Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
CISZA przed BURZĄ
● Na zarzut głupoty wrażliwy jest głupiec
● Rozpad i Przełom
● Równoważenie przeciwieństwW okresie od 13 grudnia do 9 stycznia poruszamy się w spektrum szóstego RYTMICZNEGO miesiąca, odpowiadającego za równoważenie toczących się procesów. W tym czasie „masa” programu naprawczego na rok 2015-2016 i „masa” ludzkich dokonań zostaną postawione na wagę, abyśmy poznali ich ciężar i proporcje. W książce Przewodnik (str. 42) czytamy:

„Jeżeli w tym okresie wyłonią się intensywne energie lub niebezpieczne sytuacje, zagrażające realizacji programu, siła SZÓSTEGO księżyca zmniejszy je do znośnych wielkości… Obserwacja wydarzeń w szóstym miesiącu pokaże nam, jakie zagrożenia zostały zażegnane, które argumenty przemówiły do ludzi, jakie napięcia i przy pomocy jakich środków zostały rozładowane. Zobaczymy też, jakie poprawki zostaną „wgrane” do programu roku w celu zrównoważenia biegu wydarzeń. Będziemy mogli zaobserwować swego rodzaju ciszę przed burzą, szczególnie w dziedzinach, w których coś ma się zmienić niebawem albo najpóźniej do końca dziesiątego księżyca” [tzn. do 1.05.2016].


Wejście energii „szóstki” zbiegło się z coroczną manifestacją pod przewodnictwem prezesa J.K., wieczorem zaś miały miejsce protesty pod jego domem. – Przejaw ludzkiej głupoty! Dom to miejsce osobistego azylu, święta przestrzeń każdego człowieka. Nikomu nie wolno jej naruszać! Następnego dnia rozpętała się burza o słowa prezesa o Polakach „gorszego sortu”. Z mównicy sejmowej posłowie opozycji zażądali przeprosin. Prezes słynie ze specyficznej, pokrętnej retoryki, jakby z innej epoki, i nie trudno zdemonizować jego każdą wypowiedź. Poświęcanie mu tyle uwagi w takim miejscu jak parlament, to doładowywanie jego pychy. Czy taka jest rola Sejmu RP? – „Gdyby głupota miała skrzydła, to zarówno sprawcy, jak i ci wszyscy obrońcy „narodu” fruwaliby jak jurajski archeopteryx, szczerzący ostre zęby i wystawiający pazury wyrastające ze skrzydeł.

Trzeźwość myślenia zachował P.Kukiz. Zbulwersowany niekończącym się jazgotem, usiłował przywołać posłów do porządku, grzmiąc: – „Ja nie podpisywałem kontraktu na pracę w cyrku… Weźmy się za pracę merytoryczną… Chcecie się ciąć między sobą? To niech partie robią to poza Sejmem. Jesteśmy w pracy, a nie na prywatce”.

Gdzie dwóch się kłóci

Gdzie dwóch się kłóci, tam trzeci korzysta. Sytuację błyskawicznie wykorzystał biznes, wypuszczając na rynek koszulki z nadrukiem „Polak gorszego sortu”, media zaś zrobiły darmową reklamę.

Ci, którzy będą je nosić, nie wiedzą, kogo lub co tak naprawdę będą wspierać energetycznie. Nadruk tak jak logo to neutralny archetyp. Mocy nabiera wtedy, kiedy zostanie przywołany do życia. Producent koszulek będzie czerpał profity finansowe, a nosiciele dwuznacznych koszulek, płacąc pieniądze, będą umacniać swoją niewolniczą mentalność i niższość oraz afirmować wyższość prezesa. Im więcej osób założy te koszulki, tym silniejsze stworzą pole energii karmiącej ego prezesa – kosztem ich sił witalnych. Takim osobom można tylko współczuć... Cóż...

»Na zarzut głupoty wrażliwy jest tylko głupiec«

Egzorcyzmy i maskowanie

● Być może niektórym wyda się to dziwne, ale kolejnym zdarzeniem, którego nie należy bagatelizować, była Procesja Różańcowa i modlitwy z egzorcyzmami przed redakcją „GW” i telewizją. Wielu ludzi jest tym zniesmaczonych, zaczyna się zastanawiać, czy w Polsce nie wynurzyła się jakaś tajemnicza "sekta", tajne oficjum pseudomoralności, które poprzez "namaszczonych wybrańców" próbuje paraliżować wolność słowa i działania całego rządu. Najpierw był oblegany teatr we Wrocławiu i wpadka ministra kultury i dziedzictwa narodowego, potem prewencyjnie sprawdzany repertuar teatru w Krakowie, teraz mieliśmy egzorcyzmy na ulicach. W międzyczasie usunięto flagę unijną z rady ministrów, osłabiając energetykę przestrzeni o wibrację niebieskiego koloru. A zaczęło się od kontrowersyjnej klauzuli sumienia. Dziwne, że TK to przypieczętował.

● W szóstym księżycu najbardziej „wybuchową” sprawą, z oddźwiękiem międzynarodowym, stało się nocne przejęcie siedziby eksperckiej kontrwywiadu wschodnioeuropejskiego na polecenie ministra obrony narodowej (18.12.2015 /12 Wicher). Czy nie można było tego zrobić za dnia? To budzi prawdziwą grozę… Co będzie dalej?... Powtórka z historii?… A może to początek końca?...

● Nasuwa się konkluzja, że przed następnymi wyborami, należałoby poddać testom psychiatrycznym wszystkich kandydatów na posłów, a kandydatów do rządu oprócz wspomnianych testów także badaniom na wariografie.

● Skandynawia. Szokująca może okazać się zapowiedź o wycofaniu z obiegu gotówki od nowego roku w Danii, wstępnie w placówkach handlowych i usługowych, na stacjach benzynowych i w restauracjach (płatność kartą lub telefonem, w przyszłości kciukiem). Następna będzie Szwecja i Norwegia. Wielu ekspertów finansowych obawia się, że ten krok uczyni z ludzi niewolników systemu bankowego. Na obrót bezgotówkowy już od 10 lat przygotowują się przestępcy.

Zdrowi na umyśle

W sobotę, 19 grudnia (13 Ahau P /Słońce, ostatni kin Tzolkin) odbędą się kolejne manifestacje obywatelskie w obronie demokracji w Polsce (KOD), które domkną wydarzenia pierwszego tygodnia szóstego księżyca. Ich rangę i wiarygodność obniża obecność polityków opozycji i agitacja prowadzona w liceach. Jak poinformował P.Kukiz, KOD sponsoruje nieformalnie George Soros, bankier pochodzenia węgiersko-żydowskiego, fundator Fundacji Batorego (żródło: bankier.pl). Prawdziwym protestem obywatelskim były protesty internautów przeciw ACTA. Na szczęście za parę dni będą święta – trzy dni wytchnienia dla ciała i umysłu.

Dla poprawy nastroju dodam, że heksagram dopełniający obraz szóstego księżyca mówi o „ROZPADZIE” (nr 23), a heksagram nakreślający działania w międzyczasie zapowiada „Przełom” (43).

Pogódź się z przemijaniem rzeczy nietrwałych... Poddaj się wymogom czasu... Trop bezwzględnie zło w otoczeniu i we własnej duszy... Wyrwij z korzeniami najmniejszą jego drobinę... Niebezpiecznie byłoby przedwcześnie triumfować, bo nawet najdrobniejsza pozostałość zła może odrosnąć. (M.Piasecka, I Cing w obrazkach, s. 148 i 153)

● Za najpiękniejszy akcent w rytmicznym księżycu trzeba uznać akcję licealistów z Poznania, którzy za zebrane pieniądze podarowali 50-letniemu mężczyźnie elektryczny wózek inwalidzki. W młodości stracił on obie nogi w wypadku.

Przestroga jaszczurki

Zwierzęcy patron miesiąca – JASZCZURKA – mówi o maskowaniu się, odnowie, regeneracji energii. W "zodiaku 13:20" JASZCZURKA przestrzega przed oddawaniem własnych sił innym istotom i bytom sfery cienia, nadużywaniu władzy, dominacji, przydawaniu sobie zbyt wielkiego znaczenia, obarczanie innych odpowiedzialnością... Może wskazywać na siły demoniczne, odbieranie energii przez męską stronę [brzmi znajomo!]. W kulturach afrykańskich uważana jest za władczynię przemiany w zło. (Za J.Ruland, Siła Zwierząt, s. 79)

******

Odkryłem największą pomyłkę ludzkości:
Wszystkie MĄDROŚCI w księgach zamknięto –
GŁUPOTA pozostała na wolności.

Marek Monikowski.

Bolontiku

W niedzielę, 20 grudnia, w pierwszym dniu Fali SMOKA skupmy się szczególnie na piątym, szóstym i/albo siódmym kręgu i ujmijmy w nich imiennie Polskę i wszystkich Polaków – bez wyjątku. IMIX, Czerwony SMOK to symbol Pramatki, Matki Ziemi, która kocha wszystkie swoje dzieci jednakowo.

In lak'ech


[Piątek, 18.12.2015 /12 Cauac]Trójkąt – Kwadrat – Okrąg
● Problemem jest system
● Odłączenie „kroplówki” – przełom ewolucyjny»Kiedyś obawiano się rządów zdziczałego tłumu.
Dziś zagrożeniem są rządy zdziczałych jednostek«


W książce Przeskok ewolucyjny autorzy przyrównali ewolucję formy rządów do trzech figur geometrycznych. (Cytaty w cudzysłowie pochodzą z ww. książki.)

● TRÓJKĄT to pierwsza forma rządów, mająca odgórny charakter, czyli władza wodzów, królów, cesarzy. Wódz narzuca poddanym swoje prawa. "Trójkąt symbolizuje piramidę zależności… jest elementarną, by nie powiedzieć: infantylną formą przywództwa". Nieświadoma ludność trwa w zależności, przypominającej zależność dzieci od rodziców, i oczekuje od przywódcy zaspokojenia wszystkich potrzeb.

● KWADRAT to druga forma rządów – demokracja, czyli rzeczpospolita. "Wiąże się z pewnym zestawem reguł i uzgodnień ustanowionych przez ogół, zapisanych np. w konstytucji… Ta forma rządów opiera się na woli obywateli, a więc reprezentuje niezależność". Jednak demokracja to nie żywy organizm. Mimo iż "jej działanie było unormowane przez konstytucję i prawo, pozostawała martwą maszyną, pozbawioną naturalnego autorytetu moralnego. I tak jak każda maszyna, mogła być wykorzystana do takich celów, do jakich zechcieli jej użyć ci, którzy nią sterowali". Z biegiem lat suweren – NARÓD znalazł się daleko od faktycznego stanowiska sterowania. I dziś, my, suwereni, tkwimy gdzieś na tylnym siedzeniu, o ile nie w bagażniku... Rzecz stworzona przez naród jest obecnie kierowana egoistycznymi interesami tych, którzy uważają się za politycznie najlepiej przystosowanych do walki o byt… Kiedyś obawiano się rządów zdziczałego tłumu. Dziś, wobec braku autentycznego głosu opinii publicznej, nowym zagrożeniem są rządy zdziczałych jednostek".

● OKRĄG to trzecia forma rządów – współzależność, która może nam umożliwić urzeczywistnienie jawnego przeznaczenia ludzkości. "Każdy punkt okręgu jest jednakowo oddalony od jego środka i równie ważny dla zachowania kolistego kształtu… Okrąg oznacza społeczeństwo złożone z równych sobie jednostek, które dostrzegają, że interes własny i interes wzajemny są jednym i tym samym… W okręgu wszyscy są równi – nie ma góry ani dołu, pierwszego ani ostatniego, lepszego ani gorszego".

Z tych trzech figur wyłoniły się dwie kombinacje, ale w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci uległy one poważnej deformacji, grożącej NIE uprzedmiotowieniem człowieka (to już jest), ale odczłowieczeniem, czyli nastaniem cywilizacji zombi. Teraz Wszechświat rzucił nam koło ratunkowe – kryzys konstytucyjny.


Co znaczy KRYZYS KONSTYTUCYJNY?

Kryzys konstytucyjny w naszym kraju jednoznacznie wskazuje, że znaleźliśmy się w punkcie przełomowym i czas na zmiany, bo „kroplówka” została odłączona. Problemem nie jest zła wola jednostki ani grupy, lecz system. (To zdanie jak mantrę powtarza P.Kukiz /może przestudiował Przeskok ewolucyjny?)

W książce czytamy: "Problemem jest system. Stwierdzenie to nie zwalnia nikogo z osobistej odpowiedzialności, ale powinno nam uświadomić, iż brak naszego obywatelskiego, spójnego głosu utrwala system społeczny, w którym nie ma miejsca na serce i duszę".


PRZEŁOM EWOLUCYJNY

Zobrazowałam to na rysunku poniżej:Kiedyś napisałam, że Polska to „eteryczna nerka Matki Ziemi”. Była też „nerką” Europy, kiedy „Solidarność” „odfiltrowała” komunizm i wschodni blok runął. Teraz czas na "dializę" we własnym kraju. – Obecnie zaistniały optymalne warunki, aby wejść na drogę ku Etycznej Ziemi etycznych ludzi, choć nie obejdzie się bez zgrzytów. Ogromna odpowiedzialność spoczywa na prezydencie. Ryzykuje on wiele, ale jest urodzeniową 13 LAMAT, Żółtą Kosmiczną GWIAZDĄ na Fali WOJOWNIKA (ur. 16.05.1972). Jak każda „13” jest zdolny postawić świat na głowie, poprzestawiać... Czy przyniesie to postęp i odnowę, czy ruinę, zależy od jego wolnej woli i intencji.

O czym jeszcze mówi potencjał „13”:
„13 stwarza optymalne możliwości rozwoju, zsyła pomocne impulsy, rzuca nowe wyzwania, wprowadza radykalne zmiany. W tonie „13” tętnią energie, których istotą jest siła transformacji, moc przeobrażeń i przemian. Bez nich NIC nowego nie mogłoby powstać. Tylko na bazie STARYCH doświadczeń można stworzyć coś NOWEGO, by ujść przed obowiązującymi przymusami. Pozycja 13 w fali wiąże się z fazą przejściową – z opuszczeniem czegoś Starego i wstępowaniem w Nowe. Przesłanie do urodzonych w tonie 13: – Pozwól nadarzającym się sytuacjom stać się twoim dynamicznym sprzymierzeńcem”. (H.K. - fragment z nowego podręcznika, w trakcie powstawania.)

Jest oczywiste, że prezydent bez silnego zaplecza politycznego niewiele zdoła zdziałać. Musi więc odczekać aż umocni swoją pozycję. Dopiero wtedy jego obecna zależność będzie mogła przekształcić się we współzależność, którą na rysunku symbolizuje okrąg. Nie wiadomo, jak długo potrwa faza przejściowa. Na drodze stoi zarówno opozycja (PO i PO-bis, czyli Nowoczesna.Pl), jak i formalny sojusznik (fanatyczna góra PiS). Faktycznym sprzymierzeńcem prezydenta może okazać się neutralny dziś obserwator w sejmie, czyli ruch Kukiz’15. Dlatego cierpliwości. Nie złorzeczmy...


KWADRAT wpisany OKRĄG – to następna ewolucyjna forma rządów, oparta na obywatelskich radach mądrości. "Wizja ta przewiduje, że nadal będziemy wybierać władze działające w paradygmacie kwadratu, ustanawiające prawa i wprowadzające je w życie. Ów kwadrat, wyrażający naszą gwarantowaną przez konstytucję niepodległość, będzie osadzony wewnątrz współzależności, który tworzymy my, naród" (Przeskok..., s. 505). Na świecie mamy już taki przykład: Zalecenia rad obywatelskich były brane pod uwagę przy tworzeniu ustawodawstwa i nowej polityki m.in. przez rząd Kanady i parlament duński (zob. s. 507).

W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że powołana przez prezydenta Narodowa Rada Rozwoju może stać się tego zalążkiem, podobnie jak zastąpienie Trójstronnej Komisji ds. Gosp.-Społ. – Radą Dialogu Społecznego (22.10.2015, kin 202, 7 Wiatr na fali narodzin A.Dudy). Zobaczymy.


Kończąc już przypominam: Fala GWIAZDY – jako ostatnia fala w Tzolkin – odpowiada za konstruktywną, szczegółową, bardzo krytyczną ocenę stanu fizycznych fundamentów życia zarówno jednostki, jak i całej społeczności. "Gwiezdny audytor Lamat" bierze pod lupę każdy najdrobniejszy szczegół – bazę osobistych przekonań, stan zdrowia, świadomość grupową itd.

In lak’ech


[5.12.2015 /12 Cimi]CHAOS – NIEBIESKA ENERGIA na żywo
● Hucpa po polsku
● Wszechświat też wyłonił się z chaosuNa finiszu Fali Niebieskiego ORŁA staliśmy się świadkami wielkiego zamętu i próby paraliżu państwa. Ale spokojnie, to przejaw transformującej mocy niebieskiej energii. Kolor NIEBIESKI zawsze wprowadza chaos. Nikt się nie spodziewał, że nabierze on takich rozmiarów. Problem zaczął się nawarstwiać od 29.10.2015, w zielonym zamku synchronizacji.
W skrócie:
Fala czerwona wysadziła w powietrze konstrukcje nośne ustępującej władzy, fala biała stworzyła przestrzeń do stabilizacji i naprawy, ale pojawił się opór. Stara władza wciąż nie wyleczyła się z traumy po przegranej w wyborach i próbowała mącić, a nowa władza zaczęła działać w pośpiechu, na oślep, by spacyfikować zagrożenia i móc realizować swój program. Sytuacja rozwijała się dynamicznie.

Kulminacja nastąpiła w obecnej, niebieskiej fali ORŁA, symbolizującej świadomość planetarną, we wszystkich jej odsłonach: zarówno tej zaściankowej, sarmackiej, stoickiej, postępowej, jak również piarowo-mafijnej. Dziś trudno się połapać kto jest kim? Sytuacja zacznie się klarować w Fali Żółtej GWIAZDY, kiedy na scenę wkroczy LAMAT, najwyższa instancja kontrolna w Tzolkin.

Ci, którzy stawiają pierwsze kroki w Tzolkin, być może nie wiedzą, ze kolor NIEBIESKI (w oryginale czarny) to najbardziej ruchliwy kolor, najpotężniejsza transformująca energia; przestrzeń transformatorów i reformatorów, jak również wichrzycieli i mitomanów. NIEBIESKI zawsze wnosi do życia przejściowy chaos, zamęt, stagnację, aby zmusić ludzi do wyrwania się z kleszczy starego porządku, szukania dróg wyjścia z impasu, wdrażania innowacyjnych rozwiązań, niezbędnych zmian i modyfikacji. – Tak dokonuje się postęp! To, co się obecnie dzieje, nie jest bezsensowne i „złe”, ale konieczne, „właściwe” i Nieuniknione. Nie dajmy się omamić.

Wszechświat też wyłonił się z chaosu, pierwsza bogini – Gaja powstała z pustki, a planeta Ziemia zrodziła się z wielkiego wybuchu. I dopóki nie pojawił się człowiek, Niebieska Planeta pozostawała w niezmąconej naturalnej harmonii. – Może więc obecny kryzys, polski i światowy, to głos Matki Ziemi?! Koniec podróży? Znak dotarcia do punktu wyjścia, za którym jest nicość?

– Może Gaja mówi nam: Mam was dość! Basta!

Byłby to najpiękniejszy, najbardziej wyczekiwany głos Bogini Matki. Normalni ludzie są już bardzo tym wszystkim umęczeni.

Hucpa po polsku

W tyglu transformacji Fali Niebieskiego ORŁA znalazła się cała klasa polityczna, która traktuje obywateli jak tępych gapiów albo idiotów. Jednak „Orły” to nie zwykli gapie. Z lotu ptaka widzą cały horyzont z mozaiką wielości znaczeń. Nie dadzą się omamić „gadżetom" w lśniącym opakowaniu z nadrukiem „obrońcy demokracji”.

Drogowskazem w spektrum ORŁA jest „serce czyste jak serce Słońca”, zaś atutem – moc samostanowienia, aktywne trzecie oko i wizja, którą to media próbują przetwarzać na „omamy” i sprzedawać opinii publicznej za prawdę. Nietrudno zmylić przeciętnego widza. „Omamy medialne” wyglądają bardzo realnie, są bardzo sugestywne, wsparte wybiórczymi autorytetami i tym samym przekonywujące dla wielu. Dlatego trzeba być bardzo czujnym, zachować dystans i nie dać się nabrać na szlachetne pobudki i barwne obietnice, ani na wydumane zagrożenia i sztampowe prawnicze triki.

Szum, dezinformacja, teatrzyk marionetek, urządzane są po to, aby nas dzielić... Teraz wyłania się nowy paradygmat, który wymaga od nas świadomego, uważnego i w pełni przytomnego uczestnictwa naszego JA w życiu i w zbliżającym się oświeceniu zbiorowości. (Przeskok ewolucyjny, rozdz. „Witaj w domu zdrowych na umyśle”)

Wielki huk wokół Trybunału Konstytucyjnego i rzekoma walka opozycji w obronie demokracji to w rzeczywistości zamach na demokrację i desperacka próba zamachu stanu, za którą kryją się macki jakiejś tajemniczej, żądnej władzy „ośmiornicy”.

Prawdy i mity:

● Czerwcowa nowelizacja ustawy o TK, pisana przez sędziów TK i przeforsowana przez ówczesną koalicję rządzącą, to ewidentny zamach na demokrację, próba zawłaszczenia władzy na kolejne 9 lat. Znalazło się w niej 40 nowych artykułów, ale najgroźniejsze jest to, że od czerwca TK stał się nie tylko nowym ciałem politycznym, ale najwyższym organem ustawodawczym w państwie. [Pisałam o tym wiele miesięcy temu.] Przed nowelizacją wolno mu było jedynie opiniować zgodność ustaw z konstytucją i wnioskować, obecnie może orzekać. Nie musi też czekać na złożenie wniosku, lecz z urzędu, według własnego widzimisię, sam wybierać sobie ustawy do zbadania. Nie wolno mu natomiast wydawać postanowień o zabezpieczeniu uchwał sejmu i tym samym paraliżować funkcjonowania państwa, a to właśnie zrobił w nocy 30 listopada, na tajnym posiedzeniu. Wniosek złożyła w nocy PO, w sposób tajny, a sędziowie TK pozytywnie go zaopiniowali. Po tym przedstawiciele PO, jakby nigdy nic, udali się do pałacu na spotkanie wszystkich formacji z prezydentem w kontrowersyjnej sprawie TK.
● Koalicja PO-PSL wielokrotnie naruszała ciszę legislacyjną, którą wprowadził tenże TK, w obecnym składzie: 6 miesięcy przed końcem kadencji sejm nie powinien uchwalać żadnych ważnych ustaw, a ustępujący rząd podejmować kontrowersyjnych postanowień, realizacją których musiałby zająć się następny rząd.
● Także wybór 5 sędziów przez poprzedni rząd jest niekonstytucyjny, ponieważ PO w pośpiechu zapomniała zebrać w sejmie obowiązkową liczbę podpisów posłów pod nazwiskami kandydatów. Czas naglił, chodziło o zachowanie ciągłości wpływów. Na 15 sędziów 11 miałaby PO.
● Obecna formacja rządząca próbuje to odkręcić i naciągając prawo albo go naruszając, zaognia sytuację. Teraz, broniąc własnej skóry, całą odpowiedzialność chce scedować na prezydenta.
● Sytuacja jest rzeczywiście patowa. Chyba najrozsądniejsze rozwiązanie zaproponował P. Kukiz – zlikwidować Trybunał Konstytucyjny, a opiniowaniem ustaw zająłby się Sąd Najwyższy. Jego ruch rozważa złożenie do sejmu projektu ustawy.
● A może sejm powinien odwołać wszystkich sędziów i wybrać 15 nowych, trzymając się litery prawa i za zgodą większości opozycji.
● Jeśli sytuacja się zaogni, to w ostateczności prezydent będzie mógł ogłosić stan wyjątkowy. Czy tego faktycznie chcemy…
● "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie". To, jak władza PO traktowała PiS, tak teraz PiS postępuje z PO. Bilans się równoważy, ale czy nie lepsza byłaby pokojowa strategia?


Wiele wskazuje na to, że istnieje jakaś „tajemnicza władza”, próbująca przejąć rządy rękoma posłów opozycji i sędziów Trybunału – Z całą pewnością nie jest to prezes, choć i jemu niebawem dostanie się od Majów... To, czego nie można mu odmówić, to skuteczności w zwalczaniu korupcji w instytucjach państwowych. Według raportu Banku Światowego: w czasie 2-letnich rządów PiS wskaźnik korupcji w Polsce zmalał o 80 procent, za 8-letnich rządów PO-PSL - wzrósł do 40 procent... Oto praworządność dzisiejszych obrońców TK.

UWAGA:
Reguły Niebieskiego Orła są te same dla wszystkich. Dlatego także do tego artykułu podejdź z dystansem.

In lak'ech


[2.12.2015 / 9 Akbal]Komunikatywność IK
● Łączmy się w solidarności, ale nie w głupocieW przestrzeni komunikacji Fali IK było naprawdę wietrznie, w porywach wręcz groźnie. Podmuchy WIATRU rozpraszały opary propagandy, pokazując jak jest, ale już za moment z dołu unosiła się medialna mgła, „otulając” skrzętnie PRAWDĘ. Aż w końcu się stało – Nieuniknione. Huk, jęk, rozpacz, dezorientacja, świat się obudził. Impulsem sprawczym były zamachy terrorystyczne w Paryżu. Porównywalne ataki w Libanie z poprzedniego dnia nie zrobiły większego wrażenia, mimo iż ofiar było znacznie więcej niż we Francji.

Zachód dostrzegł problem, zaproszono Rosję do rozmów. Nie wdając się w szczegóły, w obecnej sytuacji strategia Rosji wydaje się najbardziej logiczna. Nie można jednocześnie walczyć z terroryzmem i obalać legalnie wybrane rządy, nawet jeśli są to reżimy. Żadne mocarstwo nie jest do tego uprawnione. Stany Zjednoczone i Rosja muszą przełknąć pigułkę gorzkiej prawdy, że obalenie reżimów w Iraku i Libii przypieczętowało akt narodzin fanatycznego terroryzmu. Natomiast z samozwańczym państwem islamskim mogą walczyć tylko muzułmanie. Jeśli wkroczą tam wojska zachodnie, islamiści będą mieli pełne podstawy, by ogłosić dżihad, i wiele zyskają w oczach muzułmanów. Taka jest mentalność tamtejszych społeczności. Pojął to prezydent Putin, w oczach świata wojska rosyjskie wspierają regularną armię syryjską na prośbę rządu w Damaszku.

Genezę problematyki terroryzmu, potencjalny rozwój wydarzeń i zagrożenia dla przyszłości nakreśliłam w opracowaniu Co przyniesie rok 2015-2016?. Niestety, prognozy zaczęły się sprawdzać szybciej niż byśmy sobie tego życzyli, ale wciąż jeszcze widać ŚWIATŁO w bezmiarze dzisiejszych absurdów na świecie. Rola Polski może być tutaj znacząca, ale jest jeden warunek:

»Łączmy się w solidarności, ale nie głupocie«

Utopia imigracji

Demaskowanie utopii imigracji, widma „brudnej bomby” i zagrożeń z „lotu ptaka” (dronów) to domena Fali ORŁA. Ale już teraz warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jest sprawą naturalną, że ludzie uciekają przed wojną i prześladowaniami i trzeba im pomóc na miarę możliwości, ale NIE wolno im pozwolić niczego na sobie wymuszać. A tak właśnie się dzieje w Europie. Jak szacują służby zachodnie, wśród milionów przybyszy zalewających Europę zaledwie 15-17 proc. stanowią faktyczni uchodźcy polityczni, reszta to imigranci ekonomiczni. W tej grupie znaleźli się również uśpieni terroryści. Bezpieczne schronienie dają im getta muzułmańskie, do których policja boi się zapuszczać.

W obecnej sytuacji Unia Europejska powinna powiedzieć głośne, zdecydowane „STOP imigrantom”, stać się niewzruszoną fortecą. I zamiast wybiórczo zamykać wewnętrzne granice, powinna zamknąć je na zewnątrz. Ci, którzy by ją naruszyli, powinni być deportowani w trybie natychmiastowym. Tu zapewne pojawi się pytanie: czy byłoby to ludzkie, czy nieludzkie? Ale jednocześnie nasunie się druga konkluzja: czy jest sprawą ludzką narażać własne życie i życie przyszłych pokoleń na niebezpieczeństwo? Niech każdy sam sobie odpowie.

Doświadczenia krajów zachodnich pokazują, że pierwsze pokolenie imigrantów ciężko pracuje, drugie się edukuje, a trzecie jest najbardziej podatne na indoktrynację, bo czuje się wyalienowane, nie widzi szans na przyszłość.


Bezpieczeństwo zdrowotne

Epidemiolodzy i fachowe magazyny lekarskie, m.in. niemiecki „Aerztezeitung”, alarmują, że obecna, tak liczna fala uchodźców stwarza potencjalnie poważne zagrożenie zdrowotne dla każdego kraju. Imigranci pochodzą z krajów o stosunkowo niskich standardach opieki zdrowotnej, szczepienia nie są tam powszechnie realizowane. Do tego trudne warunki sanitarne w obozach dla uchodźców mogą stać się wylęgarnią chorób. Już teraz szerzy się tam odra, polio (choroba Heine-Medinego; od 2001 r. Europa była uznawana za wolną od polio), dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby, gruźlica, świerzb. Zarejestrowano także pojedyncze przypadki chorób tropikalnych. Okres inkubacji poszczególnych chorób trwa od kilku tygodni do roku. Mimo iż imigranci przechodzą rutynowe badania lekarskie, to z uwagi na skalę, poddanie ich kwarantannie jest technicznie niewykonalne.


Zbawienne Nieuniknione

Nieuniknione choć jest nieuniknione, zawsze ma dobroczynny skutek – niezależnie od tego, jak tragicznie się by się wyłoniło. Dlatego może warto sięgnąć do mądrości starożytnych Majów i zamiast wyczekiwać z lękiem na to, co ma nadejść, przygotować się na to, co już nadchodzi? Przygotowanie nie oznacza odgradzania się czy barykadowania drzwi, lecz budowanie zwartej wspólnoty.

Nieuniknione to wypadkowa ludzkich myśli, emocji i działań, to strefa podlegająca prawu rezonansów. Informacje aktualizują się tam na bieżąco, w okamgnieniu. Musimy w końcu pojąć, że przyciągamy do siebie to, co pielęgnujemy i przywołujemy w naszych myślach. Myśl jest twórcza i sprawcza, może więc budować albo niszczyć. Nie przyjmujmy medialnego szumu bezkrytycznie, lecz włączmy samodzielne myślenia i wychwytujmy w nim szczególnie to, co dobre dla wszystkich. Tak też spojójrzmy na obecną sytuację w kraju, nowy rząd, jego program, poczynania.

Nie zapominajmy, że znajdujemy się w dziesiątym roku manifestacji 13-letniego czerwonego cyklu przebudzenia pod kierunkiem Muluc. To, co przez lata skrywało się w kanałach nieświadomości, teraz wyrzucane jest na powierzchnię. MULUC to dynamit, ewolucyjny budzik, spec-energia od spektakularnych show. Raz urządza nam „paradę cieni”, innym razem „paradę zwycięstwa”. Wyzwalaczem są ludzkie myśli, uczucia, emocje. To one przesądzają o masie krytycznej. A skoro depozytów karmicznych już nie ma, cała reszta to efekt domina…

Czy nam się podoba, czy nie, mamy rząd większościowy. – Nieuniknione. Mając pełną władzę, bierze on na siebie pełną odpowiedzialność za wszystko. Jest sprawą naturalną, że każda nowa władza wymienia stare kadry i zawsze pojawiają się kontrowersje. Jedynym rozsądnym podejściem jest powstrzymać się od krytyki i spokojnie obserwować rozwój wydarzeń. Sytuacja na świecie zmienia się dynamicznie. Nie stać nas na kłótnie i wewnętrzne spory. Dajmy premier Szydło symboliczne 100 dni.

Przesyłajmy jej światło na drogę. Wiele przeszła, została publicznie upokorzona przez szefa partii, pozbawiona prawa formowania gabinetu. Mocno zaiskrzyło na linii prezes – wiceprezes, rozpoczął się niemy bojkot. Kandydatka nie pojawiła się w pałacu prezydenckim, w najgorętszej fazie montowania składu rządu wzięła urlop wypoczynkowy. Prezes musiał się ugiąć, zbyt wiele ryzykował. I tak przyszła pani premier przerwała urlop, zaczęła pokazywać się w mediach.

W kwietniu br. B.Sz. rozpoczęła drugi 52-letni cykl życia. Ten rok to jej największe życiowe pięć minut. Można się spodziewać, że dostanie od losu niejedną szansę i „szydło wyjdzie jeszcze z worka”. Taki sygnał pojawił się w dniu jej expose w sejmie (kin 229, 8 Księżyc), kiedy w przerwie obrad prezes Kaczyński wychodząc z sali, potknął się i przewrócił na schodach. – Ego zostało sprowadzone do parteru.


Wiele zależy teraz od nas. Może na przekór wszystkim, słysząc w mediach złowróżbne słowa: „tego nie da się zrobić”, „to niemożliwe”, neutralizujmy je mówiąc: „to się da zrobić”, „chcieć to móc”.

Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko jeszcze niezbadane
– A.Einstein.In lak’ech


[21.11.2015./ 11 Eb]CZAS WYZWAŃ
● Burza o PRAWDĘW tej chwili znajdujemy się w drugim księżycu, rzucającym nam wiele wyzwań. Sprawy, które były spychane na margines, teraz dają o sobie znać w sposób eksplozyjny. Przestrzeń polaryzacji "skorpiona" domknie się w Fali Ziemi. Energia Caban pomaga ludziom utrzymać kurs, nie stracić orientacji pod wpływem natłoku informacji, obietnic, wydarzeń. Największym zagrożeniem są: przedwczesne wnioski, niewiedza, zawiść, zaślepienie, fanatyzm.

Dla nas, Polaków, ma to szczególne znaczenie, ponieważ Fala ZIEMI jest „kolebką” obecnej władzy, liderów, głównych formacji. Nie dziwi więc, że akurat teraz powróciły "wielobarwne" programy i wizje naprawy państwa, a wraz z nimi różne sposoby mamienia społeczeństwa przez liderów. Nie zmieniło się tylko jedno – forma otumaniania ludzi przez media. Tutaj znamienny okazał się dzień 6 IK, Rytmicznego WIATRU z uwagi na konwencje programowe dwóch największych formacji. To, co miało olśnić wyborców, spaliło się na starcie. Chodzi o zapowiedzianą przez E.Kopacz likwidację składek ZUS i NFZ oraz jednolity podatek PIT na poziomie 10 proc. Kłamstwo nie przetrwało nawet doby. Składki na ZUS to kwota ok. 230 mld zł (państwo dopłaca ok. 70 mld zł). Ich „likwidacja” okazała się „pokrętnym” zabiegiem księgowym. Po reformie przedsiębiorcy odprowadzaliby je nadal, ale w formie podatku; na pasku wynagrodzenia pracownik tego już by nie widział. Nie byłby też w stanie sprawdzić, czy składki zostały odprowadzone przez państwo i na jakim koncie zdeponowane. Po tym, co rząd zrobił z OFE, wyborcy tego nie kupią. Z kolei "jednolity" podatek takim by wcale nie był, bo po przekroczeniu progu (nie podany) kształtowałby się na poziomie od 10 do 39,5 proc.
Zdaniem ekonomisty prof. S.Gomułki część przedsiębiorców mogłaby na tym zyskać, a część stracić. Reforma kosztowałby budżet ok. 10 mld zł pod warunkiem, że pracodawcy masowo zatrudnialiby nowych pracowników na pełne etaty, co, jak wynika z prostej matematyki, jest bardzo wątpliwe. Szara strefa nadal by kwitła, a wpływy do budżetu by nie wzrastały. Podobnego zdania są inni ekonomiści.

Trzecim novum miało być osłabienie związków zawodowych, które po reformie musiałyby utrzymywać się ze składek członków. W praktyce oznaczałoby to ich likwidację. Czegoś takiego nie ma w żadnym kraju na świecie. Związki zawodowe utrzymują pracodawcy, sporadycznie finansowane są z budżetu. To, co należy zreformować, to przepisy dot. członkostwa. Jeden pracownik powinien być członkiem tylko jednego związku zawodowego. W tej chwili może należeć do dwóch różnych.

Ale do październikowych wyborów jeszcze wiele może się zmienić.Fala ZIEMI ma wyjątkowo dynamiczny przebieg i lubi zaskoczyć. Największym zaskoczeniem było przyznanie Jarosławowi Kaczyńskiemu nagrody „Człowiek roku 2014” na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Najbardziej zaskoczony był sam nagrodzony, bo wśród członków kapituły znaleźli się jego zażarci przeciwnicy, a jednak… W roku 10 MAGA nie ma rzeczy niemożliwych. Niemożliwe to inaczej niezbadane przez ludzki rozum. Smutne jest tylko to, że wielu prominentów, m.in. W.Cimoszewicz A.Kwaśniewski, R.Petru, zapowiedziało bojkot następnego Forum Ekonomicznego na znak protestu. Jedyną osobą, która pogratulowała nominowanemu sukcesu, była pani marszałek sejmu. Dodam, że werdykt ogłoszono w dniu 3 Cauac (kin 159). Niebieski Elektryczny WICHER to m.in. kin narodzin Lecha Wałęsy i Michała Kamińskiego /obecnie sekretarz stanu w kancelarii premier E.Kopacz. „Elektryczność CAUAC” mogła więc wielu porazić.


Test dla ciebie – burza o prawdę

● Powiedz: „Czego uczy nas ETZNAB, Białe Zwierciadło? – Kłamać czy mówić prawdę?”

Podczas wizyty w Londynie prezydent A.Duda powiedział do Polonii:

– Nie mam dzisiaj odwagi powiedzieć: wracajcie do kraju... Czy jest więcej miejsc pracy w ich miejscowościach, czy łatwiej prowadzić działalność gospodarczą, czy obciążenia są mniejsze?... Widzimy postępujące rozwarstwienie społeczne, zanika wytwarzająca się po 1989 r. klasa średnia, ludzie ubożeją. To jest proces, który musi być zatrzymany, a nawet odwrócony. Dzisiaj nie powiem: pakuj się, wracaj do Polski, bo wtedy ktoś mi zarzuci: ten człowiek mnie oszukał… Będę czynił wszystko, by polskie zmiany nastąpiły, by Polska prowadziła dobrą politykę gospodarczą, by była krajem, do którego nie tylko chce się wracać, ale można wracać. Ja tych zmian nie widzę. Polski rozwój jest głównie w statystykach...

● Pytanie do ciebie: Będąc Prezydentem RP, co powiedziałabyś/ powiedziałbyś Polonii na Wyspach – „wracajcie, bo w Polsce jest wspaniale”, czy coś innego?

Premier E.Kopacz i „salonowi” dziennikarze, dla których budowanie fałszywego wizerunku Polski jest ważniejsze niż mówienie prawdy, nie szczędzili słów krytyki pod adresem prezydenta. Niestety, E.Kopacz traktuje ludzi jak ciemnogród. Jest ona ostatnią osobą, która mogłaby pouczać głowę państwa w kwestiach prawdy. Z trybuny sejmowej już raz przepraszała Polaków za kłamstwa. Polscy emigranci na Wyspach to nie „ciemnogród”, zareagowali natychmiast. Oni docenili prawdomówność A.Dudy.

- W końcu mamy głowę państwa, której możemy zaufać. Jego słowa są szczere. To jest oznaka szacunku dla swojego narodu. Jeśli pani premier wsłuchałaby się w całość przemówienia, a nie skupiała na prowadzeniu zajadłej gry partyjnej, usłyszałaby, że prezydent mówił o przyszłości, o tym jak zachęcić inwestorów, jak poprawić sytuację w Polsce, Z.Przybył, Londyn.

- Prezydent powiedział dokładnie to, co myśli prawie każdy Polak mieszkający poza Polską: nie ma do czego wracać. Czyli de facto pani Kopacz powinna się oburzyć na Polaków, którzy tak uważają. Media głównego nurtu stworzyły sobie same „narrację” i wiedzą lepiej, co „prezydent miał na myśli”, choć nie byli przy nim, kiedy te słowa padły, A.Wachowiak, dziennikarz emigracyjny z radia „Nowy Polski Show”, który uczestniczył w spotkaniu z prezydentem.

- W Polsce stale dominuje przekonanie, że obywatel ma służyć administracji, a nie odwrotnie jak w Anglii. Tam Polacy w pełni wykorzystują możliwość swobodnego działania. Szybko osiągają sukces i samodzielność w nowym środowisku. W naszym kraju sukces jest zwykle, a ostatnio coraz częściej, wypadkową konotacji rodzinnych, układów, a także przynależności partyjnej, M.Lodowski, grafik.

- Prezydent ma rację. Taka jest prawda. Jesteśmy tam na stałe czy bywamy (jak ja) sezonowo – wcale nie z własnego widzimisię. To chore podatki, brak pracy, nadpobudliwe urzędasy i złodzieje u władzy – to oni nas tam wygnali! I wciąż większość z nas nie ma do czego wracać! Nie zmieni się to z dnia na dzień. Kopacz może się denerwować, że jej się ten cały pic propagandowy rozkleja, K.Jabłoński.


● Fala ZIEMI reprezentuje więzi, rodzinę, macierz, wspólnotę, także tę unijną. Odpowiedz: Czy w rodzinie powinno się otwarcie mówić prawdę, czy też ją zatajać, jeśli jest niwygodna?
● Czy uważasz, że to, co mówi się w Polsce, świat rzeczywiście nie słyszy?


[16.09.2015 /10 CIMI]
Fala PSA
● Nieszczęśliwy wampir
● Polacy nie są ksenofobami ● Wybiórcza DOBROĆ
● Ludzki mózg „w chmurze”20 września – 2 października 2015

Fala PSA/Oc otwiera spektrum trzeciego elektrycznego księżyca i wprowadza nas w mocno emocjonalny, nerwowy okres zgłębiania istoty współczucia w relacjach dwustronnych i związkach partnerskich oraz obliguje do tonowania nastrojów i szukania rozwiązań.

Fala ZIEMI pokazała nam „portret rodzinny” od zewnątrz, natomiast Fala PSA zejdzie do podziemia ludzkich uczuć, emocji i lęków, niewidocznych na wspólnym „zdjęciu”. To oznacza, że w tych najbardziej przyziemnych obszarach mogą ożywić się lęki egzystencjalne, przykre doznania, smutne wspomnienia, zaś wcześniejsze ideały i nadzieje pokryć się miękką warstwą białego kurzu. W ludzkich głowach będzie huczeć od pytań dlaczego? dlaczego?... – Dlaczego mnie to spotkało? Dlaczego ja mam walczyć z niesprawiedliwością, skoro wszędzie jest tyle gwałtu i przemocy? Jaki sens ma to pieskie, ludzkie życie? Dlaczego to ja mam martwić się o innych, skoro sam marnie żyję? Dlaczego nikt nie słyszy mojego wołania o pomoc?...

Fala PSA, budząc w przestrzeni indywidualnej emocjonalne demony, zmusza nas do zmierzenia się z nimi. Największą pułapką jest tutaj rozczulanie się nad sobą, niezrobienie nic, trwanie w komfortowej pozycji „ofiary”, „żałosnego ego”, za którymi skrywa się osamotniony, nieszczęśliwy „wampir energetyczny”.

Jeśli masz takie osoby obok siebie, nie powinieneś od nich stronić, bo wtedy pójdą gdzie indziej i gdzie indziej znajdą nieświadomych „dawców” energii. „Wampiryzm” nie zostanie zatrzymany i spirala będzie nakręcać się dalej. Tu nie pomoże kurtuazyjne współczucie, lecz współczucie bardzo dojrzałe, za którym natychmiast idą czyny. Jeśli jesteś osobą wiedzącą, przebudzoną duchowo, wiesz, że jesteś czystym, drożnym kanałem dla przepływu uniwersalnej energii życiowej. W każdej sytuacji sam możesz rzucić im „koło ratunkowe” – stworzyć bezpośrednie połączenie i zasilić energią, samemu nic nie tracąc.

Fala PSA, przenikając zbiorowe pole emocjonalne, diagnozuje w nim temat współczucia, tolerancji, braterstwa, altruizmu, lojalności i sferę zmysłów. Energia OC „swoim doskonałym psim węchem” już z dala wyczuwa to, co "cuchnie" – dwulicowość, obłudę, zdradę, kokieterię, bigoterię, fanatyczną anielskość.

Bigoteria demonów narodu

Dziś, w przestrzeni zbiorowej prym wiodą medialni bigoci. Są nimi wszyscy ci, którzy odwołują się do chrześcijańskich korzeni Europy (w rzeczywistości są one pogańskie), polskiego katolicyzmu, religijności, nauk papieża JP II i Franciszka, a którym brakuje tej wewnętrznej i tej praktykowanej na co dzień religijności. W ten sposób próbują narzucić zbiorowości swoje rygorystyczne racje i kosztem innych załatwić prywatne lub grupowe interesy. Ci, którzy nie chcą być biernymi „owieczkami” w ich stadzie, odsądzani są od czci i wiary.

Ten trend spotęguje się w Fali PSA. Obecna sytuacja migracyjna bardzo temu sprzyja. Ale nie chodzi tu tylko o uchodźców, których los z różnych przyczyn przywiódł do Europy. Problematyka migracyjna jest tylko jednym z ogniw w łańcuchu ewolucyjnym. Faktyczne niebezpieczeństwo skrywa się gdzie indziej i jest czymś o wiele głębszym. Wiąże się bowiem z mózgiem, konkretnie mózgiem ssaczym.


O ile mózg gadzi nie sprawiał większych problemów, wystarczyło dać mu „chleba i igrzysk”, zaspokoić głód i pragnienia, to z mózgiem ssaczym jest inaczej, bo odpowiada za uczucia, kontrolę strachu i agresji, wszczynanie alarmu, decyzje o „walce lub ucieczce”, spowolnienie lub zatrzymanie racjonalnego myślenia, orientację przestrzenną. Następnym ewolucyjnym stadium jest mózg planetarny (z. Przeszłość i Przyszłość w Teraźniejszości, s. 15-16). Są siły, które zrobią wszystko, aby go zagłuszyć. Dlatego teraz podejmowane są rozpaczliwe próby przechwycenia kontroli nad emocjami (mózg ssaczy) i ich "zagospodarowania", w tym emocji zdesperowanych uciekinierów z Afryki (to potężny ładunek!). To mogłoby tłumaczyć niezrozumiałą dla ogółu „miłość” kanclerz Niemiec do uchodźców i imigrantów ekonomicznych. Trzeba im pomóc, ale w sposób mądry, a nie wymuszony.

O tym, że nie jest to kolejna teoria spiskowa, świadczy wypowiedź Raya Kurzweila, szefa inżynierów w Google, naukowca i futurologa, nazywanego współczesnym Nostradamusem. W czerwcu br. na konferencji Exponential Finance w Nowym Jorku oznajmił, iż przewiduje, że już w 2030 roku będziemy na stałe podłączeni do internetu za sprawą mikroskopijnych robotów wbudowanych w ludzkie DNA. Chmura obliczeniowa będzie mieć za zadanie wspomagać zdolności intelektualne człowieka w codziennym funkcjonowaniu, a także pełnić rolę dodatkowej składnicy danych, między innymi dla naszych wspomnień. 25 lat temu Kurzweil trafnie przepowiedział erę smartfonów i okulary do rozszerzonej rzeczywistości. Skoro w 2030 r. mamy być maszynami „z mózgiem zwieszonym w chmurze”, pośpiech staje się zrozumiały.

Łącząc wcześniejsze fakty, coś może być na rzeczy. Przypomnę, że 29.01.2013 r. (kin 246, 12 Łącznik, Fala Orła, siła wizji) UE przyznała 1 mld euro na skonstruowanie elektronicznego modelu mózgu ludzkiego; każdy z uczestniczących w projekcie krajów pracuje nad jednym ściśle określonym sektorem; nie wiadomo, kto miałby połączyć poszczególne programy w jeden system i kto dzierżyłby "klucz" do centralnego komputera.

Polacy nie są ksenofobami

W tej chwili każdy, kto jest przeciwny przyjmowania uchodźców, ma wątpliwości lub śmie zadawać pytania, natychmiast nazywany jest KSENOFOBEM. Pani premier posunęła się jeszcze dalej, przyrównując tę myślącą część społeczeństwa do „ksenofobicznych sobowtórów Kaczyńskiego”, którzy przy okazji chcą wysadzić w powietrze Unię i solidarność wspólnotową. Unii nie trzeba wysadzać, ona dąży do tego sama. Znakiem-informacją był pożar w Brukseli, w maju 2009 r. Ogień wybuchł w podziemnym garażu, szybami wentylacyjnymi wdarł się na 13 piętro i strawił gabinet J.Barroso, szefa KE. To, co dziś widzimy, to „wirtualny korpus pozbawiony stóp i głowy”. UE swój cel osiągnęła: pozyskała i zagospodarowała rynki zbytu w krajach byłego bloku wschodniego, teraz chce je przekształcić w swoje nieformalne neokolonie. Za chwilę pod byle pretekstem zacznie zamykać granice, stosować przymus, odcinać dotacje. Pani premier od razu nazwałaby taki punkt widzenia eurofobią.

Nie jest to ani eurofobia, ani ksenofobia, ani ewo-fobia, lecz „psi węch”, szósty zmysł PSA. Polacy nie są ksenofobami, budzą się, zaczynają myśleć. Ludzie mają dość codziennego wertowania tematu uchodźców, nudnych potyczek na linii Kopacz – Kaczyński, PO – PiS. Polacy chcą znać konkrety, a rząd milczy. Zadają pytania i nie słyszą odpowiedzi. W kwietniu napłynie duża fala imigrantów, a społeczeństwo nie wie:
□ Ile osób przyjmiemy, czy będą to rodziny, czy single? □ Jaki będzie roczny koszt ich utrzymania? □ Ile wyniosą ewentualne daniny wpłacane do kasy unijnej z tytułu odmowy ich przyjęcia? Wg ostatnich zapowiedzi Polska płaciłaby ponad 32 tys. zł za 1 osobę.
□ Czy uchodźcy będą podlegać polskiej jurysdykcji? Czy stosowanie praw szariatu w zakresie sądownictwa i spraw społeczno-obyczajowych zostanie oficjalne zakazane?
□ Czy muzułmanie zaakceptują równouprawnienie kobiet muzułmańskich z mężczyznami?
□ Policja także ma swoje obawy, bo jak dotąd nie dostała żadnych instrukcji z ministerstwa, w jakim zakresie wolno jej będzie interweniować, kiedy zostanie wezwana do rodzin muzułmańskich.
□ Czy Niemcy zagwarantują Polsce, że granica nie zostanie zamknięta? Większość uchodźców po otrzymaniu u nas statusu uchodźcy, natychmiast opuszcza nasz kraj i udaje się na Zachód.

Wybiórcza dobroć

□ Opinię publiczną może bulwersować fakt, że uchodźcy nie cenią naszej pomocy. Przykładem jest incydent w Środzie Wlkp. Parafianie zapewnili syryjskiej rodzinie mieszkanie i pracę, ta jednak była zaledwie 1 dzień. W nocy przyjechało auto na niemieckich numerach i pod osłoną nocy rodzina wyjechała, nie mówiąc dziękuję. Spośród 150 osób sprowadzonych do Polski przez Fundację "Estera", ponad połowa już opuściła nasz kraj.

□ Wewnętrzny bunt może wyzwalać też skrajna polaryzacja w naszym kraju. Przykładem jest Łódź i próba eksmisji kobiety w ciąży z trójką dzieci. Kobieta straciła pracę, bezskutecznie prosiła opiekę społeczną i rożne urzędy o pomoc, ale jej nie dostała, bo zabraniały tego procedury. Eksmisja została przełożona, bo zwykli wrażliwi ludzie spięli się łańcuchami i nie wpuścili ekipy eksmisyjnej do budynku. W drugim kolei kadrze pokazuje się przestronne mieszkanie, przygotowane przez MONAR dla wielodzietnej rodziny z Syrii. Co więcej, pracownicy MONARU zwrócili uwagę ekipie telewizyjnej na jadalnię z ogromnym stołem i stylowymi krzesłami wokół, aby uchodźcy czuli się komfortowo. Pomagajmy cudzoziemcom, ale nie zapominajmy o dramatach polskich rodzin.

Lęk przed zamachami

Zamachy terrorystyczne mogą zdarzyć się zawsze i wszędzie, więc nie należy wpadać w panikę. Nikt nie jest w stanie nad tym zapanować. Od czuwania są służby specjalne i to na nich musimy polegać. Faktem jest, że Państwo Islamskie już wiele miesięcy temu poczyniło kroki, aby stworzyć punkty kontaktowe w Polsce. Informowały o tym media.

Problematyka religii w szkołach

Muzułmanie trudno asymilują się w kulturze zachodniej, a my wciąż nie wiemy, jak rząd chce im w tym pomóc. Nikt nie podnosi kwestii nauczania religii w szkołach. Czas najwyższy, by wyprowadzić religię ze szkół do sal katechetycznych, a w jej miejsce wprowadzić przedmiot RELIGIOZNAWSTWA i etyki. Nauczanie religii powinno się odbywać w aurze sacrum, a nie profanum. Wówczas dzieci mogłyby poczuć jej faktyczną duchowość, a szkoły uwolniłyby się od zgubnych podziałów na katolików, ateistów, innowierców. Edukacja dzieci w duchu otwartości do dzieci z innych krajów i kultur zaczyna być niezbędna.

Podsumowując:
O mózg ssaczy jeszcze długo będą walczyć ze sobą dwie potężne siły: Fanatyczna POLITYKA i Fanatyczne RELIGIE, choć w rzeczywistości od zawsze żyją one w symbiozie i na koniec zawsze dzielą się „łupem”.


Niedziela, 20 września 2015 – dzień Białego Magnetycznego PSA

Potrójny OC – to optymalny dzień na przekłucie balonu autoagresji i obniżenie ciśnienia emocji. Taką moc ma ceremonia oczyszczania i harmonizowania dziewięciu kręgów pamięci planetarnej „Bolontiku”. Dlatego przyłącz się o dogodnej dla ciebie porze, bo w przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Szczegółowe wskazówki dot. Bolontiku w broszurze Co przyniesie rok 2015–2016?


PODZIĘKOWANIE

Dziękuję wszystkim majańskim duszom za każdy DAR Serca – w tym 10 Men z Torunia, Elżbiecie J. z Bełchatowa i Teresie M. z Bielska-Białej – za bezinteresowność i energetyczne wsparcie dla mojej pracy nad rozprzestrzenianiem tej wielkiej, uniwersalnej wiedzy i podtrzymywaniem płomyka nadziei, że ludzie się obudzą i świat odmieni się na lepsze. Dar SERCA to czysta energia, która powraca zwielokrotniona.

Zgodnie z Waszą wskazówką, nr rach. bankowego Wydawnictwa PULSAR, na który można przekazywać dobrowolne Cegiełki to: 82 1140 2004 0000 3802 3635 5582, tytuł przelewu „DAR”. Każdy DAR jest na bieżąco księgowany, fakturę darczyńcy otrzymują mailem (nie zapomnieć o podaniu adresu mailowego). Transparencja jest podstawą uczciwej wymiany i swobodnej cyrkulacji energii.

In lak’ech


[18.09.2015 /12 Lamat P]Zarzuty pod adresem Fundacji Estera


Fundacja Estera, której „polityka imigracyjna” od początku budziła wątpliwości, sprowadziła do Polski 150 syryjskich uchodźców i już są problemy. Syryjczycy czują się oszukani, bo myśleli, że w Polsce czekają na nich rajskie warunki i będą mogli w spokoju przeczekać zagrożenie. Antoine Char, syryjski imigrant, w liście przekazanym m.in. do mediów i kurii skarżył się na warunki, jakie chrześcijanie z Syrii zastali w Polsce:

– „Mieliśmy otrzymać pomoc finansową, nie otrzymujemy. Fundacja Estera miała wszystko zapewnić i we wszystkim pomóc, ale nas oszukała. Nie mamy co jeść. Przyjechałem z odrobiną oszczędności, ale już wszystko wydałem. Fundacja ulokowała nas w Pruszkowie w małym 30-metrowym mieszkaniu. Jest nas szóstka; śpimy na podłodze”. Dodał, że od przybycia dostał na całą rodzinę tysiąc złotych, że fundacja się nimi nie interesuje i przestała odpowiadać na telefony. – "Wolimy umrzeć w Syrii niż tutaj z głodu", oświadczył.

Fundacja, tłumacząc się z zarzutów, wyjaśniła, że to, co dostali imigranci, to najlepsze warunki przyznawane w takich sytuacjach. Miesięcznie pięcioosobowa rodzina otrzymuje 3 tys. złotych. Pieniądze na ich utrzymanie pochodzą od kościołów, parafii, społeczności lokalnych, ludzi dobrej woli i od angielskiej fundacji Baranbas Found. Zdaniem prezesa: „Syryjczycy są niewdzięczni i niegospodarni, nic im się nie podoba. Nie doceniają, że nie musieli przeprawiać się przez morze ani przebywać w ośrodkach dla cudzoziemców, lecz przylecieli wyczarterowanym samolotem. Ważne, że są bezpieczni”.

Kto mówi prawdę – nie wiadomo? Dziwi natomiast fakt, że nikt nie monitoruje działań fundacji pod kątem wywiązywania się z postanowień. Gdzie są polskie służby, kompetentne urzędy? Gdzie jest skarbówka? Ktoś powinien sprawdzić, czy lub gdzie odpływa sporne 2 tys. złotych.

Zaskoczeniem jest również to, że Estera zamierza sprowadzić do Polski kolejne 1500 chrześcijan z Syrii. Jak to możliwe? Przecież pani premier zapewniała opinię publiczną, że zgoda była jednorazowa. Czy sytuacja wymknęła się spod kontroli państwa?


[1.09.2015 /1 Caban]
PROBLEMATYKA UCHODŹCÓW
● Przyjmować czy nie przyjmować?
● Co znaczy NieuniknioneProblematyka uchodźców z Bliskiego Wschodu to temat najbardziej nurtujący Europę. UE na starcie popełniła błąd, myląc swój status. Jest ona związkiem gospodarczo-politycznym 28 państw członkowskich, a nie organizacją humanitarną z obozem dla uchodźców. Zamiast konsekwentnie szukać rozwiązania na forum ONZ, zbyt otwarcie wyszła uciekinierom naprzeciw. Pochopna gotowość Unii do przyjmowania imigrantów zachęca coraz większe rzesze Afrykańczyków do wsiadania na łodzie i przeprawianie się przez Morze Śródziemne do Europy. Teraz Bruksela chce przerzucić odpowiedzialność na wszystkie kraje członkowskie, podrzucając im „konia trojańskiego”. Wstępnie chodzi o 60 tys. osób. Nic dziwnego, że trafia na opór. Największymi przeciwnikami wobec narzucania obligatoryjnych kwot uchodźców są m.in. Węgry, Rumunia, Czechy, Litwa, Estonia, Finlandia, Wielka Brytania. Kryteria dystrybucji uchodźców wg wskaźnika PKB, powierzchni kraju i liczby ludności ostro skrytykowała też Francja i Hiszpania. Nasz rząd zgodził się przyjąć 2200 osób z Syrii i Erytrei, choć Unia sugerowała 2900 osób.

W odpowiednim momencie na naszej scenie narodowej pojawił się wreszcie ktoś, komu nie jest obojętna polska racja stanu i bezpieczeństwo obywateli. To prezydent A.Duda. Stając ponad interesami partyjnymi, w kwestiach uchodźstwa odważył się dobitnie powiedzieć unijnemu dyktatowi stop, za co spotkał się z ogromną krytyką ze strony rządu i mediów.

Podczas wizyty w Berlinie prezydent oznajmił, że ws. uchodźców z Bliskiego Wschodu jest jak najbardziej za udzielaniem pomocy humanitarnej, ale oczekuje tej samej solidarności unijnej w kwestiach problematyki uchodźstwa z Ukrainy, ponieważ Polska jest także pod presją imigracyjną ze Wschodu Europy. KE lekceważy temat i forsuje wyłącznie interes państw zachodnich. W tym roku Polska spodziewa się ponad milion przyjazdów z Ukrainy, a jeśli wojna obejmie cały kraj, ta kwota drastycznie się zwiększy. Podkreślił też, że UE powinna koncentrować się na przyczynie i powstrzymaniu fali imigracji, a nie na jej skutkach. Prezydent dał wyraźny sygnał, że Polska nie jest wasalem, a równoprawnym partnerem Niemiec. Nie dziwi więc, że te słowa nie spodobały się pani kanclerz, która nie spodziewała się słów dezaprobaty z ust polskiego polityka.

Przed każdą wizytą zagraniczną (także tą w Berlinie), o czym opinia publiczna nie była informowana, kancelaria prezydenta otrzymuje oficjalne stanowisko rządu nt. polityki zagranicznej państwa (źródło: Program M.Olejnik, 30.08.). To, co przekazał prezydent w Berlinie, a wcześniej w Tallinie, było zgodne ze stanowiskiem rządu, przynajmniej tym na papierze.

Niebawem na wniosek „żelaznej kanclerz” ma zostać zwołany nadzwyczajny szczyt unijny ws. relokacji uchodźców. I najprawdopodobniej poprzez specdyrektywę zostanie wymuszony na krajach członkowskich obowiązek przyjmowania uchodźców i „solidarne” stosowanie zasad unijnej polityki azylowej, łącznie z obowiązkiem identyfikacji przez pobieranie odcisków palca i pilnowaniem, by nie uciekali do innych państw UE.


Bycie ludzkim

W jednym z programów telewizyjnych T.Iwiński (SLD) wspomniał o średniowiecznej sekcie asassynów na Bliskim Wschodzie, która de facto była organizacją polityczną do likwidowania osób niewygodnych. W swojej twierdzy miała piękny ogród, w którym młodym mężczyznom podawano narkotyk, a następnie przysyłano im do łoża piękne dziewice, aby przeżywali rozkosze fizyczne. Gdy narkotyk przestał działać, mówiono im, że byli w raju, u Boga. Rozkosze miały dać im pojęcie o szczęściu, jakie czeka ich po śmierci, jeśli godnie wypełnią powierzone im zadanie. Młodzieńcy nie lękali się odtąd śmierci, tęsknili za rajem. Gdy zaistniała potrzeba, mówiono im: „idź i zabij na dworze króla..., a pójdziesz do raju”. Sekta przetrwała do dziś pod zmienioną nazwą.

Pranie ludzkich mózgów to metoda stara jak świat. Zachodnim tego przykładem jest „kandydat mandżurski” (z. Nikt nam nie odda przyszłości, G.Fosar & F.Bludorf). Prawda jest taka: służby specjalne nie są w stanie sprawdzić, kto tak naprawdę trafia do Europy.

Warto też zwrócić uwagę na zupełnie pomijany fakt, że wśród uchodźców przeważają młodzi mężczyźni w wieku poborowym. Ratując własne życie, wielu z nich zostawia rodziny, kobiety, dzieci, starców na pastwę losu. Skoro UE będzie tak chętnie ich przyjmować, to ruch oporu na Bliskim Wschodzie nie uformuje się NIGDY. Nieuniknione przed nami.


Dlaczego Nieuniknione?

W ciągu ostatnich 260 latach historii liczba ludności zaczęła wzrastać, a od poł. XIX w. nabrała niebywałego pędu, zwiększając się dwunastokrotnie. Po raz pierwszy w dziejach ewolucji, konkretnie pod koniec Czasu Karmicznego, pojawiła się niepowtarzalna szansa naprawy szkód ze wszystkich inkarnacji w obecnym jednym życiu.

Niezliczona liczba dusz, tzw. „Śpiący”, skorzystała z nadarzającej się okazji. Pośród nich znalazły się i takie, których dojrzałość wewnętrzna była zbyt niska, ale pomimo to chciały wziąć udział w tym procesie. Osierocone, upadłe dusze przyniosły ze sobą swoje choroby i destrukcje, którymi szybko zaraziły całą Ziemię. Ewolucja zaczęła nabierać swego rodzaju samodynamiki, której nie było w ewolucyjnym planie uzdrowienia – „zaraza” wywołała ogromne spustoszenie i lęk także wśród przebudzonej części ludzkości. Proces korekty nagle się załamał. Wtedy z pomocą pospieszyły oświecone istoty, które dobrowolne inkarnowały się na Ziemi. Wiązało się to z dużym ryzykiem, ponieważ na pewien czas musiał zostać uśpiony Wyższy Duch. Zaczął się on budzić dopiero w odpowiednio dojrzałym momencie. (Z. Kompendium, J.Kössner) – Czyli teraz.

Jeżeli mówimy, że Czas Karmiczny dobiegł końca, to jest chyba logiczne, że ostatnie lata musiały być nacechowane spiętrzeniem wszelkiego rodzaju okrucieństw, irracjonalnych zachowań i orgii politycznych. Tyczy się to zarówno indywidualnych zrządzeń losu, jak i dramatów zbiorowych. Dlatego zamiast lękać się o przyszłość, powinniśmy, wzorem starożytnych Majów, dobrze przygotować się na to, co ma nadejść. Nieuniknione nie musi oznaczać złe. To, co z ludzkiego punktu widzenia postrzegane jest jako złe, może okazać się tym jedynym zbawiennym, nawet za cenę ludzkiego życia i cierpienia.

Ziemia jest do granic przeludniona, a Czas Karmiczny się domknął, dlatego znaczna ilość istnień zostanie odwołana. W nadchodzących latach liczba ludności na świecie zacznie się sukcesywnie zmniejszać.

Od tej właśnie strony spójrzmy na obecną problematykę Bliskiego Wschodu. Choć karmy do zadośćuczynienia już nie ma i nie obowiązuje zasada „ząb za ząb”, to smog karmiczny wciąż egzystuje świadomości ludzi i ludzie sami muszą go zneutralizować. Status kobiet do dziś nie został tam zrównany ze statusem mężczyzn. Silniejsi ratują się ucieczką, słabsi pozostają. Sam sobie odpowiedz, czy to miłość do bliźniego, czy tchórzostwo. Z uwagi na zbiorową odpowiedzialność problem bliskowschodni musi rozwiązać się lokalnie. (Mówił o tym J.Kössner podczas seminarium w 2006 r., pisałam o tym w książce 2012. Początek końca czy radość początku?) „Pożar” musi zostać ugaszony przez tamtejsze społeczności i narody, albo „ogień” strawi wszystko do cna. Wtedy od „kul ognia” zginą zarówno prawi i nieprawi.

UE biorąc na siebie to brzemię, ściągnie na nas nieszczęście. Czy chcemy mieć także u nas ataki terrorystyczne? 29 sierpnia przewodniczący ONZ zaapelował do Europy o humanitaryzm i pomoc uchodźcom. Dlaczego nie zaapelował do szefów rządów na wszystkich kontynentach o otwarcie granic dla imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki?


Miłość do bliźniego

Uniwersalne Prawo Czasu mówi: „dopóki nie pokochasz siebie, nie pokochasz bliźniego”. Nie ma w tym egocentryzmu, lecz świadomość celu, odpowiedzialność, dojrzałość. Świadoma miłość do bliźniego to także zdolność powiedzenia NIE! (analogia ze świadomością AHAU, Żółtego Słońca).

Można i trzeba pomóc komuś w potrzebie, podzielić się z nim chlebem, ale na miarę możliwości. I na pewno nie dlatego, że ktoś nas do tego zmusza. Wtedy nie jest to pomoc, lecz współudział w wywieraniu presji i umacnianiu dyktatury. I wcześniej czy później, trzeba spodziewać się konsekwencji.

Wszyscy – politycy, księża, katolicy, którzy tak uporczywie domagają się przyjmowania uchodźców z Bliskiego Wschodu i odwołują się do nauk Jana Pawła II i miłości do bliźniego, niech odpowiedzą publicznie, czy daliby schronienie choć jednemu uchodźcy pod własnym dachem albo czy udostępniliby swoje okazałe dacze rodzinom imigrantów. To byłby prawdziwy akt miłosierdzia. – „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi!”, nauczał przecież papież.

Najprościej jest rzucić datek na tacę i mieć pozornie czyste sumienie. O wiele trudniej jest poświęcić chwilę czasu, regularnie przesyłać energię w regiony niszczone bratobójczą wojną i neutralizować smog mentalny w pamięci planetarnej Ziemi. To jest przejaw prawdziwej miłości do bliźniego, akt świadomego współczucia dla cierpiących narodów.


Kwestia bezpieczeństwa

90 proc. Polaków jest przeciwna przyjmowania uchodźców z Bliskiego Wschodu. Czy rząd ma prawo ignorować głos obywateli? Argumenty ludzi są słuszne. Uważają, że nie stać nas na to: mamy bezrobocie, brakuje mieszkań komunalnych, szwankuje system lecznictwa, wymiar sprawiedliwości. Nie ufają też służbom specjalnym, pogrążonym są w wewnętrznym kryzysie. Ludzie już teraz nie czują się bezpiecznie we własnym kraju.


Dlatego szanujmy naszego leworęcznego prezydenta, bo ma zadatki na prawdziwego męża stanu. Jak każdy człowiek ma on swoje słabości i zalety. My też je mamy – i to od urodzenia (dary mądrości światła i dary mądrości cienia). Urodził się on w dniu 13 LAMAT, Żółtej Kosmicznej Gwiazdy na Fali Żółtego Wojownika (16.05.1972, kin 208). To nie przypadek. Można powiedzieć, że zesłały go nam „Gwiazdy”. Oby tylko nie zmanierowała go wielka polityka.

In lak'ech


[31.08.2015 / 7 Oc P na Fali Kan]


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
   następne 8 »