Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
DZIEWIĄTY solarny księżyc JAGUARA
● Czas rozstrzygających DECYZJI7 marca – 3 kwietnia 2017

Na mapie ewolucji solarny księżyc pełni rolę drogowskazu dla nas, ludzi – każdego narodu, kraju, wspólnot międzynarodowych. Teraz nie należy skupiać całej uwagi na mrożących krew w żyłach zdarzeniach. O wiele ważniejsze są procesy naprawcze, choć czasami i one mogą wyrażać się poprzez krach czy rozczarowanie. Chwilowe niepowodzenia to coraz częściej jedyny skuteczny środek, umożliwiający otrzeźwienie. Zadaniem „9” jest przełamać krach i naprowadzić nas na właściwe tory ewolucji.Prawa „9” stanowią: Jeśli stara, skostniała świadomość nie chce ustąpić miejsca duchowi postępu i konsekwentnie odrzuca zmiany, to za sprawą ludzkiego uporu programowane są różnorodne formy krachu, które na koniec znajdują ujście w głębokiej frustracji społeczeństw.

Impuls solarnej „9” umożliwia przerwanie destrukcyjnych procesów i znalezienie wyjścia z impasu. Trzeba tylko chcieć szeroko otworzyć oczy! Dlatego teraz wszystkie wcześniejsze i bieżące wydarzenia, potencjalne perturbacje, potyczki mają zmusić decydentów do zdecydowania co dalej?. W solarnym księżycu umierają wszystkie mity, biografie, opowieści o bohaterach i zdrajcach z przeszłości. Żyjemy tu-i-teraz i tu-i-teraz wybieramy scenariusz przyszłości.

Zwracam uwagę, że energią nośną dziewiątego księżyca, przyporządkowanego do sfery przeznaczenia, jest 1 Akbal/Niebieska NOC. Impuls transformacji przeniknie zatem do podziemia ludzkich planów, zamysłów, motywacji. Dlatego wiele może nas zaskoczyć – mile lub niemile.

Wszystkie decyzje, które zapadną w dziewiątym księżycu, będą miały wpływ na urzeczywistnienie celu roku 11 Cauac/Spektralnego Wichru, którego pierwsze zarysy ukażą się w dziesiątym księżycu. O tym, że coś drgnęło w przestrzeni, świadczy zaplanowany szczyt unijny w Rzymie. Kryzys imigracyjny w Europie, muzułmańskie zamieszki w Paryżu, utrata kontroli nad 300-tys. Malmö (tzw. strefy „NO-GO”) sprawiły, że oligarchowie unijni zostali przyparci do ściany. Tematem rozmów będzie kryzys tożsamości UE i debata nad wypracowaniem nowego modelu funkcjonowania Wspólnoty.

In lak’ech

Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 7.02.2017, wtorek
dzień Dali/czakra korony
Kin 183, 1 Akbal /Magnetyczna Noc
pierwszy dzień dziewiątego księżycaCzęść 1: AKBAL – Fala NOCY
● Profetyczna intuicja
● Pułapki astralne
● Stąpanie po kruchym lodzieAKBAL znaczy noc, ciemność; reprezentuje Świat Podziemny, Dom Ciemności, Jaskinię Snów, Dom Duszy. W religii Majów wewnętrzna ciemność AKBAL symbolizowała miejsce, w którym można odnaleźć wielki skarb proroka Pacal Votana – MĄDROŚĆ.

Okres: 7 – 19 marca 2017

Fala NOCY jest najbardziej tajemniczą falą w Tzolkin. Otwiera przestrzeń, w której możemy odkryć swoją wewnętrzną mądrość ukrytą w dniu powszednim. Zgodnie z prawem Czasu, świat zewnętrzny odzwierciedla nasz świat wewnętrzny. Dlatego każdy widzi go inaczej. □ To, jak go postrzegamy – zależy od poziomu naszej świadomości. □ To, co w nim umacniamy – zależy od naszej wiedzy i emocjonalności. □ A to, co w nim zmieniamy – zależy od naszej mądrości i inteligencji intuicyjnej.

Przy każdym swym powrocie Fala NOCY stwarza nam sposobność pogłębienia osobistej percepcji. Teraz zabiera nas w 13-dniową podróż przez świat ludzi i życie. Na starcie wyposaża nas w niewidzialny kompas – profetyczną intuicję, i wprowadza pomiędzy światy paradoksów, braków, presji, zaprzeczeń, które przesłaniają drogę do skarbca obfitości NOCY, pełni życia, bogactwa duchowego i materialnego.

● W tym miejscu zwracam się do każdego z osobna: – Bądź świadomy, że twoje doświadczenia z energią Fali AKBAL mogą być początkowo bardzo powierzchowne. Ale kiedy dokonasz wyboru i skupisz się na jednym nurtującym cię obszarze i zechcesz gruntownie go zbadać, zyskasz szerszy wgląd, a z czasem zaczniesz odkrywać prawa duchowe, na których opiera się ludzkie życie. Na tym poziomie samoświadomości porzucisz oczekiwania, odkryjesz nowe wartości, dostrzeżesz niedostrzegane dotąd ścieżki do lepszej jakości życia. Wtedy lista twoich braków i tęsknot zacznie stopniowo topnieć. Twój los sam zacznie się odmieniać, np. pojawi się przyjaciel, znajdziesz nową pracę, dostaniesz awans, zainspiruje cię jakaś książka, która od lat stała na półce itp.

Jednak nie wszystko będzie takie sielankowe, bo świat paradoksów rządzi się własnymi prawami. Pułapek mentalnych jest w nim nieskończenie wiele, podobnie jak „dobrze życzących ci doradców”, którzy zawsze wiedzą, co jest dla ciebie najlepsze, czego brakuje ci do szczęścia i co gra w twojej duszy. Tylko oni – TY nie! Może to być ktoś z najbliższej rodziny albo z kręgu przyjaciół czy znajomych. Jeśli nie ulegniesz ich presjom, okrzykną cię dziwakiem, głupcem alba czarną owcą. Tak już jest, że każdy kto podejmuje świadomą współpracę z potencjałem AKBAL, staje się wielką zagadką dla swojego racjonalnie myślącego otoczenia. Dlatego słuchaj uważnie cudzych rad, ale zawsze kieruj się swoją intuicją i prawdą własnego serca. To twój indywidualny, nieomylny kompas. Uważaj jednak, bo głos intuicji mówi raz i cicho, a już za chwilę włącza się ego ze swoimi racjonalnymi argumentami. Głos intuicji stopniowo słabnie, aż w końcu zanika i zwycięża ego. Ciąg dalszy konsekwencji zapewne już znasz…

Fala NOCY daje nam również możliwość uwolnienia się od żalu, poczucia winy, wyrzutów sumienia wobec tych, którzy odeszli z tego świata. Teraz możesz się z nimi pojednać, powiedzieć im w myślach wszystko, czego nie zdążyłeś powiedzieć im za życia. Jest tylko jeden warunek, którego nie wolno ci pominąć, mianowicie: musisz bezwzględnie zamknąć swój umysł na „królestwo astralne”, wydając stosowne polecenie swojej świadomości. Świat ASTRALNY to największa pułapka, prawdziwa zmora bardzo wielu ludzi. Dlatego podkreślam: Dom Duszy NIE ma nic wspólnego ze światem astralnym.

W tym miejscu odwołam się do Złotej Księgi Saint Germaina: – „Domem dzieci, które opuszczają ziemię, jest Plan Eteryczny. Ludzie inkarnowani, kiedy śpią, znajdują się w tej samej sferze, w której są ci, którzy już opuścili swoje ciała".

A co mówi Księga o świecie astralnym: – „Wielu myśli, że są dobre siły w świecie astralnym, a Ja tobie mówię, że żadna siła pochodząca z astralu nie może być dobra!!!... Powinniście zrozumieć, że nic dobrego nie może wyniknąć z jakiegokolwiek kontaktu z planem astralnym".


Zmysł ORIENRACJI

Energią towarzyszącą Fali NOCY jest NIETOPERZ – aktywny tam, gdzie budzi się ciemność.


Ciąg dalszy w części 2.


PODZIĘKOWANIE

Na koniec przesyłam serdeczne podziękowanie za wsparcie duchowe i Dar Serca fundatorom cegiełek, w tym: Beacie z Krakowa. ☼ Czysta energia DARU Serca powróci zwielokrotniona.

In lak’ech

Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 3.03.2017, piątek
dzień Kali, czakra krzyża
kin 179, 10 Cauac /Niebieski Planetarny Wicher
Część 2 – Fala NOCY
● Niezabliźnione rany
● Diagnoza i sposób terapiiTemat: „Czas nie leczy ran – on tylko przyzwyczaja do bólu”. – Czy się z tym zgadzasz? Jeśli tak, to czas zmienić przyzwyczajenia i zdiagnozować przyczynę bólu.

● Spróbuj sobie przypomnieć, co działo się w Fali ZIEMI i Fali PSA w twojej rodzinie, środowisku zawodowym, kręgu znajomych, ewentualnie przestrzeni publicznej. Jest to teraz ważne, ponieważ tematyka więzi międzyludzkich, poczucie wspólnoty (także narodowej), lojalność w partnerstwie to obszary, które w Fali NOCY zostaną poddane procesowi transformacji.

● Zrób listę osób, które najbardziej działają ci na nerwy, np. mają inne zdanie niż ty, wywierają na ciebie presję, jesteś od nich zależny finansowo, więc „musisz” przytakiwać im we wszystkim, albo które kiedyś cię zraniły i wciąż widzisz w nich samo zło.

● Przypomnij sobie, co o nich myślałeś, jakie emocje temu towarzyszyły, jakich używałeś epitetów, czego im życzyłeś. Może pomyślałeś: „kiedyś los ci odpłaci podobnym” albo „Bóg jest sprawiedliwy… kiedyś to wszystko do ciebie powróci”. – To ODWET, „czarna magia” ubrana w szaty pokory.

● Dopuść do swojej świadomości, że nie tylko ty, ale także twoi „wrogowie” się zmieniają. Ludzie nigdy nie są już tacy sami jak kiedyś, przed laty. Dlatego czas zmienić przyzwyczajenia i przekonania, i raz na zawsze uzdrowić stare rany, żal, smutek, cierpienie ☼ „Jedyną trwałą rzeczą w życiu jest zmiana” – Heraklit z Efezu.

● Jak tego dokonać? – Oto sposób według Księgi Przemian:

► Krok 1:
„Schowaj rogi”, nie dąż do żadnej konfrontacji, nabierz dystansu do trudnych kwestii.

► Krok 2:
Zanim sytuacja obróci się na twoją korzyść, musisz przygotować się na konfrontację ze swoim samouwielbieniem lub niskowartościowaniem siebie.

► Krok 3:
Znajdź chwilę na przemyślenie swoich motywacji. Spójrz w głąb siebie, skoryguj wady charakteru, a potem zmodyfikuj swoje podejście do „przeciwników” oraz przemyśl strategię pojednania. Nie musisz kontaktować się z nimi. Wystarczy, że zaakceptujesz swoje i ludzkie niedoskonałości, a potem mentalnie, w głębi siebie, pojednasz się z samym sobą i swoimi „wrogami”. To wymaga czasu.

► Krok 4:
Zaakceptuj prawo do bycia tu i teraz was wszystkich, równość i suwerenność także swoich oponentów i opozycji. Opozycja ze strony innych osób jest tylko wyrażaniem przez nich ich własnego punktu widzenia. Staraj się osiągnąć kompromis w swoim postępowaniu i nawykach z nawykami i postawami innych.

► Krok 5:
Fala NOCY chce nauczyć cię ostrożności w ferowaniu wyroków. Przez 13 dni czuj się, jakbyś szedł po kruchym lodzie. Twoje wysiłki mogą zostać uwieńczone sukcesem pod warunkiem, że pozostaniesz ostrożny i powściągliwy w emocjonalnej ocenie. – Skąd wiesz, że tylko ty masz rację? Czy nie od swojego wszechwiedzące ego? Każdy je ma, sztuką jest utrzymać je w ryzach. [Za: I Cing, heksagramy 39, 38, 64 bezpośrednio dot. Fali NOCY]

► Przykład z mojej przestrzeni zawodowej:
Jeśli bulwersują cię moje artykuły i zarzucasz mi stronniczość – to wprowadź w kontrowersyjne wątki Światło i Miłość, bez żadnych sugestii. Wyjdzie to z korzyścią dla nas wszystkich, bo nikt nie wynalazł broni przeciwko Uniwersalnej Miłości. Identycznie postępuj w każdej irtyującej cię kwestii. □ Ale czy stać cię na taki gest pojednania?

In lak’ech

Głos Matki Ziemi


27.02.2017, Fala PSA - erupcja wulkanu Etna


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 4.03.2017, sobota
dzień Alpha, czakra krtani
kin 180, 11 Ahau /Żółte Spektralne SłońceKREACJA zamiast IMITACJI


Obecnie poruszamy się w energetycznej przestrzeni żółtego zamku oświecenia i ekspansji nowych jakości życia; jego przywódcą jest 4 AHAU/Żółte Samoistne SŁOŃCE. Podwoje zamku otworzyła Fala ZIEMI/Caban. Wraz z nią w polu świadomości na poziomie wyższego ciała mentalnego znów ożywił się duch wspólnoty, wzajemnego szacunku, odpowiedzialności, a w dolnych pasmach niższego ciała mentalnego – duch materializmu, pogardy, histerii, odwetu.
Teraz, druga fala zamku – Białego PSA, skupi się na gruntownym sprzątaniu – zarządzi wielkie pranie w sferze emocji i zmysłów oraz weźmie pod lupę stan lojalności w relacjach partnersko-wspólnotowych.

Obie fale – ZIEMI i PSA, są w całości przyporządkowane do spektrum ósmego księżyca, który, jak wiemy, ma największą efektywność w kwestiach scalania działań, wychwytywania ognisk niezgody i – jeśli zajdzie potrzeba – piętnowania mentalnych piromanów, zagrażających jedności. To tłumaczy, dlaczego w Fali ZIEMI rejestrowaliśmy tak wielkie przyspieszenie – istny pęd zdarzeń. Przypatrzmy się, co chciały nam one powiedzieć. W tym miejscu odwołam się do potencjału CABAN i przesłań, które nakreśliłam w opracowaniu pt. Co przyniesie rok 2016-2017?

CABAN, Czerwona ZIEMIA, jest symbolem WSPÓLNOTY, domu, środowiska. Naszym wspólnym DOMEM jest Ziemia, domem rodzinnym kraj, miejscem azylu środowisko... W CABAN zdeponowany jest cały ludzki potencjał – zbiorowe skarby i zbiorowe braki, wszystko, co wypracowaliśmy jako planetarna społeczność i konkretny naród… CABAN, ziemski nawigator i patron wspólnoty, doradza nam, aby zdystansować się do cudzych osądów, nacisków ze strony obcych autorytetów i wszystkowiedzących zaklinaczy rzeczywistości, walczących jedynie o władzę kosztem ludzkich emocji. Język nienawiści, agresji, pogardy nie jest językiem CABAN”. (Za H.K., Co przyniesie…, str. 20–21)
□ Odnosi się to do każdego narodu na świecie. My skupimy się na Polsce i drogowskazach ustawionych przede wszystkim dla nas.

Zaczniemy od przyjrzenia się wydarzeniom w Fali ZIEMI. Dla ułatwienia orientacji i większej przejrzystości zebrałam je w tabeli obok dat i kinów. Prześledź je pod kątem energii danego dnia, zwracając uwagę - NIE na wydźwięk polityczny – to nas nie interesuje, lecz na czynnik ludzki, aspekty społeczne, dobro ogółu (a nie tylko twoje), równość wobec prawa, uczciwość w relacjach międzyludzkich i stosunkach międzynarodowych. Przypominam, że największą pułapką w Fali ZIEMI są pochopne wnioski, nadinterpretacja znaków, czarnowidztwo, fanatyzm, nadmierna euforia, brak uziemienia w tu i teraz. Potem wyciągnij samodzielne wnioski i, o ile możliwe, przedyskutuj temat z innymi, niczego nikomu nie narzucając. Na koniec zastanów się i powiedz: czego nauczyła cię Fala Ziemi?

WYDARZENIA


Czy zwróciliście uwagę, że wspólnym mianownikiem dla trzech etapów były kwestie sprawiedliwości i nierówności wobec prawa. – Jednym wolno więcej, innym mniej. Bilans Fali Ziemi stał się bazą wyjściową dla Fali PSA, co natychmiast odzwierciedliło się w życiu.

I tak, w dniu 1 Ziemi doszło do zamkniętego spotkania sędziów KRS z ambasadorem Niemiec, a w dniu 1 PSA dziennikarze dotarli do utajnionego dokumentu KE ze skargami sędziów KRS na polski rząd, prześladowania przez instytucje publiczne, szykany, pogróżki, obraźliwe maile i smsy. Dziennikarze nie uzyskali wyjaśnienia od rzecznika KRS, dlaczego prześladowani sędziowie nie chcą wszczęcia śledztwa i ścigania winnych.


Moja propozycja

W przygotowanie tabeli włożyłam sporo pracy, aby na przykładzie Fali ZIEMI zachęcić was do analogicznej pracy z osobistą falą roku i falą przewodnika roku w waszym indywidualnym kalendarzu. Jeśli będziecie codziennie, przez 13 dni, robić dokładne notatki w tych dwóch falach, tzn. zapisywać zdarzenia z prywatnego życia – te istotne i te pozornie nieistotne, jak również swoje samopoczucie, sny, przeczucia, lęki, radości, smutki, potyczki, a potem podzielicie każdą z tych fal na trzy kluczowe fazy, zyskacie cenne informacje dotyczące celowości i sensu tego, z czym musicie się zmierzyć w tym roku. Natomiast fala przewodnika roku dodatkowo zaktualizuje wasz indywidualny drogowskaz do tegorocznego celu. W Kalendarzu 13 Księżyców warto też odczytać godzinę narodzin na "zegarze Czasu 13:20" – Życzę fascynujących odkryć!

In lak'ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 23.02.2017, czwartek
dzień Gamma /czakra trzeciego oka
Kin 171, 2 Chuen/Biegunowa Małpa

CABAN – Fala ZIEMI
● Nasz przyjaciel CHAOS ● Osobowość SZARAKA9 – 21 luty 2017

Fala ZIEMI, jedna z piękniejszych fal Tzolkin, otwiera przed nami furtki do ogrodu energii, tryskających z serca Ziemi i z serc mądrych ludzi. □ Gdy Stworzenie zostało dopełnione przez powołanie do życia mądrego człowieka, Stwórca uczynił mądrego człowieka strażnikiem ziemskiego ogrodu, aby go pielęgnował i chronił, i kontynuował proces ewolucji dalej. Cztery piąte procesu rozwoju przebiegło bez zakłóceń, aż nagle nastąpiło załamanie. Rozumni ludzie przestali słuchać rad mądrego człowieka, rozpierzchli się po Ziemi, nadużywali władzy, niszczyli ziemski ogród oraz siebie nawzajem. Jak podaje Popol Vuh, kiedyś znów nadejdzie czas, że ludzie się zjednoczą i przejmą odpowiedzialność za siebie i Ziemię.

Wraz z Falą ZIEMI nastał dogodny czas na zrzucenie woalu zapomnienia, zdefiniowanie od nowa priorytetów i przekonań, i dokonanie głębokiej korekty w sferze odpowiedzialności, podejścia do życia, światopoglądu... Przed nami dwie możliwości wyboru: „ścieżka wspólnoty, pokoju i życia w prawdzie, albo ścieżka lęku, rewolucji, agresji. Kiedy pójdziemy drogą życzliwości, wprowadzimy do życia harmonię. Kiedy pójdziemy drogą lęku, to przyciągniemy dramaty, rewolty, tematy spisków i problem przetrwania”. – Za M.Wimmer, Majowie. Tkacze Czasu…

»Nigdy nic nie zmienisz, walcząc z czymś, co istnieje.
Zmienić – znaczy zbudować nowy model i w ten sposób spowodować,
by to, co istnieje, stało się zbyteczne« – Fuller.

Siła nawigacji CABAN (czyt. kaban) kieruje nas ku przejściu, za którym stworzymy rzeczywistość taką, jaką mamy w sercach. Jeśli twoim marzeniem jest życie w pacyfistycznej społeczności, to teraz masz możliwość, by nią żyć już teraz w przyszłości. Jeśli skupisz energię na negatywnych, opartych na spisku, tematach, to zakotwiczysz się w hologramie lęku i ponurych scenariuszy życia w przyszłości. Nadszedł więc moment, abyś dokonał wyboru!

»Nie jest ważne, co robisz, tylko jak to robisz
i dlaczego tak właśnie robisz«.

Podążanie drogą życzliwości i życie miłością w sercu nie oznacza, aby schować głowę w piasek i zaprzeczać żywotnym problemom świata. Wszelkie uniki rodzą się z lęku – nie z miłości. Podążać ścieżką serca – znaczy dostrzegać problemy i działać odpowiedzialnie, świadomie, ze współczuciem, ale nie z litością i infantylnym altruizmem.

Zawsze gdy rozpadają się stare konstrukcje i powstają nowe, musi pojawić się chwilowy chaos, napięcie, nerwowość. Wiedz, że CHAOS jest naszym przyjacielem – znakiem tego, że świat przygotowuje się na przyjście. Dlatego zamiast lękać się tego, co nadchodzi, przygotuj się na to, co ma nadejść i z tylu stron, ilu jest ludzi na świecie. Jeśli nie oczyścisz teraz przestrzeni osobistej z lęku, negatywnie nastawionego ego, wcześniejszych traum, emocji, naleciałości psychicznych – to możesz sobie naprawdę bardzo zaszkodzić. To, jak będziesz używać swoich sił, zdolności, energii myśli i woli – jest właśnie twoim wyborem!

»WYBÓR nie może ograniczać się do zbożnych deklaracji,
lecz musi być poparty CZYNEM«.


Osobowość SZARAKA

W Fali ZIEMI odzwierciedla się szamańska mądrość ZAJACA oraz tajemnica „osobowości-SZARAKA”. ● Co ja szary człowieczek mogę?...Kwestie odpowiedzialności

Nie dziwmy się, że na finiszu procesu przebudzenia wzrasta poczucie lęku i niepewności wśród ludzi, odsłaniają się wynaturzenia psychiki, szelmowski spryt i cwaniactwo; prawda miesza się z fikcją – masa wybrzusza się, piętrzy, mutuje, aż w końcu rodzi się nowy trend i „krzykiem mody” staje się unikanie odpowiedzialności. – To tłumaczy, dlaczego coraz częściej słyszymy: – „W chwili popełnienia przestępstwa oskarżony był niepoczytalny psychicznie”. I tu następuje zgrzyt, pojawia się dylemat: – Jak odróżnić chorobę od kombinacji inteligentnego ego? Czy ktoś, kto w szczegółach obmyśla plan zbrodni, perfekcyjnie zaciera ślady, zmienia wizerunek, ucieka przed odpowiedzialnością za granicę, jest rzeczywiście chory? Przykładem jest sprawa brutalngo przestępcy, aresztowanego na Malcie. Od roku biegli nie mogą zdecydować, czy cierpi on na zaburzenia psychiczne, czy nie; sprawa ma jeszcze "drugi" wątek.
I tu pojawia się kwestia odpowiedzialności: kto powinien podjąć decyzję – biegły psychiatra czy sędzia?... □ A może współodpowiedzialni jesteśmy wszyscy, skoro Prawo Czasu stanowi, że nasz świat wewnętrzny odzwierciedla się w świecie zewnętrznym...

In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 9.02.2017, czwartek
dzień Gamma /czakra trzeciego oka
Kin 157 P, 1 Caban /Czerwona Ziemia● Przestawienie ZWROTNIC
● Mit „Okrągłego Stołu” ● Co dalej?...
● Karambol ministraW siódmym rezonansowym księżycu rozpoczęło się przestawianie zwrotnic w sferze priorytetów, które przez ostatnie 28 lat wykuwały fałszywy obraz rzeczywistości, wyłączając logikę, niezależne myślenie, wrażliwość. Strategia władz była prosta: skłócić ludzi, umocnić podziały, kupić lojalność, wpuścić na salony, zaś opornych i odpornych obedrzeć z godności, wyeliminować.

Punkt zwrotny nastąpił 31 stycznia br., w dniu 4 Manik/Samoistnej RĘKI (zamykanie starych spraw) z okultystycznym energią 10 Ix/Planetarnego MAGA (uniwersalna praworządność). Wraz z ogłoszeniem oficjalnego stanowiska IPN ws. współpracy L.Wałęsy z SB – po 28 latach runął mit „Okrągłego Stołu”. Prawda przebiła się do świata. Jedni poczuli ulgę, inni burzę emocji. Ale nie chodzi tu o sądy nad Wałęsą, on sam się osądził, lecz o zrozumienie mechanizmów socjotechniki, skrywających się za pojęciem „czas transformacji”.
Wałęsa podobnie jak premier Mazowiecki byli elementami w planie przetrwania elit peerelowskich. Plan się powiódł – nowy narybek władzy dał się uwieźć. Premier, oddzielając nieuporządkowaną przeszłość „grubą kreską”, popełnił dziejowy błąd, którego skutki odczuwamy do teraz. I tak, potencjał „Solidarności” został rozproszony, związkowcy skłóceni ze sobą, a „weterani PZPRu” rządzili dalej – raz z pierwszej ławki, raz z tylnej. Trybunał Konstytucyjny, twór W.Jaruzelskiego, przetrwał, zaś Konstytucja RP, napisana przez starych lisów szkoły moskiewskiej obowiązuje do dziś. „Okrągły Stół” wyznaczył punkt narodzin para-mafijnych układów. To tłumaczy, dlaczego dla świata symbolem upadku komunizmu stało się runięcie Muru Berlińskiego, a nie NSZZ „Solidarność” i Lech Wałęsa.

Na 28 lat, licząc od 1989 r., świadomość bardzo wielu ludzi została zamknięta na planie „babilońskiego” koła, bez możliwości wzniesienia się wyżej (rytm 12:60). Gdy sfera mentalna została zawłaszczona, kolejna władza sięgnęła do sfery zmysłów i uczuć; techniką zniewolenia stał się piar, modnym słowem „emocje”. Dziś, gdy do zagospodarowania została już tylko sfera fizyczna, medialnym atrybutem władzy jest „dobra zmiana”. Ale ostatniej sfery – duchowej nikt nie dostanie, choć chrapkę miałoby wielu, zwłaszcza kler. Ta przestrzeń jest „zastrzeżona” od ZAWSZE ... dla Uniwersalnej Energii i naszej boskości.

Co dalej?

W Fali ZIARNA nastał optymalny czas, aby postawić „grubą kreskę” – pożegnać przeszłość i pochylić się nad priorytetami przyszłości, poznać nadrzędne jakości. Są nimi suwerenność – równość – prawość – jedność – etyka. Najtrudniej będzie nam przełamać podziały i przywrócić jedność. A to jest naszym najważniejszym ewolucyjnym wyzwaniem.

Uniwersalnym prawom podlegamy jednakowo wszyscy, zarówno zwykli ludzie, jak i decydenci. Kurczy się epoka bezkarności elit władzy, totalnych opozycji, kast sędziowskich, układów. Na to zwrócił uwagę wspomniany wcześniej okultystyczny Planetarny MAG. Przypominam, że od roku 2015/16 r. (rok 10 MAGA) do końca 2018/19 r. (rok 13 KSIĘŻYCA) na Ziemi obowiązują Uniwersalne Kodeksy, a nie kodeksy stanowione przez ludzi.

Nieuniknione przed nami. To, co ma zostać zmienione – zostanie zmienione, ale zmian muszą dokonać ludzie, jeśli chcą przetrwać. W przeciwnym razie „rozdziobią nas kruki i wrony”, i uwolnią od nas Ziemię. W Polsce przeprowadzenie zmian powierzono PiS-owi (bo poprzednicy się nie sprawdzili), w Stanach – prezydentowi Trumpowi.
Jeśli chcesz to zrozumieć, musisz przestawić się na energetyczny sposób myślenia, zapomnieć o cudzych niedoskonałościach (każdy je ma), wznieść się ponad podziały i „doktrynę niemożności”. Bez tego nie uchwycisz programów w perspektywie korzystnych dla jednostki, przeciętnej polskiej rodziny, narodu, kraju. W tym miejscu spójrz na siebie: czy twojego pracodawcę interesują twoje osobiste sprawy, wzloty, rozterki , braki, czy też twój wkład pracy i korzyści płynące dla firmy? W przypadku rządzących pracodawcą jest naród. Jeśli się nie wykażą, nie zostaną wybrani na następną kadencję.

Znak karambol

Uszanujmy więc wynik wyborów i zaufajmy naturalnym procesom życia. Spirytualni strażnicy ewolucji czuwają nad wszystkim, ślą znaki ostrzegawcze, potem odwołują. Przykładem jest karambol drogowy z udziałem ministra sprawiedliwości, następnego dnia wypadek samochodowy członka prezydium sejmu i posła PO. Szczególnie wymowny jest znak pierwszy – STOP! Wojsko to nie ołowiane żołnierzyki, lecz żywi ludzie ceniący swą godność i honor. Armia ma za sobą dwie „traumy” – katastrofę samolotu wojskowego Casa i katastrofę samolotu prezydenckiego. Teraz, trzecią traumą wojska jest minister... □ Ale spokojnie. Karambol to sygnał, że „niebo” zauważyło problem. Czekajmy więc na ciąg dalszy.W Fali ZIARNA każdy ma możliwość wyprowadzenia świadomości z płaskiego koła niemożności na orbitę spirali. Tu, zaliczając krąg po kręgu, zacznie wznosić się wyżej i wyżej w swoim osobistym rozwoju. Natomiast wszyscy ci, którzy kręcą się na planie koła, to „desperaci” próbujący „złapać kota za ogon, który mu wcześniej urwali”.

In lak'ech

Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 3.02.2017, piątek
dzień Kali /czakra krzyża
Kin 151 P, 8 Chuen /Niebieska Galaktyczna Małpa w portalu na Fali Ziarna
KAN – Fala ZIARNA
● Pole gry w życie ● PCHŁA Szachrajka27 stycznia – 8 lutego 2017

W Fali ZIARNA nastąpi podsumowanie wyników zbiorowych działań ludzi w minionych trzech falach, w kwestiach tolerancji i respektu wobec inności (Wąż), przebijania się Prawdy przez gąszcz zakłamania (Zwierciadło), negacji postępu przez głupotę i usilnych prób wzlotu odartej z piór głupoty, kończących się wielkim „bęc!” (Małpa).

KAN jako przestrzeń nieograniczonych możliwości daje nam szansę odnalezienia się w realnej rzeczywistości na nowo, wykurzenia z głowy czarnowidztwa, uzdrowienia kompleksów, nabrania wiary i pewności siebie oraz nakreślenia nowej wizji przyszłości dla wszystkich. Aby nam to ułatwić albo też zobligować do działań, KAN stawia nas na „poligonie życia” podzielonym na dwa subpoligony, na których testujemy dowolne warianty i strategie. Na jednym z nich odbywają się 13-dniowe „manewry postępu pod wodzą ducha kreatywności”, na drugim „manewry niemożności pod wodzą ducha negacji”.

Ty wybierasz, w którym z nich chcesz uczestniczyć. Jeśli opowiesz się za umacnianiem postępu, to przez 13 dni nie wolno ci krytykować, możesz natomiast wyartykułować sposób, jak ulepszyć to, co burzy spokój, i zainicjować odpowiednie zmiany. Jeśli opowiesz się za duchem niemożności, przez 13 dni nie wolno ci na nic narzekać, za to możesz pławić się do woli w oceanie niemocy i bezmyślności. I jeszcze jedna uwaga: w każdej chwili możesz przejść z jednego poligonu na drugi, nie możesz jednak z nich uciec. KAN, po przeglądzie sił na obu poligonach, zbilansuje wyniki i wystawi ostateczną ocenę. Albo usłyszysz pochwałę, albo burę i wezwanie do odrobienia zaległości.

Musimy sobie uświadomić, że przeciwieństwa są niezbędnym wymogiem postępu i rozwoju w świecie ludzi. W wymiarze duchowym „dobro i zło” to duale, które nie mogą istnieć bez siebie, w wymiarze fizycznym „dobro i zło” to „wrogowie”, których zdolny jest pogodzić drzemiący w nas strażnik harmonii i spokoju, a nie publiczni „piewcy pokoju" ani też ich "fani” wylegający na ulice w obronie "wydumanej sprawiedliwości". Dziś, tacy samozwańczy „Katoni” w liczbie kilkuset czy kliku tysięcy jednostek chcą za pomocą „ulicy i zagranicy” narzucić całemu narodowi swoją egocentryczną wolę i powrót starych układów.

»Z kim przestajesz, tym się stajesz.«

W Fali KAN powinniśmy jak najszybciej „zdezynfekować swoją świadomość”, by wykurzyć mentalne pchły z głowy”, a potem na nowo zdefiniować priorytety i zastanowić się, czego naprawdę chcemy, oraz jaka przyszłość nam się marzy. Teraz mamy wyjątkową sposobność rozpostarcia skrzydeł i rozsiewania nasion MOŻNOŚCI w życiu rodzinnym, zawodowym i społecznym.

»To, co przed tobą i to, co za tobą,
jest niczym w porównaniu z tym, co jest w tobie.
Kiedy wniesiesz do świata to, co jest w tobie, wydarzą się cuda«
– H.D.Thoreau.

Medycyna PCHŁY


PCHŁA Szachrajka

Chcecie bajki? Oto bajka: Była sobie Pchła Szachrajka. Niesłychana rzecz po prostu, by ktoś tak marnego wzrostu i nędznego pchlego rodu mógł wyczyniać bez powodu takie psoty i gałgaństwa. (…) Długi czas się udawało Pchle z jej psot wychodzić cało. Aż tu przyszła klapa wreszcie – przyłapano Pchłę na mieście i zamknięto ją w areszcie... (Pchła Szachrajka, J.Brzechwa)

In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 25.01.2017, środa
Dzień Seli, czakra podstawy
Kin 142, 12 IK – Biały Krystaliczny Wiatr
CHICCHAN – Fala WĘŻA
● Tajemnica życia i przeżycia
● Ognista energia SALAMANDRYW antycznych religiach Mezoameryki CHICCHAN symbolizował czworoiste bóstwo strzegące tajemnic życia i sztuki przeżycia; uosabiały je cztery gwiezdne chicchany w jednym Niebiańskim CHICCHAN, które pilnowały stron świata. Kiedy rozmawiały ze sobą, przestrzeń rozświetlały błyskawice, słychać było grzmoty zapowiadające deszcz oczyszczenia. Dopiero kiedy piorun uderzył w taflę wody, szamani doznawali „błyskawicy we krwi” (olśnienia).

Okres: 19–31 grudnia 2016

Fala WĘŻA to nośnik życiodajnej energii, która płynie przez przestrzeń i ciało człowieka. Dopóki jej obieg jest swobodny, człowiek cieszy się dobrą kondycją i zdrowiem. Coraz mniej jest takich ludzi. Mimo iż tak wielu stara się żyć w harmonii – nagle, pozornie bez przyczyny, spada na nich niepokój, lęk, pojawiają się dolegliwości, „dziwne” zaburzenia, choroby oporne na leki. Lekarze są bezradni, wypisują recepty, pacjenci wykupują leki, farmacja kasuje zyski i za jakiś czas cykl się powtarza: lekarz–recepta–apteka… Z podobnym problemem powoli zaczynają mierzyć się także zielarze; sprawdzone receptury nie są już tak skuteczne jak dawniej.
Dlaczego?...
– Bo nieodwracalnie wkroczyliśmy w nową epokę medycyny pozagenowej – epigenetyki, która uwzględnia zewnętrzny system informacji, czyli wpływ informacji z zewnątrz na zdrowie, percepcję i zachowanie człowieka, z czego nie zdajemy sobie sprawy. Co ciekawe, nauka dowiodła, że impulsy zewnętrzne najpierw rejestruje serce i błyskawicznie transportuje je przez krew do mózgu.

„Energia serca nie jest iluzją, lecz komponentem medycyny przyszłości. SERCE wyznacza puls, stymuluje cały organizm. Jeśli potrafisz cieszyć się życiem, przepełnia cię radość, wdzięczność, życzliwość, to twoje serce pracuje harmonijnie i takie informacje przesyła do reszty ciała. A kiedy odczuwasz lęk, gniew, żal, pielęgnujesz urazy, żywisz nienawiść do ludzi, wtedy twoje serce popada w dysharmonię i wprowadza stresujące informacje do komórek. Jeżeli ten stan utrzymuje się zbyt długo, organizm wypada z równowagi, pojawiają się symptomy chorobowe”. (Za Przeszłość i przyszłość w teraźniejszości)

Dlatego dziś nie wystarcza już „markowy” specyfik i wiara, ale trzeba uwzględnić trzeci, brakujący komponent – INFORMACJĘ, pojmowaną jako sygnały środowiskowe. Dodam, że umysł świadomy przetwarza około 40 bodźców na sekundę, zaś podświadomy aż 20 milionów. Można powiedzieć, że ten pierwszy służy nam do „sterowania ręcznego” życiem, zaś drugi jest „autopilotem”. Biorąc pod uwagę jakość informacji rozpowszechnianych przez środki masowego przekazu, jak również tematy podejmowane w rodzinie, wśród znajomych czy w pracy – dobre wieści stanowią kilka promili. Dzień w dzień jesteśmy bombardowani negatywami, przed którymi nie jesteśmy w stanie uciec. To jest właśnie ten smog mentalny, o którym pisałam w poprzednim artykule, wyzwalacz chorób (także u dzieci), kolektywnego pieniactwa, zbiorowej bezmyślności, masowego szaleństwa, ślepoty umysłowej. Smog mentalny stanowi skuteczną blokadę dla swobodnej cyrkulacji energii życiowej.

Dlatego jeśli cieszysz się zdrowiem albo masz już kłopoty ze zdrowiem, zacznij wzmacniać swój układ immunologiczny, włączając do akcji prawdę serca. Zwróć uwagę na fenomen ciała ludzkiego. „Społeczność komórkowa w naszym ciele jest 700 razy większa niż społeczność ludzka. – Jak to możliwe, że 50 bilionów komórek ciała może żyć w harmonii i pokoju, podczas gdy zaledwie 7 miliardów ludzi jest już o krok od wzajemnego unicestwienia się?”. (Przeskok ewolucyjny)


Medycyna SALAMANDRY

Z Falą CHICCHAN współdziała energia SALAMANDRY, która wprowadza w przestrzeń nieświadomości żywioł Ognia, a wraz z nim impuls przemiany, przebaczenia oraz siłę napędową do neutralizacji niekontrolowanych, instynktownych reakcji. Jednak medycyna SALAMANDRY – tak pomocna w przywracaniu harmonii wewnętrznej i zewnętrznej – to nie recepta na cudowną pastylkę na szczęśliwe życie, ale żmudna edukacja w duchu tolerancji dla naszych ludzkich niedoskonałości, uwalniająca moc wybaczania. KROK 1 ku twojemu zdrowiu i zdrowej społeczności:Tę medycynę masz zawsze przy sobie, nie jesteś w stanie zostawić jej w domu czy gdziekolwiek. Jeśli nie włączysz jej do terapii, nie pomoże ci na trwałe żadem lek, mikstura i eliksir, ani żaden supernowoczesny program komputerowy, mający stymulować twój organizm, siłę życiową, DNA, karmę, pole mentalne, usuwać toksyny, chronić przed szkodliwym promieniowaniem Ziemi itd. Oczywiście, możesz poddać się każdej „elektrycznej” terapii i wierzyć w jej skuteczność, jak długo płynie prąd w gniazdkach. Ale jest jeszcze jeden dylemat – co będzie, jeśli program zainfekuje złośliwy wirus... Albo ktoś nieodpowiedzialny przechwyci twoje dane?...

In lak’ech

Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 20.12.2016, wtorek
dzień Dali, czakra korony
kin 106 P, 2 Łącznik w portalu,
CIMI – moc transmutacji, przemiany kodu DNA


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8
   następne 8 »