Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
DRUGI miesiąc roku
● Sienkiewicz i Tuwim po lupą
● Koń trojański w Warszawie23 sierpnia – 19 września 2020

Tematy, które zostały przyciągnięte do przestrzeni duchowo-przyczynowej w pierwszym miesiącu, teraz zaczną nabierać kształtów. Najbardziej palące kwestie, które ciągną się od lat, mogą wyłonić się tutaj eksplozyjnie.Obserwacja wydarzeń i zachowań ludzi powie nam, gdzie tkwią największe wyzwania na ten rok, zaś kin miesiąca – 4 Manik P, Niebieska Samoistna Ręka w portalu, będzie akcentować knowania i czcze deklaracje i zmusi nas do szukania odważnych rozwiązań. W pierwszym miesiącu poznaliśmy tylko nieznaczną część problematyki, cała reszta skrywała się w tle.


Oto niektóre zapowiedzi:

1 ● PROWOKACJE bojówek LGBT i totalna bezradność policji, czyli słabość polskiego państwa.2 ● Pełzający PSYCHORASIZM.
Rada Języka Polskiego rozważa ocenzurowanie polskich bajek i lektur, które uzna za rasistowskie. Pod lupą znalazł się m.in. „Bambo” J.Tuwima i „W pustyni i puszczy” H.Sienkiewicza. W tym roku UE planuje przygotować listę zakazanych słów w literaturze.3 ● ZAPRZYSIĘŻENIE prezydenta A.Dudy na drugą kadencję.

4 ● „KOŃ trojański Merkel” w Warszawie.
Niemcy przysłały do Polski nowego ambasadora, który był dyrektorem służb federalnych ds. wywiadu, a potem zastępcą szefa NATO ds. wywiadu i bezpieczeństwa. Co więcej, nowy ambasador karierę polityczną zrobił dzięki ojcu, który był nazistą, a pod koniec wojny adiutantem A.Hitlera w Kętrzynie. Niech kanclerz Merkel spróbuje wysłać go do Izraela. □ Jednego „konia” już mamy – to „koń trojański Trumpa”, ambasador Mosbacher.

5 ● Wybory prezydenckie na Białorusi i masowe zamieszki po wyborach; zdaniem protestujących wyniki zostały sfałszowane przez prezydenta A.Łukaszenkę.


27.08.2020KAN – Fala ZIARNA
● Wyjście naprzeciw ● Pokusa pójścia na skrótyOkres: 20 sierpnia – 1 września 2020

Fala Żółtego ZIARNA nanosi najwięcej poprawek na planie inkarnacji. Tutaj skupia się 10 energetycznych punktów nawigacji (portali), które naprowadzają nas na drogę do urzeczywistnienia celu i wypełniania zobowiązań względem innych. W tym spektrum kluczową tematyką jest wiara we własne siły, odwaga do wypróbowania nowych możliwości oraz praca nad efektywnością, zaś problematyką są przesadne zabezpieczenia, chorobliwa asekuracja, egocentryzm, nieufność, chowanie się za plecami innych, lęk przed podjęciem ryzyka.

W Fali ZIARNA oddziałują siły, kładące szczególny nacisk na to, co duchowe. Dlatego ten, kto goni za ułudą i zaniedbuje swoje zadania, wcześniej czy później spotka się z bolesnymi odzwierciedleniami swoich postaw. Natomiast ten, kto pragnie się rozwijać, będzie odczuwał niesłabnący zapał do pracy i radość z poczynionych postępów. Energia ZIARNA jest obecna w każdym twoim teraz, objawia się zawsze we właściwym czasie, jest najbardziej postępowa, wnosi najwyższe treści duchowe do życia.

Jako świadomy podróżnik w czasie i przestrzeni powinieneś bardzo konkretnie sprecyzować swoje motywacje i plany, zachowując dużą dozę realizmu. Nie możesz oczekiwać, aby ktoś zrobił coś za ciebie, albo coś, co pochodzi z zewnątrz, załatwiło za ciebie trudne sprawy. Twoje szczere intencje i siewne myśli mają naturalną inteligencję, która potrafi przebić się przez barykady skostniałych oczekiwań, światopoglądów, wymuszonej poprawności – podobnie jak ziarno, które – kierowane nieznaną siłą – jest zdolne przebić się przez ciemne warstwy gleby do słońca. Jeśli będziesz z podobną determinacją pielęgnować ziarno swojej wewnętrznej prawdy, przyczynisz się do tego, że coraz więcej prawdy będzie docierać do twojego otoczenia. Wielkie zmiany zaczynają się zawsze od jednostki. Kiedy ty się zmienisz, zaczną zmieniać się również ludzie wokół ciebie. Dzięki tak prostej magii otworzą się przed tobą nowe, niepowtarzalne możliwości samorealizacji i przemiany otaczającej cię rzeczywistości.


Medycyna BORSUKA

Nagualem KAN jest BORSUK, uchodzący za lekarza od przypadków beznadziejnych.
Główny MOTYW wyzwań

Heksagram przyczynowy 44, „Wyjście naprzeciw ○ Tolerancja ○ Pokusa”:

»Nadszedł czas, gdy trzeba być rezolutnym, ale nie przemądrzałym i upartym. Uważaj więc, aby nie dać się zaskoczyć. Wykaż się działaniami opartymi na przyjacielskości, dobrej woli, konsekwencji i determinacji. Pamiętaj, że determinacja nie może prowadzić do kłótni. Najpierw skup się na korekcie własnych błędów, a nie na błędach innych. Zacznij brać pod uwagę interes innych ludzi.« (Za M.Piasecka i Pu R’Tsy Yang, I Cing)
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Łukaszowi z Warszawy □ Stanisławie z Terespola □ Barbarze z Gdańska □ Wioletcie ze Strzyżowa □ Agnieszce ze Świdnika. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione.
☼ Każda Wasza „cegiełka” jest na bieżąco księgowana, a faktura przesłana na podany adres mailowy. ☼ W miesiącu sierpniu łączna kwota Darów wyniosła 246,00 PLN.
Spektrum ZIARNA
● Wysadzanie granic niemożnościW tej przestrzeni kluczowym tematem jest świadomość celu, wiara we własne siły, odwaga do sięgania po nowe możliwości, problematyką – przesadna lęk przed podjęciem ryzyka, a wyzwaniem – przełamanie granic niemożności i praca nad efektywnością.


Wskazówki na 13 dni

● Postaw na jakość a nie ilość – 1 Ziarno.
● Nie bądź samolubny – 2 Wąż
● Uwolnij się od przesadnej ostrożności – 3 Łącznik P.
● Zakończ jałowe rozmowy z samym sobą – 4 Ręka P.
● Obniż skalę wartościowania – 5 Gwiazda P.
● Zrewiduj swoje motywacje – 6 Księżyc P.
● Nie obrażaj się za krytyczne uwagi – 7 Pies P.
● Uważaj na próby podstępy i próby zastraszenia – 8 Małpa P.
● Zdecyduj, czego właściwie chcesz – 9 Człowiek P.
● Nie umniejszaj swoich zasług – 10 Wędrowiec P.
● Uczyń z niemożliwego możliwe – 11 Mag P.
● Zdystansuj się do oczekiwań bliskich – 12 Orzeł P.
● Nie wycofuj się tuż przed metą – 13 Wojownik.


► Jak zawsze, także w Fali Ziarna zwróć uwagę na kiny z pieczęciami swojej rodziny solarnej i ustal, z którymi latami życia one się wiążą. Po pozwoli ci uchwycić głębsze analogie z twoją obecną sytuacją. □ Szczegółowe wskazówki znajdziecie w podręczniku „Kod Inkarnacji”, t. 1.

21.08.2020Zaprzysiężenie Prezydenta RP w pępku Tzolkin
● Co to oznacza?
● Uchylenie rąbka tajemnicyW dniach z kinami „pępka Tzolkin” dokonuje się wymiana informacji między wymiarem boskim i światem ludzi, czyli poziomem świadomości uniwersalnej i polem świadomości ludzi; z tego źródła wypływa wiedza spirytualna, inspiracja duchowa i potężne impulsy przełomu; Majowie nazywali środek Tzolkin „sercem Ziemi”.
Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta RP w dniu 6.08.2020 z kinem 13 Oc C/Biały Kosmiczny PIES, czyli w drugim dniu „pępka Tzolkin”, to „znak Nieba”. Zapowiada wypełnianie misji posłanniczej i bardzo odpowiedzialną, niezależną, wyjątkowo trudną prezydenturę – pełną wyzwań, ale też zagrożeń ze strony przeciwników. Prezydent powinien być bardzo czujny, ostrożny w słowach, tolerancyjny, lecz nie pobłażliwy i naiwny, bo to może go zgubić. Na jego drodze maluje się wiele pułapek, jak również potencjalna zdrada ze strony dwulicowych sprzymierzeńców. Powinien uważnie słuchać rad i opinii innych, ale zawsze kierować się prawdą, dobrem narodu, strzec wspólnych wartości i pozostać w harmonii z wiedzą serca. Powodzenie jego prezydentury zależy od umiejętności zgodnej współpracy z każdym rządem, jaki nastanie w trakcie jego drugiej kadencji. ■ Zaznaczam, że identyczną misję do spełnienia miałby każdy inny kandydat, który byłby zaprzysiężony w „pępku Tzolkin”.


Ci, co po swojej przegranej negują wynik wyborów i zbojkotowali uroczystość zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym, sami wystawili sobie świadectwo kim są. Ich niewiedza sprawiła, że publicznie się odsłonili. – Dni z czterema kinami „pępka Tzolkin” są wyjątkowo „niepożądane” albo mówiąc wprost – najbardziej „znienawidzone” przez siły wrogie postępowi i uniwersalnej sprawiedliwości. □ Andrzej Duda (kin nar. 13 Gwiazda/Lamat) wygrał wybory i to jest fakt. Nawet gdyby przesądził o tym tylko jeden głos i tak byłby niekwestionowanym zwycięzcą w świetle prawa. Kropka.

Warto zaznaczyć, że spośród byłych prezydentów jedynie Aleksander Kwaśniewski zachował się jak prawdziwy mąż stanu i uczestniczył w uroczystości. Zapytany przez dziennikarzy, skąd taka decyzja, odpowiedział, że z trzech powodów: – „Z szacunku dla państwa polskiego, z szacunku dla urzędu prezydenta, bo sam byłem prezydentem, i z szacunku dla wyborców, wszystkich wyborców”. Na koniec zaapelował do wszystkich stron, aby „szukać porozumienia i budować jakieś minimalne choćby mosty”. Jego zdaniem inauguracja była właśnie taką próbą dania równych szans przez los.


7.08.2020CHUEN – Fala MAŁPY
● Przestrzeń mistrzów sztuk wszelakich lub inteligentnych oszustów
● Kim jesteś?...Okres: 7 – 19 sierpnia 2020

Wraz z falą Chuen otworzyło się przed nami spektrum wiedzy spirytualnej i inteligencji twórczej. Teraz liczy się elastyczność myślenia, ciekawość życia, pogoda ducha, optymizm, a problematyką jest naiwność, tchórzliwość, wiara w zabobony, rozsiewanie plotek, ślepe naśladownictwo, małpowanie, lawirowanie.

Dlatego zachowaj dystans do wszystkiego, co się dzieje. Pozwól swobodnie przepłynąć wszystkim spolaryzowanym energiom i nie reaguj gwałtownie. Wiedz, że współtwórcami lepszego jutra są ci, którzy potrafią przyjąć każde zdarzenie i zrządzenie losu w pogodny sposób. Popatrz na swoje życie od pogodnej strony, a bez trudu odkryjesz, dlaczego musiałeś zbierać takie a nie inne doświadczenia w tej fali.

Z uwagi na to, że jesteśmy już w roku Niebieskiego Biegunowego Wichru/2 Cauac, w którym w centrum uwagi znajdują się relacje międzyludzkie, to teraz – w Fali Małpy, warto przeniknąć mechanizmy mające wpływ na nasze myślenie i postawy wobec innych ludzi. Spróbuj zanurzyć się w siebie i zbadaj, jak jest z twoim poczuciem humoru, wrażliwością, prawdomównością… Wiedz, że humor to energia, która rozładowuje napięcia, oczyszcza atmosferę i stwarza emocjonalny dystans do każdej sytuacji, w jakiej się znajdziesz oraz uczestniczących w niej ludzi. Spójrz na swoje relacje partnerskie i koleżeńskie i powiedz, czy potrafisz zdystansować się do krytyki pod swoim adresem, „sensacyjnych” newsów, plotek i cudzych projekcji. Kiedy zbadasz te obszary, przejdź do mniej „sympatycznych” kwestii, jak nieśmiałość, pesymizm, sarkazm, podstęp i najpierw odnieś je do siebie, a potem do innych.

● PESYMIZM wskazuje na niezdolność spojrzenia na trudne sprawy od ich pogodnej strony. Zastanów się, w jakich sytuacjach podchodzisz do życia zbyt poważnie i traktujesz najdrobniejszy problem lub chwilową przeszkodę jak ogromny ciężar. Staraj się w każdym negatywnym zdarzeniu uchwycić choć jeden pozytywny aspekt (zawsze jest taki!). Nabranie dystansu do zawiłych spraw, przyniesie ci nie tylko ulgę, ale też nowe, zaskakujące podejście do każdej zagmatwanej sytuacji.

● NIEŚMIAŁOŚĆ – oznacza, że nie potrafisz powiedzieć otwarcie, co czujesz, lecz wykorzystujesz złośliwą aluzję lub kąśliwy żart, aby wyrazić sprawy, o których nie masz odwagi powiedzieć wprost. Nieśmiałość jest maską, za którą skrywasz swoją cienką skórę.

● SARKAZM – oznacza, że nosząc w sercu urazę, posługujesz się ironią, drwiną lub szyderstwem do dawania upustu tłumionej złości i agresji.

● PODSTĘP – to przejaw skrajnego tchórzostwa, fałszu i degeneracji; oznacza, że chcąc zaspokoić żądzę odwetu, przypodobać się komuś wpływowemu i coś na tym zyskać lub zachować nad kimś kontrolę, uciekasz się do skrytych działań i wciągasz w to inne osoby, np. snując intrygi, rozsiewając o kimś plotki czy powielając fałszywe informacje na portalach społecznościowych.


□ Znak CHUEN (czyt. człen) symbolizuje potencjał mędrca i artysty albo inteligentnego oszusta i głupca; w kulturze Majów był on poświęcony mistrzom sztuk wszelakich i opiekunom Świętego Kalendarza, w dniach z tym glifem inicjowano szamanów.


Medycyna MAŁPY

Nagualem Chuen jest MAŁPA, przynosząca ludziom medycynę prostoty i elastyczności. □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.


PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Katarzynie z Warszawy □ Janowi z Jarocina □ Agnieszce z Londynu □ Marioli ze Szczecina □ Renacie z Rzeszowa. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione.
☼ Każda Wasza „cegiełka” jest na bieżąco księgowana, a faktura przesłana na podany adres mailowy.7.08.2020Nadchodzi DOBRO i ZŁO
● Interakcje ● Punkty zwrotne ● Tajemnica wyzwańSYTUACJA na starcie roku

»To, co się teraz dzieje w naszym kraju i na świecie, to początek nowego ruchu do przodu. Nadchodzi DOBRO i ZŁO. Ważne jest, aby to ZŁO zbadać i ograniczyć, zanim się ostatecznie umocni. A rzeczom DOBRYM należy pozwolić rozwijać się ich własnym kursem. Trzeba tropić złe wpływy i niszczyć je w zarodku.« /Heksagram startowy 19 – „Nadejście Wielkiego ○ Wzrastająca Moc ○ Życzliwość”, za M.Piasecka i Pu R’Tsy Yang, I Cing.

□ Złem jest to wszystko, co depcze godność człowieka i wartości, rani uczucia, ogranicza wolność i prawo suwerennego wyboru.

FAKTY:

● W nocy z 29/30.07.2020
– Problematyką nr 1 stały się zorganizowane prowokacje bojówek LGBT, które pod osłoną nocy 'znakowały' stołeczne pomniki, wypowiadając wojnę swoim przeciwnikom pod hasłem: „To szturm. To atak. To tęcza”... i nie obyło się bez wulgaryzmów. Nie oszczędzono również pomnika Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.


● 1.08.2020
– Zakłócanie marszu Powstania Warszawskiego, w którym szły także rodziny z dziećmi. Na trasie marszu na wysokości ul. Foksal mężczyzna rozwiesił na balkonie „tęczową” płachtę, a sam ubrany na czerwono, kucał na balustradzie udając małpę, pokazywał język i głaskał się po przyrodzeniu. Stwarzał on bezpośrednie zagrożenie dla idących ulicą ludzi, nie mówiąc o demoralizowaniu dzieci.

● 3.08.2020
Trzeba tropić złe wpływy i niszczyć je w zarodku. – „Akcja przeciwko antykulturze” to zapowiedź powołania społecznego ruchu przeciw agresywnej inwazji tzw. „tęczowej ideologii”. Celem ruchu jest m.in. udzielanie pomocy prawnej osobom poszkodowanym przez środowiska LGBT, podejmowanie interwencji zgodnie z prawem, przygotowanie obywatelskiego projektu ustawy o ochronie obywateli przed agresywną ideologią. Rejestracja ruchu w sądzie planowana jest na wrzesień.


INTERAKCJE, pułapki, momenty przełomowe

»W tym roku ludzie stają w obliczu wielkich potęg ciemności, które mają przeciw sobie. Wzrastają one zgodnie z prawami wszechświata. Świadczą o tym pojawiające się wydarzenia, które należy potraktować jak ostrzeżenia dawane przez los. Nie można się ich bać ani rejterować w panice. Należy się zatrzymać, a nawet cofnąć o krok, ale w sposób rozważny, spokojny, celowy. To powstrzyma nieprzyjaciela przed gwałtownym atakiem. Trzeba odsunąć się od niegodziwców i ich nienawiści, ale też nie można być obojętnym na wrogie działania.« /H. interakcji 33 – „Odwrót ○ Dystans”.


Praprzyczyna i główny motyw tegorocznych wyzwań

»Rok 2 Wichru obliguje ludzi do pozbycia się negatywnych emocji i starych wzorców myślenia, które prowadzą donikąd. Pora na pozbywanie się starego i wprowadzanie nowego. Pojawi się wiele punktów zwrotnych i jeśli ludzie je wykorzystają, sytuacja zacznie radykalnie się odmieniać. Stara mądrość uczy, że kto zbyt daleko odszedł od właściwej drogi, zatraca się w świecie fałszywych oczekiwań i na koniec spotyka go klęska. Po okresie upadku zawsze jednak pojawia się możliwość powrotu na właściwą drogę. Nie będzie to łatwe. Nawrócenie wymaga przyznania się do błędów przed sobą i przełknięcia gorzkiej pigułki nieprzyjemnej prawdy. Dlatego trzeba bardzo uważać, aby nie dać się zwieźć fałszywej krainie złudzeń. Zapowiedzią prawdziwego zwrotu będzie pojawienie się oddolnych inicjatyw i ludzi gotowych przeciwdziałać zepsuciu.« /H. przyczynowy 24 – „Punkt zwrotny ○ Powrót ○ Zmiana”).

□ Tu tkwi tajemnica tegorocznych wyzwań wynikających z niezałatwionych spraw z przeszłości.


4.08.2020PIERWSZY miesiąc roku
● Orientacja w ciemności26 lipca – 22 sierpnia 2020

Pierwszy, MAGNETYCZNY miesiąc otworzył energetyczną przestrzeń roku 2 Cauac /Niebieskiego Biegunowego WICHRU, który przyporządkowany jest do spektrum Fali Zwierciadła. Stąd tłem dla tegorocznych działań jest Wyższa Prawda, a zadaniem ludzi demaskowanie zakłamania – najpierw w sobie, a potem u innych. W spektrum Niebieskiego WICHRU na plan pierwszy zawsze wysuwa się transformacja relacji międzyludzkich i przełamywanie stagnacji, przywracanie ładu społecznego w przestrzeni zbiorowej.

Teraz przez 28 dni do pola przyczynowego przyciągane są tematy, z którymi w tym roku będziemy musieli się zmierzyć jako jednostka, grupa, lokalna społeczność, naród. Dotyczy to wszystkich ludzi, organizacji i krajów na świecie. Pamiętajmy jednak, że pierwszy miesiąc tylko przyciąga główne tematy, ale o niczym nie przesądza. Większości z nich nie jesteśmy w stanie zauważyć i dopiero w drugim miesiącu zaczną się ujawniać.

4.08.2020
Co mówi ci twój KRĘGOSŁUP?


W okresie od 28 lipca do 6 sierpnia br., czyli w dniach z kinami od 121 C do 140 C, warto skupić się na mowie swojego kręgosłupa i wzmacnianiu mentalnej konstrukcji życia. Tu wszystko jest INFORMACJĄ adresowaną do każdego indywidualnie.


● Dolegliwości w odcinku SZYJNYM
sygnalizują sztywność myślenia, brak zrozumienia i emocjonalnego wsparcia.

● Dolegliwości w odcinku PIERSIOWYM
wskazują na bagaż przeszłości, poczucie winy, niezabliźnione rany, stare urazy, wyrzuty sumienia lub chęć odwetu.

● Dolegliwości w odcinku LĘDŹWIOWYM
wskazują na nieuporządkowane sprawy w sferze finansowej, lęk o pieniądze – ale nie brak pieniędzy, chorobliwą oszczędność, skąpstwo.

● Dolegliwości w części KRZYŻOWEJ i kości ogonowej
wskazują na fałszywe autorytety, złudzenia, budowanie konstrukcji życiowej na piasku zamiast na skale.

31.07.2020

» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40
   następne 8 »