Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Spektrum MEN – Fala Niebieskiego ORŁA
● Współczucie
● Fanatyczna nadgorliwośćOkres: 8 – 20 stycznia 2023

Spektrum Fali ORŁA stwarza każdemu człowiekowi dogodne warunki do rozpostarcia skrzydeł i poszybowania świadomością ponad ludzką przeciętność, ale jednocześnie nikogo nie zwalnia z wypełniania inkarnacyjnych zobowiązań i współodpowiedzialności za stan świata.W przestrzeni MEN liczy się światło świadomej myśli a nie intuicyjna percepcja znaków. Stąd naszym największym wyzwaniem jest zachowanie przytomnej świadomości i panowanie nad burzliwymi emocjami oraz nauczenie się odróżniania prawdziwego celu od złudzeń.

Utrzymanie wysokiej koncentracji i podzielnej uwagi konsumuje dużo energii witalnej, dlatego trzeba ją na bieżąco uzupełniać. Najprostszym sposobem jest wykonywanie 5–10 oddechów „nos–usta”, wdech nosem, wydech ustami. Ćwiczenie to oczyszcza aurę z archetypów astralnych, eliminuje napięcie mięśni, relaksuje umysł, budzi sensytywność i wrodzoną wrażliwość. Niemniej ważna jest też regularna aktywność ruchowa (gimnastyka, spacer, jazda na rowerze) oraz wystarczająca ilość snu.

► Przypominam, że każda z 20 fal harmonicznej macierzy Tzolkin przy każdym swoim powrocie (co 260 dni) wprawia w drgania określone aspekty świadomości, charakterystyczne dla tej fali, z którymi ludzie powinni wejść w rezonans.

W przestrzeni ORŁA jest to SAMOSTANOWIENIE, odpowiedzialność i świadoma służba dla ludzi wynikająca z wewnętrznej potrzeby serca, a nie z obowiązku czy przymusu niesienia pomocy innym. Tutaj trzeba umieć odróżnić iluzję od prawdy, by upomnieć się o swoje prawa, reagować szybko i powiedzieć stanowczo „DOŚĆ”.

Właśnie z tym mamy ogromny problem jako jednostka i naród. Jako jednostka bez opamiętania zatracamy się dla swoich bliskich, jako naród bezrefleksyjnie pozwalamy decydentom na grabież i rujnowanie naszego państwa przez obcych. Przykładem jest m.in. „fanatyczna miłość” nie tylko rządzących, ale całej klasy politycznej z prawa i lewa do prezydenta Żeleńskiego i nieme przyzwolenie na pełzającą ukrainizację Polski oraz odzieranie Polaków z godności. Wojna jest okrutna, ale naród ukraiński musi sam przepracować swoją karmę. Jeśli będziemy wchodzić w te pola, wyjdziemy stąd mocno poturbowani. Współczucie i pomoc to nie nadstawianie karku za innych. Jeśli zlekceważymy nauki MEN, wcześniej czy później przyjdzie taki moment, że poczujemy się jak łódź bez wioseł na środku oceanu.

Dlatego naszym zadaniem jest wznieść się ponad zawężone horyzonty „poprawnego” myślenia, ogarnąć większą panoramę zdarzeń, zdystansować się do ludzkich dramatów i uchwycić granicę między współczuciem, syndromem ratownika i fanatyczną nadgorliwością. Następny krok to uświadamianie nieświadomych.


Medycyna ORŁA

Nagualem Men jest ORZEŁ, przynoszący ludziom medycynę spełnienia. □ Pojęcie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.


13-dniowe spektrum ORŁA

Uwzględnij wszystko, co cię spotka w tej fali, także to, co pozornie wydaje się drugorzędne, jako ważną informację adresowaną bezpośrednio do ciebie. Twoje odczucia i reakcje na zaistniałe sytuacje odzwierciedlą twój jednostkowy udział w kompleksie ziemskich zawirowań.

W tym miejscu zachęcam do harmonizowania Dziewięciu Powłok Pamięci Planetarnej – BOLONTIKU (zob. zakł. Kalendarz), jak również pracy z Kodem Emocji.

8.01.2023
Horoskop na 2023
● Prawo Boskie, wiosna ludów, finanse, nierówności, zwiastun rewolucji
● Na co warto zwrócić uwagę?


„Ostatnie lata obfitowały w dynamikę zmian energii. Nasza percepcja ulegała częstym perturbacjom. Zmienialiśmy aspiracje, bardzo wiele odpuściliśmy. Uzdrawialiśmy się. Teraz czeka nas kolejny ekscytujący rok, który rzuci nam nowe wyzwania. Istotna zmiana energii nastąpi 23 marca 2023 roku, kiedy to Pluton wejdzie do Wodnika”… /Cyprian Graczyk, astrolog.4.01.2023IK – Fala Białego WIATRU
● Asertywność
● Inteligencja emocjonalna


Okres: 26 grudnia 2022 – 7 stycznia 2023

Fala Białego WIATRU przywołuje do pola świadomości pierwotny porządek, w którym ujęte są wszystkie oczyszczające programy. Jest to spektrum inspiracji duchowej, mocy słowa, komunikatywności. Tutaj kluczową tematyką jest otwartość, asertywność, wytrwałość, a problematyką – poza, izolacja, ucieczka w światy duchowe.► Fala WIATRU jako ostatnia biała fala w Tzolkin odpowiada za końcowe uszlachetnianie wszystkich sfer życia. Tutaj przez 13 dni testowana jest naszą wiarygodność, czyli współbrzmienie między tym, co myślimy i czujemy, a tym, co mówimy i robimy. Impulsy wychodzące z tego spektrum zapraszają każdego z nas do delektowania się wolnością ducha i przezwyciężenia poczucia oddzielenia, które sami stworzyliśmy w swoich myślach.

Przestrzeń WIATRU opowiada o duchowej komunii, którą przyjmujemy z każdym oddechem. Dla Majów oddech i westchnienie były czymś pozazmysłowym, nieziemskim, boskim… Niewłaściwe używanie oddechu przy paplaninie, plotkach, kłótniach – naznacza wibrację naszej egzystencji, dlatego używajmy słów i oddechu w sposób bardzo świadomy – Nah Kin, kapłanka Majów i psycholog.


► W ciągu 13 dni fali zostaną nam pokazane wewnętrzne i zewnętrzne bariery, utrudniające porozumienie z osobami z otoczenia. Wszystkie samoograniczenia, niskie pobudki, nieuwolnione emocje, decyzje podporządkowane woli ego staną się tutaj boleśnie odczuwalne na planie codziennego życia. Niskie stany emocjonalne przejawiają się poprzez nienawiść, skąpstwo, bezduszny egoizm, lenistwo, wyniosłość, zuchwałość, wściekłość, zdradę, zamiłowanie do plotek, prostackie zachowanie itd.

...Odczuwanie negatywnych emocji to integralny element ludzkiego doświadczenia. Naturalna składowa życia. Nie inaczej jest z radzeniem sobie z obciążającym emocjonalnym bagażem… Można jednak nauczyć się uwalniania emocji zatrzymanych w przeszłości, a także zapobiegania blokowaniu się kolejnych w przyszłości… Życiowe wzloty i upadki dostarczają nam w bród okazji, by rozwijać sferę emocjonalną – w tym inteligencję emocjonalną... /Bradley Nelson Kod Emocji

W tym miejscu kolejny raz polecam tę książkę.


Medycyna MYSZOŁOWA

Nagualen Ik jest MYSZOŁÓW, przynoszący ludziom medycynę ochrony i równowagi nerwowej. □ W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.


Indywidualna praca z energią fali

► W Fali WIATRU specyficznym nośnikiem informacji jest pierwszy i dziewiąty dzień, stanowiące precyzyjną nastawnię.

● 1 Ik P /Biały Magnetyczny Wiatr w portalu
akcentuje energię duchową, która przepływa przez wszystko, co jest, łącząc ze sobą wszystkie części składowe; z tego względu Fala IK odgrywa szczególną rolę w sferze komunikacji między ludźmi.

● 9 Oc /Biały Solarny Pies
choć nie jest portalem, ma znaczącą rolę w sferze emocjonalnej, dlatego w tym dniu warto obserwować swoje odczucia i reakcje na ludzi. Może się zdarzyć, że jakieś specyficzne resztki niezrównoważonych uczuć wypłyną na powierzchnię, aby zamanifestować ci swoją obecność. Gdyby tak się stało, potraktuj to jak monit, że czas zająć się uzdrowieniem twojego jeszcze niezbyt stabilnego ciała emocjonalnego.
29.12.2022
Szczyt Świętych Miejsc
Relacja Dagmary z Arizony


W dniach 30.11.-2.12.2022 na ziemi plemienia Pasqua Yaqui odbyło się trzydniowe spotkanie Indian z obu Ameryk i przedstawicieli rdzennych ludów z całego świata, w którym uczestniczyła Dagmara, jedyna Polka reprezentująca Słowian.

Podczas Szczytu była słoneczna pogoda, ale po odprawionych rytuałach przyszły solidne deszcze, tak potrzebne wysuszonej ziemi Arizony. Deszcze nawodniły górskie lasy, wysychające źródła, rzeki, strumienie, pustynną roślinność, kaktusy i inne...□ Wystąpienia prelegentów z pierwszego dnia Szczytu będą przetłumaczone na język polski w późniejszym terminie.


19.12.2022

SZÓSTY, rytmiczny miesiąc


Okres: 13.12.2022 – 9.01.2023

W zodiaku indiańskim szóstemu miesiącowi patronuje JASZCZURKA, która przestrzega przed nadużywaniem władzy, żądzą dominacji, przydawaniem sobie zbyt wielkiego znaczenia i obarczaniem innych odpowiedzialnością. Może też wskazywać na rozrastające się zło i podstępne wykradanie energii.

Funkcją rytmicznego odcinka roku jest wskazywanie błędów rozumowania i stabilizowanie sytuacji. Dlatego do wszystkiego należy odnosić się z respektem, ponieważ w tej przestrzeni obowiązują surowe reguły. W przeciwnym razie los może przywołać nas do porządku w nagły, drastyczniejszy sposób.

● W szóstym miesiącu przyjęty program roku wchodzi w strefę dokonań. Warto pamiętać, że na jednym biegunie „6” gromadzą się energie ego i siły w sposób bezwzględny wspierające odrętwienie, upór, stagnację. Na drugim biegunie skumulowane są harmonizujące siły, oddalające zwątpienie, zsyłające ulgę i spokój.

● W tym okresie przypadają święta Bożego Narodzenia i początek nowego linearnego roku. Na ten czas maleje tempo życia, ustają codzienne agitacje i aktywność grup.

Energią nośną miesiąca jest 1 Muluc /Czerwony Magnetyczny Księżyc, który w przeważającej mierze jest powiązany z DHARMĄ, co oznacza, że niesie ze sobą informacje z przyszłości, na którą rzutuje także nasza przeszłość, i zna cel inkarnacji każdego człowieka..Fala MULUC – Fala Czerwonego KSIĘŻYCA
● Puls ŻYCIA
● Dlaczego jesteś tu gdzie jesteś?
● Uwolnij emocje, zanim...Okres: 13 – 25 grudnia 2022

Fala KSIĘŻYCA otwiera korowód fal w piątym zielonym zamku synchronizacji. Zielony zamek można przyrównać do wielkiego skarbca, w którym przechowywane są ziemskie klejnoty. Skarby te wciąż czekają na tych, którzy zechcą właściwie je spożytkować.Nasz świat powoli wyczerpuje swoje trójwymiarowe zasoby. Nic dziwnego, że właśnie teraz – w sposób manifestacyjny, zaczynają pękać mydlane bańki ducha Starego Czasu. Kiedyś ludzie będą musieli to dostrzec. – Oby nie za późno! W przeciwnym razie staną się bezwolną masą, stracą wszystko – wolność, godność, a nawet świadomość… Czas pracuje na naszą niekorzyść…

Fala KSIĘŻYCA odpowiada za budzenie mas, przełamywanie blokad, oczyszczenie i konfrontację ze skutkami zbiorowego i kolektywnego zaślepienia. Jednak w przeważającej mierze jest ona powiązana z DHARMĄ, co oznacza, że niesie ze sobą informacje z przyszłości, na którą rzutuje także nasza przeszłość, i zna cel inkarnacji każdego człowieka. Odkryj więc, DLACZEGO jesteś tu, gdzie jesteś i CZEGO właściwie tam szukasz? Nie pozwól okupować się „autorytetom” Starego Czasu. Miej odwagę przypomnieć sobie o swoim prawdziwym Ja.

Doświadczenia zdobyte w Fali KSIĘŻYCA są dla ciebie kluczem do rozwiązania wielu problemów. Żadna inna fala nie jest upoważniona do tego, aby uaktywnić pole prapamięci człowieka. Uwidoczni się tutaj twoja prawdziwa tożsamość i każde zboczenie z kursu, jakie zdarzyło się na twojej drodze życia. Jednak ludzie uczą się lepiej i szybciej, kiedy odczuwają ból, ponieważ szczęście jest ulotne. Stąd na ewentualne bolesne cięcia i niespodziewane zrządzenia losu powinieneś spojrzeć bardzo trzeźwo, bez wartościowania zjawisk. Wszystkie osobiste wzloty i upadki powinieneś rozpoznać jako przysłowiowe dwie strony konta „winien” i „ma” albo mówiąc inaczej – jako twoje „inkarnacyjne bogactwo” i „inkarnacyjny dług”.


Problem nr 1: Emocje

W Fali KSIĘŻYCA ważne jest, abyś nie kumulował emocji, bo jest to dynamit, który rozsadza cię od wewnątrz. Dlatego jeśli jesteś zły – krzycz, jeśli smutny – płacz, jeśli zadowolony – śmiej się na głos, Nah Kin z plemienia Majów Itza. – Warto potraktować to bardzo poważnie.


Sposób doktora Nelsona jest bardzo prosty. Nie ma człowieka, który nie miałby stłumionych emocji. Podświadomość koduje wszystko, czego doświadczyliśmy na przestrzeni życia, także w łonie matki, a nawet to, co odziedziczyliśmy po linii rodziców i przodków aż do 22 pokoleń wstecz. Autor sklasyfikował emocje w 6 grup. Łącznie jest 60 słów-kluczy, za którymi stoi wiele synonimów i pochodnych skojarzeń. Konkretnej emocji nie wskazuje świadomy umysł, lecz podświadomość, a reakcja ciała potwierdza tę właściwą, resztę neguje.

Przepracowanie emocji stanowi główną część pracy z kinami narodzin i roku oraz energiami dnia. Dlatego zdecydowałam się sprawdzić na sobie metodę Nelsona, ale przyznam, że podeszłam do Kodu Emocji sceptycznie na zasadzie „u mnie to na pewno nie zadziała”... Zadziałało i było to mega-zaskoczenie, włącznie z efektem końcowym. Początkowo udawało mi się uwalniać tylko po jednej emocji, w tym jedną z dzieciństwa. Po tym ciało nie reagowało przez 2-3 dni. Myślałam, że się do tego nie nadaję. Ale próbowałam dalej... Kilka dni temu zdołałam uwolnić 5 emocji podczas jednej sesji, których nigdy bym się nie spodziewała u siebie (lub w sobie), a jednak były. Następnego dnia znów była przerwa. Ale po 2 dniach przyszła wielka niespodzianka. To, z czym medycyna klasyczna i naturalna nie mogły sobie poradzić od ponad roku, dokonałam sama, pracując z Kodem. Teraz nie powiem: „wierzę, że metoda Nelsona działa”, ale: „wiem, że metoda Nelsona działa”. Kod Emocji to Dar ŁASKI na dzisiejsze czasy.


Medycyna REKINA

Duchowym pomocnikiem Muluc jest REKIN, nazywany policjantem mórz, przynoszący ludziom medycynę orientacji na przyszłość i siłę przebicia □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.


13-dniowe spektrum fali

W Fali KSIĘŻYCA nośnikiem informacji jest KREW, symbolizująca kod duszy i puls życia. Nie bez przyczyny niektóre religie sprzeciwiały się transfuzji krwi (zmiana kodów duszy) nawet za cenę ludzkiego życia. Dziś, takim przykładem jest m.in. XIX-wieczny odłam chrześcijaństwa w USA, który wierzy tylko w uzdrawianie modlitwą, czy świadkowie Jehowy, którzy wystrzegają się przyjmowania krwi nie dlatego, że chcą być posłuszni Bogu, ale dlatego, że respektują Go jako Dawcę życia. W Starym i Nowym Testamencie są wyraźne nakazy, by powstrzymywać się od krwi, bo krew wyobraża życie.

Wracając do tematu, przez kolejne 13 dni warto poobserwować swoje zdrowie, regularnie mierzyć ciśnienie, wykonać badanie kontrolne krwi i nie zlekceważyć żadnego symptomu. Twoje samopoczucie, ciało, stan krwi, krążenie są niezawodnym bankiem informacji. Choroby z tym związane wskazują na brak koncepcji na życie. Przykładowo: anemia – wskazuje na poczucie bycia złym, niedociśnienie – na defetyzm – to nic nie da, nadciśnienie – na brak chęci wyrwania się z dramatów emocjonalnych itd. U ich podstaw zawsze kryje się jakaś emocja lub wiele emocji.

Mechanizm powstawania emocji jest zawsze ten sam:
1 ● pojawia się wibracja emocji
2 ● doznajesz emocji, czujesz ją
3 ● przetwarzasz emocję i więcej o niej nie myślisz
albo
tłumisz emocję, wypierasz ją, zapominasz o niej, a ona wędruje po całym organizmie, w końcu umiejscawia się w najsłabszym organie, obciąża go, przyciąga podobne wibracje, rozrasta się, dopóki nie nastąpi „bum!” - wtedy zaskoczy cię nagła choroba lub ujawni się przewlekłe schorzenie.

13.12.2022
Fala CIB – Fala Żółtego WOJOWNIKA
● Światło Wiedzy
● Przesłanie z ArizonyOkres: 30 listopada – 12 grudnia 2022

Fala Żółtego WOJOWNIKA otworzyła przed nami spektrum rozprzestrzeniania wiedzy, niesienia światła w ciemność i wyłaniania duchowych przewodników.● W starych księgach z Jukatanu czytamy:

W dniu Cib Stwórca zapalił pierwsze światło, które miało rozproszyć ciemność tam, gdzie nie było ani słońca, ani księżyca. Tam, gdzie ciemność została rozproszona, pojawiał się sęp, aby posprzątać rozkładające się resztki padliny. Sępowi towarzyszyły „zstępujące boginki”, kojarzone z duchami zmarłych i energiami prapraprzodków, którzy powracali, by przebudzić w potomkach nową świadomość, drażniąc ich we snach, uprzykrzając im życie i wywołując wyrzuty sumienia.

Chwile grozy, lęki i nieszczęścia prowokowały potomków do uwalniania duszy od starych ciężarów. W ten sposób zstępujące boginki budziły podopiecznych do nowego życia, większej odpowiedzialności i większego zrozumienia dla innych. Ich ziemskim symbolem były motyle i pszczoły.
W kulturach tych każdy dzień ze znakiem CIB był dniem błagania o przebaczenie i dniem odpuszczenia oraz symbolem pożerania przez sępy „brudu” i składania danin transformującej sile ciemności. Po tym wyłaniało się piękno i przez pewien czas radowało ludzkie oczy, dopóki znów nie pokryła wszystkiego warstwa mentalnych nieczystości i nie przesłoniły opary emocji.

Dziś, w społecznościach mezoamerykańskich symbolem tego wzniosłego aktu transformacji przez Światło Oświecenia jest płomień woskowej świecy. Świece wotywne można zapalać w każdym dniu z pieczęcią Żółtego Wojownika. Ten, kto je zapala, ucieleśnia w tym momencie wojownika w służbie Światła i zyskuje transformującą moc sępa do spalania starych przewin w płomieniu woskowej świecy.

● Podobnie możemy postępować w całej Fali WOJOWNIKA, ponieważ przy każdym jej powrocie (co 260 dni) zyskujemy optymalną sposobność oczyszczenia spuścizny po przodkach, jak również swoich bieżących nieczystości. Teraz, energia nośna CIB przez 13 dni rozświetla to wszystko, co było do tej pory niewiadome – zarówno to, co piękne i twórcze, jak i to, co trujące i zgniłe. Ten, kto pójdzie za Światłem Wiedzy, zyska intuicyjny wgląd w rzeczy, które są przed innymi zakryte lub które inni świadomie próbują przed nim ukryć. Ten, kto pójdzie za Mrokiem Niewiedzy, stanie się niewolnikiem żądzy, uzależni się od innych i wiele straci, o ile nie wszystko, włącznie ze swoją twarzą, bo godności już nie ma.


► Fala WOJOWNIKA domyka czwarty 52-dniowy zamek dojrzewania, rozkwitu i uświadomienia. bilansuje działania w trzech poprzednich falach zamku i określa dominujący poziom świadomości narodów i ich przywódców oraz kierunku, w jakim prowadzą swój naród.

☼ Warto podkreślić, że w czwartym zamku, w dniu 11.11.2022 (kin 8 Caban/Czerwona Galaktyczna Ziemia) o godz. 11, w Oak Flat w Arizonie wódz Apaczów odprawił ważną ceremonię, w której uczestniczyła grupa Polaków. Potem w rozmowie z nimi wódz Nosie powiedział, że na świecie jest 20% ludzi uduchowionych. Jeśli zjednoczą oni swoje siły w najbliższym czasie, to są w stanie uratować świat przed zagładą. Wiele mówił o ogromnym znaczeniu powrotu białych ludzi do swoich korzeni. ☼ Link do wywiadu z wodzem Nosie: www.youtube.com/watch?v=BOb9MOoTHqQ

Na marginesie, kin 8 Ziemia scala i łączy wiele wydarzeń, m.in.:
● 11.11.1918, w dniu z kinem 8 Ziemia, Polska odzyskała niepodległość przed 104 laty.
● 24.02.2022, w dniu 8 Ziemi, Rosja dokonała agresji na Ukrainę.


Medycyna SOWY

Nagualem Cib jest SOWA, przynosząca ludziom medycynę światła w ciemności. □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piekła i współbrzmienia ze wszystkim”.Przestrzeń indywidualna

Każdego dnia obserwuj uważnie swoje samopoczucie, nastroje, stan nerwów, reakcje na ludzi i zdarzenia i zapisuj ważniejsze spostrzeżenia. To pozwoli ci odkryć, czy jest instrumentem Światła, czy narzędziem Ciemności i z czego to wynika.
3.12.2022
Badanie żywej kropli KRWI


Badanie to powinien wykonać lekarz, ponieważ właściwe odczytanie stanu krwi w ruchu wymaga pełnej wiedzy medycznej. Ta metoda diagnostyczna jest jeszcze mało znana, a tak wiele można się z niej dowiedzieć.

W porównaniu do morfologii, która zlicza pobrane krwinki i jej poszczególne frakcje ILOŚCIOWO, badanie żywej kropli jest badaniem JAKOŚCIOWYM. Dr Witold Kowalewski wyjaśnia to bardzo przystępnie i ostrzega, jak nie stać się ofiarą „specjalistów” po kilkudniowych kursach…

» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34
   następne 8 »