Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
BEN – Fala WĘDROWCA
● Impuls wolności
● "bezpieczne zakłamanie"1 – 13 kwietnia 2018

Fala WĘDROWCA to świadomość prowadząca ku wewnętrznej i zewnętrznej wolności. Tu operatywna świadomość człowieka zostaje wprowadzona w pole energii przecierającej szlaki do niezależności i świata wielowymiarowych możliwości.

Pierwszą oznaką wejścia na tę drogę jest rosnące uwrażliwienie na ludzi i środowiska, które próbują wywierać na nas presję i ograniczać naszą wolność. Po tym przychodzi czas na refleksje i w końcu odkrywamy, że to nie źli ludzie, ale my sami wyznaczyliśmy sobie ciasne granice myślenia, przyjmując na ślepo narzucone nam wzorce, bo zabrakło nam odwagi, aby je zmienić.

Jeśli czujesz się wykorzystywany, przytłoczony ciężarem zobowiązań, jest to nieomylny znak, że zbliża się przełom. W tym miejscu spróbuj sobie wyobrazić, że twoje ego – pojazd, który do tej pory ciągnął twoje życie, zatrzymał się na samym środku ronda i od ciebie zależy, jak stamtąd wyjedziesz i kto wybierze kierunek: ty czy twoje lub cudze ego?

Wszystko, co będzie się działo wokół, będzie związane z tematyką szeroko pojętej WOLNOŚCI, począwszy od sfery rodzinnej, religijnej, obyczajowej po zbiorową. Tutaj duchowość wykracza poza granice czysto konwencjonalnej religijności.

Teraz wszyscy uczymy się odpowiedzialności za to, co nas spotyka w życiu. Jednak zbyt wielu ludzi woli żyć w „bezpiecznym” zakłamaniu, niewoli egocentrycznych przekonań, przebrzmiałych tradycji, dogmatów religijnych. Przejęcie odpowiedzialności oznacza, że nie możemy skrywać się za obcymi autorytetami, zasłaniać tradycją czy religią, by w ten sposób usprawiedliwiać swoją bierność. Dotyczy to szczególnie wolności kobiet, ale bardzo znaczące jest wsparcie ze strony dojrzałych mężczyzn - aktualnie w kwestii macierzyństwa. Macierzyństwo to wybór, a nie przymus, bo tak chce Kościół, poseł czy inna zniewolona świadomość.

Wskazówki:
● Zbadaj granice swoich możliwości i zacznij je przekraczać.
● Nie bój się pójść pod prąd.
● Działaj z większą determinacją.
● Nie rób niczego dla świętego spokoju.
● Powiedz „nie” naciskom, zakłamaniu, obłudzie.


Medycyna ZŁOTEJ RYBKI

Przez 13 dni posłańcem światów duchowych do świata ludzi jest ZŁOTA RYBKA, patronka bogactwa i świetlistej siły.Data publikacji: 30.03.2018
Życzenia WIELKANOCNE

Czwarta WSPÓLNA ceremonia
harmonizowania PAMIĘCIW niedzielę, 25 marca o godz. 21 (lub dowolnej) – w siódmym dniu Fali Słońca – czwarty raz połączymy nasze siły w ceremonii oczyszczania i harmonizowania dziewięciu powłok Pamięci Planetarnej. Dodatkowo, energia dnia – 7 Łącznik – będzie wspomagać uzdrawianie indywidualnej i kolektywnej pamiętliwości.

Jeśli ktoś zastanawia się czy warto?, niech na próbę oczyści tylko pierwszy, swój osobisty, poziom.
Następne wspólne Bolontiku 7 kwietnia br. Sesje będziemy kontynuować w rytmie 13 dni, w każdym siódmym dniu fali, przez cały 260-dniowy obieg Tzolkin. Łącznie będzie 20 sesji, a potem zobaczymy. □ Opis metody w zakładce „Kalendarz”.Lekcja 3 – dla zainteresowanych
● Ciało rezonansowe człowieka
● Mowa 13 stawówNa Ziemi każdy człowiek reprezentujemy fizyczny biegun duszy, określany fraktalem duszy, podczas gdy jego drugi bliźniaczy, doskonały biegun – holon – „stacjonuje” w wymiarze duchowym. Wzorcowa kopia holonu, nazywana ciałem rezonansowym (albo czasowym) – wpisana jest w moduł kalendarzowy Tzolkin.

Ciało rezonansowe (nie mylić z przyczynowym) jest jedynym ciałem, dla którego dzięki Majom mamy przejrzystą matematyczną strukturę porządkową. Jego graficznym odwzorowaniem jest twoja metryka galaktyczna z kinem narodzin. (Wygenerujesz ją na naszej stronie maya.net.pl w zakładce Metryka). Ciało rezonansowe skupia wirtualny materiał jako programową formę dla wszystkiego, co pojawia się pod pojęciem przeznaczenia, wyzwań, pecha, zrządzeń losu, zbiegów okoliczności itp. Wszystkie dane aktualizują się tutaj na bieżąco. Ten zapis dotyczy tylko OBECNEJ inkarnacji.

W czasie przebiegu inkarnacji powstaje swoisty przymus wypełnienia ściśle określonych zadań, do których człowiek zobowiązał się przed narodzeniem. Jeśli tego nie robi i zaczyna drastycznie szkodzić innym, monity śle mu jego ciało, m.in. poprzez 13 stawów. Ciało tak jak lustro nie kłamie. Każda dolegliwość, krótkotrwały ból, zdrętwienie, obrzęk, potkniecie, uraz itp. są ważnym znakiem ostrzegawczym.

Dzięki temu widzisz, czy zbliżasz się do swojego holonu, czy też oddalasz. Tzolkin to platforma, na której duchowość zazębia się z materią.Cdn.

Data publikacji: 20.03.2018AHAU – Fala SŁOŃCA
● Zdrowie psychiczne
● Rozświetlanie cieni19 – 31 marca 2018

Fala SŁOŃCA to najbardziej pouczające i moralizatorskie spektrum; symbolizuje ciągłość związku pomiędzy świadomością jednostki i zbiorową nieświadomością albo umysłem człowieka i Umysłem Zbiorowym; odzwierciedla zdrowie psychiczne i duchowe zasoby całej społeczności.

Współpraca ze świadomością SŁOŃCA obliguje człowieka myślącego do zmierzenia się z tematyką bezinteresowności, miłości i przebaczenia, tolerancji i nietolerancji, szacunku dla ludzkiej godności oraz prawem wymiany. – Nie możesz tylko brać, bo staniesz się pasożytem, i nie możesz tylko dawać, bo staniesz się cudzą pożywką. Tu ludzka inteligencja jest dostrajana do wyżej wibrujących poziomów świadomości.

Wszystko, co wydarzy się w ciągu 13 dni fali, będzie miało związek z rozbłyskiem nowej świadomości i procesem rozświetlania cieni. CIEŃ to twoje niedostrzegane oblicza, niezałatwione sprawy, podświadome lęki, osądy, wyobrażenia, ograniczenia i wszystkie przemilczane i tłumione kwestie.

Teraz, zadaniem każdego z nas jest zmierzyć się z osobistymi, niechcianymi kwestiami, rozświetlić je i przetransformować – każdy we własnym polu. Nawet jeśli ktoś uważa, że przepracował już większość słabości, to i tak są one obecne w jego polu, tylko że w stanie uśpienia i w każdej chwili mogą się przebudzić. Stąd tak ważna jest samokontrola i samodyscyplina.

Dlatego kiedy „tzolkinowskie SŁOŃCE” wpłynie do twojej nieświadomości i zacznie rozświetlać to, co ukryte, nie wpadaj w panikę i nie próbuj niczego tłumić. To będą jedynie emocje, które skrywały się za „twoimi plecami”, a teraz, przed odejściem, chcą powiedzieć ci „do widzenia”. Przetnij łączące cię z nimi więzy, a wtedy otworzą się przed tobą nowe perspektywy.


Wskazówki na 13 dni:

● Ucz się sztuki akceptacji.
● Bądź tolerancyjny, ale nie pobłażliwy.
● Nie szukaj odwetu, bo wrócisz do punktu wyjścia.
● Zachowaj równowagę w przyjmowaniu i dawaniu.
● Naucz się mówić „NIE” nawet jeśli kogoś kochasz.
● Miłości nie da się kupić – kocha się za nic.


Medycyna MOTYLA

Przez 13 dni duchowym pomocnikiem ludzi w świecie zwierząt jest MOTYL.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za empatię i wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu oraz Dary Serca, w tym □ Marcinowi z Opola. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Proszę o podawanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania.

In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 18.03.2018Lekcja 2 – dla zainteresowanych
● Podstawy religii i filozofii Majów
● Tzolkin - kod życia »13:20:260«W przeciwieństwie do tego, co sądzi większość, religia Majów była monoteistyczna. Centralnym bogiem był Hunab KU – Wielki Duch, Pan Ruchu i Miary (odpowiednik naszego Boga); jego imię można było wymawiać tylko w świętych miejscach. Natomiast poszczególne bóstwa można przyrównać do rangi archaniołów i świętych.

Podobnie jak w naszej kulturze Majowie wierzyli, że człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Stwórcy, dlatego kod «13:20» był kodem Stwórcy i kodem człowieka. Można go odnaleźć w ciele ludzkim. 13 liczb, wyznaczających ruch, odzwierciedla się w 13 głównych stawach, natomiast liczba 20, definiująca materiał, z którego zostało utkane życie – w 20 podstawowych aminokwasach, jak również 20 palcach rąk i nóg, do których przyporządkowane są pieczęcie. Wszystko, co żyje, nasycone jest świadomością Stwórcy. To jest podstawą religii i filozofii starożytnych Majów.

Na Ziemi zewnętrznym odzwierciedleniem Hunab Ku było słońce. Ale prosty lud, patrząc na słońce, nie potrafił wyobrazić sobie doskonałości Stwórcy, dlatego kapłani wpisali 13 impulsów sprawczych i 20 uniwersalnych potencjałów świadomości pomiędzy 260 dni kalendarza. Dzięki temu lud, przechodząc przez nie, miał szansę krok po kroku przybliżać się do Stwórcy i swojej pierwotnej natury. □ To samo robimy my, śledząc 13-dniowe fale.

260 jednostek kalendarza Tzolkin powstaje z kombinacji 13 liczb i 20 pieczęci (13x20). Także ta liczba jest bliska człowiekowi. Życie ludzkie rozwija się w ciągu 260 dni, licząc od chwili poczęcia do czasu rozwiązania, czyli tyle dni, ile jest kinów w Tzolkin. Odpowiada to około 9 miesiącom ciąży. To oznacza, ze istota ludzka synchronizuje się z wibracją 260 potencjałów już w łonie matki i tu powstają pierwsze rejestry jej doznań, mające wpływ na jakość późniejszej inkarnacji. □ Dowiodła to także współczesna nauka.

»System nerwowy płodu dysponuje rodzajem pamięci, który neurolodzy nazywają pamięcią pośrednią... Programowanie sposobu zachowań i zdrowia na całe życie poprzez warunki życiowe w łonie matki jest tak samo ważne jak nasze geny, jeśli nie bardziej, w określeniu, jak będziemy funkcjonować mentalnie i fizycznie.« (B.Lipton, „Biologia przekonań”)

□ Teraz oderwij wzrok od komputera i powiedz, co zapamiętałeś z lekcji 2.
(Lekcja 1 – patrz post z 5 marca br.)
Ciąg dalszy niebawem.Data publikacji: 15.03.2018Jak emocje szkodzą
twojemu ciału?Emocje to dynamit, który rozsadza cię od wewnątrz. Dlatego jeśli jesteś zły – krzycz, jeśli jesteś smutny – płacz, jeśli jesteś radosny – śmiej się na głos.
Data publikacji: 14.03.2018
Publikacja na Fb: 12.03.2018

DROGA POWROTU do siebie
Co jest ważniejsze: rytm fal czy rytm miesięcy?Oba rytmy postępują równocześnie i są jednakowo ważne. Współpraca z energią fali rozszerza horyzonty myślenia, budzi potencjał twórczy zakodowany w pamięci komórkowej człowieka i rozświetla drogę powrotu do prawdziwej tożsamości i natury. Warunkiem efektywnej pracy nad podwyższaniem poziomu świadomości jest ujęcie w karby ego. Bez tego nie zrzucisz z twarzy „masek” (każdy je nosi) i nie wzniesiesz się ponad ludzkie podziały, sympatie, antypatie, emocje, dominujące światopoglądy, modne trendy, nakazy, zakazy.

Natomiast śledzenie rytmu 13 miesięcy/28 dni, w który włączeni są wszyscy ludzie, pomaga ci odnaleźć swoje miejsce w społeczności, ucieleśnić wrodzony potencjał w kolektywnej pracy dla dobra Całości i wywiązać się z inkarnacyjnych zobowiązań względem ludzi i Ziemi. Droga powrotu do siebie biegnie dokładnie przez świat ludzi o zróżnicowanym poziomie rozwoju. To tu, na planie codziennego życia, zdajesz praktyczne egzaminy z dojrzałości życiowej, na którą składa się twoja indywidualna świadomość + twoja świadomość społeczna, pojmowane jako dwoista jedność, i świadoma „służba" dla wszystkich królestw Ziemi, w tym królestwa człowieka. □ Majowie pojmowali planetę Ziemia jako żywy, inteligentny Organizm.
Nie można mówić o wysokim poziomie świadomości człowieka, jeśli nie potrafi on pokojowo współistnieć z innymi, a przede wszystkim nie szanuje godności drugiego człowieka, niezależnie od tego, czy jest to domownik, sąsiad, przeciwnik, czy ktoś o odmiennej orientacji, przekonaniach, poglądach.

Warto wiedzieć, że w życiu każdego człowieka okres między 40. i 52. rokiem życia to czas synchronizacji społecznej. Jeśli człowiek świadomie podda się zmianom i przestanie myśleć wyłącznie o sobie i swoich bliskich, znacząco podwyższy jakość swojego życia i odniesie sukces. Jeśli tego nie zrobi, jego życie zacznie przypominać efekt zaciętej płyty gramofonowej. Od 53. roku życia wszyscy ludzie zobligowani są do wypełniania przedinkarnacyjnych zobowiązań i spłaty długu względem Ziemi i jej królestw. Dlatego prawdziwi ludzie sukcesu to ci po pięćdziesiątce.


□ Pod tym kątem jeszcze raz przeczytaj artykuły dot. Fali Ręki i dziewiątego miesiąca i pomyśl, jak mógłbyś wdrożyć płynącą z nich wiedzę do swojego życia. □ Teraz już rozumiesz, dlaczego systematycznie – w rytmie 13 i 28 dni – dzielę się cząstką wiedzy na temat zadań czekających nas w danej fali i miesiącu?


Data publikacji: 8.03.2018


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31
   następne 8 »