Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
CHUEN – Fala MAŁPY
● Przestrzeń mistrzów sztuk wszelakich lub inteligentnych oszustów
● Kim jesteś?...Okres: 7 – 19 sierpnia 2020

Wraz z falą Chuen otworzyło się przed nami spektrum wiedzy spirytualnej i inteligencji twórczej. Teraz liczy się elastyczność myślenia, ciekawość życia, pogoda ducha, optymizm, a problematyką jest naiwność, tchórzliwość, wiara w zabobony, rozsiewanie plotek, ślepe naśladownictwo, małpowanie, lawirowanie.

Dlatego zachowaj dystans do wszystkiego, co się dzieje. Pozwól swobodnie przepłynąć wszystkim spolaryzowanym energiom i nie reaguj gwałtownie. Wiedz, że współtwórcami lepszego jutra są ci, którzy potrafią przyjąć każde zdarzenie i zrządzenie losu w pogodny sposób. Popatrz na swoje życie od pogodnej strony, a bez trudu odkryjesz, dlaczego musiałeś zbierać takie a nie inne doświadczenia w tej fali.

Z uwagi na to, że jesteśmy już w roku Niebieskiego Biegunowego Wichru/2 Cauac, w którym w centrum uwagi znajdują się relacje międzyludzkie, to teraz – w Fali Małpy, warto przeniknąć mechanizmy mające wpływ na nasze myślenie i postawy wobec innych ludzi. Spróbuj zanurzyć się w siebie i zbadaj, jak jest z twoim poczuciem humoru, wrażliwością, prawdomównością… Wiedz, że humor to energia, która rozładowuje napięcia, oczyszcza atmosferę i stwarza emocjonalny dystans do każdej sytuacji, w jakiej się znajdziesz oraz uczestniczących w niej ludzi. Spójrz na swoje relacje partnerskie i koleżeńskie i powiedz, czy potrafisz zdystansować się do krytyki pod swoim adresem, „sensacyjnych” newsów, plotek i cudzych projekcji. Kiedy zbadasz te obszary, przejdź do mniej „sympatycznych” kwestii, jak nieśmiałość, pesymizm, sarkazm, podstęp i najpierw odnieś je do siebie, a potem do innych.

● PESYMIZM wskazuje na niezdolność spojrzenia na trudne sprawy od ich pogodnej strony. Zastanów się, w jakich sytuacjach podchodzisz do życia zbyt poważnie i traktujesz najdrobniejszy problem lub chwilową przeszkodę jak ogromny ciężar. Staraj się w każdym negatywnym zdarzeniu uchwycić choć jeden pozytywny aspekt (zawsze jest taki!). Nabranie dystansu do zawiłych spraw, przyniesie ci nie tylko ulgę, ale też nowe, zaskakujące podejście do każdej zagmatwanej sytuacji.

● NIEŚMIAŁOŚĆ – oznacza, że nie potrafisz powiedzieć otwarcie, co czujesz, lecz wykorzystujesz złośliwą aluzję lub kąśliwy żart, aby wyrazić sprawy, o których nie masz odwagi powiedzieć wprost. Nieśmiałość jest maską, za którą skrywasz swoją cienką skórę.

● SARKAZM – oznacza, że nosząc w sercu urazę, posługujesz się ironią, drwiną lub szyderstwem do dawania upustu tłumionej złości i agresji.

● PODSTĘP – to przejaw skrajnego tchórzostwa, fałszu i degeneracji; oznacza, że chcąc zaspokoić żądzę odwetu, przypodobać się komuś wpływowemu i coś na tym zyskać lub zachować nad kimś kontrolę, uciekasz się do skrytych działań i wciągasz w to inne osoby, np. snując intrygi, rozsiewając o kimś plotki czy powielając fałszywe informacje na portalach społecznościowych.


□ Znak CHUEN (czyt. człen) symbolizuje potencjał mędrca i artysty albo inteligentnego oszusta i głupca; w kulturze Majów był on poświęcony mistrzom sztuk wszelakich i opiekunom Świętego Kalendarza, w dniach z tym glifem inicjowano szamanów.


Medycyna MAŁPY

Nagualem Chuen jest MAŁPA, przynosząca ludziom medycynę prostoty i elastyczności. □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.


PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Katarzynie z Warszawy □ Janowi z Jarocina □ Agnieszce z Londynu □ Marioli ze Szczecina □ Renacie z Rzeszowa. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione.
☼ Każda Wasza „cegiełka” jest na bieżąco księgowana, a faktura przesłana na podany adres mailowy.7.08.2020Nadchodzi DOBRO i ZŁO
● Interakcje ● Punkty zwrotne ● Tajemnica wyzwańSYTUACJA na starcie roku

»To, co się teraz dzieje w naszym kraju i na świecie, to początek nowego ruchu do przodu. Nadchodzi DOBRO i ZŁO. Ważne jest, aby to ZŁO zbadać i ograniczyć, zanim się ostatecznie umocni. A rzeczom DOBRYM należy pozwolić rozwijać się ich własnym kursem. Trzeba tropić złe wpływy i niszczyć je w zarodku.« /Heksagram startowy 19 – „Nadejście Wielkiego ○ Wzrastająca Moc ○ Życzliwość”, za M.Piasecka i Pu R’Tsy Yang, I Cing.

□ Złem jest to wszystko, co depcze godność człowieka i wartości, rani uczucia, ogranicza wolność i prawo suwerennego wyboru.

FAKTY:

● W nocy z 29/30.07.2020
– Problematyką nr 1 stały się zorganizowane prowokacje bojówek LGBT, które pod osłoną nocy 'znakowały' stołeczne pomniki, wypowiadając wojnę swoim przeciwnikom pod hasłem: „To szturm. To atak. To tęcza”... i nie obyło się bez wulgaryzmów. Nie oszczędzono również pomnika Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.


● 1.08.2020
– Zakłócanie marszu Powstania Warszawskiego, w którym szły także rodziny z dziećmi. Na trasie marszu na wysokości ul. Foksal mężczyzna rozwiesił na balkonie „tęczową” płachtę, a sam ubrany na czerwono, kucał na balustradzie udając małpę, pokazywał język i głaskał się po przyrodzeniu. Stwarzał on bezpośrednie zagrożenie dla idących ulicą ludzi, nie mówiąc o demoralizowaniu dzieci.

● 3.08.2020
Trzeba tropić złe wpływy i niszczyć je w zarodku. – „Akcja przeciwko antykulturze” to zapowiedź powołania społecznego ruchu przeciw agresywnej inwazji tzw. „tęczowej ideologii”. Celem ruchu jest m.in. udzielanie pomocy prawnej osobom poszkodowanym przez środowiska LGBT, podejmowanie interwencji zgodnie z prawem, przygotowanie obywatelskiego projektu ustawy o ochronie obywateli przed agresywną ideologią. Rejestracja ruchu w sądzie planowana jest na wrzesień.


INTERAKCJE, pułapki, momenty przełomowe

»W tym roku ludzie stają w obliczu wielkich potęg ciemności, które mają przeciw sobie. Wzrastają one zgodnie z prawami wszechświata. Świadczą o tym pojawiające się wydarzenia, które należy potraktować jak ostrzeżenia dawane przez los. Nie można się ich bać ani rejterować w panice. Należy się zatrzymać, a nawet cofnąć o krok, ale w sposób rozważny, spokojny, celowy. To powstrzyma nieprzyjaciela przed gwałtownym atakiem. Trzeba odsunąć się od niegodziwców i ich nienawiści, ale też nie można być obojętnym na wrogie działania.« /H. interakcji 33 – „Odwrót ○ Dystans”.


Praprzyczyna i główny motyw tegorocznych wyzwań

»Rok 2 Wichru obliguje ludzi do pozbycia się negatywnych emocji i starych wzorców myślenia, które prowadzą donikąd. Pora na pozbywanie się starego i wprowadzanie nowego. Pojawi się wiele punktów zwrotnych i jeśli ludzie je wykorzystają, sytuacja zacznie radykalnie się odmieniać. Stara mądrość uczy, że kto zbyt daleko odszedł od właściwej drogi, zatraca się w świecie fałszywych oczekiwań i na koniec spotyka go klęska. Po okresie upadku zawsze jednak pojawia się możliwość powrotu na właściwą drogę. Nie będzie to łatwe. Nawrócenie wymaga przyznania się do błędów przed sobą i przełknięcia gorzkiej pigułki nieprzyjemnej prawdy. Dlatego trzeba bardzo uważać, aby nie dać się zwieźć fałszywej krainie złudzeń. Zapowiedzią prawdziwego zwrotu będzie pojawienie się oddolnych inicjatyw i ludzi gotowych przeciwdziałać zepsuciu.« /H. przyczynowy 24 – „Punkt zwrotny ○ Powrót ○ Zmiana”).

□ Tu tkwi tajemnica tegorocznych wyzwań wynikających z niezałatwionych spraw z przeszłości.


4.08.2020PIERWSZY miesiąc roku
● Orientacja w ciemności26 lipca – 22 sierpnia 2020

Pierwszy, MAGNETYCZNY miesiąc otworzył energetyczną przestrzeń roku 2 Cauac /Niebieskiego Biegunowego WICHRU, który przyporządkowany jest do spektrum Fali Zwierciadła. Stąd tłem dla tegorocznych działań jest Wyższa Prawda, a zadaniem ludzi demaskowanie zakłamania – najpierw w sobie, a potem u innych. W spektrum Niebieskiego WICHRU na plan pierwszy zawsze wysuwa się transformacja relacji międzyludzkich i przełamywanie stagnacji, przywracanie ładu społecznego w przestrzeni zbiorowej.

Teraz przez 28 dni do pola przyczynowego przyciągane są tematy, z którymi w tym roku będziemy musieli się zmierzyć jako jednostka, grupa, lokalna społeczność, naród. Dotyczy to wszystkich ludzi, organizacji i krajów na świecie. Pamiętajmy jednak, że pierwszy miesiąc tylko przyciąga główne tematy, ale o niczym nie przesądza. Większości z nich nie jesteśmy w stanie zauważyć i dopiero w drugim miesiącu zaczną się ujawniać.

4.08.2020
Co mówi ci twój KRĘGOSŁUP?


W okresie od 28 lipca do 6 sierpnia br., czyli w dniach z kinami od 121 C do 140 C, warto skupić się na mowie swojego kręgosłupa i wzmacnianiu mentalnej konstrukcji życia. Tu wszystko jest INFORMACJĄ adresowaną do każdego indywidualnie.


● Dolegliwości w odcinku SZYJNYM
sygnalizują sztywność myślenia, brak zrozumienia i emocjonalnego wsparcia.

● Dolegliwości w odcinku PIERSIOWYM
wskazują na bagaż przeszłości, poczucie winy, niezabliźnione rany, stare urazy, wyrzuty sumienia lub chęć odwetu.

● Dolegliwości w odcinku LĘDŹWIOWYM
wskazują na nieuporządkowane sprawy w sferze finansowej, lęk o pieniądze – ale nie brak pieniędzy, chorobliwą oszczędność, skąpstwo.

● Dolegliwości w części KRZYŻOWEJ i kości ogonowej
wskazują na fałszywe autorytety, złudzenia, budowanie konstrukcji życiowej na piasku zamiast na skale.

31.07.2020


Znaczenie ZIELONEGO dnia
w przestrzeni zbiorowej i osobistej● W kalendarzu ziemskim, odmierzającym upływ czasu w naturalnym rytmie 13 miesięcy/28 dni+1 (licząc od twoich urodzin), ostatni dzień roku – 25 lipca, nazywany jest zielonym dniem albo dniem poza programami Czasu. W tym dniu na poziomie duchowym dokonuje się wymiana energetycznych potencjałów. Wygaszana jest energia nośna starego roku i aktywowana energia nowego roku. Dlatego warto przyjąć postawę obserwatora, nie wartościować ludzi, nie wyciągać przedwczesnych wniosków.

□ Jeśli coś ważnego wydarzy się tego dnia, zanotuj swoje spostrzeżenie, a potem sprawdź w indywidualnym kalendarzu, w którym miesiącu przypada ten dzień. Dzięki temu zyskasz wskazówkę, na co zwracać uwagę i jak postępować w przyszłości, aby nie szkodzić ludziom i Ziemi, albo co umacniać i wspierać, aby mogły dokonać się pozytywne zmiany w naszym życiu.

□ I tak, w sobotę 25 lipca 2020 została usunięta energia nośna roku 1 Ix /Białego Magnetycznego Maga i przyciągnięta energia roku 2 Cauac /Niebieskiego Biegunowego Wichru.


● W twoim indywidualnym kalendarzu, postępującym w rytmie 13 miesięcy 28+1, 25 lipca jest dla ciebie zwykłym dniem jak każdy inny, a twój osobisty zielony dzień to dzień przed urodzinami. W tym dniu z twojego pola przeznaczenia usuwana jest energia nośna starego roku i przyciągana energia nowego roku zgodnie z twoim aktualnym 13-letnim cyklem. Na ile możliwe, na ten dzień „zawieś” swoją aktywność, zrób sobie „urlop duchowy”, daj odpocząć „przegrzanej” korze mózgowej, zwolnij tempo życia, wycisz się, zrelaksuj i nie składaj żadnych obietnic ani nie przyjmuj dwuznacznych propozycji. Z deklaracjami wstrzymaj się do jutra!

□ Z reguły osobisty zielony dzień jest spokojny lub nijaki, można mieć zero ochoty na cokolwiek, odczuwać rozleniwienie, labilność. – Dlatego rób tylko to, co konieczne.

□ Może się jednak zdarzyć, że tego dnia coś mocno cię zaskoczy. Wtedy odnieś swoje odczucie lub zdarzenie do tematyki fali i jeśli błyskawicznie nie nasunie się żadne skojarzenie, zostaw to i poczekaj na ciąg dalszy w późniejszym czasie.


29.07.2020
Rok 2 WICHRU
● Czas wielkiej reorganizacji i wielu wyzwańW niedzielę, 26 lipca 2020, w dniu 2 Cauac – Niebieskiego Biegunowego WICHRU, który przyporządkowany jest do spektrum Fali Zwierciadła, rozpoczął się nowy rok w kalendarzu. Jest to drugi rok w 13-letnim cyklu praworządności Białego Maga.

Teraz siła sprawcza „2” czyni każdego z nas żonglerem w grze z przeciwieństwami. To, co nie jest zharmonizowane z wzorcowym potencjałem zapisanym na poziomie świadomości Niebieskiego WICHRU, zacznie ujawniać się w formie napięć i konfliktów w sferze relacji międzyludzkich, np. na scenie rodzinnej, zawodowej, koleżeńskiej albo w lokalnym środowisku czy przestrzeni krajowej i ogólnoświatowej. Natomiast to, co jest w nas spójne i dobre dla wszystkich, zapewni nam dobrą kondycję i będzie naszą siłą napędową.

»Niech ten rok mimo wielu wyzwań i przeciwności na drodze
będzie dla Was rokiem duchowej odnowy i wspaniałych przemian.«
In lak’ech

● W numerze 8 miesięcznika „Nieznany Świat” ukazał się artykuł na temat prognoz na rok 2 Cauac, 2020/21.
27.07.2020
ETZNAB – Fala ZWIERCIADŁA
● Prawda nie lubi czekać
● Bądź sprawiedliwym rozjemcą25 lipca – 6 sierpnia 2020

Fala Białego ZWIERCIADŁA to przestrzeń prowadząca do źródeł PRAWDY. Każdy, kto przekracza ten próg, staje przed „rezonansowym lustrem” i dostaje do ręki „miecz prawdy”. W tej przestrzeni liczy się prawdomówność, autentyczność, uczciwość, wola niwelowania napięć i praktykowanie rytuałów.

A teraz spójrz w lustro i powiedz: kogo tam widzisz? – Czy uczciwą istotę, czy napuszone ego? Wszystkie informacje, na jakie natkniesz się w tej fali, będą miały do czynienia z demaskowaniem dwulicowości, fałszywych oczekiwań, perfekcyjnego oszukiwania siebie i innych.

Wiedz, że osądy, krytyka i zjadliwe słowa wypowiedziane pod adresem innej osoby są samooceną. Każdy, kto działa ci na nerwy, wyzwala w tobie silne reakcje emocjonalne, wzbudza złość czy zazdrość jest twoim własnym odbiciem. Daje ci on sygnał, że problem tkwi przede wszystkim w tobie. Najbardziej ograniczającym cię złudzeniem jest wiara, że tylko twój punkt widzenia jest właściwy. Ten aspekt cienia może wywołać efekt domina pociągający długotrwałe konsekwencje.

Dlatego zamień się w cichego obserwatora. Nie odrzucaj nikogo i niczego już na starcie, lecz słuchaj, badaj, dociekaj. W białej fali żaden szczegół nie zostanie pominięty. Wyższa PRAWDA może zameldować się w najróżniejszej formie. Nie przeocz żadnej informacji ani nie lekceważ najdrobniejszych napięć i zgrzytów. Fala Białego ZWIERCIADŁA jest trzecią instancją kontrolną w Tzolkin, dlatego w przypadku osób upartych, zakłamanych, zdominowanych przez żądze staje się punktem zadawania bólu, rozterek duchowych, przykrych zrządzeń losu – po to, aby uświadomić im ich zbłądzenie.

Jeśli masz poczucie, że prześladuje cię pech, wciąż popadasz w opały albo stajesz się nad wyraz podejrzliwy, oznacza to, że zbliża się ważny moment w twoim życiu. Każde kłopotliwe położenie niesie ze sobą „podwójne” sygnały – od twojej Duszy i twojego ego. To, czy owe spostrzeżenia ukazują się w krzywym zwierciadle, czy w klarownej tafli lustra, zależy od twojego podejścia do problematyki. Przyjrzyj się im uważnie - zwłaszcza tym, które odbierasz jako nieprzyjazne, dołujące, kłopotliwe. Dysonans odsłania przed tobą te obszary, w których blokujesz swój dalszy rozwój poprzez wewnętrzny opór, samozaprzeczenia, szukanie winnych na zewnątrz.

Przesłanie Etznab brzmi: „Przebacz sobie, a potem przebacz innym! Prawdziwa wolność idzie w parze z aktem przebaczenia, który uwalnia cię od złudzeń przyczyny i skutku!" (Za Wyrocznia Majów)


Medycyna KOBRY

Nagualem Etznab jest KOBRA, przynosząca ludziom medycynę ochrony energii witalnej. □ Pojęcie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.

13-dniowe spektrum Etznab

Teraz w tle fali obecna jest BIAŁA energia, symbolizująca najbardziej radykalną, konsekwentną siłę, dlatego uważaj, abyś nie przeciągnął struny.
Zielony dzień, sob. 25.07.2020


PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Adamowi z Warszawy. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione.
☼ Łączna kwota darowizn w miesiącu lipcu wyniosła 205,00 PLN. ☼ Każda darowizna jest na bieżąco księgowana, a faktura przesłana na podany adres mailowy.
Chicchan – Fala WĘŻA
● Witalność ● Zaborczość ● Twarde zasady egoOkres: 12 – 24 lipca 2020

Fala WĘŻA wyznacza główny obszar i ramy naszych działań na najbliższe 13 dni. Tutaj wszystko kręci się wokół kultury osobistej, szacunku dla inności, tematyki zdrowia, symptomów psychosomatycznych, a problematyką są żądze, lekceważenie życia, zawiść, nietolerancja, intrygi. WĄŻ jako mistrz sztuki życia i sztuki przetrwania – z jednej strony kusi, zastawia pułapki, zwodzi, a z drugiej – budzi instynkt, daje znaki ostrzegawcze, uczy szybkiej reakcji.

»Kultura zachodnia, w której dorastałeś, odizolowała cię od subtelnej formy spostrzeżeń. Schemat funkcjonowania jest następujący: jeżeli tłumisz lub ignorujesz to, co cię wewnętrznie porusza, twoje ciało koduje wszystkie metafory i symbole tego, co stłumione. Potem manifestują się one pod postacią symptomów fizycznych, próbujących ci uświadomić istnienie problemów w psychice, z których nie zdajesz sobie sprawy.« (Za Wyrocznia Majów, A.Spilsbury i M.Bryner, Pulsar 2002)

Dziś nie ma dziedziny, która nie lekceważyłaby wartości życia. Człowiek coraz częściej jest traktowany jak bezimienna „maszyna”. Dobra „maszyna” to ta, która nie myśli, nie stawia pytań, posłusznie wykonuje polecenia, jest wiecznie sprawna. Od dłuższego już czasu nasila się proces odzierania ludzi z resztek godności, wymazywania poczucia tożsamości, płci, wiary, deptania wartości, tłumienia wolnej woli, poczucia jedności i przynależności do wspólnoty. Za sprawą egzekutorów ducha materializmu i zniewolenia do codziennego życia wkroczył terror psychiczny. Daje on o sobie znać wszędzie – w przestrzeni medialnej, na portalach społecznościowych, w korporacjach, miejscach pracy, szkołach, na uczelniach itd.

Impulsy wychodzące z poziomu Fali WĘŻA będą motywować cię do przetransformowania wszystkich negatywnych wzorców emocjonalno-mentalnych, wyżłobionych przez twoje wcześniejsze doświadczenia i niesłyszalne dla ucha sygnały środowiskowe kodowane przez podświadomość. Dlatego zacznij obserwować siebie, popatrz na swoje ciało, każdą najdrobniejszą dolegliwość, huśtawki nastrojów, złość, agresję, bezsilność od tej właśnie strony i naucz się czytać znaki swego ciała. W ten sposób zyskasz cenne wskazówki, w którym „sektorze” świadomości blokujesz naturalną cyrkulację energii witalnej. Jeśli będziesz się przed tym wzbraniać, stanie się kwestią czasu, kiedy ciało powie „dość”. Dlatego nie przeciągaj struny. – Czerwony WĄŻ jest mistrzem sztuki życia. Jeśli podejmiesz z nim świadomą współpracę, to w każdej pozornie beznadziejnej sytuacji rzuci ci linę ratunkową i wyciągnie cię z największej opresji.

□ W niedzielę,12 lipca br., w pierwszym dniu Fali WĘŻA odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich w naszym kraju.


Medycyna SALAMANDRY

Duchowym pomocnikiem WĘŻA jest SALAMANDRA, przynosząca ludziom medycynę przebaczenia i przemian. □ Pojęcie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.
13-dniowe spektrum Chicchan

W Fali WĘŻA znajduje się dziesięć aktywnych portali, przez które docierają na Ziemię potężne wiązki energii, naprowadzające społeczność ziemską na właściwe tory ewolucji i bezpośrednią drogę do celu.
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Danucie ze Zgorzelca □ Monice z Iławy □ Janinie z Poznania □ Halinie z Wołczyna □ Elżbiecie z Frankfurtu □ Sabinie z Katowic □ Iwonie z Warszawy. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione.
☼ Łączna kwota darowizn w lipcu wyniosła 495,00 PLN. ☼ Każda Wasza „cegiełka” jest na bieżąco księgowana, a faktura przesłana na podany adres mailowy.


10.07.2020


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39
   następne 8 »