Listy
Medycyna SKUNKSA..

CAUAC – Fala WICHRU
● Ignorowanie przeszkód jest groźne
● Fanatyzm prowadzi do porażkiOkres: 3 – 15.03.2021

Specyfiką Fali Niebieskiego WICHRU jest dynamizowanie procesów transformacji w przestrzeni relacji międzyludzkich. Przemiany w Cauac (czyt. kałak) dokonują się zwykle na tle powszechnego zamętu i dezorientacji. Jak długo utrzyma się ten stan, to zależy od świadomości i woli ludzi.

W kulturze Majów CAUAC znaczył burza, piorun; symbolizował „Grzmiącą Istotę” zapowiadającą nieodwracalną transformację; nawiązywał do mitycznego czasu, kiedy bożkowie-stwórcy i ludzie przestali odnosić się z powagą i respektem do boskich praw i wolności, a w ich miejsce wtargnęła górnolotność, pycha, rozpasanie. Aż nagle przestrzeń przeszył potężny huk gniewu Stwórcy. Zrobiło to tylko chwilowe wrażenie na ludziach. Nie pojęli bowiem ostrzeżenia, nawołującego do przestrzegania boskich zasad. Ten huk nadal przeszywa przestrzeń, lecz ludzie do niego już przywykli i praktycznie w ogóle go nie słyszą.

W naszych czasach, wraz z postępem technologicznym droga ducha zaczęła drastycznie oddalać się od drogi serca. Ludzie odgraniczyli się od siebie, stłumili uczucia, zagłuszyli prawdę, wyłączyli przestrzenne myślenie. Zaczęli żyć z dnia na dzień. Dlatego ta część pośród nas, która poszła drogą intelektu, żądzy zysku, zimnej kalkulacji – będzie musiała znacznie gwałtowniej zderzyć się z procesem transformacji. „Burza dziejowa” ogarnie cały świat i ucierpią przy tym wszyscy. Tak właśnie zaczęło się już dziać. Świat potrzebuje pilnego oczyszczenia, a umęczona Ziemia wytchnienia.

● „Większość ludzi skupia uwagę na zewnętrznych skutkach, bo są one widoczne i uciążliwe, a nie na ich przyczynie skrywającej się w tle. To sprawia, że w ich głowach panuje zamęt i łatwo nimi sterować. Stosunkowo nieliczni są zdolni samodzielnie myśleć, wnikać głębiej, dociekać prawdy”. /Za Lipton & Bhaerman, Przeskok ewolucyjny.

Dlatego w tej fali wszystkie destruktywne programy, wynaturzenia, egocentryczne wzorce zachowań wynoszone są na światło dzienne, aby ludzie się opamiętali i dostrzegli, jak bardzo zostali zmanipulowani, zastraszeni pandemią, odarci z czci i godności. – Dziś ludzi się nie szczepi, ale wyszczepia jak jakieś eksperymentalne stado, bliżej nie znanym konstruktem inżynierii genetycznej. Za chwilę wprowadzi się certyfikaty odporności, dla uśpienia czujności podstępnie nazywane „zielonymi przepustkami” nur für... Skąd my to znamy?...

Choć brzmi to dość ponuro, nie można tracić nadziei. Przepowiednie z Jukatanu zapowiadają, że kiedyś powrócą czasy, gdy ludzie znów będą respektować prawa Natury, szanować się nawzajem i doświadczać prawdziwej wolności. Do tego czasu ludzkość będzie musiała jeszcze wiele doświadczyć i wycierpieć…

Im głębiej sięga odnowa, tym wyrazistszy staje się nieświadomy materiał, który mamy do przepracowania. Z uwagi na zbiorową współodpowiedzialność nikt z nas umknie przed oddziaływaniem kolektywnych systemów wiary i ich odbić. Jeśli będziemy osądzać ten proces, zaprzeczać mu lub próbować go stłumić, negatywne doznania będą się nasilać. Nie zapominajmy, że na poziomie jednostki transformująca energia CAUAC działa poprzez układ nerwowy, co początkowo może potęgować drażliwość, poczucie wewnętrznego wypalenia, lęk przed chorobą itp. Dlatego dbajmy o zdrowie, ruch, kondycję umysłową i przede wszystkim nie odgraniczajmy się od ludzi.


Medycyna SKUNKSA

Nagualem Cauac jest SKUNKS, przynoszący ludziom medycynę obrony. □ Pojęcie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.Pomocne wskazówki na 13 dni

● Gdy jesteś z kimś skłócony, ustąp, zrób gest pojednania, a zgoda wróci sama. Przeciwnik może być również twoim nauczycielem. Stara prawda mówi, że lepiej mieć mądrego wroga niż głupiego przyjaciela. /za M.Piasecka, I Cing, heksagram startowy 38 – „Opozycja”.

● Gdy przed tobą spiętrzają się przeszkody, nie próbuj ich forsować. Najpierw przemyśl dalsze postępowanie i zastanów się, bo może ty sam przyciągasz niekorzystne dla siebie sytuacje i wciągasz w to inne osoby. Uważaj więc, bo nic nie wskórasz idąc po najmniejszej linii oporu. Wykaż się siłą ducha i znajdź rozsądny kompromis /heksagram interakcji 39 – „Przeciwności”.

PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca i wspieranie mnie w pracy nad podtrzymywaniem wiedzy o prawach Czasu, w tym □ Dawidowi z Prudnika □ Agnieszce ze Świdnika. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione. ☼ In lak’ech.
☼ Każda Darowizna jest na bieżąco księgowana. Łączna kwota darowizn w miesiącu lutym wyniosła 203,00 PLN


2.03.2021