Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Fala WICHRU /CAUAC
● Stosunki międzyludzkie
● Syndrom cierpiętnikaOkres: 22 kwietnia – 4 maja 2023

Fala Niebieskiego WICHRU /dosłownie Niebieskiej BURZY, to spektrum transformacji, przemian i uzdrawiania stosunków międzyludzkich, ale też, szczególnie w naszym kraju, przestrzeń dezinformacji, ciągłego straszenia wojną i utrwalania syndromu cierpiętnika. Impulsy wychodzące z tego poziomu wcześniej czy później doprowadzą do silnych turbulencji i wyładowań w sferze relacji między ludźmi, aby skłonić ludzi do szukania dróg wyjścia z impasu.
● W krajach unijnych – Francji, Niemczech, Czechach, Słowacji, Włoszech i innych, tak już się stało. Setki tysięcy ludzi tydzień w tydzień wychodziły na ulice, by protestować przeciwko chorej polityce unijnej, klimatyzmowi, wciskaniu insektów do spożycia, pogarszającej się sytuacji życiowej, jak również przeciw wojnie na wschodzie Europy i dozbrajaniu w nieskończoność kraju spoza Unii. Tamtejsze społeczności szybko przejrzały na oczy… Ludzie pytali: jak to możliwe, że do w kraju, w którym toczy się wojna, bez obaw przyjeżdżają zagraniczni przywódcy na rozmowy?...

● A u nas? Ludzie siedzą jak trusie. Jedynie górnicy i rolnicy odważyli się zaprotestować, ale społeczeństwo nie stanęło za nimi murem. W Warszawie, 1 maja, odbędzie się manifestacja przeciwko wojnie i ukrainizacji Polski. To ostatni moment, aby powiedzieć politykom dość. W przeciwnym razie już w lipcu możemy stracić suwerenność i stać się prowincją tych, których teraz dozbrajamy, rozbrajając własną armię.


Medycyna SKUNKSA

Nagualem Cauac jest SKUNKS, przynoszący medycynę odcinania się od starych rzeczy. □ W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.13-dniowe spektrum

CAUAC stawia wszystko pod znakiem zapytania, wprowadza przejściowy zamęt, aby zmusić ludzi do reakcji i sięgania po nowe narzędzia i niekonwencjonalne rozwiązania, umożliwiające przełamanie impasu...

.Dzień Planety Ziemi


W Dniu Planety Ziemi 22.04.2023, w Dniu Ziemi warto przypomnieć początki obchodów poświęconych Ziemi. Wielu nie wie, że José Argüelles był jednym z inicjatorów świętowania Dnia Planety Ziemi. Poprzez swoją pracę i działaniami starał się, aby planeta Ziemia dostała swój dzień w kalendarzu.

W 1969 roku José Argüelles zapoczątkował obchody Dnia Ziemi, organizując Festiwal Całej Ziemi (Whole Earth Festiwal) na Uniwersytecie Kalifornijskim. Zlecił on swoim studentom zaprojektowanie festiwalu, który jest równie ważny dla każdego mieszkańca planety. Dzięki tej akcji i organizacji festiwalu, wyzwolił on świadomość planetarną u studentów, kierując ich ku wyższym wartościom i szacunku dla wszystkiego, co ma życie. Święto całej Ziemi zrealizowano poprzez sztukę i kreatywność. Festiwal ten był prekursorem obchodów i upamiętnienia Dnia Planety Ziemi i odbywa się co roku.

Wizja Argüellesa trwa dalej. José Argüelles rozszyfrował wiedzę o kalendarzach Majów i ich matematyce, odkrył klucz do Tzolkin, przypomniał o historii Kosmicznej i Galaktycznej, Proroctwie Pakala Votana. On też zsynchronizował 13-księżycową rachubę z 260-dniowym Tzolkin i przekazał wiele cennych informacji ważnych dla nowych procesów ewolucyjnych.

José Argüelles poświęcił całe życie otwieraniu nowych ewolucyjnych dróg świadomości, pokojowi planetarnemu, rozwojowi jedności świadomości, manifestacji Nowej Ziemi. Poświęcił je na przekazywanie wiedzy Galaktycznych Majów i powrót do naturalnego czasu, naturalnych cykli i szacunku dla Matki Ziemi.
José Argüelles odszedł od nas w 2011 roku, był niestrudzonym orędownikiem kultury pokoju i wspólnej świadomości ludzkości, wspólnoty planetarnej, współzałożycielem P.A.N (Planetary Arts Network),
współtwórcą Prawa Czasu, prezesem Instytutu Badań Galaktycznych oraz projektu Noosfera II, którego celem jest promowanie idei integralności Ziemi jako dzieła sztuki. Sieć Sztuk Planetarnych jest częścią ruchu dla przywrócenia kalendarza 13 księżyców/28 dni i ponownego śledzenia naturalnych częstotliwości czasu.

Zastanówmy się, co musimy zmienić w sobie, aby żyć w harmonii z Matką Ziemią? Wszystkie zmiany zaczynają się od zmiany świadomości. Teraz znajdujemy się w nowym promieniu galaktycznym i teraz spływają na nas potężne wiązki energii. Zharmonizujmy się z nowym powiewem ewolucji i bądźmy zmianą, którą chcemy zobaczyć w Lak'ech! W każdym i we wszystkim!

● W tym roku kinem Dnia Planety Ziemi był 1 CAUAC, pierwszy dzień Fali Wichru - to bardzo dobry znak!
22.04.20238 BEN, dzień ewokacji zwierzęcia siły
/niedziela, 16.04.2023…W solarno-galaktycznym kalendarzu 13 księżyców dzień z kinem 8 BEN/Czerwonego Galaktycznego WĘDROWCA jest dniem przywołania ducha zwierzęcia siły, aby prosić go o duchowe prowadzenie, ochronę, uzdrowienie. W wielu indiańskich tradycjach plemiennych nadal istnieje przekonanie, że ludzie i zwierzęta są bratnimi duszami. Dla szamanów zwierzęta są posłańcami świata duchowego.

Człowiek i zwierzę od początku byli ze sobą ściśle powiązani, byli jak bracia i siostry, pomagali sobie wzajemnie i żyli zgodnie z prawem dawania i brania. Człowiek uczył się od zwierząt, obserwował je, naśladował, próbował rozumieć ich siłę duchową i żyć z nimi w harmonii. Tak rozwinęły się różne klany, które strzegły określonej siły zwierzęcej, komunikowały się z duchem zwierząt i przywoływały go, gdy potrzebowały pomocy. Dlatego jeśli ktoś był chory albo miał poczucie utraty sił witalnych, to szaman rozpoczynał ceremonię wezwania ducha zwierzęcia, którego siła miała przywrócić człowiekowi zdrowie i dobrą kondycję.

Podobne świadectwa znaleźć można w wielu pierwotnych kulturach świata, także w europejskich. Jednak wraz z rozwojem, kultury te zaczęły odsuwać się od Natury, wynosić się ponad zwierzęta, wyzyskiwać je, trzebić bezlitośnie, zaburzając równowagę w duszy obu tych światów. Późniejsze religie ostatecznie przypisały zwierzęta diabłu i wyparły prastarą wiedzę z powszechnej świadomości. Ale niektóre szczepy nadal jej strzegły i dzięki nim dziś możemy się uczyć jej na nowo.

Zwierzęta są naszymi nieomylnymi przewodnikami i towarzyszami. Dziś, tak jak dawniej, pomagają nam się rozwijać, przekraczać granice siebie samych, poznawać krainę duszy, rozpoznawać istniejącą w nas siłę i używać jej do odnajdowania równowagi, aktywowania samouzdrawiania i nawiązywania połączenie ze wszystkim, co jest. Ale musimy okazać im szacunek, przywołać je do siebie, poprosić o duchowe prowadzenie, radę i pomoc.

W dniu 8 BEN masz dogodną możliwość nawiązania kontaktu ze swoim zwierzęcym przewodnikiem, choć możesz robić to zawsze, kiedy jesteś w potrzebie, a potem spokojnie czekać (czasami do kilku dni). Zwierzę może ci się przyśnić albo niespodziewanie przyjść na myśl, kiedy będziesz pochłonięty pracą. Możesz też pociągnąć kartę (tylko jedną !), a następnie przeczytać przesłanie w książce „Siła Zwierząt” lub innej.

● Jeśli nie masz kart, możesz wylosować swojego zwierzęcego przewodnika pod podanym dalej linkiem, zjeżdżając suwakiem w dół do kart. Tekst jest w języku niemieckim. Jeśli go nie znasz, zwierzę rozpoznasz po obrazku. Możesz też skorzystać z translatora online. LINK: www.shantila.de/orakel.html


● Książka J.Ruland Siła Zwierząt jest jeszcze dostępna w Sklepie "Kormoran", zob. www.sklepkormoran.pl/huna-szamanizm-c-190_225.html


Fala CIMI – Fala Białego ŁĄCZNIKA
● Spersonalizowany chip posłuszeństwa
● Siła uwolnienia


Okres: 9–21 kwietnia 2023


Fala Białego ŁĄCZNIKA inicjuje proces transmutacji i głębokich przemian oraz wysyła impulsy do uwalniania się od przykrych doznań z przeszłości i lęku, że to się znów powtórzy. Tu wyłaniają się subtelne drogowskazy do świata sukcesów, w którym nie ma miejsca na pamiętliwość, pasywność, złorzeczenia czy chęć odwetu.
► Tutaj będą akcentowane trzy czynniki, które zatrzymują człowieka w przeszłości i nie pozwalają na zrobienie kroku naprzód na ścieżce indywidualnego wzrastania. Pierwszy to LĘK – czyli spersonalizowany „chip posłuszeństwa”, drugi – to ZDRADA siebie rozumiana jako aprobata niewoli, trzeci to WYPARCIE się prawdziwej tożsamości. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak często zdradza samego siebie. – A jak jest z tobą?...

► Charakterystycznymi symptomami wzbraniania się przed pożegnaniem przykrych wspomnień są niekończące się polemiki duchowe, poczucie krzywdy, strach przed chorobą, utratą pracy, dobrej reputacji itd.

► Istotą Fali ŁĄCZNIKA jest łagodność, która pozwala uwolnić się od wszystkiego, co straciło energetyczne znaczenie. Na tym polu bardzo pomocne jest harmonizowanie dziewięciu powłok pamięci. □ Zob. zakładka Kalendarz /Bolontiku.


Medycyna PSA

Nagualem CIMI jest PIES, przynoszący ludziom medycynę wierności prawdzie serca. □ Pojęcie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.Wskazówki na 13 dni fali

● Nie trzymaj się tego, co było (1 Łącznik)
● Powiedz, co cię najbardziej złości? (2 Ręka)
● Nie rób z igły wideł (3 Gwiazda)
● Przełam niechęć do ludzi (4 Księżyc P)
● Spójrz na siebie oczami rodziny i znajomych (5 Pies)
● Nie obrażaj się za krytyczne uwagi (6 Małpa)
● Nie igraj z ludzkimi uczuciami (7 Człowiek P)
● Wygaś ogniska niezgody (8 Wędrowiec)
● Bądź uczciwy wobec siebie (9 Mag)
● Zdystansuj się do oczekiwań bliskich (10 Orzeł)
● To, co się chwieje - popchnij, by upadło (11 Wojownik)
● Uporządkuj sprawy rodzinne, zawodowe, majątkowe (12 Ziemia P)
● Mów prawdę i nie lękaj się prawdy (13 Zwierciadło).

Teraz takie wyzwania rzuca ci rodzina, znajomi, otoczenie, życie.

10.04.2023
DZIESIĄTY miesiąc PSA
● Pilna potrzeba lojalności


Okres: 4 kwietnia – 1 maja 2023


W dziesiątym, PLANETARNYM, miesiącu powracają kluczowe tematy, przyciągnięte do zbiorowego pola kauzalnego w pierwszym miesiącu. □ Dla przypomnienia: W założeniach Roku 4 Muluc-P jest wybudzenie ludzi z mentalnego uśpienia, przełamanie blokad na drodze przepływu informacji, demaskowanie fałszywych liderów oraz nakreślenie zarysów celu i strategii działań na kolejne lata.

Na poziomie energetycznym w dziesiątym miesiącu następuje przesilenie w schemacie myślenia ludzi. To, co dojrzało do sfinalizowania, zaczyna nabierać już formy i przesądzi o powodzeniu lub klęsce w realizacji programu roku, wyznaczonego na 2022/23 rok.

● Energią nośną miesiąca jest 9 Imix, Czerwony Solarny SMOK (siła więzi krwi i braterstwa) na Fali Wędrowca (spektrum wolności lub zniewolenia). Stąd tajemnica powodzenia zawiera się w lojalności wobec innych i dotrzymaniu zobowiązań bez względu na to, jak bardzo będzie to uciążliwe.

To oznacza, że teraz trzeba odpowiedzieć sobie CO DALEJ,
ale nie co ze mną, tylko co z nami?
4.04.2023
Indywidualna praca z energią
Fali WĘDROWCAW okresie 27.04.–8.04.2023 główną tematyką jest szeroko pojmowana WOLNOŚĆ OSOBISTA, a problematyką – lęk przed nieznanym, brak własnego zdania, izolowanie się od życia.
Teraz możesz stać się wyjątkowo wrażliwy na osoby i sytuacje, które próbują wywierać na ciebie presję i ograniczać ci swobodę działania. Za tym nie będą kryć się źli ludzie, lecz twoje nastawienie do życia. Będzie to znak, że czas się z tym zmierzyć i odkryć przyczynę w sobie.

Wskazówki na 13 dni:

● Chroń swoją przestrzeń – 1 Wędrowiec.
● Bądź uczciwy wobec siebie – 2 Mag.
● Naucz się mówić „DOŚĆ” – 3 Orzeł.
● Przemyśl na nowo swoje priorytety i motywacje – 4 Wojownik.
● Nie wyciągaj przedwczesnych wniosków – 5 Ziemia.
● Odważ się być sobą – 6 Zwierciadło P.
● Zakończ toksyczne znajomości – 7 Wicher.
● Wybacz tym, którzy sprawili ci zawód – 8 Słońce.
● Współczuj, ale nie „matkuj” – 9 Smok.
● Ćwicz asertywność – 10 Wiatr.
● Nie narzekaj – 11 Noc.
● Postaw na jakość a nie ilość – 12 Ziarno P.
● Uważaj na „życzliwych doradców” – 13 Wąż.


□ Ustal dwa lub trzy dni z kinami twojej rodziny solarnej i sprawdź na planszy narodzin, z którymi latami życia się wiążą. Kiny te mogą przenieść cię świadomością w przeszłość albo w przyszłość. Obserwuj, co będzie się działo w tych dniach. Być może nasunie ci się jakieś skojarzenia i znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię aktualnie kwestie.

□ Jeśli coś szczególnego wydarzy się w tych dniach, będziesz wiedział, czy wynika to z twojej przeszłości, czy też rzutuje na twoją przyszłość i jak powinieneś zareagować.
□ Więcej informacji w podręczniku „Kod Inkarnacji”, t. 1, a dokładne opisy w t. 2 . /Wznowienie t. 1 w drugiej połowie kwietnia.


29.03.2023BEN – Fala Czerwonego WĘDROWCA
● Prawdziwa tożsamość
● Sztuczna InteligencjaOkres: 27 marca – 8 kwietnia 2023

Fala WĘDROWCA odgrywa kluczową rolę w procesie uwolnienia od samoograniczeń i powrotu do prawdziwej tożsamości. Wymaga to silnej woli, odwagi i świadomości celu, do którego zmierzamy. Tu nie można skrywać się za obcymi autorytetami, ulegać zastraszeniu, przymusom ani zasłaniać się ideologią, stanowiskiem, tradycją rodzinną, religijną czy kulturową. Wszystko, co się nam w życiu przydarza, dzieje się za naszym przyzwoleniem. Dojrzała świadomość nie uznaje sztucznych murów ani nacisków ze strony cudzego ego. Człowiek dojrzały duchowo potrafi zachować „wyważony konserwatyzm” i iść przez życie z wysoką podniesioną głową.
● Impulsy płynące z poziomu BEN dopingują cię, abyś bez lęku szedł po linie wolności bez rozpinania pomocniczych sieci. Zacznij więc wykraczać poza „dozwolone” horyzonty trójwymiarowych ograniczeń, bo tylko tak dostrzeżesz nieuczęszczane jeszcze drogi prowadzące cię ku prawdzie.

Jest to o tyle ważne, że w ostatnich dekadach większość ludzi całkowicie oddaliła się od swojej prawdziwej tożsamości. Zaczęła zatracać się w pracy zarobkowej, gonić za bogactwem, władzą, wygodnym życiem i zapominać o swojej boskości. Wielu pośród nas wyłączyło samodzielne myślenie, dało się oślepić "technologicznym gadżetom", przekazało ster innym i akceptowało wszystko, byle mieć dostęp do nowych „zabawek”.

● Teraz zapala się czerwone światło. Na progu stanęła Sztuczna Inteligencja (ang. Artificial Intelligence – AI). Ale nie można się tego bać, bo jest to nieuniknione. Dlatego warto poznać jej możliwości, wyznaczyć klarowne granice i umieć w porę się wycofać. Największym zagrożeniem jest to, że w przyszłości AI może zdławić w ludziach zdolność TWORZENIA, wyjałowić z UCZUĆ, uzależnić od siebie (zwłaszcza młode pokolenia), a potem dowolnie kształtować świadomość mas. (Tak stało się m.in. z Fb.)

□ Nasuwa się pytanie: kto będzie nad tym czuwać i co będzie, jeśli coś pójdzie nie tak? Wtedy ludzie staną się botami. Czy istnieje jakiś plan awaryjny?...

□ Sceptycy z branży typują, że za 10-15 lat spadnie zapotrzebowanie na informatyków (zostaną najlepsi) i twórców, zaczną wypadać też inne zawody, wzrośnie za to zapotrzebowania na psychologów. W przyszłości AI ma zastąpić również lekarzy, czym szczyci się Bill Gates.

□ Sztuczna Inteligencja niesie więcej zagrożeń niż korzyści. Doprowadzi do tego, że ludzie zaczną żyć w wirtualnym świecie i w końcu zatracą poczucie realności. A może właśnie o to chodzi?...

Jedno jest pewne - AI nie wykradnie człowiekowi Duszy!


Medycyna RYBY

W duchowym świecie zwierząt nagualem Ben jest RYBA. □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.


13-dniowe spektrum fali

»Dopiero kiedy kolektywny DUCH wzniesie się na wyższy poziom świadomości, będziemy mieli szansę na doświadczenie prawdziwej wolności w życiu we wspólnocie«. (J.Kössner Kompendium, Pulsar)
28.03.2023MOCNE słowa GÓRNIKÓW
i apel do społeczeństwa…„Inicjatorem tego całego oszołomstwa jest Unia Europejska. Oni utrzymają swoje miejsca, a naszych nie będzie… Mówią nam o zielonej energii i co robią? Najpierw paliwem przejściowym był gaz, dopóki płynął do Niemiec przez Noordstream. Jak przestał płynąć, to nagle pojawiła się dyrektywa o termomodernizacji. Mówili nam: Macie sobie montować pompy ciepła. A dlaczego? – Bo ich największym producentem po Chinach są Niemcy. Za każdym razem każda nowa dyrektywa ma być tak skonstruowana, żeby była opłacalna dla Niemców, a tracić mają mniejsze kraje. Wtedy jest dobry biznes…

To my ratowaliśmy kryzys energetyczny Europy, a dziś mówi się nam, że nie ma dla nas miejsca… Teraz chcą wprowadzić restrykcyjne limity na metan, a to Polska ma najwięcej kopalń w Europie. Związki zawodowe górników uzgodniły z ministerstwem limity emisji metanu, ale strona rządowa nie podjęła rozmów z Brukselą w obronie polskiego górnictwa. Górnicy kolejny raz zostali zdradzeni przez swoich. Limity na CO2 i metan znacznie podwyższą ceny prądu i doprowadzą do przedwczesnej likwidacji kopalń, upadku przemysłu hutniczego i innych przedsiębiorstw… Niech usłyszą to wszyscy: Gwarantem niezależności energetycznej Polski jest GÓRNICTWO, Śląsk!

Co nam proponuje UE? – Skanseny bez przemysłu!

Dygnitarze w Brukseli i nasi tam i tu, z prawa i lewa, będą dalej nas niszczyć i dzielić. Za rzadów TUSKA zniszczono Śląsk i przedsiębiorstwa na Śląsku. A MORAWIECKI, nasz poseł, to wychowanek Tuska, razem kreowali taką samą politykę. Teraz to on niszczy kopalnie… PiS-PO to jedno zło!” – skandowali górnicy…

► Z Warszawy, sprzed budynku przedstawicielstwa PE, górnicy zaapelowali do wszystkich Polaków, aby przekazywali ich słowa dalej i dokonywali mądrych wyborów...


26.03.2023
» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40
   następne 8 »