Listy
Medycyna ORŁA...

MEN – Fala Niebieskiego ORŁA
● Bądź wolny jak ptak6 – 18 sierpnia 2021

W spektrum Fali ORŁA na plan pierwszy wysuwa się wiedza, która wybiega daleko w przyszłość, wizja celu, świadomość społeczna i prawo do samostanowienia. Impulsy płynące z tego poziomu dopingują ludzi do wzniesienia się ponad zawężone horyzonty powszechnego myślenia, uchwycenia większej panoramy zdarzeń i przeniknięcia dalekosiężnych planów oraz potencjalnych zagrożeń.
W Fali ORŁA wielkim wyzwaniem jest zachowanie przytomnej świadomości i odróżnienie prawdziwego celu od złudzeń i schematycznego myślenia. Ludzie, którym brakuje celu i poczucia sensu życia, gonią za ułudą, uzależniają się od innych i tracą niezależność.

● Jako świadomy podróżnik w czasie i przestrzeni staraj się wyostrzyć swoje spojrzenie, wnikliwie analizować fakty i realistycznie kalkulować ryzyko wszędzie tam, gdzie inni oślepiają ludzi gadżetami albo podsycają lęk, widząc w tym własny interes.

● Zacznij wykorzystywać tę wiedzę dla wspólnego dobra, w sposób przemyślany, odpowiedzialny. Pozostań przy tym wolny jak ptak. Wybiegaj świadomością wysoko, ale nogami trzymaj się mocno ziemi. To pozwoli ci dostrzegać więcej niż inni, błyskawicznie łączyć fakty, wnikać w całość problematyki. Dzięki temu nie wpadniesz w sidła naiwności, intryg ani fanatycznej propagandy.

»Gdy ktoś zmusza Cię do czegoś dla Twojego dobra
– bierz nogi za pas i uciekaj!« – prof. Milton Friedman, laureat Nobla.


Medycyna ORŁA

Nagualem Men jest ORZEŁ, przynoszący ludziom medycynę spełnienia. □ Pojęcie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.PODZIĘKOWANIE

Serdecznie dziękuję za bezinteresowne Dary Serca □ Jolancie z Cieszyna □ Annie ze Zduńskiej Woli □ Agnieszce ze Świdnika □ Barbarze z Gliwic □ Monice z Bielska-Białej. ☼ Niech Dobro powróci do Was zwielokrotnione.
6.08.2021