Listy
Wejście Ducha Czasu...

Rok 7 WICHRU – PIERWSZY KSIĘŻYC – Podsumowanie
Symbol "szatana" na freskuKsiężyc nietoperza: 26 lipca – 22 sierpnia 2012

W astrologicznym zodiaku Majów zwierzęciem totemicznym pierwszego księżyca jest NIETOPERZ.
Energia nietoperza uczy orientacji w ciemności, świadomego postrzegania niekontrolowanych procesów świata, jednoczy zamiary, pokazuje, jak wyswobodzić się z trudnych zależności i mrocznych tajemnic. (Źródło: J. Ruland „Siła Zwierząt”)

Pierwszy, magnetyczny księżyc w ciągu 28 dni przyciągnął do zbiorowego pola przeznaczenia tematykę roku we wszystkich możliwych wariantach, z którą będziemy musieli się zmierzyć w «Roku Rezonansowego Wichru». To, co zarejestrowaliśmy na scenie codziennego życia, to tylko niewielka część tego, co faktycznie zostało przyciągnięte do kolektywnego pola świadomości. Kwestie, które pozostały w ukryciu, zaczną wypływać stopniowo w następnych księżycach za wyjątkiem palących spraw karmicznych. Jeśli takie znalazły się w spichlerzu księżyca ●, wyłonią się one w księżycu ●● nagle, niespodziewanie.

Mądrość, potęgę, sprawiedliwość, siłę i nieprzewidywalność «Rezonansowego Wichru» najlepiej odzwierciedliła pogoda. Aurę magnetycznego księżyca rzeźbiło na przemian umiarkowane ciepło, tropikalne upały, chłód, deszcze, gradobicia, huragany, trąby powietrzne.

Nawałnice i trąby powietrzne wystąpiły w tygodniach: pierwszym (wtajemniczenie), drugim (wyzwanie) i czwartym (uświadomienie). Huragany, tornada są bardzo wrażliwe na ludzkie myśli i emocje. („Szaman miejski”)
Zagrzmiało i w naszej przestrzeni, „błyskawica Cauac” w jednej chwili rozświetliła nieoświetlone nisze w sektorze praktyk i metod Uniwersalnej Energii Życiowej. Duch zmierzył się z materią, rozpoczęła się subtelna czystka, „kosmiczna pralka została włączona”.


Trzeci tydzień (kierunek zmian) dał nam chwilę wytchnienia – 7 dni do zastanowienia, a na przykładzie dwóch wydarzeń w dniu 15 sierpnia, oba w dobrej intencji, ukazał interesującą polaryzację sił. Był to kin «1 Wichru».

● Jeden obraz pokazał 100 tysięcy pielgrzymów zgromadzonych na Jasnej Górze w duchu pokoju i jedności w dniu święta Wniebowstąpienia NMP. Niektórzy przebyli pieszo ponad 600 km, by przez chwilę poczuć wibrację jedności, doświadczyć bliskości przyjaznego człowieka, serdeczności.

● Drugi obraz pokazał uroczyste obchody święta Wojska Polskiego na Placu Piłsudskiego w Warszawie z udziałem prezydenta, władz miasta, generalicji, szpalerów wojska; scenerię dopełnił ciężki sprzęt wojskowy – w tym opancerzony Rosomak, armatohaubica i wyrzutnia rakietowa; z ust prezydenta popłynęła zapowiedź budowy polskiej tarczy antyrakietowej. Jak zawsze, nie zabrakło też gapiów zgromadzonych z tyłu, za barierkami.

● Gdybyś mógł przenieść się w przyszłość i miał do wyboru tylko te dwa miejsca, gdzie wolałbyś się znaleźć – w Warszawie czy na Jasnej Górze? Gdzie czułbyś się lepiej, pewniej, bezpieczniej? Nie chodzi tu o twoje przekonania, lecz po prostu o bycie wśród ludzi.

Energetyczne tło pierwszego księżyca

Ramową problematykę i wyzwania na ten rok poznaliśmy 8 listopada 2011. Uzyskane informacje nie służyły zaspokojeniu ciekawości, lecz podpowiadały, nad czym powinniśmy popracować przed nadejściem obecnego roku, chcąc odmienić lub przynajmniej złagodzić przebieg przyszłych wydarzeń. Temu służyły i służą nasze ceremonie rozwiązywania „Sześciu Węzłów”. Jest to kropla w morzu potrzeb, ale jest.

Gdy wystarczająca ilość osób zacznie żyć w przestrzeni serca, będziemy mogli zmienić naszą kolektywną świadomość z umysłu i ego na Miłość. A kiedy to nastąpi, świat dozna przemiany... (K. Crowther „Plemię Wielu Narodów”)

Ci z was, którzy zapoznali się z treścią „Co przyniesie Rok 7 Wichru” lub przeczytali artykuł w numerze 8 miesięcznika „Czwarty Wymiar”, są zorientowani, gdzie skrywają się subtelne pułapki. Symbolem jednej z nich stał się „profil szatana z krogulczym nosem”, odkryty po 700 latach na XIII-wiecznym fresku „Śmierć św. Franciszka z Asyżu” podczas prac konserwatorskich. (Dla sceptyków: zdjęcie pokazała TVN24 w dn. 8.11.2011).


To odkrycie zapowiedziało trudny rok dla metaforycznego „szatana” i jednocześnie jego rozpaczliwą walkę o przetrwanie. „Szatan” to symbol pokus, kuszenia, przeciągania na swoją stronę, manipulacji, obłudy, subtelnych oddziaływań na podświadomość. Pamiętajmy, że w tym roku gra toczy się o naszą wolność duchową.

Gdy ujrzymy upadek pewnych struktur, zrozumiemy, że ściany, które się walą, to te same ściany, które nas ograniczały i oddzielały od siebie – oraz od prawdy o tym, kim naprawdę jesteśmy...

Demaskowanie „szatana” w życiu publicznym, zawodowym, rodzinnym, jak również w naszych myślach – będzie nieustannie przewijać się w tym roku. Uzmysłowienie sobie tego faktu jest dla nas ważne, ponieważ wiedza nie tylko nas oświeca, przestrzega przed pułapkami, wyczula na pokusy, ale przede wszystkim przed nimi chroni.

Możemy dostrzegać szerzącą się destrukcję i reagować na nią sercem, zwracając uwagę nie tylko na chaos, ale ukryte w nim potencjały... Nie skupiać się na samej burzy, lecz patrzeć poza nią – na wyłaniającą się na horyzoncie tęczę, która pojawi się jedynie wtedy, gdy pozwolimy odejść temu, co stare... („Plemię Wielu Kolorów”)

Stąd tyle afer, nadużyć, manipulacji. Bardzo dobrze, że wyszły na jaw, bo zyskały szansę uzdrowienia. Metaforyczny „szatan” tkwi u podstaw każdej parapiramidy. Wystarczy go zdemaskować, by naruszyć pozornie nietykalną konstrukcję. „Szatana XXI wieku” nie da się pokonać wodą święconą ani Białym Światłem, zdążył się do tego przyzwyczaić – co więcej Światło i miłą aparycję uczynił swoim głównym atrybetem. „Szatana XXI wieku” pokonamy tylko Miłością. Nikt, nawet „szatan”, nie wynalazł broni przeciw Światłu Miłości.

Technika „Białego Światła Ochronnego”, jak się ją często nazywa, jest najpowszechniejszą na całym świecie. Koncepcja jest piękna, zastosowania pozostawiają wiele do życzenia... Czasami pogarsza tylko sprawę... Białego Światła nie można używać jako tarczy ochronnej przed lękiem czy jako zwierciadła, aby odesłać całą negatywność z powrotem do źródła, które ją wysłało.
Używanie Światła do przesyłania komuś czegoś złego, choćbyś sądził, że tylko odbijasz to, co do ciebie przyszło, to paranie się czarną magią. (S. K. King „Szaman miejski”, s. 136, 137)

Białe Światło Ochrony jest w pełni skuteczne wtedy, gdy jest połączone z głęboką ufnością.

Droga przetrwania

Jedyną drogą przetrwania w czasach przełomowych jest przetrwanie duchowe. Tę drogę nakreślił Jose Argüelles /Valum Votan w 2004 roku w przewodniku „Życie w czasie zamknięcia Cyklu”. Klucz do synchronizacji z „Dziewięcioma Poziomami Pamięci” podarowała nam Nah Kin, kapłanka Majów z Meksyku. Wiedzę i praktyczne wskazówki przekazuję wam krok po kroku, w rytmie 13 dni, poprzez artykuły. Sięgamy też po nauki z innych kultur, „Szamana miejskiego” Kinga, teraz dołączyła do nas Mała Babcia – jej rady są najprostsze z prostych. Nie sposób ich nie zrozumieć.
Tak integruje się wiedzę, ogniskuje Światło. Służba dla dobra innych i dobra Matki Ziemi powinna nas łączyć, a nie dzielić. Tego wymaga od nas «Niebieski Krystaliczny Orzeł», tegoroczna energia nośna PULSARA.

Wraz z dużą ilością światła i dobra zawsze pojawia się też pewna doza ciemności... i ataki... Każda osoba, która stara się przekazać coś pozytywnego czy działać w świecie i staje się rozpoznawalna, będzie mieć kogoś, kto zechce rzucić w nią kamieniem i skrytykować... by poczuć się lepiej z samym sobą.

Jesteśmy w epicentrum energetycznych wyładowań, trzęsień ziemi, erupcji. Pękają fundamenty piramid finansowych, w popłoch wpadają niszowi hochsztaplerzy. Pękają konstrukcje piramid paramedycznych, w panikę wpadają parauzdrowiciele, trenerzy, mistrzowie, szamani. Popadając w panikę, sami się demaskują. – Rozgorzała wielka mentalna walka o utrzymanie pozycji, rozpoczęło się rozpaczliwe polowanie na zmanierowaną bogactwem klientelę, której najłatwiej sprzedać iluzje ubrane w piękne obietnice i słowa.

Są na mapie punkty, w których «Rok Niebieskiego Rezonansowego Wichru» łączony jest z potrzebą picia ayahuaski. Przestrzegam: Transformacja w roku «7 Wichru» nie dokonuje się pod wpływem zażycia środków psychodelicznych. Żadna Istota ze Światła nie zajmie się wówczas naszą „edukacją” – co najwyżej pseudomistrz lub pseudoszaman może „wdrukować coś do podświadomości”, zdarza się to sporadycznie, ale się zdarza.

Przebywajmy z ludźmi, którzy myślą podobnie jak my i zaczęli budować wspólnoty. Wewnątrz tak pojmowanej społeczności powinno zachodzić dzielenie się wiedzą, umiejętnościami, zasobami, natchnieniem, poradami i miłością... Nasze przetrwanie będzie zależeć bardziej od naszych relacji z ludźmi, niż od bogactwa, zasobów czy zabezpieczeń. Te rzeczy mogą okazać się iluzją, a my będziemy się dziwić, jak mogliśmy poświęcać im wiele czasu... („Plemię Wielu Kolorów”)

W PULSARZE zawsze było i jest miejsce dla każdego, kto ma do przekazania innym coś wartościowego, co służy dobru ogółu. U nas we wzajemnych relacjach obowiązuje pełna transparentność, otwartość, lojalność, uczciwość. To nasze niepisane LOGO. Jeśli ktoś do tego nie dorósł, odchodzi. W tej przestrzeni weryfikacji dokonuje Uniwersum, nie człowiek. Uniwersum czuwa. Szuka nieoszlifowanych ludzkich klejnotów. Budzi. Zaprasza do współpracy. Reguły są znane. Szansę ma każdy...

Osoby przywiązane do status quo i swojego bogactwa mogą mieć kłopoty z przystosowaniem się do zmian w nowym porządku... Nadszedł czas, by zwracać uwagę na to, czemu oddajemy energię... Żyjemy nie dla tego, co przyniesie największy zysk czy największy prestiż, lecz dla tego, co zwiększy ogólne piękno, zdrowie i szczęście wszystkich... Nie musimy karmić się naszym konsumpcjonizmem, izolować czy chronić... Miłość to jedyna wartościowa waluta, mająca jakąkolwiek wartość...

In lak’ech

[24.08.2012 /10 Gwiazda P]