Listy
Wszystko jest INFORMACJĄ...

Wydarzenia i znaki
w „pępku Tzolkin”Wydarzenia w dniach z kinami „pępka Tzolkin” mają mega znaczenie dla przyszłości ludzi i świata. W ciągu tych 4 dni dostaliśmy wiele ważnych informacji; przytoczę tylko niektóre, zwłaszcza te, które mają dla nas, Polaków szczególne znaczenie.


1 ► PIĄTEK, 29.09.2017 – dzień udrażniania kanałów przepływu informacji.
FAKTY:
● W bibliotece ONZ odnaleziono dokument z 1969 r., świadczący, że Polska nie zrzekła się roszczeń o indywidualne odszkodowania wojenne od Niemiec. □ „Niebo” potwierdziło, że mamy prawo ubiegać się o reparacje wojenne, nie powiedziało jednak, czy je dostaniemy.
● Posłowie PiS poparli projekt nowelizacji ustawy ruchu Kukiz’15 dot. ułatwienia dostępu do posiadania broni. □ Przestroga „Nieba”: Nie budźcie demonów śmierci! W czasach narastającej agresji, języka nienawiści w przestrzeni publicznej, potęgujących się zaburzeń psychicznych byłaby to droga samozniszczenia. Alternatywą dla broni są kursy samoobrony.
● Klub Legii przelał na konto weteranów Powstania Warszawskiego pieniądze spontanicznie zebrane przez internautów na pokrycie kary nałożonej na klub przez UEFA za oprawę upamiętniającą Powstanie Warszawskie, która obiegła cały świat. □ To znak, że potrafimy być solidarni. Weterani byli bardzo wzruszeni tym gestem.2 ► SOBOTA, 30.09.2017 – dzień partnerstwa i solidarności.
FAKTY:
● Polska podpisała z Finlandią umowę o wspólnej walce przeciw atakom w cyberprzestrzeni. □ To znak, że Polska jest otwarta na współpracę w słusznej sprawie.
● Wyższy Sąd Administracyjny w Hamburgu odrzucił skargę Polski przeciw Nord Stream. Z uwagi na źle osadzoną rurę do portu w Świnoujściu nie mogą wpływać statki dalekomorskie. □ Tak wygląda solidarność i praworządność wewnątrzunijna.


2 ► NIEDZIELA, 1.10.2017 – dzień przełamywania stagnacji.
FAKTY:
● „Parada Pułaskiego” na Manhattanie – największa na świecie parada polskości. □ Polonia pamięta o swoich korzeniach, jest dumna ze swojej polskości.
● Referendum niepodległościowe w Katalonii. □ To znak, że ruchy pro-narodowościowe stały się faktem, zaś brutalna akcja policji zapoczątkowała efekt domina.
● W Polsce weszły w życie ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego, dekomunizacji i sieci szpitali. □ Rząd konsekwentnie realizuje obietnice wyborcze. Można się z nimi nie zgadzać, ale fakt jest faktem.
● Na stronie ministerstwa sprawiedliwości upubliczniono rejestr z wizerunkami pedofilów recydywistów. □ Dobry krok w kierunku ochrony dzieci; podobne rozwiązania obowiązują w USA, Wlk. Brytanii i Francji.
● Protesty KOD-u i opozycji przeciw reformie sądownictwa. □ Totalna klapa akcji demonstracyjnych i znak, że to droga do nikąd.
● USA: Na koncercie country w Las Vegas szaleniec zabił z broni maszynowej 58 osób, kilkaset zostało rannych.


2 ► PONIEDZIAŁEK, 2.10.2017 – dzień wytyczania optymalnego kierunku rozwoju (NAJWAŻNIEJSZY kin „pępka Tzolkin”).
FAKTY:
● Po ataku w Las Vegas prezydent D.Trump zwrócił się do Amerykanów słowami: „Naszej jedności nie zniszczy zło, łączących nas więzów nie zerwie przemoc. Choć naród amerykański odczuwa dziś wielki gniew z powodu bezsensownej śmierci naszych rodaków, to definiuje nas nasza MIŁOŚĆ. □ Niech te słowa staną się ponadczasowym przesłaniem dla wszystkich narodów na świecie. My, Polacy powinniśmy wziąć je sobie szczególnie do serca, aby w przyszłości nie doświadczyć „polskiego Las Vegas”. Kultura amerykańska jest jedyna i niepowtarzalna; kształtowali ją osadnicy ze strzelbą w ręku. Nie „przemycimy” jej do Polski, liberalizując prawo do posiadania broni.


In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 3.10.2017