Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 
41
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
New Age i ekumenizm
Dylematy Franciszka...Papież chce zjednoczyć wyznawców monoteistycznych religii, a tymczasem może on doprowadzić do schizmy w Kościele katolickim. Ekumenizm – jakkolwiek pięknie by nie zabrzmiał, to nic innego jak ideologia New Age, czyli gotowy program Systemu, mający zastąpić wszystkie religie. Dialog ekumeniczny zapoczątkował Jan Paweł II; był on pierwszym papieżem, który odwiedził meczet i synagogę i organizował wspólne obrzędy. Jego następca Benedykt XVI, konserwatywny teolog i tradycjonalista, wolał ustąpić z urzędu, niż ulec New Age. Pałeczkę papieża Polaka przejął Franciszek…

W międzyczasie sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli, rozszerzała się ludzka świadomość i zdolność percepcji, pustoszały seminaria duchowne, w Kościele Franciszka pojawiły się rysy. System nie znosi chaosu, dlatego wydarzenia musiały nabrać tempa. Skupiono się na infrastrukturze i teraz trzeba czekać na sygnał i zapowiadane powtórne przyjście „Bóstwa”. Dla dzisiejszej technologii holograficznej nie jest to problemem. Nie zdziwi więc, jeśli w określonym momencie katolicy ujrzą Chrystusa na niebie, muzułmanie Mahometa, żydzi Jahwe, aby wierni nie mieli wątpliwości. Po tym będzie można ogłosić zjednoczenie trzech wielkich religii z woli Najwyższego. Miejsca nowego kultu są już gotowe.

● W marcu br. oddano do użytku Dom Rodziny Abrahamowej w Abu Zabi – ośrodek edukacji, dialogu i modlitwy trzech religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu.

● Nie próżnował też Kościół: w Astanie, stolicy Kazachstanu, znalazł nowe, newagowskie miejsce z piramidą przesiąkniętą dziwnymi symbolami; tam od 2003 r., co 3 lata, spotykają się przedstawiciele różnych religii. Gdy wydarzy się „cud”, to nowa stolica apostolska i centrum nowego zarządzania duchowego są już przygotowane, taki Watykan bis.

□ Nasuwa się refleksja, że może mityczny „Lucyfer”, którego imię znaczy „Niosący Światło”, nie zbuntował się przeciwko Stwórcy, ale trzem Panom Materializmu: Pieniądz–Władza–Zniewolenie... I został celowo zdemonizowany, by prawda nie wyszła na jaw…


Magnetyczna siła JEDYNKI
Światło i Cień…


Tam, gdzie jest światło, jest też cień. Podobnie jest z mądrością światła i mądrością cienia.
Rzut oka na historię Kościoła:

● 16.07.1054 – kin 1 Cauac/Wicher – odnowa/chaos
… schizma wschodnia, rozłam na Kościół wschodni i zachodni
●20.09.1378 – kin 1 Chicchan/Wąż – siła przetrwania/żądza władzy
… początek wielkiej schizmy zachodniej
● 11.09.1417 – 1 Eb/Człowiek – siła woli/manipulacje
… koniec schizmy zachodniej
● 22.09.2001 – 1 Imix/ Smok – ufność/walka o rewir
… wizyta Jana Pawła II w Kazachstanie
● 12.09.2022 – 1 Etznab /Zwierciadło – prawda/fałsz
… wizyta Franciszka w Astanie w Kazachstanie
● 16.02.2022 – 1 Ix / Mag – prawość/podprogowe działanie
… inauguracja Domu Rodziny Abrahamowej w Abu Zabi
● 1.03.2023 – 1 Manik /Ręka – duch badawczy/naiwność
…udostępnienie Doliny Abrahamowej.


○ Człowiek decyduje, z którego bieguna chce czerpać wiedzę i który zasila swoją energią.
○ Tajemniczym zbiegiem okoliczności obok dat zawsze pojawia się kin z liczbą 1 lub inaczej tonem magnetycznym, symbolizującym: nowy początek □ formację, która w danej chwili jest źródłem □ centrum, z którego wyjdą dalsze impulsy w sferze zdefiniowanej przez stojącą obok pieczęć.
Dolina Abrahamowa…


16 lutego 2022 w Abu Zabi odbyła się inauguracja "Domu Rodziny Abrahamowej" – ośrodka nauki, edukacji, dialogu i modlitwy trzech monoteistycznych religii – chrześcijaństwa, judaizmu i islamu. W dokumencie z Abu Zabi, podpisanym w 2019 r., znalazł się zapis, że „Bóg chciałby istnienia różnych religii, tak jak chce istnienia różnych płci, ras czy języków”... Wielu biskupów katolickich uznało ten zapis za herezję. Nie szczędzono krytyki pod adresem Franciszka.

Kompleks składa się z trzech podobnych brył symbolizujących kościół, synagogę i meczet, na zewnątrz bez symboli, od wewnątrz urządzonych zgodnie z wymogami danej religii. W kompleksie zabrakło cerkwi, co patriarcha Kościoła prawosławnego uznał za przejaw dyskryminacji.
□ Cóż, W „wielkiej trójcy” może być tylko trzech…
□ Może to znak, że w przyszłości prawosławni Słowianie odegrają ważną rolę w przywracaniu życiu normalności…


„Dom Religii Abrahamowych” został udostępniony 1 marca 2023 roku.„CYSTERNY GŁODU” –
przestroga dla ludzkości z OHIO…3 lutego 2023, w środku miasteczka East Palestine w stanie Ohio, wykoleił się pociąg przewożący niebezpieczne chemikalia. Eksplozja wyglądała jak grzyb po wybuchu jądrowym. Z torów wypadło 38 cystern, w tym 5 z chlorkiem winylu, który w połączeniu z wodą daje kwas solny. [Gdyby trafił do rzeki, to płynąłby w niej kwas solny.] Służby zdecydowały przeprowadzić detonację kontrolowaną (pierwszy raz w historii światowego ratownictwa). W praktyce chlorek winylu z 5 cystern, które nie wybuchły, wypuszczono do gleby i podpalono. Nie było żadnej informacji w mediach. Władze próbowały ukryć ten fakt.

SKUTKI są przerażające, porównywalne z Czarnobylem. Rzeka Ohio została skażona. W promieniu 100 mil zdechły ryby, wszystkie zwierzęta hodowlane i domowe. Gleba została zatruta na pokolenia. Władze pozwoliły wrócić ludziom do domów, mimo iż z nieba wciąż lecą czarne paprochy, a w powietrzu unosi się chemiczny zapach drażniący nozdrza i gardło.

Z obszarów dotkniętych katastrofą ekologiczną pochodziła ogromna część czystej żywności dla Ameryki. Region ten zamieszkiwali mennonici, którzy z dziada pradziada praktykowali naturalne, organiczne rolnictwo. Glebę użyźniali obornikiem i nie używali żadnych chemicznych nawozów.

● Na marginesie: Kinem dnia 3 lutego 2023 był 1 Imix-P/Czerwony Magnetyczny SMOK w portalu, pierwszy kin w 260-dniowym kalendarzu galaktycznym Tzolkin.

□ PORTAL oznacza dzień pod szczególnym nadzorem, w którym do pola zbiorowej świadomości napływają potężne wiązki energii kosmicznej kosmicznej, naprowadzające ludzi na pierwotne tory ewolucji (dzieje się to w skali globalnej).
□ Liczba 1 zapowiada, że to, co przyciągnie szczególną uwagę, będzie miało ciąg dalszy.
□ Archetyp IMIX symbolizuje pramatkę-karmicielkę, pierwszy pokarm, zdrowe odżywianie.

► Czy teraz rozumiecie ten jakże ważny przekaz energii dnia do nas, ludzi? Czy nie wybrzmiało to jak krzyk umęczonej do granic Matki Ziemi i ostrzeżenie przed haniebnym niszczeniem naturalnych zasobów i sztucznie generowanym widmem głodu?...

► Społeczność ziemska ma 260 dni na powstrzymanie tego zgubnego trendu… Nie można już czekać. Zbyt wiele jest „zbiegów okoliczności” na świecie, w Europie i naszej biednej Polsce…

● Fakty są nieubłagane:
○ seria pożarów przetwórni ryb, zakładów spożywczych czy ferm drobiu na świecie, ○ tajemnicza bezpłodność kur niosek w USA, ○ zbłąkane rakiety spadające akurat na suszarnię zbóż, ○ preferowanie spożycia owadów w miejsce mięsa, ○ plany zalania wodą 400 tys. ha użytków rolnych i likwidacja 35 tys. gospodarstw w ramach odnowy bagien i przyrody, ○ limity hodowli i upraw, ○ obowiązek rejestracji zwierząt hodowanych na własne potrzeby i wiele innych...


26.02.2023Indywidualna synchronizacja
z energią fali…W obecnej konstelacji solarno-galaktycznej (365:260) Fala Maga, której siłą nośną jest moc przebicia, w całości przyporządkowana jest do spektrum ósmego miesiąca, który dodatkowo wzmacnia skuteczność działań. Warto wykorzystać to do uporania się z problemami, wynikającymi z prawa przyczyny i skutku.

Spektrum IX/MAGA przywołuje do indywidualnego pola świadomości fraktal młodości, ujmujący 4-letni okres od ukończenia 24 lat do 28 lat, kiedy to młody, niedoświadczony człowiek przemierzał świat dorosłych, nie mając pojęcia, czego oczekuje od niego dorosłość i co trzyma w zanadrzu los. Poszukując własnej drogi i celu, wszędzie zostawiał on za sobą swoje ślady. To wszystko zapisało się na jego duchowo-kauzalnym koncie. Mogły to być zaprzepaszczone szanse, zarzucone pasje, traumy, zbłądzenia, wyrządzone szkody czy inne destrukcje. Dopóki te sektory nie zostaną uzdrowione, wciąż będą one rzutować na jego teraźniejszość i spowalniać go na drodze.

Teraz, niezależnie od znajomości tematyki, każdy ma możliwość nadrobić zaległości z tamtego okresu. Natomiast osoby urodzone w znaku Białego Maga mogą zostać „wywołane na scenę” jako pierwsze, a ich doznania w fali mogą być bardziej wyraziste i silniejsze niż u innych.

Pomocne wskazówki:

● Jeśli nurtuje cię jakaś sprawa lub zmagasz się z konkretnym problemem i nie wiesz, jaką podjąć decyzję, spróbuj sięgnąć pamięcią do okresu między 25. i 28. rokiem życia (wiek 24-28 lat). Tu może tkwić główny motyw twoich ciągłych potyczek z losem. Być może coś utkwiło ci w pamięci z tamtych lat. Nie sil się na mentalne akrobacje, bo skojarzenie powinno pojawić się spontanicznie. Jeśli nie nasunie się żadna myśl ani analogia, po prostu to zostaw i nie zaprzątaj sobie tym głowy.

● Osoby bezpośrednio związane z pieczęcią Białego MAGA poprzez kin narodzin lub kiny rodziny solarnej (Muluc, Ix, Cauac, Kan), będą mogły odczytać bardziej precyzyjne informacje, niekiedy wręcz dosłownie. Zwróć szczególną uwagę na rok, w którym ukończyłeś 26 lat. W 27. roku życia każdy człowiek dokonuje (świadomie lub nieświadomie) wyboru swojej drogi życiowej. W zależności od tego, czy pójdzie on drogą duszy, czy drogą ego, będzie zbierał adekwatne do tego doświadczenia... W tym wieku z reguły zwyciężają priorytety ego - popłatna praca, kariera zawodowa, dom, samochód, stan konta...
21.02.2023


IX – Fala MAGA
● Po żaglami IX nie płyniesz tam, gdzie chcesz...Okres: 16 – 28 lutego 2023

Fala MAGA/IX otworzyła przed nami spektrum magii mądrości serca, czystości intencji, uczciwości i mocy dokonań, w którym obowiązują prawa uniwersalne, a nie prawa napisane przez ludzi. Aby przestąpić ten prób, trzeba przejść przez wewnętrzną ciemność własnych myśli, pokonać demony swoich lęków i nie ulec pokusom świata zewnętrznego. Jednak same dobre chęci to za mało, bo tu liczy się silna wola, dociekliwość, świadomość celu.

Wielu „nauczycieli ludzkości” zapewnia swoich uczniów, że jeśli będą pokornie znosić trudy losu, to „światło” będzie ich chronić. Ludzie przyjmują to na wiarę i nie zadają pytań. I w tym tkwi pułapka, bo czas dogmatów się skończył i nieświadomi tego ludzie wciąż tkwią w iluzorycznych sektorach, godząc się z rolą cierpiętnika.
Od najdawniejszych czasów w świecie zewnętrznym ścierają się dwie świadomości, nazywane umownie Stroną Światła i Stroną Ciemności. Po wejściu programu naprawczego, nazwanego Czasem Karmicznym, Strony te musiały zawrzeć „pakt” i zobowiązać się do przestrzegania wyznaczonych warunków. Odtąd wolno im było inspirować lub kusić ludzi, proponować szczęśliwe życie, ale nie wolno było do niczego ich zmuszać. Te zasady są wciąż aktualne. Wolna wola człowieka jest niepodważalna dla obu Stron. Dlatego człowiek w każdej chwili może zdecydować o przejściu na inną stronę bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji.

● Strona ŚWIATŁA oferuje człowiekowi wszystko, co najcenniejsze, ale wyznacza zasady gry – człowiek jest zobowiązany przestrzegać praw etycznych i ponosić pełną odpowiedzialność za swoje wybory.
● Strona CIEMNOŚCI również proponuje człowiekowi wszystko, co najlepsze, ale nie wyznacza mu żadnych reguł, żadnych zasad, żadnej odpowiedzialności – w zamian za starowanie jego wolną wolą. Strona Ciemności może podszywać się pod Stronę Światła, kusić, projektować złudne obrazy, manipulować świadomością ludzi.
● Strona Światła i Strona Ciemności w jednakowej mierze chronią podopiecznych.

Oferta Strony Ciemności jest dla ludzi bardziej atrakcyjna, dlatego jest ona liczebniejsza. Jednak ludzie ci nie wypełniają inkarnacyjnych zadań. To wyjaśnia, dlaczego jest tyle „zła” na świecie. Nie dziwi więc, że ludzie, którzy pozostają wierni Stronie Światła, mają do pokonania więcej trudności podczas wypełniania zadań i zamiast łączyć siły, działają w pojedynkę; mimo to są bezpieczni, nietykalni dla Strony Ciemności.

Aby ratować błądzących ludzi przed stoczeniem się w przepaść, co 260 dni pojawia się w kalendarzu Fala MAGA, która zezwala człowiekowi zajrzeć za kulisy tzw. „wielkiego świata”, by zmusić go do reakcji, niczego mu nie sugerując. Jest to jedyna fala w Tzolkin, która w specyficzny sposób „zmusza i błogosławi”. □ To wyraża metafora: "Pod żaglami Maga-Jaguara nie płyniesz tam, gdzie chcesz, ale gdzie musisz”...

Dla jasności dodam, że Czas Karmiczny domknął się umownie w 2012 r. i obecnie znajdujemy się w 52-letnim okresie przejściowym, który został nam podarowany na usunięcie resztek „karmicznego pyłu” z pola świadomości. Finał nastąpi w 2039 r. – wtedy przestanie obowiązywać „pakt Światła i Cienia”. Poznamy, kto wypełnił inkarnacyjne zadania, a kto pogrążył się w karmicznych długach.


Energia JAGUARA

Nagualem Ix (czyt. iisz) jest JAGUAR, symbolizujący podróż świadomości przez ciemność nocy i transformację w świetle słońca. Światło słońca wyrażał kolor jego skóry, zaś ukryte światło nocy – czarne cętki na futrze.13-dniowe spektrum MAGA

18.02.2023
Etap UFO
Testowanie obronności
czy oswajanie ludzi z hologramami?Warto się nad tym zastanowić. Najpierw mieliśmy pokaz z chińskim balonem nad Ameryką, a kilka dni później pojawiły się niezidentyfikowane obiekty latające o kształcie walca i ośmiokąta nad Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i Chinami. Dziwne, że NASA dowiedziało się o tym z nagrań internautów. Tym razem ważni generałowie sił powietrznych USA, premier Kanady, szef NATO nie wykluczyli obecności obiektów pozaziemskich. Padł rozkaz, by je zestrzelić…

Być może, spektakl, jaki przez tydzień rozgrywał się na niebie, był zaplanowaną operacją testowania nowych technologii wojskowych i zdolności obronnych sił powietrznych dwóch silnych krajów, ale na pewno nie byli to kosmici. Ta wersja byłaby nie do obrony. Czy istoty z innych galaktyk, oddalonych miliony lat świetlnych od Ziemi i z bardzo zaawansowaną technologią, po przybycie na naszą planetę, czekałyby biernie, by dać się zestrzelić mało zaawansowanym rakietom myśliwców F-16 czy F-22?...

Niemniej prawdopodobnym wytłumaczeniem wydaje się próba oswajania ludzi z twardymi hologramami „inwazji Obcych”. Dzisiejsza technologia w zakresie twardych hologramów, mających masę, pozwala stworzyć obiekty wchodzące w interakcje z obiektami fizycznymi. Mogą one odbijać przedmioty, jak również można w nie strzelić i dojdzie do wybuchu… Zbiegiem okoliczności niedawno z Davos popłynął proroczy sygnał: „Wykorzystamy UFO do zjednoczenia ludzi”… Można zatem zakładać, że „pandemia UFO” na niebie” to oswajanie ludzi z „inwazją Obcych”, przed którą tylko wielcy mogą ochronić Ziemię.

□ Z filmów science fiction wiemy, że kiedy atakują kosmici, ludzie zawsze się łączą, prezydenci i przywódcy ogłaszają stan wyjątkowy, wydają zalecenia, a przerażeni ludzi posłusznie je wykonują…
□ W łagodniejszej wersji twarde hologramy będzie można również wykorzystać do zaaranżowania drugiego przyjścia „Zbawiciela”, „Mahometa” czy innego „bóstwa”, by zjednoczyć wielkie religie – jak to zapowiedział papież Franciszek…


16.02.2023ÓSMY miesiąc SOKOŁA
● Nic nie jest przesądzone7 lutego – 6 marca 2023

W ósmym, GALAKTYCZNYM, miesiącu program roku 4 Księżyca-P (2022-23) wstępuje w fazę urzeczywistnienia, ale nic nie jest z góry przesądzone. Powodzenie planów zależy od stopnia zaangażowania ludzi. Nigdy nie wiadomo, kto wybierze konflikt, a kto dialog.

Teraz wszystko należy ponownie wziąć pod lupę celem wychwycenia najdrobniejszych ognisk zapalnych, np. w relacjach rodzinnych, ruchach społecznych, trendach światowych. To, co mętne, niejasne, zakłócające jasność widzenia, powinno być odesłane do poprawki.

ÓSMY odcinek roku można przyrównać do układania planetarnych puzzli lub straży pożarnej postawionej w stan najwyższego pogotowia. Trzeba bardzo uważać, bo siła sprawcza ÓSEMKI działa jak miecz obosieczny i okamgnieniu może coś naprawić lub zniszczyć!

►Siłą nośną galaktycznego odcinka roku jest 5 Chicchan, Czerwony Wiodący WĄŻ, odzwierciedlający sztukę przetrwania w opozycji do siły niszczącej życie. Z liczbą 5 sprzężony jest „potencjał władczy”, dlatego należy być bardzo czujnym, bo na scenie życia mogą pojawić się odpowiedzialni liderzy, jak również przywódcy odziani w lisie skóry.

Wskazówka na 28 dni:

»Czas, abyś w końcu pojął, że jeden nikczemnik może pognębić ogół, jedna mroczna myśl – odebrać rozsądek, jedna namiętność w sercu – zburzyć spokój… Trop bezwzględnie „zło” w swoim otoczeniu i w sobie. Wyrwij z korzeniami najmniejszą jego drobinę i zwróć się ku „dobru”« /heksagram 43.

● Warto przypomnieć, że trudne tematy, które wyłoniły się w siódmym miesiącu, będą miały ciąg dalszy w miesiącu ósmym.

8.02.2023IMIX – Fala Czerwonego SMOKA
● Ufność idzie w parze z wolnościąOkres: 3 – 15 lutego 2023

Fala Czerwonego SMOKA /IMIX (czyt. iimisz), otwierając nowy 260-dniowy spin galaktyczny, bierze pod lupę stan fizycznych podstaw życia, samozaufanie, troskę o zdrowie, poczucie bezpieczeństwa, jakość odżywiania. SMOK powiada: „Jesteś tym, co jesz i czym karmisz swoje myśli”.

W tym spektrum główną tematyką jest UFNOŚĆ, a problematyką NIEWIARA. Ufność nie oznacza ślepego, bezmyślnego działania ani biernego oczekiwania na rzeczy, które miałyby spaść z nieba, lecz wyjście naprzeciw wszystkiemu, co manifestuje się w życiu.Przestrzeń OSOBISTA

W ciągu 13 dni fali nie raz przyjdzie ci się zmierzyć z tematyką ufności i podejrzliwości, nadgorliwości i oschłości, bezpieczeństwa i zagrożeń, jak również poczucia niższości i zależności od woli innych. To, co jest teraz szczególnie ważne dla twojego duchowego wzrastania, będzie powracać tak długo, aż rozpoznasz, co chce ci powiedzieć dane doświadczenie. Jest bez znaczenia, czy uchwycisz coś na drodze mentalnej, emocjonalnej czy fizycznej.

Wiedz, że w twoim życiu nie ma zbiegów okoliczności. Twój osobisty wzorzec i energia dnia zawsze pozostają w bezpośrednim związku. Zaburzenia na drodze indywidualnego rezonansu z potencjałem dnia wywołuje jedynie twoje negatywne nastawienie do siebie, ludzi i życia. Dlatego zaufaj mądrości losu i miej dużo cierpliwości do siebie. Przy odrobinie dobrej woli, możesz przebudzić w sobie PRASIŁĘ, która na przestrzeni dziejów została w nas stłumiona, ale wciąż jest obecna, tylko że w stanie uśpienia. Odważ się ją obudzić, zaufaj sobie i zrób pierwszy krok ku nowej jakości życia.


Przestrzeń ZBIOROWA

Tutaj będzie nam znacznie trudniej podołać wyzwaniom IMIX, ponieważ poczucie więzi i wzajemne zaufanie zostały wyparte z pola świadomości, a na plan pierwszy wysunęły się priorytety materialistyczne. Jest oczywiste, że elity władzy i środowiska zdominowane przez świadomość „mieć więcej niż inni”, będą zaklinać rzeczywistość, odwracać ludzką uwagę tematami zastępczymi. A jeśli to nie pomoże, nie zawahają się sięgnąć po bardziej drastyczne środki. Kiedy „Zło” stanie się sędzią we własnej sprawie i poczuje się całkowicie bezkarne, zrzuci maski z twarzy. Wtedy na czoło wysunie się wola rządzenia wszystkimi i wszystkim. Staniemy się świadkami narastających represji, agresji, istnego szaleństwa i psychopatycznej nieobliczalności. Tak już się dzieje, ale nie musi tak być wiecznie! Ważne, aby nie ulec dekadenckim nastrojom i nie zatopić się w poczuciu niemocy, bezsensu, beznadziei, lecz spotykać się w małych grupach i łączyć siły.


Medycyna KROKODYLA

Nagualem Imix jest KROKODYL, przynoszący ludziom medycynę ufności. □ Pojęcie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”13-dniowe spektrum SMOKA

Fala SMOKA stawia przed tobą niewidzialną skrzynię skarbów, abyś nauczył się umiejętnie wykorzystywać je w życiu i nie chował wszystkiego dla siebie i bliskich. W dzisiejszych czasach jest to dużym wyzwaniem dla ludzi, nie tylko urodzeniowych Smoków. Dlatego nie bój się popełniać błędów, bo mądrość i doświadczenie życiowe zdobywasz na drodze doświadczeń zbieranych na własnej skórze.

Falę SMOKA domyka 13 Ben/Czerwony Kosmiczny Wędrowiec, który przypomina ci, że wolność osobista zawsze idzie w parze z ufnością. Dopóki nie zaufasz sobie i innym, nie poczujesz się wolnym człowiekiem.

3.02.2023


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 
41
   następne 8 »