Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Znaczenie ZIELONEGO dnia
w przestrzeni zbiorowej i osobistej● W kalendarzu ziemskim, odmierzającym upływ czasu w naturalnym rytmie 13 miesięcy/28 dni+1 (licząc od twoich urodzin), ostatni dzień roku – 25 lipca, nazywany jest zielonym dniem albo dniem poza programami Czasu. W tym dniu na poziomie duchowym dokonuje się wymiana energetycznych potencjałów. Wygaszana jest energia nośna starego roku i aktywowana energia nowego roku. Dlatego warto przyjąć postawę obserwatora, nie wartościować ludzi, nie wyciągać przedwczesnych wniosków.

□ Jeśli coś ważnego wydarzy się tego dnia, zanotuj swoje spostrzeżenie, a potem sprawdź w indywidualnym kalendarzu, w którym miesiącu przypada ten dzień. Dzięki temu zyskasz wskazówkę, na co zwracać uwagę i jak postępować w przyszłości, aby nie szkodzić ludziom i Ziemi, albo co umacniać i wspierać, aby mogły dokonać się pozytywne zmiany w naszym życiu.

□ I tak, w sobotę 25 lipca 2020 została usunięta energia nośna roku 1 Ix /Białego Magnetycznego Maga i przyciągnięta energia roku 2 Cauac /Niebieskiego Biegunowego Wichru.


● W twoim indywidualnym kalendarzu, postępującym w rytmie 13 miesięcy 28+1, 25 lipca jest dla ciebie zwykłym dniem jak każdy inny, a twój osobisty zielony dzień to dzień przed urodzinami. W tym dniu z twojego pola przeznaczenia usuwana jest energia nośna starego roku i przyciągana energia nowego roku zgodnie z twoim aktualnym 13-letnim cyklem. Na ile możliwe, na ten dzień „zawieś” swoją aktywność, zrób sobie „urlop duchowy”, daj odpocząć „przegrzanej” korze mózgowej, zwolnij tempo życia, wycisz się, zrelaksuj i nie składaj żadnych obietnic ani nie przyjmuj dwuznacznych propozycji. Z deklaracjami wstrzymaj się do jutra!

□ Z reguły osobisty zielony dzień jest spokojny lub nijaki, można mieć zero ochoty na cokolwiek, odczuwać rozleniwienie, labilność. – Dlatego rób tylko to, co konieczne.

□ Może się jednak zdarzyć, że tego dnia coś mocno cię zaskoczy. Wtedy odnieś swoje odczucie lub zdarzenie do tematyki fali i jeśli błyskawicznie nie nasunie się żadne skojarzenie, zostaw to i poczekaj na ciąg dalszy w późniejszym czasie.


29.07.2020
Rok 2 WICHRU
● Czas wielkiej reorganizacji i wielu wyzwańW niedzielę, 26 lipca 2020, w dniu 2 Cauac – Niebieskiego Biegunowego WICHRU, który przyporządkowany jest do spektrum Fali Zwierciadła, rozpoczął się nowy rok w kalendarzu. Jest to drugi rok w 13-letnim cyklu praworządności Białego Maga.

Teraz siła sprawcza „2” czyni każdego z nas żonglerem w grze z przeciwieństwami. To, co nie jest zharmonizowane z wzorcowym potencjałem zapisanym na poziomie świadomości Niebieskiego WICHRU, zacznie ujawniać się w formie napięć i konfliktów w sferze relacji międzyludzkich, np. na scenie rodzinnej, zawodowej, koleżeńskiej albo w lokalnym środowisku czy przestrzeni krajowej i ogólnoświatowej. Natomiast to, co jest w nas spójne i dobre dla wszystkich, zapewni nam dobrą kondycję i będzie naszą siłą napędową.

»Niech ten rok mimo wielu wyzwań i przeciwności na drodze
będzie dla Was rokiem duchowej odnowy i wspaniałych przemian.«
In lak’ech

● W numerze 8 miesięcznika „Nieznany Świat” ukazał się artykuł na temat prognoz na rok 2 Cauac, 2020/21.
27.07.2020
ETZNAB – Fala ZWIERCIADŁA
● Prawda nie lubi czekać
● Bądź sprawiedliwym rozjemcą25 lipca – 6 sierpnia 2020

Fala Białego ZWIERCIADŁA to przestrzeń prowadząca do źródeł PRAWDY. Każdy, kto przekracza ten próg, staje przed „rezonansowym lustrem” i dostaje do ręki „miecz prawdy”. W tej przestrzeni liczy się prawdomówność, autentyczność, uczciwość, wola niwelowania napięć i praktykowanie rytuałów.

A teraz spójrz w lustro i powiedz: kogo tam widzisz? – Czy uczciwą istotę, czy napuszone ego? Wszystkie informacje, na jakie natkniesz się w tej fali, będą miały do czynienia z demaskowaniem dwulicowości, fałszywych oczekiwań, perfekcyjnego oszukiwania siebie i innych.

Wiedz, że osądy, krytyka i zjadliwe słowa wypowiedziane pod adresem innej osoby są samooceną. Każdy, kto działa ci na nerwy, wyzwala w tobie silne reakcje emocjonalne, wzbudza złość czy zazdrość jest twoim własnym odbiciem. Daje ci on sygnał, że problem tkwi przede wszystkim w tobie. Najbardziej ograniczającym cię złudzeniem jest wiara, że tylko twój punkt widzenia jest właściwy. Ten aspekt cienia może wywołać efekt domina pociągający długotrwałe konsekwencje.

Dlatego zamień się w cichego obserwatora. Nie odrzucaj nikogo i niczego już na starcie, lecz słuchaj, badaj, dociekaj. W białej fali żaden szczegół nie zostanie pominięty. Wyższa PRAWDA może zameldować się w najróżniejszej formie. Nie przeocz żadnej informacji ani nie lekceważ najdrobniejszych napięć i zgrzytów. Fala Białego ZWIERCIADŁA jest trzecią instancją kontrolną w Tzolkin, dlatego w przypadku osób upartych, zakłamanych, zdominowanych przez żądze staje się punktem zadawania bólu, rozterek duchowych, przykrych zrządzeń losu – po to, aby uświadomić im ich zbłądzenie.

Jeśli masz poczucie, że prześladuje cię pech, wciąż popadasz w opały albo stajesz się nad wyraz podejrzliwy, oznacza to, że zbliża się ważny moment w twoim życiu. Każde kłopotliwe położenie niesie ze sobą „podwójne” sygnały – od twojej Duszy i twojego ego. To, czy owe spostrzeżenia ukazują się w krzywym zwierciadle, czy w klarownej tafli lustra, zależy od twojego podejścia do problematyki. Przyjrzyj się im uważnie - zwłaszcza tym, które odbierasz jako nieprzyjazne, dołujące, kłopotliwe. Dysonans odsłania przed tobą te obszary, w których blokujesz swój dalszy rozwój poprzez wewnętrzny opór, samozaprzeczenia, szukanie winnych na zewnątrz.

Przesłanie Etznab brzmi: „Przebacz sobie, a potem przebacz innym! Prawdziwa wolność idzie w parze z aktem przebaczenia, który uwalnia cię od złudzeń przyczyny i skutku!" (Za Wyrocznia Majów)


Medycyna KOBRY

Nagualem Etznab jest KOBRA, przynosząca ludziom medycynę ochrony energii witalnej. □ Pojęcie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.

13-dniowe spektrum Etznab

Teraz w tle fali obecna jest BIAŁA energia, symbolizująca najbardziej radykalną, konsekwentną siłę, dlatego uważaj, abyś nie przeciągnął struny.
Zielony dzień, sob. 25.07.2020


PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Adamowi z Warszawy. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione.
☼ Łączna kwota darowizn w miesiącu lipcu wyniosła 205,00 PLN. ☼ Każda darowizna jest na bieżąco księgowana, a faktura przesłana na podany adres mailowy.
Chicchan – Fala WĘŻA
● Witalność ● Zaborczość ● Twarde zasady egoOkres: 12 – 24 lipca 2020

Fala WĘŻA wyznacza główny obszar i ramy naszych działań na najbliższe 13 dni. Tutaj wszystko kręci się wokół kultury osobistej, szacunku dla inności, tematyki zdrowia, symptomów psychosomatycznych, a problematyką są żądze, lekceważenie życia, zawiść, nietolerancja, intrygi. WĄŻ jako mistrz sztuki życia i sztuki przetrwania – z jednej strony kusi, zastawia pułapki, zwodzi, a z drugiej – budzi instynkt, daje znaki ostrzegawcze, uczy szybkiej reakcji.

»Kultura zachodnia, w której dorastałeś, odizolowała cię od subtelnej formy spostrzeżeń. Schemat funkcjonowania jest następujący: jeżeli tłumisz lub ignorujesz to, co cię wewnętrznie porusza, twoje ciało koduje wszystkie metafory i symbole tego, co stłumione. Potem manifestują się one pod postacią symptomów fizycznych, próbujących ci uświadomić istnienie problemów w psychice, z których nie zdajesz sobie sprawy.« (Za Wyrocznia Majów, A.Spilsbury i M.Bryner, Pulsar 2002)

Dziś nie ma dziedziny, która nie lekceważyłaby wartości życia. Człowiek coraz częściej jest traktowany jak bezimienna „maszyna”. Dobra „maszyna” to ta, która nie myśli, nie stawia pytań, posłusznie wykonuje polecenia, jest wiecznie sprawna. Od dłuższego już czasu nasila się proces odzierania ludzi z resztek godności, wymazywania poczucia tożsamości, płci, wiary, deptania wartości, tłumienia wolnej woli, poczucia jedności i przynależności do wspólnoty. Za sprawą egzekutorów ducha materializmu i zniewolenia do codziennego życia wkroczył terror psychiczny. Daje on o sobie znać wszędzie – w przestrzeni medialnej, na portalach społecznościowych, w korporacjach, miejscach pracy, szkołach, na uczelniach itd.

Impulsy wychodzące z poziomu Fali WĘŻA będą motywować cię do przetransformowania wszystkich negatywnych wzorców emocjonalno-mentalnych, wyżłobionych przez twoje wcześniejsze doświadczenia i niesłyszalne dla ucha sygnały środowiskowe kodowane przez podświadomość. Dlatego zacznij obserwować siebie, popatrz na swoje ciało, każdą najdrobniejszą dolegliwość, huśtawki nastrojów, złość, agresję, bezsilność od tej właśnie strony i naucz się czytać znaki swego ciała. W ten sposób zyskasz cenne wskazówki, w którym „sektorze” świadomości blokujesz naturalną cyrkulację energii witalnej. Jeśli będziesz się przed tym wzbraniać, stanie się kwestią czasu, kiedy ciało powie „dość”. Dlatego nie przeciągaj struny. – Czerwony WĄŻ jest mistrzem sztuki życia. Jeśli podejmiesz z nim świadomą współpracę, to w każdej pozornie beznadziejnej sytuacji rzuci ci linę ratunkową i wyciągnie cię z największej opresji.

□ W niedzielę,12 lipca br., w pierwszym dniu Fali WĘŻA odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich w naszym kraju.


Medycyna SALAMANDRY

Duchowym pomocnikiem WĘŻA jest SALAMANDRA, przynosząca ludziom medycynę przebaczenia i przemian. □ Pojęcie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.
13-dniowe spektrum Chicchan

W Fali WĘŻA znajduje się dziesięć aktywnych portali, przez które docierają na Ziemię potężne wiązki energii, naprowadzające społeczność ziemską na właściwe tory ewolucji i bezpośrednią drogę do celu.
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Danucie ze Zgorzelca □ Monice z Iławy □ Janinie z Poznania □ Halinie z Wołczyna □ Elżbiecie z Frankfurtu □ Sabinie z Katowic □ Iwonie z Warszawy. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione.
☼ Łączna kwota darowizn w lipcu wyniosła 495,00 PLN. ☼ Każda Wasza „cegiełka” jest na bieżąco księgowana, a faktura przesłana na podany adres mailowy.


10.07.2020Drugi Zamek Czasu
● Bilansuje wyniki ● Nagradza ● Śle ostrzeżeniaW Fali CZŁOWIEKA domknie się 52-dniowe spektrum białego ZAMKU Czasu, który obliguje ludzi do uporządkowania sceny życia i ustabilizowania toczących się procesów. Pierwsze trzy fale drugiego zamku przywołały trzy kluczowe dziedziny, z którymi ludzie – czy chcą, czy nie chcą – będą musieli się zmierzyć. Ostatnia, czwarta fala zbilansuje kolektywne działania i odzwierciedli stan świadomości zbiorowej i twojej duchowej dojrzałości.

POLARYZACJA w polu świadomości

Wynik wyborów ukazał skrajną polaryzację w zbiorowym polu świadomości. Niezależnie od tego, który kandydat ostatecznie zwycięży, wynik większości należy bezwzględnie uszanować. Druga tura wyborów odbędzie się 12.07., w w pierwszym dniu trzeciego zamku transformacji. Kinem tego dnia będzie Czerwony Magnetyczny Wąż /1 Chicchan.

● Pierwszy kandydat A Duda – jest przewidywalny, ma stabilne poglądy, stawia na interesy Polski i dobro Polaków; stanął do debaty w nowej formule amerykańskiej, gdzie na żywo odpowiadał na pytania internautów i ludzi; co więcej opowiedział się przeciwko przymusowym szczepieniom na koronawirusa.

● Drugi kandydat R.Trzaskowski – jest nieprzewidywalny, nie ma jasnego programu, wciąż zmienia zdanie, by dopasować się do nastrojów społecznych, bazuje na antypisie i kłamstwach, nie stanął do otwartej debaty, zlekceważył wyborców. Zgodnie z wytycznymi PKW każdy kandydat na urząd prezydenta RP jest zobowiązany do debaty z kontrkandydatem, zaś organizacją debaty muszą zająć się media publiczne, a nie sztaby wyborcze kandydatów. Wcześniej, w kwestii szczepień jako prezydent Warszawy zapowiedział, że jeśli szczepionka zostanie wynaleziona, zarządzi w stolicy obowiązkowe szczepienia na koronawirusa.

● Obecna kampania prezydencka ujawniła też skandaliczne próby „folksdojczyzacji” polskiego społeczeństwa przez media zagraniczne, których działania zagrażają polskiej racji stanu. Jest to jawne naruszenia Konstytucji RP. W szum medialny zaangażowała się również ambasador USA, która traktuje Polskę jak pięćdziesiąty pierwszy stan Ameryki. Dlatego kompletnie niezrozumiała jest totalna bierność rządu wobec haniebnej samowoli dyplomatów i mediów zachodnich. Dla porównanie w Niemczech redaktorzy naczelni wszystkich gazet raz w miesiącu muszą stawiać się w urzędzie kanclerskim i ministerstwie spraw zagranicznych, gdzie dostają jednoznaczne wytyczne, jak bronić interesów Niemiec w kraju i zagranicą.

Ps. Dziś, przedstawiciel niemieckiej dyplomacji został wezany do naszego MSZ ws. manipulacji i kłamstw rozpowszechnianych w mediach niemieckich przeciwko prezydentowi A. Dudzie.

8.07.2020Spektrum EB
● Wskazówki na 13 dniGłówną tematyką w fali Człowieka jest autentyczność, zrobienie użytku z daru wolnej woli i odpowiedzialność za własne decyzje, a problematyką – manipulacje, kupowanie cudzej przychylności, szczodrość na pokaz, samozakłamanie.

► Wskazówki:

● Przejmij odpowiedzialność za siebie – 1 Człowiek
● Nie blokuj się oczekiwaniami – 2 Wędrowiec P.
● Nie faworyzuj „pupili” – 3 Mag.
● Spójrz na siebie oczami bliskich i znajomych – 4 Orzeł.
● Nie bądź uparty i monotematyczny – 5 Wojownik P.
● Zejdź z obłoków na ziemię i zapuść korzenie tu, gdzie jesteś – 6 Ziemia.
● Osądzając ludzi, osądzasz sam siebie – 7 Zwierciadło.
● Zrezygnuj z pozy i rutyny i dopuść impuls świeżości – – 8 Wicher.
● Nie sprzyjaj nikomu fałszywie – 9 Słońce.
● Nie patrz, co mają inni – 10 Smok.
● Otwórz się na dialog, ale nie bądź kaznodzieją – 11 Wiatr.
● Przemyśl swoje wzloty i upadki i wyciągnij z nich naukę na przyszłość – 12 Noc.
● Postaw na jakość a nie ilość – 13 Ziarno.


► Zwróć uwagę na dni z pieczęciami twojej rodziny solarnej i ustal, z którymi latami życia one się wiążą. Obserwuj, co będzie się w nich działo. Dzięki temu możesz uchwycić istotne analogie i znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących cię kwestii.
Powodzenia !TRZYNASTY miesiąc ŻÓŁWIA
● Czas przemian ● Kulminacja ● Zapobiegliwość27 czerwca – 24 lipca 2020

Trzynasty, KOSMICZNY, miesiąc zapowiada odchodzenie Starego i wstępowanie w Nowe. W takich momentach dość często pojawia się zwątpienie, poczucie, że wszystko zaczyna się walić, zawodzi rutyna, nic nie funkcjonuje jak dawniej.

Impulsy z poziomu „13” nie pozwalają spocząć na laurach i do znudzenia rozpamiętywać to, co było. Tutaj do gry wkraczają siły odpowiedzialne za odgórne przetasowania i wprawianie w ruch wszystkiego, co odrętwiałe, głuche, skostniałe. Nawet pozornie drobne zmiany mogą uruchomić coś, co niespodziewanie odmieni bieg spraw. „Byle piórko może przechylić szalę”...

»Czegoś, co zostało osiągnięte wielkim nakładem sił, nie można powierzyć ludziom nieprzygotowanym, gdyż swoją niekompetencją zmarnują ów wysiłek. Byle piórko może zachwiać równowagę i zniweczyć znakomite osiągniecie. Nawet największy sukces, gdy nie zasadza się na wiedzy, czemu ma on służyć, nie jest prawdziwym spełnieniem. Należy wystrzegać się pozy, arogancji i pychy.« (Heks. interakcji 63 – „Spełnienie”, za M.Piasecka i Pu R’Tsy Yang).

● Siłą nośną trzynastego miesiąca jest 12 Oc – Biały Krystaliczny PIES na Fali Wichru. Stąd przez najbliższe 28 dni liczy się wierność prawdzie serca, lojalność, empatia, a problemem jest dwulicowość, pieniactwo, zdrada. Dlatego jeśli żyjesz zgodnie ze swoimi wartościami, to z pomocą energii Krystalicznego Psa swoim doskonałym „psim węchem” już z dala wyczujesz „padlinę” – fałsz, obłudę, nieszczerość.
□ W tym spektrum - w niedzielę, 28.06., odbędą się wybory prezydenckie.


25.06.2020Spektrum CAUAC
● Wskazówki na 13 dniGłówną tematyką w 13-dniowej Fali WICHRU/Cauac są kwestie osobistych relacji z konkretnymi osobami, problematyką – zapiekłość, chęć odwetu, oszczerstwa, wyzwaniem – przełamanie niechęci i dążenie do pojednania. Duchowa edukacja pod kierunkiem Cauac rozpoczyna się zawsze od zrewidowania swoich priorytetów, cichych motywacji i postaw.

»Jedni ludzie jasno myślą i jasno się wyrażają, u innych panuje w głowie zamęt. Bystry umysł i tępota z drugiej – nie są stopniami rozwoju intelektu, lecz różnymi stanami świadomości. Tępota to inaczej psychologiczna obrona przed niechcianą informacją. Bystry umysł to otwartość, głód wiedzy, pragnienie otrzymywania informacji i usłyszenia każdej prawdy.« (Za V.Zeland, Transerfing rzeczywistości)


Wskazówki na 13 dni:

● Zachowaj dystans do każdej wątpliwości □ 1 Wicher /Cauac
● Nie zaprzeczaj faktom □ 2 Słońce /Ahau
● Zaufaj sobie a nie innym □ 3 Smok /Imix
● Zadbaj o kulturę wypowiedzi □ 4 Wiatr /Ik
● Kieruj się intuicją – nie myśl, co powiedzą inni □ 5 Noc /Akbal
● Licz na siebie □ 6 Ziarno /Kan
● Wyluzuj się, nie pomstuj, nie zazdrość □ 7 Wąż P/Chicchan
● Zakończ toksyczne znajomości □ 8 Łącznik /Cimi
● Ćwicz systematyczność i nie bądź chorągiewką na wietrze □ 9 Ręka
● Zamiast narzekać – naprawiaj □ 10 Gwiazda P/Lamat
● Nie schlebiaj fałszywie □ 11 Księżyc /Muluc
● Spójrz na siebie oczami innych □ 12 Pies /Oc
● Nie słuchaj autorytetów – ty jesteś tym, co wie □ 13 Małpa /Chuen.

Takie wyzwania będzie rzucać ci twoje środowisko, rodzina, otoczenie, życie.


Na co zwrócić uwagę w tej fali?

► Na planszy narodzin w polu „Rodzina solarna” znajdź dwa lub trzy dni z kinami swojej rodziny solarnej i ustal, z którymi latami życia się wiążą. Jeśli coś szczególnego wydarzy się w tych dniach, zastanów się, czego chciało nauczyć cię to doświadczenie. □ Szczegółowe wskazówki znajdziesz w podręczniku „Kod Inkarnacji”.

Data publikacji: 18.06.2020


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40
   następne 8 »