Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 
41
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
DZIESIĄTY miesiąc PSA
● Przed spełnieniemOkres: 4 kwietnia – 1 maja 2021

W dziesiątym, planetarnym miesiącu powracają kluczowe tematy, przyciągnięte do zbiorowego pola świadomości w pierwszym miesiącu. Tu następuje przesilenie w schemacie myślenia ludzi. To, co dojrzało do sfinalizowania, zaczyna nabierać formy i przesądzi o powodzeniu lub klęsce programu roku Niebieskiego Biegunowego Wichru/2 Cauac, 2020/21.

Dlatego zamiast narzekać, że jest źle i szukać winnych na zewnątrz, każdy człowiek, grupy, środowiska, społeczności powinni skupić się na uporządkowaniu tego, co podgrzewa konflikty i dzieli ludzi.

Jeśli chcemy doprowadzić do załamania się starego systemu, to nie dostarczajmy mu energetycznego paliwa. Paliwem są nasze gniewne myśli, kipiące emocje, obraźliwe słowa, pomówienia, oszczerstwa.

Energią nośną miesiąca jest 7 Chuen P, Niebieska Rezonansowa MAŁPA w portalu na Fali Węża. To oznacza, że teraz ważna jest elastyczność myślenia, pogoda ducha, czujność, odwaga, a poważną problematyką – naiwność, nieszczerość, próby zastraszenia, szyderstwa, brawura.
„W tym miesiącu nie raz możemy mieć wrażenie, że nic nie jest na swoim miejscu. W takich momentach należy uważnie przyjrzeć się sprawom i nie popadać w przesadny pesymizm. To pozwoli nam dostrzec, że są realne szanse wyjścia z trudnej sytuacji. Tam, gdzie panuje nieład, każda drobna zmiana prowadzi ku lepszemu. Trzeba zachować nadzwyczajną ostrożność i rozwagę do samego końca. W przeciwnym razie lekkomyślność, brawura, zbędne ryzyko sprawią, że wszystko pójdzie na marne i będzie bardzo trudno otrząsnąć się z tego i pozbierać”.
(Heks. miesiąca 64 – „Przed Spełnieniem /Za I Cing, Pu R’Tsy Yang i M.Piasecka)


9.04.2021CHICCHAN – Fala Czerwonego WĘŻA
● Strefa korekty
● Matka - symbol kosmicznej Jedności29 marca – 10 kwietnia 2021

Fala CHICCHAN (czyt. czikczen) z uwagi na obecność 10 dni z portalami (litera P obok kinu) jest energetycznym spektrum o zwielokrotnionej sile oddziaływania na pole zmysłów, zdrowie i witalność człowieka. □ Warto przypomnieć, że portal to dzień pod szczególnym nadzorem i strefa odgórnej korekty – tam, gdzie jest nierównowaga, coś zaczyna się synchronizować z pomocą uniwersalnej energii. Negatywne odczucia w dniu z portalem pokazują ci twoją polaryzację i wytyczają optymalną drogę powrotu do Siebie.

W Fali WĘŻA główną tematyką jest zdrowie, witalność, troska o ciało biologiczne, wola życia, szacunek dla godności i inności każdego człowieka, jak rownież prokreacja, seksualność, zmysłowość i przełamywanie tematów tabu. Natomiat poważną problematyką jest lekceważenie praw człowieka, zawiść, nietolerancja, pomówienia, intrygi, żądza odwetu. WĄŻ jako mistrz sztuki przetrwania – z jednej strony kusi, zastawia pułapki, zwodzi, a z drugiej – budzi instynkt, daje znaki ostrzegawcze, uczy szybkiej reakcji. Ten, kto rozpozna i uszanuje cielesną egzystencję jako splot inności i przeciwieństw, będzie zdolny je pogodzić i zharmonizować.

Na poziomie jednostki najbardziej szkodliwą „substancją” jest egocentryzm i zawiść, w polu grupowym – walka o dominację, w przestrzeni zbiorowej – system „pan-niewolnik”, na planie światowym – globalizacja, terror ideologiczny, iluzorczna poprawność, zastraszenie.

W spektrum Fali WĘŻA odzwierciedla się wierna kopia indywidualnego planu uzdrowienia człowieka, jak również baza wyjściowa dla jego motywacji, instynktów i życzeń. CHICCHAN, odpowiadając za edukację od podstaw, przywołuje do naszego pola świadomości fraktal niemowlęctwa, kiedy doświadczaliśmy stanu wszechjedności, a duchowa więź z matką* była przedłużeniem doznania kosmicznej Jedności. We wczesnym dzieciństwie zaczęliśmy nieświadomie wyczuwać, że my i nasze środowisko nie jesteśmy jednością, jednak nie dostrzegaliśmy jeszcze żadnych granic ani nie odczuwaliśmy wyobcowania. Jednak wraz z wiekiem coraz bardziej zatracała się pierwotna pamięć, aż w końcu zanikła. Dlatego naszym zadaniem jako ludzi dorosłych jest uznać i zaakceptować w swojej głębi odwieczną prawdę, że choć nasza cielesna forma egzystencji bazuje na odgraniczeniu i indywidualizacji, to nadal stanowimy Jedność. Dopóki żyjemy w ciele z krwi i kości, nie jesteśmy w stanie jej odczuć.
* Czy teraz rozumiesz, dlaczego słowo matka tak bardzo drażni „największych paranoików tego świata” – tych z gigantyczną fortuną, i robią oni wszystko, by zastąpić je terminem „rodzic 1” lub „rodzic 2”. W niektórych krajach zdołali już "kupić" ustawy i dziś dzieci nie rodzi ani matka, ani kobieta, lecz rodzic.


Energia SALAMANDRY

Duchowym pomocnikiem WĘŻA jest SALAMANDRA, przynosząca ludziom medycynę przebaczenia i przemian. □ Pojęcie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.
13-dniowe spektrum fali

Impulsy wychodzące z poziomu tej fali będą motywować cię do przetransformowania negatywnych wzorców emocjonalno-mentalnych, wyżłobionych przez twoje wcześniejsze doświadczenia.

29.03.2021Eb – Fala CZŁOWIEKA
● Mądrość życiowa i Dezinformacja
● Uważaj, co przyjmujesz do siebie
● BUNT francuskich lekarzyOkres: 16 –28.03.2021

Fala CZŁOWIEKA otworzyła przed nami przestrzeń wiedzy i mądrości życiowej ludzkości, gdzie w centrum uwagi jest człowiek. Jednak większość ludzi zamiast sięgnąć do skarbnicy wiedzy i bogactwa doświadczeń gromadzonych na przestrzeni dziejów, coraz bardziej zatapia się w wirtualnej rzeczywistości i goniąc za sensacją, traci kontakt z realnym światem i swoją naturalną tożsamością. Dlatego w tej fali liczy się autentyczność, odwaga do bycia prawdziwym sobą, godność osobista, respektowanie prawa wolności wyboru, a problematyką jest pycha, obłuda, ślepe naśladownictwo, uprzedmiotowienie człowieka, podatność na manipulacje. W tym spektrum bardzo mocno akcentuje się prawo rezonansów – „podobne przyciąga podobne”.

Nie dziwi więc, że w Fali CZŁOWIEKA cyklicznie powraca pytanie o sens życia. Szukając odpowiedzi, najpierw powinniśmy rozpoznać mechanizmy wpływające na proces naszego myślenie, postawy, zachowanie i decyzje. Tym, co daje nam przewagę nad innymi, jest poczucie własnej wartości i świadomość celu. Ci zaś, którym brakuje stabilnego punktu oparcia i wizji celu, są narażeni na manipulacje i niebezpieczeństwo ucieczki w światy pozorów.

Warto przypomnieć, że na kole awatara archetyp EB reprezentuje poziom świadomości zbiorowej, w której odzwierciedla się wpływ myślenia jednostki na myślenie zbiorowości i wpływ zbiorowości na myślenie jednostki. Jest to obieg wzajemny, sprzężony. Tu mieści się także przestrzeń sugestii, manipulacji (dot. jednostki), socjotechniki (dot. mas), programów podprogowych „przemycanych” do podświadomości za pośrednictwem mediów, spotów, reklam, korporacyjnych środków represji itp. □ Dlatego uważaj, jakie sygnały wysyłasz do otoczenia i co przyjmujesz do siebie. Wielkie zmiany zaczynają się zawsze od jednostki.

W tej fali dokona się podsumowanie naszych kolektywnych i zbiorowych działań w pierwszych trzech falach białego zamku Czasu – fali Wędrowca (tematy wolności), Łącznika (uwolnienie od lęków) i Wichru (uporządkowanie relacji). Już dziś można powiedzieć, że ludzie dali się zniewolić pandemią, zastraszyć widmem śmierci, ogłupić medialnej dezinformacji i bezrefleksyjnie poddać eksperymentom szczepionkowym. Jaki będzie ostateczny bilans, zobaczymy pod koniec Fali Człowieka.


Medycyna PSZCZOŁY

Nagualem Eb jest PSZCZOŁA, przynosząca ludziom medycynę uwolnienia. □ Pojęcie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.SYTUACJA na starcie fali

„Choć wydaje się, że nic nie jest na swoim miejscu, trzeba dokładnie przyglądać się sprawom i nie popadać w przesadny pesymizm. Tylko tak można dostrzec szansę wyjścia z trudnej sytuacji. Gdy w życiu zapanuje nieład, to każda zmiana prowadzi ku lepszemu. Trzeba powoli poukładać sprawy, zachowując nadzwyczajną ostrożność. (Heks. 64 – „Przed Spełnieniem /Za Pu R’Tsy Yang, I Cing).


● DOBRY przykład popłynął z Francji na początku roku:
Francuscy lekarze z pierwszej linii frontu zawiązali niezależny od władz komitet naukowy i zaprotestowali przeciwko zabranianiu im swobody leczenia jaki nakazuje wiedza i doświadczenie medyczne. Za stosowanie lekarstw skutecznych na covid-19 grozi im utrata prawa do wykonywania zawodu. Zamiast leczyć rząd zaleca wzywać pogotowie i wysyłać pacjentów na reanimację. To pokazuje, w jak wielkim stopniu wszystkie rządy i politycy są marionetkami w rękach globalnych graczy. (Za Piotr Witt, radio Wnet: www.youtube.com/watch?v=PwzZ9CQMP54)

● Unijna polityka WYKLUCZEŃ: Ludzie śpią, a tymczasem – 17 marca (kin 2 Wędrowiec P – wyzwanie: stop zniewoleniu i manipulacjom; portal podkreśla rangę kinu!) – KE zakończyła prace nad elektronicznymi certyfikatami odporności, nazywanymi zielonymi paszportami. Po ich wprowadzeniu ludzie niezaszczepieni nie będą mieli prawa wstępu nigdzie, nawet do przychodni lekarskiej. Czy to jest dobrowolność szczepień, czy szantaż? A co będzie z osobami nie mogącymi się zaczepić przeciw covid-19 z przyczyn zdrowotnych? Czy stworzy się dla nich getta?... Masowe testy nad szczepionkami zakończą się dopiero w 2023 r. Skąd zatem taki pośpiech?... □ Następnym krokiem będą zapewne mikrochipy z kompleksową danych osoby, umieszczane w formie mikrotatuażu /znaku kwantowego, o czym w 2020 r. informował już Bill Gates, współtwórca Agendy 2020 ONZ.
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca i wspieranie mnie w pracy nad podtrzymywaniem wiedzy o prawach Czasu, w tym □ Sylwii z Warszawy □ Agnieszce ze Świdnika. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione. ☼ In lak’ech. ☼ Każda Darowizna jest na bieżąco księgowana.


17.03.2021DZIEWIĄTY miesiąc Jaguara
● System złudzeń
● Co dalej?...7 marca – 3 kwietnia 2021

Dziewiąty miesiąc roku pełni rolę drogowskazu. – Dotarliśmy do rozstaju dróg i czas wybrać dalszą drogę. Impulsy z poziomu „9” pomagają przełamać zamęt i naprowadzają na drogę do urzeczywistnienia planów. Nie należy skupiać całej uwagi na mrożących krew w żyłach wydarzeniach, bo o wiele ważniejsze są procesy naprawcze, choć czasami i one mogą wyrażać się poprzez krach i rozczarowanie. Coraz częściej jest to jedyny sposób, umożliwiający ludziom otrzeźwienie.

Solarny miesiąc to czas prób i przeciwności, dlatego trzeba liczyć się ze wszystkim. Jednak przeciwności można zawsze obrócić na korzyść. Ważne, aby zachować elastyczność, trzeżwość umysłu i pogodę ducha.
● Energią nośną miesiąca jest Niebieska Wiodąca NOC /5 Akbal, która wprowadza nas w spektrum intuicyjnych wglądów i bogactwa spostrzeżeń. Impulsy z tego poziomu wiedzy pomagają nam przeniknąć światy paradoksów, zaprzeczeń, cudzych projekcji i iluzorycznych zagrożeń, które przesłaniają drogę do Prawdy.

„Trzymaj się zasad bez względu na to,
jak bardzo będzie to uciążliwe, a wyjdziesz na prostą”.

● W dziewiątym miesiącu każde pochopne działanie wzmacnia spętanie przez własne lub cudze projekcje, lęki, emocje, urazy. Ludzie nie umieją porzucić ich bez żalu, dlatego efekty ich działań pochłaniane są przez iluzje świata wyobrażeń, za którym podążają. Im dłużej i szybciej gonią za ułudą, tym mniej mają czasu na życie. Powoli stają się automatami sterowanymi przez system złudzeń. Nie zauważają więc, kiedy ich życie staje się odhumanizowanym kieratem. Mądry człowiek stara się unikać spętania w okowach, rozwijając swą prawość i odrzucając zbędne imaginacje. Jest oszczędny w słowach, bo wie, że w zawiłej sytuacji i tak mu nie uwierzą”. Miej to na uwadze! /Heksagram miesiąca 47, „Okowy” /Pu R’Tsy Yang, I Cing, Pulsar 2009.


Indywidualna praca z energią „9”

Przez 28 dni obserwuj siebie i swoje otoczenie przez pryzmat spolaryzowanej osobowości „dziewiątki”.

● Po JASNEJ stronie osobowości:
„9” jest elastyczna, rezolutna, decyzyjna, sprawiedliwa w ocenie; wie, czego chce, emanuje spokojem, chętnie służy radą; w jej towarzystwie każdy czuje się dobrze.

● Po CIEMNEJ stronie osobowości:
„9” jest zarozumiała, lekkomyślna, porywcza, niechętna do zmian; wciąż trwa w przeszłości; żyje pod ustawiczną presją podejmowania decyzji – albo robi to zbyt pochopnie, albo zbyt długo zwleka i wiele przez to traci.

□ Które z tych cech dostrzegasz u siebie?


7.03.2021CAUAC – Fala WICHRU
● Ignorowanie przeszkód jest groźne
● Fanatyzm prowadzi do porażkiOkres: 3 – 15.03.2021

Specyfiką Fali Niebieskiego WICHRU jest dynamizowanie procesów transformacji w przestrzeni relacji międzyludzkich. Przemiany w Cauac (czyt. kałak) dokonują się zwykle na tle powszechnego zamętu i dezorientacji. Jak długo utrzyma się ten stan, to zależy od świadomości i woli ludzi.

W kulturze Majów CAUAC znaczył burza, piorun; symbolizował „Grzmiącą Istotę” zapowiadającą nieodwracalną transformację; nawiązywał do mitycznego czasu, kiedy bożkowie-stwórcy i ludzie przestali odnosić się z powagą i respektem do boskich praw i wolności, a w ich miejsce wtargnęła górnolotność, pycha, rozpasanie. Aż nagle przestrzeń przeszył potężny huk gniewu Stwórcy. Zrobiło to tylko chwilowe wrażenie na ludziach. Nie pojęli bowiem ostrzeżenia, nawołującego do przestrzegania boskich zasad. Ten huk nadal przeszywa przestrzeń, lecz ludzie do niego już przywykli i praktycznie w ogóle go nie słyszą.

W naszych czasach, wraz z postępem technologicznym droga ducha zaczęła drastycznie oddalać się od drogi serca. Ludzie odgraniczyli się od siebie, stłumili uczucia, zagłuszyli prawdę, wyłączyli przestrzenne myślenie. Zaczęli żyć z dnia na dzień. Dlatego ta część pośród nas, która poszła drogą intelektu, żądzy zysku, zimnej kalkulacji – będzie musiała znacznie gwałtowniej zderzyć się z procesem transformacji. „Burza dziejowa” ogarnie cały świat i ucierpią przy tym wszyscy. Tak właśnie zaczęło się już dziać. Świat potrzebuje pilnego oczyszczenia, a umęczona Ziemia wytchnienia.

● „Większość ludzi skupia uwagę na zewnętrznych skutkach, bo są one widoczne i uciążliwe, a nie na ich przyczynie skrywającej się w tle. To sprawia, że w ich głowach panuje zamęt i łatwo nimi sterować. Stosunkowo nieliczni są zdolni samodzielnie myśleć, wnikać głębiej, dociekać prawdy”. /Za Lipton & Bhaerman, Przeskok ewolucyjny.

Dlatego w tej fali wszystkie destruktywne programy, wynaturzenia, egocentryczne wzorce zachowań wynoszone są na światło dzienne, aby ludzie się opamiętali i dostrzegli, jak bardzo zostali zmanipulowani, zastraszeni pandemią, odarci z czci i godności. – Dziś ludzi się nie szczepi, ale wyszczepia jak jakieś eksperymentalne stado, bliżej nie znanym konstruktem inżynierii genetycznej. Za chwilę wprowadzi się certyfikaty odporności, dla uśpienia czujności podstępnie nazywane „zielonymi przepustkami” nur für... Skąd my to znamy?...

Choć brzmi to dość ponuro, nie można tracić nadziei. Przepowiednie z Jukatanu zapowiadają, że kiedyś powrócą czasy, gdy ludzie znów będą respektować prawa Natury, szanować się nawzajem i doświadczać prawdziwej wolności. Do tego czasu ludzkość będzie musiała jeszcze wiele doświadczyć i wycierpieć…

Im głębiej sięga odnowa, tym wyrazistszy staje się nieświadomy materiał, który mamy do przepracowania. Z uwagi na zbiorową współodpowiedzialność nikt z nas umknie przed oddziaływaniem kolektywnych systemów wiary i ich odbić. Jeśli będziemy osądzać ten proces, zaprzeczać mu lub próbować go stłumić, negatywne doznania będą się nasilać. Nie zapominajmy, że na poziomie jednostki transformująca energia CAUAC działa poprzez układ nerwowy, co początkowo może potęgować drażliwość, poczucie wewnętrznego wypalenia, lęk przed chorobą itp. Dlatego dbajmy o zdrowie, ruch, kondycję umysłową i przede wszystkim nie odgraniczajmy się od ludzi.


Medycyna SKUNKSA

Nagualem Cauac jest SKUNKS, przynoszący ludziom medycynę obrony. □ Pojęcie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.Pomocne wskazówki na 13 dni

● Gdy jesteś z kimś skłócony, ustąp, zrób gest pojednania, a zgoda wróci sama. Przeciwnik może być również twoim nauczycielem. Stara prawda mówi, że lepiej mieć mądrego wroga niż głupiego przyjaciela. /za M.Piasecka, I Cing, heksagram startowy 38 – „Opozycja”.

● Gdy przed tobą spiętrzają się przeszkody, nie próbuj ich forsować. Najpierw przemyśl dalsze postępowanie i zastanów się, bo może ty sam przyciągasz niekorzystne dla siebie sytuacje i wciągasz w to inne osoby. Uważaj więc, bo nic nie wskórasz idąc po najmniejszej linii oporu. Wykaż się siłą ducha i znajdź rozsądny kompromis /heksagram interakcji 39 – „Przeciwności”.

PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca i wspieranie mnie w pracy nad podtrzymywaniem wiedzy o prawach Czasu, w tym □ Dawidowi z Prudnika □ Agnieszce ze Świdnika. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione. ☼ In lak’ech.
☼ Każda Darowizna jest na bieżąco księgowana. Łączna kwota darowizn w miesiącu lutym wyniosła 203,00 PLN


2.03.2021CIMI – Fala ŁĄCZNIKA
● Nowa jakość życia
● Ważniejsze jest dobro grupy niż osobiste ambicjeOkres: 18.02. – 2.03.2021

Istotą Fali ŁĄCZNIKA jest łagodność, która pozwala uwolnić się od wszystkiego, co nam nie służy, a co próbujemy trzymać w garści, by przetrwać nie patrząc na innych. Proces uwolnienia można nazwać procesem uśmiercania przeszłości, czyli wyzbywania się szkodliwych nawyków, pamiętliwości, smutnych wspomnień, lęku o życie, zdrowie, pracę i wszystko, co maluje się przed nami jako wielka niewiadoma. W rzeczywistości spektrum CIMI proponuje nam narodziny do nowej jakości życia.

Przed nami długa jeszcze droga, bo czasy są niestabilne, pełne znaków zapytania. Jednak w życiu nic nie dzieje się bez przyczyny. Dlatego nie raz możesz znaleźć się w sytuacjach, które pokażą ci, jak bardzo z lęku przed przemianą chcesz wszystko kontrolować, choć pozornie deklarujesz otwartość na nowe. W takich chwilach mogą nastąpić nagłe zdarzenia, na które nie będziesz mieć wpływu. Być może będziesz musiał pogodzić się z rozstaniem z bliską osobą lub stratą czegoś, do czego się przyzwyczaiłeś. Początkowo możesz czuć ból, żal, gniew, rozczarowanie lub totalną pustkę. Gdy opadną emocje, spróbuj odkryć, dlaczego cię to spotkało i czemu miało służyć. Może za bardzo odgraniczyłeś się od prawdziwego Siebie i zbyt dużą uwagę skupiłeś na sprawach materialnych kosztem wartości duchowych?

Energia nośna CIMI działa jak białe krwinki zwalczające w organizmie to, co zagraża życiu – rozpuszcza toksyczne programy, które burzą ci spokój i zawężają pole widzenia. Jest to moc wspierająca zrywanie szkodliwych powiązań na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej, mentalnej i duchowej. Jednak w każdym negatywnym zdarzeniu zawsze tkwi choć jeden pozytywny aspekt.


Medycyna PSA

W duchowym świecie zwierząt nagualem OC jest PIES, przynoszący ludziom medycynę pojednania. □ Pojecie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.
Wskazówki na 13 dni:

● „Nawet jeśli znalazłeś się na samym dnie, możesz jeszcze zdobyć szczyt. Wspinaj się powoli, bez obaw i nie trać hartu ducha. Gdy osiągniesz cel, pozostań skromny. Szlachetność, prawość, rzetelność są gwarancją twojego powodzenia” /heksagram 46.

● „W życiu działaj w pełnej zgodzie ze swoją wewnętrzną naturą. Jeżeli będziesz nalegać na to, co jest pożyteczne i twórcze – nadejdzie powodzenie. Ale gdy twoje nalegania znajdą się w konflikcie z prawdziwymi potrzebami, rezultaty będą niefortunne” /heks. 25.

● „Przestrzegaj zasad panujących w rodzinie, pracy i środowisku. Bądź taktowny i zdystansowany. Zaakceptuj pozornie niekorzystne zmiany jako szansę wzrastania na ścieżce rozwoju. Teraz ważniejsze jest dobro grupy od twoich ambicji” /heks. 54, za M.Piasecka, I Cing dla zabieganych.
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca i wspieranie mnie w pracy nad podtrzymywaniem wiedzy o prawach Czasu, w tym □ Dawidowi z Prudnika □ Agnieszce ze Świdnika □ Elżbiecie z Łomianek. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione. ☼ In lak’ech.
☼ Każda Darowizna jest na bieżąco księgowana.


18.02.2021ÓSMY, galaktyczny miesiąc
● Scalanie wyników
● Próba sił7 lutego – 6 marca 2021

W ÓSMYM miesiącu rozpoczyna się scalanie wcześniejszych etapów działań i harmonizowanie toczących się procesów. Tu program roku wstępuje w fazę urzeczywistnienia, ale nic nie jest z góry przesądzone. Powodzenie planu zależy od stopnia zaangażowania ludzi. Nigdy nie wiadomo, kto wybierze konflikt, a kto pokojowe rozwiązanie.

Teraz wszystko należy ponownie wziąć pod lupę celem wychwycenia potencjalnych ognisk zapalnych i zagrożeń we wszystkich sferach życia, relacjach partnerskich, ruchach społecznych, trendach światowych itd. To, co mętne, niejasne, zakłócające jasność widzenia powinno być odesłane do poprawki. Ósmy odcinek roku można przyrównać do układania planetarnych puzzli albo straży pożarnej postawionej w stan najwyższego pogotowia.
Kin miesiąca

Siłą nośną galaktycznego odcinka roku jest 3 Men, Niebieski Elektryczny ORZEŁ na Fali Wędrowca. Dlatego w teraz kluczową tematyką jest wielowymiarowe patrzenie na sprawy, zdolność samostanowienia, troska o niezależność, a problematyką – zaślepienie, syndrom samarytanina, zapatrzenie w rodzinę, ułuda.


Indywidualna praca z energią

Przez 28 dni obserwuj siebie i swoje otoczenie przez pryzmat spolaryzowanej osobowości „ósemki” (kin narodzin nie ma tutaj znaczenia).

● Po JASNEJ stronie osobowości:
„8” uwielbia wprowadzać innowacje, zmieniać świat na lepsze, snuć śmiałe plany na przyszłość. Jej atutem jest wielowymiarowe patrzenie na życie i otwartość na inne punkty widzenia. Ma wyjątkową siłę przebicia, efektywność i moc sprawczą. Musi jednak uważać, bo im większa moc, tym silniejsze pokusy na drodze.

● Po CIEMNEJ stronie osobowości:
„8” pokazuje wyjątkowo wątpliwe morale; jest specjalistą od prowokowania problemów i sama zastawia na siebie pułapki; jest samolubna, oschła, chciwa, nieszczera; tyranizuje bliskich, jątrzy, snuje intrygi.– Dlatego lepiej zejść jej z drogi, niż z nią walczyć.

□ Które z tych cech dostrzegasz u siebie?


Data publikacji: 8.02.2021BEN – Fala WĘDROWCA
● Pielęgnuj to, w co wierzysz
● Nie wchodź w niepewne układyOkres: 5 – 17 luty 2021

Fala WĘDROWCA odgrywa ważną rolę w procesie uwalniania się od wszelkiego rodzaju ograniczeń, narzuconych zasad i zewnętrznych przymusów. Tutaj główną tematyką jest niezależność, wolność słowa, odwaga do przekraczania własnych granic, a problematyką – pasywność lub brawura, izolowanie się od życia, fałszywe oczekiwania.

Impulsy wychodzące z tego poziomu świadomości dopingują każdego z nas do wyrwania się z błędnego koła niemożności i wypróbowania nieuczęszczanych dotąd dróg. Wcześniejsze inkarnacje uczyniły wielu z nas mistrzami samoograniczeń i niewolnikami własnych lęków. Ale dojrzała świadomość BEN nie uznaje lawirowania, zasłaniania się obcymi autorytetami, zajmowanym stanowiskiem czy niewiedzą. Wszystko, co czynisz, jest twoje, a zewnętrzny świat odzwierciedla twój świat wewnętrzny. Jeśli ty się zmienisz, zmieni się wszystko wokół ciebie.

Pierwszą oznaką wejścia na ścieżkę do wolności jest potęgujące się uwrażliwienie na osoby i środowiska, które próbują wywierać na ciebie presję i ograniczać ci swobodę działania. Dopiero gdy odważysz się zanurkować w głębię swoich doznań, odkryjesz, że ty sam zawęziłeś sobie granice, przyjmując na ślepo narzucone ci wzorce i prawdy, bo zabrakło ci odwagi, by je zmienić.

Wszystko, co będzie się działo w tej fali, będzie związane z tematyką szeroko pojętej WOLNOŚCI, począwszy od sfery rodzinnej, obyczajowej, zawodowej po zbiorową. – Dojrzała świadomość BEN nie uznaje żadnych murów, a szczególnie tych – wzniesionych przez cudze ego.


Medycyna RYBY

W duchowym świecie zwierząt nagualem BEN jest RYBA, przynosząca ludziom medycynę dostatku. □ Pojęcie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.
Praprzyczyna obecnych wyzwań

Na co zwracać uwagę? – Teraz ważny jest takt i wyjątkowa ostrożność. Nie wchodź w niepewne układy i związki. Czasami trzeba porzucić myśli o zaspokajaniu własnych ambicji i przestrzegać zasad obowiązujących w grupie. Bez względu na okoliczności pozostań wierny sobie i bądź lojalny wobec ludzi, z którymi połączyły cię silne więzi. Nie zajmuj się sprawami, które ci nie przystoją ani nie spodziewaj się zbyt wiele w krótkim czasie. Kto nie potrafi okiełznać swoich namiętności, staje się ich więźniem i pozwala, aby fałsz zajął miejsce prawdy. Nie można poszukiwać prawdy opierając się o fałsz. Gra pozorów to początek końca związków i dobrych relacji czy to partnerskich, koleżeńskich, biznesowych, czy jeszcze szerszych. Kto pojmie istotę emocji, nie da się im zniewolić i pozostanie ich panem, dzięki czemu wiele na tym zyska. Pielęgnuj to, co kochasz, w co wierzysz, co świadomie wybrałeś – nawet gdy zostaniesz sam. Poczekaj aż los zacznie ci sprzyjać.
/Za M.Piasecka I Cing..., heks. 54 – „Niefortunny związek ○ Perspektywa”.
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca i wspieranie mnie w pracy nad podtrzymywaniem wiedzy o prawach Czasu, w tym □ Sabinie z Katowic □ Agnieszce ze Świdnika. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione. ☼ Każda Darowizna jest na bieżąco księgowana, a potwierdzenie przesyłane na podany adres mailowy.


Data publikacji: 5.02.2021


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 
41
   następne 8 »