Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
[5.03.2018] Lekcja 1: Co to jest TZOLKIN?
– dla zainteresowanychStarożytni Majowie, podobnie jak inne wielkie kultury, chcieli odkryć wielką tajemnicę, leżącą u podstaw życia na Ziemi i wszystkich zjawisk zachodzących we Wszechświecie. Badając czas, przestrzeń i ruchy gwiazd na niebie, odkryli, że istnieje jeden podstawowy wzór, jeden rytm, jedna uniwersalna energia, która kształtuje cykl życia we Wszechświecie. Nazwali ją tzolkin. Dla porównania Chińczycy określali ją qi lub chi, Japończycy – ki, Hindusi i Tybetańczycy – praną, Indianie Lakota – wakan, Żydzi – yesod, chrześcijanie – energią Ducha Świętego, a współczesna nauka – energią punktu zerowego.

Jednak Majowie posunęli się o krok wyżej – zapisali wzór życia matematycznie za pomocą dwóch liczb: 13 i 20 i zakodowali go w Świętym Kalendarzu o tej samej nazwie – TZOLKIN. W kulturze Majów Tzolkin miał wielowymiarowe znaczenie – odzwierciedlał kod życia, kod Stwórcy, uniwersalną macierz, Koło Medyczne i 260-dniowy kalendarz.

Symbolika TZOLKIN

W środku znajduje się Galaktyczne Serce, z którego wszystko się wyłania i do którego wszystko powraca. Symbol pokazuje podwójną spiralę, odzwierciedlającą polaryzację energii na żeńską i męską oraz cztery kolory: czerwony, biały, czarny, żółty i przypisane im cztery kierunki świata i cztery żywioły.

Wewnętrzny krąg odzwierciedla 13 impulsów w zapisie liczbowym Majów kropka–kreska, nazywanych tonami, które reprezentują siłę sprawczą Stwórcy. Zewnętrzny krąg, zakodowany przez kapłanów w 20 glifach nazywanych pieczęciami, symbolizuje uniwersalną świadomość Stwórcy, czyli materiał, z którego utkał życie.

□ Teraz oderwij wzrok od komputera i powiedz na głos, co zapamiętałeś z lekcji 1.Data publikacji: 5.03.2018Śmiać się czy płakać?
Czas na rodzinną edukację…Kilka dni temu w warszawskim metrze reporterka zapytała pasażerów – w większości ludzi młodych – o nazwę hymnu Polski. Odpowiedzi były zaskakujące i porażające. Wymieniano „Bogurodzicę”, „Rotę”, „Marsz Dąbrowskiego”, jedna starsza pani – „Międzynarodówkę”. Jednak większość zapytanych odpowiadała „nie wiem”, nie kryjąc zawstydzenia (przynajmniej to cieszy). Tylko jeden młody mężczyzna podał „Mazurek Dąbrowskiego” i znał wszystkie zwrotki hymnu. □ Jak myślisz, co odpowiedziałyby twoje dzieci lub wnuki?

Dziwne i przewrotne to czasy, kiedy w przedszkolach i szkołach wpaja się dzieciakom ideologię gender, a nie uczy hymnu narodowego. Potwierdza się stara prawda, że najcenniejszą wiedzę i wartości wynosi się z domu rodzinnego. Dlatego od czasu do czasu warto je odświeżyć. Może taki dzień jest właśnie dzisiaj?...
□ Nie zaszkodzi odświeżyć też naszą pamięć:
„Mazurek Dąbrowskiego” został oficjalnym hymnem RP 26 lutego 1927; wybrano 4 zwrotki spośród 6. Słowa hymnu, pierwotnie nazywanego „Pieśnią Legionów Polskich we Włoszech”, napisał Józef Wybicki w 1797 r. Autor melodii, opartej na motywach ludowego mazurka, jest nieznany. Na marginesie: „Bogurodzica” to pierwszy hymn Polski; autorstwo przypisuje się św. Wojciechowi.

□ Tekst „Mazurka Dąbrowskiego”:

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy.
………………………………………………….
Marsz, marsz, Dąbrowski, z ziemi włoskiej do Polski.
Za twoim przewodem złączym się z narodem.
………………………………………………….
Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę, będziem Polakami.
Dał nam przykład Bonaparte, jak zwyciężać mamy.
………………………………………………….
Marsz, marsz, Dąbrowski...
………………………………………………….
Jak Czarniecki do Poznania po szwedzkim zaborze,
Dla ojczyzny ratowania wrócim się przez morze.
………………………………………………….
Marsz, marsz, Dąbrowski...
………………………………………………….
Już tam ojciec do swej Basi mówi zapłakany –
Słuchaj jeno, pono nasi biją w tarabany.
………………………………………………….
Marsz, marsz, Dąbrowski...


Data publikacji: 28.02.2018IX – Fala MAGA
● Magia serca ● Przecięcie eterycznej pępowiny21 luty– 5 marca 2018

Fala Maga wprowadza nas w przestrzeń praworządności i magii serca. Teraz w tyglu transformacji znalazła się ziemska sprawiedliwość. Na 13 dni przestają obowiązywać kodeksy napisane przez ludzi, a dominujące stają się Uniwersalne Prawa i Kodeksy Etyczne. – Tu nie ma tematów tabu, pupili, przywilejów, wybrańców. Dla niektórych będzie to swoisty katharsis.

Człowiek, który będzie się kierował mądrością serca połączoną z mądrością rozumu, we wszystkich swoich działaniach będzie miał zielone światło na drodze; przysłowiowe węzły gordyjskie zaczną się rozsupływać niemal samoistnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Życie nabierze nowego kolorytu. Natomiast ci, którzy idą przez życie „po trupach”, gonią za karierą, zyskiem, poklaskiem, narażają się na wszelkiego rodzaju choroby. Nawet jeśli dopną swego, to ich radość będzie ulotna. Wcześniej czy później konflikt z uniwersalnymi prawami przejawi się pod postacią choroby, mającej długotrwałe następstwa.

Kolejną pułapką jest pasywność i zobojętnienie. Niewykorzystywanie indywidualnych zdolności prowadzi do melancholii, depresyjności, zastoju uczuć. Tacy ludzie bez względu na płeć zamykają się w ciasnym wewnętrznym świecie, z którego nie widzą wyjścia w świat dorosłych. Niezależnie od wieku mężczyźni przypominają podstarzałych tetryków, a kobiety nadęte matrony.

Niemniej ważnym wyzwaniem jest zmierzenie się z kwestią faworyzowania swoich. Warunkiem przezwyciężenia tej ułomności jest mentalne przecięcie eterycznej pępowiny z rodzicami oraz pełnoletnimi już dziećmi. Bez tego nie da się wyrazić magii serca na zewnątrz. Być może zabrzmi to przewrotnie, ale to właśnie zbyt silne więzi rodzinne, zatracanie się dla najbliższych, fanatyczna wręcz miłość do dzieci lub rodziców prowadzą do stanu, w którym ludzie przestają zauważać, jak bardzo owe więzi i najbliższe związki pozbawiają ich energii i stają się przysłowiową kulą u nogi, uniemożliwiając start świadomości w dorosłość.

Dlatego co 260 dni musi pojawić się w kalendarzu siła, która wprawiając w drgania te niechciane sektory, zmusi ludzi do zareagowania. To m.in. wyraża metafora, że „w Fali Maga nie płyniesz tam, gdzie chcesz, lecz gdzie musisz”.


Świadomość MAGA-JAGUARA

W kulturze Majów IX (czyt. iisz) znaczył jaguar; był najważniejszym zwierzęciem totemicznym, symbolizował podróż świadomości przez ciemność nocy i transformację w świetle słońca. Światło słońca wyrażał kolor jego skóry, zaś ukryte światło nocy – czarne cętki na futrze.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za empatię i wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu oraz Dary Serca, w tym □ Marcinowi z Opola. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Proszę o podawanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania.

In lak’ech


Data publikacji: 20.02.2018Dzielna KROWA, która wybrała wolność
Informacje zwrotne do ludziDwa dni po naszej oczyszczającej medytacji dostaliśmy znak, jak działa kolektywna energia. W piątek przestrzeń obiegła informacja o pewnej zbuntowanej krowie, która nie miała zamiaru stać się stekiem i podjęła desperackie kroki, by walczyć o swoją wolność. Uciekła z transportu do rzeźni i skryła się na wyspie na Jeziorze Nyskim. Jej historia znalazła szczęśliwy finał i jest naprawdę niezwykła.

– Gdy tylko otworzyły się drzwi obory, krowa rzuciła się do ucieczki. Staranowała ogrodzenie z metalowej siatki i pognała przez pola i las w kierunku pobliskiego jeziora. Pracownicy rzucili się w pogoń, ale bezskutecznie. Nie pomógł też lokalny weterynarz ze strzelbą, bo skończyły się mu naboje usypiające. Gdy kolejny raz próbowano podejść krowę, zmęczona walką z człowiekiem wskoczyła do jeziora i popłynęła w kierunku wyspy. Do akcji wkroczyli więc strażacy. Byli pewni, że łodzią motorową bez problemu przetransportują krasulę na drugi brzeg, ale nie docenili krowiej inteligencji. Kiedy zeszli na ląd i chcieli ją podejść z drugiej strony wyspy, zanurkowała w wodę i popłynęła na sąsiedni półwysep. W międzyczasie dzielna krowa zyskała wielu obrońców. Po 3 tygodniach desperackiej walki przyszła upragniona wolność. Lokalny starosta zagwarantował krowie „emeryturę” i godne, bezpieczne życie.

Wszystko jest informacją. Sięgnijmy zatem do książki „Siła Zwierząt” i odczytajmy płynący przekaz:

»Wraz z pojawieniem się KROWY melduje się Matka tego Świata, która karmi każdego, kto chce być przez nią karmiony, nie klasyfikując i nie oceniając… KROWA zapowiada obfitość i pomyślność. Chociaż dobrze wie o siłach biegunowych, jak to pokazują jej rogi, nie ulega ich wpływom i z ufnością podąża własną drogą... Udało się – nastąpił przełom! Znaleźliśmy połączenie ze wspaniałym, twórczym potencjałem. Teraz chodzi o to, aby wszystko, co dotychczas osiągnęliśmy, docenić, uhonorować i ustrzec.« (Więcej na str. 118–120)

Aby nie było za słodko, w piątek dostaliśmy jeszcze drugą informację zwrotną ze świata zwierząt. – Podczas spaceru amstaff rzucił się na właścicielkę i dotkliwie ją pogryzł. Pies trafił na „za kraty”, kobieta do szpitala. To znak, że ludzka wściekłość, nienawiść, agresja zaszczuwają nie tylko mózgi ludzi na ludzi, ale porażają też mózgi zwierząt, i jako feed back-produkt uderzają w nas ze wzmożoną siłą. □ Efekt rozładowania potwierdzają ostatnie strzelaniny w dwóch szkołach w Stanach Zjednoczonych, za które wszyscy – jako społeczność ziemska – ponosimy współodpowiedzialność.

Przed nami wyjątkowo żmudna praca, ale wierzę, że wytrwamy. Następne kolektywne oczyszczanie pamięci 27 lutego.Data publikacji: 17.02.2018Nasza pierwsza WSPÓLNA akcja dla Ziemi
W grupie siła!Dziś, w siódmym dniu Fali Smoka (pierwsza fala w Tzolkin), rozpoczynamy naszą pierwszą kolektywną ceremonię oczyszczania i harmonizowania dziewięciu powłok Pamięci Planetarnej, w której każdy z nas ma swój osobisty zapis. Umawiamy się na godzinę 21.00, ale oczyszczanie można zrobić o innej, dogodnej indywidualnie porze, a nasze energię i tak się zjednoczą.

Im liczniejsza grupa – tym większa MOC!

Następne wspólne Bolontiku 27 lutego. Sesje będziemy kontynuować w rytmie 13 dni, w każdym siódmym dniu fali, przez cały 260-dniowy obieg Tzolkin. Łącznie będzie to 20 sesji, a potem zobaczymy...
Data publikacji: 14.02.2018BOLONTIKU w skrócie (do wydruku)
Zaczynamy w środęUsiądź w spokojnym miejscu, rozluźnij się, a następnie czytając w myślach lub na głos podane niżej wskazówki, wykonuj odpowiednio 3 szybkie, silne wydechy ustami i 3 długie, spokojne wdechy ustami. Na każdym poziomie najpierw pomyśl co chcesz oczyścić, a następnie zrób trzy 3 oddechy. W trakcie oczyszczania nie będziesz w stanie skorelować myśli z oddechem. Pierwsze zmiany w swoim polu możesz dostrzec już po pierwszej sesji.


Pierwsza powłoka
● WYDECHY: wraz z silnym wydechem wyrzuć z siebie codzienne pola napięć, konflikty z ludźmi, żal, rozczarowania, gniew, poczucie winy, wrogość, nienawiść. Daj upust emocjom najsilniej jak potrafisz.
● WDECHY: łagodnie wdychaj miłość, przebaczenie, oczyszczenie danej sytuacji.

Druga powłoka
● WYDECHY: wyrzuć z siebie doznania w łonie matki oraz smutne wspomnienia i nieświadome traumy z dzieciństwa.
● WDECHY: łagodnie wdychaj miłość, przebaczenie, dogłębne uzdrowienie.

Trzecia powłoka
● WYDECHY: wyrzuć z siebie wszystkie ograniczenia, narzucone ci wzorce religijno-kulturowe, kompleksy odziedziczone po linii rodziców, przymusy, zobowiązania, tradycje itp.
● WDECHY: łagodnie wdychaj miłość i nowe, czyste jakości po linii genetycznej.

Czwarta powłoka
● WYDECHY: wyrzuć z siebie ból i cierpienie z minionych inkarnacji, wszystkie formacje mentalne, które przyczyniły się do bolesnych przeżyć, tragedii, zrządzeń losu w obecnej inkarnacji.
● WDECHY: łagodnie wdychaj wibrację Światła, które rozpuszcza blokady, uwalnia cię od bólu, lęku, iluzji życiowych.

Piąta powłoka
● WYDECH: wyrzuć prawspomnienie grzechu pierworodnego, które nieświadomie w sobie nosimy, cierpienie, poczucie wrogiego świata, wyobcowania, braku zrozumienia.
● WDECH: łagodnie przyjmij wszechmiłość, błogość, poczucie bezpieczeństwa.

Szósta powłoka
● WYDECHY: wyrzuć z siebie za całą ludzkość wszystkie ograniczenia, podziały, braki, strach, pokusy, szkodliwe nawyki, zarozumiałość, choroby.
● WDECHY: łagodnie przyjmij uniwersalną mądrość, która przenika umysły ludzi, przywraca świetlany porządek światu.

Siódma powłoka
● WYDECHY: wyrzuć z siebie kolektywne zatrucie emocjonalnym stresem, złość, nienawiść, cierpienie ludzi i zwierząt.
● WDECHY: łagodnie przyjmij uniwersalną miłość.

STOP! Odtąd wydechy są spokojne, bez intencji

Ósma powłoka
● WYDECHY: łagodne, bez intencji.
● WDECHY: spokojnie przyjmij całym sobą uniwersalną miłość i jedność energii żeńskiej i męskiej.

Dziewiąta powłoka
● WYDECHY: spokojne, bez intencji.
● WDECHY: długie, spokojne, przyjmij wszechogarniającą cię błogość i Jedność ze Wszystkim-Co-Jest.


To jest twój najpiękniejszy akt miłości do siebie, ludzi i wszystkich królestw Matki Ziemi.

Mityczny ZEW
Zróbmy coś RAZEM dla nas, ludzi i świataPrzed 5000 tysiącami lat, wraz z nastaniem cyklu Czasu Karmicznego, Galaktyczne Konsylium kolejny raz wysłało w przestrzeń mityczny zew sprzed eonów lat do świetlanych istot na Ziemi:

»Obudźcie się Wojownicy Tęczy, Kurierzy Słońca, Jasne Umysły galaktycznych konfederacji, związków i soborów! Jeżeli wynurzacie się dopiero teraz, w tym czasie, odkryjcie wasze uzdrowicielskie zdolności i wzmacniajcie słabszych. Wspierajcie ich na duchu i pokazujcie drogę powrotu. Kiedy waszym narzędziem stanie się miłość, śmiech, humor, radość, śpiew, taniec, wytworzycie potężną falę transformacji, która przełamie bariery dualizmu, rozłąki i osamotnienia i zrodzi CUD JEDNOŚCI i POKOJU... Ukażcie się nowo uformowani – w całej okazałości waszego piękna i siły waszej prawdziwej tożsamości! Odsuńcie na bok wątpliwości! Idźcie tam, gdzie poprowadzi was serce, i tam rozdawajcie wasze dary.« (Za: J.Kössner, „Kompendium”)

Mityczny ZEW rozlega się ponownie: »Pozostawcie Ziemię piękniejszą niż ją zastaliście!”.

Idąc za tym apelem – proponuję, abyśmy co 13 dni, w każdym siódmym dniu fali (począwszy od 14 lutego i Fali Smoka), zasiedli kolektywnie do „ceremonii” oczyszczania dziewięciu warstw Pamięci Planetarnej, w której każdy z nas ma swój chlubny lub niechlubny zapis, chociażby ze względu na odziedziczoną po przodkach spuściznę. □ Dlaczego siódmy dzień? – Bo siła sprawcza „7” wspiera uwalnianie od starych ciężarów.

Obliczono, że ciągu ostatnich 300 lat każdy statystyczny człowiek miał 4096 przodków /z 12 pokoleń. W ciągu 100 lat rodzą się średnio 4 pokolenia. To oznacza, że każdy z nas niezależnie od własnego reinkarnacyjnego potencjału odziedziczył dodatkowo 4096 pozytywnych lub negatywnych mutacji po linii ojca i matki (2 do potęgi 12).

Metodę oczyszczania 9 powłok pamięci, nazywaną w języku maya Bolontiku, przekazała ludziom Zachodu Nah Kin, psycholog i kapłanka Majów z plemienia Itza na Jukatanie. Z uwagi na to, że konkretnie wyznaczona pora bardziej dyscyplinuje, proponuję na nasze kolektywne Bolontiku godzinę 21.00. Oczyszczanie, przypominające jogę oddechową, zajmuje około 10 minut. Oczywiście, każdy może wybrać sobie inną, bardziej pasującą mu porę dnia, a i tak będzie razem ze wszystkimi uczestnikami, ponieważ w sferze duchowej czas linearny nie istnieje i wszystko łączy się zawsze w ustawicznym TERAZ.


UWAGA: Szczegółowy opis metody oczyszczania znajdziecie w zakładce „Kalendarz”.


Data publikacji: 10.02.2018IMIX – Fala SMOKA
● Kwestie ufności i roszczeń
● Syndrom matkowania
● Prawo rotacji8 – 20 lutego 2018

Fala SMOKA rozpoczyna nowy obieg Tzolkin, dlatego wnosi do życia potężny impuls początku, dużą dynamikę i specyficzną rotację. Tu rozpoczyna się na nowo praca od podstaw nad poskramianiem niskich pobudek, nabieraniem ufności, odchodzeniem od przesadnych zabezpieczeń i walki o każdy centymetr kwadratowy powierzchni, jak również zmianą szkodliwych nawyków żywieniowych – „jesteś tym co jesz i czym karmisz swoje myśli” itd. Przy każdym powrocie fali poprzeczka zostaje podwyższona.

W kulturze Majów SMOK symbolizował Pramatkę-Karmicielkę, wielki zbiornik biologicznej i psychicznej obfitości, z którego wynurza się świadomość całej ludzkości, będąca bazą wyjściową dla wyłonienia się pojedynczych świadomości.

Świadomość SMOKA odzwierciedla to, co najlepsze w społeczeństwie, i to, co najgorsze. Tu liczy się silna osobowość i kultura osobista człowieka. Majowie mówią: „Smok ma słabe poczucie indywidualności, dlatego ulega wpływom Władcy”, co oznacza, że łatwo poddaje się duchowi czasu pod wpływem wszelkiego rodzaju stymulatorów, technik czy symboli stosowanych w przestrzeni publicznej (np. telewizja, kino, reklamy, Internet). Czasami ten wpływ jest dobroczynny, czasami zgubny.

Aby umieć odnaleźć się w świecie wyzwań, należy dobrze pojąć, czym jest UFNOŚĆ. Ufność nie oznacza ślepego, bezmyślnego działania ani biernego oczekiwania na przysłowiową mannę z nieba. Ufność oznacza puszczenie tego, co nasze ego uważa za konieczność kontrolowania biegu życia. Zaufanie bazuje na przesłaniu, że los udostępnia nam to wszystko, czego potrzebujemy na danym etapie rozwoju.

Przejawem szwankującej ufności jest m.in. syndrom „matkowania”, przesadne zabezpieczenia, nadgorliwość albo oschłość, zaborczość.

Dlatego w tej fali będziemy się mierzyć z praprzyczyną nieufności, kompleksów, niepewności, tematyką emocjonalnego i finansowego bezpieczeństwa, kwestią roszczeń, poczucia bycia pomijanym lub niegodnym, aby coś otrzymać.

Jeśli masz już za sobą tego rodzaju doświadczenia, na twojej drodze mogą pojawić się osoby z podobnymi problemami. Nie odpychaj ich i nie unikaj, lecz staraj się tchnąć w nich wiarę, wskazać nowy kierunek myślenia i pozwól spokojnie odejść. Prawo rotacji mówi, że przemijanie jest naturalnym procesem. Ludzie, których spotykasz wokół siebie, są jak przechodnie na ulicy, nadchodzą i odchodzą, kontakty się urywają i nawiązują nowe. Czasami o coś cię poproszą, a kiedy to dostaną, oddalają się, nie mówiąc dziękuję. Nie oczerniaj ich, nie pomawiaj i nie pozwól robić tego innym w swojej obecności. Jeśli możesz pomóc, pomagaj, nie oczekując nic w zamian.


Wskazówki na 13 dni:

● Zaufaj naturalnemu biegowi życia.
● Nie przesadzaj z nadopiekuńczością ani nie demonstruj pozornej obojętności.
● Nie oczekuj, aby inni domyślali się, czego potrzebujesz w danej chwili.
● Otwórz się na przyjaźń, serdeczność, życzliwość.


Energia KROKODYLA

Przez 13 dni posłańcem światów duchowych do świata ludzi jest KROKODYL, patron transformacji i siły kolektywu.


PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za empatię i wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu oraz Dary Serca, w tym □ Marcinowi z Opola i Annie z Sochaczewa. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Wszystkie Darowizny są na bieżąco księgowane. Proszę o podanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania.

In lak’ech


Data publikacji: 7.02.2018


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40
   następne 8 »