Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
CISZA przed BURZĄ
● Na zarzut głupoty wrażliwy jest głupiec
● Rozpad i Przełom
● Równoważenie przeciwieństwW okresie od 13 grudnia do 9 stycznia poruszamy się w spektrum szóstego RYTMICZNEGO miesiąca, odpowiadającego za równoważenie toczących się procesów. W tym czasie „masa” programu naprawczego na rok 2015-2016 i „masa” ludzkich dokonań zostaną postawione na wagę, abyśmy poznali ich ciężar i proporcje. W książce Przewodnik (str. 42) czytamy:

„Jeżeli w tym okresie wyłonią się intensywne energie lub niebezpieczne sytuacje, zagrażające realizacji programu, siła SZÓSTEGO księżyca zmniejszy je do znośnych wielkości… Obserwacja wydarzeń w szóstym miesiącu pokaże nam, jakie zagrożenia zostały zażegnane, które argumenty przemówiły do ludzi, jakie napięcia i przy pomocy jakich środków zostały rozładowane. Zobaczymy też, jakie poprawki zostaną „wgrane” do programu roku w celu zrównoważenia biegu wydarzeń. Będziemy mogli zaobserwować swego rodzaju ciszę przed burzą, szczególnie w dziedzinach, w których coś ma się zmienić niebawem albo najpóźniej do końca dziesiątego księżyca” [tzn. do 1.05.2016].


Wejście energii „szóstki” zbiegło się z coroczną manifestacją pod przewodnictwem prezesa J.K., wieczorem zaś miały miejsce protesty pod jego domem. – Przejaw ludzkiej głupoty! Dom to miejsce osobistego azylu, święta przestrzeń każdego człowieka. Nikomu nie wolno jej naruszać! Następnego dnia rozpętała się burza o słowa prezesa o Polakach „gorszego sortu”. Z mównicy sejmowej posłowie opozycji zażądali przeprosin. Prezes słynie ze specyficznej, pokrętnej retoryki, jakby z innej epoki, i nie trudno zdemonizować jego każdą wypowiedź. Poświęcanie mu tyle uwagi w takim miejscu jak parlament, to doładowywanie jego pychy. Czy taka jest rola Sejmu RP? – „Gdyby głupota miała skrzydła, to zarówno sprawcy, jak i ci wszyscy obrońcy „narodu” fruwaliby jak jurajski archeopteryx, szczerzący ostre zęby i wystawiający pazury wyrastające ze skrzydeł.

Trzeźwość myślenia zachował P.Kukiz. Zbulwersowany niekończącym się jazgotem, usiłował przywołać posłów do porządku, grzmiąc: – „Ja nie podpisywałem kontraktu na pracę w cyrku… Weźmy się za pracę merytoryczną… Chcecie się ciąć między sobą? To niech partie robią to poza Sejmem. Jesteśmy w pracy, a nie na prywatce”.

Gdzie dwóch się kłóci

Gdzie dwóch się kłóci, tam trzeci korzysta. Sytuację błyskawicznie wykorzystał biznes, wypuszczając na rynek koszulki z nadrukiem „Polak gorszego sortu”, media zaś zrobiły darmową reklamę.

Ci, którzy będą je nosić, nie wiedzą, kogo lub co tak naprawdę będą wspierać energetycznie. Nadruk tak jak logo to neutralny archetyp. Mocy nabiera wtedy, kiedy zostanie przywołany do życia. Producent koszulek będzie czerpał profity finansowe, a nosiciele dwuznacznych koszulek, płacąc pieniądze, będą umacniać swoją niewolniczą mentalność i niższość oraz afirmować wyższość prezesa. Im więcej osób założy te koszulki, tym silniejsze stworzą pole energii karmiącej ego prezesa – kosztem ich sił witalnych. Takim osobom można tylko współczuć... Cóż...

»Na zarzut głupoty wrażliwy jest tylko głupiec«

Egzorcyzmy i maskowanie

● Być może niektórym wyda się to dziwne, ale kolejnym zdarzeniem, którego nie należy bagatelizować, była Procesja Różańcowa i modlitwy z egzorcyzmami przed redakcją „GW” i telewizją. Wielu ludzi jest tym zniesmaczonych, zaczyna się zastanawiać, czy w Polsce nie wynurzyła się jakaś tajemnicza "sekta", tajne oficjum pseudomoralności, które poprzez "namaszczonych wybrańców" próbuje paraliżować wolność słowa i działania całego rządu. Najpierw był oblegany teatr we Wrocławiu i wpadka ministra kultury i dziedzictwa narodowego, potem prewencyjnie sprawdzany repertuar teatru w Krakowie, teraz mieliśmy egzorcyzmy na ulicach. W międzyczasie usunięto flagę unijną z rady ministrów, osłabiając energetykę przestrzeni o wibrację niebieskiego koloru. A zaczęło się od kontrowersyjnej klauzuli sumienia. Dziwne, że TK to przypieczętował.

● W szóstym księżycu najbardziej „wybuchową” sprawą, z oddźwiękiem międzynarodowym, stało się nocne przejęcie siedziby eksperckiej kontrwywiadu wschodnioeuropejskiego na polecenie ministra obrony narodowej (18.12.2015 /12 Wicher). Czy nie można było tego zrobić za dnia? To budzi prawdziwą grozę… Co będzie dalej?... Powtórka z historii?… A może to początek końca?...

● Nasuwa się konkluzja, że przed następnymi wyborami, należałoby poddać testom psychiatrycznym wszystkich kandydatów na posłów, a kandydatów do rządu oprócz wspomnianych testów także badaniom na wariografie.

● Skandynawia. Szokująca może okazać się zapowiedź o wycofaniu z obiegu gotówki od nowego roku w Danii, wstępnie w placówkach handlowych i usługowych, na stacjach benzynowych i w restauracjach (płatność kartą lub telefonem, w przyszłości kciukiem). Następna będzie Szwecja i Norwegia. Wielu ekspertów finansowych obawia się, że ten krok uczyni z ludzi niewolników systemu bankowego. Na obrót bezgotówkowy już od 10 lat przygotowują się przestępcy.

Zdrowi na umyśle

W sobotę, 19 grudnia (13 Ahau P /Słońce, ostatni kin Tzolkin) odbędą się kolejne manifestacje obywatelskie w obronie demokracji w Polsce (KOD), które domkną wydarzenia pierwszego tygodnia szóstego księżyca. Ich rangę i wiarygodność obniża obecność polityków opozycji i agitacja prowadzona w liceach. Jak poinformował P.Kukiz, KOD sponsoruje nieformalnie George Soros, bankier pochodzenia węgiersko-żydowskiego, fundator Fundacji Batorego (żródło: bankier.pl). Prawdziwym protestem obywatelskim były protesty internautów przeciw ACTA. Na szczęście za parę dni będą święta – trzy dni wytchnienia dla ciała i umysłu.

Dla poprawy nastroju dodam, że heksagram dopełniający obraz szóstego księżyca mówi o „ROZPADZIE” (nr 23), a heksagram nakreślający działania w międzyczasie zapowiada „Przełom” (43).

Pogódź się z przemijaniem rzeczy nietrwałych... Poddaj się wymogom czasu... Trop bezwzględnie zło w otoczeniu i we własnej duszy... Wyrwij z korzeniami najmniejszą jego drobinę... Niebezpiecznie byłoby przedwcześnie triumfować, bo nawet najdrobniejsza pozostałość zła może odrosnąć. (M.Piasecka, I Cing w obrazkach, s. 148 i 153)

● Za najpiękniejszy akcent w rytmicznym księżycu trzeba uznać akcję licealistów z Poznania, którzy za zebrane pieniądze podarowali 50-letniemu mężczyźnie elektryczny wózek inwalidzki. W młodości stracił on obie nogi w wypadku.

Przestroga jaszczurki

Zwierzęcy patron miesiąca – JASZCZURKA – mówi o maskowaniu się, odnowie, regeneracji energii. W "zodiaku 13:20" JASZCZURKA przestrzega przed oddawaniem własnych sił innym istotom i bytom sfery cienia, nadużywaniu władzy, dominacji, przydawaniu sobie zbyt wielkiego znaczenia, obarczanie innych odpowiedzialnością... Może wskazywać na siły demoniczne, odbieranie energii przez męską stronę [brzmi znajomo!]. W kulturach afrykańskich uważana jest za władczynię przemiany w zło. (Za J.Ruland, Siła Zwierząt, s. 79)

******

Odkryłem największą pomyłkę ludzkości:
Wszystkie MĄDROŚCI w księgach zamknięto –
GŁUPOTA pozostała na wolności.

Marek Monikowski.

Bolontiku

W niedzielę, 20 grudnia, w pierwszym dniu Fali SMOKA skupmy się szczególnie na piątym, szóstym i/albo siódmym kręgu i ujmijmy w nich imiennie Polskę i wszystkich Polaków – bez wyjątku. IMIX, Czerwony SMOK to symbol Pramatki, Matki Ziemi, która kocha wszystkie swoje dzieci jednakowo.

In lak'ech


[Piątek, 18.12.2015 /12 Cauac]Gwiezdny RAPORT LAMAT
● Kult jednostki ● Pycha, obsesja, fanatyzm kulturowy
● Współczesny Rejtan ● Trzy ostrzeżenia ● "Kartonowa" prezydentura„Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana”, Heraklit z Efezu.

Takiego grudnia jak obecnie nie mieliśmy od czasów stanu wojennego. Zamiast pokojowego impulsu świąt Bożego Narodzenia zafundowano nam zamęt, „szopki uliczne”, pełzające widmo puczu albo stanu wyjątkowego z perspektywą wojska i czołgów na ulicach. Przedmiotem spornym jest oczywiście Trybunał Konstytucyjny, bezpośrednim sprawcą kryzysu jego sędziowie i poprzednia partia rządząca, która zawłaszczając TK, podpaliła demokrację. Natomiast obecna formacja rządząca, której brakuje fachowców i ogłady politycznej, nie mówiąc o dyplomacji, wykorzystując błąd PO, dolewa benzyny do ognia i komplikuje sprawę. Poprzednicy też łamali konstytucję i nie wykonali aż 48 wyroków TK, ale potrafili zminimalizować to doskonałym piarem. Obecne władze robią podobnie tylko że w sposób bezpardonowy, wręcz nieokrzesany.

Paradoksem jest to, że wszystkie strony konfliktu mają „rację” i w tej samej mierze wszystkie jej nie mają. W rzeczywistości obecna batalia o TK to nie walka w obronie demokracji, lecz walka o władzę, podsycana przez zachodnie korporacje i instytucje finansowe, wyprowadzające z Polski gigantyczne pieniądze (podobnie jak z Grecji). Sprawy nabrały rozmachu, kiedy rząd zapowiedział opodatkowanie banków i marketów. Bezpłatnym paliwem napędowym są – jak zwykle w takich sytuacjach – emocje poróżnionych Polaków.

Ekonomiści wieszczą zgubne skutki, uznając pomysł za absurd, a tymczasem od 1 stycznia 2016 r. jedenaście krajów unijnych (w tym Francja, Niemcy, Belgia) wprowadziło podatek od transakcji bankowych między instytucjami finansowymi. Czyli można... Nie wszystko, co planuje rząd, jest złe, ale brakuje mu specjalistów, stąd nieporadność i wpadki.

Nie próżnują też media, codziennie bombardują opinię publiczną jednym tematem, od którego można już dostać alergii, kreując lidera opozycji na „współczesnego Rejtana” i przyszłego „męża stanu”. Biega on od studia do studia, z radia do telewizji i z telewizji do radia, i wszędzie mówi to samo – logicznie z punktu widzenia ekonomii, ale bez uwzględnienia czynnika ludzkiego. Zyskuje coraz więcej zwolenników i jest to naturalne (o tym w dalszej części). Natomiast jego ostanie wystąpienie w sejmie i brak szacunku dla przeciwnika jest wielce naganne („Niech pani nie puka się w łeb”). Nie przeprosi, nie pozwala mu na to pycha. A szkoda.

Raport gwiezdny LAMAT wskazał jeszcze jedno widmo – „fanatyczną trójcę”, która trzęsie Polską. Najpierw zawłaszczyła rząd, potem ubezwłasnowolniła prezydenta, teraz chce uczynić pałac prezydencki prywatnym folwarkiem. To jest największe zagrożenie dla szczątków polskiej demokracji. Kryzys konstytucyjny można zażegnać, siadając do rozmów przy wspólnym stole. Natomiast z fanatyzmem, krzyżowcami, psychopatią tłumu nie da się podjąć dialogu. Trzeba o tym mówić, zanim wkroczy cenzura prewencyjna.

Powszechne oburzenie wywołała zapowiedź o kolejnej tablicy pamiątkowej przed pałacem prezydenckim i upaństwowienie miesięcznic smoleńskich, czyli warta honorowa dwóch żołnierzy każdego 10. miesiąca. To już nie tylko absurd, to obsesja, syndrom „choroby smoleńskiej”. Prezydent L.Kaczyński był mądrym politykiem, teoretykiem prawa, oddanym Polsce, za życia ośmieszanym przez media, a docenionym dopiero po śmierci. Nie może być jednak zgody na kult jednostki, te lekcje mamy już za sobą. W przeciwnym razie zamiast kursu ku etycznej wspólnocie, zaczniemy dryfować w kierunku Korei Północnej.


TRZY ostrzeżenia

Prawa Uniwersalne mówią, że każdy stwórca inkarnowany w naszych czasach, znalazł się tu po to, by na własnej skórze doświadczyć skutków własnego stworzenia, i albo je naprawić, albo samodzielnie zniszczyć. Taką szansę dostała PO, ale ją zaprzepaściła i musiała odejść. (Prezydent i premier w czerwcu 2013 r. skręcili kostkę /w Fali Zwierciadła "C", w centralnej kolumnie Tzolkin). Teraz kolej na PiS. Prezes dostał trzy ostrzeżenia, czwartego może nie być!

● Pierwsze, 28.01.2007 r., w dniu 5 Orła na Fali Małpy (kin 135 "C"):
Premier J.K. przewrócił się na dziedzińcu pałacu prezydenckiego i złamał lewą rękę, gdy szedł w odwiedziny do brata.
● Drugie, 24.03.2015 r., w dniu 3 Psa na Fali Gwiazdy (kin 250):
Tuż przed konferencją prasową prezesa kartony z imponującą liczbą głosów poparcia dla kandydatury A.Dudy ustawione w piramidę nagle runęły na podłogę. Był to jednocześnie znak ostrzegawczy dla obecnego prezydenta, że „kartonowa prezydentura” może rozsypać się szybciej, niż myśli.
● Trzecie, 18.11.2015, w dniu 8 Księżyca na Fali Wiatru (kin 229):
Prezes przewrócił się na schodach przy wyjściu z sali sejmowej, naprzeciw krzyża wiszącego na drzwiami. Było to w dniu expose premier B.Szydło.

Miejmy nadzieję, że prezydent (ur. 13 Gwiazda) i pani premier (ur. 12 Człowiek) w porę przejrzą na oczy i wyzwolą się spod tajemniczego, zniewalającego jarzma. Przypominam: prezydent odzwierciedla dominującą świadomość narodu, a premier – kierunek mentalnego rozwoju. Tu jednak na drodze pojawiała się pułapka – samozwańczy, nieformalny szef rządu. Wywołało to energetyczny rozdźwięk na szczeblach władzy, dezorientację wyborców, rozdwojenie jaźni. W efekcie końcowym przecenianie rozumu i siły zjednoczyło opozycję, czego prezes nie zdołał przewidzieć.


Merytokracja

W kampanii wyborczej A.Duda i B.Szydło posługiwali się retoryką etycznej Ziemi, zobowiązali się służyć narodowi i dobru kraju. Mówili o jedności, budowaniu wspólnoty, równości, praworządności. Byłoby szkoda, gdyby nie dotrwali do końca, bo ich program jest faktycznie prospołeczny. To właśnie interesuje przeciętnego człowieka, a nie rozgrywki międzypartyjne. Ludzie chcą pracy, prawa do wyboru wieku emerytalnego, skrócenia kolejek do lekarza, ograniczenia przywilejów dla elit. Nie chcą patrzeć, jak bezrobotnym matkom wydziera się z ramion dzieci i oddaje do rodzin zastępczych z powodu biedy, a imigrantom przydziela pełnowartościowe mieszkania, wyposaża w markowe rzeczy (np. kosmetyczki od Douglasa), sprzęt wysokiej jakości. Ludzie to widzą i nic dziwnego, że się burzą. Polska przyjęła 150 Syryjczyków i blisko 800 tysięcy ukraińskich imigrantów, a Unii nawet nie drgnęła powieka. Nie stać nas na kolejną falę gości z Bliskiego Wschodu. Zachód nie ma prawa mówić, że Polacy są ksenofobami.

W UE rządzą sami merytokraci, którzy zdławili prawdziwą demokrację, przekształcając kapitalizm demokratyczny w kapitalizm regulacyjny ze szkodą dla obywateli. Tu tkwi faktyczne źródło kryzysu społecznego, konstytucyjnego i innych. Na to zwrócił uwagę J.Żakowski, publicysta "Gazety Wyborczej".

Z kampanii wyborczej jednoznacznie wynikało, że prezydent i pani premier będą chcieli odwrócić ten trend i było to z pewnością pozytywne, ale na drodze stanął prezes i jego dwaj zausznicy … i, niestety, ludzka pycha, obsesja, fanatyzm kulturowy. To musi runąć. Ważne aby nie dostarczać im emocjonalnego paliwa. Temu służy ten artykuł.

Dziś za wcześnie ferować wyroki. Wszystko, co nowe, rodzi się w bólach. Najrozsądniejsze rozwiązanie wyjścia z impasu zaproponował P.Kukiz, ale ani partia rządząca, ani opozycja nie są tym zainteresowane. Merytokraci nie ustąpią łatwo, będą się bronić. W PiS-ie też może dojść do buntu, już pojawiają się głosy niezadowolenia. W niedzielę, w "Loży Prasowej" J.Żakowski powiedział: "Ani PiS, ani PO, ani Nowoczesna nie rozwiążą obecnych problemów. Nadzieją są ruchy obywatelskie pod warunkiem, że nie zostaną zawłaszczone przez polityków, jak to się stało ostatnio".

»Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana«

Coraz więcej osób zaczyna skupiać się na rozwoju duchowym i przestaje interesować się tym, co dzieje się wokół nich, w kraju i na świecie. Tym razem warto zrobić wyjątek, ponieważ Fala GWIAZDY, jako najwyższa instancja kontrolna Tzolkin, nie stawia na duchowość, lecz na fizykalność, potencjał mentalny i interakcje. To jest naszym fundamentem i bazą wyjściową do późniejszych „wzlotów duchowych”. Bez tego można jedynie bujać w obłokach, łudzić się, że coś pozytywnego robi się dla siebie i przyszłości.

In lak'ech


[Poniedziałek, 14.12.2015 /8 Men]Trójkąt – Kwadrat – Okrąg
● Problemem jest system
● Odłączenie „kroplówki” – przełom ewolucyjny»Kiedyś obawiano się rządów zdziczałego tłumu.
Dziś zagrożeniem są rządy zdziczałych jednostek«


W książce Przeskok ewolucyjny autorzy przyrównali ewolucję formy rządów do trzech figur geometrycznych. (Cytaty w cudzysłowie pochodzą z ww. książki.)

● TRÓJKĄT to pierwsza forma rządów, mająca odgórny charakter, czyli władza wodzów, królów, cesarzy. Wódz narzuca poddanym swoje prawa. "Trójkąt symbolizuje piramidę zależności… jest elementarną, by nie powiedzieć: infantylną formą przywództwa". Nieświadoma ludność trwa w zależności, przypominającej zależność dzieci od rodziców, i oczekuje od przywódcy zaspokojenia wszystkich potrzeb.

● KWADRAT to druga forma rządów – demokracja, czyli rzeczpospolita. "Wiąże się z pewnym zestawem reguł i uzgodnień ustanowionych przez ogół, zapisanych np. w konstytucji… Ta forma rządów opiera się na woli obywateli, a więc reprezentuje niezależność". Jednak demokracja to nie żywy organizm. Mimo iż "jej działanie było unormowane przez konstytucję i prawo, pozostawała martwą maszyną, pozbawioną naturalnego autorytetu moralnego. I tak jak każda maszyna, mogła być wykorzystana do takich celów, do jakich zechcieli jej użyć ci, którzy nią sterowali". Z biegiem lat suweren – NARÓD znalazł się daleko od faktycznego stanowiska sterowania. I dziś, my, suwereni, tkwimy gdzieś na tylnym siedzeniu, o ile nie w bagażniku... Rzecz stworzona przez naród jest obecnie kierowana egoistycznymi interesami tych, którzy uważają się za politycznie najlepiej przystosowanych do walki o byt… Kiedyś obawiano się rządów zdziczałego tłumu. Dziś, wobec braku autentycznego głosu opinii publicznej, nowym zagrożeniem są rządy zdziczałych jednostek".

● OKRĄG to trzecia forma rządów – współzależność, która może nam umożliwić urzeczywistnienie jawnego przeznaczenia ludzkości. "Każdy punkt okręgu jest jednakowo oddalony od jego środka i równie ważny dla zachowania kolistego kształtu… Okrąg oznacza społeczeństwo złożone z równych sobie jednostek, które dostrzegają, że interes własny i interes wzajemny są jednym i tym samym… W okręgu wszyscy są równi – nie ma góry ani dołu, pierwszego ani ostatniego, lepszego ani gorszego".

Z tych trzech figur wyłoniły się dwie kombinacje, ale w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci uległy one poważnej deformacji, grożącej NIE uprzedmiotowieniem człowieka (to już jest), ale odczłowieczeniem, czyli nastaniem cywilizacji zombi. Teraz Wszechświat rzucił nam koło ratunkowe – kryzys konstytucyjny.


Co znaczy KRYZYS KONSTYTUCYJNY?

Kryzys konstytucyjny w naszym kraju jednoznacznie wskazuje, że znaleźliśmy się w punkcie przełomowym i czas na zmiany, bo „kroplówka” została odłączona. Problemem nie jest zła wola jednostki ani grupy, lecz system. (To zdanie jak mantrę powtarza P.Kukiz /może przestudiował Przeskok ewolucyjny?)

W książce czytamy: "Problemem jest system. Stwierdzenie to nie zwalnia nikogo z osobistej odpowiedzialności, ale powinno nam uświadomić, iż brak naszego obywatelskiego, spójnego głosu utrwala system społeczny, w którym nie ma miejsca na serce i duszę".


PRZEŁOM EWOLUCYJNY

Zobrazowałam to na rysunku poniżej:Kiedyś napisałam, że Polska to „eteryczna nerka Matki Ziemi”. Była też „nerką” Europy, kiedy „Solidarność” „odfiltrowała” komunizm i wschodni blok runął. Teraz czas na "dializę" we własnym kraju. – Obecnie zaistniały optymalne warunki, aby wejść na drogę ku Etycznej Ziemi etycznych ludzi, choć nie obejdzie się bez zgrzytów. Ogromna odpowiedzialność spoczywa na prezydencie. Ryzykuje on wiele, ale jest urodzeniową 13 LAMAT, Żółtą Kosmiczną GWIAZDĄ na Fali WOJOWNIKA (ur. 16.05.1972). Jak każda „13” jest zdolny postawić świat na głowie, poprzestawiać... Czy przyniesie to postęp i odnowę, czy ruinę, zależy od jego wolnej woli i intencji.

O czym jeszcze mówi potencjał „13”:
„13 stwarza optymalne możliwości rozwoju, zsyła pomocne impulsy, rzuca nowe wyzwania, wprowadza radykalne zmiany. W tonie „13” tętnią energie, których istotą jest siła transformacji, moc przeobrażeń i przemian. Bez nich NIC nowego nie mogłoby powstać. Tylko na bazie STARYCH doświadczeń można stworzyć coś NOWEGO, by ujść przed obowiązującymi przymusami. Pozycja 13 w fali wiąże się z fazą przejściową – z opuszczeniem czegoś Starego i wstępowaniem w Nowe. Przesłanie do urodzonych w tonie 13: – Pozwól nadarzającym się sytuacjom stać się twoim dynamicznym sprzymierzeńcem”. (H.K. - fragment z nowego podręcznika, w trakcie powstawania.)

Jest oczywiste, że prezydent bez silnego zaplecza politycznego niewiele zdoła zdziałać. Musi więc odczekać aż umocni swoją pozycję. Dopiero wtedy jego obecna zależność będzie mogła przekształcić się we współzależność, którą na rysunku symbolizuje okrąg. Nie wiadomo, jak długo potrwa faza przejściowa. Na drodze stoi zarówno opozycja (PO i PO-bis, czyli Nowoczesna.Pl), jak i formalny sojusznik (fanatyczna góra PiS). Faktycznym sprzymierzeńcem prezydenta może okazać się neutralny dziś obserwator w sejmie, czyli ruch Kukiz’15. Dlatego cierpliwości. Nie złorzeczmy...


KWADRAT wpisany OKRĄG – to następna ewolucyjna forma rządów, oparta na obywatelskich radach mądrości. "Wizja ta przewiduje, że nadal będziemy wybierać władze działające w paradygmacie kwadratu, ustanawiające prawa i wprowadzające je w życie. Ów kwadrat, wyrażający naszą gwarantowaną przez konstytucję niepodległość, będzie osadzony wewnątrz współzależności, który tworzymy my, naród" (Przeskok..., s. 505). Na świecie mamy już taki przykład: Zalecenia rad obywatelskich były brane pod uwagę przy tworzeniu ustawodawstwa i nowej polityki m.in. przez rząd Kanady i parlament duński (zob. s. 507).

W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że powołana przez prezydenta Narodowa Rada Rozwoju może stać się tego zalążkiem, podobnie jak zastąpienie Trójstronnej Komisji ds. Gosp.-Społ. – Radą Dialogu Społecznego (22.10.2015, kin 202, 7 Wiatr na fali narodzin A.Dudy). Zobaczymy.


Kończąc już przypominam: Fala GWIAZDY – jako ostatnia fala w Tzolkin – odpowiada za konstruktywną, szczegółową, bardzo krytyczną ocenę stanu fizycznych fundamentów życia zarówno jednostki, jak i całej społeczności. "Gwiezdny audytor Lamat" bierze pod lupę każdy najdrobniejszy szczegół – bazę osobistych przekonań, stan zdrowia, świadomość grupową itd.

In lak’ech


[5.12.2015 /12 Cimi]CHAOS – NIEBIESKA ENERGIA na żywo
● Hucpa po polsku
● Wszechświat też wyłonił się z chaosuNa finiszu Fali Niebieskiego ORŁA staliśmy się świadkami wielkiego zamętu i próby paraliżu państwa. Ale spokojnie, to przejaw transformującej mocy niebieskiej energii. Kolor NIEBIESKI zawsze wprowadza chaos. Nikt się nie spodziewał, że nabierze on takich rozmiarów. Problem zaczął się nawarstwiać od 29.10.2015, w zielonym zamku synchronizacji.
W skrócie:
Fala czerwona wysadziła w powietrze konstrukcje nośne ustępującej władzy, fala biała stworzyła przestrzeń do stabilizacji i naprawy, ale pojawił się opór. Stara władza wciąż nie wyleczyła się z traumy po przegranej w wyborach i próbowała mącić, a nowa władza zaczęła działać w pośpiechu, na oślep, by spacyfikować zagrożenia i móc realizować swój program. Sytuacja rozwijała się dynamicznie.

Kulminacja nastąpiła w obecnej, niebieskiej fali ORŁA, symbolizującej świadomość planetarną, we wszystkich jej odsłonach: zarówno tej zaściankowej, sarmackiej, stoickiej, postępowej, jak również piarowo-mafijnej. Dziś trudno się połapać kto jest kim? Sytuacja zacznie się klarować w Fali Żółtej GWIAZDY, kiedy na scenę wkroczy LAMAT, najwyższa instancja kontrolna w Tzolkin.

Ci, którzy stawiają pierwsze kroki w Tzolkin, być może nie wiedzą, ze kolor NIEBIESKI (w oryginale czarny) to najbardziej ruchliwy kolor, najpotężniejsza transformująca energia; przestrzeń transformatorów i reformatorów, jak również wichrzycieli i mitomanów. NIEBIESKI zawsze wnosi do życia przejściowy chaos, zamęt, stagnację, aby zmusić ludzi do wyrwania się z kleszczy starego porządku, szukania dróg wyjścia z impasu, wdrażania innowacyjnych rozwiązań, niezbędnych zmian i modyfikacji. – Tak dokonuje się postęp! To, co się obecnie dzieje, nie jest bezsensowne i „złe”, ale konieczne, „właściwe” i Nieuniknione. Nie dajmy się omamić.

Wszechświat też wyłonił się z chaosu, pierwsza bogini – Gaja powstała z pustki, a planeta Ziemia zrodziła się z wielkiego wybuchu. I dopóki nie pojawił się człowiek, Niebieska Planeta pozostawała w niezmąconej naturalnej harmonii. – Może więc obecny kryzys, polski i światowy, to głos Matki Ziemi?! Koniec podróży? Znak dotarcia do punktu wyjścia, za którym jest nicość?

– Może Gaja mówi nam: Mam was dość! Basta!

Byłby to najpiękniejszy, najbardziej wyczekiwany głos Bogini Matki. Normalni ludzie są już bardzo tym wszystkim umęczeni.

Hucpa po polsku

W tyglu transformacji Fali Niebieskiego ORŁA znalazła się cała klasa polityczna, która traktuje obywateli jak tępych gapiów albo idiotów. Jednak „Orły” to nie zwykli gapie. Z lotu ptaka widzą cały horyzont z mozaiką wielości znaczeń. Nie dadzą się omamić „gadżetom" w lśniącym opakowaniu z nadrukiem „obrońcy demokracji”.

Drogowskazem w spektrum ORŁA jest „serce czyste jak serce Słońca”, zaś atutem – moc samostanowienia, aktywne trzecie oko i wizja, którą to media próbują przetwarzać na „omamy” i sprzedawać opinii publicznej za prawdę. Nietrudno zmylić przeciętnego widza. „Omamy medialne” wyglądają bardzo realnie, są bardzo sugestywne, wsparte wybiórczymi autorytetami i tym samym przekonywujące dla wielu. Dlatego trzeba być bardzo czujnym, zachować dystans i nie dać się nabrać na szlachetne pobudki i barwne obietnice, ani na wydumane zagrożenia i sztampowe prawnicze triki.

Szum, dezinformacja, teatrzyk marionetek, urządzane są po to, aby nas dzielić... Teraz wyłania się nowy paradygmat, który wymaga od nas świadomego, uważnego i w pełni przytomnego uczestnictwa naszego JA w życiu i w zbliżającym się oświeceniu zbiorowości. (Przeskok ewolucyjny, rozdz. „Witaj w domu zdrowych na umyśle”)

Wielki huk wokół Trybunału Konstytucyjnego i rzekoma walka opozycji w obronie demokracji to w rzeczywistości zamach na demokrację i desperacka próba zamachu stanu, za którą kryją się macki jakiejś tajemniczej, żądnej władzy „ośmiornicy”.

Prawdy i mity:

● Czerwcowa nowelizacja ustawy o TK, pisana przez sędziów TK i przeforsowana przez ówczesną koalicję rządzącą, to ewidentny zamach na demokrację, próba zawłaszczenia władzy na kolejne 9 lat. Znalazło się w niej 40 nowych artykułów, ale najgroźniejsze jest to, że od czerwca TK stał się nie tylko nowym ciałem politycznym, ale najwyższym organem ustawodawczym w państwie. [Pisałam o tym wiele miesięcy temu.] Przed nowelizacją wolno mu było jedynie opiniować zgodność ustaw z konstytucją i wnioskować, obecnie może orzekać. Nie musi też czekać na złożenie wniosku, lecz z urzędu, według własnego widzimisię, sam wybierać sobie ustawy do zbadania. Nie wolno mu natomiast wydawać postanowień o zabezpieczeniu uchwał sejmu i tym samym paraliżować funkcjonowania państwa, a to właśnie zrobił w nocy 30 listopada, na tajnym posiedzeniu. Wniosek złożyła w nocy PO, w sposób tajny, a sędziowie TK pozytywnie go zaopiniowali. Po tym przedstawiciele PO, jakby nigdy nic, udali się do pałacu na spotkanie wszystkich formacji z prezydentem w kontrowersyjnej sprawie TK.
● Koalicja PO-PSL wielokrotnie naruszała ciszę legislacyjną, którą wprowadził tenże TK, w obecnym składzie: 6 miesięcy przed końcem kadencji sejm nie powinien uchwalać żadnych ważnych ustaw, a ustępujący rząd podejmować kontrowersyjnych postanowień, realizacją których musiałby zająć się następny rząd.
● Także wybór 5 sędziów przez poprzedni rząd jest niekonstytucyjny, ponieważ PO w pośpiechu zapomniała zebrać w sejmie obowiązkową liczbę podpisów posłów pod nazwiskami kandydatów. Czas naglił, chodziło o zachowanie ciągłości wpływów. Na 15 sędziów 11 miałaby PO.
● Obecna formacja rządząca próbuje to odkręcić i naciągając prawo albo go naruszając, zaognia sytuację. Teraz, broniąc własnej skóry, całą odpowiedzialność chce scedować na prezydenta.
● Sytuacja jest rzeczywiście patowa. Chyba najrozsądniejsze rozwiązanie zaproponował P. Kukiz – zlikwidować Trybunał Konstytucyjny, a opiniowaniem ustaw zająłby się Sąd Najwyższy. Jego ruch rozważa złożenie do sejmu projektu ustawy.
● A może sejm powinien odwołać wszystkich sędziów i wybrać 15 nowych, trzymając się litery prawa i za zgodą większości opozycji.
● Jeśli sytuacja się zaogni, to w ostateczności prezydent będzie mógł ogłosić stan wyjątkowy. Czy tego faktycznie chcemy…
● "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie". To, jak władza PO traktowała PiS, tak teraz PiS postępuje z PO. Bilans się równoważy, ale czy nie lepsza byłaby pokojowa strategia?


Wiele wskazuje na to, że istnieje jakaś „tajemnicza władza”, próbująca przejąć rządy rękoma posłów opozycji i sędziów Trybunału – Z całą pewnością nie jest to prezes, choć i jemu niebawem dostanie się od Majów... To, czego nie można mu odmówić, to skuteczności w zwalczaniu korupcji w instytucjach państwowych. Według raportu Banku Światowego: w czasie 2-letnich rządów PiS wskaźnik korupcji w Polsce zmalał o 80 procent, za 8-letnich rządów PO-PSL - wzrósł do 40 procent... Oto praworządność dzisiejszych obrońców TK.

UWAGA:
Reguły Niebieskiego Orła są te same dla wszystkich. Dlatego także do tego artykułu podejdź z dystansem.

In lak'ech


[2.12.2015 / 9 Akbal]Komunikatywność IK
● Łączmy się w solidarności, ale nie w głupocieW przestrzeni komunikacji Fali IK było naprawdę wietrznie, w porywach wręcz groźnie. Podmuchy WIATRU rozpraszały opary propagandy, pokazując jak jest, ale już za moment z dołu unosiła się medialna mgła, „otulając” skrzętnie PRAWDĘ. Aż w końcu się stało – Nieuniknione. Huk, jęk, rozpacz, dezorientacja, świat się obudził. Impulsem sprawczym były zamachy terrorystyczne w Paryżu. Porównywalne ataki w Libanie z poprzedniego dnia nie zrobiły większego wrażenia, mimo iż ofiar było znacznie więcej niż we Francji.

Zachód dostrzegł problem, zaproszono Rosję do rozmów. Nie wdając się w szczegóły, w obecnej sytuacji strategia Rosji wydaje się najbardziej logiczna. Nie można jednocześnie walczyć z terroryzmem i obalać legalnie wybrane rządy, nawet jeśli są to reżimy. Żadne mocarstwo nie jest do tego uprawnione. Stany Zjednoczone i Rosja muszą przełknąć pigułkę gorzkiej prawdy, że obalenie reżimów w Iraku i Libii przypieczętowało akt narodzin fanatycznego terroryzmu. Natomiast z samozwańczym państwem islamskim mogą walczyć tylko muzułmanie. Jeśli wkroczą tam wojska zachodnie, islamiści będą mieli pełne podstawy, by ogłosić dżihad, i wiele zyskają w oczach muzułmanów. Taka jest mentalność tamtejszych społeczności. Pojął to prezydent Putin, w oczach świata wojska rosyjskie wspierają regularną armię syryjską na prośbę rządu w Damaszku.

Genezę problematyki terroryzmu, potencjalny rozwój wydarzeń i zagrożenia dla przyszłości nakreśliłam w opracowaniu Co przyniesie rok 2015-2016?. Niestety, prognozy zaczęły się sprawdzać szybciej niż byśmy sobie tego życzyli, ale wciąż jeszcze widać ŚWIATŁO w bezmiarze dzisiejszych absurdów na świecie. Rola Polski może być tutaj znacząca, ale jest jeden warunek:

»Łączmy się w solidarności, ale nie głupocie«

Utopia imigracji

Demaskowanie utopii imigracji, widma „brudnej bomby” i zagrożeń z „lotu ptaka” (dronów) to domena Fali ORŁA. Ale już teraz warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jest sprawą naturalną, że ludzie uciekają przed wojną i prześladowaniami i trzeba im pomóc na miarę możliwości, ale NIE wolno im pozwolić niczego na sobie wymuszać. A tak właśnie się dzieje w Europie. Jak szacują służby zachodnie, wśród milionów przybyszy zalewających Europę zaledwie 15-17 proc. stanowią faktyczni uchodźcy polityczni, reszta to imigranci ekonomiczni. W tej grupie znaleźli się również uśpieni terroryści. Bezpieczne schronienie dają im getta muzułmańskie, do których policja boi się zapuszczać.

W obecnej sytuacji Unia Europejska powinna powiedzieć głośne, zdecydowane „STOP imigrantom”, stać się niewzruszoną fortecą. I zamiast wybiórczo zamykać wewnętrzne granice, powinna zamknąć je na zewnątrz. Ci, którzy by ją naruszyli, powinni być deportowani w trybie natychmiastowym. Tu zapewne pojawi się pytanie: czy byłoby to ludzkie, czy nieludzkie? Ale jednocześnie nasunie się druga konkluzja: czy jest sprawą ludzką narażać własne życie i życie przyszłych pokoleń na niebezpieczeństwo? Niech każdy sam sobie odpowie.

Doświadczenia krajów zachodnich pokazują, że pierwsze pokolenie imigrantów ciężko pracuje, drugie się edukuje, a trzecie jest najbardziej podatne na indoktrynację, bo czuje się wyalienowane, nie widzi szans na przyszłość.


Bezpieczeństwo zdrowotne

Epidemiolodzy i fachowe magazyny lekarskie, m.in. niemiecki „Aerztezeitung”, alarmują, że obecna, tak liczna fala uchodźców stwarza potencjalnie poważne zagrożenie zdrowotne dla każdego kraju. Imigranci pochodzą z krajów o stosunkowo niskich standardach opieki zdrowotnej, szczepienia nie są tam powszechnie realizowane. Do tego trudne warunki sanitarne w obozach dla uchodźców mogą stać się wylęgarnią chorób. Już teraz szerzy się tam odra, polio (choroba Heine-Medinego; od 2001 r. Europa była uznawana za wolną od polio), dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby, gruźlica, świerzb. Zarejestrowano także pojedyncze przypadki chorób tropikalnych. Okres inkubacji poszczególnych chorób trwa od kilku tygodni do roku. Mimo iż imigranci przechodzą rutynowe badania lekarskie, to z uwagi na skalę, poddanie ich kwarantannie jest technicznie niewykonalne.


Zbawienne Nieuniknione

Nieuniknione choć jest nieuniknione, zawsze ma dobroczynny skutek – niezależnie od tego, jak tragicznie się by się wyłoniło. Dlatego może warto sięgnąć do mądrości starożytnych Majów i zamiast wyczekiwać z lękiem na to, co ma nadejść, przygotować się na to, co już nadchodzi? Przygotowanie nie oznacza odgradzania się czy barykadowania drzwi, lecz budowanie zwartej wspólnoty.

Nieuniknione to wypadkowa ludzkich myśli, emocji i działań, to strefa podlegająca prawu rezonansów. Informacje aktualizują się tam na bieżąco, w okamgnieniu. Musimy w końcu pojąć, że przyciągamy do siebie to, co pielęgnujemy i przywołujemy w naszych myślach. Myśl jest twórcza i sprawcza, może więc budować albo niszczyć. Nie przyjmujmy medialnego szumu bezkrytycznie, lecz włączmy samodzielne myślenia i wychwytujmy w nim szczególnie to, co dobre dla wszystkich. Tak też spojójrzmy na obecną sytuację w kraju, nowy rząd, jego program, poczynania.

Nie zapominajmy, że znajdujemy się w dziesiątym roku manifestacji 13-letniego czerwonego cyklu przebudzenia pod kierunkiem Muluc. To, co przez lata skrywało się w kanałach nieświadomości, teraz wyrzucane jest na powierzchnię. MULUC to dynamit, ewolucyjny budzik, spec-energia od spektakularnych show. Raz urządza nam „paradę cieni”, innym razem „paradę zwycięstwa”. Wyzwalaczem są ludzkie myśli, uczucia, emocje. To one przesądzają o masie krytycznej. A skoro depozytów karmicznych już nie ma, cała reszta to efekt domina…

Czy nam się podoba, czy nie, mamy rząd większościowy. – Nieuniknione. Mając pełną władzę, bierze on na siebie pełną odpowiedzialność za wszystko. Jest sprawą naturalną, że każda nowa władza wymienia stare kadry i zawsze pojawiają się kontrowersje. Jedynym rozsądnym podejściem jest powstrzymać się od krytyki i spokojnie obserwować rozwój wydarzeń. Sytuacja na świecie zmienia się dynamicznie. Nie stać nas na kłótnie i wewnętrzne spory. Dajmy premier Szydło symboliczne 100 dni.

Przesyłajmy jej światło na drogę. Wiele przeszła, została publicznie upokorzona przez szefa partii, pozbawiona prawa formowania gabinetu. Mocno zaiskrzyło na linii prezes – wiceprezes, rozpoczął się niemy bojkot. Kandydatka nie pojawiła się w pałacu prezydenckim, w najgorętszej fazie montowania składu rządu wzięła urlop wypoczynkowy. Prezes musiał się ugiąć, zbyt wiele ryzykował. I tak przyszła pani premier przerwała urlop, zaczęła pokazywać się w mediach.

W kwietniu br. B.Sz. rozpoczęła drugi 52-letni cykl życia. Ten rok to jej największe życiowe pięć minut. Można się spodziewać, że dostanie od losu niejedną szansę i „szydło wyjdzie jeszcze z worka”. Taki sygnał pojawił się w dniu jej expose w sejmie (kin 229, 8 Księżyc), kiedy w przerwie obrad prezes Kaczyński wychodząc z sali, potknął się i przewrócił na schodach. – Ego zostało sprowadzone do parteru.


Wiele zależy teraz od nas. Może na przekór wszystkim, słysząc w mediach złowróżbne słowa: „tego nie da się zrobić”, „to niemożliwe”, neutralizujmy je mówiąc: „to się da zrobić”, „chcieć to móc”.

Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko jeszcze niezbadane
– A.Einstein.In lak’ech


[21.11.2015./ 11 Eb]Fala NOCY – Konfrontacja z ekstremami
● Kwestie obfitości ● Światy braków ● Śluby ubóstwa
● Moc NIETOPERZAFala AKBAL: 3 – 15 października 2015

Fala NOCY to czas współwibrowania wszystkich stref prawdopodobieństw, wielości idei, obfitości pomysłów, ambiwalentnych nastrojów. Nie jest to łatwy okres, tym bardziej że dotyczy całokształtu naszego życia jako jednostki i jako zbiorowości. Tu intensyfikują się procesy stawania się świadomym, a wraz z nimi intensyfikuje się walka z ciemnością niewiedzy, podziemiem ludzkich myśli, przesłaniającym drogę do światła uniwersalnej wiedzy i mądrości. Na zewnątrz wielu ludzi może sprawiać wrażenie ospałych, pasywnych, zamyślonych. Jednak to wrażenie może być bardzo mylące, ponieważ AKBAL to głos profetycznej intuicji, czas wybudzania z transu, nowoorientacji.

Dzięki temu energia nośna fali czyni każdego z nas prastarym mędrcem, który swoją obecnością w tych czasach wnosi do życia mądrość z minionych inkarnacji. Dlatego twoje pole mentalne, przelotne myśli, plany, skryte marzenia, wizje na jawie to potencjał, w którym wyrażają się światopoglądy, pytania, nastroje i przekonania ludzi.

Twoim zadaniem jest ukierunkować ten potencjał zgodnie z twoimi intencjami i wizjami, aby nie błąkał się bezwiednie i nie huczał ci w głowie. Szczególnie ważne jest zmierzenie się z podziemiem własnego myślenia, ponieważ wszystko, o czym myślisz i marzysz, jest krok po kroku wdrażane do świata fizycznego. Jeśli przykładowo nie wyartykułujesz swojego gniewu, lecz będziesz żywić do kogoś skrytą urazę, ktoś inny może przejąć tę energię i niczym lustro odbić ją na ciebie – jeśli nie bezpośrednio, to pośrednio poprzez twoich bliskich albo poprzez lokalne lub zbiorowe tragedie, stwarzając ci tym samym sposobność do nauki i zmiany jakości myślenia.

Zwracaj więc uwagę na to, czym zaprzątasz sobie głowę, jak również na sny, zbiegi okoliczności, przypadkowe spotkania, wydarzenia, filmy, obrazy czy książki, które nagle wpadną ci w ręce. Są to znaki, które niosą ze sobą ważne informacje. Przypominam, że sny-koszmary wskazują, że określone pole napięć zostało rozładowane i nie zagraża ci już na jawie.

Fala NOCY symbolizuje spolaryzowany świat OBFITOŚCI – czyli świat BOGACTWA i dostatku dla wszystkich oraz świat BRAKÓW i niedoli. To, jak mocno jesteś wpleciony w mroczny świat, pokażą ci twoje spostrzeżenia i doznania na przestrzeni 13 dni. Szczególna „kopalnią wiedzy” o tobie i dla ciebie będą dwa lub trzy dni z pieczęciami twojej rodziny solarnej. Warto, abyś w tych „osobistych” dniach przeanalizował i sformułował na nowe swój światopogląd, plany, motywacje, ciche życzenia i marzenia, oraz wziął pod lupę oznaki wszystkich niedoborów i braków – braku miłości, pieniędzy, wolności i wszystkiego, co według ciebie jest brakiem. Fala NOCY to idealny moment na wejście w rezonans z podświadomością, z wibracją odczuć i spostrzeżeń zwłaszcza tych, które wyłoniły się spontanicznie.

BRAKI są przejawem pasywności, uporu, oczekiwań, aby ktoś zrobił coś za nas. Fala AKBAL umożliwia zdemaskowanie iluzji braków, wynikających m.in. z tak zwanych ślubów ubóstwa, klątw, uroków, ciągnących się za tobą rzekomo od wielu inkarnacji, a które sam sobie wymyśliłeś albo wmówili ci je inni.

Duże zasługi w kodowaniu iluzji braków i ubóstwa, wspieranych łaską zbawienia po śmierci, ma Kościół, opływający w dostatku od tysiącleci. Ulubioną przypowieścią głoszoną z ambony jest znana opowieść o bogaczu i Łazarzu. Dziś nie robi to już wrażenia, bo wzrosła samoświadomość i człowiek nie chce być tym „Łazarzem”. Transcendentna świadomość AKBAL mówi: „Prawo do szczęścia i dostatku masz nie tam, lecz tu na ziemi. Upomnij się o nie. Nie czekaj, że metaforyczna manna spadnie z nieba”. Droga do zmiany jakości życia ujmuje trzy elementy: INTENCJĘ → WYBÓR → PRAKTYKĘ.


Wibracja czerni i szarości

Kolorem AKBAL jest CZERŃ, symbol mądrości tego, co nieświadome, oraz odcienie SZAROŚCI – symbol stopienia światła i ciemności.

„CZARNY jest kolorem ochrony, wytrzymałości, wycofania. Wiąże się z dyscypliną, jest bramą do nowych doświadczeń, próbą charakteru… Pomaga zniszczyć i usunąć stare, aby zrobić miejsce nowemu…. Nadmiar czerni może osłabić, rodzić przygnębienie i pesymizm, trzymać w ograniczeniach.

SZARY pomaga zidentyfikować zablokowane obszary… Stwarza możliwość spojrzenia z innej strony na trudną sytuację, w której czujesz się bezradny… Dostarcza również informacji na temat innych osób – ich umysłu, emocji, kondycji… Zbyt wiele szarości może powodować wrażenie apodyktyczności, wyczerpania, emocjonalnej pustki”. (I.Segal, Sekretny język twojego ciała )

Odnieś te barwy do swoich myśli, intencji, planów, motywacji, poglądów na życie oraz do ludzi, których spotykasz na drodze.


NIETOPERZ-Akbal

NIETOPERZ jako symbol orientacji w ciemności i mądrości cienia, uczy odróżniać mrok od ciemności. Zwraca uwagę na coś, co wywołuje stan niepokoju. Pokazuje, jak wyswobodzić się z trudnych zależności i mrocznych tajemnic, jak stać się pomocnym aniołem nocy. Mówi: – „Stań na głowie i szukaj niezwyczajnych dróg, w nich tkwi siła. W ciągu dnia, w codziennych czynnościach oszczędzaj swoją energię. Przypatrz się rzeczom także z innej strony. Przełam stare wzorce, abyś mógł przyswajać nowe rozpoznania”. NIETOPERZ prowadzi w ciemną, nieświadomą stronę istnienia, abyśmy odkryli tam nieodkryte jeszcze skarby, które w sobie nosimy. Jako zwierzę nocy ostrzega przed skrytą zazdrością, obłudą, melancholią, unikaniem konfrontacji ze światem, postawą: „Nic nie chcę wiedzieć o świecie”. (J.Ruland, Siła Zwierząt)


BOLONTIKU, sobota, 3 października 2015
– dzień Niebieskiej Magnetycznej NOCY


Potrójny AKBAL to idealny dzień na zmierzenie się z podziemiem własnych myśli i przetransformowaniem świata osobistych braków. Taką moc ma ceremonia oczyszczania i harmonizowania dziewięciu kręgów pamięci planetarnej „Bolontiku”. Dlatego przyłącz się o dogodnej dla ciebie porze, bo w przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Szczegółowe wskazówki dot. Bolontiku w broszurze Co przyniesie rok 2015–2016?


DAR SERCA

Dziękuję wszystkim majańskim duszom za każdy DAR Serca – w tym Teresie z Bielska-Białej – za empatię, serdeczność i energetyczne wsparcie dla mojej bezinteresownej pracy nad rozprzestrzenianiem tej wielkiej, uniwersalnej wiedzy płynącej z TZOLKIN, harminiczego modułu i kosmogramu ziemskiej ewolucji, oraz podtrzymywaniem płomyka nadziei, że ludzie się obudzą i świat odmieni się na lepsze. Dar SERCA to czysta energia, która powraca zwielokrotniona.

In lak’ech


[2.10.2015 / 13 Ik]CZAS WYZWAŃ
● Burza o PRAWDĘW tej chwili znajdujemy się w drugim księżycu, rzucającym nam wiele wyzwań. Sprawy, które były spychane na margines, teraz dają o sobie znać w sposób eksplozyjny. Przestrzeń polaryzacji "skorpiona" domknie się w Fali Ziemi. Energia Caban pomaga ludziom utrzymać kurs, nie stracić orientacji pod wpływem natłoku informacji, obietnic, wydarzeń. Największym zagrożeniem są: przedwczesne wnioski, niewiedza, zawiść, zaślepienie, fanatyzm.

Dla nas, Polaków, ma to szczególne znaczenie, ponieważ Fala ZIEMI jest „kolebką” obecnej władzy, liderów, głównych formacji. Nie dziwi więc, że akurat teraz powróciły "wielobarwne" programy i wizje naprawy państwa, a wraz z nimi różne sposoby mamienia społeczeństwa przez liderów. Nie zmieniło się tylko jedno – forma otumaniania ludzi przez media. Tutaj znamienny okazał się dzień 6 IK, Rytmicznego WIATRU z uwagi na konwencje programowe dwóch największych formacji. To, co miało olśnić wyborców, spaliło się na starcie. Chodzi o zapowiedzianą przez E.Kopacz likwidację składek ZUS i NFZ oraz jednolity podatek PIT na poziomie 10 proc. Kłamstwo nie przetrwało nawet doby. Składki na ZUS to kwota ok. 230 mld zł (państwo dopłaca ok. 70 mld zł). Ich „likwidacja” okazała się „pokrętnym” zabiegiem księgowym. Po reformie przedsiębiorcy odprowadzaliby je nadal, ale w formie podatku; na pasku wynagrodzenia pracownik tego już by nie widział. Nie byłby też w stanie sprawdzić, czy składki zostały odprowadzone przez państwo i na jakim koncie zdeponowane. Po tym, co rząd zrobił z OFE, wyborcy tego nie kupią. Z kolei "jednolity" podatek takim by wcale nie był, bo po przekroczeniu progu (nie podany) kształtowałby się na poziomie od 10 do 39,5 proc.
Zdaniem ekonomisty prof. S.Gomułki część przedsiębiorców mogłaby na tym zyskać, a część stracić. Reforma kosztowałby budżet ok. 10 mld zł pod warunkiem, że pracodawcy masowo zatrudnialiby nowych pracowników na pełne etaty, co, jak wynika z prostej matematyki, jest bardzo wątpliwe. Szara strefa nadal by kwitła, a wpływy do budżetu by nie wzrastały. Podobnego zdania są inni ekonomiści.

Trzecim novum miało być osłabienie związków zawodowych, które po reformie musiałyby utrzymywać się ze składek członków. W praktyce oznaczałoby to ich likwidację. Czegoś takiego nie ma w żadnym kraju na świecie. Związki zawodowe utrzymują pracodawcy, sporadycznie finansowane są z budżetu. To, co należy zreformować, to przepisy dot. członkostwa. Jeden pracownik powinien być członkiem tylko jednego związku zawodowego. W tej chwili może należeć do dwóch różnych.

Ale do październikowych wyborów jeszcze wiele może się zmienić.Fala ZIEMI ma wyjątkowo dynamiczny przebieg i lubi zaskoczyć. Największym zaskoczeniem było przyznanie Jarosławowi Kaczyńskiemu nagrody „Człowiek roku 2014” na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Najbardziej zaskoczony był sam nagrodzony, bo wśród członków kapituły znaleźli się jego zażarci przeciwnicy, a jednak… W roku 10 MAGA nie ma rzeczy niemożliwych. Niemożliwe to inaczej niezbadane przez ludzki rozum. Smutne jest tylko to, że wielu prominentów, m.in. W.Cimoszewicz A.Kwaśniewski, R.Petru, zapowiedziało bojkot następnego Forum Ekonomicznego na znak protestu. Jedyną osobą, która pogratulowała nominowanemu sukcesu, była pani marszałek sejmu. Dodam, że werdykt ogłoszono w dniu 3 Cauac (kin 159). Niebieski Elektryczny WICHER to m.in. kin narodzin Lecha Wałęsy i Michała Kamińskiego /obecnie sekretarz stanu w kancelarii premier E.Kopacz. „Elektryczność CAUAC” mogła więc wielu porazić.


Test dla ciebie – burza o prawdę

● Powiedz: „Czego uczy nas ETZNAB, Białe Zwierciadło? – Kłamać czy mówić prawdę?”

Podczas wizyty w Londynie prezydent A.Duda powiedział do Polonii:

– Nie mam dzisiaj odwagi powiedzieć: wracajcie do kraju... Czy jest więcej miejsc pracy w ich miejscowościach, czy łatwiej prowadzić działalność gospodarczą, czy obciążenia są mniejsze?... Widzimy postępujące rozwarstwienie społeczne, zanika wytwarzająca się po 1989 r. klasa średnia, ludzie ubożeją. To jest proces, który musi być zatrzymany, a nawet odwrócony. Dzisiaj nie powiem: pakuj się, wracaj do Polski, bo wtedy ktoś mi zarzuci: ten człowiek mnie oszukał… Będę czynił wszystko, by polskie zmiany nastąpiły, by Polska prowadziła dobrą politykę gospodarczą, by była krajem, do którego nie tylko chce się wracać, ale można wracać. Ja tych zmian nie widzę. Polski rozwój jest głównie w statystykach...

● Pytanie do ciebie: Będąc Prezydentem RP, co powiedziałabyś/ powiedziałbyś Polonii na Wyspach – „wracajcie, bo w Polsce jest wspaniale”, czy coś innego?

Premier E.Kopacz i „salonowi” dziennikarze, dla których budowanie fałszywego wizerunku Polski jest ważniejsze niż mówienie prawdy, nie szczędzili słów krytyki pod adresem prezydenta. Niestety, E.Kopacz traktuje ludzi jak ciemnogród. Jest ona ostatnią osobą, która mogłaby pouczać głowę państwa w kwestiach prawdy. Z trybuny sejmowej już raz przepraszała Polaków za kłamstwa. Polscy emigranci na Wyspach to nie „ciemnogród”, zareagowali natychmiast. Oni docenili prawdomówność A.Dudy.

- W końcu mamy głowę państwa, której możemy zaufać. Jego słowa są szczere. To jest oznaka szacunku dla swojego narodu. Jeśli pani premier wsłuchałaby się w całość przemówienia, a nie skupiała na prowadzeniu zajadłej gry partyjnej, usłyszałaby, że prezydent mówił o przyszłości, o tym jak zachęcić inwestorów, jak poprawić sytuację w Polsce, Z.Przybył, Londyn.

- Prezydent powiedział dokładnie to, co myśli prawie każdy Polak mieszkający poza Polską: nie ma do czego wracać. Czyli de facto pani Kopacz powinna się oburzyć na Polaków, którzy tak uważają. Media głównego nurtu stworzyły sobie same „narrację” i wiedzą lepiej, co „prezydent miał na myśli”, choć nie byli przy nim, kiedy te słowa padły, A.Wachowiak, dziennikarz emigracyjny z radia „Nowy Polski Show”, który uczestniczył w spotkaniu z prezydentem.

- W Polsce stale dominuje przekonanie, że obywatel ma służyć administracji, a nie odwrotnie jak w Anglii. Tam Polacy w pełni wykorzystują możliwość swobodnego działania. Szybko osiągają sukces i samodzielność w nowym środowisku. W naszym kraju sukces jest zwykle, a ostatnio coraz częściej, wypadkową konotacji rodzinnych, układów, a także przynależności partyjnej, M.Lodowski, grafik.

- Prezydent ma rację. Taka jest prawda. Jesteśmy tam na stałe czy bywamy (jak ja) sezonowo – wcale nie z własnego widzimisię. To chore podatki, brak pracy, nadpobudliwe urzędasy i złodzieje u władzy – to oni nas tam wygnali! I wciąż większość z nas nie ma do czego wracać! Nie zmieni się to z dnia na dzień. Kopacz może się denerwować, że jej się ten cały pic propagandowy rozkleja, K.Jabłoński.


● Fala ZIEMI reprezentuje więzi, rodzinę, macierz, wspólnotę, także tę unijną. Odpowiedz: Czy w rodzinie powinno się otwarcie mówić prawdę, czy też ją zatajać, jeśli jest niwygodna?
● Czy uważasz, że to, co mówi się w Polsce, świat rzeczywiście nie słyszy?


[16.09.2015 /10 CIMI]
Fala PSA
● Nieszczęśliwy wampir
● Polacy nie są ksenofobami ● Wybiórcza DOBROĆ
● Ludzki mózg „w chmurze”20 września – 2 października 2015

Fala PSA/Oc otwiera spektrum trzeciego elektrycznego księżyca i wprowadza nas w mocno emocjonalny, nerwowy okres zgłębiania istoty współczucia w relacjach dwustronnych i związkach partnerskich oraz obliguje do tonowania nastrojów i szukania rozwiązań.

Fala ZIEMI pokazała nam „portret rodzinny” od zewnątrz, natomiast Fala PSA zejdzie do podziemia ludzkich uczuć, emocji i lęków, niewidocznych na wspólnym „zdjęciu”. To oznacza, że w tych najbardziej przyziemnych obszarach mogą ożywić się lęki egzystencjalne, przykre doznania, smutne wspomnienia, zaś wcześniejsze ideały i nadzieje pokryć się miękką warstwą białego kurzu. W ludzkich głowach będzie huczeć od pytań dlaczego? dlaczego?... – Dlaczego mnie to spotkało? Dlaczego ja mam walczyć z niesprawiedliwością, skoro wszędzie jest tyle gwałtu i przemocy? Jaki sens ma to pieskie, ludzkie życie? Dlaczego to ja mam martwić się o innych, skoro sam marnie żyję? Dlaczego nikt nie słyszy mojego wołania o pomoc?...

Fala PSA, budząc w przestrzeni indywidualnej emocjonalne demony, zmusza nas do zmierzenia się z nimi. Największą pułapką jest tutaj rozczulanie się nad sobą, niezrobienie nic, trwanie w komfortowej pozycji „ofiary”, „żałosnego ego”, za którymi skrywa się osamotniony, nieszczęśliwy „wampir energetyczny”.

Jeśli masz takie osoby obok siebie, nie powinieneś od nich stronić, bo wtedy pójdą gdzie indziej i gdzie indziej znajdą nieświadomych „dawców” energii. „Wampiryzm” nie zostanie zatrzymany i spirala będzie nakręcać się dalej. Tu nie pomoże kurtuazyjne współczucie, lecz współczucie bardzo dojrzałe, za którym natychmiast idą czyny. Jeśli jesteś osobą wiedzącą, przebudzoną duchowo, wiesz, że jesteś czystym, drożnym kanałem dla przepływu uniwersalnej energii życiowej. W każdej sytuacji sam możesz rzucić im „koło ratunkowe” – stworzyć bezpośrednie połączenie i zasilić energią, samemu nic nie tracąc.

Fala PSA, przenikając zbiorowe pole emocjonalne, diagnozuje w nim temat współczucia, tolerancji, braterstwa, altruizmu, lojalności i sferę zmysłów. Energia OC „swoim doskonałym psim węchem” już z dala wyczuwa to, co "cuchnie" – dwulicowość, obłudę, zdradę, kokieterię, bigoterię, fanatyczną anielskość.

Bigoteria demonów narodu

Dziś, w przestrzeni zbiorowej prym wiodą medialni bigoci. Są nimi wszyscy ci, którzy odwołują się do chrześcijańskich korzeni Europy (w rzeczywistości są one pogańskie), polskiego katolicyzmu, religijności, nauk papieża JP II i Franciszka, a którym brakuje tej wewnętrznej i tej praktykowanej na co dzień religijności. W ten sposób próbują narzucić zbiorowości swoje rygorystyczne racje i kosztem innych załatwić prywatne lub grupowe interesy. Ci, którzy nie chcą być biernymi „owieczkami” w ich stadzie, odsądzani są od czci i wiary.

Ten trend spotęguje się w Fali PSA. Obecna sytuacja migracyjna bardzo temu sprzyja. Ale nie chodzi tu tylko o uchodźców, których los z różnych przyczyn przywiódł do Europy. Problematyka migracyjna jest tylko jednym z ogniw w łańcuchu ewolucyjnym. Faktyczne niebezpieczeństwo skrywa się gdzie indziej i jest czymś o wiele głębszym. Wiąże się bowiem z mózgiem, konkretnie mózgiem ssaczym.


O ile mózg gadzi nie sprawiał większych problemów, wystarczyło dać mu „chleba i igrzysk”, zaspokoić głód i pragnienia, to z mózgiem ssaczym jest inaczej, bo odpowiada za uczucia, kontrolę strachu i agresji, wszczynanie alarmu, decyzje o „walce lub ucieczce”, spowolnienie lub zatrzymanie racjonalnego myślenia, orientację przestrzenną. Następnym ewolucyjnym stadium jest mózg planetarny (z. Przeszłość i Przyszłość w Teraźniejszości, s. 15-16). Są siły, które zrobią wszystko, aby go zagłuszyć. Dlatego teraz podejmowane są rozpaczliwe próby przechwycenia kontroli nad emocjami (mózg ssaczy) i ich "zagospodarowania", w tym emocji zdesperowanych uciekinierów z Afryki (to potężny ładunek!). To mogłoby tłumaczyć niezrozumiałą dla ogółu „miłość” kanclerz Niemiec do uchodźców i imigrantów ekonomicznych. Trzeba im pomóc, ale w sposób mądry, a nie wymuszony.

O tym, że nie jest to kolejna teoria spiskowa, świadczy wypowiedź Raya Kurzweila, szefa inżynierów w Google, naukowca i futurologa, nazywanego współczesnym Nostradamusem. W czerwcu br. na konferencji Exponential Finance w Nowym Jorku oznajmił, iż przewiduje, że już w 2030 roku będziemy na stałe podłączeni do internetu za sprawą mikroskopijnych robotów wbudowanych w ludzkie DNA. Chmura obliczeniowa będzie mieć za zadanie wspomagać zdolności intelektualne człowieka w codziennym funkcjonowaniu, a także pełnić rolę dodatkowej składnicy danych, między innymi dla naszych wspomnień. 25 lat temu Kurzweil trafnie przepowiedział erę smartfonów i okulary do rozszerzonej rzeczywistości. Skoro w 2030 r. mamy być maszynami „z mózgiem zwieszonym w chmurze”, pośpiech staje się zrozumiały.

Łącząc wcześniejsze fakty, coś może być na rzeczy. Przypomnę, że 29.01.2013 r. (kin 246, 12 Łącznik, Fala Orła, siła wizji) UE przyznała 1 mld euro na skonstruowanie elektronicznego modelu mózgu ludzkiego; każdy z uczestniczących w projekcie krajów pracuje nad jednym ściśle określonym sektorem; nie wiadomo, kto miałby połączyć poszczególne programy w jeden system i kto dzierżyłby "klucz" do centralnego komputera.

Polacy nie są ksenofobami

W tej chwili każdy, kto jest przeciwny przyjmowania uchodźców, ma wątpliwości lub śmie zadawać pytania, natychmiast nazywany jest KSENOFOBEM. Pani premier posunęła się jeszcze dalej, przyrównując tę myślącą część społeczeństwa do „ksenofobicznych sobowtórów Kaczyńskiego”, którzy przy okazji chcą wysadzić w powietrze Unię i solidarność wspólnotową. Unii nie trzeba wysadzać, ona dąży do tego sama. Znakiem-informacją był pożar w Brukseli, w maju 2009 r. Ogień wybuchł w podziemnym garażu, szybami wentylacyjnymi wdarł się na 13 piętro i strawił gabinet J.Barroso, szefa KE. To, co dziś widzimy, to „wirtualny korpus pozbawiony stóp i głowy”. UE swój cel osiągnęła: pozyskała i zagospodarowała rynki zbytu w krajach byłego bloku wschodniego, teraz chce je przekształcić w swoje nieformalne neokolonie. Za chwilę pod byle pretekstem zacznie zamykać granice, stosować przymus, odcinać dotacje. Pani premier od razu nazwałaby taki punkt widzenia eurofobią.

Nie jest to ani eurofobia, ani ksenofobia, ani ewo-fobia, lecz „psi węch”, szósty zmysł PSA. Polacy nie są ksenofobami, budzą się, zaczynają myśleć. Ludzie mają dość codziennego wertowania tematu uchodźców, nudnych potyczek na linii Kopacz – Kaczyński, PO – PiS. Polacy chcą znać konkrety, a rząd milczy. Zadają pytania i nie słyszą odpowiedzi. W kwietniu napłynie duża fala imigrantów, a społeczeństwo nie wie:
□ Ile osób przyjmiemy, czy będą to rodziny, czy single? □ Jaki będzie roczny koszt ich utrzymania? □ Ile wyniosą ewentualne daniny wpłacane do kasy unijnej z tytułu odmowy ich przyjęcia? Wg ostatnich zapowiedzi Polska płaciłaby ponad 32 tys. zł za 1 osobę.
□ Czy uchodźcy będą podlegać polskiej jurysdykcji? Czy stosowanie praw szariatu w zakresie sądownictwa i spraw społeczno-obyczajowych zostanie oficjalne zakazane?
□ Czy muzułmanie zaakceptują równouprawnienie kobiet muzułmańskich z mężczyznami?
□ Policja także ma swoje obawy, bo jak dotąd nie dostała żadnych instrukcji z ministerstwa, w jakim zakresie wolno jej będzie interweniować, kiedy zostanie wezwana do rodzin muzułmańskich.
□ Czy Niemcy zagwarantują Polsce, że granica nie zostanie zamknięta? Większość uchodźców po otrzymaniu u nas statusu uchodźcy, natychmiast opuszcza nasz kraj i udaje się na Zachód.

Wybiórcza dobroć

□ Opinię publiczną może bulwersować fakt, że uchodźcy nie cenią naszej pomocy. Przykładem jest incydent w Środzie Wlkp. Parafianie zapewnili syryjskiej rodzinie mieszkanie i pracę, ta jednak była zaledwie 1 dzień. W nocy przyjechało auto na niemieckich numerach i pod osłoną nocy rodzina wyjechała, nie mówiąc dziękuję. Spośród 150 osób sprowadzonych do Polski przez Fundację "Estera", ponad połowa już opuściła nasz kraj.

□ Wewnętrzny bunt może wyzwalać też skrajna polaryzacja w naszym kraju. Przykładem jest Łódź i próba eksmisji kobiety w ciąży z trójką dzieci. Kobieta straciła pracę, bezskutecznie prosiła opiekę społeczną i rożne urzędy o pomoc, ale jej nie dostała, bo zabraniały tego procedury. Eksmisja została przełożona, bo zwykli wrażliwi ludzie spięli się łańcuchami i nie wpuścili ekipy eksmisyjnej do budynku. W drugim kolei kadrze pokazuje się przestronne mieszkanie, przygotowane przez MONAR dla wielodzietnej rodziny z Syrii. Co więcej, pracownicy MONARU zwrócili uwagę ekipie telewizyjnej na jadalnię z ogromnym stołem i stylowymi krzesłami wokół, aby uchodźcy czuli się komfortowo. Pomagajmy cudzoziemcom, ale nie zapominajmy o dramatach polskich rodzin.

Lęk przed zamachami

Zamachy terrorystyczne mogą zdarzyć się zawsze i wszędzie, więc nie należy wpadać w panikę. Nikt nie jest w stanie nad tym zapanować. Od czuwania są służby specjalne i to na nich musimy polegać. Faktem jest, że Państwo Islamskie już wiele miesięcy temu poczyniło kroki, aby stworzyć punkty kontaktowe w Polsce. Informowały o tym media.

Problematyka religii w szkołach

Muzułmanie trudno asymilują się w kulturze zachodniej, a my wciąż nie wiemy, jak rząd chce im w tym pomóc. Nikt nie podnosi kwestii nauczania religii w szkołach. Czas najwyższy, by wyprowadzić religię ze szkół do sal katechetycznych, a w jej miejsce wprowadzić przedmiot RELIGIOZNAWSTWA i etyki. Nauczanie religii powinno się odbywać w aurze sacrum, a nie profanum. Wówczas dzieci mogłyby poczuć jej faktyczną duchowość, a szkoły uwolniłyby się od zgubnych podziałów na katolików, ateistów, innowierców. Edukacja dzieci w duchu otwartości do dzieci z innych krajów i kultur zaczyna być niezbędna.

Podsumowując:
O mózg ssaczy jeszcze długo będą walczyć ze sobą dwie potężne siły: Fanatyczna POLITYKA i Fanatyczne RELIGIE, choć w rzeczywistości od zawsze żyją one w symbiozie i na koniec zawsze dzielą się „łupem”.


Niedziela, 20 września 2015 – dzień Białego Magnetycznego PSA

Potrójny OC – to optymalny dzień na przekłucie balonu autoagresji i obniżenie ciśnienia emocji. Taką moc ma ceremonia oczyszczania i harmonizowania dziewięciu kręgów pamięci planetarnej „Bolontiku”. Dlatego przyłącz się o dogodnej dla ciebie porze, bo w przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Szczegółowe wskazówki dot. Bolontiku w broszurze Co przyniesie rok 2015–2016?


PODZIĘKOWANIE

Dziękuję wszystkim majańskim duszom za każdy DAR Serca – w tym 10 Men z Torunia, Elżbiecie J. z Bełchatowa i Teresie M. z Bielska-Białej – za bezinteresowność i energetyczne wsparcie dla mojej pracy nad rozprzestrzenianiem tej wielkiej, uniwersalnej wiedzy i podtrzymywaniem płomyka nadziei, że ludzie się obudzą i świat odmieni się na lepsze. Dar SERCA to czysta energia, która powraca zwielokrotniona.

Zgodnie z Waszą wskazówką, nr rach. bankowego Wydawnictwa PULSAR, na który można przekazywać dobrowolne Cegiełki to: 82 1140 2004 0000 3802 3635 5582, tytuł przelewu „DAR”. Każdy DAR jest na bieżąco księgowany, fakturę darczyńcy otrzymują mailem (nie zapomnieć o podaniu adresu mailowego). Transparencja jest podstawą uczciwej wymiany i swobodnej cyrkulacji energii.

In lak’ech


[18.09.2015 /12 Lamat P]


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
   następne 8 »