Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
PIĄTY miesiąc PAWIA
● Ważny znak!!!
● Wszystko pod znakiem zapytaniaOkres: 15 listopada – 12 grudnia 2022

Piąty, wiodący miesiąc reprezentuje energetyczne centrum, w którym porządek duchowy łączy się z porządkiem ziemskim. Tu skupiają się wszystkie siły i narzędzia niezbędne do urzeczywistnienia celu.

W pierwszych czterech miesiącach kształtowała się główna tematyka roku, w piątym miesiącu przystępujemy do realizacji zadań. Z liczbą „5” sprzężony jest „potencjał władczy”, dlatego możemy stać się świadkami ścierania się różnych „autorytetów” w walce o przewodnictwo światowe.

Energią nośną piątego miesiąca jest Czerwony Krystaliczny SMOK/12 Imix, który zwraca uwagę na kwestie ufności i naiwności, współczucia i obojętności, pomocy i nadgorliwości oraz wyżywienia. Ton 12 wskazuje, że zanim zrobi się kolejny krok, najpierw trzeba dokładnie przeanalizować sytuację na starcie miesiąca pod kątem własnego bezpieczeństwa i potrzeb, a dopiero potem myśleć o pomocy innym. To tak jak w samolocie: kiedy wypadają maski tlenowe, najpierw zakładamy ją sobie, a dopiero potem dzieciom i innym osobom.

Znak-przestroga

15 listopada, w pierwszym dniu piątego miesiąca,
ukraińska rakieta eksplodowała na terytorium Polski, zabijając dwie osoby. Nie dowiemy się, czy był to tragiczny wypadek, czy próba prezydenta Zełenskiego wciągnięcia Polski i NATO do wojny rosyjsko-ukraińskiej. Obie opcje są prawdopodobne.
● Kilka dni po tym USA zapowiedziały wstrzymanie nieograniczonej pomocy finansowej dla Ukrainy i wprowadzenie kontroli nad płatnościami pod nadzorem Generalnego Inspektora ds. Ukrainy, tak jak kiedyś ds. Afganistanu. W rankingach korupcji Ukraina jest w czołówce światowej, a w niektórych na pierwszym miejscu.
22.11.2022AKBAL – Fala Niebieskiej NOCY
● Co powinieneś mieć, a co masz?Okres: 17 – 29.11.2022

Fala NOCY, z jednej strony, przywołuje do pola świadomości programy, które przyjęliśmy pod naciskiem społeczno-kulturowo-ideologicznym lub przez własne doświadczenia, takie jak pożądanie, braki, namiętność, niechęć, subiektywne skale wartościowania, iluzoryczne wyobrażenia, a z drugiej, poprzez kanały INTUICJI wskazuje nam drogę do naszej wewnętrznej mądrości oraz duchowego i materialnego bogactwa. Teraz gruntownemu sprawdzianowi poddawana jest czystość intencji i świadomość czynów.
»W linearnym biegu ewolucji – około 6600 lat temu, dokładnie w ostatnich dniach Fali NOCY i na początku Fali WOJOWNIKA, wtargnęły na Ziemię mroczne świadomości pulsujące „nieboską” energią. Zdołały one uruchomić boczne kanały iluzji, przez które różnorodni „trenerzy-zniewolenia” znajdowali i nadal znajdują dogodny dostęp do ludzkiej świadomości, także twojej, mojej i wszystkich... Odtąd tylko noc (sny i podróże Duszy) była jedynym łącznikiem z transcendentalną realnością. Jednak z powodu rosnących luk w świadomości ludzie coraz bardziej odsuwali się od swojej świetlanej istoty, ulegali pokusom i doświadczali krzywd i cierpienia. Braki i niedobory stały się ich codziennością. Ten mroczny program wydał „najdorodniejsze owoce” we współczesnych czasach, czego przejawem jest niepohamowana żądza władzy, chciwość, zastraszenie, wyzysk.« (Kod Inkarnacji, tom 2)


Jest zupełnie naturalne, że teraz – wraz ze wzrastającym uświadomieniem, pseudoświaty iluzji zaczynają się coraz szybciej rozmywać. Ale zanim całkowicie znikną z Ziemi, jeszcze nie raz w szokujący sposób pokażą nam prawdziwe oblicze.

W Fali NOCY ważnymi nośnikami informacji są trzy dni z portalami, łączące kanały AKBAL z Uniwersalnym Źródłem:

2 Kan P /Żółte Biegunowe Ziarno P
– stwarza dogodną możliwość zniwelowania napięć, wynikających z niskich pobudek ego.

7 Muluc P /Czerwony Rezonansowy Księżyc P
– zakotwicza w życiu świetlany program, odświeża pamięć i pokazuje, co jako przebudzona duchowo istota powinieneś mieć, a co w rzeczywiście masz. – Zastanów się, jak dalece odbiegłeś od swojego doskonałego praobrazu?

10 Eb P /Żółty Planetarny Człowiek P
– dokonuje niezbędnej korekty w sferze odpowiedzialności za obecny stan rzeczy; tu stajesz oko w oko z tym, co sam stworzyłeś – świadomie lub nieświadomie.


POMÓŻ sobie sam

Jeśli uważasz, że w życiu nic ci się nie udaje, odczuwasz coraz większe braki, chorujesz, wszystko cię boli i myślisz, że nikt i nic nie może ci już pomóc – sięgnij po książkę B.Nelsona Kod emocji i pomóż sobie sam. Za każdą z twoich „zgryzot” stoi przynajmniej jedna emocja.
Z lektury dowiesz się, jak w ciągu kilku minut uwolnić ciało od emocji – raz na zawsze, również tych z okresu płodowego czy też odziedziczonych po linii przodków aż do 22 pokoleń wstecz. Co więcej, w ten sam sposób będziesz mógł pomóc swoim bliskim.
● Od siebie mogę dodać, że to naprawdę działa. Teraz wiesz, dlaczego KOD EMOCJI znalazł się w naszej ofercie.


Medycyna NIETOPERZA

Nagualem Akbal jest NIETOPERZ, przynoszący ludziom medycynę orientacji na światło w ciemności. □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.
13-dniowe spektrum NOCY

To, jak mocno jesteś wpleciony w naszą ponurą, karmiczną historię i dzisiejszy skomercjalizowany, zewnętrzny świat, pokażą ci twoje doznania na przestrzeni 13 dni fali. Szczególną „skarbnicą wiedzy” będą dla ciebie dwa lub trzy dni z pieczęciami twojej rodziny solarnej.

18.11.2022
Rozbłysk GAMMA

● Bezprecedensowe kosmiczne wydarzenie
w dniu 9 października 2022 /kin 144, 1 Kan


Tego dnia Ziemię i ludzi przeniknęło najbardziej energetyczne promieniowanie gamma o gigantycznej mocy, jakiej nigdy wcześniej nie zarejestrowano. Jakie mogą być tego skutki dla człowieka, dowiecie się z reportażu. Jest tam też nawiązanie do Hunab Ku, Serca Kosmosu, z którego przyjdzie na Ziemię synchronizujący promień....Fala OC – Fala Białego PSA
● Zmysł tropienia śladów
● Świadomość MY
● 8 listopada - dzień wglądu13-dniowa Fala PSA to czas porządkowania relacji partnerskich i mierzenia się ze swoją emocjonalnością. Teraz testowana jest czystość zamiarów, wierność, lojalność, przyjaźń na dobre i na złe, a problematyką jest rozczulanie się nad sobą, poczucie uwięzienia w dramacie życia, dwulicowość, zdrada duchowa.

Wszystko, co „przypadkowo” pojawi się na drodze w tej fali, będzie powiązane z karmą pokoleniową i indywidualnymi zadaniami względem innych. Na tym polu niezawodnym drogowskazem jest INSTYNKT. Jeśli mu zaufasz, już z dala wyczujesz fałsz, obłudę, nieszczerość.
► Na „kole awatara” znak Oc/Biały Pies reprezentuje świadomość grupową, inaczej świadomość MY. Tu liczy się lojalność, braterstwo, wrażliwość społeczna i współodpowiedzialność zgodnie z mottem „JEDEN za wszystkich – WSZYSCY za jednego”. Niestety, jak pokazuje życie, te wartości odchodzą już w zapomnienie.

Dlatego duchowy przewodnik OC zabiera nas w podróż przez świat emocji i uczuć, abyśmy rozszerzyli horyzonty patrzenia, wyostrzyli zmysły, wzmocnili zdolność postrzegania i w końcu odkryli, że odgradzając się od siebie, nie poczujemy się ani silniejsi, ani bezpieczniejsi. Poczucie siły i bezpieczeństwa tkwi w naszej JEDNOŚCI.

► W Fali PSA każdy dzień jest nowym początkiem, dlatego każdego dnia mamy możliwość otwarcia się na kontakt z drugim człowiekiem – jego uczuciami, potrzebami, doznaniami. Choć powszechnie tego nie widać, dziś wielu, o ile nie większość ludzi, koncentruje się wyłącznie na własnych bolączkach i brakach. Ich aktywność ogranicza się z reguły do rozprawiania o chorobach, narzekania na drożyznę, podkręcania strachu, rozsiewania plotek i wizji niemożności.

► Impulsy płynące z poziomu świadomości OC wzmacniają naszą czujność i zmysł tropienia śladów, abyśmy mogli odnaleźć przyczynę własnego i cudzego cierpienia oraz środki potrzebne do uzdrowienia tego stanu. Jeśli otworzymy się na współpracę pod kierunkiem Białego PSA, będziemy zawczasu wyczuć negatywne energie, zanim dotrą do naszego pola. To ustrzeże nas przed siłami próbującymi zaatakować nas z ukrycia.

...OC odznacza się wiernością i kolektywnie nacechowanym zachowaniem. Chociaż potrafi być bardzo samolubny i zazdrosny, to jednak na pierwszym planie stawia miłość płynącą prosto z serca. Często jest dużym wyzwaniem dla innych, bo zawsze „wywęszy” to, co gnije... (Za M.Wimmer, Majowie Tkacze Czasu)

□ □ □ □ □

UWAGA: We wtorek, 8 listopada, mamy możliwość podglądu głównej problematyki roku 5 Ix/Białego Maga, 2023/24.


Medycyna PSA

Nagualem OC jest PIES, przynoszący ludziom medycynę pojednania.Wskazówki na 13 dni fali

● Wejdź w rolę bezstronnego „świadka” i spójrz na siebie oczami domowników i znajomych.
● Przestań rozczulać się nad sobą i szukać winnych na zewnątrz.
● Przyjmij w pokorze przykre lekcje życiowe i uzdrów ich przyczynę w sobie.
● Współczuj, ale nie lituj się i nie pobłażaj.
● Podążaj za prawdą serca – dasz radę !
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne "cegiełki" na poczet nowej edycji kalendarza ściennego na 2023 rok, w tym
☼ Dorocie z Wrocławia ☼ Małgorzacie z Warszawy ☼ Monice z Gdańska ☼ Irenie z Krakowa ☼ Teresie i Barbarze z Bielska-Białej ☼ Alicji z Rybnika ☼ Teresie ze Starych Bielic ☼ Alinie ze Szczecina ☼ Barbarze z Trzcianki.
☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione.☼6.11.2023CABAN – Fala Czerwonej ZIEMI
● Subtelne drogowskazy


Okres: 22 października – 3 listopada 2022

Fala ZIEMI jest platformą, przez którą przewijają się wszystkie informacje. Tu spotyka się, kłóci i godzi cały „kosmos”, co odzwierciedla się w zachowaniu i postawach ludzi. W tym spektrum kluczowym tematem jest odbudowa więzi, łączenie sił i współodpowiedzialność, a problematyką – alienacja, brak uziemienia na gruncie realności, pochopne wnioski, fanatyzm.
► Przez 13 dni duchowi nawigatorzy CABAN będą ustawiać przed nami mentalne drogowskazy, abyśmy rozwinęli w sobie zdolność rozróżniania granicy między ułudą a prawdą. □ DZIESIĄTY dzień pokaże nam, jak odciąć się od tego, co szkodzi nam wszystkim. □ DWUNASTY dzień podpowie, jak odnaleźć swoje miejsce wśród ludzi. □ TRZYNASTY dzień przypomni, że my sami jesteśmy przyczyną wszystkiego, co przytrafia się nam w życiu.

Medycyna ZAJĄCA

Nagualem Caban jest ZAJĄC, przynoszący ludziom medycynę ofiarności. □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.13-dniowe spektrum ZIEMI

Tutaj testowana jest indywidualna świadomość pod kątem dojrzałości społecznej. Teraz możesz przyjrzeć się z bliska nałożonym na ciebie zadaniom w odniesieniu do wzorcowego programu rozwoju ludzkości. Tu odzwierciedla się świetlany plan odnowy Ziemi, któremu TY nadajesz fizyczne kształty.

W Fali ZIEMI szczególną rolę odgrywają dwa dni z portalami, ale równie bogaty w informacje może okazać się trzynasty dzień.

● 9 Chicchan P /Czerwony Solarny Wąż w portalu
– wnosi iskrę zapalną do życia. Przyjrzyj się informacjom zdobytym w tym dniu i odkryj, co zostało w tobie na nowo rozpalone. Tego dnia zostanie przebadana twoja witalność pojmowana jako słońce twojego wnętrza.

● 12 Lamat P /Żółta Krystaliczna Gwiazda w portalu
– tu zaznacza się spotęgowana moc prześwietlania szczegółów w ciągu całego dnia, jak i w minionych dniach fali. Tu poszukiwane są istoty ludzkie, które mogłyby pomóc słabszym zrobić krok naprzód na ścieżce indywidualnego rozwoju.

● W trzynastym dniu spójrz wstecz na całą falę – na jej wejście i wyjście i zastanów się, jak przebyłeś ten odcinek czasu. Spróbuj podejść do informacji wolny od wyrokowania, nawet jeśli chwilowo nie widzisz osobistego związku z serią minionych wydarzeń.

● Nie pomiń też czterech dni z czerwonymi pieczęciami, określane bramami przeznaczenia. Tu może tkwić główny motyw problemów rodzinnych i zawodowych.
24.10.2022KAN – Fala ZIARNA
Praprzyczyna ludzkich zahamowańOkres: 9 – 21 października 2022

Fala Żółtego ZIARNA nanosi najwięcej poprawek na planie inkarnacji. W tej przestrzeni liczy się wiara we własne siły i odwaga do wykorzystywania nowych możliwości, jakie oferuje los, zaś problematyką jest niezdecydowanie i lęk przed podjęciem ryzyka.
Fala KAN może okazać się bardzo gorącym okresem, ponieważ skupia dziesięć galaktycznych portali. To sprawia, że potęguje się moc oddziaływania energii tych 10 kinów na twoje codzienne życie, co może wywołać duże poruszenie w twoim osobistym polu.

DZIESIĄTY dzień fali pokaże ci, co cię najbardziej ogranicza w działaniu, DWUNASTY wskaże, jak omijać pułapki na drodze, a TRZYNASTY rzuci ci wyzwanie, abyś połączył intuicję z logiką i przestał lękać się wszystkiego, co nowe.

Zacznij uważniej obserwować swoje odczucia, zadawaj pytania, dociekaj i nie daj się zwieść sztuczkom trenerów zastraszenia, którzy spróbują zrobić wszystko, by zasiać w tobie lęk, wątpliwości, bezsilność. Jeżeli nie na wszystko znajdziesz natychmiastową odpowiedź, zdeponuj w pamięci to, czego nie rozumiesz i czekaj na wyjaśnienie. Gdy zawiesisz pytanie w przestrzeni, wcześniej czy później przyciągnie ono odpowiedź.

Powracaj do nurtujących cię kwestii w dni opatrzone tą samą pieczęcią, w której pojawił się problem. Jak wiesz, każda pieczęć pojawia się co 20 dni w kalendarzu i za każdym razem pokazuje coraz jaśniejsze oblicze. Jeżeli twoje pytanie będzie wciąż pozostawać bez odpowiedzi, powinieneś uzbroić się w cierpliwość. To, co raz wynurzy się w określonej pieczęci, będzie w niej wciąż obecne. Być może znajdziesz wytłumaczenie tego, co zostało ci pokazane, za 20, 40, 60 dni albo dopiero przy kolejnym powrocie fali. Nie martw się! Masz wystarczająco dużo czasu i na pewno niczego nie przeoczysz.


Medycyna BORSUKA

Nagualem Kan jest BORSUK, uchodzący za lekarza od przypadków beznadziejnych.
13-dniowe spektrum fali

► Zwróć uwagę na dwa lub trzy dni z kinami twojej rodziny solarnej i ustal, z którymi latami życia są one powiązane. Obserwuj je uważnie i zapisz spostrzeżenia. Twoje notatki będą przydatne do późniejszych porównań i analiz, kiedy po 260 dniach znów pojawi się Fala ZIARNA

► Nie pomiń też 4 dni z żółtymi pieczęciami, które określane są bramami przeznaczenia. Tu może tkwić praprzyczyna twoich zahamowań, przesadnych zabezpieczeń i lęku przed przyszłością.
13.10.2022
CHUEN – Fala MAŁPY
● Kwintesencja ludzkiej polaryzacji26 września – 8 października 2022

Fala Niebieskiej MAŁPY otwiera przed nami przestrzeń spirytualnej wiedzy i twórczej inteligencji. Jej specyfiką jest innowacyjność i ruchliwość. Tu nic nie stoi w miejscu, lecz nieustannie drga, kurczy się, wybrzusza, wcześniej czy później wypływa na powierzchnię i albo nas zachwyca, albo przeraża. Tutaj liczy się dociekliwość, odwaga, elastyczność myślenia, radość życia, optymizm, a problematyką jest naiwność, tchórzliwość, manipulacje, intrygi, wiara w sprzysiężenie, pesymizm.
► Warto przypomnieć, że ludzka tchórzliwość to „świat iluzji”, na pozór bardziej realny, przewidywalny, bezpieczniejszy. Natomiast spirytualna odwaga to „magiczny lot w Nieznane”, w nowe, nieprzewidywalne obszary, gdzie jeszcze cię nie było.

Jeśli wybierzesz dotychczasowy świat iluzji i zaprzeczeń, będziesz w nim lepiej lub gorzej trwać – razem z innymi narzekać, krytykować, osądzać, szukać winnych za własne niepowodzenia. Jeśli wybierzesz krok w Nieznane, przed tobą rozświetli się zupełnie inny świat, pełen uśmiechniętych ludzi. Rozpoznasz w nim osoby o podobnych poglądach, tak jak ty świadome toczących się procesów, gotowe nieść pomoc bez oczekiwania coś w zamian.

Wiedz, że każda zmiana, jaka zajdzie w tobie, odzwierciedli się w twoim otoczeniu. Niewykluczone, że wykruszą się stare przyjaźnie, a zawiążą nowe na dobre i na złe. W ten sposób wraz z pokrewnymi ci duszami zaczniesz przekształcać kolektywne konstrukcje mentalne i staniesz się narzędziem ducha transformacji.

► Patrząc z nadrzędnej perspektywy, Fala MAŁPY, z jednej strony, odzwierciedla przestrzeń spirytualnych mędrców i przewodników ludzkości, a z drugiej – arenę kuglarzy, karierowiczów, zdrajców, oszustów. Dlatego nadrzędnym celem osób przebudzonych jest obrona etycznych wartości i rozpowszechnianie uniwersalnej prawdy.

► Fala MAŁPY rozpoczyna się w „pępku Tzolkin” i aż po dziesiąty dzień biegnie w siódmej, środkowej kolumnie, symbolizującej kręgosłup moralny ludzi i stan konstrukcji nośnej świata. Dlatego obserwuj uważnie znaki, jakie daje ci twój kręgosłup i ciało, a dowiesz się, czy wzmacniasz planetarną konstrukcję, czy ją osłabiasz.


Medycyna MAŁPY

Nagualem Chuen jest MAŁPA, przynosząca ludziom medycynę elastyczności.13-dniowe spektrum Małpy

Wiedz, że współtwórcami lepszego jutra są ci, którzy potrafią przyjąć każde zdarzenie i zrządzenie losu w spokojny sposób. Popatrz na swoje życie od pogodnej strony, a bez trudu odkryjesz, dlaczego musiałeś zbierać takie a nie inne doświadczenia w tej fali. Fala MAŁPY zawsze zakotwicza coś cennego w twoim osobistym polu.

Pierwsze dwa dni fali, należące do „pępka Tzolkin”, są specyficznymi nośnikami informacji. Jednak najważniejszy jest 2 Eb C /Żółty Biegunowy Człowiek C, ponieważ tu skupia się kwintesencja ludzkiej polaryzacji.

● Natomiast 12 Ik /Biały Krystaliczny Wiatr zdefiniuje twój dotychczasowy dorobek i jakość twojego pobytu na Ziemi. W tym dniu zostanie ci ukazana droga twojego rozwoju od czysto zwierzęcych pobudek aż do natury człowieka dojrzałego duchowo. Ciesz się, że los dał ci tak wiele do myślenia................

Informuję, że kalendarz ścienny na 2023 rok ukaże się w listopadzie.


26.09.2022ETZNAB – Fala ZWIERCIADŁA
● Prawda nie lubi czekać13 – 25 września 2022

Fala Białego ZWIERCIADŁA wprowadziła nas w spektrum uniwersalnej prawdy i demaskowania fałszu. Tu liczy się autentyczność, zdolność wybaczenia sobie, odwaga do zmierzenia się z własnymi cieniami, a problematyką jest oszukiwanie siebie, dwulicowość, osądzanie ludzi, zaklinanie rzeczywistości, ucieczka w światy ułudy.
► Wyobraź sobie, że znalazłeś się w metaforycznej „sali luster”, w której widzisz siebie w różnorodnych odsłonach i maskach. Tu nie istnieją pojęcia właściwy i niewłaściwy ani dobry i zły, lecz odzwierciedla się to, co jest. Na progu „sali luster” dostałeś do ręki niewidzialny „miecz prawdy” i „rytualny nóż” uwalniający cię z pęt zakłamania. W każdej chwili możesz ich użyć i jednym zdecydowanym ruchem odciąć się od iluzorycznych stref, a wtedy zadymione lustro twoich złudzeń przekształci się w klarowne okno na wolność. Jednak prawdziwa wolność zawsze idzie w parze z aktem przebaczenia, uwalniającym cię od złudzeń przyczyny i skutku oraz tego, co wydaje ci się niedoskonałe i wadliwe. Im szybciej zareagujesz na dysharmonijne odczucia i niekomfortowe sytuacje, tym prędzej osiągniesz spokój i poczucie równowagi. Zrozumienie i zaakceptowanie tak pojmowanych odbić lustrzanych jest „magiczną pigułką” na uwalnianie się od złudzeń, kompleksów, huśtawek nastrojów.

► Od czwartego dnia Fala ZWIERCIADŁA biegnie w siódmej kolumnie Tzolkin, która symbolizuje konstrukcję nośną świata i kręgosłup moralny ludzi.
Medycyna KOBRY

Nagualem Etznab jest KOBRA, przynosząca ludziom medycynę samooczyszczenia.


13-dniowe spektrum fali

Przez 13 dni fali będziemy się uczyć rozróżniania granic między subiektywną ułudą i obiektywną prawdą.

„Stara mądrość uczy, że kto zbyt daleko odszedł od właściwej drogi, zatraca się w świecie fałszywych oczekiwań i na koniec spotyka go klęska. Jednak po okresie upadku zawsze pojawia się możliwość powrotu na właściwą drogę. Nie będzie to łatwe. Nawrócenie wymaga przyznania się do błędów przed sobą i przełknięcia gorzkiej pigułki nieprzyjemnej prawdy. Dlatego uważaj, aby nie dać się zwieźć fałszywej krainie złudzeń” /h. praprzyczyny 24, „Punkt zwrotny”.

14.09.2021


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36
   następne 8 »