Listy
Czas narastającego buntu...

SIÓDMY miesiąc MAŁPY
● Czas uwolnić się z pęt


10 stycznia – 6 lutego 2024


Siódmy, rezonansowy miesiąc reprezentuje drogę wymiany informacji, zazębia przeszłość z przyszłością w teraźniejszości, skłania do refleksji, zsyła inspirujące bodźce i nieoczekiwaną pomoc. Siła sprawcza „7” jest dużym zagrożeniem dla starych struktur i autorytetów. To, co szkodliwe, niestabilne, obciążone przeszłością, zaczyna się chwiać i uginać pod własnym ciężarem. To, co pozytywne, czyste, niewinne, zaczyna się wypiętrzać i rosnąć w siłę.

Rezonansowy miesiąc akcentuje ważną zależność, tzn. od tego, jak wystartujemy na półmetku roku, zależeć będzie, jak dotrzemy do mety. Obserwując rozwój wydarzeń, warto skupiać uwagę na budujących aspektach. Na tym etapie proces korekty potrzebuje aktywnego zaangażowania ludzi. Warto łączyć się z osobami, które mają podobny punkt widzenia. Może się zdarzyć, że w kulminacyjnym momencie będziemy musieli całkowicie zdać się na ich wsparcie pomoc. Tutaj „podobne przyciąga podobne” i „podobne komunikuje z podobnym”.

► Energią nośną siódmego miesiąca jest 4 Ik /Biały Samoistny WIATR na Fali Wichru, czyli siła wytrwałości i odwagi do wyrażania własnego zdania jasno i dobitnie.


Wydarzenia w siódmym miesiącu

● 10.01., w pierwszym dniu miesiąca, rozpoczął się ogólnokrajowy strajk ostrzegawczy na niemieckiej kolei; ma potrwać do 12 stycznia, ale może się przedłużyć do pięciu dni.
● Trwa protest niemieckich rolników, hodowców i transportowców; blokada autostrad i dróg przejazdowych w kraju; wspierają ich rolnicy polscy, francuscy i holenderscy.
● 11.01. Manifestacja pod sejmem przeciwko likwidacji polskich mediów publicznych.
● 15–19.01. Davos: Doroczne spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego 2024 pod hasłem „Odbudowa zaufania”. □ Bez komentarza.
● 18.01. Koleje WKD zapowiedziany strajk ostrzegawczy w Warszawie.
● Niemieckie miasta wycofują się ze stref czystego transportu. W Berlinie będą wydzielone pojedyncze ulice. Badanie wykazały, że likwidacja aut spalinowych nie ma żadnego wpływu na czystość powietrza.
● Unijna inicjatywa obywatelska nabiera tempa; trwa zbieranie podpisów pod inicjatywą obywatelską dot. dwóch wniosków ustawodawczych. Pierwszy dotyczy aktu świadomej woli i wpisania do prawa unijnego nadrzędności godności człowieka, wolności i decydowania o własnym ciele; drugi zaś – aktu prawnego o przejrzystości dokumentacji, wzmocnieniu pozycji obywateli i dostępu do informacji w procesach decyzyjnych UE.
10.01.2024