcji z ministerstwa, w jakim zakresie wolno jej będzie interweniować, kiedy zostanie wezwana do rodzin muzułmańskich.
□ Czy Niemcy zagwarantują Polsce, że granica nie zostanie zamknięta? Większość uchodźców po otrzymaniu u nas statusu uchodźcy, natychmiast opuszcza nasz kraj i udaje się na Zachód.

Wybiórcza dobroć

□ Opinię publiczną może bulwersować fakt, że uchodźcy nie cenią naszej pomocy. Przykładem jest incydent w Środzie Wlkp. Parafianie zapewnili syryjskiej rodzinie mieszkanie i pracę, ta jednak była zaledwie 1 dzień. W nocy przyjechało auto na niemieckich numerach i pod osłoną nocy rodzina wyjechała, nie mówiąc dziękuję. Spośród 150 osób sprowadzonych do Polski przez Fundację "Estera", ponad połowa już opuściła nasz kraj.

□ Wewnętrzny bunt może wyzwalać też skrajna polaryzacja w naszym kraju. Przykładem jest Łódź i próba eksmisji kobiety w ciąży z trójką dzieci. Kobieta straciła pracę, bezskutecznie prosiła opiekę społeczną i rożne urzędy o pomoc, ale jej nie dostała, bo zabraniały tego procedury. Eksmisja została przełożona, bo zwykli wrażliwi ludzie spięli się łańcuchami i nie wpuścili ekipy eksmisyjnej do budynku. W drugim kolei kadrze pokazuje się przestronne mieszkanie, przygotowane przez MONAR dla wielodzietnej rodziny z Syrii. Co więcej, pracownicy MONARU zwrócili uwagę ekipie telewizyjnej na jadalnię z ogromnym stołem i stylowymi krzesłami wokół, aby uchodźcy czuli się komfortowo. Pomagajmy cudzoziemcom, ale nie zapominajmy o dramatach polskich rodzin.

Lęk przed zamachami

Zamachy terrorystyczne mogą zdarzyć się zawsze i wszędzie, więc nie należy wpadać w panikę. Nikt nie jest w stanie nad tym zapanować. Od czuwania są służby specjalne i to na nich musimy polegać. Faktem jest, że Państwo Islamskie już wiele miesięcy temu poczyniło kroki, aby stworzyć punkty kontaktowe w Polsce. Informowały o tym media.

Problematyka religii w szkołach

Muzułmanie trudno asymilują się w kulturze zachodniej, a my wciąż nie wiemy, jak rząd chce im w tym pomóc. Nikt nie podnosi kwestii nauczania religii w szkołach. Czas najwyższy, by wyprowadzić religię ze szkół do sal katechetycznych, a w jej miejsce wprowadzić przedmiot RELIGIOZNAWSTWA i etyki. Nauczanie religii powinno się odbywać w aurze sacrum, a nie profanum. Wówczas dzieci mogłyby poczuć jej faktyczną duchowość, a szkoły uwolniłyby się od zgubnych podziałów na katolików, ateistów, innowierców. Edukacja dzieci w duchu otwartości do dzieci z innych krajów i kultur zaczyna być niezbędna.

Podsumowując:
O mózg ssaczy jeszcze długo będą walczyć ze sobą dwie potężne siły: Fanatyczna POLITYKA i Fanatyczne RELIGIE, choć w rzeczywistości od zawsze żyją one w symbiozie i na koniec zawsze dzielą się „łupem”.


Niedziela, 20 września 2015 – dzień Białego Magnetycznego PSA

Potrójny OC – to optymalny dzień na przekłucie balonu autoagresji i obniżenie ciśnienia emocji. Taką moc ma ceremonia oczyszczania i harmonizowania dziewięciu kręgów pamięci planetarnej „Bolontiku”. Dlatego przyłącz się o dogodnej dla ciebie porze, bo w przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Szczegółowe wskazówki dot. Bolontiku w broszurze Co przyniesie rok 2015–2016?


PODZIĘKOWANIE

Dziękuję wszystkim majańskim duszom za każdy DAR Serca – w tym 10 Men z Torunia, Elżbiecie J. z Bełchatowa i Teresie M. z Bielska-Białej – za bezinteresowność i energetyczne wsparcie dla mojej pracy nad rozprzestrzenianiem tej wielkiej, uniwersalnej wiedzy i podtrzymywaniem płomyka nadziei, że ludzie się obudzą i świat odmieni się na lepsze. Dar SERCA to czysta energia, która powraca zwielokrotniona.

Zgodnie z Waszą wskazówką, nr rach. bankowego Wydawnictwa PULSAR, na który można przekazywać dobrowolne Cegiełki to: 82 1140 2004 0000 3802 3635 5582, tytuł przelewu „DAR”. Każdy DAR jest na bieżąco księgowany, fakturę darczyńcy otrzymują mailem (nie zapomnieć o podaniu adresu mailowego). Transparencja jest podstawą uczciwej wymiany i swobodnej cyrkulacji energii.

In lak’ech


[18.09.2015 /12 Lamat P]


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
   następne 8 »