Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Spektrum ZIARNA
● Wysadzanie granic niemożnościW tej przestrzeni kluczowym tematem jest świadomość celu, wiara we własne siły, odwaga do sięgania po nowe możliwości, problematyką – przesadna lęk przed podjęciem ryzyka, a wyzwaniem – przełamanie granic niemożności i praca nad efektywnością.


Wskazówki na 13 dni

● Postaw na jakość a nie ilość – 1 Ziarno.
● Nie bądź samolubny – 2 Wąż
● Uwolnij się od przesadnej ostrożności – 3 Łącznik P.
● Zakończ jałowe rozmowy z samym sobą – 4 Ręka P.
● Obniż skalę wartościowania – 5 Gwiazda P.
● Zrewiduj swoje motywacje – 6 Księżyc P.
● Nie obrażaj się za krytyczne uwagi – 7 Pies P.
● Uważaj na próby podstępy i próby zastraszenia – 8 Małpa P.
● Zdecyduj, czego właściwie chcesz – 9 Człowiek P.
● Nie umniejszaj swoich zasług – 10 Wędrowiec P.
● Uczyń z niemożliwego możliwe – 11 Mag P.
● Zdystansuj się do oczekiwań bliskich – 12 Orzeł P.
● Nie wycofuj się tuż przed metą – 13 Wojownik.


► Jak zawsze, także w Fali Ziarna zwróć uwagę na kiny z pieczęciami swojej rodziny solarnej i ustal, z którymi latami życia one się wiążą. Po pozwoli ci uchwycić głębsze analogie z twoją obecną sytuacją. □ Szczegółowe wskazówki znajdziecie w podręczniku „Kod Inkarnacji”, t. 1.

21.08.2020Zaprzysiężenie Prezydenta RP w pępku Tzolkin
● Co to oznacza?
● Uchylenie rąbka tajemnicyW dniach z kinami „pępka Tzolkin” dokonuje się wymiana informacji między wymiarem boskim i światem ludzi, czyli poziomem świadomości uniwersalnej i polem świadomości ludzi; z tego źródła wypływa wiedza spirytualna, inspiracja duchowa i potężne impulsy przełomu; Majowie nazywali środek Tzolkin „sercem Ziemi”.
Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta RP w dniu 6.08.2020 z kinem 13 Oc C/Biały Kosmiczny PIES, czyli w drugim dniu „pępka Tzolkin”, to „znak Nieba”. Zapowiada wypełnianie misji posłanniczej i bardzo odpowiedzialną, niezależną, wyjątkowo trudną prezydenturę – pełną wyzwań, ale też zagrożeń ze strony przeciwników. Prezydent powinien być bardzo czujny, ostrożny w słowach, tolerancyjny, lecz nie pobłażliwy i naiwny, bo to może go zgubić. Na jego drodze maluje się wiele pułapek, jak również potencjalna zdrada ze strony dwulicowych sprzymierzeńców. Powinien uważnie słuchać rad i opinii innych, ale zawsze kierować się prawdą, dobrem narodu, strzec wspólnych wartości i pozostać w harmonii z wiedzą serca. Powodzenie jego prezydentury zależy od umiejętności zgodnej współpracy z każdym rządem, jaki nastanie w trakcie jego drugiej kadencji. ■ Zaznaczam, że identyczną misję do spełnienia miałby każdy inny kandydat, który byłby zaprzysiężony w „pępku Tzolkin”.


Ci, co po swojej przegranej negują wynik wyborów i zbojkotowali uroczystość zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym, sami wystawili sobie świadectwo kim są. Ich niewiedza sprawiła, że publicznie się odsłonili. – Dni z czterema kinami „pępka Tzolkin” są wyjątkowo „niepożądane” albo mówiąc wprost – najbardziej „znienawidzone” przez siły wrogie postępowi i uniwersalnej sprawiedliwości. □ Andrzej Duda (kin nar. 13 Gwiazda/Lamat) wygrał wybory i to jest fakt. Nawet gdyby przesądził o tym tylko jeden głos i tak byłby niekwestionowanym zwycięzcą w świetle prawa. Kropka.

Warto zaznaczyć, że spośród byłych prezydentów jedynie Aleksander Kwaśniewski zachował się jak prawdziwy mąż stanu i uczestniczył w uroczystości. Zapytany przez dziennikarzy, skąd taka decyzja, odpowiedział, że z trzech powodów: – „Z szacunku dla państwa polskiego, z szacunku dla urzędu prezydenta, bo sam byłem prezydentem, i z szacunku dla wyborców, wszystkich wyborców”. Na koniec zaapelował do wszystkich stron, aby „szukać porozumienia i budować jakieś minimalne choćby mosty”. Jego zdaniem inauguracja była właśnie taką próbą dania równych szans przez los.


7.08.2020CHUEN – Fala MAŁPY
● Przestrzeń mistrzów sztuk wszelakich lub inteligentnych oszustów
● Kim jesteś?...Okres: 7 – 19 sierpnia 2020

Wraz z falą Chuen otworzyło się przed nami spektrum wiedzy spirytualnej i inteligencji twórczej. Teraz liczy się elastyczność myślenia, ciekawość życia, pogoda ducha, optymizm, a problematyką jest naiwność, tchórzliwość, wiara w zabobony, rozsiewanie plotek, ślepe naśladownictwo, małpowanie, lawirowanie.

Dlatego zachowaj dystans do wszystkiego, co się dzieje. Pozwól swobodnie przepłynąć wszystkim spolaryzowanym energiom i nie reaguj gwałtownie. Wiedz, że współtwórcami lepszego jutra są ci, którzy potrafią przyjąć każde zdarzenie i zrządzenie losu w pogodny sposób. Popatrz na swoje życie od pogodnej strony, a bez trudu odkryjesz, dlaczego musiałeś zbierać takie a nie inne doświadczenia w tej fali.

Z uwagi na to, że jesteśmy już w roku Niebieskiego Biegunowego Wichru/2 Cauac, w którym w centrum uwagi znajdują się relacje międzyludzkie, to teraz – w Fali Małpy, warto przeniknąć mechanizmy mające wpływ na nasze myślenie i postawy wobec innych ludzi. Spróbuj zanurzyć się w siebie i zbadaj, jak jest z twoim poczuciem humoru, wrażliwością, prawdomównością… Wiedz, że humor to energia, która rozładowuje napięcia, oczyszcza atmosferę i stwarza emocjonalny dystans do każdej sytuacji, w jakiej się znajdziesz oraz uczestniczących w niej ludzi. Spójrz na swoje relacje partnerskie i koleżeńskie i powiedz, czy potrafisz zdystansować się do krytyki pod swoim adresem, „sensacyjnych” newsów, plotek i cudzych projekcji. Kiedy zbadasz te obszary, przejdź do mniej „sympatycznych” kwestii, jak nieśmiałość, pesymizm, sarkazm, podstęp i najpierw odnieś je do siebie, a potem do innych.

● PESYMIZM wskazuje na niezdolność spojrzenia na trudne sprawy od ich pogodnej strony. Zastanów się, w jakich sytuacjach podchodzisz do życia zbyt poważnie i traktujesz najdrobniejszy problem lub chwilową przeszkodę jak ogromny ciężar. Staraj się w każdym negatywnym zdarzeniu uchwycić choć jeden pozytywny aspekt (zawsze jest taki!). Nabranie dystansu do zawiłych spraw, przyniesie ci nie tylko ulgę, ale też nowe, zaskakujące podejście do każdej zagmatwanej sytuacji.

● NIEŚMIAŁOŚĆ – oznacza, że nie potrafisz powiedzieć otwarcie, co czujesz, lecz wykorzystujesz złośliwą aluzję lub kąśliwy żart, aby wyrazić sprawy, o których nie masz odwagi powiedzieć wprost. Nieśmiałość jest maską, za którą skrywasz swoją cienką skórę.

● SARKAZM – oznacza, że nosząc w sercu urazę, posługujesz się ironią, drwiną lub szyderstwem do dawania upustu tłumionej złości i agresji.

● PODSTĘP – to przejaw skrajnego tchórzostwa, fałszu i degeneracji; oznacza, że chcąc zaspokoić żądzę odwetu, przypodobać się komuś wpływowemu i coś na tym zyskać lub zachować nad kimś kontrolę, uciekasz się do skrytych działań i wciągasz w to inne osoby, np. snując intrygi, rozsiewając o kimś plotki czy powielając fałszywe informacje na portalach społecznościowych.


□ Znak CHUEN (czyt. człen) symbolizuje potencjał mędrca i artysty albo inteligentnego oszusta i głupca; w kulturze Majów był on poświęcony mistrzom sztuk wszelakich i opiekunom Świętego Kalendarza, w dniach z tym glifem inicjowano szamanów.


Medycyna MAŁPY

Nagualem Chuen jest MAŁPA, przynosząca ludziom medycynę prostoty i elastyczności. □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.


PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Katarzynie z Warszawy □ Janowi z Jarocina □ Agnieszce z Londynu □ Marioli ze Szczecina □ Renacie z Rzeszowa. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione.
☼ Każda Wasza „cegiełka” jest na bieżąco księgowana, a faktura przesłana na podany adres mailowy.7.08.2020Nadchodzi DOBRO i ZŁO
● Interakcje ● Punkty zwrotne ● Tajemnica wyzwańSYTUACJA na starcie roku

»To, co się teraz dzieje w naszym kraju i na świecie, to początek nowego ruchu do przodu. Nadchodzi DOBRO i ZŁO. Ważne jest, aby to ZŁO zbadać i ograniczyć, zanim się ostatecznie umocni. A rzeczom DOBRYM należy pozwolić rozwijać się ich własnym kursem. Trzeba tropić złe wpływy i niszczyć je w zarodku.« /Heksagram startowy 19 – „Nadejście Wielkiego ○ Wzrastająca Moc ○ Życzliwość”, za M.Piasecka i Pu R’Tsy Yang, I Cing.

□ Złem jest to wszystko, co depcze godność człowieka i wartości, rani uczucia, ogranicza wolność i prawo suwerennego wyboru.

FAKTY:

● W nocy z 29/30.07.2020
– Problematyką nr 1 stały się zorganizowane prowokacje bojówek LGBT, które pod osłoną nocy 'znakowały' stołeczne pomniki, wypowiadając wojnę swoim przeciwnikom pod hasłem: „To szturm. To atak. To tęcza”... i nie obyło się bez wulgaryzmów. Nie oszczędzono również pomnika Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.


● 1.08.2020
– Zakłócanie marszu Powstania Warszawskiego, w którym szły także rodziny z dziećmi. Na trasie marszu na wysokości ul. Foksal mężczyzna rozwiesił na balkonie „tęczową” płachtę, a sam ubrany na czerwono, kucał na balustradzie udając małpę, pokazywał język i głaskał się po przyrodzeniu. Stwarzał on bezpośrednie zagrożenie dla idących ulicą ludzi, nie mówiąc o demoralizowaniu dzieci.

● 3.08.2020
Trzeba tropić złe wpływy i niszczyć je w zarodku. – „Akcja przeciwko antykulturze” to zapowiedź powołania społecznego ruchu przeciw agresywnej inwazji tzw. „tęczowej ideologii”. Celem ruchu jest m.in. udzielanie pomocy prawnej osobom poszkodowanym przez środowiska LGBT, podejmowanie interwencji zgodnie z prawem, przygotowanie obywatelskiego projektu ustawy o ochronie obywateli przed agresywną ideologią. Rejestracja ruchu w sądzie planowana jest na wrzesień.


INTERAKCJE, pułapki, momenty przełomowe

»W tym roku ludzie stają w obliczu wielkich potęg ciemności, które mają przeciw sobie. Wzrastają one zgodnie z prawami wszechświata. Świadczą o tym pojawiające się wydarzenia, które należy potraktować jak ostrzeżenia dawane przez los. Nie można się ich bać ani rejterować w panice. Należy się zatrzymać, a nawet cofnąć o krok, ale w sposób rozważny, spokojny, celowy. To powstrzyma nieprzyjaciela przed gwałtownym atakiem. Trzeba odsunąć się od niegodziwców i ich nienawiści, ale też nie można być obojętnym na wrogie działania.« /H. interakcji 33 – „Odwrót ○ Dystans”.


Praprzyczyna i główny motyw tegorocznych wyzwań

»Rok 2 Wichru obliguje ludzi do pozbycia się negatywnych emocji i starych wzorców myślenia, które prowadzą donikąd. Pora na pozbywanie się starego i wprowadzanie nowego. Pojawi się wiele punktów zwrotnych i jeśli ludzie je wykorzystają, sytuacja zacznie radykalnie się odmieniać. Stara mądrość uczy, że kto zbyt daleko odszedł od właściwej drogi, zatraca się w świecie fałszywych oczekiwań i na koniec spotyka go klęska. Po okresie upadku zawsze jednak pojawia się możliwość powrotu na właściwą drogę. Nie będzie to łatwe. Nawrócenie wymaga przyznania się do błędów przed sobą i przełknięcia gorzkiej pigułki nieprzyjemnej prawdy. Dlatego trzeba bardzo uważać, aby nie dać się zwieźć fałszywej krainie złudzeń. Zapowiedzią prawdziwego zwrotu będzie pojawienie się oddolnych inicjatyw i ludzi gotowych przeciwdziałać zepsuciu.« /H. przyczynowy 24 – „Punkt zwrotny ○ Powrót ○ Zmiana”).

□ Tu tkwi tajemnica tegorocznych wyzwań wynikających z niezałatwionych spraw z przeszłości.


4.08.2020PIERWSZY miesiąc roku
● Orientacja w ciemności26 lipca – 22 sierpnia 2020

Pierwszy, MAGNETYCZNY miesiąc otworzył energetyczną przestrzeń roku 2 Cauac /Niebieskiego Biegunowego WICHRU, który przyporządkowany jest do spektrum Fali Zwierciadła. Stąd tłem dla tegorocznych działań jest Wyższa Prawda, a zadaniem ludzi demaskowanie zakłamania – najpierw w sobie, a potem u innych. W spektrum Niebieskiego WICHRU na plan pierwszy zawsze wysuwa się transformacja relacji międzyludzkich i przełamywanie stagnacji, przywracanie ładu społecznego w przestrzeni zbiorowej.

Teraz przez 28 dni do pola przyczynowego przyciągane są tematy, z którymi w tym roku będziemy musieli się zmierzyć jako jednostka, grupa, lokalna społeczność, naród. Dotyczy to wszystkich ludzi, organizacji i krajów na świecie. Pamiętajmy jednak, że pierwszy miesiąc tylko przyciąga główne tematy, ale o niczym nie przesądza. Większości z nich nie jesteśmy w stanie zauważyć i dopiero w drugim miesiącu zaczną się ujawniać.

4.08.2020
Co mówi ci twój KRĘGOSŁUP?


W okresie od 28 lipca do 6 sierpnia br., czyli w dniach z kinami od 121 C do 140 C, warto skupić się na mowie swojego kręgosłupa i wzmacnianiu mentalnej konstrukcji życia. Tu wszystko jest INFORMACJĄ adresowaną do każdego indywidualnie.


● Dolegliwości w odcinku SZYJNYM
sygnalizują sztywność myślenia, brak zrozumienia i emocjonalnego wsparcia.

● Dolegliwości w odcinku PIERSIOWYM
wskazują na bagaż przeszłości, poczucie winy, niezabliźnione rany, stare urazy, wyrzuty sumienia lub chęć odwetu.

● Dolegliwości w odcinku LĘDŹWIOWYM
wskazują na nieuporządkowane sprawy w sferze finansowej, lęk o pieniądze – ale nie brak pieniędzy, chorobliwą oszczędność, skąpstwo.

● Dolegliwości w części KRZYŻOWEJ i kości ogonowej
wskazują na fałszywe autorytety, złudzenia, budowanie konstrukcji życiowej na piasku zamiast na skale.

31.07.2020


Znaczenie ZIELONEGO dnia
w przestrzeni zbiorowej i osobistej● W kalendarzu ziemskim, odmierzającym upływ czasu w naturalnym rytmie 13 miesięcy/28 dni+1 (licząc od twoich urodzin), ostatni dzień roku – 25 lipca, nazywany jest zielonym dniem albo dniem poza programami Czasu. W tym dniu na poziomie duchowym dokonuje się wymiana energetycznych potencjałów. Wygaszana jest energia nośna starego roku i aktywowana energia nowego roku. Dlatego warto przyjąć postawę obserwatora, nie wartościować ludzi, nie wyciągać przedwczesnych wniosków.

□ Jeśli coś ważnego wydarzy się tego dnia, zanotuj swoje spostrzeżenie, a potem sprawdź w indywidualnym kalendarzu, w którym miesiącu przypada ten dzień. Dzięki temu zyskasz wskazówkę, na co zwracać uwagę i jak postępować w przyszłości, aby nie szkodzić ludziom i Ziemi, albo co umacniać i wspierać, aby mogły dokonać się pozytywne zmiany w naszym życiu.

□ I tak, w sobotę 25 lipca 2020 została usunięta energia nośna roku 1 Ix /Białego Magnetycznego Maga i przyciągnięta energia roku 2 Cauac /Niebieskiego Biegunowego Wichru.


● W twoim indywidualnym kalendarzu, postępującym w rytmie 13 miesięcy 28+1, 25 lipca jest dla ciebie zwykłym dniem jak każdy inny, a twój osobisty zielony dzień to dzień przed urodzinami. W tym dniu z twojego pola przeznaczenia usuwana jest energia nośna starego roku i przyciągana energia nowego roku zgodnie z twoim aktualnym 13-letnim cyklem. Na ile możliwe, na ten dzień „zawieś” swoją aktywność, zrób sobie „urlop duchowy”, daj odpocząć „przegrzanej” korze mózgowej, zwolnij tempo życia, wycisz się, zrelaksuj i nie składaj żadnych obietnic ani nie przyjmuj dwuznacznych propozycji. Z deklaracjami wstrzymaj się do jutra!

□ Z reguły osobisty zielony dzień jest spokojny lub nijaki, można mieć zero ochoty na cokolwiek, odczuwać rozleniwienie, labilność. – Dlatego rób tylko to, co konieczne.

□ Może się jednak zdarzyć, że tego dnia coś mocno cię zaskoczy. Wtedy odnieś swoje odczucie lub zdarzenie do tematyki fali i jeśli błyskawicznie nie nasunie się żadne skojarzenie, zostaw to i poczekaj na ciąg dalszy w późniejszym czasie.


29.07.2020
Rok 2 WICHRU
● Czas wielkiej reorganizacji i wielu wyzwańW niedzielę, 26 lipca 2020, w dniu 2 Cauac – Niebieskiego Biegunowego WICHRU, który przyporządkowany jest do spektrum Fali Zwierciadła, rozpoczął się nowy rok w kalendarzu. Jest to drugi rok w 13-letnim cyklu praworządności Białego Maga.

Teraz siła sprawcza „2” czyni każdego z nas żonglerem w grze z przeciwieństwami. To, co nie jest zharmonizowane z wzorcowym potencjałem zapisanym na poziomie świadomości Niebieskiego WICHRU, zacznie ujawniać się w formie napięć i konfliktów w sferze relacji międzyludzkich, np. na scenie rodzinnej, zawodowej, koleżeńskiej albo w lokalnym środowisku czy przestrzeni krajowej i ogólnoświatowej. Natomiast to, co jest w nas spójne i dobre dla wszystkich, zapewni nam dobrą kondycję i będzie naszą siłą napędową.

»Niech ten rok mimo wielu wyzwań i przeciwności na drodze
będzie dla Was rokiem duchowej odnowy i wspaniałych przemian.«
In lak’ech

● W numerze 8 miesięcznika „Nieznany Świat” ukazał się artykuł na temat prognoz na rok 2 Cauac, 2020/21.
27.07.2020


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36
   następne 8 »