Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
12 kwietnia – dzień PODGLĄDU
● Choroba nieżyczliwości
● Dekalog Chicchan w praktyceFala WĘŻA, wyznaczająca ramy tegorocznych działań, ma dla nas niebagatelne znaczenie. W dziesiątym dniu będziemy mieli podgląd tego, czego dokonaliśmy jako cała społeczność w roku Planetarnego MAGA. 12 kwietnia w Kalendarzu 13 Księżyców pojawi się kin Białego Planetarnego MAGA, energii nośnej 2015/16 roku. Ten dzień pokaże nam w pigułce nie tylko nasz dorobek w Fali WĘŻA, ale i w minionych dziewięciu księżycach. Niezależnie od tego, co będzie się działo w danym regionie, kraju i na świecie, potraktujmy to jak dobre proroctwo, impuls prosto z nieba, wskazówkę-informację albo poważne ostrzeżenie – i nie dokładajmy własnych emocji.

Jeśli w naszej przestrzeni (np. poprzez telewizję czy radio) pojawią się kontrowersyjne osoby, to zamiast emocjonalnych epitetów, rzućmy im niewidzialną linę ratunkową. Zawsze i wszędzie mamy ją przy sobie. – To uniwersalna energia. Skoro nie możemy dotrzeć do nich fizycznie, to zróbmy to drogą subtelną, śląc im "telepatyczne maile" o treści: "Obudź się, proszę. Jesteśmy Jednością". Prześlijmy im w myślach energię bezinteresownej miłości na serce i czoło i powtórzmy kilka razy z pełną świadomością: „Jesteśmy JEDNOŚCIĄ”. Możemy również dodać: „Jesteśmy Dziećmi Miłości”. (Te słowa wypowiadamy zawsze na ósmym kręgu Pamięci Planetarnej, w Bolontiku.) Postępujmy tak przez cały wtorek przy każdej okazji. W ten sposób za sprawą naszej dobrej woli i przyjaznych uczuć do wszystkich istot staniemy się „białymi magami”, swobodnie przemieszczającymi się przez świat ludzi na grzbiecie Czerwonego Węża.


Moc energii

W Fali WĘŻA wiele się działo, ale najtragiczniejsze w skutkach zdarzenie miało miejsce w piątek w małej miejscowości na Pomorzu. 9-letnia dziewczynka została ciężko pogryziona przez trzy duże psy, które wydostały się z posesji. Prześlijmy jej energię miłości. Dusza dziecka poświęciła swoje drobne ciało, by przestrzec nas, dorosłych, jak groźna dla życia jest agresja. Nie złorzeczmy psom, są niewinne. Sprawcą jest człowiek. Kolejny raz zwierzęta mówią dość... Najpierw w stadninie w Janowie, teraz nieodpowiedzialnym hodowcom psów.

Co jeszcze musi się wydarzyć, aby ludzie zrozumieli, że ludzka wściekłość jest jak te trzy agresywne psy i obróci się przeciwko wszystkim, także niewinnym. Nie stójmy bezczynnie. W planetarnym księżycu PSA, w dniu 10 MAGA, we wtorek, wyłączmy na cały dzień emocje i zablokujmy, a przynajmniej spowolnijmy przepływ „paliwa nienawiści” w przestrzeni agresji międzyludzkiej. A o godzinie 11.00 (kanał OC, Białego PSA), na kilka sekund wtrzymajmy swoją aktywność i w głębi serca wypowiedzmy dwa magiczne słowa: „Jesteśmy JEDNOŚCIĄ”. – Wszyscy bez wyjątku. My, ludzie, zwierzęta... Wszystko co jest. Wytworzony potencjał energii jedności będzie nas wzmacniał i wspierał nie tylko teraz, ale i w następnej czerwonej Fali ZIEMI. □ Aby nie przeoczyć tej magicznej chwili zjednoczenia, warto nastawić budzik lub alarm w telefonie komórkowym na godz. 11.00.

Dekalog Chicchan w praktyce

CHICCHAN, energia nośna Fali WĘŻA, jako niekwestionowany mistrz sztuki życia i sztuki przetrwania zna wiele sposobów na wzmocnienie sił witalnych i oczyszczenie pola energii, jeśli taka jest ludzka wola.

PUNKT WYJŚCIA:
1 ● Podtrzymuj i rozwijaj więzi międzyludzkie poprzez wspólne przedsięwzięcia świeckie i duchowe, które wyzwalają silną energię i gorące uczucia, roztapiające egoizm, wrogość, zapiekłość, chciwość. Są nimi ceremonie oczyszczające, dyskusje, praca zespołowa.
2 ● Przeciwdziałaj nieporozumieniom w rodzinie, wśród znajomych, w miejscu pracy. Bądź czujny wobec najmniejszych przejawów dezintegracji i rozpadu jedności między ludźmi.
3 ● Gdy odczuwasz w sobie złość, wrogość lub niechęć względem innych, natychmiast szukaj kontaktu z przyjaznymi ci osobami. Nie osądzaj ludzi. Rozumiejąc innych, lepiej zrozumiesz siebie.
4 ● Dobrym sposobem rozwiązania własnych problemów jest pomoc udzielana innym.
5 ● Dla celów odległych trzeba niekiedy poświęcić te bliskie. Bądź bezinteresowny.
6 ● Wyjściem ze stagnacji bywa idea, wokół której można się na nowo zorganizować. Świeża idea łączy ludzi, rozprasza mroki wzajemnego niezrozumienia, uzdrawia – powodując przesilenie w chorobie nieżyczliwości.

INTERAKCJE:
7 ● Jasność umysłu pozwala na obszerny wgląd w sprawy i sprawiedliwy ich osąd. By osiągnąć w życiu wielkość, trzeba nosić ją w sercu.
8 ● Osiągniesz cel, dostatek i obfitość dzięki utalentowanym doradcom. Słuchaj dobrych doradców wnikliwie i z szacunkiem i sam bądź dobrym doradcom dla innych.
9 ● Intrygi udaremniają współpracę – są jak gęsta zasłona, czyniąca z dnia noc. Miej oczy szeroko otwarte. Trzymaj się prawdy.

KLUCZOWY MOTYW:
10 ● Nie chciej od razu zbyt wiele. Bądź świadomy ograniczeń i dostosuj swe działania do warunków, zachowując przy tym niezależność. Dobieraj starannie tych, którzy oferują ci strawę, bo z czasem staniesz się taki, jakim chcą cię widzieć dobroczyńcy.

Źródło: M.Piasecka, I Cing w obrazkach dla niecierpliwych i zabieganych, heksagramy: 59 (Rozproszenie), 55 (Obfitość), 27 (Żywienie). □ Te heksagramy przyporządkowane są do Fali WĘŻA.

In lak’ech

Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 9.04.2016, sobota
dzień Limi /czakra splotu słonecznego
kin 111, 7 Chuen w portaluDZIESIĄTY księżyc manifestacji wyników
● System zaczyna się walić
● Początek pękania „góry lodowej”4 kwietnia – 1 maja 2016

W dziesiątym księżycu manifestacji kluczowe tematy roku 10 MAGA, zainicjowane w pierwszym księżycu, zaczynają nabierać fizycznych kształtów. W ciągu 28 dni ujrzymy niekompletne jeszcze obrazy, oddające stan praworządności i równości na świecie. Energią nośną planetarnego księżyca jest 2 Cimi, Biały Biegunowy Łącznik na Fali Węża, zwiastujący sukces albo turbulencje. Wybór należy do ludzi. Przypominam, że cechą charakterystyczną Fali Węża jest zero tolerancji dla chciwości, intryg, dyskryminacji inności, lekceważenia godności, narażania życia – w jednakowej mierze życia ludzi jak i życia zwierząt (Chicchen stawia tu znak równości!).

● W pierwszym dniu dziesiątego księżyca świat obiegła wiadomość o aferze „Panama Papers” („Kwity z Panamy”), dot. wycieku blisko 12 milionów dokumentów z kancelarii prawno-podatkowej w Panamie, pomagającej ukrywać dochody i prać pieniądze w rajach podatkowych. Nie zabrakło też wątków polskich. To dopiero wierzchołek "góry lodowej".

● W drugim dniu planetarnego księżyca powrócił temat stadniny w Janowie Podlaskim i śmierci trzech cennych klaczy w bardzo krótkim czasie. W paszy został wykryty niebezpieczny dla koni antybiotyk, który nigdy nie powinien się tam znaleźć. Dodaje się go do pasz dla kur. – Sabotaż czy chciwość? Bo chyba nie przypadek?
□ Znak Czasu: Konie czystej krwi arabskiej poświęciły się, aby uzmysłowić ludziom, ile warte jest życie w świecie bezduszności, biznesu, zakulisowych rozgrywek. Zupełnie inaczej jest w świecie subtelnym. Konie, stadnina, hodowla to energetyczne symbole i znaki, wskazujące na medialną hodowlę i zatruwanie świadomości mas paszą niezgody, która ma ludzi ogłupiać, dzielić, porażać, by utrzymać walący się system i stary porządek świata. – "Jesteś tym, co jesz, i czym karmisz swoje myśli". W książce Siła Zwierząt czytamy:

KOŃ symbolizuje wolność i wyzwanie. Jako zwierzę prawdy może zaglądać głęboko w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Kieruje ludzkie myślenie do mistrzostwa życia, ale też do ukrytych cieni, demonicznych sił, minionych czynów… Pierwszy skok konia pozwala oderwać się od ziemi, drugi prowadzi do bram piekieł i śmierci, a trzeci do wrót nieba.

Odnosząc to do stadniny, pierwszy koń symbolizuje stąpanie po ziemi; jego śmierć, uznana za nieszczęśliwy przypadek, zasygnalizowała istnienie problemu, jednak nikt nie zrozumiał przesłania. Śmierć drugiego konia, symbolizująca istnienie obszarów cienia, kierowała ludzką uwagę ku mrocznym bramom, za którymi czai się śmierć i spustoszenie. Tego przesłania też nie zauważono, rozpętała się burza medialna, nic więcej. Dopiero śmierć trzeciego konia, otwierająca metaforyczne „wrota do nieba” (czytaj: do poznania prawdy), zmobilizowała decydentów do działań. To znak, że sprawa zostanie wyjaśniona, ale tym razem przyczyn należy szukać w szeregach oddolnych, a nie na szczytach, a potem to już „po nitce do kłębka”...


Planetarne przesilenie

Dziesiąty planetarny księżyc zaczął się mocnym akcentem. Ale niezależnie od tego, co jeszcze się wydarzy, zachowajmy spokój. Nie wdawajmy się w emocjonalne polemiki, aby nie wciągnęły nas tryby machiny starego systemu. W „10” zawsze dokonuje się PRZESILENIE w schemacie myślenia ludzi. Chcąc doprowadzić do awarii i zatrzymania starego systemu, nie dostarczajmy mu energetycznego paliwa od siebie. Paliwem są twoje gniewne myśli, kipiące emocje, obraźliwe słowa. Przeformatuj swój sposób postrzegania świata, ludzi, wydarzeń, a świat zacznie się zmieniać. Wszystko, co ujawni dziesiąty księżyc, przyjmijmy jak BŁOGOSŁAWIEŃSTWO, zwłaszcza to, co negatywne w powszechnym odbiorze. Najważniejsze, że to coś zostało wyrzucone na światło dzienne i tym samym zyskało szansę uzdrowienia albo neutralizacji w jedenastym i dwunastym księżycu.

In lak’ech

Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 6.04.2016, środa
dzień Gamma /trzecie oko,
kin 108, 4 Lamat P, szef zamku transformacji i przemianCHICCHAN – Fala WĘŻA
● Wielkość nosisz w sercu
● Ekscentryczność ● Energia SALAMANDRY3–15 kwietnia 2016

W 260-dniowych rytmach Tzolkin przestrzeń CHICCHAN przywołuje fraktal niemowlęctwa, kiedy doświadczaliśmy stanu wszechjedności, a duchowa więź z matką była przedłużeniem doznania kosmicznej Jedności. Potem, we wczesnym dzieciństwie zaczęliśmy nieświadomie wyczuwać, że my i środowisko nie jesteśmy jednym, choć jeszcze nie dostrzegaliśmy mglistych granic i nie odczuwaliśmy wyobcowania ani smutku.

Stąd naszym zadaniem w tej fali jest rozpoznać i zaakceptować w swojej głębi, że cielesna forma egzystencji bazuje na odgraniczeniu i indywidualizacji, odosobnieniu i inności wszystkich istot. Nadal jesteśmy Jednością – ale jak długo żyjemy w ciele z krwi i kości, nie jesteśmy w stanie w pełni jej doświadczyć.

Fala WĘŻA śle nam silne bodźce integracji, budzi w nas ducha integratorów, gotowych godzić przeciwieństwa i niwelować konflikty dławiące blask daru życia, naszą ludzką biologię i jasną naturę. Zdolność i wola harmonizowania napiętych sytuacji może rozbłysnąć wszędzie tam, gdzie są spory, kłótnie, różnice światopoglądów, prowadzące do rozłamów w rodzinach, grupach, religiach, narodach.

Jednak wola integracji ma też ciemne oblicze, które objawia się jako ostre potępianie konfliktów, pogarda dla skonfliktowanych grup i środowisk, albo jako wymuszanie harmonii, np. poprzez terror psychiczny, prowokacje czy głodówkę. – Jedzenie utrzymuje przy życiu ciało i wyzwala energię dla działań ducha. W słabym ciele słaby duch. Głodząc ciało, głodzimy kreatywnego ducha.

CHICCHAN oczekuje pełnego szacunku dla ciała i życia, a nie narażania ciała i życia. Tylko ten, kto rozpozna i uszanuje swoją cielesną egzystencję jako splot inności i przeciwieństw, będzie zdolny faktycznie je pogodzić i zharmonizować.

Na poziomie jednostki najbardziej szkodliwą substancją jest egocentryzm, zawiść, chciwość, na planie grupowym – spiski, intrygi, brukanie własnego gniazda; na poziomie światowym – terroryzm i zaklinanie rzeczywistości, a w przestrzeni państwowej – symbioza władzy i Kościoła, czyli system „pan-niewolnik”, rządy ignorantów, dyktat „instytucjonalnych ajatollahów”, czego przejawem jest dyskryminacji kobiet (m.in. poprzez całkowity zakaz aborcji, czyli zmuszanie ofiar gwałtu do niechcianego macierzyństwa). Miejmy nadzieję, że w tej materii dojdzie do spektakularnego „poronienia”, o ile nie „aborcji”.


Ekscentryczność

Mądrość WĘŻA łatwo jest ogarnąć mentalnie, ale o wiele trudniej ucieleśnić ją w codziennym życiu. Diabeł jak zawsze tkwi w programach, utrwalanych od tysiącleci.

„Systemy świeckie i religijne zaszczepiają posłuszeństwo jako cnotę, by łatwiej podporządkować sobie obywateli i wyznawców. Jeśli ktoś godzi się na te ograniczenia, to sam siebie zubaża… Płynie stąd refleksja, że potrzeba wolności nie jest tak powszechna jak mogłoby się wydawać. Wolności pragną jednostki nieprzeciętne. Osoby ponadprzeciętne, a więc o wyrazistej indywidualności, nie dają się okiełznać poglądom i zwyczajom z tego tylko powodu, że wielu im ulega… Złamać zniewalającą siłę opinii większości społeczeństwa mogą jedynie zachowania ekscentryczne.
EKSCENTRYCZNOŚĆ to wyraz energii i odwagi… Przeciętny człowiek nie jest zdolny do zrozumienia tego, że osoby wybitne – odstające od tzw. „szacownych obywateli” – nie zadawalają się banalną rzeyczywistością codziennego dnia i buntują się przeciw pseudoprawdom, którymi żywi się ogół… Na koniec warto zauważyć, że rozwój wewnętrzny człowieka wiąże się z buntem wobec obiegowych poglądów. Samodzielność ocen i działań to zjawisko wymagające odwagi."

Źródło: „Czwarty Wymiar” nr 4, art. M.Szyszkowskiej pt. „Ekscentryczność”.


Energia SALAMANDRY

Zwierzęcym pomocnikiem CHICCHAN jest SALAMANDRA. Stąd płyną do nas dodatkowe wskazówki.Bolontiku, niedziela, 3 kwietnia 2016
kin 105, dzień Czerwonego Magnetycznego WĘŻA

Potrójny CHICCHAN – to idealny czas na ceremonię zrzucenia „starej skóry” i wyzwolenie siły witalności. Taką moc ma Bolontiku. Dlatego włącz się w harmonizowanie dziewięciu warstw pamięci planetarnej o dogodnej dla ciebie porze. W przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Im większa grupa, ty, większa moc. MOC jest w NAS.


PODZIĘKOWANIE za DAR SERCA

Dziękuję wszystkim bratnim duszom, w tym Andrzejowi z Warszawy i Sabinie z Katowic, za bezinteresowne wsparcie dla mojej pracy nad rozprzestrzenianiem uniwersalnej wiedzy Mistrzów Czasu i podtrzymywaniem płomyka nadziei, że harmonia i pokój powrócą kiedyś do życia. Dar SERCA to czysta energia, która wraca zwielokrotniona.

In lak’ech

Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 31.03.2016, czwartek
11 Ik, dzień Kali, czakra krzyża
EB – Fala CZŁOWIEKA
● Sens życia ● Pragnienie i zamiar ● Drabina do niebaW 260-dniowych rytmach Tzolkin wraz z Falą CZŁOWIEKA powraca pytanie o sens życia, ale bez cienia melancholii czy zwątpienia. Dostrzegamy wiele dobra, ale też skutki oddziaływania niszczycielskich sił w życiu. Zaczynamy się zastanawiać nad mechanizmami funkcjonowania dzisiejszego świata i dokąd to nas zaprowadzi.

Jednak im dłużej myślimy, tym bardziej rozmywają się się piękne obrazy, aż w końcu pojawia się przed oczami pustka, biała karta, wielka niewiadoma. Jest to moment, w którym może dokonać się przełom, ponieważ stan pustki to miejsce czekające na wypełnienie. Od naszej woli zależy, czy wypełnimy je wizjami duszy, czy też wprowadzimy tam zatroskany rozum, a wraz z nim lęki i ponure obrazy z wczoraj. Potem pojawi się w głowie dobrze znana myśl: Co ja zwykły człowiek mogę? – Nic. Są silniejsi ode mnie, może oni coś zrobią...
I tak tracimy pewność siebie i nieświadomie oddajemy się do dyspozycji innym. Zaczynamy żyć z dnia na dzień, nie zauważając, że wciąga nas jakiś niewidzialny lej, który wypompowuje z nas energię witalną. Stajemy się coraz słabsi, aż w końcu tracimy także to, co dawało nam przewagę nad innymi – samoświadomość, i zatapiamy się w bezmiarze niemocy i zniewolenia naszego twórczego ducha.

Fala CZŁOWIEKA wyrywa nas z tego masowego transu, wprowadza w świat spolaryzowanych potencjałów – w przestrzeń wolnej woli i odpowiedzialności za dokonane wybory. Dlatego teraz zalecana jest czujność, ponieważ z jednej strony, stajemy się podatni na manipulacje i obce sugestie, a z drugiej – mamy predyspozycje, by wywierać presję i manipulować innymi. Odpowiedzialność za skutki zawsze spada na nas.

» Świat staje się gorszy, im gorzej ty o nim myślisz. «

Według Księgi Chilam Balam, EB symbolizuje drabinę albo schody, po których Bóg zstąpił do świata, i po której człowiek wspina się teraz do nieba na ucztę Graala. Współcześni Majowie nazywają te szczeble „Drogą Życia” albo „Drabiną do Trzynastego Nieba”.

Z kolei u Azteków EB był symbolem energii żeńskiej, kobiety szpiega, matki przymierza. Legenda mówi, że po przybyciu Corteza na kontynent środkowoamerykański wodzowie plemienni podarowali mu na znak pokoju piękną nałożnicę. Kobieta urodziła dwoje dzieci, dając początek rasie metysów w Ameryce.

Taką "zniewoloną kobietę" i "wodza" mamy dziś w naszej przestrzeni. Jednak dziś ma ona wolność wybroru. Czy zechce się wyzwolić i zainicjować coś nowego... – Jej wolna wola i odpowiedzialność.


Współpraca z energią PSZCZOŁY

Zwierzęcym pomocnikiem EB jest PSZCZOŁA. Stąd płyną dodatkowe wskazówki.


BOLONTIKU, poniedziałek, 21.03.2016
kin 92, dzień Żółtego Magnetycznego Człowieka

Potrójny EB to święto wolnej woli, dzień pożegnania niedostatków i otwarcia się na bogactwo, a nie pragnienie bogactwa. Pragnienia się nie spełniają. To, co się spełnia, to klarowny zamiar. Jestem EB, kosmiczny róg obfitości, Graal – lśniący kielich, który napoi cię nektarem i wypełni mądrością Galaktyk. Odkryj mnie w swoim sercu.
Taką moc ma Bolontiku. Dlatego włącz się w harmonizowanie dziewięciu warstw pamięci planetarnej o dogodnej dla ciebie porze. W przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Im większa grupa, ty, większa moc. MOC jest w NAS.


PODZIĘKOWANIE za DAR SERCA

Dziękuję wszystkim bratnim duszom – w tym Agnieszce, Magdzie, Oldze, Ani, Oli, Marzenie, Joli i Beacie – za szczere życzenia i bezinteresowne wsparcie dla mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy Mistrzów Czasu i podtrzymywaniem płomyka nadziei, że pokój, harmonia, dostatek dla wszystkich powrócą kiedyś do naszego życia. Dar SERCA to czysta energia, która wraca zwielokrotniona.


In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji:. 20.03.2016, niedziela
13 Chuen, dzień Silio, czakra serca
Początek astronomicznej wiosny● Serfowanie po fali przypomnienia
● Osobowość TCHÓRZA
● PUSZKA demo-Pandory13-letni cykl Czerwonego Księżyca (2006/7–2018/19) to czas przebudzenia, czas uczenia się serfowania po fali przypomnienia Zuvuya. W języku maya ZUVUYA znaczy „znów sobie przypomnieć”, przypomnieć sobie – skąd przyszliśmy i po co tu jesteśmy. Natomiast Fala WICHRU odwzorowuje poziom synchronizacji świadomości zbiorowej ze świadomością uniwersalną (wg Koła Awatara).

Fala WICHRU bez ogródek odsłania stopień degradacji w przestrzeni stosunków międzyludzkich, a TCHÓRZ, zwierzęcy pomocnik CAUAC, odzwierciedla cechy osobowości dominujące w całej 13-dniowej fali.

Wbrew nazwie, TCHÓRZ jest zwierzęciem drapieżnym, zuchwałym, odważnym; rzuca się nawet na silniejszego przeciwnika. W obliczu zagrożenia wyrzuca na odległość silnie cuchnącą ciecz, aby odstraszyć wrogów. Podobne cechy wykazują obecnie ludzie. Na naszej rodzimej scenie osobowość TCHÓRZA akcentuje się nad wyraz dobitnie, a "cuchnąca ciecz" to oszczerstwa i obraźliwe słowa...

Wskazówki TCHÓRZA na teraz: Ślij wyraźne sygnały do otoczenia, bądź konsekwentny w działaniu i nie przytakuj, że wszystko ci się podoba. TCHÓRZ zwraca uwagę na to, że masz prawo reagować na nieprawe ataki i bronić własnych racji. Moc TCHÓRZA nie pozwoli cię skrzywdzić, jeśli twoje motywacje są czyste. (J.Ruland)

Świat jest wielkim boiskiem do gry w życie, na którym spotyka się 7 miliardów zawodników. Tu nie ma „sprawców” i „prowokatorów”, lecz bardziej lub mniej doświadczeni gracze. Na boisku obowiązuje jedna zasada – gra musi toczyć się fair play. Niestety, zbyt często zapominają o tym i zawodnicy, i kapitanowie drużyn. (z. Przeszłość i przyszłość w teraźniejszości, H.K.)


Przedsmak bliskiej przyszłości

Praca z energią kinów dotyczy wszystkich dziedzin życia i jest całkowicie apolityczna. Służy wypracowaniu nowego, zupełnie innego spojrzenia na toczące się procesy – spojrzenia na całość z nadrzędnej perspektywy, z dala od utartych opinii i zdania tzw. uznanych autorytetów. Autorytetów NIE ma, odeszły do lamusa przeszłości! Ty jesteś jedynym autorytetem dla siebie. Bo teraz obowiązuje Uniwersalny Kodeks Etyczny i Prawo Kinu, czyli Samodzielność – Równość – Wierność Uniwersalnym Zasadom.
W roku Planetarnego Maga tracą moc kodeksy ziemskie, konstytucje i trybunały wymyślone przez ludzi sprzężonych ze świadomością Ducha Materializmu. Czas napisać Nową Konstytucję, rezonującą ze świadomością Ducha Etycznej Wspólnoty. Jej energetyczne podwaliny stwarzamy na poziomie subtelnym, w jasnych myślach. Na świecie nie zamanifestuje się nic, co nie zaistniało najpierw w wymiarze duchowym.

Wydarzenia w Fali WICHRU pokazują dobitnie, jak niedoskonałe, dwuznaczne i złudne są ziemskie kodeksy i prawa, także te konstytucyjne, skoro można je interpretować diametralnie inaczej i każdej z interpretacji należy przyznać rację. Dwuznaczność zapisów i zła wola ludzi po obu stronach konstytucyjnej barykady doprowadziły do klinczu konstytucyjnego. Klincz to sytuacja bez wyjścia z powodu wzajemnego uniemożliwiania sobie działania. A dlaczego? – Bo nikomu nie chodzi o przestrzeganie prawa, lecz o przejęcie władzy lub utrzymanie władzy. Natomiast masa ludzka przetaczająca się przez ulice, czy to prorządowa, czy proopozycyjna, to energetyczna pożywka i narzędzie w rękach szczwanych egzekutorów Ducha Starego Czasu, skrywających się za kulisami. Prawa nie stanowi się na ulicach, lecz w parlamencie.

Zwykli ludzie mają dość blokowania ulic i ciągłych plenerowych spektakli, wyreżyserowanych przez polityków, podobnie jak montowania antypolskiej koalicji w UE przez opozycję, która domaga się sankcji wobec Polski i zamrożenia dotacji unijnych. To uderzyłoby w zwykłych obywateli. Rząd i opozycja niczego by nie odczuli. Demokracja w Polsce nie jest zagrożona, bo w rzeczywistości nigdy jej nie było. Elity przypominają sobie o niej wyłącznie przed wyborami. Iluzję demokracji zdemaskował J.Kössner trzy dekady temu w książce Kompendium.

Za rozwiązaniem konfliktu jest jedynie ruch Kukiz’15. Jego lider byłby za zwołaniem „sejmowego konklawe”, którego posłom nie wolno by upuścić do czasu wypracowania kompromisu. [Na marginesie: P.Kukiz urodził się w Fali WICHRU, w dniu 4 WIATRU/asertywność, arbiter, mediator; 24.06.2015 wszedł w drugi 53-letni cykl - to jego drugie "życiowe pięć minut".]

To wszystko sprawia, że mimo ogromnego niezadowolenia z wielu posunięć rządu, a szczególnie szkodliwych działań kilku „archaicznych” ministrów, poparcie dla formacji rządzącej rośnie, a dla opozycji spada. Zaskakujące jest również to, że po wprowadzeniu programu Rodzina 500+ bank amerykański podniósł prognozę wzrostu PKB Polski z 3,2 do 3,6 procent. To znak, że rynki światowe i zwykli ludzie interesują się finansami, a nie rozdmuchanym sporem o trybunał.

W Fali WICHRU, w dniu 9 RĘKI (siła naprowadzania i uzdrawiania relacji), powstał parlamentarny zespół ds. zbilansowania „zysków i strat” naszego członkowstwa w UE. Przedmiotem badań będą finanse, relacje i skutki gospodarcze, kwestie ustrojowe, dyrektywy unijne, które po części uszlachetniają, a po części dewastują polski system prawny. Zespołowi przewodzi członek Kukiz"15 i jak zaznaczył, Polska nie zamierza wyjść z Unii, chodzi wyłącznie o bilans celem ukierunkowania przyszłej polityki wspólnotowej.


„Puszka demoPandory”

Otwarcie konstytucyjnej puszki Pandory i spór o TK, który zatrząsł podwalinami państwa, mogą wywołać niebezpieczne w skutkach „tsunami”, lecz problem pozostanie. Trybunał Konstytucyjny jest reliktem przeszłości, tworem gen. Jaruzelskiego, ciałem politycznym z „czasów szkoły moskiewskiej”. Wbrew zaprzeczeniom sędziowie nie są apolityczni.

Niezależność i odpowiedzialność sędziów TK przed Konstytucją to niestety pusty frazes. Absurdem jest, że szef TK jest sędzią we własnej sprawie, arbitralnie decyduje o kolejności rozpatrywania skarg, dobiera w dowolny sposób skład orzekający. Prosta logika wskazuje na domniemanie niekonstytucyjności samego Trybunału. „Trzeba zmienić Konstytucję, ale zmianę przepisów o TK należy zatwierdzić w referendum, przecinając tym samym oskarżenia o jej upartyjnienie". (P.Kukiz)

»Drastycznym przykładem upolitycznienia TK był pozytywny dla poprzedniego rządu wyrok, potwierdzający konstytucyjność niekonstytucyjnych w gruncie rzeczy przepisów dot. zaboru środków z drugiego filaru dla załatania długu zbliżającego się do konstytucyjnego progu zadłużenia. Państwo złamało kontrakt podpisany z płatnikami ZUS, a TK to przypieczętował. Niekonstytucyjna zmiana przepisów zaważyła na przyszłości każdego płatnika składek. Nonszalancki rząd zakazał reklam OFE z emerytami wygrzewającymi się pod palmami, a na otarcie łez wydłużył czas pracy kobiet o 7 lat, mężczyzn o 2 lata.« (Salon’24)


Po przeczytaniu artykułu (zaznaczam, nie musicie zgadzać się z jego treścią), wznieście się ponad własne przekonania i zastanówcie się bardzo realistycznie, jak wy przełamalibyście obecny impas, nie rzucając nikogo na kolana i nie stawiając warunków albo-albo.


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 18.03.2016, piątek
dzień Alfa /czakra krtani, 11 MulucCAUAC – Fala WICHRU
● Tępota i bystry umysł ● Weryfikacja przekonań»Chaos, w jakim pogrążony jest świat, i przytłaczający,
wielowymiarowy kryzys można odczytać jako niezawodną zapowiedź,
że to wkrótce musi runąć« /"Przeskok ewolucyjny"

8 – 20 marca 2016

Fala WICHRU wprowadza nas w „epicentrum burzy”, która zmiata kurz i oczyszcza powietrze.

Cauac oznacza transformację. Po gwałtownej burzy mija napięcie i rozprasza się ciemność, Ziemia i wszystkie istoty żyjące zostają przemienione. Atmosfera znów jest rozładowana, pełna żywotności. Powraca słońce, zaczyna się nowe życie. (M.Wimmer, Majowie Tkacze Czasu)

Fala CAUAC to przestrzeń potężnych wyładowań w sferze międzyludzkiej, które wywołują przejściowy chaos i silne turbulencje. Jednak to stąd wystrzeli impuls odnowy.

CAUAC przyciąga chmury burzowe, które powstały z ludzkich lęków przed przemianą, przez maskowanie problemów, iluzji, zagłuszanie prawdy. Chmury burzowe będą pojawiać się tam, gdzie trzeba dokonać oczyszczenia – w miejscach, których niechętnie się dotyka, np. w życiu zawodowym, w związkach, w obszarze uczuć, czy na większych forach, np. międzynarodowych lub światowych.

Ludzie przyzwyczaili się przede wszystkim zwracać uwagę na skutki czynów, dlatego że leżą one na powierzchni. Skutki myśli często nie są tak oczywiste… Sekret polega na tym, że do urzeczywistnienia zamiaru prowadzi nie samo pragnienie, a nastawienie na to, czego pragniesz. (V.Zeland, Transerfing rzeczywistości, t. II)


Dlatego na starcie fali warto obejrzeć się za siebie, popatrzeć na minione wydarzenia, zbiorowe dramaty i pojedyncze inscenizacje z dystansu, bez włączania teatru namiętności. W przeciwnym razie wpadniemy w tryby strachu i niemocy, staniemy się podatni na zakażenie wirusem nienawiści i gniewu, zaczniemy rujnować zdrowie, zatruwać życie innym. Stąd zaledwie krok do tragedii i wielkiej katastrofy.Jedni ludzie jasno myślą i jasno się wyrażają, u innych w głowie panuje zamęt. Bystry umysł i tępota z drugiej – to wcale nie są stopnie rozwoju intelektu, tylko różne stopnie świadomości. Tępota to raczej psychologiczna obrona przed niechcianą informacją. Bystry umysł to otwartość, żądza wiedzy, pragnienie otrzymywania i przetwarzania informacji. (j.w.)


BOLONTIKU, wtorek 8.03.2016
Dzień Niebieskiego Magnetycznego Wichru


Potrójny CAUAC to dzień naszej wspólnej pracy dla Matki ZIEMI i jej wszystkich dzieci. Dlatego włącz się w Bolontiku o dogodnej dla ciebie porze. W przestrzeni DUCHA wszystko jednoczy się w TERAZ. Im większa grupa, ty, większa moc. MOC jest w NAS.

Jeśli do tej pory nie uczestniczyłeś w Bolontiku, oczyść przynajmniej swój osobisty sektor, zalegający na pierwszej powłoce pamięci. CAUAC to potężna moc oczyszczania i regeneracji.

Pierwsza powłoka – zapisuje dane z twojego codziennego życia, dotyczące szkodliwych myśli, powiązań, związków, relacji, fałszywych oczekiwań, doznanych niegodziwości, niesprawiedliwości. Tu oczyszczasz bieżące pola napięć, kłótnie, konflikty rodzinne, niechęć, złorzeczenia, gniew, nienawiść. Tu wypowiadasz w myślach, co cię trapi, kto cię skrzywdził; dajesz upust emocjom, nazywasz wszystko tak, jak to czujesz. Możesz osądzać, używać różnych epitetów, wyżalić się do woli, nie bijesz się w piersi i nikogo nie przepraszasz. Następnie robisz TRZY szybkie wdechy i wydechy ustami. Wraz z silnym WYDECHEM wyrzucasz z siebie - najsilniej jak potrafisz - tłumioną złość, bezsilność, żal, agresję itp. Potem robisz TRZY spokojne, długie wdechy i wydechy ustami. Wraz w WDECHEM wdychasz boską miłość, przebaczenie, oczyszczenie sytuacji. □ Przekonaj się, co poczujesz.

In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 8.03.2016, wtorek
Seli czakra podstawy, CauacDZIEWIĄTY księżyc JAGUARA
● Moc przebicia
● Czas rezygnacji, korekt, suwerennych decyzji7 marca – 3 kwietnia 2016

Dziewiąty solarny księżyc symbolizuje INSPIRACJĘ; stanowi swego rodzaju „nastawnię”, kierującą nas na właściwe tory; wysyła silne impulsy, naprowadza, dokonuje poprawek tuż przed metą. Wszystko się tutaj różnicuje, ziarno oddziela się od plew. W ciągu 28 dni zostaną uruchomione potężne zasoby energii na drodze przywracania równości wobec prawa i sprawiedliwości na świecie. Dziewiątka zsyła pomoc i obliguje do podejmowania niezależnych decyzji, z dala od presji, nacisków, przymusów. Tu możemy stać się suwerenem jako jednostka, grupa, społeczność, naród.

Dziewiąty księżyc to szczególna jakość w każdym roku. Tu dostajemy szansę uregulowania starych spraw i zakończenia długotrwałych sporów. Dlatego teraz tak ważne jest, abyśmy nie skupiali całej uwagi na negatywnych, mrożących krew w żyłach zdarzeniach. O wiele ważniejsze będą wszystkie procesy naprawcze, choć czasami także one mogą się wyrażać w porażce, upadku czy załamaniu. Ból i chwilowe niepowodzenia to nierzadko jedyny skuteczny środek umożliwiający szybkie przebudzenie. (Zob. Przewodnik, s. 44 i 59)

»Staraj się dojrzeć promyk światła tam,
gdzie inni widzą tylko ciemności« – P.Coelho.

O ile poprzedni, ósmy księżyc był bardzo emocjonalny w odbiorze, to dziewiąty może okazać się zaskakująco radykalny. Na to wskazuje kin miesiąca 13 ETZNAB, Białe Kosmiczne ZWIERCIADŁO. – Czas na radykalne zmiany, demaskowanie kłamstw, wyjawienie prawdy! Tylko na bazie starych doświadczeń można stworzyć coś nowego, by ujść przed dotychczasowymi przymusami. W tonie 13 tętnią energie, których istotą jest uniwersalny ruch, siła transformacji, moc przeobrażeń i przemian.


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 7.03.2016, poniedziałek
dzień Dali /czakra korony, 13 EtznabGalaktyczne ZNAKI CZASU
● Mentalni piromani
● Gdzie diabeł nie może...
● Znak ostrzegawczy dla prezydentaSiła praworządności w roku Planetarnego MAGA krok po kroku ujawnia nieprawidłowości, podtrzymywane przez sztuczne prawa, pakty, sojusze, organizacje i instytucje międzynarodowe, zabezpieczające interesy światowych elit. Galaktyczny odcinek roku, scalając etapowe działania, odsłaniał ogniska zapalne skrywające się za różnorodnymi fasadami, które należało ugasić, zanim wybuchną niekontrolowane pożary. Niestety, dźwięk „galaktycznych syren” rozpraszał się w szumie medialnym. „Piromani” mają się dobrze, „ogień” się rozprzestrzenia.


Galaktyczne znaki CZASU

● Czołowe zderzenie pociągów w katolickiej Bawarii. □ Tragiczna w skutkach katastrofa komunikacyjna to znak Czasu – przestroga przed skutkami frontalnego zderzenia dwóch sił i kultur w Europie.

● Wyciek wstępnej opinii Komisji Weneckiej do redakcji "Gazety Wyborczej". □ Polską demokrację psuje Zachód, broniąc własnych interesów. Wyciek podważa autorytet i obiektywizm KW □ W ciągu dwóch dekad Komisja Wenecka skontrolowała 50 krajów, nie wszystkie rządy wdrożyły jej zalecenia, stosując uniki prawne albo przeprowadzając referenda w sprawach spornych. Wszystko odbywało się w ciszy. – Dlaczego w naszej sprawie robi się tak wiele hałasu w Europie?

● Manifestacje KOD-u w obronie Lecha Wałęsy. □ W ósmym księżycu dochodzi do próby sił, wszystko zazębia się ze sobą, pokazuje prawdziwe oblicze. – KOD sam zdekonspirował swoją dwuznaczność. Dla jednych będzie on Komitetem Obrony Demokracji, dla innych Komitetem Obrony Destrukcji, panelem propagandowym „mentalnych piromanów”. W Warszawie Barbara Nowacka otwarcie nawoływała do obalenia rządu, w Gdańsku Henryka Krzywonos nazywała prezesa PiS „kurduplem”, a Danuta Wałęsa, chowając się za czarnymi okularami, próbowała bronić honoru męża, uciekając się do naginania faktów historycznych i personalnych ataków. Wizerunkowo wiele straciła, ciemne okulary źle się kojarzyły.

Nikt nie potrafi kłamać, nikt nie potrafi niczego ukryć,
jeśli patrzy komuś prosto w oczy
– P.Coelho.

● „Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle”. □ Lech Wałęsa chowa się za spódnicą żony, prezes Kaczyński za spódnicą premier B.Szydło. □ Rok 10 MAGA to czas ożywienia się energii żeńskiej, pozytywnej albo negatywnej.

● Podżeganie do wojny polsko-polskiej. □ W wywiadach dla prasy zachodniej Lech Wałęsa tendencyjnie szkaluje Polskę i zadufany w swej wielkości, nawołuje do wojny polsko-polskiej, deklarując przywództwo „na barykadach”.

● Skandaliczne ataki członków KOD-u na generała W.Andersa i jego córkę A.M.Anders.

● „STOP!”. Wypadek prezydenckiej limuzyny. □ Niezależnie od tego, co było przyczyną pęknięcia opony i wypadnięcia auta z trasy, jest to poważna przestroga dla prezydenta, że poddańcza forma prezydentury to droga do nikąd. A.Duda jest urodzeniowym 13 LAMAT, Kosmiczną Gwiazdą. Siła „13” w jednej chwili może postawić jego uporządkowany świat na głowie. Wypadek zdarzył 4 marca, w dniu 10 MEN, Niebieskiego Planetarnego Orła (siła manifestacji, służba dla ludzi, samostanowienie). Przesłanie kinu dnia dla prezydenta:
Dziś widzę, jak dalece jestem niezależny... Dziś biorę pod lupę mój bojaźliwy, egocentryczny świat i jestem najwyższą instancją, a nie wykonawcą cudzych poleceń. Dziś nie ulegnę lekom o pozornie zagrożoną przyszłość. (Klucz do kalendarza, s. 81) Dalszy komentarz jest zbędny.

● Polski episkopat przekazał patriarsze syryjskiemu 1,2 mln euro zebranych w darze od wiernych na zakup żywności dla potrzebujących w Syrii; pomoc ma być niezależna od wyznania.


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 7.03.2016, poniedziałek
dzień Dali /czakra korony, 13 Etznab


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
   następne 8 »