Listy
Fundament roku...

BILANS CZWARTEGO SAMOISTNEGO KSIĘŻYCA

18.10. – 14.11.2013, kin miesiąca: 1 Lamat/Gwiazda - najwyższa instancja kontrolna

●●●● Księżyc SOWY – Zarysy celu, plany, intencje, pułapki mentalne, strategie

Tydzień 1 ● 1 Lamat/Gwiazda - KWESTIE ŁADU PUBLICZNEGO, WTAJEMNICZENIE w KULISY STRATEGII

■ 2 Muluc/Księżyc: Kompromitacja prof. J.Rońdy z zespołu A.Macierwicza.
■ 3 Oc/Pies: Szykanowanie inicjatora referendum P. Guzioła przez PO; żądanie dymisji burmistrza, obcięcie o połowę dotacji dla Ursynowa na 2014 r.
■ 4 Chuen/Małpa: □ Prezydent Warszawy wycofała się z obietnic przedreferendalnych (otwarcie II nitki metra przesunięte na 2020 r.; obniżka cen biletów fikcją) □ Inna twarz J. Owsiaka – wulgarna wypowiedź na blogu pod adresem A.Macierwicza może zaszkodzić WOŚP.
■ 5 Eb/Człowiek: □ Skreślenie z porządku obrad sejmu głosowania nad ustawą o 6-latkach bez słowa komentarza marszałek E.Kopacz. □ Ataki S. Niesiołowskiego na K. i J. Elbanowskich z ruchu "Ratuj Maluchy" (odesłanie rodziców do psychiatry, nazwanie ich pisowcami).
■ 6 Ben/Wędrowiec: □ Bioinfobank: Nabór 2 tys. ochotników do testowania skutków zażywania marihuany przez 10 lat (!)

Tydzień 2 ● 8 Men/Orzeł - KWESTIE NIEZALEŻNOŚCI, OGNISKA ZAPALNE, WYZWANIA

■ 11 Etznab/Zwierciadło: Opublikowanie na okładce przez tygodnik „wSieci” szokującego zdjęcia prezydenta W. Putina i premiera D. Tuska w Smoleńsku, wykonane 10.04.2010 (premier z uśmiechem na twarzy i niedwuznacznie zaciśniętymi pięściami).
■ 12 Cauac/Wicher: "Praca za głos" - skorumpowanie wyborów na szefa dolnośląskiej PO. □ Berlin: Podejrzenie dot. podsłuchiwania niemieckiego rządu przez ambasadę amerykańską. □ Orzeczenie Rady Europy: Ładowarki i pamięci USB wręczone przywódcom państw w prezencie od Rosjan podczas szczytu G20 w Sankt Petersburgu mogły gromadzić i transmitować dane z komputerów i telefonów, do których zostały podłączone. □ Proteza palców dłoni z drukarki 3D - program opracował młody informatyk w darze dla potrzebujących, instrukcję zamieścił w Internecie.
■ 13 Ahau P/Słońce: Osadzenie w więzieniu P. Ikonowicza, działacza społecznego, upominającego się o prawa dla ludzi słabych, eksmitowanych na bruk.

Tydzień 3 ● 2 Ik/Wiatr - INSPIRACJE, PROWOKACJE, BLASKI i CIENIE

■ 3 Akbal/Noc: □ Warszawa: Groźba wykreślenia Starówki z rejestru UNESCO (1000 miejsc na świecie) na skutek wydania pozwolenia na budowę biurowca vis a vis Kolumny Zygmunta i Zamku Królewskiego przez naczelnika wydziału architektury. Protesty mieszkańców. Prezydent stolicy nie dopatrzyła się problemu. □ Warszawa, Centrum „Kopernik”: Sprzeciw rodziców wobec ekspozycji „różowej budki” z przyciskami w miejscach erogennych u kobiety i mężczyzny. □ Raport: Co trzeci nastolatek w Polsce jest uzależniony od Internetu.
■ 5 Chicchan/Wąż: □ Poznań: Otwarcie domu spokojnej starości dla niedźwiedzi, zbudowanego za pieniądze niemieckiej fundacji ds. ochrony zwierząt. □ Statystyka: W Polsce popełnianych jest 5700 samobójstw rocznie.
■ 6 Cimi/Łącznik: □ Japonia, Fukushima: Opieka nad porzuconymi zwierzętami przez jednego z mieszkańców na skażonym terenie (nie lęka się choroby). □ Warszawa: Prezentacja kontrowersyjnego filmu „Adoracja” w reż. J. Markiewicza – orgia seksualna nagiego mężczyzny z Chrystusem na krzyżu.

Tydzień 4 ● 9 Muluc/Księżyc – UŚWIADOMIENIE, BUDZENIE, KARMICZNE SHOW

» Harmonia 3 - Krystaliczny Rozwój «

 8.11.2013 (!) ■ 9 Muluc/Księżyc /pierwszy dzień harmonii – DZIEDZICTWO, BLASKI i CIENIE PRZESZŁOŚCI:
□ Sejm: Odrzucenie wniosku o referendum ws. 6-latków – Opinie: KONIEC demokracji, 1 milion podpisów do kosza, posłowie troszczą się o własne stołki.
□ Rząd przedłużył podwyżkę VAT na kolejne 3 lata (1-procentowa podwyżka miała obowiązywać do 31.12.2013).
□ Raport: W Polsce 100% małych dzieci ma wady postawy.
□ Kuria: Zawieszenie ks. Bochyńskiego w funkcji rektora za słowa w obronie pedofilów: „Dzieci same wchodzą do łóżka dorosłych”.
□ Zamknięcie granic na czas Szczytu Klimatycznego, dokładne kontrole przy wjeździe do Polski.
□ Filipiny – uderzenie tajfunu o niespotykanej dotąd sile 320–360 km/h, ofiary w ludziach, gigantyczne zniszczenia.
Pułapki cywilizacji – Gigantyczna awaria bankomatów PKO BP i sieci Euronet w całej Polsce, zablokowanie kont klientów od piątku do wtorku, dramaty w marketach i na stacjach benzynowych /Przyczyna nieznana, usuwanie skutków awarii może potrwać kilka tygodni.

 9.11.2013 ■ 10 Oc/Pies /drugi dzień harmonii 3 – TRAUMY, WSPOMNIENIA, DOŚWIADCZENIA:
□ Gdańsk: Protest 3 tys. związkowców przeciw lekceważeniu społeczeństwa.

 10.11.2013 ■ 11 Chuen/Małpa /trzeci dzień harmonii 3 – INFORMACJE:
□ Wg raportu NIK: „Szkoły są dobrze przygotowane na przyjęcie 6-latków, jednak po doświadczeniach ze szkołą 58% rodziców 6-latków dobrowolnie nie wysłałby swoich 6-letnich dzieci do szkoły”. – Media: Raport NIK nie jest reprezentatywny, ponieważ na 12 500 szkół w Polsce skontrolowano zaledwie 32 placówki.
□ Nakłady finansowe na reformę edukacyjną: MEN – 500 mln zł, samorządy – 1 mld zł, rodzice – 1 mln zł.
□ Opinia L.Millera, SLD: Minister finansów na 6 budżetów pomylił się 4 razy, łącznie n 88 mld zł.

 11.11.2013 ■ 12 Eb/Człowiek /czwarty dzień harmonii 3 – ŚWIADOMOŚĆ WSPÓLNOTY:
□ Warszawa: Marsz Prezydencki i Marsz Niepodległości. □ Podpalenie kontrowersyjnej „tęczy” na Pl. Zbawiciela (spłonęła piąty raz) – Zaatakowanie strażaków przez chuliganów (pierwszy raz w historii). □ Podpalenie budki wartowniczej przy ambasadzie rosyjskiej. Brak ochrony ambasady przez policję. □ Białystok: Gest „Heil Hitler” na zakończenie manifestacji narodowców.
» «

■ 13 Ben/Wędrowiec: □ Nota dyplomatyczna Rosji z żądaniem przeprosin, naprawy zniszczeń i surowych wyroków dla winnych za ataki chuligańskie na ambasadę. □ Ukaranie przez strażników miejskich: lekarki, wolontariuszki w hospicjum, udzielającej pomocy umierającemu staruszkowi karą 550 zł, mandatem 150 zł i 2 punktami karnymi za zaparkowanie samochodu w miejscu niedozwolonym mimo zostawionej za szybą etykiety „Lekarz. Nagłe wezwanie”, oraz odholowanie jej samochodu. Złamanie przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego przez Straż Miejską. Odmowa komentarza przez prezydent Warszawy.

■ 1 Ix/Mag /13.11.2013: □ Moskwa: Obrzucenie racami polskiej ambasady przez działaczy „Innej Rosji”. Strona polska nie złożyła noty z żądaniem przeprosin. □ Oficjalne przeprosimy Rosji przez prezydenta B. Komorowskiego w imieniu narodu polskiego za wybryki chuligańskie pod ambasadą rosyjską w dniu 11 listopada (!!!) – Zdaniem S. Cioska, byłego ambasadora w Moskwie, prezydent przekroczył uprawnienia: „Kajanie się przed Rosją za tak mało znaczący incydent zaszkodzi pozycji Polski w świecie i tylko wzmocni wizerunek prezydenta W. Putina”. □ Raport: W Polsce wydano 34 mln kart kredytowych i płatniczych, mimo to 80% płatności dokonywanych jest gotówką – Polacy nie ufają bankom. – W planach płatności „na palec” – czyli skanowanie siatki naczyń krwionośnych, a nie linii papilarnych, oraz płatności „na oko” – czyli skanowanie siatkówki. (!) □ Groźba 12 lat więzienia dla ofiary napadu za zabicie włamywacza-recydywisty próbującego dostać się do domu przez okno.

■ 2 Men/Orzeł /14.11.2013 ● ostatni dzień czwartego księżyca (!): Gigantyczny wybuch gazu podczas prac koparki przy rozbudowie drugiej nitki gazociągu pod Ostrowem Wlkp., temp. sięgała 700 st. C, spłonęło 10 domów, są 2 ofiary śmiertelne, 13 rannych.