Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Polska NERKĄ Europy
Polskość to stan ducha ● Marsz NiepodległościZ perspektywy ewolucyjnej Polska jest subtelną nerką Europy, która filtruje cały kontynentalny organizm. Jesteśmy też „pępkiem Europy” – geograficzny środek kontynentu europejskiego znajduje się w naszym kraju koło Suchowoli. To wszystko tłumaczy, dlaczego cała furia hedonistycznego Wschodu i Zachodu koncentruje się na nas.

Cudzoziemiec, który chce poznać, jacy są Polacy, powinien przyjechać do Polski 1 listopada i udać się na nasze cmentarze. A jeśli chce poczuć, czym jest polskość, niech nas odwiedzi 11 listopada. A kiedy zapragnie pooddychać bożonarodzeniowym klimatem i zobaczyć na ulicach żywe, ozdobione bombkami choinki, niech pojawi się w grudniu.

Wszystkie rdzenne kultury na Ziemi pielęgnowały swoje korzenie i tradycje, czciły pamięć przodków. Te wartości są ponadczasowe. Skoro zbliżamy się do finału 13-letniego cyklu przebudzenia na skalę masową, nic dziwnego, że zaczynają akcentować się one coraz dobitniej.

My, Polacy mamy wiele wad, ale mamy też zalety. Na co dzień jesteśmy pozornie obojętni wobec tego, co dzieje się wokół nas, ale nie tam, gdzie chodzi o naszą suwerenność. Zbyt długo byliśmy pod zaborami... Historia nauczyła nas, że niepodległość nie jest dana na zawsze. Trzeba jej bronić, strzec, pielęgnować, cenić. Stąd nasz sentyment do symboli narodowych, korzeni, tożsamości, tak niezrozumiały dla ludzi Zachodu.

Im bardziej w Europie nasila się kurs na zaburzania tożsamości jednostek i narodów i z pomocą prawa zwalcza wiarę, tym większy wzrasta w nas opór i bunt. Przejawem tego są marsze niepodległości, wykreowane w 2010 r. przez młodych ludzi, gniewnych, zbuntowanych jak kiedyś hipisi. Mimo niechęci ze strony ówczesnych władz, wielu prowokacji i zamieszek, z roku na rok przybierały one na sile. Od dwóch lat przebiegają one spokojnie, bo zmieniła się nasza narodowa optyka.

W tym roku, w 99-tą rocznicę odzyskania niepodległości, przez stolicę przemaszerowało kilkadziesiąt tysięcy osób. Na trasie ludzie przyłączali się spontanicznie, bo chcieli zamanifestować swoją polskość, zjednoczyć się ponad podziałami. Nikomu nie przeszkadzało, że organizatorem marszu było stowarzyszenie wywodzące się z narodowców, a hasłem „My chcemy Boga”. Hasło to było głośnym „nie” dla dyskryminacji chrześcijan przez unijnych technokratów.

Józef Piłsudski, uznany przez Brukselę za dyktatora, porównywalnego z gen. Franco i Mussolinim, mawiał: „Naród, który traci pamięć, staje się grupą ludzi, czasowo żyjącą na danym terytorium”.
Lewicowe dzienniki zachodnie nazwały Marsz Niepodległości największą manifestacją faszystowską, a wszystkich uczestników – faszystami, nazistami, rasistami itp. Czy można nazwać faszystami 60 tysięcy ludzi, którzy z potrzeby serca i ducha przyszli zamanifestować swoją radość, że mogą żyć w wolnym kraju, jak również rodziców i dziadków, którzy przybyli na Marsz z dziećmi, by zaszczepić w nich ducha patriotyzmu i polskości? □ Ci, którzy tak twierdzą, albo nam zazdroszczą, że mamy tożsamość narodową, albo są głupi, zboczeni intelektualnie. Nie warto się na nich obrażać, bo na zarzut głupoty wrażliwy jest tylko głupiec. Osoby zdrowe na umyśle nigdy by się nie zdobyły na tak niedorzeczne sformułowania.

Faktem jest, że na Marszu pojawiło się kilka skandalicznych ksenofobicznych transparentów. Ale zarówno rząd, jak i organizatorzy manifestacji wyrazili swoje zdecydowane potępienie. Sprawcy zostaną ukarani. Zamiast robić z tego drobnego incydentu aferę światową, media i przywódcy zachodni niech zajmą się własnymi problemami: Niemcy delegalizacją legalnie działającej partii neofaszystowskiej, Izrael rozwiązaniem konfliktu palestyńskiego, a doradcy Hillary Clinton, którzy wraz ze swą mocodawczynią mają wiele za uszami, sprzątaniem własnych brudów.


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 13.11.1017OC – Fala PSA
● Psi instynkt ● Syndrom ofiary9 – 21 listopada 2017

Świadomość dominująca w tej fali uczy nas sztuki istnienia w „tu i teraz”, sumiennego wykonywania obowiązków i podążania w utartym rytmie. Dzięki wytrwałości i odrobinie dobrej woli możemy dokonywać naprawdę wyjątkowych uzdrowień w swoim życiu pod warunkiem, że będziemy przeżywać emocje tak długo, aż się od nich uwolnimy. Jest to najskuteczniejszy sposób i najkrótsza droga do wysokiej jakości życia.
»Archetyp PIES to imię wiernośc i empatii. «>

Fala PSA otwiera przed tobą przestrzeń do odnalezienia samego siebie i podążania własną drogą. Teraz, przez 13 dni, twój wrodzony instynkt poprowadzi cię przez głębokie ludzkie emocje jak smutek, cierpienie, ból, głęboko tkwiące lęki, aby wynieść je z podświadomości na światło dzienne. Gdy opuszczą cię „przyjaciele” i nie ma już przy tobie nikogo, twój doskonały „psi instynkt” zawsze dodaje ci otuchy. Zacznij go słuchać. Odrzuć obsesyjne przeświadczenie o byciu czyjąś ofiarą. Emocje to dynamit, który rozsadza cię od wewnątrz.

»Nie jesteś niczyją ofiarą,
co najwyżej własnych emocji, uporu, obsesji.«

Bez względu na to, co się dzieje w twoim środowisku i jak się czujesz, nie chowaj się, lecz wyjdź na zewnątrz z wysoko podniesioną głową i zaakceptuje ludzi takimi, jacy są, i zaakceptuj też siebie takim, jaki akurat jesteś. Kiedy zaprzyjaźnisz się sam ze sobą, pojawią się przyjaciele, którzy zaakceptują cię ze wszystkimi twoimi słabościami i zaletami. Każdy dzień jest nowym początkiem i każdego dnia masz szansę wejścia w kontakt ze światem.


Medycyna PSA

W tej fali posłańcem ze światów duchowych do świata ludzi jest PIES. Sam sobie dopowiedz, dlaczego spośród tylu ras przekaźnikiem informacji jest akurat ROTTWEILER.PODZIĘKOWANIE

W tym miejscu przesyłam wszystkim Fundatorom Darów Serca serdeczne podziękowanie za empatię i wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i wydaniem nowego kalendarza na 2018 rok, w tym □ Alicji z Krakowa □ Dorocie z Wrocławia □ Elżbiecie ze Szczecina □ Annie z Babimostu □ Katarzynie z Warszawy □ Bożenie z Krakowa □ Agnieszce z Warszawy □ Małgorzacie z Warszawy □ Sylwii z Warszawy □. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Stan puli na dzień 9.11.2017: 385.00 PLN. ☼ Wszystkie darowizny są na bieżąco księgowane. Proszę o podanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania i faktury.

In lak’ech

Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 8.11.2017

8 listopada 2017
„Profetyczny dzień” dla świata i ludziDziś mamy dzień podglądu kluczowej problematyki na rok 2018/2019. Wszystko, co wydarzy się od godz. 0.00 do 24.00, wskaże nam, z czym będzie się mierzyć świat i ludzkość w następnym roku według rachuby 13 księżyców/28 dni+1. Warto zwracać uwagę, co dzieje się na świecie, w środowisku i regionie, ale nie kodować samych negatywnych informacji. Szczególnie istotne są te pozytywne, ponieważ to one będą siłą nośną w następnym roku .

Obserwacja wydarzeń, przywódców, ludzkich zachowań w tym dniu nie służy zaspokojeniu ciekawości. Jest ona wskazówką, na czym należy skupić uwagę, co pielęgnować, co ulepszyć, aby zawczasu złagodzić ciężar wyzwań na 2018/19 rok z kinem 13 Księżyca.Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 8.11.2017SENTYMENT nie zwalnia od ROZWAGI
Walka o krzyż na pomnikuPolskie społeczeństwo ma wyjątkowy sentyment do papieża Jana Pawła II, jednak sentyment nie zwalnia od rozwagi. Chodzi o pomnik papieża Polaka w jednym z bretońskich miast. Pomnik stoi tam od 10 lat. Teraz Francuska Rada Stanu nakazała usunięcie krzyża, bo narusza on ustawę z 1905 r. o laicyzacji państwa. Decyzja jest ostateczna. I znów historia pokazała, że demokracja bez wartości przemienia się w jawny albo zakamuflowany totalitaryzm.

Premier Szydło zaproponowała Francuzom przeniesienie pomnika do Polski. Propozycja była pochopna i nieodpowiedzialna. Zapomniała , że Jan Paweł II był papieżem wszystkich katolików na świecie, a nie naszą „własnością” i „dobrem narodowym”. Nie powinniśmy mieszać się w dziejowe kwestie Francuzów i ściągać do siebie tamtejsze „demony laicyzacji”, bo pokarmiczny kurz każdy naród musi usunąć sam. Więcej rozwagi wykazał mer Ploermel, który uznał polską deklarację jako akt poparcia, a nie obrazę lokalnej społeczności. Rozważa on zmianę klasyfikacji miejsca, na którym stoi pomnik, z publicznego na niepubliczny.

I jest nadzieja. Akcja „bretoński opór”, uruchomiona przez stowarzyszenie pod nazwą „Nie dotykaj mojego Papieża”, zyskała poparcie nawet neutralnych środowisk we Francji. Zebrano już 100 000 euro na zakup ziemi, na której znajduje się pomnik.

Niestety, bezmyślna laicyzacja życia i co za tym idzie – fanatyczne wręcz zwalczanie chrześcijaństwa, stwarza niebezpieczną pustkę, którą wcześniej czy później musi coś wypełnić. Będzie to islam. Jeśli nie zmieni się nurt powszechnego myślenia Francuzów, to w niedalekiej przyszłości prezydent i pierwsza dama będą musieli zrzucić kosztowną garderobę i wraz z narodem przywdziać szarawary, galabije, zawoje, czadory, burki.

„Francjo, najstarsza córo Kościoła, co zrobiłaś ze swoim Chrztem?” – pytał Jan Paweł II podczas swojej pierwszej wizyty we Francji. □ Naród, który traci swoją tożsamość i wartości, skazany jest na zagładę. Przypomina tonący Titanic…

Data publikacji: 31.10.2017BUNT przeciwko własnej DUSZY
Sampodpalenie na Pl. Defilad w WarszawieJest to mocno kontrowersyjny temat, ale skoro zaistniał w przestrzeni, to trzeba się z nim zmierzyć. Zaznaczam, że każdy ma prawo do własnego zdania.

SAMOBÓJSTWO – jak by nie patrzeć – jest wyrazem zaburzeń psychicznych, wynikających ze słabości charakteru, zagubienia, tchórzostwa, autoagresji, opętania myślą posłannictwa itp. Nie czyńmy więc z samopodpalacza sprzed Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie ani bohatera ludu, ani „pisowskiej pseudoofiary”. To, że ktoś był kiedyś działaczem „Solidarności”, nie ma dziś żadnego znaczenia. Nie wolno wykorzystywać ludzkiej tragedii do gry politycznej.

Jak podała rodzina samobójcy, mężczyzna od kilku lat leczył się u psychiatry na depresję. Żył jednak podwójnym życiem; rodzina nie zauważała niczego niepokojącego w jego zachowaniu; wiedziała tylko, że nie zgadzał się z wizją polityki obecnej formacji rządzącej. Zamiast wdawać się w dzikie kampanie przeciw wyimaginowanej dyktaturze władz i obarczać winą rządzących, podarujmy duszy desperata modlitwę albo prośmy, aby zamiast błądzić w astralu, skierowała się ku boskiemu światłu.


Wszystko jest informacją

Dzień śmierci samopodpalacza – 29 października z kinem 3 WICHRU na Fali Ziemi, to kin narodzin Lecha Wałęsy. Można to odczytać jako znak wypalenia się mitów – wszystkich bez wyjątku – autorytetów dawnej „Solidarności”.

Do przemyślenia:

»Każdy człowiek, który bezpośrednio lub pośrednio zdecydował się na przedwczesne odejście, nie rozpoznał swoich inkarnacyjnych zadań na Ziemi. Dzieje się to zwłaszcza wtedy, kiedy dusza wybiera sobie szczególne utrudnienia, wstępując w życie. Dochodzi wówczas do nierozpoznania zadań w tu-i-teraz… Z trójwymiarowego punktu widzenia zmagania z życiem stają się wprost nieznośne i wciąż dokręca się „śruby”. Do tego dołącza ubolewanie cierpiącego ego, uwikłanego po uszy we wszystkie możliwe iluzje, tak że, myśląc po ziemsku, nie pozostaje mu nic innego, jak położyć kres rozpaczy i ulotnić się z tego świata!
(…)
Samobójstwo jest jedną z największych iluzji człowieka, rodzajem buntu przeciwko własnej duszy… Taki człowiek, nie znajdując radości ani sensu życia, rozwija w sobie niechęć do świata [□ w tym przypadku: do PiS], która powoli przeradza się w długotrwałą frustrację [□ obsesyjną nienawiść albo obsesyjną bezsilność]. Świadomość takiego osobnika sama się uśmierca w powolnym procesie. [□ od pół roku przygotowywał się do desperackiego czynu] W świetle praw spirytualnych, każda nieakceptacja życia – świadoma czy nieświadoma – jest tak właśnie pojmowana. Ujawnia się tutaj kompletne nierozpoznanie faktu, że życie jest czymś wspaniałym, sensownym, czymś, co służy ważnemu celowi. « (J.Kössner, Czas i przeznaczenie, s. 61–62)

Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 30.10.2017Niepodległość KATALONII
● Konflikt OSŁA z BYKIEM
● Dwa monologi zamiast dialoguHiszpanie i Katalończycy są dumnymi narodami, dlatego jakiekolwiek ustępstwo oznaczałoby porażkę strony ustępującej. Konflikt hiszpańsko-kataloński przypomina dwa pociągi pędzące naprzeciw jednym torem. Jeśli w porę nie znajdzie się neutralny mediator, może dojść do frontalnego zderzenia. Unia Europejska umywa ręce, bo nie chce mieszać się w wewnętrzne sprawy Hiszpanii, uwielbia za to mieszać się nasze, polskie. Świat milczy, choć nieoficjalnie większość krajów popiera Hiszpanię, bo tak nakazuje poprawność polityczna. Jedyną bazą, na której buduje swoją pozycję rząd kataloński, są obywatele.

Od XVII w. Katalończycy nie raz zrywali się do walk o swoją niepodległość. Na przemian przyznawano im i odbierano autonomię, zakazywano używania języka ojczystego, symboli narodowych, nazywania siebie narodem, pozwalano zaś określać się narodowością pochodzenia katalońskiego; dzielono ich terytorium niczym tort między Francję i Hiszpanię. Z czasem konflikt katalońsko-hiszpański przeniósł się na płaszczyznę społeczną i kulturową.

Z biegiem lat Katalonia stała się jednym z pionierów industrializacji w Europie, znów zaczęły narastać tendencje autonomistyczne; przywrócono język kataloński, zapoczątkowano szereg inwestycji infrastrukturalnych. W końcu Hiszpanie zgodzili się przyznać Katalonii autonomię w ramach republiki. Dziś Katalonia odprowadza największe podatki do kasy państwowej, ale z budżetu dostaje niewiele. Cierpi na tym infrastruktura, szkolnictwo, badania naukowe, wdrażanie nowoczesnych technologii... Nic dziwnego, że w społeczności katalońskiej narasta bunt.

W tym miejscu przywołam Proroctwo MM „Do Narodów Starej Europy”, m.in. Hiszpanii; wnioski wyciągnijcie sami:

»Nastał czas, w którym przeszłość ukazuje się jako obraz waszej teraźniejszości. To, co wnieśliście do świata, teraz do was powraca. Rany, jakie zadaliście temu światu, zadaliście sobie samym. Prowadziliście nieskończoną liczbę wojen i wiele wojen toczących się dzisiaj na Ziemi jest kontynuacją tamtych krwawych działań… Waszym zadaniem jest zwrócić ojczyznę tym, którzy ją stracili. Jeśli pójdziecie za tym apelem, powstrzymacie burze, które grożą wam ze strony tych narodów. Lecz jeśli za nim nie pójdziecie, ruszą na was tłumy, abyście dostali zasłużoną nauczkę. Macie na to ściśle wyznaczony czas. Wykorzystajcie go właściwie!« (za H.K., „2012. Początek końca czy radość początku”, wersja elektroniczna str. 191–196)


ZRYWY niepodległościowe wg Tzolkin

● 6 października 1934 r. – kin 1 P, 1 SMOK w portalu – PRAWO do ziemi PRZODKÓW:
Ówczesny prezydent Katalonii proklamował powstanie Republiki Katalońskiej jako państwa, co spotkało się z represjami ze strony Madrytu.

● Styczeń 2013 – SIÓDMY miesiąc uwalniania od cudzych ciężarów:
Parlament Katalonii przyjął deklarację suwerenności, która uważana jest za pierwszy krok do przeprowadzenia referendum dotyczącego niepodległości.

● Listopad 2015 – CZWARTY miesiąc wizji celu i strategii:
Parlament kataloński uchwalił deklarację niepodległości, w myśl której parlament w Barcelonie uznano za „jedyny nośnik suwerenności narodowej” oraz zapowiedziano w ciągu 1,5 roku „demokratyczne, systematyczne i pokojowe odłączanie się od państwa hiszpańskiego”, czyli proklamowanie republiki. Wypowiedziane zostało zarazem posłuszeństwo „wszelkim instytucjom państwa hiszpańskiego”, w tym trybunałowi konstytucyjnemu. Rząd Hiszpanii zignorował „zagrożenie”.

● 1 października 2017 – kin 131 C, 1 MAŁPA w pępku Tzolkin – IMPULS NIEUSTRASZONOŚCI:□ W Katalonii przeprowadzono referendum niepodległościowe, wbrew Madrytowi. □ Znak: Ruchy pronarodowe stały się faktem.

● 27 października 2017 r. – kin 157, 1 ZIEMIA – WSPÓLNOTA, ojczyzna, siła nawigacji: □ Lokalny parlament proklamował Republikę Katalonii; w odpowiedzi Madryt zarządził odwołanie miejscowego rządu i rozwiązanie parlamentu katalońskiego.

Przypominam, że siła sprawcza liczby 1 wnosi do świata impulsy twórcze płynące bezpośrednio z Uniwersalnego Źródła; zapowiada, że to co przyciągnie szczególną uwagę w tym dniu, będzie miało ciąg dalszy. Nie wiadomo, jak zakończy się konflikt. Jednak Hiszpania, zamiast wdrażać art. 155 konstytucji (pierwszy raz od czasów gen. Franco), powinna podjąć dialog, aby zapobiec wojnie domowej. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że w przeciwieństwie do Basków Katalończycy nie utworzyli tajnych bojówek terrorystycznych.


MOWA symboli narodowych

Symbolem Hiszpanów jest temperamentny i porywczy BYK. Symbolem Katalończyków jest mądry i spokojny OSIOŁ, uparcie dążący do celu.Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 28.10.2017
CABAN – Fala ZIEMI
● Skalpel PRAWDY ● Indywidualny drogowskaz27 października – 8 listopada 2017

Fala ZIEMI to czas wspólnego poszukiwania i wdrażania niekonwencjonalnych metod uzdrawiania we wszystkich obszarach życia, począwszy od zdrowia a skończywszy na ekonomii, jak również czas koncentracji na sprawach socjalnych, dobrej organizacji pracy oraz dobru ogółu, a nie na interesach wybiórczych grup i cwaniaków. Teraz punktowany jest odpowiedzialny gospodarz, troskliwy pasterz, czujny strażnik, planetarny lekarz-uzdrowiciel. Jeśli masz problemy ze zdrowiem lub kondycją fizyczno-umysłową, możesz znacząco wspomóc organizm, sięgając po zioła, kamienie, energię i wszelkie naturalne terapie.

»CABAN to imię naszych MYŚLI, zwyczajów, tradycji.«

W Fali ZIEMI odzwierciedla się oraz zmysł hiperkomunikacji i synergetyczne oddziaływanie przeznaczenia, które prowadzi ludzi do wspólnych przedsięwzięć. Przejawem tego są dziwne, pozornie nie związane ze sobą zdarzenia, określane jako synchroniczne, potocznie nazywane zbiegiem okoliczności lub przypadkiem. Stanowią one znak, że teraz nadarza się sposobność. Zdarzenie synchroniczne można również zarejestrować jako Wow-przeżycie, olśnienie, „błyskawicę we krwi”. – Nagle coś wiesz w głowie, nie wiesz jednak skąd. To coś jest dla ciebie zupełnie oczywiste i naturalnie zrozumiałe, ale język jest zbyt ubogi, by wyrazić to słowami. Takiego olśnienia nie doznasz podczas medytacji czy modlitwy, lecz w najmniej spodziewanym momencie, najczęściej kiedy jesteś pochłonięty pracą fizyczną.

Jednak aby nie było zbyt słodko, w tej fali są też liczne pułapki. Te najgroźniejsze w skutkach to fanatyzm, wyciąganie pochopnych wniosków, uleganie omamom, magii pięknych słów czy iluzorycznych obietnic. Wszystko to pokazuje mylące obrazy, pochodzące ze światów iluzji, fantazji, chciejstwa. Odróżnienie omamów od prawdy jest niezmiernie trudne. Omamy wyglądają bardzo realnie, są wyjątkowo przekonywające i kuszące, zaś ludzka wyobraźnia jest nieograniczona w projekcjach.

Fala ZIEMI jest czasem intensywnej nauki rozróżniania granicy między ułudą a prawdą oraz posługiwania się SKALPELEM prawdy, a nie zatracania się w dzikich kampaniach na rzecz czegoś lub przeciw komuś. Przez 13 dni każdy z nas powinien dążyć do osiągnięcia harmonii z rodziną i otoczeniem, budząc drzemiącą w nas umiejętność rozpoznawania konfliktów jako daru pojednania, a nie wyzwań.


Medycyna ZAJĄCA

W tej fali posłańcem światów duchowych do świata ludzi jest ZAJĄC.


PODZIĘKOWANIE

W tym miejscu przesyłam wszystkim Fundatorom Darów Serca serdeczne podziękowanie za empatię i wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu, w tym □ Bożenie z Krakowa □ Agnieszce z Warszawy □ Małgorzacie z Warszawy □ Sylwii z Warszawy □. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Wasze cegiełki zasilają pulę na edycję kalendarza ściennego na 2018 rok. Stan puli na dzień 26.10. wynosi 225.00 PLN.
☼ Wszystkie darowizny są na bieżąco księgowane. Proszę o podanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania i faktury VAT.

In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 26.10.2017CZWARTY księżyc roku
● Jaki duch – taka rzeczywistość18 października – 14 listopada

W czwartym SAMOISTNYM księżycu na plan pierwszy wysuwa się ludzki intelekt, bo w intelekcie człowieka odbija się twórczość ducha. Jaki przyświeca nam DUCH, taka jest nasza rzeczywistość.
Energią nośną czwartego miesiąca jest Żółta Wiodąca GWIAZDA w portalu (w skrócie 5 Gwiazda P). To oznacza, że teraz główną problematyką jest ukierunkowanie ludzi na przywracanie ładu i porządku w życiu według zasad Uniwersalnego Kodeksu Etycznego. Wiodąca Gwiazda to najbardziej drobiazgowy kontroler, przed którym nie uchowa się żaden szczegół. Dlatego dyscyplinowanie jednostek, środowisk i rządów stanie się tutaj sprawą priorytetową.

Czwarty miesiąc ma siłę nadającą „formę, kształt i kontury”. To, co zacznie przybierać wyraźne kształty w światowych i lokalnych wydarzeniach, będzie informacją o przyjętej koncepcji odnowy i sposobie jej wdrażania. W ciągu 28 dni wyklaruje się, w jakiej formie wyłoni się proces odnowy, dzięki komu zostanie on uruchomiony i jak będzie przebiegać. Już dziś wiadomo, że najbardziej palącą kwestią jest reforma służby zdrowia i sądownictwa, bo te tematy zaakcentowały się najmocniej na finiszu trzeciego miesiąca.


Indywidualna praca z energią

Przez 28 dni warto obserwować siebie i swoje otoczenie przez pryzmat spolaryzowanej osobowości „czwórki” (kin narodzin nie ma tutaj znaczenia).

● Po JASNEJ stronie:
„4” są inteligentne, praktyczne, kompetentne do zaprowadzania ładu w otoczeniu; nie zaprzątają sobie głowy banałami, nie lubią jałowych rozmów ani bezproduktywnych działań; nie ulegają sugestiom, mają własne zdanie.

● Po CIEMNEJ stronie:
„4” są przemądrzałe, uparte; zaprzątają sobie głowę drobiazgami; do znudzenia rozpamiętują słowa i zdarzenia – tak że od myślenia może rozboleć je głowa.

Zwracaj uwagę na wszelkie „fenomeny” w twoim polu, jak np. przypadkowe spotkania, zbiegi okoliczności, zrządzenia losu, pecha, synchroniczność myśli i zdarzeń itp. Słuchaj mądrych rad, ale kieruj się prawdą własnego serca. Mierz siły na zamiary. Ćwicz samodyscyplinę i samokontrolę.

In lak’ech

Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 17.10.2017» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
   następne 8 »