Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
● Serfowanie po fali przypomnienia
● Osobowość TCHÓRZA
● PUSZKA demo-Pandory13-letni cykl Czerwonego Księżyca (2006/7–2018/19) to czas przebudzenia, czas uczenia się serfowania po fali przypomnienia Zuvuya. W języku maya ZUVUYA znaczy „znów sobie przypomnieć”, przypomnieć sobie – skąd przyszliśmy i po co tu jesteśmy. Natomiast Fala WICHRU odwzorowuje poziom synchronizacji świadomości zbiorowej ze świadomością uniwersalną (wg Koła Awatara).

Fala WICHRU bez ogródek odsłania stopień degradacji w przestrzeni stosunków międzyludzkich, a TCHÓRZ, zwierzęcy pomocnik CAUAC, odzwierciedla cechy osobowości dominujące w całej 13-dniowej fali.

Wbrew nazwie, TCHÓRZ jest zwierzęciem drapieżnym, zuchwałym, odważnym; rzuca się nawet na silniejszego przeciwnika. W obliczu zagrożenia wyrzuca na odległość silnie cuchnącą ciecz, aby odstraszyć wrogów. Podobne cechy wykazują obecnie ludzie. Na naszej rodzimej scenie osobowość TCHÓRZA akcentuje się nad wyraz dobitnie, a "cuchnąca ciecz" to oszczerstwa i obraźliwe słowa...

Wskazówki TCHÓRZA na teraz: Ślij wyraźne sygnały do otoczenia, bądź konsekwentny w działaniu i nie przytakuj, że wszystko ci się podoba. TCHÓRZ zwraca uwagę na to, że masz prawo reagować na nieprawe ataki i bronić własnych racji. Moc TCHÓRZA nie pozwoli cię skrzywdzić, jeśli twoje motywacje są czyste. (J.Ruland)

Świat jest wielkim boiskiem do gry w życie, na którym spotyka się 7 miliardów zawodników. Tu nie ma „sprawców” i „prowokatorów”, lecz bardziej lub mniej doświadczeni gracze. Na boisku obowiązuje jedna zasada – gra musi toczyć się fair play. Niestety, zbyt często zapominają o tym i zawodnicy, i kapitanowie drużyn. (z. Przeszłość i przyszłość w teraźniejszości, H.K.)


Przedsmak bliskiej przyszłości

Praca z energią kinów dotyczy wszystkich dziedzin życia i jest całkowicie apolityczna. Służy wypracowaniu nowego, zupełnie innego spojrzenia na toczące się procesy – spojrzenia na całość z nadrzędnej perspektywy, z dala od utartych opinii i zdania tzw. uznanych autorytetów. Autorytetów NIE ma, odeszły do lamusa przeszłości! Ty jesteś jedynym autorytetem dla siebie. Bo teraz obowiązuje Uniwersalny Kodeks Etyczny i Prawo Kinu, czyli Samodzielność – Równość – Wierność Uniwersalnym Zasadom.
W roku Planetarnego Maga tracą moc kodeksy ziemskie, konstytucje i trybunały wymyślone przez ludzi sprzężonych ze świadomością Ducha Materializmu. Czas napisać Nową Konstytucję, rezonującą ze świadomością Ducha Etycznej Wspólnoty. Jej energetyczne podwaliny stwarzamy na poziomie subtelnym, w jasnych myślach. Na świecie nie zamanifestuje się nic, co nie zaistniało najpierw w wymiarze duchowym.

Wydarzenia w Fali WICHRU pokazują dobitnie, jak niedoskonałe, dwuznaczne i złudne są ziemskie kodeksy i prawa, także te konstytucyjne, skoro można je interpretować diametralnie inaczej i każdej z interpretacji należy przyznać rację. Dwuznaczność zapisów i zła wola ludzi po obu stronach konstytucyjnej barykady doprowadziły do klinczu konstytucyjnego. Klincz to sytuacja bez wyjścia z powodu wzajemnego uniemożliwiania sobie działania. A dlaczego? – Bo nikomu nie chodzi o przestrzeganie prawa, lecz o przejęcie władzy lub utrzymanie władzy. Natomiast masa ludzka przetaczająca się przez ulice, czy to prorządowa, czy proopozycyjna, to energetyczna pożywka i narzędzie w rękach szczwanych egzekutorów Ducha Starego Czasu, skrywających się za kulisami. Prawa nie stanowi się na ulicach, lecz w parlamencie.

Zwykli ludzie mają dość blokowania ulic i ciągłych plenerowych spektakli, wyreżyserowanych przez polityków, podobnie jak montowania antypolskiej koalicji w UE przez opozycję, która domaga się sankcji wobec Polski i zamrożenia dotacji unijnych. To uderzyłoby w zwykłych obywateli. Rząd i opozycja niczego by nie odczuli. Demokracja w Polsce nie jest zagrożona, bo w rzeczywistości nigdy jej nie było. Elity przypominają sobie o niej wyłącznie przed wyborami. Iluzję demokracji zdemaskował J.Kössner trzy dekady temu w książce Kompendium.

Za rozwiązaniem konfliktu jest jedynie ruch Kukiz’15. Jego lider byłby za zwołaniem „sejmowego konklawe”, którego posłom nie wolno by upuścić do czasu wypracowania kompromisu. [Na marginesie: P.Kukiz urodził się w Fali WICHRU, w dniu 4 WIATRU/asertywność, arbiter, mediator; 24.06.2015 wszedł w drugi 53-letni cykl - to jego drugie "życiowe pięć minut".]

To wszystko sprawia, że mimo ogromnego niezadowolenia z wielu posunięć rządu, a szczególnie szkodliwych działań kilku „archaicznych” ministrów, poparcie dla formacji rządzącej rośnie, a dla opozycji spada. Zaskakujące jest również to, że po wprowadzeniu programu Rodzina 500+ bank amerykański podniósł prognozę wzrostu PKB Polski z 3,2 do 3,6 procent. To znak, że rynki światowe i zwykli ludzie interesują się finansami, a nie rozdmuchanym sporem o trybunał.

W Fali WICHRU, w dniu 9 RĘKI (siła naprowadzania i uzdrawiania relacji), powstał parlamentarny zespół ds. zbilansowania „zysków i strat” naszego członkowstwa w UE. Przedmiotem badań będą finanse, relacje i skutki gospodarcze, kwestie ustrojowe, dyrektywy unijne, które po części uszlachetniają, a po części dewastują polski system prawny. Zespołowi przewodzi członek Kukiz"15 i jak zaznaczył, Polska nie zamierza wyjść z Unii, chodzi wyłącznie o bilans celem ukierunkowania przyszłej polityki wspólnotowej.


„Puszka demoPandory”

Otwarcie konstytucyjnej puszki Pandory i spór o TK, który zatrząsł podwalinami państwa, mogą wywołać niebezpieczne w skutkach „tsunami”, lecz problem pozostanie. Trybunał Konstytucyjny jest reliktem przeszłości, tworem gen. Jaruzelskiego, ciałem politycznym z „czasów szkoły moskiewskiej”. Wbrew zaprzeczeniom sędziowie nie są apolityczni.

Niezależność i odpowiedzialność sędziów TK przed Konstytucją to niestety pusty frazes. Absurdem jest, że szef TK jest sędzią we własnej sprawie, arbitralnie decyduje o kolejności rozpatrywania skarg, dobiera w dowolny sposób skład orzekający. Prosta logika wskazuje na domniemanie niekonstytucyjności samego Trybunału. „Trzeba zmienić Konstytucję, ale zmianę przepisów o TK należy zatwierdzić w referendum, przecinając tym samym oskarżenia o jej upartyjnienie". (P.Kukiz)

»Drastycznym przykładem upolitycznienia TK był pozytywny dla poprzedniego rządu wyrok, potwierdzający konstytucyjność niekonstytucyjnych w gruncie rzeczy przepisów dot. zaboru środków z drugiego filaru dla załatania długu zbliżającego się do konstytucyjnego progu zadłużenia. Państwo złamało kontrakt podpisany z płatnikami ZUS, a TK to przypieczętował. Niekonstytucyjna zmiana przepisów zaważyła na przyszłości każdego płatnika składek. Nonszalancki rząd zakazał reklam OFE z emerytami wygrzewającymi się pod palmami, a na otarcie łez wydłużył czas pracy kobiet o 7 lat, mężczyzn o 2 lata.« (Salon’24)


Po przeczytaniu artykułu (zaznaczam, nie musicie zgadzać się z jego treścią), wznieście się ponad własne przekonania i zastanówcie się bardzo realistycznie, jak wy przełamalibyście obecny impas, nie rzucając nikogo na kolana i nie stawiając warunków albo-albo.


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 18.03.2016, piątek
dzień Alfa /czakra krtani, 11 MulucCAUAC – Fala WICHRU
● Tępota i bystry umysł ● Weryfikacja przekonań»Chaos, w jakim pogrążony jest świat, i przytłaczający,
wielowymiarowy kryzys można odczytać jako niezawodną zapowiedź,
że to wkrótce musi runąć« /"Przeskok ewolucyjny"

8 – 20 marca 2016

Fala WICHRU wprowadza nas w „epicentrum burzy”, która zmiata kurz i oczyszcza powietrze.

Cauac oznacza transformację. Po gwałtownej burzy mija napięcie i rozprasza się ciemność, Ziemia i wszystkie istoty żyjące zostają przemienione. Atmosfera znów jest rozładowana, pełna żywotności. Powraca słońce, zaczyna się nowe życie. (M.Wimmer, Majowie Tkacze Czasu)

Fala CAUAC to przestrzeń potężnych wyładowań w sferze międzyludzkiej, które wywołują przejściowy chaos i silne turbulencje. Jednak to stąd wystrzeli impuls odnowy.

CAUAC przyciąga chmury burzowe, które powstały z ludzkich lęków przed przemianą, przez maskowanie problemów, iluzji, zagłuszanie prawdy. Chmury burzowe będą pojawiać się tam, gdzie trzeba dokonać oczyszczenia – w miejscach, których niechętnie się dotyka, np. w życiu zawodowym, w związkach, w obszarze uczuć, czy na większych forach, np. międzynarodowych lub światowych.

Ludzie przyzwyczaili się przede wszystkim zwracać uwagę na skutki czynów, dlatego że leżą one na powierzchni. Skutki myśli często nie są tak oczywiste… Sekret polega na tym, że do urzeczywistnienia zamiaru prowadzi nie samo pragnienie, a nastawienie na to, czego pragniesz. (V.Zeland, Transerfing rzeczywistości, t. II)


Dlatego na starcie fali warto obejrzeć się za siebie, popatrzeć na minione wydarzenia, zbiorowe dramaty i pojedyncze inscenizacje z dystansu, bez włączania teatru namiętności. W przeciwnym razie wpadniemy w tryby strachu i niemocy, staniemy się podatni na zakażenie wirusem nienawiści i gniewu, zaczniemy rujnować zdrowie, zatruwać życie innym. Stąd zaledwie krok do tragedii i wielkiej katastrofy.Jedni ludzie jasno myślą i jasno się wyrażają, u innych w głowie panuje zamęt. Bystry umysł i tępota z drugiej – to wcale nie są stopnie rozwoju intelektu, tylko różne stopnie świadomości. Tępota to raczej psychologiczna obrona przed niechcianą informacją. Bystry umysł to otwartość, żądza wiedzy, pragnienie otrzymywania i przetwarzania informacji. (j.w.)


BOLONTIKU, wtorek 8.03.2016
Dzień Niebieskiego Magnetycznego Wichru


Potrójny CAUAC to dzień naszej wspólnej pracy dla Matki ZIEMI i jej wszystkich dzieci. Dlatego włącz się w Bolontiku o dogodnej dla ciebie porze. W przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Im większa grupa, ty, większa moc. MOC jest w NAS.

Jeśli do tej pory nie uczestniczyłeś w Bolontiku, oczyść przynajmniej swój osobisty sektor, zalegający na pierwszej powłoce pamięci. CAUAC to potężna moc oczyszczania i regeneracji.

Pierwsza powłoka – zapisuje dane z twojego codziennego życia, dotyczące szkodliwych myśli, powiązań, związków, relacji, fałszywych oczekiwań, doznanych niegodziwości, niesprawiedliwości. Tu oczyszczasz bieżące pola napięć, kłótnie, konflikty rodzinne, niechęć, złorzeczenia, gniew, nienawiść. Tu wypowiadasz w myślach, co cię trapi, kto cię skrzywdził; dajesz upust emocjom, nazywasz wszystko tak, jak to czujesz. Możesz osądzać, używać różnych epitetów, wyżalić się do woli, nie bijesz się w piersi i nikogo nie przepraszasz. Następnie robisz TRZY szybkie wdechy i wydechy ustami. Wraz z silnym WYDECHEM wyrzucasz z siebie - najsilniej jak potrafisz - tłumioną złość, bezsilność, żal, agresję itp. Potem robisz TRZY spokojne, długie wdechy i wydechy ustami. Wraz w WDECHEM wdychasz boską miłość, przebaczenie, oczyszczenie sytuacji. □ Przekonaj się, co poczujesz.

In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 8.03.2016, wtorek
Seli czakra podstawy, CauacDZIEWIĄTY księżyc JAGUARA
● Moc przebicia
● Czas rezygnacji, korekt, suwerennych decyzji7 marca – 3 kwietnia 2016

Dziewiąty solarny księżyc symbolizuje INSPIRACJĘ; stanowi swego rodzaju „nastawnię”, kierującą nas na właściwe tory; wysyła silne impulsy, naprowadza, dokonuje poprawek tuż przed metą. Wszystko się tutaj różnicuje, ziarno oddziela się od plew. W ciągu 28 dni zostaną uruchomione potężne zasoby energii na drodze przywracania równości wobec prawa i sprawiedliwości na świecie. Dziewiątka zsyła pomoc i obliguje do podejmowania niezależnych decyzji, z dala od presji, nacisków, przymusów. Tu możemy stać się suwerenem jako jednostka, grupa, społeczność, naród.

Dziewiąty księżyc to szczególna jakość w każdym roku. Tu dostajemy szansę uregulowania starych spraw i zakończenia długotrwałych sporów. Dlatego teraz tak ważne jest, abyśmy nie skupiali całej uwagi na negatywnych, mrożących krew w żyłach zdarzeniach. O wiele ważniejsze będą wszystkie procesy naprawcze, choć czasami także one mogą się wyrażać w porażce, upadku czy załamaniu. Ból i chwilowe niepowodzenia to nierzadko jedyny skuteczny środek umożliwiający szybkie przebudzenie. (Zob. Przewodnik, s. 44 i 59)

»Staraj się dojrzeć promyk światła tam,
gdzie inni widzą tylko ciemności« – P.Coelho.

O ile poprzedni, ósmy księżyc był bardzo emocjonalny w odbiorze, to dziewiąty może okazać się zaskakująco radykalny. Na to wskazuje kin miesiąca 13 ETZNAB, Białe Kosmiczne ZWIERCIADŁO. – Czas na radykalne zmiany, demaskowanie kłamstw, wyjawienie prawdy! Tylko na bazie starych doświadczeń można stworzyć coś nowego, by ujść przed dotychczasowymi przymusami. W tonie 13 tętnią energie, których istotą jest uniwersalny ruch, siła transformacji, moc przeobrażeń i przemian.


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 7.03.2016, poniedziałek
dzień Dali /czakra korony, 13 EtznabGalaktyczne ZNAKI CZASU
● Mentalni piromani
● Gdzie diabeł nie może...
● Znak ostrzegawczy dla prezydentaSiła praworządności w roku Planetarnego MAGA krok po kroku ujawnia nieprawidłowości, podtrzymywane przez sztuczne prawa, pakty, sojusze, organizacje i instytucje międzynarodowe, zabezpieczające interesy światowych elit. Galaktyczny odcinek roku, scalając etapowe działania, odsłaniał ogniska zapalne skrywające się za różnorodnymi fasadami, które należało ugasić, zanim wybuchną niekontrolowane pożary. Niestety, dźwięk „galaktycznych syren” rozpraszał się w szumie medialnym. „Piromani” mają się dobrze, „ogień” się rozprzestrzenia.


Galaktyczne znaki CZASU

● Czołowe zderzenie pociągów w katolickiej Bawarii. □ Tragiczna w skutkach katastrofa komunikacyjna to znak Czasu – przestroga przed skutkami frontalnego zderzenia dwóch sił i kultur w Europie.

● Wyciek wstępnej opinii Komisji Weneckiej do redakcji "Gazety Wyborczej". □ Polską demokrację psuje Zachód, broniąc własnych interesów. Wyciek podważa autorytet i obiektywizm KW □ W ciągu dwóch dekad Komisja Wenecka skontrolowała 50 krajów, nie wszystkie rządy wdrożyły jej zalecenia, stosując uniki prawne albo przeprowadzając referenda w sprawach spornych. Wszystko odbywało się w ciszy. – Dlaczego w naszej sprawie robi się tak wiele hałasu w Europie?

● Manifestacje KOD-u w obronie Lecha Wałęsy. □ W ósmym księżycu dochodzi do próby sił, wszystko zazębia się ze sobą, pokazuje prawdziwe oblicze. – KOD sam zdekonspirował swoją dwuznaczność. Dla jednych będzie on Komitetem Obrony Demokracji, dla innych Komitetem Obrony Destrukcji, panelem propagandowym „mentalnych piromanów”. W Warszawie Barbara Nowacka otwarcie nawoływała do obalenia rządu, w Gdańsku Henryka Krzywonos nazywała prezesa PiS „kurduplem”, a Danuta Wałęsa, chowając się za czarnymi okularami, próbowała bronić honoru męża, uciekając się do naginania faktów historycznych i personalnych ataków. Wizerunkowo wiele straciła, ciemne okulary źle się kojarzyły.

Nikt nie potrafi kłamać, nikt nie potrafi niczego ukryć,
jeśli patrzy komuś prosto w oczy
– P.Coelho.

● „Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle”. □ Lech Wałęsa chowa się za spódnicą żony, prezes Kaczyński za spódnicą premier B.Szydło. □ Rok 10 MAGA to czas ożywienia się energii żeńskiej, pozytywnej albo negatywnej.

● Podżeganie do wojny polsko-polskiej. □ W wywiadach dla prasy zachodniej Lech Wałęsa tendencyjnie szkaluje Polskę i zadufany w swej wielkości, nawołuje do wojny polsko-polskiej, deklarując przywództwo „na barykadach”.

● Skandaliczne ataki członków KOD-u na generała W.Andersa i jego córkę A.M.Anders.

● „STOP!”. Wypadek prezydenckiej limuzyny. □ Niezależnie od tego, co było przyczyną pęknięcia opony i wypadnięcia auta z trasy, jest to poważna przestroga dla prezydenta, że poddańcza forma prezydentury to droga do nikąd. A.Duda jest urodzeniowym 13 LAMAT, Kosmiczną Gwiazdą. Siła „13” w jednej chwili może postawić jego uporządkowany świat na głowie. Wypadek zdarzył 4 marca, w dniu 10 MEN, Niebieskiego Planetarnego Orła (siła manifestacji, służba dla ludzi, samostanowienie). Przesłanie kinu dnia dla prezydenta:
Dziś widzę, jak dalece jestem niezależny... Dziś biorę pod lupę mój bojaźliwy, egocentryczny świat i jestem najwyższą instancją, a nie wykonawcą cudzych poleceń. Dziś nie ulegnę lekom o pozornie zagrożoną przyszłość. (Klucz do kalendarza, s. 81) Dalszy komentarz jest zbędny.

● Polski episkopat przekazał patriarsze syryjskiemu 1,2 mln euro zebranych w darze od wiernych na zakup żywności dla potrzebujących w Syrii; pomoc ma być niezależna od wyznania.


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 7.03.2016, poniedziałek
dzień Dali /czakra korony, 13 EtznabBEN, Fala WĘDROWCA
● Męski krok w dorosłość ● Satyra „na dużych chłopców”10 – 22 luty 2016

W cyklach ludzkiego życia Fala WĘDROWCA odpowiada za dosięgnięcie pułapu dorosłości, za rozpoczynającą się dojrzałość – zwłaszcza mężczyzn, względnie męskich aspektów. Pozostawiliśmy za sobą młodzieńczy zapał i zaczynamy wyczuwać, jakie możliwości oczekują nas w świecie dorosłych. Odpowiednio do wieku zaczynamy rozumieć i przejmować nowe obowiązki jako ludzi dorosłych.

Jednak w świecie dorosłych wciąż wisi niebezpieczeństwo powrotu do błazeńskich sztuczek i zwodniczych praktyk młodości, i lekceważenia wypełniania zadań dojrzałości. Wciąż nam się wydaje, że jesteśmy „wiecznymi młokosami”, którym wszystko uchodzi na sucho.

W przestrzeni BEN, niezależnie od płci, nadal dominują cechy męskie i wciąż przeplatają się one z dziecięcą niewinnością i sztubacką naiwnością. Nigdy nie chcemy wydorośleć.

Dlatego w tej fali tak ważne jest znalezienie konkretnego zajęcia, bardzo przyziemnego, które skutecznie zakotwiczy nas w dorosłości. W przeciwnym razie możemy zacząć dryfować w kierunku nieodpowiedzialności, kombinacji, dziwactw. Warto też pod tym kątem spojrzeć na dzieci i powierzyć im drobne obowiązki. A w przypadku dzieci dorosłych, nierzadko już leciwych, nie można pozwolić im w nieskończoność siedzieć na garnuszku mamusi i tatusia ani w kieszeni babci i dziadka.

Dopóki nie włączymy się aktywnie w świat dorosłych i będziemy sztucznie przedłużać beztroską młodość, staniemy się przedwcześnie „niedojrzałymi starcami”. Będziemy jak „zwiędły kwiat, który choć wypuścił zdrowe pąki, nie zdążył rozkwitnąć pełnym kwieciem” – Martinez, Bandini, Proroctwa bogów Jukatanu. I dokładnie to samo widzimy na scenie krajowej w sferach władzy.


Satyra „na dużych chłopców”

□ Pierwszy „posiwiały” chłopiec, lider formacji rządzącej, patrząc oczami wyobraźni, widzi się „ułanem Piłsudskiego” – jego „Kasztanką” jest Polska, w realu zaś – „apodyktycznym tatusiem”, bez przyzwolenia którego nie wolno przybranym, dorosłym dzieciom zrobić żadnego kroku.

□ Drugi dorosły chłopiec, pamiętny „Grzechu”, boss formacji opozycyjnej od 8 lat poszukującej tożsamości w czasach Targowicy, dziś na salonach Brukseli chce udawać „premiera Rejtana”.

□ Trzeci chłopiec, biegły w rachowaniu, mędrzec w każdej sprawie – wystrzelił nagle i w stylu UFO wylądował z załogą w sejmie, by poprowadzić kraj ku nowoczesności, a „zacofany lud” do slumsów.

□ Czwarty wyrośnięty chłopiec, "medyk Władek", który nie leczy, jest za to lotny w „sejmowej genetyce” – to lider formacji wyrosłej z tradycji agrarnych, stanowiącej „parlamentarne GMO”, czyli błyskawicznie mutujący organizm, zdolny przystosować się do każdej opcji, by przetrwać i przy okazji nic nie stracić.

□ Piąty duży chłopiec to zbuntowany „Paweł”, 15, Ziemianin z krwi i kości, lider piątej siły na scenie – ostatniej, która zachowała czucie i zdolność myślenia po ludzku. On nie chce władzy, lecz zmian, liczenia się z głosem i potrzebami przeciętnego ziemskiego człowieka. Ale jego gniewnego wołania duchy Materializmu nie słyszą.

□ Jest jeszcze jedna władna siła męskiej hegemonii i choć niewidoczna na sali obrad, to jednak niezależnie od zmieniających się układów, od czasów przełomu wciąż obecna duchem zarówno w parlamencie, jak i w każdym rządzie. To instytucjonalny Kościół, spadkobierca sztuki zniewolenia z czasów imperium rzymskiego, którą Kościół Rzymski przejął od kapłaństwa babilońskiego.

Dlatego dzisiejsi mistrzowie manipulacji – duchowni i świeccy, dwoją się i troją, by utrzymać dominującą pozycję, która nieubłaganie się kurczy, bo „ciemny lud” mądrzeje. Od zawsze Kościół i władza żyły w nieprzerwanej symbiozie.

„Studnia bez dna” – każda władza i jej aparaty – przywłaszcza sobie absolutnie wszystko. I wszystko legalnie! Największą farsą jest to, że wszyscy okradani, chodząc w zbiorowej neurozie na pasku swoich własnych „parazytów”, identyfikują się z nimi, a czasem ich ubóstwiają. Gdyby to widmo nie zaczęło zanikać, nie pozostałoby nam nic innego, jak tylko wyć z rozpaczy! (...) Nasza historia już nie raz potwierdziła, że wszyscy nowi wyzwoleńcy stają się nowymi ciemiężycielami. Dopiero kiedy kolektywny DUCH wzniesie się na wyższy poziom świadomości, będziemy mieli szansę na doświadczenie prawdziwej wolności w życiu we wspólnocie. (J.Kössner, Kompendium, wyd. 2001 r.).


Impulsy wolności w BEN

Fala WĘDROWCA zsyła potężne bodźce wolnościowe i odwagę do zrobienia zdecydowanego kroku w dorosłość. Rozświetla nowe, nieznane dotąd kanały intuicyjnego poznania i ziemskie szlaki prowadzące do posłańców niosących wiedzę i istot ucieleśniających kosmiczną mądrość. Zachęca do zbadania nowych możliwości, do wyruszenia w tajemniczą podróż, do stania się odważnym podróżnikiem w czasie i przestrzeni. Takiej wyprawy nie zaoferuje ci żadne biuro podróży ani żadna agencja turystyczna na świecie.

» Jeśli chcesz dotrzeć do określonego miejsca,
wybierz jedną drogę i nie zastanawiaj się nad innymi,
ponieważ nie byłaby to już podróż, lecz włóczęga «
Seneka Starszy.

W Fali WĘDROWCA, 12 lutego br, przypadają piętnaste urodziny Wydawnictwa PULSAR. W tym miejscu dziękuję Wam za ten twórczy czas, za towarzyszenie mi we wspólnej, niekończącej się podróży przez świat wiedzy i filozofii starożytnych Mistrzów Czasu. Razem przeżyliśmy wiele sztormów i energetycznych tsunami, ale fala Nowego Czasu i siła Matki Ziemi zawsze wynosiła ponadczasową Prawdę i statek Uniwersalnej Świadomości na powierzchnię, bo to, co uniwersalne i ludzkie, nie zatonie nigdy. Nieście dumnie tę Prawdę dalej – teraz i potem...


BOLONTIKU, środa 10.02.2016

Potrójny BEN – Czerwony Magnetyczny Wędrowiec, to dzień przebudzenia woli, zastrzyk potrójnej dawki odwagi do odrzucenia bezsilności, lęków, kompleksów niemożności. Taką moc ma ceremonia harmonizowania dziewięciu kręgów pamięci planetarnej. Dlatego włącz się w Bolontiku o dogodnej dla ciebie porze. W przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Im większa grupa, ty, większa moc. MOC jest w NAS.


PODZIĘKOWANIE

Dziękuję wszystkim bratnim duszom, w tym Dorocie z Szalejowa, 4 Ben z Krakowa, Kasi i Agnieszce z Warszawy, za każdy DAR Serca – za Wasze szczere wsparcie dla mojej pracy nad rozprzestrzenianiem uniwersalnej mądrości Majów i podtrzymywaniem płomyka nadziei, że sprawiedliwość, równość, harmonia kiedyś powrócą do życia. Dar SERCA to czysta energia, która wraca zwielokrotniona.

In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 9.02.2016, wtorek
Gamma /trzecie oko, 13 EbDYLEMAT 1050-lecia chrześcijaństwa
● „Krzyż Śmierci” albo „Krzyż Życia”Patrząc na to, co się obecnie dzieje w naszym kraju w relacjach państwo-Kościół, można by powiedzieć, że rocznica 1050-lecia chrześcijaństwa w Polsce to 1050 lat dźwigania krzyża Kościoła i ściągania danin bez opamiętania. Dziś nie ma już jawnego wyzysku, narzucania wiary siłą, terroru Inkwizycji, czczenia złotych cielców, są za to kontrowersyjne dotacje, dyktat zasad moralności, manipulacje, biznes. Podobnie postępuje krwawy kalifat z "niewiernymi". W przypadku bojowników islamskich jest jeden „żywy odstraszacz” – to uzbrojone oddziały kobiece, na widok których żołnierze islamscy w popłochu się wycofują... (Moc energii ŻEŃSKIEJ!) – Dla muzułmanina śmierć z rąk kobiety oznacza wieczne potępienie, taka dusza nigdy nie trafi do raju.

Ale nie nastawiajmy się wrogo do Kościoła. Ma on bowiem jedną, niezaprzeczalną zasługę, mianowicie: straszenie ludzi wiecznym potępieniem w piekielnym ogniu było skutecznym hamulcem przez Złem. Uratowało wiele ludzkich istnień przez stoczeniem się w przepaść. Szkoda, że już dawno temu przestało to funkcjonować. Na naszych oczach w przepaść spadają sami hierarchowie. Ten trend próbuje odkręcić papież Franciszek, nie ma jednak zbyt wielu sprzymierzeńców wokół siebie. Jeden osamotniony człowiek nie zdoła nagle odmienić czegoś, co od tysięcy lat pleni się na świecie, ale może zainspirować on wielu. Wielkie zmiany zaczynają się zawsze od jednostki.

W tym miejscu dodam, że na terenach dzisiejszej Ameryki Środkowej, od tysięcy lat istnieje również znak krzyża, ale przeciwstawny do chrześcijańskiego symbolu. To Krzyż Życia, symbol więzi człowieka ze Stwórcą. Kiedy misjonarze chrześcijańscy przybyli do Ameryki, byli tym bardzo zaskoczeni. Krzyż widnieje również na pokrywie sarkofagu Pacala Votana z Palengue. Nie jest to chrześcijański krzyż śmierci, ale krzyż życia – Kosmicznego Drzewa Życia, odwiecznego związku Ziemi i Nieba.

Wracając do kraju, aż żal było patrzeć, jak senatorowie pastwili się nad Mieszkiem I i debatowali, czy był on hulaką i rozpustnikiem, czy też nabożnym nawróconym, i czy należy mu oddać hołd, czy tylko cześć. Czym to się różni?…

Smutne jest również to, że widmo „krzyża śmierci” ożywa przed pałacem prezydenckim w każdą miesięcznicę katastrofy smoleńskiej i kiedyś, gdy zbierze się masa krytyczna, może sprowokować nieszczęście. Nie będzie stał za tym Bóg, ale zauroczeni ludzie, nieświadomi cierpiętnicy, czciciele fałszywego „krzyża”. Może już czas, by pomóc tym „zbłąkanym duszom bez adresu”. Pomagając im, pomożemy wszystkim. W każdą dziesiętnicę zacznijmy stawiać w tym symbolicznym miejscu mentalny Krzyż Życia jako znak otwarcia im drogi pojednania z samym sobą, innymi ludźmi, wszechświatem, Najwyższym Boskim Źródłem – Bogiem.

Nie mylmy jednak instytucji Kościoła ze zwykłymi księżmi, którzy są blisko ludzi i prowadzą prawdziwą działalność duszpasterską.

In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Poniedziałek, 8.02.2016 /Seli, korzeń, 12 Chuen PÓSMY księżyc SOKOŁA
● Cicha wartość wewnętrzna
● Najgorętsza faza ● Brakujący element puzzli7 lutego – 6 marca 2016

W tym okresie energetyczny program roku 10 MAGA zaczyna wstępować w fazę urzeczywistnienia. Galaktyczny odcinek roku pokazuje, co będzie sfinalizowane w ciągu najbliższych trzech miesięcy (począwszy od ósmego). Wszystkie poprzednie księżyce służyły sprecyzowaniu skali problematyki, znalezieniu i łączeniu liczących się na scenie sił, zawieraniu sojuszy, szukaniu optymalnych rozwiązań. W ciągu 28 dni będziemy mogli rozpoznać fizyczny zarys tego, co chce zamanifestować się w świecie w dwunastym księżycu. (Zob. Przewodnik, H.K.)

Podczas realizacji założeń zacznie wyłaniać się ogromna ilość różnych treści – zarówno uzdrawiających, jak i utrudniających postęp. Wewnątrz ósmego księżyca zawsze dochodzi do swego rodzaju próby sił. Jest to najgorętsza faza roku. Tu robiony jest gruntowny remanent w polu świadomości zbiorowej, grupowej i indywidualnej. Teraz wszystko zazębia się ze sobą, pokazuje prawdziwe oblicze.

Energią nośną księżyca jest 11 OC P, Biały Spektralny PIES w portalu. 11 jest liczbą mistrzowską, dlatego wszystko dokona się tutaj po mistrzowsku. Spektralna siła z mistrzowską precyzją przetnie nabrzmiałe wrzody, a jeśli zajdzie potrzeba, wsadzi palce w otwarte rany, by zwrócić ludziom uwagę na powagę sytuacji. Koniec brużdżenia, jątrzenia, knowań, zabawy w ciuciubabkę! Matka Natura już ogłosiła alert... "Świńska grypa"... wirus ZICA, na który nie ma szczepionki... To pierwsze "znaki-straszaki".

Rolą ósmego księżyca jest wychwycić zawczasu wszystkie pola dysonansowe, które mogłyby doprowadzić do niebezpiecznych eksplozji. Wszystko będzie tu wzięte pod lupę – trendy światowe, europejskie, narodowe, stosunki partnerskie, nastroje społeczne, ruchy oddolne itp. To, co mętne, niejasne, zakłócające klarowność pola widzenia, zostanie odesłane do poprawki w trybie natychmiastowym.

Aby nie zrodziła się w myśl, że wszystko jest z góry przesądzone, wyjaśniam, że wytyczony program może być zrealizowany tylko przy udziale świadomych i odpowiedzialnych ludzi. Powodzenie planu zależy od pojedynczego człowieka. Nigdy nie wiadomo, czy okaże on mądrość i miłość czy też butę i nienawiść, albo czy wypowie wojnę, czy wybierze jednak pokojowe rozwiązanie.

Obserwując bieg wydarzeń, zwracajmy uwagę na to, co lub kto stoi na drodze do celu, gdzie wyczuwa się ciszę przed burzą, a gdzie nastąpiło przesilenie?


Głos Źródła

"Jesteś w położeniu, w którym musisz czerpać siłę z przeszłości. Ale nie z twojej indywidualnej przeszłości, lecz z tej, która należy do wszystkich. Innymi słowy, z konwencji, sposobów zachowania, postaw i uczuć, rozwijanych przez was w ciągu mileniów waszej duchowej ewolucji. Odszukaj źródło i czerp siłę duchową, która drzemie w tobie, jak i w każdej innej ludzkiej istocie".

"Licz się z ograniczeniami swobody działań, z przeszkodami, które blokują ścieżkę do celu. Teraz jest czas akcji rozstrzygających – musisz pójść do przodu w sposób poprawny i przedrzeć się przez bariery blokujące postęp".
(„Cicha wartość wewnętrzna”, „Unia i ograniczenia”, I Ching, hx 48 i 21, wyd. 1989)


Energia SOKOŁA

SOKÓŁ, w zodiaku 13:20 patronujący ósmemu księżycowi, stawia przed oczyma prawdę zamiast złudzenia, przepędza demony mentalne, pomaga kroczyć własną drogą. Nic nie ujdzie jego spojrzeniu. Odważnie staje przed przeciwnikiem, nie zna przebaczenia, nie boi się ciemności. Nie toleruje chełpliwości, kamuflażu, łudzenia, grabieży energii i podstępnych ataków, które pociągają następstwa.

Rada SOKOŁA: Wytęż wzrok. Ogarnij panoramę całości. Odkryj, co ci szkodzi. Pokonaj to bez lęku. Nie czekaj! Reaguj szybko, zdecydowanie, z elegancją. Żyj w zgodzie z własnymi wartościami. (Za J.Ruland, Siła Zwierząt, s. 212–214)


»Czas na pojednanie!«


Tak przemawia do nas Źródło poprzez Rachubę 13 Księżyców/28 Dni + 1, w której WSZYSTKO harmonizuje się ze Wszystkim-co-Jest.


In lak’ech


[Środa, 3.02.2016 /7 Cimi]Specyfika planetarnej DZIESIĄTKI w roku Białego MAGAJak zauważyliście, od lipca zmieniła się forma i treść moich przekazów. Nie był to akt nagłego „olśnienia”, lecz wymogła to specyfika tonu roku. W każdym 13-letnim cyklu dziesiąty rok jest czasem wyjątkowym. Na scenie codziennego życia ucieleśnia bowiem wszystkie zbiorowe „skarby”, jak również zbiorowe „widma” – lęki, emocje, twory mentalne, plany, programy, które po osiągnięciu masy krytycznej utrwaliły swój zapis w zbiorowym polu duchowym na określonym poziomie częstotliwości. To wyrażają pojęcia: „w tonie dziesiątym duchowość zazębia się z materią”, „w dziesiątce jednoczą się dwa światy – fizyczny i duchowy (z. Klucz do kalendarza, str. 61). I właśnie to – bez pudru i lukru – ukazuje nam obecna sytuacja w kraju i na świecie.

Rok 10 MAGA pokazuje więc tylko to, co wypracowaliśmy w ciągu minionych 9 lat, ale na fundamentach wznoszonych od lat 90. Teraz wszyscy znaleźliśmy się na „bankiecie konsekwencji” i nikt nie zdoła z niego uciec. Większość ludzi woli się oszukiwać, że ich to nie dotyczy, bo nikomu nie wadzą na drodze. I tak, zamykają się w iluzorycznym kokonie – myśląc, że są bezpieczni. Osoby te muszą pojąć, że nie żyją na bezludnej wyspie, lecz w wielokulturowym świecie, pełnym ludzi o zróżnicowanym poziomie świadomości.

Specyfika roku Planetarnego MAGA jednoznacznie wskazuje, że od teraz nie będziemy już niczego nowego tworzyć, lecz naprawiać niedociągnięcia. Nie raz będziemy musieli „zejść” aż do fundamentów, aby je wzmocnić, choć niektórych konstrukcji (strategicznych, mentalnych lub emocjonalnych) nie da się uratować i trzeba będzie je „zburzyć”. To może trochę zaboleć. Jednak tempo „renowacji” albo „demontażu” może nas bardzo zaskoczyć, kiedy NAGLE surowy materiał myśli zacznie przemieniać się w praktyczne działania z korzyścią dla wszystkich (ta faza nastąpi w czwartym księżycu).

Energia Planetarnego MAGA jest nieprzekupna i do bólu konsekwentna, dlatego to, co musimy zobaczyć, będzie nam pokazane. Powinniśmy przyjąć to z pokorą. Teraz ujawnia się jakość ziemskiej sprawiedliwości na tle praworządności kosmicznej (symbole: kodeksy boskie, wyższa sprawiedliwość, esencja kapłańska, wszechwidzące oko, Uniwersalny Kodeks Etyczny).

Dlatego ćwiczmy wytrwałość, cierpliwość, tolerancję, nie obrażajmy się na inny punkt widzenia, ludzi, wiedzę, z którą się nie zgadzamy. Obserwujmy wydarzenia, dyskutujmy, mówmy, słuchajmy i przyjmujmy do siebie tylko to, co jest spójne z naszą wewnętrzną prawdą, a nie co sądzą lub narzucają nam inni. Czas cudzych autorytetów przeminął bezpowrotnie, teraz jedynym autorytetem jesteś ty sam dla siebie. Skończył się też czas samowoli, jego miejsce zajęła odpowiedzialność. Przykładem jest kanclerz A.Merkel. Wykorzystując swój „autorytet” i pozycję, chciała narzucić krajom unijnym własną wizję Europy, aż bańka mydlana nagle pękła; musiała przyznać się do błędu. Katalizatorem był premier Węgier, permanentnie demonizowany przez media. Taka jest inkarnacyjna rola katalizatora – z reguły jest postrzegany przez ogół jako mąciciel, wichrzyciel, zakała środowiska, czarna owca, diabelskie ego, ktoś „zły”. Jednak katalizator ma to do siebie, że choć przyspiesza lub opóźnia konkretny proces, sam się nie zużywa. W naszej rodzimej przestrzeni takimi katalizatorami są J.Kaczyński, P.Kukiz, a w sferze oświecania – ta.... Kotwicka.


Platforma działań

Zgodnie z wewnętrzną logiką "13", baza wyjściowa dla tegorocznych działań formuje się na przestrzeni pierwszych czterech księżyców. Każdy z nich pełni ściśle określoną funkcję.

1 ● 26.07. –22.08., pierwszy księżyc NIETOPERZA – oznacza „Wejście Ducha Czasu, przyciąga tematykę i radzi: Przełam stare wzorce, przypatrz się im uważnie. Przestań przed nimi uciekać, mówić „nie chcę tego widzieć”.

2 ● 23.08.–19.09., drugi biegunowy księżyc SKORPIONA – to „Głos Ziemi”, wprowadza tematy do życia, segreguje sprawy, określa skalę trudności, rzuca wyzwania celem ustabilizowania sytuacji.
Wskazówka: Zachowaj czujność i rozwagę. Uwolnij się od osądów, kompleksu niższości, poczucia winy.

3 ● 20.09.–17.10., trzeci elektryczny księżyc JELENIA – to „Dynamika bodźców i moc odnowy”, wprowadza dużą ruchliwość, motywuje lub zmusza do poszukiwania nowych środków i optymalnych rozwiązań.
Wskazówka: Przygotuj się do drogi, wyostrz zmysły, szukaj wspólnego celu.

4 ● 18.10.–14.11., czwarty księżyc SOWY – to „Koło Życia i ziemski poligon”, obliguje do przetestowania różnorodnych wariantów, zdefiniowania priorytetów, wyznaczenia celu – nawet niezbyt odległego, wyboru strategii. Wskazówka: Zwróć uwagę na dominujące trendy i wzorce, które utrudniają ci odnalezienie się w dzisiejszej społeczności. Przypatrz się swoim myślom, uczuciom, motywacjom. Odkryj przyczyny dla skutków i stwórz własną wizję świata przyjaznego dla wszystkich ludzi.

Więcej dopowie wam „medycyna” nietoperza, skorpiona, jelenia i sowy, zawarta w księdze Siła Zwierząt.


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8
   następne 8 »